Vervolg stadsnieuws Ir Poldervaart bestudeerde de werkmethoden in Amerika Tweede melkmachinedag werd een succes Lezers spreken SCHEEPVAARTBERICHTEN Recreatiegebied zo groot als Gelderland Telefoonaansluitingen in .Januari Meisje kwam op de motorkap terecht Bergen Dag voor Amateurtoneel op De Haaf te Bergen Een ei van gewicht St. Pmcras Gemeente wil de subsidies kleuterscholen wijzigen Personenwagens botsten Demonstraties en lezingen in Alkmaar De werklozen Castricum Toewijzing op kampeerterrein tegen 27 Maart Egmond-Binnen Fora over streekplannen Noord Kennemerland Westfriese Flora geopend Bude Niedorp Omslag veefonds bleef ongewijzigd Nieuwe Niedorp Kampioenswedstrij den De Bijp Padvinders gaan oud papier ophalen Akersloot SCHAATSWEDSTRIJDEN OP ALKMAARDERMEER MARKTBERICHTEN BEURS MIDDENMEER DONDERDAG 18 FEBRUARI 1954 Als uitvloeisel van de Marshallhulp bestaat er gelegenheid voor teams uit handel, industrie, bankwezen en landbouw naar de Verenigde Staten te reizen om de daar in gebruik zijnde werkmethoden te bestuderen en na te gaan of deze tot verbetering en rationalisatie in eigen land kunnen worden benut om tot verhoging der productiviteit te komen. Tot nu toe hebben 1200 vooraan staande Nederlanders, afkomstig uit diverse bedrijfstakken van deze gelegen heid gebruik gemaakt. Eén van hen, was ir P. Poldervaart, adj.-directeur der Ned. Heide Maatschappij te Arnhem, die gedurende 56 werkdagen, waarin 24000 km werden afgelegd, de Staten heeft doorkruist om er de ontwatering, drainage, egalisatie, het diepploegen en de daarvoor gebruikte machines, waar onder er zijn van 22 meter lengte, te bestuderen. Voor de afdeling Noord-Holland boven het IJ van de Ned. Heide Mij heeft hij gisteravond in het Wapen van Heemskerk een interessante causerie over zijn reis gehouden. Op het Ministerie van Landbouw te Washington voerde ir Poldervaart ge sprekken over grondverbetering en dit leidde hem naar Ohio, Indiana en Illi nois. Vervolgens zag hij het ontgin ningswerk in het nog woeste Arizona, het diepploegen tot 1.80m. in Blythe, de ontwatering in Louisiana en de veen- ontginningen in Zuid-Florida. Het grote probleem der Amerikanen vormt de bestrijding der erosie, dat is het door de hevige regenval wegvoe ren van enorme hoeveelheden teel grond. Op 11 Mei 1934 werd 300 millioen ton teelaarde door een orgaan wegge blazen, wat de Dienst der Bodembe scherming in het leven riep. Op het gebied van drainage ge bruikt men uitsluitend machines en wordt er geen gebruik meer van paar den gemaakt, uitgezonderd in Ohio. De daar wonende Mennonieten ge bruiken immers geen motoren of elec- triciteit. Zij houden het paard en het petroleumlampje m ere In Ohio trof hem de grote zorg voor de recreatie, men beschikte daar over een gebied ter grootte van Gelderlanr, waarop bossen, meren, dammen en velden waren aangelegd. Wat het vervoer in de Verenigde Staten betreft, wordt de trein alleen over zeer grote afstanden gebruikt. Al le andere vervoer geschiedt met mo derne bussen. De tocht leidde via de Niagara water vallen nog even naar het Canadese Ha milton, waar 5000 Nederlanders wonen, en waar op straat dan ook veel Neder lands wordt gesproken. De Amerikanen zijn er in geslaagd het water de baas te worden en Ir Poldervaart voorspelde, dat de komen de halve eeuw ook in ons land in het teken der waterbeheersing zal komen te staan. Er zullen enorme zoet water reservoirs moeten worden aangelegd. In het tropische Arizona, waar 50 jaar geleden nog Indianen woonden, wordt de woestijn thans met water uit de grote rivieren bevloeid en kweekt In de maand Januari zijn in de sector Alkmaar de volgende telefoon-aansluitin gen tot stand gekomen: ALKMAAR 2065 Kamp, S. A. van, Insnectrice Voog dijraad, Font. Verschuirstraat 2. 4843 Landmacht, kon., Garnizoensbureau, PI. Adj. (whs) Maertenshof 22. 5474 Proefstation voor de Groenteteelt in de volle grond, Diggelaarsteeg 2. 3912 Warnders. P. W„ Rgf. II der PTT, Maertenshof 19. BERGEN 2979 Tol, C„ kellner, Lijtweg 12. SCHOORL 501 Spruit, J. C„ Kampeerterreinhou- der, Oude Herenweg 4, Groet. STOMPETOREN 217 School, Openb. Lag, Woning hoofd der school, Oterlekerweg D 64a. Woensdagavond had op de nieuwe Schermerweg een aanrijding plaats, die wonderlijk goed afliep. Het zeven tienjarig meisje W. uit Heer Hugo- waard stak achter een passerende wa gen die uit de richting Alkmaar kwam de weg over cn had blijkbaar niet gezien dat uit de richting Omval een auto met volle snelheid naderde. Of schoon de bestuurder, de heer S. uit Rotterdam, krachtig remde en alles in het werk stelde een aanrijding te voorkomen, was deze onvermijdelijk. Het meisje werd door de auto ge schept waardoor zij op de motorkap terecht kwam, en vervolgens op de weg viel. Buiten verwachting had het slachtoffer geen ander letsel opgelo pen dan enige schaafwonden. Zij werd door een personenauto naar huis ge bracht. Het voorwiel van haar ^rijwiel was vernield. Van de auto was de motorkap ingedeukt en het glas van een koplamp en de voorruit gebroken. Het Vormingscentrum De Haaf te Bergen heeft voor belangstellenden in de provincie Noord-Holland een Ont moetingsdag voor het Amateurtoneel uitgeschreven. Deze zal worden ge houden op Vrijdag 26 Februari a.?, "net Centrum te Bergen. De heer Arend Hauer te Amsterdam, leraar aan de Toneelschool en bestuurslid van de NATU, zal een inleiding houden. Verder is er ruimte voor een vragenuurtje. Het is de bedoeling, de situate van het ama teurtoneel- in de provincie te bespreken en na te gaan wat er op dit gebied voor mogelijkheden liggen. Aanmeldingen voor 25 Februari. Bij de heer J. Bliekendaal, Verl. Geestweg te Bergen heeft een kip (N.H. blauwe) reeds voor de tiende achtereenvolgende maal een buitenge woon groot ei gelegd. Het laatste ei woog 190 gram. men er naast soyabonen en rijst ook 5 oogsten lucerne per jaar. Merkwaar dig doen de verlaten steden en plan tages aan, die in 1863 toen de slavernij werd afgeschaft,, ontvolkt werden. In het Zuiden zag ir Poldervaart de zg. landlevelers in actie. Deze machines maken een zeer ongelijke bodem zo vlak als een biljart laken en zij zullen ook in onze nieuwe polders worden ge bruikt. In Zuid-Florida is 'er dank zij de hulp van de negers een intensieve tuin bouw, die de fijnste producten oplevert. Toch is in Amerika alles niet vol maakt. In Georgia, Noord- en Zuid Dakota liggen veel wo.este gronden, die in cultuur zouden hunnen worden gebracht. Er is echter geen overkoepe lend lichaam, dat de uitvoering ter hand neemt. Aan het eind van zijn le zing, dankte de heer G. Nobel uit Lut jewinkel de spreker voor zijn interes sante rede en de projectie van dt fraaie lichtbeelden. De gemeenteraad van St. Paneras komt Vrijdagmiddag om 2 uur bijeen. Op de agenda staat een voorstel om het subsidie aan de twee kleuterscholen zodanig te wijzigen dat 50 procent van de jaarwedden der onderwijzeressen voor rekening van de gemeente komt en dat bovendien een bedrag van f 15.- per leerling zal worden verstrekt. Voorts wil men komen tot onteige ning van het perceel van mevrouw A. Peereboom-Thies aan de Bakkerslaan in verband met het uitbreidingsplan der gemeente. Bezwaren tegen het voorstel dat ter inzage is gelegd zijn niet gerezen. Voor dezelfde uitbreiding zal voorts nog een strook grond moeten worden aangekocht. Deze beslaat een oppervlakte van 340 vierkante meter en zou voor de som van f 550.van twee particulieren moeten worden aan gekocht. Voor zover nodig zal de ge meente voor nieuwe afrastering van de particuliere grond zorgen. Tenslotte is men voornemens een kasgeldlening aan te gaan van f 49000. Op de Provinciale weg in de bocht naar Heerhugowaard had Woensdagmiddag een botsing plaats tussen twee personenwagens Terwijl de heer B. uit Oude Niedorp door de bocht reed moest hij een uit de rich ting Heerhugowaard komende personen auto passeren. De bestuurder van deze auto, zekere I. uit Oude Pekela, reed tamelijk snel en was ter plaatse vermoe delijk niet met de weg bekend. De beide wagens botsten bij het passeren tegen elkaar, waardoor zij aan de voorkant beschadigd werden. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. De tweede melkmachinedag in Noord- Holland, die te Alkmaar werd gehou den, kan een zeer geslaagde bijeen komst genoemd worden. De belangstel ling was gToot. Na opening van de ver gadering door de voorzitter van de Provinciale Melkmachine Commissie voor Noord-Holland, de heer F. J. Mol te Berkhout, gaf de heer P. J. J. van Helden, hoofdassistent Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie te Wageningen een toelichting op een demonstratie van de reiniging van het staande- en het hangende type melk machine. Op duidelijke wijze werd uit eengezet en getoond hoe in de practijk met eenvoudige middelen dé dagelijk se reiniging van de machine kan ge schieden. Na de demonstratie sprak dr ir G. Posthumus, bacterioloog schèt* kundige van de GeldersOverijselse Bond van Coöperatieve Zuivelfabrie ken over het onderwerp: „Wat is de zwakste schakel bij het machinaal mel ken". Na gewezen te hebben op de kwaliteiten van melk als voedings middel, zegt de inleider dat een gering aantal bacteriën in de melk van het grootste belang is in verband met de kwaliteit. In dit opzicht zijn het vooral de rubberonderdelen var. de machine waarmee de melk in aanraking komt, van belang. De dagelijkse en «ie weke lijkse reiniging zoals die aangegeven zijn door de Centrale Melkmachine Commissie van de Stichting voor de Landbouw zijn gebleken voldoende te zijn. Spreker merkte o.a. nog op, dat men er op bedacht moet zijn, dat dit minimum-eisen zijn, die men aan de reiniging „de zwakste schakel" moet stellen. Na de pauze hield de heer J. J. Oude- jans, veehouder in de Wogmeer, een met aandacht gevolgde inleiding over zijn ervaringen met het machinaal melken vanaf 1930. In het betoog van genoemde spreker kwam duidelijk naar voren, dat in de begin-periode ver schillende moeilijkheden overwonnen moesten worden. Deze zijn overwonnen Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud, instemt. Zij acht kennisneming ervan echter van algemeen belang «en zij ziet ze gaarne zoveel mogelijk met volle naam ondertekend. Niet op reageren, Lena, zou ik wil len zeggen, want de sneeuw is er niet meer, gelukkig, maar de heer Balk reageerde wel op mijn verzoek aan de stadsbestuurders om de werklozen mee te laten helpen de prut wat vlotter weg te ruimen en ik mag dat niet on beantwoord laten. Het is n.l. zo, dat ik geen ambtenaar ben en in een pret tig verwarmd kantoor zit (wat niet weg neemt, dat er nog een paar slor dige honderdduizend dames en heren zijn, die geen ambtenaar zijn en toch warm zitten, maar wie misgunt hun dat??) Zij benijden ons in de zomer weer. Ik ben echter in deze tijd van het jaar ook buiten bij guur en koud weer en juist daarom heb ik zo'n he kel aan de sneeuw. Ik gun beslist de werklozen hun warmte thuis, maar dan na 5 uur, want als er geen werk is, houdt alles op. Doch wanneer er be hoefte is aan mankracht en de ge meenschap gediend kan worden, is er geen excuus voor guur weer. Hoeveel duizenden zullen met het slechte weer op straat hun kostje MOETEN ver dienen, omdat, wanneer zij niet gaan er ook geen inkomsten zijn. Het zou toch TE mal zijn, wanneer politie, bak ker, melkboer, post en bezorgers van goederen maar thuis bleven omdat het guur is en zij ook zo graag thuis warm zitten. Dat argument gaat dus niet op. Wie gezond is, zal moeten werken, ook in de kou. En laat ons -nu beslui ten met de eerste regel van dit stukje. P.S. Waarom meent de heer Balk. dat ik NIET aan de Dijk-reparaties was, of de N. O. polder?? De redactie hartelijk dank zeggend voor het plaatsen van dit sluitstukje volgens spreker, zodat nu de resulta ten van het machinaal melken goed genoemd kunnen worden. De heer Oude.ians wijst er tenslotte op dat ge middeld per persoon met 1 apparaat gemolken dient te worden, met dien verstande, dat 2 zeer deskundige per sonen b.v. in 't voorjaar bij hoge pro ducties dit werk met 3 apparaten uit kunnen voeren en dat verder het resul taat van het machinaal melken niet beoordeeld kan worden aan de hand van de verkregen hoeveelheid melk, omdat dit afhangt van de capaciteit van de machine-melker. Tot slot werd een Nederlandse film over machinaal melken getoond. De heer H. A. Bruggink, secretaris van de Centrale Melkmachine Commissie gaf hierop een toelichting. Hoewel Koning Winter nog regeert en men zelfs opnieuw schaatsenrijdt, treft men op het kampeerterrein aan de Zeeweg reeds voorbereidingen om het kamp voor het komende seizoen in gereedheid te brengen. Keurig ver zorgde wegen omzomen de vakken welke gelegenheid bieden tot het op slaan van ongeveer 1350 woonverblij ven, te plaatsen op een wijze die vol ledig genot van de natuur waarborgt. Zaterdag 27 Maart (vorig jaar 22 Maart) zal een aanvang worden ge maakt met de toewijzing van de plaat sen. De kampeerders ontvangen daar voor een uitnodiging en hebben dan een vrije keus. DE DRIE FONDSEN VAN DE R.K. MIDDENSTAND In een bijeenkomst van de R.K. Mid denstandsafdeling heeft de heer J. Loh- man gesproken over de drie fondsen van de R.K. Middenstandsbond. Sterk van stuk heeft de spreker het doel en de werkwijze van deze fondsen uiteen gezet: Santos van de tbc-bestrijding, dr v. Buerdenfonds om middenstands kinderen het studeren mogelijk te ma- l-.n en het Chr. Jansenfonds om elkaar in tijd van ziekte en dergelijke finan cieel te steunen. De lezing werd met aandacht gevolgd. IJSBAAN HEDEN WEER GEOPEND De verwachting bestond, dat de Ken- nemer ijsbaan aan de Zeeweg heden in de loop van de dag weer zal worden geopend. MARKTBERICHT De noteringen op de groentenveiling van Woensdag waren als volgt: spruiten 701,05: prei 2035; boerenkool 1530; witlof 50—65; peen 51/,7. Gisteravond heeft de heer J. Domi- nicus uit Alkmaar in hotel Ammeraal voor de Nederl. Katholieke Vrouwen beweging opnieuw zijn bekende lezing over Joegoslavië gehouden. Het ge sprokene genoot aller aandacht. H. KOPPELAAR, Alkmaar. I K.a.b. In verband met het ontwerpen en op maken van z.g. streekplannen Is ten aan zien van Noord-Kennemerland ingesteld een Streekforum, geformeerd uit diverse personen, wonende in de gemeenten van die streek. Daarenboven zijn nog z.g. plaatselijke forums gevormd uit ingeze tenen van de dorpen uit Noord-Kenne merland. Het plaatselijk forum voor de dorps kom Egmond-Binnen bestaat uit de heren pater Gerritsen O.S.B., C. Baltus Sr. Ab dijlaan; A. Klaver, P. Mooij Jonh.zn. en A. v. d. Reep. Het plaatselijk forum voor de dorps kom Egmond aan den Hoef bestaat uit: ris E. A. J. Plug, de heer Hopman (wet houder), mej. C. J. de Waard en de heren J. Mannes Jr. en J. J. van Don. In het streekforum hebben onder meer zitting de heren M. Niele, burgemeester, tevens als voorzitter van de VVV, S. Hop man (wethouder), tevens directeur van de Coöp. Boerenleenbank, en M. N. M. Blo- mert. lid van de raad en bestuurslid der Een charmant contrast op de West- friese Flora te Bovenkarspel. Lente- pracht en wintersport worden hier met elkaar geconfronteerd. Dit meisje maakte per schaats de tocht over het ijs naar het oord, waar thans reeds de lente volop resideert. (Foto Studio Flevo) QNDER GROTE belangstelling Is Woensdagmiddag te Bovenkarspel de Westfriese Flora 1954 geopend door de directeur van de Tuinbouw, ir F. W. Honig. Hij roemde de werklust en vasthoudendheid der West-Friezen, waardoor de bollenteelt de spil werd waarom vele bedrijven draaien. Er is geen tak van tuinbouw, aldus spreker, waar de telers zo nauw samenwerken met de wetenschap als in de bollen teelt en de ruime wijze waarop de be oefenaars ervan geld voor onderzoek beschikbaar stellen, mag aan de andere takken van tuinbouw ten voorbèèld gesteld worden. De Westfriese Flora tentoonstellingen zijn vermaard gewor den om de bloemkwaliteit die hier ge toond wordt. Die reputatie is ook met de aflevering 1954 volkomen gehand haafd. Ruim negentigduizend bloeien de tulpen staan in de expositiehal van 2500 m2 grootte op overzichtelijke en artistieke wijze opgesteld. Enkele dui zenden bezoekers passeerden op deze eerste tentoonstellingsdag de ten toonstelling duurt tot en met Zondag de loketten. In stille bewondering genoten vakman en leek van deze bloemenweelde en de sprookjesachtige inrichting van de tuin. Ondanks de vele tegenslagen die men deze winter met het forceren der bollen kreeg te incasseren, is de kwaliteit van de tul pen zeer goed. De wisselbeker van Vei ling West-Friesland werd door een bij uitstek kundige jury toegekend aan N.V. P. Bakker Mz, bloembollenbedrijf te Enkhuizen. De wisselbeker van de HOBAHO was voor de inzender W. Visser uit Bovenkarspel. Aan de Westfriese Flora is tevens verbonden een grote mechanisatie- afdeling en een huishoudbeurs. Saoedi-Arable heeft besloten vliegtui gen die Israëlische luchthavens hebben aangedaan, te verbieden boven zijn grond gebied te vliegen. Zij zullen tot landen worden gedwongen. Op de vergadering van het Onder ling veefonds, die in café Mijts werd gehouden en waar negen leden aanwe zig waren, bleek, dat het jaar betrek kelijk gunstig is geweest waardoor de omslag van IVz pet. kon blijven -ge handhaafd. Er waren negen koeien overgenomen, die opbrachten f 2818.45 en waarvoor werd uitgeweerd f 5670. De omslag had opgebracht f 3152.75 aan salarissen was uitbetaald f 356.80. Wanneer alle kwitanties zullen zijn voldaan, zal het batig saldo over het afgelopen jaar f 140.17 zijn. De kas- commissie adviseerde de rekening goed te keuren. Boekhouder Lont werd met algeme ne stemmen herkozen als zodanig. Het ledental was onveranderd gebleven, daar twee werden af- en twee inge schreven. Medegedeeld werd dat de melkporgi weer in orde is, daar bij melkziekte soms met de pomp beter resultaten worden behaald dan met inspuiten. Het apparaat is voor de le den beschikbaar bij de boekhouder. Hartelijk dank werd gebracht aan de heer D. van Zoonen, die 26 jaar op voortreffelijke wijze de belangen van het fonds heeft gediend en wegens ge zondheidsredenen zijn ontslag heeft ge nomen. Voorzitter de heer A. Mijts sloot hierna de vergadering met dank voor de prettige besprekingen. De tafeltennisclub Be Quick hield in haar clublokaal kampioenwedstrij den. In de eerste klasse werd N. Bart kampioen door met 21—17 en 21—16 vSn J. van Herwerden te winnen en met 21—13 en 2111 van P. van Eeten, na de eerste partij tegen deze met 17—21 te hebben verloren. Van Eeten won Van Herwerden met 21—15 en 21—13. Schaafstra behaalde de titel in de tweede klasse, gevolgd door A. Boon en H. van Gelderen. In de derde klas se werd mevrouw R. Leguit-Krab kampioene, gevolgd doqr mej. G. van Eeten. Indien Be Quick er in slaagt de wedstrijd op 14 Maart tegen Twisk te winnen, heeft zij daarmee het kam pioenschap van haar afdeling behaald. Albireo, 15-2 van Paranagua naar Rio Grande Almkerk, 16-2 van Duinker ken naar Antwerpen Alnati, 16-2 510 mijl zuid-zuidwest van St. Vincent (KV) naar Las Palmas Alphacca, pass. 16-2 Recife naar New York Aludra, 17-2 te Victoria Aagtekerk, 17-2 te Keelung Abbedijk, 16-2 te Baltimore Abbekerk, 18-2 te Adelaide verwacht Alhena, 16-2 130 mijl zuidwest van Lissabon naar Las Palmas Aludra, 15-2 n.m. van Rio de Janeiro naar Victoria Amstelbrug, 16-2 te Rio de Janeiro Amsteldijk, 16-2 te Antwerpen Averdijk, 19-2 te Ant werpen verwacht Aardijk, 16-2 van Houston te Galveston Alblasserdijk, 15-2 van Galveston naar R'dam Bali, 17-2 van Genua te Marseille Banka, 17-2 te Port Said Bantam, 17-2 van Aden te Djeddah Blitar, 16-2 te Bris bane Bloemfontein, 16-2 te Antwerpen Blommersdijk, 16-2 van Antwerpen naar New York Blijdendijk, 16-2 te Antwerpen Boskoop, 16-2 220 mijl noordoost van Barbados naar Madeira Caltex The Hague (t), 17-2 van Sidon te R'dam Caltex Delft (t), 17-2 te Sidon Caltex Leiden (t), 16-2 van Sidon naar R'dam Caltex Padang (t), 16-2 van Suez naar Singapore Cleodora (t), 17-2 te Surabaja Drente, 16-2 te Colombo Diemerdijk, pass. 16-2- Sombrero Eil. naar Curagao Enggano, 17-2 van Ma dras naar Cochin Eos, pass. 16-2 Kaap Bon naar Patras Esso Den Haag (t), pass. 16-2 Kaap Bon naar Antwerpen Friesland (KRL), 16-2 te Calcutta Ga- roet, 16-2 van Penang naar Belawan Grote Beer, 16-2 te New York Gaas- terland, 16-2 te Ilheos Graveland, 16-2 van Santos naar Porto Alegre Hydra, 17-2 te Antwerpen Haarlem, 16-2 van A'dam naar Hamburg Hector, 17-2 te R'dam Hilvers'um, pass. 17-2 Ouessant naar Duinkerken Hathor, pass. 16-2 Kaap St Vincent naar Antwerpen Heemskerk, 16-2 van Port Said naar Ge nua Indrapoera, 16-2 van Suez naar Belawan Johan' van Oldenbarnevelt, 16-2 360 mijl west van Fremantle naar Aden Karimata, 17-2 van Suez naar Belawan Kota Gedeh, 17-2 n.m. te Ha lifax Langkoeas, 16-2 van Bangkok naar Singapore Laurenskerk, 17-2 te Port Said Lissekerk, pass, 17-2 Gibral tar naar Marseille Liseta (t), 16-2 van Pladju naar Tandjong Priok Mataram, 15-2 van Beyrouth naar Port Said Maasdam, 16-2 van Curasao naar Havana Noordam, 16-2 410 mijl west van Va- lentia naar New York Oranje, 16-2 160 mijl west ten noorden van Sabang naar Colombo Pendrecht (t), 15-2 van Pauls- boro naar Covenas (Colombia) Peper kust, pass. 16-2 Las Palmas naar A'dam Polyphemus, 16-2 van Genua naar Bar celona Prins Frederik Willem, pass. 17-2 2.30 uur Vlissingen, 17-2 te Ant werpen Ruys, 15-2 te Kobe Rondo, 18-2 te Colombo verwacht Singkep, 17-2 te Port Swettenham Straat Soen- da, 16-2 te Belawan Straat Makassar, 13-2 te Yokohama Sunetta, 15-2 te Melbourne Salawati, 16-2 van Port Said naar Aden Sibajak, pass. 16-2 Guardafui naar Colombo Tawali, pass. 16-2 17.15 uur Vlissingen naar Antwernen Tibia (t), 17-2 te Miri Titus, 16*-2 te A'dam Tomorl, 16-2 van Genua naar R'dam Ternate, 16-2 te Labuan, vertr. 19-2 van Labuan naar Sorong Van Linscho- ten, 16-2 van Bremen te A'dam Wa terman, 16-2 dw. Dakar-naar Las Palmas Westerdam, 16-2 250 mijl zuidoost van Kaap Race naar R'dam Willem Ruys, 16-2 90 mijl zuidwest van Kreta naar Port Said Woensdrecht, nass. 16-2 Kaap St Vincent- naar Singapore Wonosari, 17-2 3 uur van Antwerpen naar Londen Zeeland (KRL), 16-2 te Djibouti Zuiderkruis, 16-2 580 mijl oost ten zuiden van Kaap Race naar Southampton. De verkenners en voortrekkers van De Rijp en Graft hebben een nieuw initiatief genomen. Zij zullen voor het L.O.P. en ten behoeve van hun eigen clubkas in den vervolge ééns per maand huis-aan- huis oud papier ophalen. Indien het weer medewerkt zullen zij Zaterdag voor het eerst met hun vrijwillige werkzaamheden aanvangen. VERKOOP BAKKERIJ Thans is de verkoop van de bakkerij van de heer J. Klooster definitief tot stand gekomen. Koper is de heer P. G. Brouwers te Egmond aan den Hoef. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling Zondag te Akersloot grote nationale langebaan wedstrijden op de schaats te organiseren. Op het Alk- maardermeer, in dé omgeving van ca fé Verduin wordt, indien de vorst blijft aanhouden, een wedstrijdbaan uitgezet. Het ijs is in deze omgeving uitstékend. De afstanden zijn 500, 1500 en 5000 meter. Nu reeds blijkt van de zijde der rijders voor deze wedstrij den grote belangstelling te bestaan. Ten gerieve van de toeschouwers il- len -de organisatoren een regeling trachten te treffen met de NACO om speciale diensten vanuit Uitgeest ên Alkmaar naar Akersloot in te leggen. ALKMAAR, 17 Febr. Witlof A 67— 69, A-B 63—66 en B 36; rode kool 7,50— 12; savoye kool 13,50—17; groene kool 0,50—31; spruitkool A 52—72 en B 48— 35; boerenkool 1129; rode bieten 6 8,50; winterpeen 510; waspeen 2254; uien 411; prie 1832; selderie 731; knolselderie 8—13; appels: Cox Orange Pippin K 17—31, Goudreinetten K 27—35 cn Jonathan K 3236; peren: St. Rémy K 32 en Winterjan A 36. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 18 Febr. 5000 kg groene kool 18.30 34.50; 35.000 kg rode kool A 712,20 en B 6—7,30; 20.000 kg gele kool 8,80—19.30; 42000 kg witte kool 5,80—10,10; 22.000 kg uien 10,10—12,20 en grove 10,10— 11,80: 2000 kg bieten A 7,60—7,90; 2400 kg peen C 5—7,30; 1000 kg witlof IB 61 68 en IIB 54—58; 300 kg spruiten 31—51. NOORDERMARKTBOND. 18 Febr. 32.000 kg uien 10.90—11.70, grove 9,80— 10,20, drielingen 16 en nep 17—23; 1.50 kg bieten A 7,10; 9000 kg peen B 8,50— 9,20, C 7,10—8 en D 5,20; 15.000 kg rode kool A 7—12 en B 6—6,10; 60.000 kg gele kool 7,8018,40; 2500 kg groene kool 28 32; 130.000 kg Deense witte kool 5,60 9,80; 225 kg witlof I 62, II B 56 en afw. 28. Doorgedraaid: 5700 kg rode kool. WARMENHUIZEN, 18 Febr. 61.300 kg rode kool A 8,20—11,50 en B 6—6,10; 12-700 kg gele kool 7,10—18,20; 54.000 kg Deense witte 'kool 6.50—10.10; 1050 kg peen B 8 en C 7,10; 1800 kg uien 11,40.— 11,50, drielingen 12,30—13,10 en nep 14.10. De beursnoteringen van Middenmeer waren als volgt: Granen, zaden en peulvruchten: tar we 24.10-27.15; zomergerst 22-23.50; wintergerst 21-22.35; haver 20-23.80; rogge 20-'".75; duivebonen 38-41; groe ne erwten 43-51; karwijzaad 70-110; blauwmaanzaad 110-134. Hooi, stro en ruwvoeder: wit hooi 90-105; rode klaverhooi 80-100; lucerne- hooi 110-115; haverstro 45-50; gerststro 54-58; tarwestro 60-62; groene erwten stro 55-65, alles geperst. Voederbieten met hoog gehalte 21-22; ingekuild bie tenblad 16-19; voeraardappelen 3-4. Overzicht: stro duur, stemming prijs houdend.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 3