Vervolg stadsnieuws Meer subsidie voor Provinciaal orkest door vervallen maxima LAATSTE NIEUWS 9 en 16 Februari POORTER Nieuws uitHeer-Hugowaard Reigerboys zullen het peil van vereniging verhogen Boerenleenbank te Koedijk in jaarvergadering bijeen Internationale commissie voor bestrijding mond- en klauwzeer Uw omzet vergroten OVER OE permanent ïtencilwerk? chines pen Jeugdconcerten gelijk met gewoon concert Piet Kee komt voor NCRV-microfoon Twee toneelevenementen in het Gulden Vlies Sint Pancras kon zichzelf weer zien BURGERLIJKE STAND Uit de Omtrek VELSER JEUGD BEDREEF SCHANDDADEN Noord-Scharwoude „Apollo" concerteerde voor volle zalen Prijzen Staatsloterij Automatisch bellen met Maastricht Bergen BURGERLIJKE STAND Egmond aan den Hoef Nieuwe huisnummering Akersloot BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Wei-auto werd brandspuit Proef metkankerpotje Een 25-jarig jubileum Stompetoren Schermerhorn Reeds 100 jaar geleden zending in N.-Guinea Een lelijke val Heiloo MARKTBERICHTEN Voorlopig marktoverzicht Purmerend DINSDAG 2 MAART 1954 renreparatie i sportartikelen, tillon, r. 6 - Tel. 3987 Vliet voor f6.50 10, Telef. 3763. toren voor stof- wasmachlnes, enz., goedkoper wen. Kamper, 13-205, Alkmaar. aging iratie van het eer en vaklieden la's waarborgen Herenzolen 2.90, 2.40. Van het ibber: herenzolen szolen 1.50. Keu- iterdichte afwer- rleine karweitjes it worden, ie echte super- n Hoogstr. 15 en 1145, Alkmaar, ergroten en vor- 3e voet en anti- res voor verven en, tassen enz. ;r bode gebracht klaar. jen het vakkun- Vandaag ge- •gen gereed, opieerinrichting Drf) Langestr. 91 Tel. 2497 ur van Etalage- ux. „Merveille" (Fr. i Verdr.oord 7. wordt weer ia een grondige iet ineparadijs 73. Tel. 5575. te huur, per ek, per maand, ach.handel „De ets", J. C. v. d. ulierslaan 20, Tel. 4551. Philips, Tungs- uit voorraad Kamper, Laat 203-205. De aanvankelijk door de raad vastgestelde subsidieregeling voor het Provin ciaal Philharmonisch Orkest zal moeten worden gewijzigd in dier voege, dat de jeugdconcerten voortaan als volwaardige symphonieconcerten worden beschouwd en dat de vastgestelde maxima van zeven concerten (f 400 subsidie per concert) en f 3345 in het exploitatietekort, komen te vervallen. Het is B. en W. nl. geble ken dat het binden van het subsidie aan de beide genoemde maxima niet past in de regeling, die nadien in de statuten van de Stichting Noordhoilands Phil harmonisch Orkest is vastgelegd. Onder het exploitatietekort wordt verstaan het tekort, dat overblijft na dat elk der gemeenten per aldaar gege ven symRhonieconcert f 400 in de kas der stichting heeft gestort en het rijk zijn bedrage heeft betaald. Deze bestaat uit ten minste 50 pCt. van de salarissen van de orkestleden zonder de dirigent en het administratieve personeel, oO pCt. van de kosten van plaatsvervan- ging bij ziekte en 50 pCt. van de soci- ale lasten voor de orkestleden. B. en W. achten het billijk, dat de jeugdconcerten als gewone concerten worden aangemerkt. Zij vinden deze uitvoeringen van grote opvoedkundige en culturele waarde. Sinds enige tijd loopt er voor de NCRV een reeks concerten onder de titel „De Protestantse Orgelkunst", welke is gewijd aan de orgelbouw- en orgespeelkunst van de Reformatie af tot heden. Zij staat onder redactie van Lambert Erné, organist van de Nicolaikerk te Utrecht. In het kader \ran deze uitzendingen zal men Donder- dgavond om wintig over tien onze stadgenoot, de organist Piet Kee, kunnen beluisteren. Hij zal op het orgel van de Grote Kerk alhier een programma van oude orgelmuziek uitvoeren. Zo worden gespeeld: Toccata in Q, van Sweelinck, twee variaties van Swee- linck en één van A. Duben over het koraal Allein Gott in der Hoh' sei Dhr, drie variaties over het koraal Christe der du bist Tag und Licht, van Sa muel Scheidt, en tenslotte het Toccata in F. van Bachs voorloper Dietrich Buxtehude. Lambert Erné geeft toe lichtingen. De lang verbeide opvoering van „De Grote Stilte" van de bekende Engelse toneelschrijver Terence Rattigan komt op Vrijdag 5 Maart in 't Gulden Vlies voor de abonn. serie C. In dit schitte rende werk excelleren Ank van der Moer, Han Bentz van den Berg, Joan Remmelts en Gerard Rekers, de eerste artisten van de Nederlandse Comedie Het tweede grote toneelevenement vindt plaats op Maandag 8 Maart. Dan geeft de Nederlandse Comedie een op voering van het mooie toneelwerk „De Vuurproef" van Arthur Miller (dezelf de schrijver als van „De Dood van een Handelsreiziger). Dit obsederend en aangrijpende stuk wordt gebracht ais tweede voorstelling in de serie B in een bezetting van 22 personen. In ver band met de lange duur begint deze voorstelling om half acht. In verband met bovenstaande wij ziging zal over de exploitatie 1 Oc tober 1952-30 September 1953 f 888 meer moeten worden betaald dan aanvanke lijk was gedacht. De uitgave omvat nu 9 concerten (waarvan twee jeugdcon certen) a f 400, f 3600 alsmede een bijdrage in het exploitatietekort van f 3433, wat in totaal een bedrag van f 7033 uitmaakt. SINT PANCRAS. De vereniging Oud-Sint Pancras hield nogmaals een bijeenkomst, waar door „Flandria" uit Alkmaar diverse projecties vertoond werden van het dorp. Behalve de oude foto's van personen en dorpsgezichten werd er nog een serie gekleurde opna men geprojecteerd, eveneens van ver schillende plaatsen uit de gemeente. Hieruit bleek opnieuw, hoe mooi het dorp Sint Pancras eigenlijk wel is. Een honderdtal belangstellenden woonde deze interessante avond bij, welke ge opend werd door burgemeester Kroo- nenburg. Deze dankte in het bijzonder de heer Bouwstra voor de coulante wijze, waarop hij zijn zaal beschikbaar had gesteld. LANGEDIJK. Geboren: Cornells Th., z. van Jan Blokdijk en C. Bakker. Pleter, z. van T. Vinke en W. Timmer man. Albertus L., z. van J. Sneekes en M. T. van Leeuwen. Simon P. M z. van J. Th. van Diepen en E. M. Appel. Ondertrouwd Pieter Alles, won- tc Schermerhorn en Johanna C. Oudhuis. Getrouwd Bernardus Th. van Gaaien, won. te Bergen, en Catharina Kos. Carl W. Lemstra, won. te Heer- hugowaard, en E. Kuiper. Overleden Floris Blaauw, 79 jr, gehuwd met G. Bakker. Naar het politiebureau te Velsen zijn vijf knaapjes opgebracht in de leeitijd van c en 7 jaar, die in een in aanbouw zijnd huis aan de Vandenein- delaan schandalig hebben huisgehou den. Zij hebben voor een bedrag van minstens 500 gulden in dit huis ver nield door balken naar beneden te gooien, kozijnen weg te trekken en tunderingen gedeeltelijk weg te bre ken. Vervolgens zijn ze binnengedron gen in een ander hujs, dat bijna gereed was. Zij kwamen binnen door verbre king van een ruit en hebben een bijna gevulde kalkbak geleegd in twee kachels, een doos met poorijzers vol met kalk gesmeten, gereedschappen in de kalk gegooid en een teaKhouten deur met kalk besmeurd. Voorts heb ben zij een aantal ruiten stukgegooid. Hier kon de schade nog niet worden vastgesteld. In ieder geval zal deze op de ouders worden verhaald. In een ander gedeelte van Velsen, waar de melkslijters er toe zijn over gegaan de melkflessen, als de klanten nog slapen, in de voortuintjes te zetten, heeft de lieve jeugd zich van een aan tal dezer flessen meester gemaakt, deze in het plantsoen van hun inhoud ont daan om ze daarna bij een andere melkslijter tegen vergoeding van het statiegeld in te leveren. Van de opbrengst hebben ze snoep gekocht in een der filialen van Albert Heyn. NOORD-SCHARWOUDE. Het fanfarecorps Apolloonder leiding van de heer Heyne, heeft op Zondag en Maandagavond in hotel ,JDe Burg" twee uitstekend geslaagde uitvoeringen gegeven. Bij de aanvang bracht de voorzitter, de heer D. Witte, de ope rettevereniging „Caecilia" nartelijk dank voor de in bruikleen afgestane pauken. In deze dank betrok hij ook de heer K. de Geus uit Zuid-Scharwoude, lid van het fanfarecorps „Kunst na Ar beid", die zich beschikbaar had ge steld om deze nieuwe instrumenten in te spelen. Vervolgens was het „Apollo", dat een tweetal marsen, een suite, een ouver ture en een arrangement van „Dichter und Bauer" speelde. Vooraf gaf de dirigent een uiteenzetting van de ver schillende nummers. Er is heel goed gemusiceerd. In het bijzonder voldeed ons de Ouverture „Symphonique" van G. H. Boedijn, die heel goed vertolkt werd. De toneelvereniging „St. Jan" uit Bergen gaf tenslotte een vlotte op voering van het toneelstuk „Papa mag het niet weten". Na afloop klonk een daverend applaus op en het was de voorzitter die het publiek de vraag stelde of men het volgend jaar de Bergenaren weer moet laten komen, waarop natuurlijk met een spontaan „ja" geantwoord werd. Ongecorrigeerd) In de vierde klasse van de 522ste Staatsloterij zijn heden de navolgende prijzen gevallen: f. 1000.— 1789 7219 10433 11571 12092 13817 18615 f. 400.— 1654 3846 3874 6276 7637 18567 19328 f. 200.— 1102 2737 2966 3593 3760 5627 6568 6728 7490 7786 11335 12220 12466 12476 13313 13896 14877 14921 14959 15082 15199 15451 16789 18956 20015 20115 21146 21694 Op Maandag 1 Maart is bij de aan vang van de dienst de abonné-koppe- ling tussen de geautomatiseerde netten van het technisch district Alkmaar en die van het technisch district Maas tricht in dienst gesteld. De aangeslotenen in het district Alk maar kunnen dus alle nummers in het district Maastricht doorlopend recht streeks kiezen. Geboren Henricus A. H., z. van C. W. Noort en W. M. Bommer. Jo hanna A. P., d. van H. van Diepen en A. M. Dudink. Marianne, d. van R. Dekker en E. Liefting. Cornelia J. A., d. van J. J. Burgering en M. M. van Meer. Ondertrouwd Orsino Porijs, won. te A'dam, en Maria G. van Hoof. Cor nells M. Overman, won. te Den Helder, en Elisabeth Buys. Getrouwd Hermanus van der Heul en Trijntje Poutsma, won. te Voorburg. In de maand Maart zal de nieuwe huisnummering een feit worden. Een grote verbetering, want de doorlopen de nummering was voor de niet-inge- wijden steeds opnieuw een struikel blok. De nieuwe nummering gaat uit van de hoofdweg, nl. de Herenweg. Rechts van die weg worden de even en links de oneven nummers aange bracht. Bij de nummering van de ove rige wegen dient men uit te gaan van de hoofdweg. Ook deze wegen krij gen rechts de even nummers en links de oneven nummers. De doorlopende nummering komt dus te vervallen. Hè, hè, btij dat ik thuis bent Trek maar gauw m'n schoenen uit, ik hou 't niet langer vol, is me dat een temptatie, Ik heb u al zo dikwijls gezegd Koop een paar gemakkelijke schoe nen bij WIJDEMAN in de Magdalenenstraat. Maar u blijft maar door sjokken. En tel kens 't zelfde liedje half ziek en hinkend van pijn komt u thuis. Ga nu toch naar WIJDEMAN en laat hij u een paar aanpassen bijv. met een wijdte voor 6 tenen. Met of zonder ingebouwde steun en u loopt op rozen. DE specialiteit van Wijdeman is: de be roemde „FORMA NA- TURA" VOETVERZORGING Magdalenenstraat 16 Tel. 2457 ONZE GRATIS VERKOOPDAGEN WAREN MIENT 6—8 - ALKMAAR Geboren: Margaretha C. M., d. van N. Kaandorp en M. M. Kerssens. Ondertrouwd Nicolaas Bruijn, won. te Den Helder, en Geertruida M. Olgers. Getrouwd:* Fredericus J. Kraak man, won. te 's-Gravenhage, en Margare tha A. M. Kuijs. Johannes Reijnders, won. te Castricum, en Cornelia M. Ter- luin. Overleden Maria J. Verduin, 61 jaar, echtgenote van J. Krom. Ingekomen personenPetrus J. Speller en echtgenote van Haarlem naar Zuidervaart 378a; Adriaan Bouterse van Rotterdam naar Julianaplein 11; Nicolaas H. Bakker van Schagen naar Hooge- geest 45. Vertrokken personenMaragre- tha A. M. Kuijs van Hemkeg 140 naar 's-Gravenhage, Amsterdamseveerkade 32; Hendrikus A. J. van Tienen en gezin van Zuidervaart 378a naar Franeker, IJpeij- singel 31. TERUG UIT KOREA Dezer dagen keerde onze oud-plaats genoot de heer S. P. Leijen uit Korea terug. Hij heeft ruim een jaar in Korea vertoefd en maakte deel uit van het Regt. van Heutz. De Oterleker brandweer staat voor zeer actie/ bekend en is in de Schermeer zeer populair. Toch moest zelfs deze brandweer het Zaterdagmiddag in doortastend heid en snelheid afleggen tegen de Alkmaarse chauffeur H. de Lange, in dienst bij de Zuivel fabriek Neerlandia te Stompeto- ren. Deze chauffeur reed met een tankwagen geladen met wei op de Noordervaart, toen hij juist zag dat uit de garage van de heer P. Groot een brandende auto werd geduwd. Zonder zich te bedenken reed hij met zijn wagen naar de brand, sprong uit de cabine, koppelde een gummi slang aan de tank, opende de kraan en spoot wei op het vuur. In een ommezien was de brand geblust. „Zie zo dat is uit", was zijn enige commentaar tot de ver baasde en zenuwachtige monteurs. Onder leiding van haar voorzitter, de heer Kr. Biersteker, heeft de voetbal vereniging „Reigerboys" Maandagavond een algemene ledenvergadering ge houden .waarin de diverse zaken be licht en uitvoerig besproken werden. Spijtig voor het bestuur was de gerin ge opkomst van de leden, doch het vijf tiental aanwezigen heeft zeker getracht de belangen van de vereniging goed te verdedigen. Na zijn openingswoord deed de heer Biersteker, die tijdelijk ook het secre tariaat waarnam, mededeling van in gekomen stukken, waarbij o.m. een klacht over de kleedgelegenheid en terrein en meerdere door het Bonds- bestuur opgelegde boeten. Over dit laatste werd gediscussieerd. De boete zal indien zij een gevolg van persoon lijke overtredingen is, in de toekomst op de betrokken leden worden verhaald. Penningmeester Waterdrinker liet hier na in mineur-stemming zijn financieel verslag volgen. Zeker zullen alle zeilen bij de mast moeten om de eindjes aan elkaar te kunnen knopen. Mede in verband hiermede werd een finan ciële adviescommissie benoemd, be staande uit de heren Volkers, Klooster boer en Oonk. Besloten werd deel te nemen aan de Gouden-Kruis wedstrij den ook al met propagandistisch oog merk. Aan de door de Bond te organi seren cursus voor jeugdleider zal zo mogelijk de heer H. Ernst gaan deel nemen. In de toekomst zal men nl. over een dergelijke, gediplomeerde functio- raris moeten beschikken. Ter aanvul- 1 ng van het bestuur wegens het ver trek van de heer de Roos werd de heer D. Kay gekozen. Een trainings- en ter- 1 eincommissie werd ingesteld waarin lenoemd werden de heren S. Hittema, H. Wuis en H. Ernst. De heer W. van Gist opperde het idee om een „kanker- jotje" in te stellen; elk elftallid dat z'ch aan deze Hollandse kwaal te bui ten gaat, wordt een boete opgelegd. Vol gens voorsteller zou dit perfect wer ken. Bij de eerste de beste wedstrijd zal de proef op de som genomen wor den. Nadat nog enkele huishoudelijke siken besproken zijn, werd de vlot ver lopen vergadering door de voorzitter gesloten. Donderdag 4 Maart zal de heer C. de Ruiter de dag herdenken dat hij 25 jaar geleden in dienst kwam bij de familie K. Pluister, waar hij thans als bedrijfs leider werkzaam is. Het zal de jubilaris op deze feestdag zeker niet aan de hem toekomende belangstelling en waarde ring ontbreken. NIET DE HEER ZWART In ons verslag betreffende de lezing over woninginrichting voor de platte landsvrouwen, in ons blad van giste ren, staat abusievelijk vermeld dat daar ook is gesproken door de heer J. Zwart. De Schermer lezers zullen begrepen hebben dat de heer Zwart het in zijn café te druk had om ook nog een causerie te houden. Dit bereikt U door geregeld Uw adver tentie te plaatsen in dit dagblad Uw kansen stijgen, zult het weten Als U 't adverteren niet gaat vergeten ■p - «t - maar dan ook mooie lingerie, Is de hartewens van Iedere vrouw en ieder jong meisje. Komt U daarom van de week eens bij ons kijken Op onze Lingerie afdeling hebben wij heel aparte en bijzonder mooie dingen voor U DAME'SPYAMA'S, lingeriekatoen, hoge col, in bleu, geel en groen, garnering in contrasterende kleur DAMESPYAMA, zeer apart, fijne poplin, in zwart, R.A.F. en chan- tung, fraai Geborduurd DAMESHEMDJE - wit te ribtricot - fijne kwaliteit met kantgarnering A1U Bijpassende IOC SLIP I.OJ DAMESHEMDJE met schouderbandje - wit - fijne macco met (ar nylon versterkt X./J Bijpassend BROEKJE Charmeuse ONDER JURK - wit - met schouderbandjes - brede kantgar nering - met r split J.i Voor een goed gevulde iWnterkerk sprak Maandagavond de heer A. van der Hoeff, secr. van de Ned. Herv. Zendingsraad, uit Haarlem, over het Zendingswerk op Nieuw-Guinea. Reeds honderd jaar geleden vertrokken twee zendingsarbeiders naar het land van de Papoea's om daar te vertellen van de liefde Gods. De grote moeilijk heden die deze mensen moeten hebben overwinnen, zijn ons duidelijk geworden uit de lezing en de lantaarnplaatjes over het werk van de zending in Nieuw-Guinea in deze tijd. Ook nu is het Zendingswerk daar zeer zwaar. Er zijn scholen gesticht, er wordt werk verricht door landbouwdeskundigen en artsen. Er zijn reeds 140.000 Papoe 's door dit Zendingswerk bekeerd. Ds IJ. van Dijk dankte aan het slot de heer A. van der Hoeff voor zijn belangrijke lezing en wenste hem een zeer zegen rijke arbeid. Onze stationhouder bij de PTT, de G. Moerbeek, kwam Zaterdagmorgen, tijdens de bestelling, door de gladde weg op de Schermerdijk, met zijn Solex te vallen. Hij kneusde zijn hand en is nu buiten dienst. NEGENTIG JAAR Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Mienis, thans te Groot-Schermer, zal 11 Maart zijn 90ste verjaardag vie ren. De heer Mienis was enige jaren onze oudste inwoner. GESLAAGD De heer N. de Jong te Heiloo is te Amsterdam geslaagd voor het arts examen. De leden van de Coöperatieve Boeren leenbank te Koedijk zijn Maandagavond in café Het Vergulde Paard bijeen ge weest. De voorzitter, de heer K. Stam, heeft in zijn openingswoord medege deeld, dat de bank volgend jaar haar vijftigjarig bestaan zal vieren. Voorts maakte hij bekend, dat de rente voor het jaar 1954 voorlopig als volgt is vastgesteld: spaargelden tot f 5000 2 pet., boven de f 5000 U/4 pet., voor schotten onder hypotheek 4 pet, voor schotten onder borg iy2 pet., lopende rekeningen onder hypotheek 4 pet., lo pende rekeningen onder borg \y2 pet. Al deze percentages zijn bij verleden jaar met een kwart procent verlaagd. Het bestuur hield dertien vergaderin gen, de raad van toezicht kwam drie maal bijeen. De rekening over 1953 sloot met een eindbedrag van f 827.069,17, de balans met een totaal van f 536.295,72. De winst bedroeg f 1365,62; deze zal aan de reserve wor den toegevoegd. Het jaarverslag van de kassier vermeldde, dat het saldo aan spaargelden aan het eind van het jaar f 490.000 bedroeg, f 11.000 meer dan eind vorig jaar. Dit bedrag van f 11.000 is aan rente bijgeschreven. Het bedrag aan uitstaande voorschotten is onge veer gelijk gebleven, n.l. f 50.000. Het debetsaldo rekeninghouders is f 34.000 hoger, hetgeen wijst op een grotere be hoefte aan geld voor de bedrijven. Het creditsaldo rekeninghouders is onge veer f 6000 lager dan verleden jaar. Het ledental is 161. Met het oog op zijn leeftijd stelde de voorzitter, de heer K. Stam, zich niet herkiesbaar. In zijn plaats werd geko zen de heer G. Visser Jbz. Tot lid van de raad van toezicht werd herkozen de heer S. Visser Wz., tot nieuw lid de heer A. Jongsma. JN een brief hebben de minister van Buitenlandse Zaken en de minister zonder portefeuille, de voorzitter van de Tweede Kamer de tekst alsmede de Nederlandse vertaling van het op II December 1953 te Rome vastgestelde statuut van de Europese Commissie voor de bestrijding van mond- en klauwzeer, doen toekomen. In de toe lichtende nota delen de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening en de reeds genoemde minis ters mede, dat het onderhavige statuut is gericht op internationale samenwer king en voorziet in de oprichting van een commissie, die bestrijding van het mond- en klauwzeer met kracht ter hand zal nemen. Volgens het statuut verplichten de leden-staten zich tot het nemen van de nodige quarantaine- en sanitaire maat regelen en voorts tot het uitvoeren van de bestrijding volgens een of meer van de volgende methoden: a. afslachting, b. afslachting in com binatie met vaccinatie, c. het in stand houden van een geheel imune veesta pel door middel van vaccinatie, d. vaccinaties in zones rondom gebieden, waar de ziekte mocht uitbreken. De commissie zal een eigen budget hebben en de leden-landen een contributie be talen. Voor ons land zal die bedragen f 10.000 per jaar. De regeringen van Ierland, Noorwegen, Engeland en Zuid- Slavië hebben reeds te kennen gege ven het statuut te hebben aanvaard. Van Denemarken, Griekenland, Italië, Oostenrijk, Portugal, Turkije, West- Duitsland, Zweden en Nederland werd vernomen, dat zij in principe bereid zijn. Het statuut zal van kracht wor den, zodra minstens zes landen, die te zamen tenminste 30 pCt van het totaal budget aan contributie zullen betalen, het statuut hebben aanvaard. Besloten werd dat de bank haar me dewerking zal verlenen aan het waar- borginstituut voor de tuinbouw. De kassier sprak namens bestuur en raad van toezicht een hartelijk afscheids woord tot de heer Stam, die drie jaar als lid van de raad en een kwart eeuw als bestuurslid de bank heeft gediend, en steeds zijn taak op uitmuntende wijze heeft verricht. Spreker bood de scheidende voorzitter een vulpen aan. De heer Stam dankte in een bewogen afscheidswoord voor de dank en de waardering, die hem waren ten deel gevallen en voor de vriendelijke atten tie. Besloten werd, het presentiegeld voor i: middagvergaderingen van bestuur en raad van toezicht te brengen op f 5. Voor de avondvergadering blijft het f 3. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: Reijer Koorn, en Neeltje Wonder, won. te Bergen. ALKMAAR, 1 Maart. Witlof A 55— 71 en B 4954; rode kool 712,50; sa- voye kool 1319; groene kool 1640; spruitkool A 45—70 en B 15—42; boeren kool 4552; rode bieten 4,507; winter peen 57,50; waspeen 1237; uien 3— 9,50; prei 10—29; selderie 23; knolsel- derie 48; appels: Goudreinetten K 31 38 en Jonathan K 32—H 34; peren; St. Rémy Hl 37 en IJsbout peren 36—37. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Maart. 14.000 kg uien 8,209,20 en grove 7,90 —9; 40.500 kg rode kool A 7,20—12,80 en B 7—7,70; 120.000 kg gele kool 7,80 18,60; 52.000 kg witte kool 6—10,70; 4000 kg bieten A 6—6,90; 1700 kg peen B 6,40; 1300 kg witlof IB 55—64 en IIB 50—52. WARMENHUIZEN, 2 Maart. 58.500 kg rode kool 7—12,20; 9650 kg gele kool 816,40; 12.550 kg Deense witte kool 6.10 9.80; 1450 kg uien 8,80, grove 7,40, drielingen 8,90—9,10 en nep 13,10. De aanvoer van runderen bedroeg vanmorgen plm. 600 stuks. De handel in vette koeien was vrij vlug daar het aanbod niet zo groot was, lagen ook de prijzen weer hoger. Ook voor de gelde-koeien bestond goede belangstel ling en er was speciaal vraag naar de weide-beesten. De handel in verse koeien was wederom stil. In de nuch tere kalveren ontplooide zich een le vendige handel en vooral de slacht- kalveren waren heel duur. Met de fokkalveren daarentegen ging het maar heel rustigjes aan De aanvoer van vette varkens was niet groot en de handel was kalm De inzet bedroeg f 1.94 en het stond nog te bezien of deze notering zich kon handhaven. De biggenmarkt tenslotte kenmerkte zich door een flink aanbod en hoge prijzen.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 7