Stad en omgeving Veel belangstelling voor de wervingsavond van de mijnen Agenda Twijfel niel langer Twee weken wegens diefstalvan smalspoormateriaal Enthousiaste demonstratie van Turnlust adspiranten De zonde ontstond met gebod LAATSTE NIEUWS 129.50 Sidonius de Jong (Donmia Hoge lonen voor harde werkers Ambtenaar veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden Reclame slaapkamer Aanwinsten Leeszaal Examens boekhouden en handelscorrespondentie Vita Nova voor de KRO Drie klokjes maken nog geen lente Schaakclub VVV Fiets werd gekraakt Geen voorrang verleend Van Juli tot September Kaasexpress zal dit jaar weer rijden Er is geen beter laken dan Concert van het dameskoor Consonant Vee te eindigde in een fikse klap „Droomland" was een der hoogtepunten Vij f minuten vertraging Man pleegde verzet in de trein Zaanse dammers naar Alkmaar Ir Van Leeuwen sprak voor Blavatskg Loge JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN Trekking Staatsloterij MARKTBERICHTEN BESOMMJNOFN lliyiUIDFN DINSDAG 16 FEBRUARI 1954 Tydens hun wervingscampagne, in iedere stad of plaats aangekondigd door de huis-aan-huis-verspreiding van de folder „Kom naar Limburg", zijn de Nederlandse Staatsmijnen gisteravond ook doorgedrongen tot Alkmaar. De heren Th. Wekkamp en L. Fransen, die deze avond, welke in het Wapen van Heemskerk werd gehouden, leidden, mochten tot hun verrassing een geheel met jongelui bezette zaal verwelkomen, die met enige verbazing hebben geluis terd naar de uiteenzetting van de heer Wekkamp over de lonen en sociale voorzieningen, zoals die voor mijnwerkers zyn vastgelegd. Duidelijk bleek, dat degene die mijn werker wil worden het financieel bui tengewoon naar zijn zin kan krijgen. Hij zal meer verdienen dan welke an dere arbeider in ons land ook. De tijd ontbrak de heer Wekkamp zelfs om alle extra'tjes, gratificaties en toeslagen op te noemen die de toekomstige kolen- delvers te wachten staan en voor zo ver hij er reeds iets van vertelde leek het wel een doorlopend St. Nicolaas- feest: Het ene presentje nog mooier dan het andere. Toch spiegelde de heer Wekkamp zijn gehoor de zaak niet mooier voor dan zij in werkelijkheid is. Al verricht de leerling, de postsleper, de houwer en de opzichter slechts zes uren actieve arbeid per dag, het werk is zwaar en het aantal dergenen die binnen het eerste halfjaar op hun besluit terug komen, is tamelijk groot. Maar zij die dan nog even doorzetten zullen het mijnwerkersbestaan niet licht meer voor een ander beroep verwisselen. De jubileumfilm der Staatsmijnen die vertoond werd gaf overigens nog een duidelijk beeld van de De Alkmaarse rechtbank veroordeel de vanmorgen de Alkmaarder A. v. N., ambtenaar bij de Sociale Raad, wegens verduistering en valsheid in geschrifte, meermalen gepleegd, tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf met af trek. De eis was twee jaar gevangenis straf. Voorts werd P.L. uit Bergen, die onder de invloed van sterke drank een auto had bestuurd, veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf en 3 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Old Finish SLAAPKAMER AMEUBLEMENT bestaande uit: 2-persoons ledikant met nachtkastje, tafel en twee stoelen. KOORSTRAAT (hoek Laat) ALKMAAR Telefoon 2726 voortschrijdende mechanisatie in het mijnbedrijf ondergronds, waardoor de man-prestatie van de Nederlandse mijn werker geworden is tot de hoogste in Europa. Tenslotte vertelde de heer L. Fran sen nog het één en ander over de vei ligheid in het mijnwezen, die in ons land althans zeer groot is. (Advertentie, Ing. Med., 212 K20 Karman: De wet der onaf wendbare gevolgen; 212 W88 Wright: Reïncarnatie; 212 W88z Wright: De zeven beginselen van de mens; 268 J33 Jeugd tussen kerk en wereld 268 L36 Leeuwen, G. van: Om de jeugd of om de kerk?; 308 A27 Allan: Men and manners in Australia; 327 W46 Wentholt: Nederland en de Eu ropese integratie; 366 H98 Hijmans: Dertig jaren Rotary in Nederland; 570.2 B451w Berg: De liefdesgeschie denis van een wilde gans; 616 R80 Ruben: Reactie positief!; 625 T28 Thoenes en Drillenburg: Bestrating; Stz 630 Landbouwgids. 1954; Stz 634 Tuinbouwgids; jrg. 11, 1954; 636 W94 Wijk Pzn.: Pluimveehouderij; 691 S25 Scharroo. Bouwmaterialen; 781.9 E28 Eist, Van der (C. Franck): Organist van de Sinte Clothilde; 792.7 K17 Kan: Corry en ik; 904 R65c Romein, J.: Ca rillon der tijden; 910.8 B70 Bombard: Leven van de zee; 910.8 G37 Giaever: Twee jaar in het Zuidpoolgebied met de Maudheim-expeditie910.8 M75r Monnink: Reisavontuur rond Sefania 917 K16 Kampen, Van: Groenland; continent der eenzamen919 F21 Fen- ner: Mostly Australien; 940.4 A25 Aletrino: Verloren tronen; 941.35 K73 Koninklijk bezoek, het, aan Noord- Amerika. Voor het op 21, 22 en 23 December jl. gehouden examen van de Vereniging van Leraren in Handelscorresponden tie, Boekhouden en Stenografie te Am sterdam slaagden de volgende candi- daten voor Boekhouden: Mej. C. E. A. van Nimwegen, de heren J. N. Blom, Fr. Hoekstra, W. H. Hofstee, J. Swaerts, allen te Alkmaar; de heer N. P. Dekker te Warmenhuizen; de heer A. de Groot te Horst. Nederlandse Handelscorrespondentie: Mej. M. Bosch, de heren G. J. Geer- lings, H. C. M. Kuhne, A. v. d. Vaart, allen te Alkmaar; mej. J. L. Tiesinga te Slootdorp; de heer C. Kok te Bur- gerbrug; de heer J. E. M. Vahstal te Den Helder. Duitse Handelscorrespondentie: De heer J. Kamphuis te Genderen. Na een geslaagde auditie is vastge steld dat de Alkmaarse Accordeon Vereniging „Vita Nova" o.l.v. dirigent v. d. Wolff in Juni een Radio Concert zal verzorgen voor de KRO. Enkele dagen geleden leefden we nog in de strenge winter, die aan het einde een sneeuwdek bracht. Dit dooide ech ter snel weg en thans is het zo, dat we reeds weer gaan uitzien naar de lente. Deze ligt weliswaar nog in een ver wijderd verschiet, doch de eerste symp tomen, dat zij in aantocht is, zijn er, de eerste lenteboden worden ontdekt. Het waren een paar simpele sneeuwklokjes, die groeiden aan het Oudorperdijkje, maar die ontijdig het leven lieten, om dat ze werden geplukt. Een knaap kwam ze tonen op ons redactiebureau en hij deed dat min of meer triomfan telijk, alsof hij hiermee de getijden wenden kon. Het ijs ligt echter nog in de gracht en nog lang niet alle schaat sen staan in het vet, want op een oud laagje vriest het makkelijk. Hoe het ook zij, de jongeman had een primeur en wij meenden iets te ontwaren van de lentelucht. Maar dat kan ook ver beelding zijn geweest. Op de Maandag gehouden clubavond van VVV werd o.m. een competitie wedstrijd gespeeld door het tweede tiental voor de NHSB en wel tegen het eerste tiental van „De Pion" uit Castricum. Na spannende strijd wist VVV II met 64 te winnen. De ge detailleerde uitslag was: VVV II De Pion I (Castr.) 1 A. TegelC. Renes 10 2 G. Boon—W. Uhl 1—0 3 A. SchaapT. Smalen 10 4 P. v. d. Struys—Walter Uhl 0—1 5 H. DageletP. Bensen 01 6 F. J. Hol—L. Bom Va—Va 7 A. VisJ. v. Ravenszwaay 01 8 J. de Waal—C. Hink 1—0 9 C. RusJ. v. Weezen VaVa 10 D. Appel Sr.J. Rosing 10 6—4 De drie eerste borden en de drie laatste hebben ditmaal bij VVV voor de punten gezorgd. Voor de onderlinge wintercompetitie werden nog de volgende partijen ge speeld Hoofdklasse: W. KwakF. Hildama VaVaP. SeewaldP. Deugd 10. Tweede klasse: P. Groenenberg— F. v. d. Vliet 01; P. HolzmannJ. Schuurman afgebr. Derde klasse: J. v. EkerenF. Schultz 01; J MoedtJ. de Wolf Va—Va. Vierde klasse: A. VerhoevenP. Ob- dam 01; C. SchaapsF. Hildama afgebr.; P. Sneekvan Gorkum 01; H. GiskesC. Paulisse 10; P. Blan- kendaalJ. Fonteyn 01; J. Klop penburgW. Breebaart 10; H. Wes- selsonMevr. de Jong 01. Een wielrijdster, die gistermiddag op de Voordam voorzichtigheidshalve van haar fiets stapte toen zij een vrachtwa gen over de Schapenbrug zag komen, stond even later naast een hoopje ver wrongen staal. Doordat juist in zijn rij baan een auto geparkeerd was moest de bestuurder van de vrachtwagen sterk naar links uithalen met het gevolg, dat de auto het karretje van de voorzichti ge en rustig wachtende dame greep. De schade werd onderling geregeld. Gistermorgen kwam een wielrijder onder een personenauto toen hij rij dende over de Koorstraat in de richting van de Laat linksaf de Heul wilde in slaan. Door een vrachtwagen, die voor hem reed, bemerkte de man niet, dat er van tegenovergestelde richting een auto naderde en dat werd hem. of lie ver gezegd zijn fiets, noodlottig. Ook de auto werd beschadigd. Aan radia- teur en koplamp. DINSDAG. REX THEATER, 2.30 en 8 u.: The Captains Paradise (14 jaar). VICTORIA THEATER, 8 u.: Contra- spionnage (14 jaar). HARMONIE THEATER, 8 u.: Het grote geheim (14 jaar). CINEMA AMERICAIN, 8 u.: Wat een nacht, vannacht (18 jaar). GULDEN VLIES. 7.30 u.: Adspiran- tenuitvoering Turnlust. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Filmliga. N.-SCHARWOUDE, Tivoli, 8 uur: als Maandag. WOENSDAG. REX THEATER, 2.30 en 8 uur: The Captain Paradise (14 jaar). VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 uur: Contra-spionnage (14 jaar). HARMONIE THEATER, 2.30 en 8 uur: Het grote geheim (14 jaar). CINEMA AMERICAIN, 2.30 en 8 uur: Wat een nacht, vannacht (18 jaar). WAPEN VAN HEEMSKERK, 10 u.: Verg. Schapenstamboek: 8 uur; Voorl.- avond Ned. Heidemij. GULDEN VLIES, 8 uur: KRO-revue „Tijd voor Jolijt". BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: De Schoonheidsspecialist (18 jaar). DIENST APOTHEKEN. Voor spoedgevallen is geopend apo theek Hartong van Ark, £angestraat 1. Hoog water te Bergen aan Zee. Dinsdag Woensdag Dinsdag Woensdag 15.16 15.59 3.30 4.10 Te Camperduin. hoog laag 15.21 3.35 9.21 21.35 16.04 4.15 10.04 22.15 De Kaasexpress, die verleden Jaar gedurende zes weken honderden bezoe kers van de hoofdstad naar de Kaas markt heeft vervoerd zal, zo hebben de Nederlandse Spoorwegen medege deeld, ook dit jaar weer gaan rijden. Het succes is zo groot geweest, dat men het aantal ritten heeft uitgebreid. De express zal in het komende seizoen op negen Vrijdagen om 9.43 uit Amster dam vertrekken; aankomst in Alkmaar om 10.14 uur. De trein zal de eerste rit maken op Vrijdag 9 Juli en de laatste op 3 September. Natuurlijk wordt de reizigers ook een hompje kaas aange boden, wat verleden jaar een grote at tractie is gebleken. Foutloos geweven Zonder pap Blijft na de was even zwaar De beste garens Goed dicht'' geweven Kan ook een ruwere wasbehandeling doorstaan Haast onverslijtbaar In smaakvolle cellophaan verpakking Niet slechts goedgekeurd doch ook aanbevolen door de Ned. Ver. van Huisvrouwen Alleen bij (Advertentie ing. Med.j Zaterdag 20 Febr. zal o.l.v. de heer P. J. Potgieser het Dameskoor „Con sonant" een concert verzorgen in het Gulden Vlies. Gezongen worden wer ken van Schubert, Caplè, Grieg, Mo zart,, Abt, Strauss en Mendelssohn. Medewerking wordt verleend door het „Zaans Vocaal Quintet" o.l.v. mevr. de Mie Terwei en door mevr. Narold- Bas met declamaties. Wegens diefstal van smalspoormateriaal is de Alkmaarder G. G. gisteren door de Alkmaarse politierechter, mr J. N. Alblas, veroordeeld tot een gevangenis straf van twee weken. Eind 1953 had G. met een kennis een afspraak gemaakt om smalspoorrails weg te halen in de buurt van Noord-Scharwoude, maar om dat de helper hem op het kritieke ogenblik in de steek had gelaten, was deze operatie mislukt. Later was hy er echter in geslaagd in de buurt van Schoorl- dam zijn slag te slaan en had hü daar rails, met behulp van een te goeder trouw zijnde vrachtwagenchauffeur, weggesleept. G. zou voor de partij bij verkoop een bedrag van f 225 hebben ontvan gen. Zijn antecedenten waren nogal ongunstig en ook zijn maatschappe lijke omstandigheden waren niet erg opwekkend. Mede in verband met zijn deplorabele financiën achtte de rech ter het niet verantwoord verdachte een boete op te leggen, ^odat hij hem veroordeelde tot bovengenoemde ge vangenisstraf. De officier van Justitie, mr J. C. V. Meischke had een gevangenisstraf van 6 weken geëist. Tussen de Alkmaarse bankwerker J.N.B.D. en een zekere mevrouw M. heerst reeds enige tijd een onverzoen lijke vete. Als zij elkaar zien beginnen ze al te schelden en komen zij te dicht in eikaars nabijheid dan vallen er klappen. Op 14 Januari had het tweetal elkaar in een steegje met een trommelvuur van bijzonder kwalijk? woorden bestookt en toen de strijd kreten de gemoederen niet meer vol doende konden luchten was 's bank werkers arm uitgeschoten en had hij de dame een watjekou verkocht. „Ik heb haar alleen maar gedreigd", verweerde de verdachte zich. Een getuige van de mishandeling verklaarde echter pertinent dat hier geen sprake van een dreigend gebaar was geweest maar van een klap. En daarmee was het pleit beslecht. De bankwerker tegen wie door de officier een boete van f 40.of 20 dagen was gevorderd werd schuldig bevonden en veroordeeld tot een boe te van f 25.of 10 dagen. Mevrouw G.K. uit Alkmaar had in haar dienstbetrekking bij mevrouw W. een bedrag van f 180— bijeenge zameld, dat zij gebruikte om haar huishoudkas te spekken die door de uitgaven voor een bromfiets voor haar man aan innerlijke soliditeit dreigde in te boeten. Conform de eis van de officier werd zij veroordeeld tot een boete van f 60.of 30 dagen. Een 23-jarige metselaar uit Zwanen burg die, naar uit een rapport bleek, nogal eens dacht dat alles en iedereen zich naar hem regelen moest werd een boete van f 40.of 20 dagen op gelegd omdat hij twee keer te laat op de militaire" keuring te Alkmaar was verschenen en de keuring toen maar de keuring had gelaten. Voor de helft van de Turnlust-jeugd was het gisteravond een feest avond, „de" feestavond van het jaar. In 't Gulden Vlies werd namelijk de eerste van de twee adspiranten-uitvoeringen gegeven. Niet minder dan 250 jongens en meisjes, van leeftijden die varieerden van 4 tot 15 jaar, hebben hun ouders en zich zelf een bijzonder prettige avond bezorgd. Hedenavond komen 250 andere adspiranten aan de beurt. Met andere woorden: Turnlust telt ongeveer 500 jongens en meisjes die ac tief de turnsport beoefenen, een indrukwekkend aantal waarmee Turnlust zijn waarde voor de lichamelijke opvoeding alleen reeds heeft bewezen. Vele jaren achter elkaar hebben wij adspiranten-uitvoeringen gezien. In gro te lijnen zijn die uitvoeringen vrijwel aan elkaar gelijk, maar toch altijd wor den wij weer gegrepen door het jeug dig enthousiasme waarmee die turners in de dop op zo'n heerlijk ongekunstel de wiize hun oefeningen brengen. Na tuurlijk is in de loop der jaren de oe fenstof veranderd; luchtiger, soepeler en zonder die ijzeren discipline waar- ZAANDAM. De Zaandammer B. v. d. W. zal één dezer dagen, wanneer hy een papier in zyn bus krygt waarop staat, dat hy uitgenodigd wordt 6 we ken in het Huis van Bewaring te ko men logeren, wel zuur opkijken. Gis termiddag is hij namelijk door de Alk maarse politierechter, mr J. N. Alblas, tot deze straf veroordeeld omdat hij zich tegen de politie verzet en een treinconducteur op diens hoofd gesla gen had. Op 21 November van het vorig jaar was hij in kennelijke staat van dron kenschap te Zaandam in de trein ge stapt, richting Alkmaar. Maar hij had het de passagiers zo lastig gemaakt, dat de conducteur, die op deze zitting als getuige optrad, op een tussenstation de politie had doen waarschuwen de man maar over te nemen. In Castricum was dti dan ook gebeurd. De man verzette zich echter heftig en klemde zich uit alle macht vast aan de handgreep naast het portier, zodat er nogal enige mankracht aan te nas was gekomen hem los te „plukken". Met vijf minuten vertraging had de trein de reis toen voortgezet. De officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke. had eveneens 6 weken geëist. Verdachte was niet op de zitting ver schenen. Zaterdag 27 Februari wordt voor de Noordholandse dammers een be langrijke dag, daar in hotei Kinheim te Alkmaar om 4 uur de strijd tussen de vertegenwoordigende tientallen uit Noord-Holland Noorderkwartier-West Friesland en Zaanstreek begint. Het Zaanse team is als volgt samengesteld: 1 B. J. de Boer, damclub „Wormer- veer", 2 P. v. d. Horst, damclub Koog Zaandijk; 3 S. Bosman, damclub Zaan dam; 4 T. Rintjema, damclub Zaan dam; 5 J. Stroo, damclub Wormer- veer; 6 G. Mol, damclub Wormer- veer; 7 P. Beunder, damclub Zaan dam; 8 M. Langras Jr., D.D.D Alk maar; 9 J. de Haas, damclub Koog Zaandijk; 10 G. Sprenkeling, St. Tho mas, Castricum. De inzet van deze ontmoeting is een fraaie beker, tot men wil pro beren als wisselbeker te doen verspe len, zodat de ontmoeting tussen beide districten tot een jaarlijks evenement kan uitgroeien. Er wordt neg over wogen om in het vervolg in plaats van een tientallenwedstrijd een mas sa-kamp te organiseren. DE ZONDE ONTSTOND, toen het ge bod kwam. Het gebod in al zyn grootheid en eenvoud: het niet mogen eten van de Paradijsvrucht. De mens, die van geen gebod weet en dus het onderscheid tussen goed en kwaad niet kent, leeft evenals het dier in zaligheld en kan niet immoreel zijn en zondigen. Het licht, het bewustzijn, dat de mens werd gegeven, was tevens het onver- 79. Toen het stamhoofd der Boel- woeghono's na zijn raadselachtige uit spraak onverwachts was verdwenen, keek Jimmy de professor met een ver bluft gezicht aan. „Ik kan nu niet vrij laten, tenzijzei hij tegen professor Propjos, „tenzij watDeze ant woordde niet dadelijk. „Wij zijn terecht gekomen in een land, Jimmy", zei hij, na enige tijd te hebben nagedacht, „waar alleen maar goede mensen vro nen. Het kwaad kent men hier niet Het is een ideale samenleving van een paar duizend mensen, zoals er in heel de wereld geen tweede bestaat. Dat men ons gevangen moet houden, stuit hen zelf tegen de borst. Mijn vertrou wensman die mij dit alles heeft verteld, zei mij, dat wij een groot probleem vour hen waren. Toch willen zij ons niet vrij laten, omdat zij bevreesd zijn, dat wij de rest van de wereld zullen gaan ver tellen, wat wij hier gezien hebben, met het voor hen noodlottige gevolg, dat het spoedig uit zal zijn met hun rust" „Maar wat bedoelde hij dan met dat „tenzij"vroeg Jimmy. „Dat weet ik ook niet", antwoordde de professor. „Hoewel ik wél een vermoeden heb Ik denk namelijk, dat men ons op de proef zal stellen en dat als die proef gunstig uitvalt men ons toch nog zal laten ver trekken". Jimmy dacht hier even over na. „Dat lijkt mij niet uitgesloten", ant woordde hij. „Ik zal in elk geval op mijn qui-vive zijn" Toen weerklonk er achter in de zaal een stem, die hun beval de blinddoeken weer voor te binden. en in mydelijke begin van de zonde deze zin is God zelf Lucifer. y^LDUS IN het kort samengevat de woorden van ir A. J. H. van Leeu wen uit 's-Gravenhage, die gisteravond in Valk's lunchroom voor de Blavatsky Loge sprak over de Paradijszonde in het licht der hedendaagse psychologie. Ir V..n Leeuwen zei, dat de zonde en de daaruit voortkomende val voor de mens noodzakelijk zijn. In zaligheid kan de mens zich niet ontwikkelen. Hij moet ontberingen doorstaan en harde ervaringen opdoen. De zonde is derhal ve een genademiddel, waardoor de evo lutie van de mens voortgang kan vin den. Vele theosofen, aldus spreker, me nen, dat er geen kwaad bestaat, dat ook de zonde het goede is, zij het verkeerd gericht. Het kind krijgt zijn onder scheidingsvermogen en komt ten val, wanneer de ouders beginnen te ver bieden. In zijn inleiding zei ir Van Leeuwen, dat de Bijbel geen geschiedkundig verslag is, maar een mysterie, een symbool van wat niet in physische ter men is neer te schrijven, een gelijkenis van wat eeuwig is. Hij betreurde het, dat in de Bijbelvertalingen zoveel van het mysterie verloren is gegaan en noemde daarvan vele voorbeelden. Diep ging ir Van Leeuwen in op de symbo liek der scheppingsdagen. Hij betoog de, dat hierin een cyclus viel te consta teren, een steeds terugkeren naar het zelfde punt. Tegelijkertijd was er spra ke van een spiraal, daar de telkens te rugkerende gebeurtenissen zich steeds op een hoger niveau afspelen. Spreker betrok hierbij ook de ontwikkeling van de mens, welke met deze cyclus in nauw verband staat. Daarom ook zal de mens steeds opnieuw moeten vallen. Na het beëindigen van zijn voordracht be antwoordde ir Van Leeuwen nog en kele vragen. NED. HERV. EVANGELISATIE Ned. Herv. Evangelisatie (Geref. Bond), Hofstraat, Donderdagavond 7.30 uur: ds J. H. Cirkel (Woudenberg). mee men vroeger de jeugd in een keurs lijf trachtte te persen. Vooral de kleu terklassen, de jongens onder leiding van F. G. Nol en de meisjes onder lei ding van Annie Veerman, hebben da vlotte grondgymnastiek gekregen die de jeugd nu eenmaal beter ligt dan de houierige oefeningen waarmee men vooral voor de oorlog de adsp. verveel de. De manier waarop tegenwoordig da ,ieugd wordt opgevangen is aanzienlijk beter. Niet alleen omdat de jongens en meisjes bij die nieuwe richtlijnen veel intensiever worden aangepakt, maar vooral ook omdat de jeugd veel meer plezier beleeft aan deze oefeningen die er spelenderwijs ingaan. Eens te meer werd het ons duidelijk gemaakt dat Turnlust zich met hart en ziel op die nieuwe richtlijnen heeft geworpen en dat moet de ouders, die gisteravond het Gulden Vlies tot de laatste plaats be zetten, een vreugde zijn geweest. Bij de oudere afdelingen, vooral bij de jeiu*d'-~urafdeling mci'ies bleeic duidelijk dat Turnlust zich voor de toekomst geen zorgen behoeft te maken Tal van jeugdige turnsters met aanleg staan klaar om straks de plaatsen van hun oudere turnzusters te gaan inne men. Het gaat niet aan om alle 28 num mers de revue te laten passeren. Een uitzondering moeten wij echter maken voor „Droomland". Annie Veerman had een sprookje geweven rond een aantal vrije oefeningen voor kleuters, een al leraardigst nummer dat om de een of andere reden de ouders moet hebben geroerd. Enkele op de jeugd afgestem de schetsjes, kunstfluiter J. Schutte en goochelaar Arntz, luisterde dit vlot af- geyverkte maar toch te laat afgelopen programma op. (Ongecorrigeerd) In de 522e Staatsloterij, 4e klasse, 2e lijst, zijn de volgende prijzen gevallen: f 5.000 20852 20802 17976 1236 4615 13257 13478 14667 16261 19586 21761 1953 1984 5406 5937 15159 19557 1010 4627 6224 6261 6811 7163 7256 7347 7436 7757 8328 8742 9095 9239 9624 10615 10673 10853 10976 11403 12687 12891 13655 14597 15576 15615 16856 17363 19158 19525 19765 20064 20764 21266 21441 f 2.000 f 1.500 f 1.000 400 200 ALKMAAR, 15 Febr. Witlof 44—64; 10de kool 613,50; savoye kool 8,5016; groene kool 2042; spruitkool A 5482 en B 2540; boerenkool 1532,50; rode bieten 4,507,50; winterpeen 711; was- peen 1651; uien 310; prei 2243; selderie 726; peterselie 8; knolselderie 3,5011; appels Bramley Seedling 2329 en Goudreinetten 29—36; peren: Winter- jan Hl 33 en HII 23. NOORDSCHARWOUDE, 16 Februari. 16.000 kg uien 10,8011,80, grove 9,50 10.70, drielingen 13—15 en nep 18; 15001 kg bieten A 6.40—6.60 en B 4,50; 2000 kg peen B 8,60—8,80, C 7 en D 5,40; 65.000 kg rode kool A 7—11,90 en B 6 6.20; 50.000 kg gele kool 7,10—17,50; 110 000 kg Deense witte kool 5,50—9,70. Doorgedraaid: 19.000 kg rode kool. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 16 Febr. 63.000 kg rode kool A 7 12,20 en B 6—6,70; 58.000 kg witte kool 5.60—9,90; 95.000 kg gele kool 6,50—17,70; 2300 kg groene kool 11,90—32,10; 9500 kg uien 11—12,40 en grove 8,60—12; 2100 kg bieten A 7,20—7,50 en B 4; 1700 kg peen A 7,50—8,50 en B 5; 1000 kg witlof IB 64—67 en IIB 54—57; 300 kg spruit- ten 33—46. WARMENHUIZEN, 16 Febr 28.600 kg rode kool 7—11.30; 13.250 kg gele kool 6,7016,40; 15.525 kg Deense witte kool 6—9,20; 2375 kg uien 11,40—11,60 en prove 10,10—10,40; 450 kg bieten 5 —6 60. De besommingen van Maandag: Ro 53 „Derkje" f 14420. IJm 71 „Bloemen- daal" f 9170, IJm 16 Bergen f 21940, 2 trawlers met f 28660, VI. 166 f 7030, HD 79 f 7200. Sch 27 f 10.780, Sch. 107 f 3700, IJm 209 f 6860, IJm 204 f 3170, Kw 45 f 4570, Kw 127 f 7100, Kw 95 f 6550, Kw 37 f 6570, Kw 17 f 6440, Kw 84 f 4220, Kw 74 f 8940, Kw 15 f 3230, Kw 26 f 400 (deel), Kw 107 f 2560, Kw 85 f 5270, Kw 138 f 3200, Kw 59 f 2625, Kw 28 f 3660, Kw 9 f 3940, Kw 69 f 3580, Kw 30 f 1860, Kw 98 f 810, Kw 53 f 525, Kw 77 f 1627, Kw 133 f 1590,, IJm 52 f 2190, Kw 78 f 690, A> 18 f 3780, Am. 17 f 4028, Ro 29 f 1730. De totale aanvoer be droeg 7500 kisten. De prijzen waren: Per 1 kg: Heilbot 3.102.05, gr. tong 2.412.10, grm. tong 1.421.22, kim. tong 1.33—138, kl tong 1 1.06—0.91, kl. tong 2 090—0.80, tarbot 1 2.45—2.10. Per 50 kg: Tarbot 2 90, tarbot 4 67 30, kl. griet 32, tongschar 71—67, kl. tongschar 38, schartong 4121, gr. schol 16.508, grm. schol 20.5012, kl.m schol 47—26, kl. schol 1 4218, kl. schol 2 2811. schar 2816.50, bot 138, v. haring 21—10.50, makreel 39— 19.50 Per 50 kg: gr. schelvis 5340, grm. schelvis 5545, kim. schelvis 5342, kl. schelvis 1 5342, kl. schelvis r 42 —18. wijting 28—13. gr. gul 37—28, mid gul 40—28. kl. gul 31—20, kl. haai 26— 17 ham 8254, kl. wolf 50- 43, poontjes 2522, kl. koolvis zw. 2416, kl. kool- vis wit 31—26. Per 125 kg: gr. kabeljauw 14452. gr. koolvis zw. 5646. gr. koolvis wit 67—62, gr. leng 62, gr. wolf 100.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 9