Het herstelwerk in rampgebied is ernstig in gevaar De beste ruil Deskundigen zijn bezorgd over de 30.000zoute" huizen rr~> Soldaten zijn geen scholieren „Eigenlijk zien wij met angst en vrees een deel van het herstelwerk aan in het rampgebied. Wanneer men muren pleistert en behangt van huizen, die met zout water geïnundeerd waren, dan zal heel veel van dat werk niet houdbaar blijken te zijn". Deze ernstige woorden sprak prof. dr c. a. Lobry de Bruyn in het Bouwmaterialeninstituut T. N. P. te Delft, waar wij een onder-houd met hein hadden. Bij dat onderhoud waren ook aanwezig twee van zijn naaste medewerkers, ir J. M. Pfauth en de architect P. R. Rinses, die beiden op het gebied van zoutschade aan woningen heel wat kennis hebben verzameld. Vermoe delijk bezitten deze drie heren op dit speciale terrein wel de meeste kennis ter wereld, want toen ze in 1949 hun onderzoek naar zoutschade aan woningen aanvingen bleek, dat dit probleem nog nimmer was be studeerd. Zij hadden dit studiegebied dus geheel voor zichzelf. mm Maatregelen in stadium van experiment Zout verwoest muren der Zeeuwse huizen Rheumatische Pijnen slopen Uw krachten* Auto door een trein gegrepen Inzittende brak een arm Oorlogsslachtoffers in Haarlem bijeen Wadden bevroren, maar niet begaanbaar Pints Pam Pom en de graafmachine Strafregels in het leger? Krachtige uitspraak van generaal Hasselman MARGARET MALCOLM Amsterdamse ambtenaren op 5 Mei halve vrije dag Luister eens naar: Radioprogramma MAANDAG 22 FEBRUARI 1954 (Van een speciale verslaggever) PR WERD contact opgenomen met buitenlandse instellingen, maar de binnenkomende antwoorden waren te leurstellend. In Engeland kende men het vraagstuk wel. Men had er zich echter niet in verdiept. De raadgevin gen, die men uit het buitenland ont ving, bleken probeersels te zijn. Al spoedig kwamen daarna belangstel lenden naar Nederland om hier hun licht op te steken, ook al was het licht nog niet bepaald stralend. „Had men in 1949 de indruk, dat het zoutschade-probleem voor de geïnun deerde gebouwen een aflopend vraag stuk was", aldus prof. Lobry, „in Febr. 1953 werd door de watersnood het vraagstuk plotseling urgent in grotere omvang dan tevoren. Wij hebben toeh de handen ineen geslagen en vastge steld. dat er in deze kwestie zo snel mogelijk volgens een vaste lijn advies gegeven moest worden aan de belang hebbenden". De verschijnselen waren bekend: door het zout in de muren ontstaat een soort muurkanker, het pleister werk en de steen zanden af. De kwaal heeft neiging zich te verspreiden naar muurgedeelten, die aanvankelijk niet aangetast waren. Zo sterk is die neiging tot verspreiding, dat zelfs nieuwe muurgedeelten, die tegen een oude aangetaste muur zijn aange bouwd, na enige tijd verschijnselen van zoutaantasting vertonen. In sommige gevallen verdwijnt de cementlaag tussen de stenen vrijwel geheel, zodat een vrouw, die in een aangetast huis woonde, moest verkla ren: ,,'s Avonds doe ik het licht uit in mijn slaapkamer, voordat ik me ont kleed, want de buren zouden me door de muur-kieren zien staan". Misschien was daarbij enige over drijving, maar wij moeten toch deze zaak niet onderschatten. „Wij houden", zo zei prof. Lobry, „ons hart vast, wanneer we zien, dat men in Kruiningen ijlings nieuwe ge vels heeft gebouwd om gedeeltelijk verwoeste en geïnundeerde huizen te repareren. Die nieuwe gevels lopen im mers kans ook door het zout te wor den aangetast. Wij zijn verontrust, wanneer we horen, dat mensen elders Door het zout in de muren ontstaat een soort muurkanker; het pleister werk zandt af. in het land afbraakmateriaal en stenen uit het rampgebied hébben gekocht en dit materiaal "voor woningherstel of nieuwbouw gebruiken. Daardoor ont staat de mogelijkheid, dat men straks in niet-geïnundeerde streken van het land plotseling woningen aantreft, waarvan de muren zoutschade verto nen". Het blijkt thans noodzakelijk, dat wij voorlichting gaan geven aan be langhebbenden. In de eerste plaats om hen op de ernst van dit geval op merkzaam te maken. Men kan aan zienlijke bedragen geheel of groten deels weggooien door geïnundeerde huizen te snel bewoonbaar te maken. Voor het bewoonbaar maken van panden, die met zout water geïnun deerd waren, zijn thans twee systemen zodanig uitgeprobeerd, dat ze met een gerust hart aanbevolen kunnen wor den. De kosten van deze bewerkings systemen Jjggen vrij hoog. Er wordt nog gezocht naar goedkopere systemen. £)E TWEE SYSTEMEN, die reeds toe gepast zijn in een aantal gemeente woningen te Kortgene, zijn een geven tileerd boardbekledingssysteem en een dampdichte bitumenbehandeling voor de aangetaste muren. De geventileerde board-bekleding van de muren dient volgens daartoe te verstrekken voor schriften uitgevoerd te worden. Zij heeft in hoofdzaak ten doel een verbe tering van de bewoonbaarheid. Aan de muren zelf wordt niets gedaan, behal ve in de meeste gevallen verwij deren van de oude pleisterlaag. j7R ZIJN thans in Zeeland meer dan 30.000 huizen, die in zout water geïnundeerd geweest zijn Voor een aantal van die huizen dateert de inundatie reeds uit de afgelopen wereldoorlog en men heeft dus enige jaren ervaring opgedaan met die „zoute" huizen. Men weet nu, dat het zout na ja ren nog in de muren zit, dat door het zout het nieuwe pleisterwerk op de muren afbrokkelt en uit eenvalt, dat behangselpapier op die muren loslaat en dat zich op de muren zout uitkristalliseert, waardoor de muren er soms uit zien alsof ze beschimmeld zijn. Meer dan 30.000 huizen verte genwoordigen een enorm kapitaal. Het zou dwaasheid zijn die huizen zonder meer af te schrijven en zo door nieuwe te vervangen, maar dan zal men toch iets aan die zoutverschijnselen moeten doen. De kosten zijn in verhouding tot de uitvoering betrekkelijk matig te noe men. De bekleding wordt slechts op de begane grond toegepast en niet op ver diepingen van een huis, tenzij zo'n ver dieping eveneens overstroomd ge weest is. In dat laatste geval is toepas sing van de muurbekleding voor de gehele woning noodzakelijk. Een na deel is, dat het board-systeem niet is toe te passen in keukens en toiletten. Geheel anders is het tweede systeem, dat van de dampdichte bitumenbehan deling. Hierbij wordt het metselwerk afgesloten met een water- en damp dichte bitumenlaag, waardoor de scha delijke werking van het zeezout wordt geëlimineerd. Op de bitumenlaag wordt een gewone pleisterafwerklaag aange bracht, waarna de muur behangen kan worden. Voor het toepassen van dit systeem is ontruiming van de gehele woning vereist. Het voordeel van de bitumen behandeling is, dat in het schadeproces zelf wordt ingegrepen, terwijl boven dien de bewoonbaarheid weder geheel normaal wordt. De kosten zijn echter hoog en de uitvoering moet in handen gelegd worden van goed opgeleide arbeiders. Opgemerkt dient voorts te worden, dat allerlei bijkomstige voor zieningen, te allen tijde noodzakelijk zullen zijn, zoals veranderingen in de electrische installaties. Het behoeft voorts geen betoog, dat de herstel methoden telkens aan de te behande len woning aangepast moeten worden. Tot zover de beide methoden, die experimenteel bevrediging gaven. Zo als gezegd, worden de proeven nog voortgezet. Prof. Lobry de Bruyn heeft het plan op het terrein van het Bouwmateria leninstituut T.N.O. te Delft van mate rialen uit het zoute inundatiegebied een tijdelijk gebouwtje te construeren en daarmee verder te experimenteren. Men wil de aantastings-verschijnse len versneld opwekken door periodiek drogen en vochtig maken ,om uiteinde lijk nuttige gegevens te verzamelen. Ook wil men voortgaan met het be proeven van behandelingssystemen, die langere jaren bekeken moeten worden om een gefundeerd oordeel over de houdbaarheid te kunnen geven. Naar de verwekker van het kwaad wordt een onderzoek ingesteld. Men is al tot de conclusie gekomen, dat het waarschijnlijk niet de chloriden, maar de sulfaten in het zeewater zijn, welke het bederf in de muren brengen. Maar zs vreten ook in op Uw humeur en gestel. Laat dat toch niet zo doorgaan. Drijf die pijnen uit! Met een bloedzuiveren de Kruschen-kuur. Met de jaren gingen Uw lever, nieren en ingewanden tra ger werken. De zes minerale zouten van Kruschen brengen ze weer op gang. Als dat gebeurt, geen opeenho ping van onzuiverheden meer in het bloed. En daarmee behoren dan ook vanzelf die pijnen tot het verleden. (Advertentie, Ing. Med.) Op de onbewaakte overweg bij Ril- land-Bath is gistermorgen een auto gegrepen door de sneltrein Bergen op ZoomVlissingen. In de auto zat het echtpaar Goense uit Damespolder, dat cp weg was naar huis. De heer Goense- had gestopt voor de overweg en was uit de auto gestapt om zich er van te overtuigen dat de overweg vrij was. Er hing namelijk een zeer dikke mist, die alle uitzicht belemmerde. Hij hoorde noch zag enig teken dat op de nadering van een trein kon duiden. Toen hij de over weg passeerde werd zijn auto aan de achterzijde door de sneltrein gegre pen. De heer Goense kwam met de schrik vrij. Mevrouw Goense is ineen ziekenhuis te Bergen op Zoom opge nomen omdat zij een arm heeft ge broken. Te Haarlem is Zaterdag de jaarver gadering gehouden van de afdeling Noord-Holland van de Bond van Ne derlandse Militaire Oorlogsslachtoffers onder leiding van de heer D. van der Kroef uit Beverwijk. In het bestuur werden gekozen mevr. S. Koster-Piers uit Alkmaar en de heer P. J. Hooge- veen uit Beverwijk. Een oorkonde werd uitgereikt aan de heren D. van den Heuvel uit Hilversum, pensioen- deskundige van het hoofdbestuur en D. Koorn uit Haarlem, aan mevr. W. F. R. Amler uit Den Helder en aan de toneelgroep „De Nicolientjes" uit Den Helder. Allen bleken het afgelopen jaar verdienstelijk werk voor de afdeling Noord-Holland van de bond te hebben verricht. Nadat enige films waren ver toond, heeft de heer D. van den Heu vel een uiteenzetting gegeven van de nieuwe pensioenwet. De Wadden zijn weer geheel toege- vroren maar niet toegankelijk voor voetgangers. Meer dan anders nog zal een tocht over het wad levensgevaar lijk zijn. Nadat het vliegveld te.Ballum door een ploeg arbeiders geheel sneeuwvrij was gemaakt zijn Zaterdag weer veertien kleine vliegtuigen ge land. Zij hadden plm. 1400 kg post en vrachtgoederen aan boord. 47. Het was jammer voor Billie en Kareltje, maar de commissaris betrad nu ook de feestzaal, op de voet ge volgd door Piet Pakkum. Bij de deur stonden twee heren van de feestcom missie, die met luide stem afriepen, wat het costuum moest voorstellen van een ieder, die binnentrad. Na drie ge vangenisboeven te hebben afgeroepen, hadden ze al tweemaal moeten roe pen: „En deze heer stelt voor een agent van politie!" Dat was voor Tom mie en Brommie geweest. En toen de commissaris binnentrad, riepen ze weer: „Deze heer stelt óók 'n politie agent voor". „Commissaris", verbeter de commissaris Bullebak. „Dat is het zelfde jongens, zei de meneer van de feestcommissie." „Wat? Dat is zeker niet hetzelfde! Ik bèn de commissaris". „Goed goed", riep de heer met het lint je op de borst uit. „Deze jongeman is de commissaris!" „En jij?" wendde hij zich tot Piet Pakkum. „Ik ben briga dier", riep de heer met luider stem, maar het orkestf had juist een feest- mars ingezet voor de polonaise, zodat niemand van de aanwezigen hem meer verstond. (Advertentie, Ing. Med.) HET GEBEURDE deze week tij dens de uitzending van het Aether-forumonder auspiciën van de V.AJi.A. Onder de vele ingekomen vragen was er ook een van een dienstplichtig militair, die het volgende probleem stelde; „Toen ik dezer dagen in militaire dienst een bepaalde overtreding beging, werd ik door mijn com mandant gestraft met het schrijven van strafregels, Hoe vindt u dat nu?" Het forum kwam terecht tot de slotsom, dat al zijn dan op het gebied van de straffen, en dus oók van de militaire straffen, in de loop der jaren bepaalde verzachtende maatregelen getroffen, en wordt thans in vergelij king met vroeger veel humaner ge straft, het maken van strafregels door soldaten toch eigenlijk „te gek" is om over te praten. Intussen hebben enkele bladen zich van dit onderwerp meester gemaakt, er \yerd bij de Legervoorlichtingsdienst geïnformeerd of het nu werkelijk is vóórgekomen, dat als strafmaatregel hetschrijven van strafregels werd voorgeschreven, en hoe de legerleiding hier wel over dacht. Nu moet men bij de beoordeling van een zaak als deze wel in het oog vatten, dat het op een bepaald moment, wanneer een soldaat zich inderdaad als een schooljongen gedraagt, paedagogisch verantwoord zou kunnen zijn, hem als school jongen te behandelen. Maar men moet als commandant natuurlijk op passen, niet te ver te gaan, want dan loopt men kans, zichzelf en het leger belachelijk te maken. Klaarblijkelijk met het oog hierop, heeft de Chef Generale Staf, de luite nant-generaal B. R. P. F. Hasselman, deze week een telegram doen uitgaan naar alle onder zijn bevelen staande commandanten, waarin hij zegt: „Naar mij uit een bericht in de pers is ge bleken zou bij een bepaald, helaas niet met name genoemd onderdeel, aan sol daten bij wijze van straf het doen schrijven van strafregels zijn opgelegd, Dit is ontoelaatbaar. In de eerste plaats zijn de krijgstuchtelijke straffen uit puttend omschreven en vastgelegd in de Wet op de Krijgstucht en mogen derhalve slechts deze straffen worden opgelegd. Afgezien daarvan is het op leggen van strafregels een straf, welke op schoolkinderen wordt toegepast. Het opleggen van een zodanige straf aan een soldaat krenkt de gestrafte. De on der mijn bevelen dienende soldaten zijn geen „jongens" maar „mannen" en DOOR Een door zout aangetaste muur 21 „Niettemin, kindlief, moet je je dit goed herinneren: ik heb je gezegd, dat ik jou je persoonlijkheid als kun stenares wil steunen, veeleer dan enige andere actrice die ik ken. Maar zelfs jij dient over goed bij jou pas send „materiaal" te beschikken. Nick moet zijn stuk voor jou maken en niet verwachten, dat jij je erbij aanpast. Begrijp je wat ik bedoel?" „Ik geloof van wel", sprak ze naden kend. „Anders, Corinna, zal je persoonlijk heid, waarin je kracht ligt, worden ver knoeid. Jij bent jij niet alleen maar een spiegel onl de ideeën van een .n- der weer te geven. En ik raad je aan, dit niet te vergeten." „Dat zal ik niet", beloofde ze, waar op Mark het onderwerp veranderde en zich een volmaakt, onderhoudend, amu serend, vooral ook vleiend gastheer be toonde. Hij wist precies, wanneer er over een bepaald onderwerp genoeg was gezegd en bezat de nodige zelfbe heersing om er dan verder over te zwijgen. Hij vertrok spoedig en sleet de avond in een bioscoop, omdat hij geen andere plaats kon bedenken waar nie mand het woord tot hem zou richten. Overigens drong het absoluut niet tot hem door, welke film er eigenlijk ver toond werd. John ging zijn vacantie in Italië doorbrengen en was voornemens, cir ca een maand weg te blijven. Gelde lijke aangelegenheden berokkenden hem weinig zorg, want volgens Nick had John geen behoefte aan luxe en zou hij zich waarschijnlijk vergenoe gen met logies in een of andere kleine herberg voor „twee en een halve pen ny in de week!" „Bovendien", ging Nick voort, „heejEt hij daar een massa vrienden; hij heeft een deel van zijn leertijd in Rome doorgebracht". „O!" riep Serena zo verrast, dat Nick naar de reden ervan vroeg. „Ja", antwoordde ze, „het klinkt gek, maar ik heb me John nooit kunnen voorstellen als iemand die reisten veel geld uitgeeft. Want reizen moet toch veel geld kosten, nietwaar?" „Ik geloof van wel, maar John's ouders waren vroeger heel welgesteld, tot ze geruïneerd werden. Al hun geld zat in een affaire, die eensklaps totaal mis ging. Zijn vader stierf van ellende en zijn moeder niet lang daarna. Sindsdien heeft John hard moeten werken, veel tegenspoed en beproe vingen doorgemaakt en ervan geleerd. Natu. rlijk zal hij per slot van reke ning slagen en het zou me niet verba zen, als dat portret van jou de door slag gaf". „O, Nick!" riep Serena, van blijdschap in de handen klappend. „Wat heerlijk! Maar waarom denk je dat?" Nick keek haar nieuwsgierig aan en vroeg zich voor de zoveelste maal at, of ze nu zo naief dan wel coquet zou zijn. Maar als gewoonlijk bleef hij het antwoord schuldig. Hij haalde de schouders op. „Je weet toch zeker wel, dat John tot over de oren verliefd op je is", zei hij botweg, haar nauwlettend gadeslaande om te zien, hoe zij het opnam. Sevena wendde zich af, als om hem zoals hij enigszins geïrriteerd ver moedde te tonen, dat hij zich met zaken bemoeide, die hem niet aan gingen „Ik weet het", sprak ze zacht. De betekenis van die woorden was maar al te duidelijk. Arme John! „Hij is zo'n beste jongen", zei Nick onwillekeurig, waarop Serena, die hij sinds hun eerste ontmoeting nooit op gewonden had gezien, zich heftig naar hem toe keerde. „Dat weet ik best!" riep ze bijna krij- ,send. „O. het spijt me zo, dat ik juist 'John verdriet moest doen!" „Maaihèb je dat dan gedaan?" Ze knikte slechts en snelde toen met op elkaar gedrukte lippen het vertrek uit. Nick slenterde in een wonderlijk opgewekte stemming naar zijn auto en bleef schijnbaar zonder enige reden op de gehele weg huiswaarts vrolijk flui ten John gaf een afscheidsfeestje, nog grappiger dan alle andere fuifjes, die Serena op de flat had bijgewoond. Hij had.de vreemdste en wonderlijkste lui gevraagdo.a. ook mensen, die sa men met hem te Rome hadden gewerkt en hem nu ronduit benijdden..Natuur lijk waren er gasten genoeg, maar alle maal zowel een politieman als de v/eer herstelde Emma, een paar zoge naamde clowns en de eigenaar van een Londens restaurant met zijn vrouw schenen wonderwel bij elkaar te pas sen. 't Was of ze elkander hun gehele leven hadden gekend. Natuurlijk ging het er luidruchtig toe. maar John vond temidden van het lówaai toch nog ge legenheid, Serena toe te vertrouwen, hoezeer hij haar zou missen. „Maar als je terug bent, kom ik weer hier, beste John", zei ze vriendelijk. Hij keek haar een tikje spottend aan. „O, dat geloof ik wel", gaf hij toe, „maarik heb nu eenmaal zo'n idee, dat de zaken er dan anders voor zullen staan". Haar hand in de zijne nemend, ging hij met een blik op haar hevig blo zend gezichtje voort. „Zorg vooral, dat niets of niemand je teveel ver andert, Serena". Ze schudde met een glimlach van niet-begrijpen het hoofd en een ogen blik vroeg John zich af, of hij zich ook duidelijker had moeten uitdrukken. Als Nick niet zijn beste vriend was ge weest, zou hij het zeker hebben ge daan, maar nu bleef hij zwijgen en zou zich in de toekomst nog menig maal de hersens pijnigen met de vraag wat er gebeurd zou zijn als hij eens wèl gesproken had. De volgende morgen vertrok hij en had Nick de flat voor zich alleen. Ze leek hem ontzettend leeg toe en hij kon zich maar niet aan het werk zet ten. Het stuk was feitelijk af. moest alleen nog wat bijgewerkt worden, maar Nick kwam eensklaps tot de conclusie, dat het hem volslagen onmogelijk zou zijn, ook slechts één enkel woord te ver anderen. En per slot van rekening, waarom zou hij ook? Hij wist immers drommels goed, dat het geslaagd was en wat hij in opperste geestdrfit had geschreven, diende zo te blijven! Eenmaal tot dit besluit gekomen, stak hij zijn hand uit naar de telefoon. Hij zou het bureau dat de vorige be drijven had getikt vragen, hem weer hetzelfde meisje te sturen en ze moest het doen vóór hij misschien van me ning veranderde. Ze kon de kleine schrijfmachine gebruiken, waarop hij zelf in het zweet zijns aanschijns „Lompen en Vodden" had getikt, toen hij geen zelfvertrouwen genoeg bezat, om zijn werk nog vóór het officieel was aanvaard door een bureau te laten typen. (Wordt vervolgd.) moeten als zodanig worden behandeld. Ik verzoek aan commandanten van alle rangen toe te zien, dat uitwassen zoals het opleggen van strafregels ter stond worden beëindigd." Wij geloven, dat hiermee de zaak, om in journalistieke stijl te blijven, „rond" is. De Chef Generale Staf heeft een zeer duidelijk geluid doen horen. Zijn onverbiddelijk veto zal een abrupt einde maken aan de toepassing van straffen, welke wel in een school maar niet in een kazerne op hun plaats zijn. Het college van B. en W. van Am sterdam heeft besloten voor zover de dienst het toelaat aan het gemeente- personeel, evenals dit het vorige jaar het geval was, op de 5e Mei des mid dags vjijeif te geven. BARTLETT EN ROBERTSON. Reeds vijf en twintig jaar maakt dit beroemde pianoduo geregeld concertreizen door tal van landen. Ook in ons land is het bij her haling opgetreden. Daarbij heeft het zich grote roem verworven door zijn fraaie, afgewogen ver tolkingen van muziek uit het klassieke repertoire. Men -zal het thans kunnen beluisteren in een programma van werken van Jo hannes Brahms. Achtereenvolgens worden uitgevoerd de Variaties op een thema van Haydn, vijf Walsen en twee Hongaarse Dan sen (Dinsdag 19.30 over Hilver sum 1, 402 meter). NADJO KÓÜTZEN. Deze violiste, die de afgelopen week in ons land enkele concerten heeft gege ven, is thans te beluisteren samen met het Radio Philharmonisch Orkest. Zij speelt de Romance in F gr.t. van Beethoven en de Twee de Rhapsodie van Bela Bartok. (Dinsdag 20.30 over Hilversum II, 298 meter). DINSDAG £3 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 700 Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9 00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11 00 Voor de zieken. 11.30 So praan en piano. 12.00 Orgel en piano. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Gram. 13.00 Nieuws., 13.15 Mededelingen o Gram, 13.20 Promenade-Orkest. 14.00 „Wij ontdekken Amerika". 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram, 15.15 Voor de 'vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17-30 Gram. 17.50 Mil. causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.25 „Paris vous parle". 18.30 R.V.U: Mevr. Dr. E* Pereira—d'Oüveira„Het verslaafd zijn aan genotmiddelen". 19.00 Voor de kin deren. 19.05 Fanfare-Orkest. 19.30 Piano duo. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 21.35 Lichte muziek. 21.55 Mededelingen. 22.00 Gram. 22.05 Rhythm, muziek, 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 New York calling. 23.20—24.00 Dans muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7-00 Nieuws, 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kin deren. 10.15 Schoolradio. 10.45 Gram. Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 School radio. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12-33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Amus.-muziek. 14.00 Gevar. programma. 14.50 Piano-recital. 15.00 Franse chansons. 15.30 Ben je zestig? 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voorde jeugd. 17.15 Felicitaties van de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Rijksdelen Overzee: Pater C. van Kessel M.S.C.: „Missiepont Ninati in Zuid-Oost Nieuw-Guinea". 18.00 Gevar. muziek. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Actualiteiten. 19 00 Nieuws, 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. ÏP'.SO Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Radio Philharmonisch Orkest en solist. (In de pauze: pl.m. 21-15—21.30 Ken een haan een ei leggen?). 22.00 „Ouders en kinderen", causerie. 22.15 Viool en piano. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalen der. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. Televisie-programma. VARA. 20.15 Actualiteiten. 20.30 „Hoeveel makke scha pendocumentaire. 21.05 Pauze. 21.10 Gevar. muziek

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 2