Vervolg stadsnieuws Groenland, het continent van de vierde ijstijd BUISMAN J. Ruiter schoot met moyenne van 9.37 uit zijn slof Rochdale gaat 10 winkels en 83 woningen bouwen Brand in cantine Fort Dirksz. Admiraal in Den Helder Nieuws uit Heiloo Avond over Zuid-Afrika trok grote belangstelling Beroepsc de! Brug bezweek JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK I Anthony van Kampen sprak voor lezers van ons blad DAW naar Madrid? Alleen toestemming van de KNZB noodzakelijk Damclub DDD Biljartkampioenschap 2e klasse Piet Kamp sleepte vier punten uit het vuur Op terrein bij de Vondelstraat Propaganda-tochten van De Kaaskoppen Hotel- en Caféhouders naar Alkmaar Ergerlijk vandalisme Opgeslagen goederen gingen verloren Belgen en brandweer werkten samen 't Nut en het Instituut werkten samen Scheepvaartberichten Plannen voor v in Kennemt Wagtmans, mogen wel i Schaakkampioens Nederlam Broekman eindij tweede te Bei Rumoer in Wa\ Onderwij sinspi toegang tot sc ontzegd WOENSDAG 3 MAART 1954 Gisteravond heeft de journalist Anthony van Kampen, bekend door zijn re portages over Groenland, voor een tot de laatste plaats bezet Gulden Vlies ge sproken voor de lezers van de Alkmaarsche Courant, 't Was voor velen een bele- nis apart om nu eens van aangezicht tot aangezicht te staan met een reporter die men tot dan alleen uit z^jn artikelen kende en we geloven, dat niemand deze avond spüt van heeft gehad dat de reis naar Groenland no werd overgedaan". Weliswaar mochten de voornaamste belevenissen van de heer Van Kampen bij zijn gehoor bekend worden veron dersteld, niettemin was het bijzonder interessant verschillende facetten van de reis, die Van Kampen en de AVRO- reporter Siebe van der Zee hebben ge maakt, door het gesproken woord toe gelicht en onderstreept te horen. De heer van Kampen deed dat op een er eens„dunnetjes sprak over het lot van de niet-ge- wenste kinderen, die in het „tehuis" van de dokter van Jacobshavn waren ondergebracht. „Dit tehuis", aldus de heer van Kampen, „is drie weken ge leden afgebrand en ik vraag mij af wat er nu van deze kinderen in dit barre land terecht moet komen Groenland is een onbarmhartig land en hoe kan het ook anders zijn voor een aantal bewoners, zo groot als de helft van Alkmaar, die wonen in een gebied, dat bijna zo uitgestrekt is als Europa. Dit wonderlijke continent, waar de vierde en laatste ijstijd van onze aeoon nog domineert heeft, door de wereldreiziger Anthony van Kam pen nader tot ons gebracht, dan ook niet nagelaten een diepe indruk achter te laten. Het gesproken woord werd na de pauze met film- en lichtbeelden- projectie nader toegelicht. De heer C. Krak, directeur der Ver enigde Noordhollandse Dagbladen, die de heer van Kampen aan het begin van de avond met enkele sympathieke woorden had welkom geheten, dankte hem tenslotte voor de welwillendheid dat hij zich uit zijn drukke werk zaamheden had willen losmaken om voor de lezers van de Alkmaarsche Courant van zijn belevenissen op Groenland te vertellen. De kans bestaat dat het waterpolo- zevental van DAW een fraaie vacantie- trip gaat maken. Tijdens de internatio nale zwemwedstrijden te Brussel werd de DAW-er Ad Boxem, die de leiding had van de Nederlandse ploeg, aange sproken door de Spaanse zwemmer Queralt, een oude bekende van hem die liij tijdens een zwemtrip op de Canari- sche eilanden had ontmoet. Queralt wilde weten of Nederland een behoor lijk zevental rijk is dat tevens een sterke estafette op de 4 x 100 meter vrije slag in het water kon brengen. Boxem vertelde dat DAW aan deze voorwaarde voldoet. Inderdaad heeft DAW op het ogenblik een sterke esta fetteploeg op deze afstand, één van de snelste uit het land. Het gevolg was dat Queralt namens zijn vereniging een uitnodiging aan DAW heeft gedaan om over enkele maanden naar Madrid te komen. In Alkmaar is men thans druk bezig met het maken van plannen. In de eer ste plaats heeft men aan de Konink lijke Nederlandse Zwembond bericht gedaan van deze uitnodiging, met het verzoek om hiervoor toestemming te verlenen. Als deze toestemming komt, hetgeen wel waarschijnlijk is, staat niets de trip in de weg. DAW heeft het plan voor deze gelegenheid een kleine negenpersoons bus te huren. Tevens overweegt men om Wim de Vreng, die de laatste weken regelmatig binnen de minuut heeft gezwommen, als gast- zwemmer uit te nodigen deze tocht mee te maken. In de onderlinge wintercompetitie van deze club werden de volgende in teressante partijen gespeeld: M. J LangrasJ. Mekken 11; N. Oud—M. Oud 20; K. Tuinman—J. Jorna 20; P. SmolenaarsP. de Wijn 11; N. LengersD. Stam 02; T. KomD. Bruggeman 20. doet wonderen! Het geheim van een lekkere kop koffie is Op de tweede avond van het tornooi om het hiljartkampioenschap van Alkmaar, dat deze week in café Ceres wordt gespeeld, zijn ver scheidene uitstekende partijen gespeeld. Practisch alle spelers kwamen hoven de movennegrens van deze klasse. Het zou welecns kunnen ge beuren, dat twee of drie van deze finalisten dit tornooi beëindigen met een gemiddelde van meer dan 4'A en dus automatisch naar de eerste klasse promoveren. Een van die spelers is Jan Ruiter, die het gister avond heeft gepresteerd om de 150 caramboles in slechts 16 beurten uit te maken, en gemiddelde dus van 9.37. Zijn „slachtoffer" Jan de Roer kreeg geen gelegenheid in zijn spel te komen en moest dan ook met het schamele totaal van 37 tevreden zijn. ANTHONY VAN KAMPEN zonder adempauze levendige en joyeuze manier, waarbij hij putte uit zo'n rijke' hoeveelheid aan ervaringen, dat er nimmer een adem pauze in zijn voordracht ontstond en men van het begin tot het eind, „mee gesleept" werd in een turbulentie van wederwaardigheden, waaraan pas in de pauze een einde kwam. Het accent liet de heer van Kampen deze avond wel in bijzondere mate vallen op de sombere zijde van zijn ervaringen, met name waar hij zijn aandacht bepaalde bij de desolate om standigheden waaronder vele Groen- landers en Eskimo's leven en waar hij Voor Piet Kamp gaan de zaken goed. Tegen Klaas de Graaf speelde hij met een moyenne van precies 6 en tegen Harry Bus had hij twee beurten meer (27) nodig. Toch heeft hij deze par tijen niet cadeau gekregen. Tegen De Graaf stond Kamp na 18 beurten nog met 72 tegen 78 in het nadeel. Met series van 22, 25 en 12 werd de Fg- monder echter snel kansloos gemaakt. Tegen de pas gepromoveerde Harry Bus had Kamp het nog lastiger. Na 21 beurten stond Bus met 101 tegen 99 iets in het voordeel. Zelfs toen Kamp in de 23e beurt een serie van 30 pro duceerde gaf Bus zich nog nog niet gewonnen. Weliswaar liet hij eerst een poedel noteren, maar zijn volgende De eerste voorbereidingen voor de door de woningbouwvereniging „Roch dale" bij de Vondelstraat te bouwen woningen, winkelhuizen, autoboxen en bedrijfsruimten hebben plaats ge vonden. Thans heeft de vereniging bij de gemeente een verzoek ingediend haar een bouwvoorschot van f 1.064.817 te verlenen en een grondvoorschot van f 200.112,50. Onder de 83 woningen zullen zich 12 ééngezinswoningen bevinden met een woonkamer, een keuken en drie slaapkamers en voorts 15 beneden- en 50 bovenwoningen van gelijke grootte, Tevens staan op het project 6 éénge zinswoningen voor bejaarden, welke bestaan uit een woonkamer, een keu ken en een slaapkamer. Alle woningen zijn voorzien van een was- en berg ruimte. De tien winkels zullen naast een bergruimte ook een dagverblijf hebben. Het is de bedoeling de woningen te doen bouwen met toepassing van de Beschikking bijdragen woningwetbouw 1950. Uit de exploitatieopzet blijkt dat de gemiddelde huur, we\lke nog nader door de minister van wederopbouw en volkshuisvesting wordt bepaald, exclu sief de kosten van waterverbruik f8.80 per week per woning zal kunnen be dragen. De nodige grond is nog eigendom van de gemeente. Aangenomen kan worden dat met een opbrengst van f 194.850.de kostprijs voor de ge meente goedgemaakt is. Zaterdag en Zondag organiseert de Nederlandse Wandelsport Bond op tal van plaatsen in Nederland propaganda- tochten van 20 en 10 km. Ook te Alk maar wordt voor deze tochten gestart Zoals te doen gebruikelijk beginnen de tochten vanuit café Tom. Zaterdag wordt om 2 uur en Zondag tussen 10 en 12.30 uur gestart. De leiding van deze tochten berust bij de wandelsport vereniging „De Kaaskoppen". Op 19, 20 en 21 Mei houdt de Bond van Hotel-, Koffiehuis- en Restaurant houders „Ons Belang" zijn landelijke congres in Alkmaar. In verband met de aard van de bedrijven kan dit congres niet plaats vinden tijdens de stadsfeesten, die gedurende de zomer worden gehouden. beurt leverde een serie van 20 op. Op dat moment was de stand 137 tegen 125 voor Kamp en er was dus nog van alles mogelijk. Zijn gebrek aan wed strijdroutine was oorzaak dat Kamp tenslotte enkele aanvangsstoten kreeg waarvan de Doorbraakman een dank baar gebruik maakte en tenslotte met 150 tegen 128 zegevierde. Dirk Wester is geen gemakkelijk tegenstander. Geruime tijd kon Bus gelijk blijven, maar het ruime maar sterke bandspel van Wester ligt hem niet en ook in deze partij moest Bus met 129 tegen 150 het onderspit delven. Jan Poetskoke zorgde voor een ver rassing door Jaap Koelemey in 24 beurten te verslaan. Het was een bui tengewoon spannende partij. Na een gelijk opgaande strijd was de stand na 23 beurten nog 118116 in het voor deel van Koelemey. Verder dan 119 mocht hij het echter niet brengen. Na dat Koelemey een „serie" van een had gemaakt besloot Poetskoke de partij met een goed gespeelde serie van 34. De uitslagen luiden: (Advertentie, Ing. Med.) mMÈÈÊÊÈmH :mÈÊÊÈÊÊÊÈÈËiÉÉÈÊÈÊ Bij Nederhorst den Berg is Maandag de brug bezweken. Het bovengedeelte is plotseling naar beneden gevallen, waar wonder boven wonder juist niemand passeerde. J. Ruiter 150 16 45 9.37 J. de Boer 37 16 12 7.31 P. Kamp 150 25 25 6.— K. de Graaf 97 25 34 4.85 P. Kamp 150 27 30 5.55 H. Bus 128 27 20 4.75 D. Wester 150 38 25 3.94 H. Bus 129 38 13 3.39 Poetskoke 150 24 34 6.25 J. Koelemey 119 24 19 4.95 De stand luidt: P. Kamp J. Ruiter D. Wester J. Koelemey J. Poetskoke K. de Graaf H. Bus J. de Boer 5.23 6.25 4.61 4.41 5.31 3.52 3.38 3.36 Toen het gezelschap Johnnie Frans Zaterdagavond na een suc cesvol optreden ter gelegenheid van de uitvoering van Tuiijen- homs fanfarecorps zou vertrek ken, per auto, bestuurd door de heer C. Hoogvorst, we\d bij hun afrit, vlak bij café De Wit plotse ling een lege Bolsfles met kracht door de achterruit van de auto geslingerd. De scherven vlogen de auto in, maar gelukkig werd nie mand gewond. Degenen die de heldendaad hadden verricht vlo den in de duisternis. In Warmenhuizen gekomen be sloot het gezelschap voor de schrik eerst maar eens een ken nis op te zoeken. Zij parkeerden daartoe hun auto bij de Ned. Herv. Kerk. Toen ze een half uur tje later wilde vertrekken was de auto, waarin alle goochciattri- buten, spoorloos verdwenen. Eerst Zondagmiddag werd deze auto teruggevonden in „De fuik". Hoe wel aan de auto niets mankeerde en er ook niets ontbrak, toch evenals de eerste een misselijke streek. Was dit misschien de Wijze, waarop Tuitjenhorn-War menhuizen Carnaval vierde? En kele maanden geleden de onzalige vechtpartij, nu weer dit geval, het doet niet bepaald prettig aan. La ten we hopen, dat de politie ook nu de daders weet te achterhalen. (Van een onzer verslaggevers). Omstreeks elf uur gisteravond werd in de houten cantine van het lucht- doelartillerieschietkamp Dirksz Admi raai te Den Helder brand ontdekt. On middellijk werd de gemeentelijke brandweer gewaarschuwd welke zeer snel ter plaatse was en de vlammen met omvangrijk materiaal te lijf ging Men smaakte het genoegen het vuur spoedig meester te worden, doch nog geruime tijd was sprake van een sterk-dreigende rookontwikkeling. Omtrent de schade kon men ons van nacht nog geen positieve mededelingen doen. Evenmin was de oorzaak van de brand bekend. Toen het vuur om zich heen begon te grijpen, werd van de cantine geen gebruik gemaakt. Het mag daarom een geluk heten dat de vuurhaard zo gauw werd ge signaleerd. Terwijl de brandweer in aantocht was, schoten ijlings tevens de manschappen toe van het 335ste regi ment artillerie van het Belgische leger, dat met ongeveer 300 'man in het fort is vertegenwoordigd. De brand heeft geen persoonlijke on gelukken veroorzaakt doch wel aan zienlijke materiële schade. In de cantine was nl. een grote hoe veelheid sigaretten opgeslagen en voorts gingen tal van andere goederen zoals vlees verloren. Een gunstige om standigheid was, dat er weinig wind stond. Vlak bij de cantine zijn de hou- Voor de filmavond over Zuid-Afrika, Maandag in „De Rustende Jager" ge houden, heeft een zeer grote belangstelling bestaan. De zaal was practiseh geheel bezet toen de heer B. Elzer namens het Instituut voor Arbeidersonwikkeling en het Departement van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen aan allen het welkom kon toeroepen. Hij deelde mede dat het Instituut het seizoen 1953'54 gaat besluiten met een avond, gewijd aan Suriname. Originele 2. „Miebet!" riep Jimmy, terwijl hij weer ging zitten. „Miebet heb je nog een wam kopje thee voor ons en is het avondblad er al?" Even later kwam Jimmy's huishoudster met het gevraag de aansloffen. Zij zette de thee neer en overhandigde Jimmy „De Wilgenwold- se Wapenbroeder". „Ik zal de krant maar niet aan u geven, meneer Pot lood", zei ze lachend. „Zo'n koekje van eigen deeg smaakt nooit zo lek ker." Maar vóórdat Piet Potlood iets te rug kon zeggen, was Jimmy opgespron gen, „Heb je dat gelezen, Piet!" riep hij uit. „De heren hebben vannacht in gebroken bij notaris Duyvecater en be halve de inhoud van de brandkast heb ben zij ook een echte Frans Hals mee genomen. Van de daders geen spoor. Dat is een brutaal staaltje." Piet Pot lood knikte, dat hij het al wist. „Vertel mij wat!" zei hij. „Simon Snuf fel en ik zijn er de hele morgen mee bezig geweest Ik zelf heb 'n onder houd met de notaris en daarna met de hoofdcommissaris gehad. De een is de wanhoop nabij, want die Frans Hals had hijzelf in bruikleen en de ander haalt aan één stuk zijn schouders op en roept maar: Heren, rustig blijven, het onderzoek is in volle gang en vóórdat dit beëindigd is, kan ik mij niet over de zaak uitlaten. Je zou de vent bij z'n kraag pakken en hem linea recta over de gemeentegrens heenzwiepen." Jim my begon te lachen. „Dat zou ik nu maar niet doen," zei hij, „Daar kun je reuze last mee krijgen". Surinaamse dansen en muziek en een film zuilen op 25 Maart gebracht wor den. Het speet hem, dat de aangekon digde film over het Paul Krüger-wild- park deze avond niet geprojecteerd kon worden, door de slechte toestand van de film. Hierna kreeg een employé van de Nederlandse Reisvereniging het woord om de films in te leiden. Zijn deskun digheid en vlotheid van vertellen zal er veel toe hebben bijgedragen dat de ge middelde bezoeker een betere kijk op Zuid-Afrika heeft gekregen. Spreker vertelde zijn toehoorders over de sa mengesteldheid van de bevolking, die oorspronkelijk uit 42 stammen bestond. Naast 2% millioen blanken zijn er 9 millioen inheemsen en 1 millioen kleur lingen. De grond is rijk aan delfstoffen en vooral tijdens de laatste wereldoor log heeft men daar „dankbaar" gebruik van gemaakt. De industrie heeft de laatste tijd een geweldige ontwikkeling doorgemaakt en vele steden doen dan ook Amerikaans aan. De emigrant kan zich in dit land, waar men veel uit Ne derland heeft overgenomen, thuisvoe- len. Dat komt ook wel door de taal. Vóór de pauze werd een film ver toond over Kaapstad, een vacantietocht door Zuid-Afrika. en over een volks stam. Vooral de laatste was zeer inte ressant. Na de pauze zagen wij „Volkse erfe nis", een film over de moeilijkheden van de eerste Nederlanders in Zuid- Afrika. HAARLEM Dr A. J. Rasker, Ned Herv. predikant hier ter stede, is be noemd tot hoogicr.T" aan de Rijksuni versiteit te Leiden. Het aantal predi kantsvacatures bij de Ned. Herv. Ge meente zullen door deze benoeming stijgen tot drie. ten slaapbarakken van de manschap pen gelegen en aan de andere kant is munitie opgeslagen. Alles is nog intact en ook de canti ne bleef goeddeels gespaard, al werd door de vlammen en het water uiter aard gevoelige schade toegebracht. Wij vernamen, dat een aantal dekens op de zolder niet door het vuur werd aan getast en verder dat de geldla van de cantine In veiligheid kon worden ge bracht. Amstelkroon, 2-3 te Galveston Am stelveen, pass. 1-3 Malta naar Amsterdam Antonia (t), 2-3 te Haiphong Aldabi, 2-3 van Montevideo te Santos Alioth, 1-3 van Hamburg te Antwerpen Am- stelland, pass. 1-3 Finisterre naar Monte video Altair, 2-3 van R'dam te Bremen Alwaki, 2-3 van Vitoria naar New York Ampenan, 1-3 8.20 uur van Suez te Djeddah Appingedijk, pass. 2-3 1.55 uur Vlissingen naar R'dam Argos, 2-3 te R'dam Arnedijk, 1-3 te Bremen Axeldijk, 28-3 te Norfolk Bawean, 2-3 te New York Blitar, 6l-3 te New Castle verwacht Boskoop, 3-3 te Dover ver wacht Baarn, 1-3 890 mijl west-zuid west van Madeira naar Barbados Bosch fontein, 2-3 van Port Sudan te Suez Caltex Delft, 1-3 van R'dam naar Sidon Chama, 1-3 van Curagao naar Bom bay Charis, pass. 2-3 Ouessant naar Gibraltar Caltex Pernis (t), pass. 1-3 K^aap de Gata naar Antwerpen Caltex The Hague (t), 1-3 Cyprus gepass. naar R'dam Caltex Utrecht (t), pass. 1-3 Finisterre naar R'dam Delfshaven, 1-3 van Rio Grande do Sul naar Buenos Aires Diemerdijk, 2-3 van Balboa te Los Angeles Drente, 1-3 van Djeddah naar Suez Eemdijk, pass. 1-3 Bermudas naar New Orleans Felipes (t), 28-3 van Pladju naar Tjilatjap Gooiland, 2-3 van Rio de "Janeiro te Santos Gouwe, pass. 1-3 Ouessant naar Dakar Graveland. 1-3 te ParanaguaHector, pass. 2-3 Ouessant naar Leixoes Heemskerk, pass. 1-3 Kaap Finisterre naar Antwerpen Hermes, 2-3 te Balboa verwacht Hes- tia, pass. 27-3 Azoren naar Willemstad Johan van Oldenbarnevelt, 1-3 n-m. van Aden naar Suez Kota Gede, 2-3 te Baltimore Kedoe, 1-3 van Hamburg naar R'dam Laurenskerk, 1-3 van Aden te Karachi Laertes, 1-3 van Hamburg naar Glasgow Lemsterkerk, 1-3 n.m. te Kuwait Liseta (t), 1-3 van Bangkok naar Pladju Lekkerkerk, pass. 2-3 9.15 uus Vlissingen naar R'dam Leuvekerk, 2-3 van Madras naar Rangoon Lutter- kerk, 2-3 van Port Said naar Antwerpen Maas, 2-3 van Bremen te A'dam Muiderkerk, 1-3 van Penang naar Aden Madoera, 2-3 te Dar es Salaam Me- liskerk, pass. I-3 Guardafui naar Penang Maasdam, 2-3 van New York te Port au Prince Maashaven, 1-3 Dakar ge- pass. naar Las Palmas Malea, 1-3 van Gibraltar naar Bahrein Nestor, 28-2 van Port of Spain naar Paramaribo Noordam, 1-3 van Bermuda naar South ampton Nieuw-Amsterdam, 1-3 van Havanna naar New York Oranje, pass. 1-3 Gibraltar naar Southampton Oranje fontein, 1-3 250 mijl west ten zuiden van Walvisbaai naar Las Palmas Oranje stad, 1-3 450 mijl noordoost van Som brero naar Laguaida Prins Willem IV, 1-3 18,30 uur van Vlissingen naar Va lencia Ridderkerk, 1-3 van Antwerpen naar A'dam Roepat, 1-3 van Mar seille naar A'dam Rondo, 2-3 te Alexan- drië Rijndam, 1-3 van R'dam te New York Sloterdijk, 1-3 te Tampico -- Som- melsdijk, 26-3 te New York Stentor, 2-3 te R'dam Schie, 1-3 n.m. te Pi raeus Sibajak, 1-3 530 mijl noord noordwest van Fremantle Stad Am sterdam, 1-3 van Middlesboro naar Casa blanca -- Saidja, 1-3 permanent te Plad ju als bunkerschip Scherpendrecht, 1-3 van Rio Grande naar Paranagua -— Tero, 1-3 van Antwerpen naar Bremen Tiba, pass. 1-3 St Paulsrock naar R'dam Ta- wali, 2-3 van Marseille naar A'dam To- mini, pass. 2-3 Malta naar R'dam Utrecht, I-3 van Surabaja naar Balik Papan Westerdam, 1-3 280 mijl west van Lands End naar New York IJssel, r-3 n.m. te Izmir Zuiderkruis, 1-3 van A'dam naar Kaapstad. Reeds geruime tijd I zich laten horen. Na vorst, ons gisteravon geweest. Men heeft z om in alle stilte he club „Alkmaar" heef met trainingsavondei waren gelegd met sp Heiloo, Den Helder, streek. Namen van sj men de toekomstige lang mogelijk actief i Op onze vraag hoe terrein stond waarop i competitiewedstrijden v len, antwoordde de h« dat men aan het onde over een terrein dat voldoet en dat die om naar wens verlopen. E men op dit moment ec beschikking over een De mogelijkheid is g; maar" niet de enige I club zal blijven in boven het Noordzeeka staan namelijk planner Kennemerland een derg te richten. Het bestuur van „Alki „Het is zeker niet de renners als Van Est en te houden van deelne Ronde van Nederland. IV wing had slechts ten doi maken, dat aan renners tueel aan de rijwielfabri motief" zijn gebonden, o worden toegestaan uit t( andere rij wielfabrieken". Dit heeft de heer Sles van „De Locomotief" m« reactie op de onjuiste i gen, welke zijn gemaakt n van zijn mededeling, dó Wagtmans en Van Est, contracten met de organi: Ronde van Nederland, f aan hun verbintenis mei De heer Slesker heeft het niet overeenkomstig gelopen jaren gevoerde bi Locomotief" zou zijn om te nemen, welke remmen voor het tot stand kome jaar te houden ronde. Dit dus de heer Slesker, dal die een contract hebben n motief" wel voor andere fabrieken mogen uitkomt Hef tornooi om het Ned pioenschap schaken zal met 9 en van 12 tot en in de cantine van het hooi politie te Amsterdam wc den. Twaalf deelnemers aangewezen. De loting voc had het volgende resultaa mer (Leeuwarden), 2 L. sterdam), 3 mr E. Spanjaa 4 J. T. Barendregt (Amsti D. van Scheltinga (Amste J. Donner (Den Haag), (Amsterdam), 8 H. Bouwn sterdam), 9 dr M. Euwe 10 C. B. van der Berg (An: Th. de Jong (Winterswijk) lever (Amsterdam). Te Bergen werden de ii schaatswedstrijden voortj schillende rijders, bij wie Andersen, waren echter reisd. Het aantal toeschou tweede dag was ongeveer 4 meter werd door Kees Bi wonnen in 2 min. 24.7 sec. land die 2.25.5 noteerde en 2.26.6. Op de 5000 meter v man tweede met 0.7 seo. ter Haugli, die de eerste j met 8 min. 41.1 sec. De Hickey werd derde met 9 i In het eindklassement be Haugli de eerste plaats i punten, tweede werd Bro 199.880 punten. Het gemeentebestuur vai heeft onlangs besloten de de scholen van Warffum J. Boer gemeentelijk inspec onderwijs te Groningen te B. en W. hebben hun bes raad niet nader gemotivee volge van dit besluit is t ontstaan. Het is namelijk heer Boer in zijn kwali scholen mag bezoeken wa krachten gesolliciteerd ht functies bij het onderwijs Groningen. Bij dit bezoek de solliciterende leerkrach proefles gehouden. De laatste tijd zijn er, v: van het platteland klachte komen over de heer J. Bo gens deze kringen, door c Groningen zou trekken, on ten te bewegen naar Gr gaan, en daar functies bij wijs te aanvaarden. Men acht bij het gemeen Groningen dit besluit zee voor de heer Boer die nine ten met leerkrachten hee men in de provincie voorc gesolliciteerd. Waarschijnli de men ons mee, zijn dezé klachten gebaseerd op een afzuigen van leerkrachter platteland naar de stad.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 10