Een nieuwe selectiemesterij voor varkens te Alkmaar geopend Belangrijke bijdrage tot een uitmuntende exportkwaliteit Tweederde wordt bepaald door de prijs van veevoeder Reeds nu wordt het 40-jarig jubileum voorbereid itoffen ALKMAAR Idbelegging 7.65 at 11.45 ct 25 ct de nachines Ustrlbutie Groot-Yorkshire Stamboek in jaarvergadering bijeen Varkens met principes? Aanwinsten Leeszaal DE UNIFORMACTIE VAN EXCELSIOR De kostprijs van de melk Mannenkoor Orpheus" vierde feest Komische operette en blij spelletje Heer-Hugowaard Met „Tavenu" naar Christchurch Oude Niedorp Grote drukte op de baan SchoorI Genoegelijke puzzletocht door de motorclub Koedijk Speeltuinwerk ondervond grote medewerking L omtrek station, gst 509.60 per :loset. .46 bur. v. d. bl. t.o. stadhuis LINNEN EN une wordt weer na een grondige j het ichineparadjjs tr. 73. Tel. 5575. ies te huur, per week, per maand, rmaeh.handel „De Toets'', J. c. v. d. tegulierslaan 30, ir. Tel. 4551. met beter ge- assende stekkers, Kamper, 203-205, Alkmaar. DE NIEUWE selectiemesterij van het Groot-Yorkshire Varkensstamboek te Noord-Holland is Maandagmiddag officieel door de directeur van het veeteelt- weien, ir Th. C. J. M. Rijssenbeek geopend. Hij deed dit na een door hem ge houden rede in het „Wapen van Heemskerk" te Alkmaar en enige tijd later de facto, door het doorknippen van het lint voor de ingang van de mester jj, In zijn openingsrede schetste de heer Rijssenbeek de grote betekenis van de Nederlandse varkenshouderij die hij zag als een „industrie" welker belang in economisch opzicht groter is dan de groente- en fruitsector en zelfs het paradepaard van de Nederlandse export, de zuivelindustrie, de loef afsteekt. Dit laatste wat de kwaliteit van het Nederlandse varkensvlees betreft, dat vooral in de Verenigde Staten zeer ge wild is. In cijfers uitgedrukt betekent dit, dat van de algemene Nederlandse vleësproductie ten bedrage van 1,2 mil liard gulden, (van gelijke waarde als de productie der zuivelindustrie) 800 millioen gulden voor rekening komt van het varkensvlees. Een negatief dat veroorzaakt wordt door de aankoop van varkensvoeder uit het buitenland wordt echter gecompenseerd door een positief ten gevolge van de stijgende export naar de dollar- en pond-sterling gebieden. In aantallen varkens uitgedrukt be tekent één en ander dat Nederland per jaar 3 millioen varkens „produceert". Twee millioen hiervan komen voor re kening van het binnenlands verbruik, de rest wordt geëxporteerd in de vorm van ham, bacon, karbonade en verwerkt vlees. Naar de Verenigde Staten werd het laatste jaar voor verreweg het grootste gedeelte geëxporteerd, nl. voor 125 millioen gulden, naar de pond-ster ling gebieden werd voor 75 millioen uitgevoerd, naar overige landen 22,5 millioen, terwijl de bacon-opbrengst in totaal 80 millioen gulden beliep. De export verloopt momenteel zo gunstig dat de binnenlandse markt in het gedrang begint te komen. „De vrees is ontstaan", aldus ir Rijssenbeek, „dat straks niet meer aan de vraag voldaan kan worden." Overigens is het in de Nederlandse varkenshouderij nog niet alles spek en vlees, om de uitdrukking „koek en ei" voor dit keer te vermijden. „Alle zei len", aldus het jaarverslag, „zullen bij gezet moeten worden om het bedrijf lonende te houden." De grote vraag gaat niet uit naar spek, maar naar vlees, zodat de fokke- De heer M. C. Veldt uit Ber gen, varkenshouder, is een man die het voor zijn dieren opneemt. Hij ziet niet graag dat men hen kwaad doet, nog minder dat men kwaad over hen schrijft. Dit bleek zonneklaar tijdens de'rond vraag op de algemene vergade ring van het Groot-Yorkshire Varkensstamboek toen hij aan de beurt zijnde, opstond en een uit geknipt krantenberichtje voorlas waarin de desbetreffende journa list het varken had gekwalificeerd als het meest karakter- en prin cipeloze dier dat er op dit onder maanse rondwandelt. Noch het ene, noch het andere kon de heer Veldt onderschrijven. „Ik heb thuis een hond" sprak hij, „die het eens waagde om door een hek heen in het oor van een biggetje te happen en dit vast te houden. Maar moeder zeug die zich in de buurt aan het vette der aarde te goed deed, werd hierover zo woedend dat ze op de hond af stormde. de kop van de hond in haar bek nam en de boxer dwong het biggenoortje en daarmee het hele varkentje los te laten. Over karakter gesproken Overigens vertonen niet alleen volwassen varkens karakterook zie ik steeds dat wanneer een toom biggen zich bij de moeder te goed heeft gedaan, het laatst voldane biggetje naar de zeug te rugkeert en „dank je wel" doet... En wat die journalist betrift, laat hij maar eens één van mijn biggen waarvan de moeder in de buurt is, proberen weg te halen- Door deze „terechtwijzing" waar mee de heer Veldt de lachers op zijn hand kreeg heeft hij ons zeker kunnen overtuigen. Wij zijn echter nog bijzonder be nieuwd naar de principes die de varkens van de heer Veldt er op nahouden rij zich meer en beter moet toeleggen op de teelt van vleesvarkens. Hier ont breekt nogal het één en ander. Merk waardig genoeg fokt men nog veel te weinig met fokzeugen die uit ster-zeu gen werden geboren. En het zijn toch bij uitstek de laatste dieren van welke de op de nakomelingschap over te dra gen erfelijke eigenschappen bekend (en gunstig) zijn. De fokkers zullen er meer van over tuigd moeten worden dat op hen de taak rust, de kwaliteitsverbetering van de Noordhollandse varkensstapel te be werkstelligen. Volgens het jaarverslag is het aantal geregistreerde dieren nog te gering. Er werden in 1953 slechts 3257 biggen ingeschreven tegen 4425 in 1952. Wat de mannelijke dieren betreft was de uniformiteit het afgelopen jaar beter, doch de kwaliteit ging slechts langzaam vooruit. Aan de rampgebie den werden in 1953 vijfhonderd ten dele geregistreerde varkens geschonken. De data voor de beren-keuringen werden voor Hoorn bepaald op 20 Maart, voor Alkmaar op 29 Maart, voor Furmerend op 30 Maart, voor Schagen op 7 April en voor het Gooi op 2 April 1954. Teruggrijpend op de varkenshouderij in Noord-Holland, verklaarde spreker dat deze provincie, mede door het werk van de selectiemesterij, in kwaliteits productie aan de top staat. In dit ver band herinnerde de heer Rijssenbeek er aan dat het economische belang van selectiemesterijen zo groot is dat deze in Denemarken door de exportslachte rijen zelf reeds tot stand werden ge bracht. Voorts drong de spreker aan op een beter contact tussen fokkers en afne mers en achtte hij het gewenst dat de varkens naar kwaliteit beoordeeld en betaald werden. DE SELECTIEMESTERIJ Het was de voorzitter van het Noord hollands Groot-Yorkshire Varkensstam boek, de heer D. Donker Pz„ die op deze vérgadering een overzicht gaf van de totstandkoming en ontwikkeling der selectiemesterij, voor welke in 1927 de eerste plannen rezen. In 1932 werd na veel voorbereidend werk te Hoorn de selectiemesterij geopend en begon men met de proeven die al snel positieve resultaten afwierpen. In 1939 moesten alle dieren wegens de uitgebroken varkenspest worden op geruimd, hetgeen eveneens in de hon gerwinter geschiedde. Hierdoor kon men de op het bedrijf drukkende finan ciële last van f 6000.wegnemen en hield men toch nog een financieel po tentieel over om de zaak weer aan de gang te krijgen. De uitkomsten in de jaren '48 en '49 waren weer gunstig en op 10 December 1951 werd de gemeen te-boerderij aan de Helderseweg te Alkmaar voor f 24.000.aangekocht en voor f 25.000.tot selectiemesterij ver bouwd. Sinds de oprichting van de selectie mesterij werden 762 tomen ingezonden, waarvan 24 tomen nog „in proef" zijn. Zeven en vijftig tomen vielen uit en van de 681 resterende tomen werden er 416 premiewaardig verklaard. Op 31 December 1953 waren er 91 proefvarkens en 4 uitvallers aanwezig. Door aankoop en verbouwing van de boerderij waarin de selectiemesterij thans is ondergebracht, is een financieel tekort ontstaan, dat echter door een le ning is g 'ekt. De nieuwe selectiemes terij welke onder de kap van de boer derij aan de Helderseweg werd aange bracht, heeft een plafond op even hoger dan manshoogte gekregen, is centraal verwarmd en ingedeeld in buisstalen boxen. Het bedrijf voldoet aan hoge eisen van effenciency. REKENING EN VERANTWOORDING De rekening over het jaar 1953 van het Noordhollandsch Groot-Yorkshire Varkensstamboek sloot met een bedrag van f 33.827,31, de begroting voor 1954 met f 23.850.„De balans per 31 Decem ber 1953 representeerde een bedrag van f 43.048,48. In het bestuur werd in de vacature K. Braak, te Weere, gekozen de heer J. Bakker Sz. uit Warder, De nieuwe selectiemesterij, inge richt naar de nieuwste voor dit doel gestelde eisen. Met het doorknippen van het lint werd de nieuwste selectie-mesterij voor varkens te Alkmaar door ir Th. C. J. M. Ryssenbeek geopend. AFDELING JEUGDBIBLIOTHEEK 810 jaar H39.2 Heemstra, Van: Wippie. L53p Lida: Piek, de egel. R63.3om Rogge veen: Okkie en Moortje. S38.6a Schmidt: Abeltje. 10—12 jaar M38 Meer—Prins, Van der: Feest op Sonnevanck. N32.4a Nierop: Als de kievit roept op „Weltevreê". 12—14 jaar B50.5a Betlem Jr.: Avontuur in de bun galow. B63 Bloemink: De lotgevallen van een garde d'honneur. C40o Cramer Schaap: Op drift geraakt in Zuid-Afrika. H16.3s Hagers: Succes, Marjolein! Dl. VII. W61.5 Wiedhaup: Duizend mijl voor Marco. 1416 jaar B17.7k Baljé: Het kamphuis in de dui nen, D26.4 Degreef: Het geheim van de goudader. D26.4n Degreef: De nacht van de Maria Christina. N44.3p Norel: Pionier in het wilde Westen, P54 Plaats, Van der: De merel zingt. S18.4 Saris: De tocht naar het licht. S67v Sluys, Van der: De vliegende schotel van pro fessor Bepidus. V34-2 Verbeeten: De strijd om de meteoorformule. *Z16.6f Zandstra: Friezen van het Flevo-meer. BOEKEN VOOR ONTWIKKELING 78 B64 Blom: Musical. 78 Hll Haan, E. de: 17 Sint Nicolaasliederen en 32 Kerstliederen. 79 D59 Circusboek voor de jeugd; onder directie van F. v. Dix- hoorn. 81 R66.8 Romijn: Uit hoge hemel. 81 S38.6k Schmidt: Kom, zei het schaap Veronica. De uniformactie van Excelsior heeft de afgelopen week weer goede resul taten opgeleverd. De verantwoording luidt: Alg. Ned. Bouwbedr. bond f 40, Huis- collecte f 73.37, J. V. f 0.20, Noord Holl. Dagblad f 10, P. Kesselaar f 5, J. P. Meurs f 10, Kaashandel Kaper f 10, W. van der Wal f 10. samen f 158.57. Het totale bedrag is thans f 1734.58. het IS NIET van belang hoe boog de melkprijs is, doch wat het verschil is tussen deze prijs en de kosten, die per koe moeten worden gemaakt. Aange zien tweederde van deze kostprijs wordt bepaald door de voedermiddelen is het dus van belang na te gaan hoe de voeding van de dieren op zo efficiënt moge lijke wijze kan geschieden. Dit was het kernpunt von de lezing, die de Rijksvee- teeltconsulent voor de veevoeding ir S. Iwema gistermiddag in het Gulden Vlies te Alkmaar hield voor de oud-leerlingen van de Landbouwwinterscholen te Alkmaar en Schagen. Hij herinnerde daarbij aan de tijd toen het krachtvoer was gelimiteerd en het vraagstuk, dat deze middag door hem werd behandeld, dus van minder importantie was. Nu de financiële positie van ons land vol doende aankopen in het buitenland toestaat is de studie van de voeding voor een economische bedrijfsvoering een eis van de eerste orde. Er hangt veel meer van af dan men ogenschijnlijk zou veronderstellen, al dus de heer Iwema. Slaagt men er in de post veevoeder te drukken, dan zal de kostprijs dalen en dientengevolge de melkprijs. Daardoor is het weer mo gelijk op de buitenlandse markt te concurreren met de Denen, en, waar melk, boter en kaas een belangrijk on derdeel vormen van het levensmidde lenpakket, zullen deze mogelijkheden ook voor andere industrieën gunstiger komen te liggen. Het een is het gevolg van het ander. Het is prachtig als men fraaie koeien op stal heeft staan, maar als zij niet meer produceren dan andere dieren met een minder goed exterieur, bete kent dit in de meeste gevallen, dat de eigenaar minder rendement van zijn bedrijf heeft. Hij zou gemakkelijk in staat zijn de kostprijs van zijn melk te drukken. Ook in de tijden van laag conjunctuur zal de boer zijn bedrijf gaande moeten houden, aldus spreker, en dan is het juist voor hem van be lang, dat hij zich kan richten naar de gemiddelde kostprijs, zoals die door het Landbouw Economisch Instituut wordt berekend. Spreker wees er met nadruk op, dat hij ten aanzien van de beperkte voeding voor het droog staande stalvee, uitsluitend doelde op dure voedermiddelen, die de boer zich moet aanschaffen en niet op goedkope voeding, die in het eigen bedrijf aan wezig is. De Engelsen volgen dit sy steem. Zij geven het droogstaande vee minder krachtvoer met uitzondering van de laatste veertien dagen voor het kalven. Deze methode, zo zei ir Iwe ma, betekent over acht a negen weken een enorme besparing en dus een aan zienlijke verlaging van de kostprijs. Wanneer men bij een melkprijs van 21 cent een kostprijs van 18 cent heeft is het verschil drie cent. Dat zal het blij ven als de kostprijs wordt verlaagd tot 16 cent en de melkprijs tot 19 cent zakt. Het grote verschil is echter, dat men dan de afzetmogelijkheden bedui dend vergroot en tevens, dat in min der gunstige tijden het bedrijf een der gelijke verlaging kan opvangen. In dit verband wees spreker erop, dat de in tensivering van de bedrijven, door middel van mechanisatie met - overleg dient te geschieden, omdat de vaste kosten zo laag mogelijk gehouden moe ten worden. Spreker ging vervolgens uitvoerig in op de hogere kosten van het conser veren van gras en de gestegen prijzen van kunstmest en het meest economi sche gebruik daarvan. Hij drong er bij de aanwezigen vooral op aan zich door de consulentschappen te laten voor lichten en niet af te gaan op de aanbie dingen van commerciële instellingen op het gebied van veevoeder en kunst meststoffen. Eenmaal per jaar staat liet mannenkoor „Orpkeus zijn wekelijkse Maandagse repetitieavond a£ aan de feestcommissie, die dan een feest avond weet te organiseren, waarop een compromis wordt gevonden tussen de zang- en de lachkunst. De gisteren in liet Gulden V lies ge houden avond heeft daarop geen uitzondering gemaakt. Het niet- overladen programma, dat slechts twee nummers bevatte, moest wel wat worden gerekt, om niet al te spoedig tot het bal behoeven1 over te gaan. In zijn welkomstwoord memoreerde de voorzitter, de heer C. Velthuys, dat hoewel er thans nog twee jaren resten aleer Orpheus het 40-jarig bestaan zal herdenken, er reeds grote plannen zijn ge smeed, waaraan hard wordt gewerkt. Ook de voorzitter van de Jubi leumcommissie, de heer F. W. Wijnberg, kwam dit bevestigen en hij kondigde enige maatregelen aan om de kasmiddelen te verstevigen. Voor de pauze werd de komische operette in twee bedrijven „Voor de Bloedraad" van Alphons Mosmans op gevoerd, die ons verplaats naar het land van de eertijds zo beruchte Bok kenrijders. Het daar gelegen wijnhuis „De Ver gulde Aap" loopt niet bepaald over van klandizie zodat de oude waard van wie de geroutineerde Dick Meelis een uitstekende creatie gaf, best nog wat bezoekers kan gebruiken. Zijn ogen schitteren als een vrolijk gezel schap studenten binnenkomt. Terwijl de waard in een neven-vertrek de gla zen vult, wordt er een studentikoos complot gesmeed. Men zal bij het af rekenen chicanes maken, na te voren ook de waard een glas te hebben aan geboden, waarin een sterk slaappoe der is verwerkt. In afwachting van het lavende vocht, zingt het uitgelaten gezelschap een vrolijk kermisbed en vertelt de student Jac. den Bril (Joop van der Meulen dat hij volgens zijn wijs heid, wel een zoon van Minerva kon zijn. Wanneer de glazen zijn geledigd en ook de waard getracteerd is, verlangt deze afrekening, waarbij hij een hoge prijs bedingt, die onder veel protest en na de bedreiging, dat de waard de rec- tor-magnificus met de zaak in kennis zal stellen, wordt betaald. Spoedig nadat het gezelschap ver trokken is, begint de waard te geeu wen en valt in een diepe slaap. In het tweede bedrijf komen de stu denten terug en veranderen de gelag kamer in een hol, dat door enkele kaarsen wordt verlicht. De tapkast gaat schuil achter een snel ingerichte balie, waarop een luguber doodshoofd en de wet der Boken rijders ligt. De Bloedraad bestaande uit zijn president (Kees Kroon), eerste en tweede assessor (resp. Joop v.d. Meu len en Luc Tros) neemt in de spook achtig verlichte ruimte zitting en ge last een gemaskerde cipier, de slapen de waard te wekken. De oude, vrek kige man verstijft van schrik als hij de vreemde omgeving ziet en smeekt roerend om genade. De eis: hangen of gebraden worden wordt niet verwe zenlijkt en na de verschijning van een beulsknecht met een enorm slag zwaard, geeft de beschuldigde niet al leen het geld doch ook de sleutels van de wijnkelder af waarna de Bloedraad zich ten slot iimaspueert. Van dit vrolijke zangspel, begeleid door het koor van mannelijke en vrou- Zondagavond heeft de gymnastiek vereniging „Tavenu" in zaal Evers haar uitvoering gegeven met een non stop revueprogramma. Hadden de thuisblijvers geweten dat de aanwezi gen per KLM naar Christchurch zou den gaan, ongetwijfeld waren dan meer van hen opgekomen om deze reis mede te maken. Het programma deed eerst met verschillende buiten landse plaatsnamen vreemd aan, maar na het welkomstwoord van voorzitter De Groot kwam de opheldering door middel van een programma-inleiding, waaruit bleek dat „Tavenu" op reis ging en in de diverse landingsplaat sen tussen Holland en Christchurch staaltjes van haar kunnen ten beste zou geven. Hierbij werden de gymnas- tieknummers dan op keurige wijze verbonden door aceordeonmuziek met zang, sketches, een gitaar-trio enz. Na de start gaven achtereenvolgens de dames-senioren, dames, heren, meis jes en jongens hun diverse oefeningen ten beste. Men deed zichtbaar zijh best te geven wat men kon. Petje af voor de veteraan aan de brug. Een mooi ding voor de vereniging is het flinke aantal adspiranten dat zij heeft. Mogen zij hun vereniging trouw blij ven ook op oudere leeftijd, het is haar nieuwe bloed. „Tavenu" kan op een geslaagde uit voering terug zien en het is zeker een goede gedachte geweest van haar di recteur, de heer Olie, die na een on derbreking nu weer de leiding in han den heeft, om aan de uitvoering een andere vorm te geven dan de tot nu toe gebruikelijke; het zal ongetwijfeld de belangstelling doen toenemen en al is een gymnastiekvereniging er in de eerste plaats voor het corpus van haar leden persoonlijk, als er een uitvoe ring wordt gegeven ziet men graag zoveel mogelijk belangstelling. Deze uitvoering in haar geheel was zeker grotere belangstelling waard. Jammer dat de dooi is ingevallen zullen vele Oude Niedorpers zuchten. De baan op het Skarpet is maar en kele dagen open geweest, doordat ze eerst onbruikbaar was. Nu was men er echter met man en macht in ge slaagd een baantje te maken, een ver lichting aan te brengen en nu is het afgelopen. Gelukkig, dat Zondag en Zaterdag zeer velen gebruik hebben gemaakt van deze mooie gelegenheid. Het was er zeer druk. En een stimu lans voor het bestuur, Om in het ver volg aan deze baan grote aandacht te besteden. Dat het publiek er weer komt, stemt immers hoopvol. elijke studenten, hebben de reeds ge noemde spelers onder regie van Diek Meelis, een zeer geslaagde vertolking gegeven. Ook het na de pauze gespeelde amusante stukje „De Aardschok" deed daarvoor niet onder. De fabrikant August Richter houdt er nog al eens van een slippertje te maken evenals zijn schoonzoon Frits Steineck, wat mevrouw Pichter, 'n ware Kenau niet ontgaat. Tevergeefs dingt de sullige Iwan Petrowitsch naar de hand van haar dochter Hetty, doch zij is bereid daarvoor toestemming te geven op voorwaarde, dat Iwan haar de waar heid zegt over het doen en laten van haar man en schoonzoon. Iwan stemt daarin toe, waardoor het geestig opge zette alibi van de beide mannen vol komen ineen stort. Ane Sijperda als August Pichler en mevrouw Meelis- Godvliet als zijn vrouw beide ge routineerde spelers hebben de zaal doen daveren van de lach, waaraan ook Luc. Tros als Frits Steineck en Luit Everhuis als Iwan Petrowitsch het hunne bijdroegen. Mevrouw Sij- perda-Groet, die op het toneel ook reeds lang haar sporen heeft verdiend, gaf een aannemelijke vertoiking van de dochter Emmy, doch Klaas Koe man, was in zijn rol van huisknecht onverstaanbaar. Natuurlijk zou deze feestavond niet volledig zijn geweest als „Orpeus" zelf zich niet onder leiding van zijn dirigent, de heer Bram Keereveer zou hebben laten horen. In drie nummers t.w. Mozart's „Priesterkoor", het door de Don-Kozakken van Serge Jaroff zo vaak gezongen „De Twaalf Rovers" en het welluidende „Le Montignard" verwierf het veel applaus. Deze avond bewees, dat zingende mensen inderdaad gelukkige mensen zijn. De accordeon-band van de Cres cendo Boys verzorgde de muziek tij dens het zeer gezellige bal. Voor de tweede mael in deze winter heeft de motorclub SMC een puzzle tocht georganiseerd. Dit keer ging het echter niet per motor, maar te voet. Aan de hand van een kaart moesten de 53 deelnemers, waaronder veel jongelui, het 5.6 kilometer lange tra ject, waarlangs zich acht controleurs hadden opgesteld, in 1 uur en 24 mi nuten uitlopen. Alles bij elkaar was het een heel ge- puzzel de weg te vinden. De aandui ding „Bij auto rechts af" is niet be paald helder als met die auto een auto op een „plaatje" (verkeersbord) wordt bedoeld. En hoe in het donker een „paal 2932" te vinden is voorwaar ook geen geringe opgave. Niettemin is het een vrolijke bewe ging geworden. Bij de prijsuitreiking kwam het (motor)duiveltje echter nog even op de proppen. Het verkeerd af tekenen der kaarten veroorzaakte enige verwarring. Maar ook daar kwam men tenslotte weer uit. De eer ste prijs ging naar Teun Kroon, de tweede naar v. d. Garde. In totaal wer den niet minder dan 20 aardige prijzen uitgereikt. Met een genoeglijk onder onsje werd de avond besloten. Het actieve bestuur van de speeltuin vereniging „De Jeugdhoek" in Koedijk heeft gisteravond zijn eerste jaarver gadering gehouden. Hoewel de opkomst niet zo groot was als verwacht is deze vergadering toch gehouden in een sfeer van dankbaarheid en grote voldoening. Hetgeen in het afgelopen jaar sinds de opening van de speeltuin op 17 Mei 1953 is bereikt, dwingt aller bewonde ring af. Door grote medewerking van vele zijden, in het bijzonder van de fa milies Bakker en Mors is zowel dê in richting van de speeltuin als het win terwerk in het hiervoor beschikbaar gestelde oude raadhuis een succes ge worden. Het aantal leden en donateurs heeft thans de 200 bijna bereikt. Ook de toe komst houdt beloften in. De speeltuin wordt vergroot en in de verkregen nieuwe ruimte zullen een klimkooi en twee „bruggen" worden opgesteld. Ook het vacantieprogramma begint al vaste vormen aan te nemen. In samenwer king met de muziekvereniging „Aurora" zal op 26, 27 en 28 Maart een „fancy fair" worden gehouden. Met Pasen zal de speeltuin weer wor den opengesteld. Het financieel verslag van de penningmeester de heer K. Mo lenaar sloot met een batig saldo. Als lid van de financiële commissie adviseerde mevrou wSchellinger de rekening goed te keuren, waartoe werd besloten. BURGERLIJKE STAND Geboren: Gerard, z. van J. Wage naar en J. Pauw. Cornells, z. van S. Damiaans en Tr. C. Bras. Jacob, z. van J. Visser en A. de Vries. Een interessant onderzoek wordt in Uitgeest gehouden. Bij een vijftigtal mensen gaat men informeren, hoe men over bepaalde be.oepen van anderen denkt. Gelukkig dat men het persoon lijke element er buiten heeft gelaten. Anders zou het wel eens een roddel- r '.rtijtje kunnen worden.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 7