Vragen staat vrij Exclusies film r Chefarine 4 De beste ruil Ferry Offerman toonde zijn nieuwe voorjaarscollectie Weldra kampeer wet in België BENAUWDE HOEST Abdijsiroop Egmonders vie leutig carna) Het vochtige huis De schade Rustige bewoning? Het zoontje Bijbetalen Morele verplichting? Crediet ouden van dagen Bigarreaux Cafeïne De tent tentoonstelling-personenautomobïelen en onderdelen Geslaagde modeshow in Amsterdam Pim, Pam Pom en de graafmachine Japan krijgt strijdmacht van 164.000 man 4 krachtige middelen tegen griep in 1 tablet MARGARET MALCOLM Luister eens naar: Radioprogramma Weinig wegloper schokkende repri Eymmd aan Z BURGERLIJKE SI Egmond-Binne BURGERLIJKE SI WOENSDAG S MAART 1954 gen HUIS kan inderdaad zo vochtig zijn, dat bepaalde meu belen en de vloerbedekking hier ernstig onder lflden. Of nu de eigenaar van de woning voor scha devergoeding kan worden aange sproken, is in het algemeen niet te zeggen. Er zou dan van nala tigheid gesproken moeten kunnen worden. Bijvoorbeeld doordat een dak lekt en de eigenaar na kennis geving reparatie nalaat. Doch dat is, naar onze mening, hier niet het geval. U moet eens contact opne men met de gemeente over die vochtigheid. Misschien dat u daar iets wijzer van kunt worden. JNDERDAAD, lezer, is het in principe mogelijk dat u van de be trokken werknemer een schadever goeding vraagt voor het apparaat dat door hem, door onachtzaam heid, werd gebroken. Nu u zelf overtuigd bent, dat hij het onmoge lijk helemaal kan betalen, is niet temin een kleine tegemoetkoming zijnerzijds beslist niet onjuist. QNLANGS hadden we het hier weer eens over. Toen gebruik ten wij het woordje „aanpassing". Daar zijn enkele brieven over ge komen. Die lezers stellen zich op het standpunt, dat men zo moet wonen, dat niemand kan horen dat er iemand thuis is. Waarom? Om dat men iemand, die rust wenst, die rust algeheel en absoluut moet geven en dat zo iemand mag ver langen dat men (dat zijn de buren) zich aanpast. Nee, dat onderschrij ven wij niet. Het leven, nu ja, is niet geruisloos. Ook niet het ge zinsleven. Wil iemand absolute stilte en rust, dan moet hij niet in een stad wonen, maar in een rust huis gaan. Anders ontstaat een dictatuur der rustigen". Ook op dit punt moet men zich aanpassen en iets verdragen. Anders wordt het streven naar ..rust" overlast. Men kan alles overdrijven. Te veel rust- eisen is even fout als te veel drukte maken. Verdraagzaamheid is nodig. \\/IJ hebben een groot huis en verhuren hiervan vrijwillig twee kamers aan twee dames. Nu hebben wij een zoontje van 10 jaar, een lieve jongen, maar nog al druk. Eén van die dames kan dat niet hebben en meent zich altijd met de jongen te moeten bemoeien. Gaat hij zingende over de gang, dan vliegt de deur open en wordt hij afgesnauwd. Of hem wordt ge last schoenen uit te doen op de gang; Een keer zelfs, toen hij in onze eigen huiskamer speelde en treingeluiden nabootste, kwam ze op de deur bonzen en roepen: „wil die jongen wel eens stil zyn". Door dit alles wordt mijn zoontje erg nerveus en zelfs bang. Hij durft niet alleen op zyn slaapkamer. Mag dat nu maar en kan ik hier iets tegen doen? U kunt die dame de huur opzeggen wegens over last. Ze heeft te aanvaarden dat u een jongen heeft en dat ze niet in in een rusthuis is. Deze toestand zou voor de jongen uiterst ern stige gevolgen kunnen hebben, waar hij zijn hele leven lang de narigheid van te dragen krijgt. Uw kind is primair. Belangrijker dan de inwoning. Kan die dame geen kind verdragen, dan moet ze elders een kamer zoeken. Wat ze doet, is, hoe dan ook, overlast. Dat bemoeien met uw kind ligt ver buiten het toelaatbare. Uw kind heeft recht op een onbedoiven sfeer, zich thuis kunnen uitleven en vrijheid genieten. Heus, die dame veroorzaakt overlast. Het is haar tehuis niet. yyij zijn in een ziekenfonds. Wij- hebben tevens een aanvullings fonds. Nu vertelde ons iemand dat, wanneer wij tweede klasse zouden gaan liggen, wij de operatie e.d. niet vergoed krijgen. Is dat zo? Het ziekenfonds vergoedt aan het zie kenhuis een all-in tarief. Hetzelf de bedrag wordt ook vergoed als u tweede klasse ligt. In zekere zin is er dus wel vergoeding voor ope ratie. maar u krijgt een gesplitste rekening als u tweede klasse ligt eneen hogere. Hoofdzaak is: zij die tweede klasse liggen krij gen hetzelfde bedrag betaald als waren ze in de derde klasse. j-[ET zou gemakkelijk zijn als er een soort „problemen-encyclo- paedie" bestond. Als men ergens geen raad mee weet, even in dat boek gekeken en zie, daar is de op lossing. Overigens gelukkig dat die er niet is, want anders zouden onze hersens helemaal buiten ge bruik raken enons geweten nog meer. Een lezeres legt ons de volgende kwestie voor. Indertijd huurde ik een zolder, die wij (mijn «man en ik) huurden voor een prijs die gelijk stond aan de huur van het gehele huis. Dat deden wij vrij willig omdat de man (die vrij rijk is overigens) ons anders de zolder niet wilde afstaan. En u begrijpt, we keken al zolang naar iets uit. Nu gaat ons dat echter vrij zwaar vallen, temeer daar de volle huur verhoging nu ook van ons wordt gevraagd. Nu kan ik naar de huur adviescommissie gaan, maar mijn man vraagt zich af of het wel mo reel verantwoord is, omdat wij toch vrijwillig die huur op ons na men? Aan de andere kant Het is hier inderdaad een probleem, waarvoor men geen regel kan aan voeren. Voorop dient te worden gesteld, dat de verhuurder zeer im moreel is, nu hij van de woning nood misbruik maakt, door van de zolder een huur als van een ge heel huis te vragen. Nu de verho ging weer eisen, wordt al te dol. Wij zouden de lezeres wel aanra den, met die verhuurder eens te gaan praten. Vertel hem, dat u van nu af een redelijke huur wilt be talen. Over het in de afgelopen jaren te veel betaalde, zult u hem niet lastig vallen, belooft u. Maar dat kan zo niet blijven. Valt er niet te praten ga dan naar de commissie. Maar vorder (op mo rele gronden) geen huur terug. In deze richting menep wjj dat de op lossing gezocht moet worden. \\/IJ kunnen een oude lezer geen weg wijzen om crediet te krij gen, zonder enige zekerheid, om meubelen te kopen. De noodwet uitkering kan niet worden ver pand, omdat deze niet vatbaar is voor beslag (alleen bij alimenta tie). yjAAR komen deze gekleurde vruchtjes vandaan, is een kwes- tie waar een lezeres nieuwsgierig naar is. Het zijn gewoon kersjes. Die zijn in verschillende stadia van rijpheid geplukt, waardoor de kleurverschillen ontstaan. Bij het confijten (vooral in Frankrijk) wordt soms gekleurde suikerstroop gebruikt. Sommige Hollandse ker sen met een stevig vruchtvlees worden er ook voor gebruikt. J7EN LEZER werd veimeld dat het schadelijke bestanddeel van koffie de cafeïne is. Is dat waar, vraagt hij en wat is het voor stof Cafeïne is een in de koffie voor komende alcaloid. De stof heeft geen invloed op de smaak van de koffie. Is men gezond, dan zal men en geen hinder van ondervinden. De stof heeft zelfs een opwekken de invloed. Alleen bij hartgebreken en sommige andere ziekten, werkt de cafeïne verkeerd. Soms echter wordt cafeïne juist weer als ge neesmiddel gebruikt. Er bestaat koffie waar vóór het branden de cafeïne vrijwel geheel uit de kof fie is verwijderd. Men kan het best contact met de arts opnemen om uit te maken of het gebruik scha delijk is. \\/IJ kunnen ons voorstellen dat u uit de veelheid van kampeer- tenten niet goed de weg weet. De idee als cadeau een tent te geven, is niet onaardig. Onze raad is deze: koop een eenvoudig model huttent, van goede kwaliteit. Al die fanta sie-modellen maken de prijzen hoog, terwijl die luxe modellen heus geen voordeel zijn. In de practijk is de huttent altijd nog de meest practische gebleken. De kwestie dubbel- of enkel-dak is een zaak van de beurs. Kunt u het betalen, neem dan een dubbeldaks-tent. Warmer bij kou, koeler bij hitte en zekerder bij langdurige regen. Aluminium tenten zijn best, doch pak ze in een afzonderlijke hoes in, omdat dit metaal zwart afgeeft. MENTOR. ^^^Gebouv^Amsferdam26FebruariA/ni7tAaarf Gêopend van 10-17 en 19-22 uur (Advertentie, Ing. Med.) EEN GROOT AANTAL kijklustige dames had de Maartse buien ge trotseerd om in het Victoria Hotel te Amsterdam de eerste lentemodeshow bij te wonen. Ferry Offerman, die er langzamer hand een eer in stelt om als eerste zijn voorjaarscollectie te tonen, spannen blijven en dat is zowel voor de ontwerper als voor het publiek jammer. Er was zoals ge zegd heel veel goeds in deze col lectie. Ferry Offerman had van zijn reis naar Spanje enige aar dige invallen meegebracht, maar de meeste inspiratie had hij wel in Parijs opgedaan en men vond de grote lijnen van Fath en Dior bij zijn meeste modellen terug. Van de Parijse mode koos hij voorts dié modieuse details, die voor de Ne derlandse vrouw geschikt en draagbaar zijn. De ronde pelerine, de vierkante ma trozenkraag en de stropdas in allerlei lengten spelen bij hem een belangrijke rol. Op allerlei grappige manieren wer den ze toegepast. Zo deed de ronde pe lerine het bizonder goed op een marine blauw tailleur, op een robe manteau in dezelfde kleur en op enige zomer japonnetjes. De overheersende kleuren waren marineblauw en grijs. Dat ma rineblauw door de modeontwerpers weer favoriet is verklaard, zal vele dames verheugen. We konden constateren, hoe jeugdig en fris deze kleur, vooral gecombineerd met wit, staat. Simpele jersey japonne tjes in zachtgrijs, marineblauwe strak ke voorjaarsjurkjes; vaak gecomple teerd met korte even boven de taille vallende jasjes, zij alle getuigden van goede smaak. Én het zijn deze japon nen, die de Nederlandse vrouw graag draagt: simpel, goed van snit en kleur en door een enkel smaakvol detail ge tuigend modieus te zijn. Deze japonnen hadden vaak in de lage V-vormige halzen een wit vest, jeugdig als het jurkje van een kost schoolmeisje. Dit voorjaar zal iedere vrouw min stens één marineblauwe japon of tail leur in haai' garderobe kiezen. De nieuwe lijn verbreedt de schou ders, niet alleen door de ronde kragen, maar ook door de lage mouw inzet, die de aangeknipte mouw vervangt. Het nieuwe silhouet is vanuit de schouders breed en naar de heupen smal toelopend. Ook de losse jasjes wekken die indruk; van boven ruim vallend, worden ze op heuphoogte aan de zoom door fijne plooitjes vernauwd. Van bedrukte fijne everglaze maakt Offerman practische losse jasjes, die ideaal zijn om op donkere linnen jur ken te dragen. Zéér Spaans was het witlinnen strandpak, waarin de mannequin aan een moderne toreador deed denken. Vergezeld van een beeldschone Carmen in een zwartlinnen toilet met wijde witgeborduurde rok oogstte het twee tal een enorme bijval! Meesterlijk zijn de middagjaponnen vervaardigd van imprimée's in vage, tere kleuren; on der de fijne geplisseerde japonnen ruis ten de stijve taftzijden onderrokken. Rechte zijden mantels met vierkante kragen bedekten de lage uitgesneden halzen. Bijna zonder uitzondering wa ren de japonnen, zoals de mode dat dit voorjaar decreteert, bizonder laag uit gesneden. Deze lage halslijn, die zowel in V- vorm als in boothals zeer en vogue is, vereist een perfecte coupe. Op de cocktailtoiletten laat Offerman zijn mannequins strakke aansluitende jasjes dragen; naast de strapless avond japon, die zich nog steeds handhaaft, ziet men veel de lage halslijn, met heel korte mouwtjes. Kant, broderie en organza is een ge wild materiaal voor avondjaponnen. Wit en alle nuances van blauw zullen deze zomer favoriet zijn voor de dans- lustigen. Ruim de helft van de collectie was ditmaal geconfectionneerd, voor 50 gulden kan men reeds een alleraar digste zomerjapon bezitten, een teken dat Offerman zin heeft voor werkelijk heid. Hendrine. 55. Piet Pakkum was er machtig trots op, dat hij Kareltje Kat had ont maskerd, maar die andere gevange nisboef had zich nog niet gewonnen gegeven. „En jij bent natuurlijk Bil- lie'\ riep de brigadier weer. „Ik som meer je om dadelijk die grote snor af te doen, zodat ik je gezicht beter kan zien. Hè, wat doe je daar achter die tafel?", vervolgde hij ongerust. Billie schoof vlug. zijn graafmachine opzij, „Kijkt U zelf maar agent", zei hij. „Brigadier", riep Piet Pakkum, terwijl hij een stap naar voren deed. Maar nauwelijks had hij enige stappen in de richting van Billie gedaan of deze pakte de brigadier beet en weg was PPiet Pakkum! „Wat doe je nu?" sta melde Kareltje, die met angstige ogen had toegekeken. ,Nou krijg je nog meer straf...." „Zwijg, ezelsveulen", bromde Billie. „Het is allemaal jojuw schuld. Als jij je niet had verspro ken...." Hij sleurde zijn vriend mee door de zaal. „We moeten maken, dat we wegkomenEn dat heb ik aan jou te danken, stommelingIk had hier graag nog een uurtje gebleven". De onthutste Kareltje liet zich meesleu ren en even later was het tafeltje waaraan Billie en Kareltje hadden gezeten leeg en er naast in de vloer gaapte een rond uitgezaagd gatl De massale ontwikkeling van het kamperen heeft er ook in België toe geleid, dat de overheid een wettelijke regeling van deze materie nastreeft. Naar de ANWB verneemt, heeft de Belgische Senaat thans, zonder hoof delijke stemming, een ontwerp van van wet aanvaard, waarbij de Kroon ertoe wordt gemachtigd het kampe ren aan een uniforme regeling te bin den. De instemming van de Kamer van volksvertegenwoordigers wordt binnenkort verwacht, zodat aangeno men kan worden, dat nog voor de aanvang van het nieuwe seizoen de re gelingen in werking zullen treden. Na het van kracht worden van de re geling, zullen de kampeerbedrijven in België aan zekere eisen, o.a. wat be treft de hygiëne, moeten voldoen. Of het evenwel mogelijk zal zijn alle Bel gische kampeerders nog dit voorjaar van een kampkaart te voorzien, is nog niet zeker. In ieder geval zullen de Nederlandse kampeerders op de kam peerterreinen in België hun tenten kunnen opslaan, aldus de ANWB, wan ner zij beschikken over een geldige Nederlandse kampkaart. Het Japanse kabinet heeft zijn goed keuring gehécht aan twee wetsontwer pen om Japan in de komende acht ja ren een strijdmacht van 164000 man en staven van het leger, de vloot en de luchtmacht te geven. De wetsontwer pen moeten nog door de rijksdag wor den goedgekeurd. Een van de ontwerpen voorziet in de vorming van een „nationale defensie raad" in het kabinet. Van de 164000 leden van de strijdkrachten zullen er 152000 geüniformeerd zijn. Ook voor zien de wetsontwerpen in de intrek king van het verbod voor oud-be roepsmilitairen tot het bekleden van hoge functies in de organisaties voor de defensie. Chefarine „4" bevat 4 wereldbe roemde geneesmiddelen. Eén er van zorgt dat, ondanks de zeer krachtige werking, ook een zwakke maag niet van streek raakt. m BEROERDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TAB LET 1 tegen pijnen en griep 20 tabletten 85 ct (Advertentie, Ing. Med.) DOOR 29) had zeker niet over belangstelling te klagen. Het valt niet te ontken nen, dat de ontwerper ditmaal een zeer goede indruk heeft gemaakt. Alleen was de collectie wel wat erg uitgebreid. Immers wanneer men van het goede te veel krijgt, kan de aandacht onmogelijk ge- „Ja, maar hoor nu eens. Serena Hij greep haar bij de hand, die of schoon ze niet trachtte zich te bevrij den koud en passief in de zijne lag. „Ik meen 't heus, dat het me erg spijt. Ik moet in een stemming hebben ver keerd, waarin alleen mijn eigen ge voel iets voor me betekende". „Och, Nick, heeft in jouw leven ooit wel iets anders wat voor je betekend?" vroeg ze, plotseling dodelijk vermoeid. Hij zweeg, wetend, dat i,waarheid sprak. En ook, tot nog dieper verne dering, dat hij niet zozeer omdat hij Corinna had liefgehad, als wél uit woede over het mislukken van zijn toe komstplannen met Serena was ge trouwd. „En wat wil je nu van mij?" vroeg hij tenslotte toen de stilte ondraaglijk was geworden. Ze keek hem met stomme verbazing aan. Was dit werkelijk Nick, de man die ze zo had bewonderd? De man om wie ze de aanmerkingen van juffrouw Twist op zijn gedrag zo had betreurd? Ze bracht de hand aan het hoofd en zei zo zachtjes, dat hij zich voorover moest buigen om haar te verstaan: „Ik weet het niet.... Ik moet probe ren na te denken. Je vindt het toch niet erg als ik nu naar bed ga? Ik ben zo moe!" Hij zag haar weggaan. Niet naar zijn kamer, maar naar die waar John vroe ger had geslapen. Ze ging binnen en sloot de deur ach ter zich. Een ogenblik later hoorde hij 't ge luid waarop hij had verwacht. Het geluid van de sleutel, die in het slot werd omgedraaid. HOOFDSTUK VI Toen Nick gevraagd had: „En wat wil je nu van mij?" had Serena gezegd, dat ze moest proberen, na te denken, maar het was niet gemakkelijk geble ken, een uitweg te vinden, die noch Nick in het openbaar te schande zou maken en ondanks alles wist ze, dat zoiets haar onmogelijk zou zijn noch haar trots dieper zou treffen. Haar eerste ingeving was geweest, een of andere wijkplaats te zoeken, waar ze zich voor hem en voor de nieuwsgierigheid van de mensen, die hen beiden kenden, kon verbergen. Maar dat was een onmogelijkheid. Se rena had het zelf nooit beseft, maar ze had van haar moeder, die ook on der een ongelukkig huwelijk had ge leden, de nodige strijdlust geërfd. En die gedachte schonk haar, terwijl ze in het smalle, vrij harde bed lag, rust en kracht. Haar moeder was ook niet gevlucht uit de situatie, die ten dele haar eigen werk was en Serena, op haar beurt mede debet aan de hui dige stand van zaken, moest eveneens paraat blijven om te zien, of ze niet hoe was haar nog niet duidelijk iets uit dit onvoorspoedige begin kon den terechtbrengen. Eenmaal tot dit besluit gekomen, besefte ze tevens, dat het in zekere zin geen nut zou hebben, het te be proeven als Nick niet op soortgelijk standpunt stond. Of niet soms? N;ck had gelijk; ze waren goede vrienden geweest en hadden samen gelukkige uren beleefd. Was dat genoeg? Natuur lijk niet voor altijd, maar genoeg om mee te beginnen? Ze vreesde, maar in die vrees meng de zich enige hoop. Voor het ogenblik koesterde ze niet de illusie, dat Nick haar liefhad, maar.... besefte hij an derzijds, hoe innig veel zij van hem hield? O, hij wist uiteraard, dat ze hem graag mocht, maar waarschijnlijk dacht hij aan een oppervlakkig gevoel, alleen uit physieke aantrekkingskracht voortspruitend. In de duisternis van de kleine kamer voelde Serena haar wangen gloeien. Neen, dat was geen liefde, slechts een deel ervan, Liefde, échte liefde, had Nick zeker nooit on dervonden. Misschien ook nooit ver langd enzou hij er wel ooit naar verlangen? Ze kon er niets' van zeg gen, maar één ding stond als een paal boven water: Hoe sterk haar wens om weg te lopen en zich te verbergen ook mocht zijn, alleen door te blijven kon er nog enige kans voor een gezamen lijke toekomst bestaan. Ja, ze moest blijven en dan maar hopen, dat ten slotte Nick haarn og eens zou liefheb ben zoals zij hem liefhad.- In die vaste overtuiging kon ze ein delijk, na lang wakker te zijn geble ven, toch nog de zo nodige slaap vatten. Toen ze de volgende morgen wakker werd, drong het zonlicht al in de ka mer door en een ogenblik wist ze zich niette herinneren waar ze was. Snel keerde haar geheugen terug en haar hart begon vlugger te kloppen. O, zeker, 't was heel mooi om maar tot blijven te besluiten, maar ofschoon onervaren besefte ze opperbest het moeilijke van haar positie en de oneffenheid van het te betreden pad. Stel eens, dat ze niet verstandig genoeg was of niet het soort meisje voor Nick om op verliefd te raken? Vastberaden en niet voornemens haar gevoelens van twijfel voet te geven, zette ze de tanden op elkaar, tot uit voering van haar plan bereid. Ze stond op, nam een bad en droeg zorg, zo wei nig mogelijk lawaai te maken, maar haar voorzorgen bleken overdreven. Nick had, naar het scheen, niets ge hoord tot ze voor het ontbijt ging dek ken en deed toen eensklaps zijn kamer deur open. Een kopje kwam wat hard op zijn schoteltje terecht terwijl Serena zich naar hem toewendde. „Goedenmorgen", zei ze, haar stem met moeite in bedwang houdend. „Een mooie dag, nietwaar, vandaag?" „Vind je?" vroeg hij, op haar toeko mend. „Dat vroeg ik mij zoeven juist af". Serena sloeg de ogen neer. „O, laat ik alsjeblieft niet het hoofd verliezen en iets verkeerds zeggen", bad ze in stilte. Nick's stem had geklonken als die van een vreemdebijna een vijand. „Nick, ik kan moeilijk beweren, dat ik niet begrijp wat je bedoelt", zei ze op vaste toon. „Maai* gisteravond was ik er heus nognog te dichtbij en te moe, om te kunnen nadenken". „En nu?" O, als hij haar slechts een kleine aan wijzing had gegeven van wat hij uit haar mond wilde horenMaar natuur lijk, dat kon hij niet; hij moest het nu aan haar overlaten. Krampachtig slik kend ging ze voort: „Nick.... je zei, dat we vrienden waren geweest. Kun nen we....?" Ze voltooide de zin niet, maar stak de hand naar hem uit. (Wordt vervolgd,). y* Als andere middelen gefaald hebben Uw hoestaanvallen min der benauwd te ma ken neem dan het middel waarop nog slechts zelden ver geefs een beroep is gedaan: AKKER'S - s Werelds beste hoestsiroop - (Advertentie, Ing, Mgd.) DIE LUSTIGE WITWE: Lehar, die als jong kapelmeester in We nen eens zijn talent als componist in het lichte genre openbaarde, door voor een plotseling verdwe nen nummer uit een operette van een collega een nieuwe aria te componeren, heeft zijn grote roem verworven door zijn muziek bij het overigens volkomen onbe langrijke verhaal, dat Victor Leon en Leo Stein voor hem tot een tekstboek verwerkten. Het geval wordt in het Duits uitge zonden, hetgeen geen verlies be tekent. Want de kostelijke, melo dieuze muziek, die overigens iedereen kent, is de hoofdzaak. (Donderdag 20.05 over Hilversum 1, 402 meter). KWINTET voor piano, viool, alt viool, cello en contrabas van Schubert, hetzg. Forellenkwintet, dusgenaamd, omdat het lied Die Forelle het thema heeft opgele verd, waarop een der delen is gebouwd. (Donderdag 17.55 over Hilversum II, 298 meter). DONDERDAG 4 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 $PRO, 8.00—2400 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. 10.50 Voor da kleuters. 11.00 Gram. 11.05 Gevar. mu ziek. 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gram. 12.50 Uit het bedrijfsleven. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen en gram. 13.30 Amus.muziek. 14.00 „De Oude Piano", hoorspel. 14.35 Viool en piano. 15.00 Voor de zieken. 15.45 Omroeporkest. 16.15 Voordracht. 16.30 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Rijksdelen overzee: Verlofgangers uit Nieuw-Guinea vertellen* 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Voor de jeugd. 18.40 Rep. of gram. 18.45 Gram. 19.00 Voor de kinderen. 19-05 Ge sproken brief uit Londen. 19.10 Jazzmu ziek. 19.40 Rondetafelparlement. 20.00 Nieuws. 20.05 „Die lustige Witwe", ope rette (gr.). 21-30 „Tussen Londen enClay- borough", hoorspel. 22.20 Gevar. muziek. 22.45 Sportactualiteiten. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Winnaars Jazz.-competitie. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram. 9 00 Voor de huis vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram. 10.03 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 —12.40 Voor de boeren.) 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13-20 Viool en piano. 13.45 Gram. 14.00 Gram. 14.10 Sopraan en orgel. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Sopraan, bas, piano en voordracht. 15.40 Gram. 16.00 Bijbel lezing. 16.30 Fluit, viola da gamba en clavecimbei. 17-00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.35 Voordracht. 17.55 Piano kwintet. 18.35 Raadhuispraat. 18.45 Leger des Heilsorkest. 19.00 Nieuws en weer bericht. 19.10 Voor de jeugd. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. program ma. 21.45 Gram. 21.50 Discussie. 22.00 Aums.-muziek. 22.20 Orgelconcert. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws én SOS- berichten. 23.15—24.00 Gram Het succes, dat de oprichtii rnaals onderstreept tijdens de van de „Rustende Jager", wï werd aangeboden. Vóór de i van Franse oorsprong Étoile Arthur Rimbaud (1925). Voo: de onomwonden de grote ver en de Hollandse stijfheid, eer aantoonde, dat men in Frank liefst niet over spreekt. De eveneens Franse film Andalou" (1928) van Luis E Salvador Dali, besloot het voor de pauze. Aan de leden baar gemaakt, dat misschien een deze zeer surréalistische kunnen verdragen, gezien kende beelden, die men te krijgen. Dat overigens „de mens wel te verdragen was, blee kleine percentage toeschou de zaal verliet, terwijl de re schouwers, zonder flauw ge zijn, in de pauze rustig de voureerde. Met grote belangstelling de pauze „La Passion di d'Arc" gevolgd, een film or van de beroemde Carl Drey De menselijke emoties, di stomme film worden weergeg aangrijpender dan in welke - van dit drama ook. De helaa overleden Mile Falconetti, hier wel het meest sprekend: geven van de figuur van Jeai een uitbeelding die noch in noch in latere films werd be De gehele film betreft de van het proces, dat tegen de „Kerk" werd gevoerd, ec dat op instigatie van „Engel haar terdoodveroordeling, op stapel moest eindigen. Egmond heeft in de concei „De Vergulde Valk" carnaval gevierd. Er waren gemaskerd hal heel wat decli naarmate het middernachtelij] derde nam de belangstelling i toe. Tenslotte was het ieen massa van pierrots, voetballer midinettes en wat niet al. Ee danste met een madame Sneeuwwitje met een cowboy der met een ruiter uit de 1 en alles had jolijt voor tien de nacht door in gepaste vr De „Dynamo's" hielden er tiling wel in en toonden wat de band bij dergelijke gel waard is. Af en toe dook een de deinende menigte op om bij te dragen tot verhoging de iheid. Het was, één woord van feest er was niets dat de delde vreugde verstoorde. De jury, bestaande uit mee mevr. Spit en de heren De ■Wijn, kende in de loop van de volgende prijzen toe. E dames: 1 Onzelieveheerbeest; Nacht, 3 madame Dubarry; 4 5 Chinese dame. Enkelingen Charley Chaplin; 2 Jaepie- Arabier; 4 Ruiter van de W: Koning Voetbal. Paren: 1 Re 2 Egmonds paartje; 3 Sketch kaart. Groepen: 1 Sneeuwwitj dwergen; 2 De vier azen. Geboren: Krijna Maria Joh W. Ch. van Loenen en Kr Arie Nicolaas, zv. H. E. Wi Wijker. Ondertrouwd: Christiaan Cornelis Steen, wonende te Janny Zwart; Cornelis Groei helmina Wijker; Martinus houw, wonende te Velsen van Winsum. Getrouwd: Nelis Wijnstra Versteeg; Engel Stam en Johanna Ilmer; Cornelis Wilhelmina Wijker. Overleden: Agatha Gravem 82 j., echtg. van Dirk Prins Wijker, oud 44 j., echtg. Visser. Geboren: Maria Anthonia dv. Joh. Schuit en Aid. M hannes Lambertus, zv. Is. M. Chr. Eitjes; Maria Anna B. Orij en M. A. Blankenda tina Elisabeth, dv. Ger. J. en E. Eitjes; Andreas Adel W. A. Baart en A. A. Zent OverledenDirkson, Afra 43 jaren, echtg. van C. Gi leden te Alkmaar; van der cobus Engelbertus, oud 14 J. E.. v. d. Molen en C. J. Ondertrouwd: Melker, Co Zentveld, Maria Geertruida Jan van Hensbroek en Mooij, Gehuwd: Jacobus Petrus Hendrika Petronella Hopm van Egmond aan den Hoef Hubertus Kareis en Adria; Bellekom, beiden van Eg Hoef; Cornelis Melker en truida Zentveld. IngekomenFr. Stins naar Egmond a. d. Hoef, Anna M. Beentjes van Ams Egmond a. d. Hoef, Heren Vertrokken: Ger. Melker a. d. Hoef, Herenweg 335 Jan van Oldenburglaan 4; bier van Rinnegommerlaan negom naar Bergen, Jan burglaan 4; J. J. Bommer mond-Binnen, Vennewatersw* Amsterdam, Marnixstraat Apeldoorn van Egmond-Bir weg 156 naar Heel (L.), 104; C. A. Groot van Egn Herenweg 245 n. Canada,

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 2