Vervolg stadsnieuws Gitaren Burgerwoonhuis Wat de theaters brengen Extra bouwvolume gevraagd voor krotopruiming Klooster Kiebert HOGE PRIJS LSVV1 neemt niet deel aan de Gouden Kruis-wedstrijden Een huisvrouw die rekent weet wat PALTHE betekent JIMMY BROWN EN DE BLOEDBOEF-BEREN ichine is naar: HARMONIE THEATER Gaslicht VICTORIA THEATER Gekooide furie HEX THEATER Staatsvijand nr I De Alkmaarse elftallen Egmond aan Zee Kind aangereden Egmondia-Vlos De bomen verdwijnen CINEMA AMERICAN Nachteskader JOURNAALS St. Pancras Irene speelde onder nieuwe leiding Oudkarspel Warmenhuizen Bridgecompetitie ten einde Be Rijp Wijkverpleegster vertrekt Graft RAADLANGEDIJK Nieuwe Uitvaart Onderneming BILLIJKE PRIJZEN Gitaartassen Vanaf f 6.- MIENT 22 - ALKMAAR Fa. G. OUDES Te koop aangeboden: flink aei: 4237 gn in een wip zijn we er garage CHR.DE VRIES Rokken.... I.8®| Japonnen.2.™ Mantels.3.M Pantalons.I.80 Colberts Costuums.3.80 Regenkleding. 3.80 Zakensucces Nieuwe trainer voor de senioren Rondvraag leek wel vervolgvergadering Tuinder viel van de bok Sombere geluiden bij Excelsior Heiloo C. Franken 96 jaar BURGERLIJKE STAND Deemster MARKTBERICHTEN ZATERDAG 27 FEBRUARI 1954 in functie, ziet hte inspecteur?" laide stem. „Nou r nog, brigadier cum die erg ge- =m voor een in« oek twee gevan- illie en Kareltje. >napt uit het po- het is onbegon- ergens in Het „Hoe zien ze veer. „Nu, eigen zei Piet Pakkura m ook van zul- ONISCH OR- er leiding van oer. Begonnen aties over een ofsky van de i. Daarna ho meert in a kl. Robert Schu- Irene Kohier :rtij. Tenslotte het bekende Sorcier. (Zon- r Hilversum I, ■AN HELENA het seriehoor- n Trojenaar chten bewerkt hröder. Zon- dezelfde zen een oorspron- door Reynier werd gecom- :ar van Hemel erd door het an Beek en de aa 21.55 over ii.) AT EEN HUIS, ys bezoek aan %eeonder lei- /I. G. Schmidt, ich in dit ge lieven. (Maan- r Hilversum I, VIJFDE sym- jor haar spre- drie korte en iat het gehele t ook voortdu- 'ugkeert. Nood- t men het werk deze vier no- noodlotsteken het noodlot aan thoven er zelf 1.30 uur over n.) atholiek Thuisfront 6-30 Vespers. 17.00 enst. 18.00 Zang rubriek. 19.00 Be rn zullen wij henen .Radicalisten", cau- 10.00 Gram. 20.25 Promenade Orkest aliteiten. 21.35 Sa- deroorlog", hoor- 15 Avondgebed en Ï3.00 Nieuws, L MAART m.: 7.00 VARA, .00 VARA. 7.00 .50 Voor de jeugd» ti. 8.35 Lichte mu- Onder de pannen", anden. 9.35 Gram. )ag", causerie. 10.05 oodse muziek. 10.40 Voordracht. 12.00 ek, 12.30 Land- en l. 12.33 Voor het luziek. 13.00 Nieuws, stand. 13.20 Dans- 4.00 Voor de vrouw. 14.40 Gram. 15.00 16.00 Gram. 16.45 17.15 Orgel en i. 18.00 Nieuws en lenn Miller Story, erzicht. 19.00 Voor i. 19.25 Koorzang, mg: Landbouwkro- 20.05 Actualiteiten, at een huis", hoor- Aetherforum. 21.20 Drkest. 22.15 „Land De problemen van 22.30 Oude en mo- lieuws, '.98 m.: 7.0024.00 'S. 7.10 Gram. 7.15 3 Gewijde muziek» le dag. 8.00 Nieuws Sportuitslagen. 8.20 dienst". 8.35 Gram. 9.30 Voor de huis- .0.30 Morgendienst, chte muziek. 12.25 12.30 Land- en tuin- 2.33 Orgelconcert. Nieuws. 13.15 Me st. 14.00 School- 45 Voor de vrouw, 'iano-recital. 16.00 aal Ensemble. 17.00 5 Gram. 17.30 Voor -ingsuitzending: Dr. lijksdelen overzee: bronnen in het Ca- Mannenkoor. 18.20 18-45 Engelse les. eerberichten. 19.10 am. 19.45 Blokflui- 20.00 Radiokrant» .05 „De boerin van 22.05 Gram. 22.10 in dienst van da Geestelijke liede verdenking. 23.00 richten. 23.15-24.00 Met grote aandacht en in stijgende spanning hebben de talrijke toeschou wers in het Harmonie-Theater de zeer sterke speelfilm „Gaslicht" gevolgd, 'n reprise, die met (belangstelling wordt begroet en waarover wij thans niet meer in details behoeven te treden. Het verhaal is bekend en ook de voor treffelijke wijze, waarop deze film door Ingrid Bergman en Charles Boyer wordt gespeeld. De liefhebbers van spanning en sensa tie krijgen in de Amerikaanse circusfilm „Gekooide furie" ongetwijfeld het volle pond. Naast flitsen van paardennummers, trapezewerk en wat typische klanken van het circusorkest: de leeuwengroep. He.t leeuwennummer en degenen, die er mee optreden met name Smiley en zijn ver loofde, Lola, de temmer Blaney en zijn meisje Kit, zijn het die ons met hun belevenissen in de voor de buitenstaan der altijd wat vreemde wereld van het wilde-beestenspul meer dan een uur lang weten te boeien. Smiley, die in stilte verliefd is op Blaney's meisje Kit, die genoeg heeft van het paardrijden en ook de leeuwenkooi in wil, weet het zó te doen gaan, dat zijn eigen verloofde, Lola, op een bepaald moment de piste niet kan verlaten en door de leeuw Sultan wordt gedood. Tenslotte is er de enorme circus- brand en de gevluchte leeuw Sultan, die uiteindelijk in Smiley een laatste slacht offer vindt. Behalve het korte Wereldnieuws en het Nederlandse nieuws kon het vóór-pro gramma ons maar matig bekoren. „Staatsvijand no. 1", die deze week in het Rex-theater draait is een goede Franse film die men echter moet „proeven" om er ten volle Van te kunnen genieten. In wezen is zij een parouie op al datgen? wat wij Euro peanen als „Amerikaans" zien en op echt Franse wijze steekt deze rolprent daar de draak mee. Frans, dat wil in dit geval zeggen, op een fijn ironische manier, niet opgelegd, maar volbe- iveeglijkheid, met hier en daar een flinke dosis sarcasme. Vooropgesteld dat de film door iedere bezoeker met veel plezier zal worden gevolgd (daar zorgt alleen de hoofdrolspeler Fernan- del al vooi) is het toch een merkwaar dige sensatie een Amerikaans milieu door Franse spelers tot leven gebracht te zien. Eigenlijk slagen zij hierin niet. De fi.m is qua sfeer een merkwaardig mengsel geworden van Franse charme en een wouldbe Amerikanisme. Per soonlijk is het ons zo vergaan dat wij, behoudens de scènes van de overval op een gevangenis, niet helemaal in de film konden opgaan en ons hebben ge voeld als ietwat verlegen toeschouwers die ieder moment verwachten door de regisseur in het ootje te worden geno men. Want ook hier hebben de makers niet kunnen nalaten „het publiek" een beetje belachelijk te maken, iets dat men de Fransen overigens gaarne ver geeft. De Alkmaarse elftallen komen mor gen als volgt in het veld: ALCMARIA VICTRIX: Mooy; Pau- lisse en Schmidt; Pilkes, Wassink en Webster; Brouwer, Hommes, Wielinga, De Buyzer en Genefaas. ALKMAARSE BOYS: Kramer; Pa ter en Krul; Pijper, De Ley en P. Snij ders; De Graaf, Wagemaker, De Flier, C. Snijders en Knip. RKAFC: Popma; Dorresteyn en Hoe- toe; De Lange, Wester en J. Tijm; P. Tijm. Kooge, Ten Have, De Nijs en A. de Lange. Het 5-jarig zoontje van de fam. St. werd op de Voorstraat aangereden door een particuliere auto. Het kind kwam plotseling achter een begrafenis stoet vandaan, zodat de automobilist een aanrijding niet meer kon voorko men. Met een gebroken been werd het jongetje naar het ziekenhuis gebracht, nadat dr Helle eerste hulp had ver leend. Egmondia zal a.s. Zondag op het sportpark een vriendschappelijke wed strijd spelen tegen Vios uit Warmen- huizen. Waar beide partijen nog een redelijke kans hebben op het kampi oenschap in hun afdeling, kan een aar dige en spannende wedstrijd verwacht worden. Het Hooogheemraadschap is momen teel druk bezig met het rooien van bo men in de Voorstraat. Reeds thans kan geconstateerd worden, dat het een grote verbetering is voor de omwonen den en dat het uiterlijk aanzien van de Voorstraat er zeker niet door achter uit gaat. De film „Nachteskader" die Cinema Americain deze week brengt is een rolprent die men in ademloze spanning volgt. Zij verhaalt van de bemannin gen der bombardeurs uit de tweede wereldoorlog tijdens de raids op Duits land. De nervositeit, gevolg van het voortdurende gevaar, dreigt het leven op het vliegveld tot een obsessie te maken, een nachtmerrie die dan door wilde feesten wat te niet gedaan wordt. De ingeweven liefdesgeschiedenis treedt nergens hinderlijk op de voor grond, zodat deze actiefilm haar snelle tempo behoudt. Verscheidene opna men zijn authentiek. Polgoon's buitenlands nieuws toont ons deze week de gevolgen van hevige stormen in Triest en Japan, waarna de camera met een vaart van 240 km per uur meeflitst met de Franse locomotief die het snelheidsrecord voor treinen breekt. Na enkele actuele Amerikaanse im pressies zien wij het „afdankertje" van professor Piccard met behulp waarvan twee Franse marine-officieren het wereld-diepterecord breken. Een vrolijk nieuwjaarsbal in het Kremlin contrasteert tenslotte bijzon der pijnlijk met enkele beelden over het einde van de Berlijnse conferentie. Het Neerlands-nieuws van Polygoon „schiet" het officiële bezoek van de Spaanse ambassadeur bij H.M. de Ko ningin, evenals dat van de Oostenrijkse gezant die zijn geloofsbrieven komt aanbieden. Een flokloristisch feest te Renesse wordt gevolgd door een op name van het reuzentransport van een enorme ketel van Hannover naar Vuu- ren. Tenslotte verlaat een aantal ouden van dagen, dat het afgelopen jaar de gast van prinses Wilhelmina geweest is paleis het Loo om weer naar Zie- rikzee huiswaarts te keren. Verder ziet men nog hoe huisvrouwen door speciale huisvrouwengymnastiek fit kunnen blijven.- Het journaal Van Week tot Week brengt een reeks van bijzondere opna men. In de eerste plaats van Berlijn waar de conferentie werd gesloten. In Japan schijnt een nieuw geloof ingang te vinden. Een passagiersschip werd in Engeland door Lady Churchill gedoopt., In Frankrijk trekt een recordbrekende locomotief de aandacht. Duitse arbei ders brachten een tegenbezoek in Frankrijk. De machtige Mount Everest beklimmers werden op bijzondere wijze onderscheiden. SINT PANCRAS. De muziekver eniging „Irene", welke sinds haar op richting onder directie stond van de heer Peetoom en onder diens leiding de laatste jaren verschillende succes sen heeft geboekt, gaf Vrijdagavond in het lokaal van de heer Bouwstra een concert, dat goed geslaagd mag heten. Het was thans echter niet de heer Peetoom die dirigeerde, maar de heer T. A. Bruystens uit Alkmaar. Het concert werd met enkele woor den door de voorzitter, de heer H. Kuiper, ingeleid waarna men tot vóór de pauze enkele marsen, ouvertures en walsen speelde, die behoorlijk vertolkt werden. Ter afwisseling zongen een paar ar- tisten, „Johny en Johny" enkele lied jes met guitaarbegeleiding. Na de pauze was het de boerenkapel „De Kluitentrappers", die de aanwe zigen met populaire muziek naam wist bezig te houden. aange- SCHOORSTEENBRANDJE OUDKARSPEL. Een schoorsteen brand in de oude, met riet gedekte wo ning van P. Zijp, was oorzaak, dat de brandweren van Noord-Scharwoude en Oudkarspel moesten uitrukken. Met een hoeveelheid zout werd de vuurhaard spoedig bedwongen. De uitslag van de tweede compe titie van de bridgeclub te Warmenhui zen is bekend geworden. In de on derstaande uitslag zijn opgenomen het totaal aantal punten en het ge middelde. Afdeling A: 1. P. KemperM. Hoo- geboom 627"/j 57.— 2. P. Stam— P. J. Pronk 62514 56.9; 3. A. J-n- gejanTh. te Buck 621 56.5; 4. A. AgterbosJoh. Kemper 620 56.4; 5. K. NannesJn. Pronk 619 56.3; 6. A. SlijkermanC. Jonker Qz. 614 55.8; 7. J. van RijnT. Hoogeboom 607 55.2; 8. L. KalverdijkC. Jon ker 566 51.5; 9. W. Tesselaar—G. Tesselaar 563 51.2; 10. Jb. Nannes R. Meijer 504 45.8. Afdeling B: 1. Jn. WestraW. Vlam 634t4 57.6; 2. W. JongejanJn. Jonker 587>/a 53.4; 3. K. Groot— A. de Ruiter 5501/2 50.4. Jb. MolenaarD. Molenaar 541'/j 49.1; 5. K. FaberP. Pastoor 534 48.7; 6. C. BasD. Pastoor 528 48.7. A. P. HoogeboomS. Hoogeboom 523 47.5; 8. Jn. Pronk Pz.Jn. Nannes Pz. 515 46.8; 9. C. de Boer C. Houtkooper 511 46.4; 10. H. Rel—B. Stam 508 46.2; 11. H. SpaansenA. Hoogeboom 496 45. 't Zand. Naar wij vernemen zal mej. Zr N A. Borst van het „Witte Kruis" te De Rijp met ingang van 1 Juni a.s. ver trekken. Zuster Borst werd als wijk verpleegster te Amsterdam benoemd. ONDERWIJZER MAAKTE PROMOTIE De onderwijzer aan de O. L. School in deze gemeente, de heer C. A. Cuij pers, is benoemd tot hoofd van de O. L School te Hobrede (gem. Oosthuizen) [)E GEMEENTERAAD van Langedijk, welke Vrijdagmiddag bijeenkwam, zag er kans toe, een agenda van vierentwintig punten binnen twee uur af te werken, dit ondanks het feit dat men twee maal voor personeelsaangelegen heden in comité ging. Er was dan ook veel kruimelgoed bij, dat zonder meer de hamer passeerde. Burgemeester Schelhaas, die de jarige wethouder M. Kuiper met zijn twee en veertigste verjaardag feliciteerde, deelde enkele bijzonderheden mede over de woningbouw. Over de jaren 19541956 zullen er in deze gemeente drie en dertig nieuwe woningen gebouwd mogen worden. Daar er momenteel nog zeventig krotwoningen zijn, is aan Ged. Staten een extra bouwvolume aangevraagd. Dit jaar zullen er twintig nieuwe huizen wor den gezet, waarvan een gedeelte in Oudkarspel. N hadden over de onkosten, die de polder Geestmerambacht had moeten maken als gevolg van het feit, dat men de sluisdeuren te Broek op Langendijk open had laten staan. De voorzitter ant woordde dat het hier een nalatigheid van de sluiswachter betrof, die dit niet opzettelijk had gedaan. Toen de heer Van Nienes zei, dat de polder f 400. onkosten had moeten maken om het water weer op peil te brengen, zei de voorzitter bereid te zijn tot overweging van de kwestie. De heer Slot vroeg .in lichtingen over de sociale steun in ver band met de toestand in de tuinbouw. De voorzitter zei dat er zes aanvragen waren binnengekomen en dat de geval len stuk voor stuk voorzien zijn van een advies van de Tuinbouwvoorlich- tingsdienst. De regering is bezig met het uitwerken van steunmaatregelen. Wethouder Kuiper, die voorzitter is van de commissie voor steun aan kleine zelfstandigen, zei, dat bij deze gevallen een onderzoek naar de levensvatbaar heid der bedrijven wordt ingesteld. Wethouder Weel adviseerde om bij deze vorm van hulpverlening een ruim stand punt in te nemen. De heer Van Nienes vroeg tenslotte in de politieverordening een verbod op te nemen voor de teelt van late aardappelen, dit in verband met het uitzonderingsgebied. Dit heeft de aandacht. Begrafenissen, Crematies en Transporten, zonder klasse-indeling. Kantoor: Spoorstraat 89 Telefoon 3026. I'rima Spaans en Italiaans fabrikaat. voor goud, zilver, ju welen, bloedkoralen. Langestr. 14, Alkmaar LUXE AUTO-VERHUUR m. en z. stuurversnelling. Bisschop Bottemannestr. 8. Cort v. d. Lindenkade 23. een goed onderhouden met tuin aan de Dorps straat te Noordscharwoude (centrum), gedeeltelijk tegen behoorlijke prijs on- deiverhuurd. Zeer geschikt voor bejaard echtpaar. Vrij te aanvaarden Uiterlijk Juni e.k. Te bevragen bij; Acc.kantoor R. B. MAMMEN, Veilingterrein 12, N oordscharwoude. Dijk i Kanaalkade 1 Het adres voor TROUWRIJDEN Telefoon 4237 Niets riskeren PALTHE begeren Service-Station voor ALKMAAR Mient 10 - Telei. 4208 'T BLEEK VELE KEREN,' ZIT 'M IN REGELMATIG ADVERTEREN LANGEDIJK Tijdens de ledenvergadering van de voetbalvereniging LSVV, welke door weinig leden bezocht was, heeft de voorzitter, de beer Th. Magielsen, medegedeeld, dat LSVV I niet zal deelnemen aan de wedstrijden om het „Gouden Kruis". Dit in verband met het plaat selijk tornooi om de Zuurkoolbeker. Aangaande de plannen tot uitbrei ding van de begraafplaats te Oud karspel werd medegedeeld, dat een rapport over de grondtaxatie aan de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente is verzonden; de voorzitter hoopte op een spoedige oplossing van deze drin gende zaak. Eervol ontslag werd verleend aan de heer D. J. Bömer, onderwijzer aan de openbare ULO-school, wegens benoe ming te Utrecht, en aan de heer H. Th. Schiks als gemeentewerkman. Het plan bestond, deze in vaste dienst te benoe men, doch hij heeft dezer dagen een betrekking aangenomen bij de Staats mijnen. De raad ging accoord met een voor stel tot uitbreiding van de waterleiding in niet-rendabel gebied in de Dieps meer. Op voorstel van de heer Bruin zullen B. en W. een onderzoek instellen naar de mogelijkheid van heffing ener baatbelasting. Voor de schoolschoonmakers van de openbare scholen stelde de raad een werkinstructie vast. De salaris- en loon- verordening 1954 voor het gemeenteper- soneel werd vastgesteld. Ten aanzien van de jaarwedden der technische amb tenaren, die niet in het bezit zijn van een diploma MTS of Betontechniek, waarvoor een aftrek wordt toegepast, komen B. en W. nog met nadere voor stellen. De raad keurde voorts enkele wijzigingen in de gemeentebegroting goed, waarin de nieuwe salarissen van het gemeentepersoneel zijn opgenomen. Het was bepaald verheugend te horen, dat niettemin het begrotingstekort ver minderd was van f 80.000 tot f 75.000. De rondvraag leek meer op een ver volgvergadering, daar sommige raads leden nog het één en ander op hun hart hadden. De voorzitter gaf dan ook in bepaalde gevallen de raad, zich in het vervolg met de vragen tot B. en W. te wenden. Allereerst was het wethou der Kuiper, die een verklaring aflegde over de bekende kwestie met het raads lid Heeringa over het verkiezingspam flet van de protestants-christelijke par tijen. Hoewel de heer Kuiper zijn be zwaren handhaafde tegen deze gang van zaken, zei hij van mening te zijn, dat de kwestie waar het over ging, in het bewuste pamflet niet werd bespro ken. Hiermede nam de heer Heeringa genoegen, zodat de vrede weer hersteld was. De heer Van Dijk zou gaarne naast de sportraad ook een commissie voor de muziek in het leven willen roe pen. De voorzitter antwoordde, dat een dergelijke commissie zich tot de ge meente kan wenden. De heer Van Nie nes vroeg, of B. en W. zich al beraden LSVV 2 en 3 zullen echter wel deelnemen aan de wedstrijden om het „Zilveren Kruis". Van de ge meente Langedijk zal de vereniging waarschijnlijk f 10.000 subsidie krij gen Ged. Staten moeten het raads besluit echter nog goedkeuren. Ook heeft de gemeente besloten een gras- maaimachine aan te schaffen. De voorzitter huldigde het tweede elftal dat in één kalenderjaar twee maal de kampioensvlag kon hijsen. De penningmeester, de heer Huite- ma, deelde in zijn financieel over zicht mede, dat van de parochianen voor de aanleg van het tweede sport- terein een renteloos voorschot was geleend van f 3705.De kosten van aanleg, groot f 3627.81, zijn door het voorschot dus gedekt. De winst- en verliesrekening sloot met een bedrag van f 3816.24. Het nadelig saldo bedroeg f 1107.27. „Op het eerste en tweede terrein," zo werd gezegd, „moeten nog diverse verbeteringen worden aangebracht, zoals een nieuwe kleedkamer met douches". Ook de toegangsbrug vraagt dringend om vernieuwing. Hiermede zal echter f 22.000 gemoeid zijn. De grasmat van het tweede terrein is nog te dun en kan dus nog niet in gebruik worden genomen. Voor de zomertraining zal voorts worden getracht ten behoeve van de senioren een nieuwe trainer te krij gen. De kosten hiervoor wil men dekken uit een hiervoor te stichten fonds Belangrijk is voorts dat besloten is een sportraad in te stellen waarin alle sporten vertegenwoordigd kun nen zijn. BROEK OP LANGENDIJK. - De ongeveer 40-jarige tuinder Wagenaar, wonende aan de Stationsweg te Heer- Hugowaard, is, toen hij met paard en wagen het parkeerterrein van de vei ling wilde oprijden, van de bok ge vallen. Door het te krap nemen van de bocht liep een der wielen op de trottoirband vast, waardoor W. van de wagen viel en werd overreden. Nadat de eerste medische hulp was verleend, kon W. met een paar gebroken ribben per auto naar zijn woning worden ver voerd. NOORDSCHARWOUDE In een ledenvergadering van de harmonie „Excelsior" heeft de voorzitter, de heer K. van Dijk, enkele minder optimistische klanken laten horen. Spreker zag zich met „Excelsior" op de overgang van twee perioden staan: de concurrentie met de radio wordt hoe langer hoe ster ker. Over het repetitielokaal is men ook niet zo tevreden en om iets anders te vinden is niet ge makkelijk. Spreker constateerde tenslotte dat de ene cultuur de andere verdringt. Het afgelopen jaar is niet gunstig geweest. Zeven leden bedankten en de rekening van de penningmeester sloot met een nadelig saldo van f 99.15. Op voorstel van het bestuur werd besloten het salaris van de dirigent met f 1.per week te ver hogen. Ook zal voor hem een ver zekering tegen ziekte en ongevallen worden afgesloten. Er zijn geen nieuwe instrumenten aangeschaft Om de vereniging weer op een be hoorlijk peil te krijgen is het nood zakelijk, dat er jonge leden toetre den. Bij de gehouden bestuursver kiezing werden de heren K. van Dijk, Jac. Smit Jz. en P. Klaver her kozen. In de vacature A. Timmerman werd de heer A. Wormsbecher geko zen. Er werd nog geen definitief besluit genomen om aan een concours deel te nemen. Wel zal een concert gege ven worden, tezamen met een plaat selijke vereniging en ook zal men nog een solistenwedstrijd organiseren. De heer C. Franken, Stationsweg 29 alhier, viert op Maandag 1 Maart a.s. zijn 90ste verjaardag. De heer BYan- ken is jarenlang kerkmeester van de St. Willibroduskerk geweest. Zijn hoge ouderdom deed hem enkele jaren ge leden besluiten ontheffing uit deze functie te vragen, doch als bizonder- heid kan gemeld worden, dat hij nog bijna dagelijks administratief werk aan de pastorie verricht. Geboren: Petrus J. z. van P. J. van der Maat en W. Kaandorp Paulus J. z. van W. C. Zandbergen en C. Vis ser. Overleden: M. Ham, 81 jaar C. Heins, 75 jaar. P. E. Cramer, 76 jaar. GEVONDEN VOORWERPEN Als gevonden voorwerpen werden aan het politiebureau gemeld: een vulpen, handschoenen, wanten, Duits bankbiijet, een armbandje, centuur, kindermuts, ball-point, kinderporte- monnaie met inhoud, een bakkers- schort. 89. Bijna een halve dag lang hotste en botste de jeep over wegen, die eigenlijk onberijdbaar leken te zijn. Jimmy en Jackie zaten achterin met een doek stijf voor hun ogen gebon den. Leuk vónden zij het geen van tweeën, maar het denkbeeld straks weer helemaal eigen baas te zijn, gaf hun afleiding genoeg. Toch duurde het nog lang, voordat de jeep stopte en hun bewaker hen van hun blinddoe ken bevrijdde. Met één oogopslag had Jimmy bemerkt, dat zij inderdaad wa ren teruggekeerd in het woud waar zij door de Boelwoeghono's waren ge vangen genomen. De bewaker legde zijn rechter hand op zijn borst en maakte een beleefde buiging. Daarna draaide hij zich om en verwijderde zich. Bij deze gehele ceremonie had hij geen spier van zijn gezicht vertrokken. Jimmy en Jackie keken hem enige ogenblikken na, maar toen hij tussen het geboomte verdwenen was, riep Jimmy eensklaps: „Vooruit Jack, sta niet langer te dromen. In de jeep! ,,r gaan er vandoor! Er wacht ons nog een fris ritje, voordat wij in Wilgenwolde terug zullen zijn." Jackie klom in de jeep. „Wat een ijzeren Hein was die bewaker hè pappie", zei hij, terwijl hij een zucht van verlichting slaakte. Jimmy bromde wat terug. Hij had de jeep gestart en luisterde met welbeha gen naar het geronk van de motor. Hij zette de handrem los, schakelde en reed weg. „Jij zorgt onderweg voor de proviand, Jackie", zei hij kortaf. HOOFDOPZICHTER WATERSCHAP. Tot hoofdopzichter van het water schap de Beemster is benoemd de heer J. ten Haaf, technisch ambtenaar bij het waterschap „Het stroomgebied van de Aa" te 's-Hertogenbosch. ALKMAAR, 26 Febr. Witlof A 64— 67,B 4956 en stek 38—41; rode kool 68; savoye kool 7.5014; groene kool 1719,50; spruitkool A 52—85 en B 15 —49; boerenkool 27—42; andijvie II 51 en I 78; rode bieten 4—5; winterpeen 5 8; waspeen 1932; uien 411; prei 8 12; selderie 1043; knolselderie 510,50; appels: Bramley Seedling K 24, Goudrei- netten K 2630, Jonathan K 37 en Hl 4146, Present van Engeland K 28 en Hl 45—66 en Zoete Renet K 26; peren: St Rémy H 37 en Provisie Peer H 3339. NOORDERMARKTBOND, 27 Febr. - 20.000 kg uien 8,60—9, grove 6,408.50. drielingen 14—15 en nep 13—19; 1000 kg bieten A 6,10, B 4 en Modjo 4,70; 5500 kg peen B 7,50—8 en C 5,10—5,60; 85.000 kg rode kool A 7,1012,80 en B 66,90; 10.000 kg gele kool 7,70—16; 100.000 kg Deense witte kool 5,9010.50. Door gedraaid: 7000 kg rode kool. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE 27 Febr. 14.000 kg uien 8,20—9,40 er. grove 7,408,30; 25.000 kg rode kool A 7—12,20 en B 6,10—7; 34.000 kg witte kool 5,50—10,10; 77 000 kg gele kool 6i50 —17,40; 2500 kg witlof IB 52—60 en IIE 43—52; 3900 kg bieten A 5,70—7,10; l$0ü kg peen C 55,10. WARMENHUIZEN, 27 Febr. 50.300 kg rode kool 611,30; 1Ó75 kg gele kool 5,50—12,60; 12.175 kg witte kool 7—9,50; 1350 kg uien 8,60—8,70. OBDAM, 26 Febr. 25.000 kg peer. B 5,50 -7,20, C 5,10—5,80 en D 5,10- 5,40; 14.000 kg bieten A 5,60—6 en B 4: 7000 kg uien B 9,10—9,50, grove 8,50- 8,80 en drielingen 13,60; 500 kg gele kool 12,20. LEEUWARDEN, 26 Febr. 40 stieren 2,352,64 per kg slachtgewicht; 200 vette koeien, eerste kwaliteit 2,55—2,85, tweede kwaliteit 2,45—2,54, derde kwaliteit 2.Ö5 2,44; 1313 melk- en kalfkoêien 7001025; 175 pinken en graskalveren, pinken 340— 580 en graskalveren 190—470; 1621 nuch tere kalveren 3642; 288 vette en weide- schapen en lammeren, vette en weide- schapen 70—115, lammeren 45—95; 283 vette varkens, oude varkens 1,60—1,70, vette biggen 1,85—1,88, zouters 1,78—1,81; 158 biggen en lopers, biggen 40—60, lo pers 61100; 11 bokken en geiten geen notering; 76 paarden 450—900; totale aan voer 4165. LEEUWARDEN, 26 Febr. Commis sie-notering: Goudse volvet 1,96—1,97, Edammer 40+ 1,79 80. Broodkaas 40+ 1,80—1,81. Stemming flauw

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 3