Op honderden uitvoeringen in gehele provincie bekende figuur Mr J. G. van Putten sprak over Oostenrijk en Duitsland „Benedictus XV" op haar best met „Wilde Rozen' Raad van Beemster verleende belangrijke opdracht OP BEZOEK BIJ HENDRIK SLIKKER Een Koninklijke onderscheiding voor opvoedend werk hij amateur toneel Hij verplichtte tallozen aan zich Langedijk Uitstekend initiatief van Langedijker Brandweer Warmenhuizen Werken in de mijnen Cursusdag in Nieuwe Niedorp Instituutsleden hadden waardevolle uren Uitbreidingsplan in wording Schermerhorn BURGERLIJKE STAND Het was angstwekkend Amateurtoneel in De Rijp Craft Kinderen reden met een bestelauto te water Obdam Kind door auto aangereden Frappante creaties De Flierefluiters voor het voetlicht WOENSDAG 3 MAART 1954 Verscheidene honderden mensen hebben meegeleefd tijdens de huldiging van de heer H. Slikker, ter gelegenheid van diens vijftigjarig toneeljubileum. Zij hebben zich er in verheugd, dat hem een Koninklijke onderscheiding werd aangeboden en zjj zijn onder de indruk naar huis gegaan. Veel meer mensen hebben de volgende dag kennis genomen van het verslag in de courant, waarbij aan een gevoel van voldaanheid zich aan een gevoel van ontevredenheid paarde. De Westfries geeft zich niet zo gemakkelijk, maar bij dit jubileum zou den toch gaarne die honderden mensen zijn gekomen, die in de loop der jaren hebben genoten van de sublieme toneelspeelkunst van deze eenvoudige trans portarbeider. Wanneer er in West-Friesland een zaal was geweest, groot genoeg om al die honderden te bevatten, zou dat een grootse demonstratie van aan hankelijkheid zijn geworden aan deze acht en zestigjarige, die gelukkig w eer vitaal midden in het leven staat. Het zouden niet alleen bewonderaars zijn geweest. Er zouden onder die hon derden die nu in gedachten dit jubi leum met de heer Slikker hebben mee gevierd. zeer vele leerlingen zijn ge weest. Niet alleen als toneelspeler heeft hij zijn sporen verdiend, heeft nij in die halve eeuw zijn stempel gedrukt op het culturele leven van een aan zienlijk deel van West-FriesiMd. Van nog groter betekenis is gewezsl zijn op treden als regisseur. Eén van de eersten die op dit gebied hun krachten gaven aan het amateurtonelisme en .die er oorzaak van is gweest, dat het op hoger plan kwam. Het kan geen toeval zijn, dat in onze onmiddellijke omgeving het amateurtoneel zeer bloeide, toen Slikker van vier, vijf, zes verenigingen de leiding had. Wij meenden het aan die honderden, die, niet wetende dat hij zou worden gehuldigd, verplicht te zijn, de jubila ris een bezoek te brengen en zo zaten we dan tegenover hem in zijn woonka mer aan de Dorpsstraat in Noord- Schprwoude, zo als we er ook menig meal gezeten hebben als vriend en als lesr'ins. in de jaren, dat ook wij het glibberige pad der toneelspeelkunst be traden. Hoe het groeide Ik heb in mijn jeugd nimmer ge dacht. aldus de heer Slikker in het gesprek dat we met hem hadden, dat mij onder het laaiende applaus van een staande menigte een Koninklijke onderscheiding op de borst zou worden gespeld. Die jeugd was niet zo prettig. Niet zo veelbelovend. Het zag er toen voor een arbeiderskind niet zo best uit. Je voelde zo echt, dat je eigenlijk niets was. Alleen bestemd om te sloven en te zwoegen, zonder veel waardering te ontmoeten. Wanneer je, om wat mee te verdienen, de akker op ging in plaats van naar school, dan was daar de stem van de meester, die ik nog hoor: Zoveel middagen schoolverzuim, niet mee met het schoolreisje. Ik herinner me, dat moeder en ik, toen ik bakkersjong maatje was op Burgerbrug, tegen de beloning van een dubbeltje per week, een tocht maakten, te voet, naar Koe dijk. waar een andere bakker een knechtje vroeg. We werden in de win kel ontvangen. Een stoel werd ons niet aangeboden, we konden zonder lafenis weer van Koedijk naar Burgerbrug lo pen. maar we hadden tenminste het succes, dat ik aangenomen werd tegen een loon van een kwartje per week. 'Dat zijn van die dingen, die je niet vergeet. Maar daarom doet het me juist zo goed, dat er in de maatschappij zo veel veranderd is, dat er niet meer op de ar beider wordt neergezien en dat zelfs een eenvoudig arbeider als ik steeds ben gebleven, ook een Koninklijke on derscheiding waardig is geworden. Eén en al toneel Wanneer men met de heer Slikker in gesprek is, dan ontdekt men aldra, dat deze man één en al toneel is. Dat hij er als het ware van bezeten is. Dat deze hobby hem niet meer heeft losgelaten, sinds hij er vijftig jaar geleden, in Warmenhuizen van bekoord geraakte. Van Warmenhuizen naar Zuid-Schar- woude bij 't Spruitje", naar „Kunst naar Kracht" in Sint Pancras, naar „Eens gezindheid'' in Oudkarspel, naar „Ci cero', naar ..Het kleine toneel", naai „Jong Leven'' en niet alleen spelende aan de Langedijk maar door de gehele provincie, me nigmaal zelfs, in de beste tijden van „Cicero" en „Het kleine toneel" bui-., ten de grenzen van de provincie, wanneer wem deelgenomen aan toneelwedstrijden in nationaal ver band. Belevenissen? Talloos. Uren kan men naar deze man luisteren over wat er met de verschillende .ver enigingen is ge beurd. Wat men meemaakte op de wedstrijden, op tournee's, tijdens het spel onder de meest primitieve omstandigheden. Eén er van willen wij u niet onthou den. ,Het kleine toneel" zou naar Barsingerhorn met de beroemde bus van Jaap Lange. Noodweer. Een storm van jewel ste, wat met het oog op de requi- sieten voor het stuk „De Violiers" van Schürman, die boven op de bus waren gebon den, niet bepaald best was. Toen men was aangekomen, bleek een half bureau en een halve .brand kast ergens in het bouwland te liggen. Goede raad behoefde niet eens duur te zijn, want de hele uitvoering kon niet doorgaan, omdat de stroom voorziening gestoord was. Bij een kaars je zaten de leden van het Kleine toneel op het grote toneel te Barsingerhorn, konden opnieuw de storm in. Door weer en wind Dit ene voorval is eigenlijk tekenend voor de omstandigheden, waaronder dc amateurtonelisten hun werk moeten vrrichten. En wanneer we dan denken aan de periode, waarin de heer Slikker de regie heeft gevoerd over tal van verenigingen, in Aartswoud. in Hoog woud, aan de Langereis. in Nieuwe Niedorp, in Winkel, in Schagen, aan de Langedijk, dan denken we in de eerste plaats aan het zeer grote belang, dat deze verenigingen hebben gehad bij de arbeid, we mogen wel zeggen bijna be langeloze arbeid, van deze man. Aan tal van uitvoeringen van uitstekend ge halte vooral in de jaren 1930 tot 1945, waarvan honderden hebben genoten. Uitvoeringen waarbij vooral de stuk ken van Heijermans en Jan Fabricius de aandacht trokken. Maar meer nog gaan onze gedachten uit naar die klei ne figuur, die tegen een stormwind op moest tornen, per fiets van Langedijk naar Aartswoud, of door metershoge sneeuwbanken waadde om van Lange dijk naar Nieuwe Niedorp te komen, of waar dan ook. Weer of geen weer, Slikker was er. Vna hoe grote stimu lerende invloed dat was op de leden van de verenigingen behoeven we niet te zeggen. Maar laten we ook denken aan de ontelbare uren, die mevrouw Slikker was er. Van hoe groie stimu- in de nacht, wanneer de wind om het huis raasde, of, zoals in de bezettings- '<"d wanneer vliegtuigen in donkere nacht over het Westfriese land gonsden LANGEDIJK Alle telefoonnum mers aan de Langedijk zullen voorzien worden van een sluitzegel waarop het nummer 700 van de Brandmelding ver meld is. De manschappen van de Lan gedijker Brandweer zijn deze week be zig met deze practische aankondiging te plaatsen. Dit mag zeker een prij- "nswaardige activiteit genoemd wor den. VROUWENGEBEDSDAG NOORD-SCHARWOUDF, De vrou wenclubs van Oudkarspel. Noord- en Zuid-Scharwoude houden tezamen de vrouwenwereldgebedsdag op Vrijdag 5 Maart des avonds om half acht in de Gereformeerde kerk te Noora-Schar- woude. Ook in Warmenhuizen is door de Staatsmijnen in samenwerking met het Gew. Arbeidsbureau een uiteenzetting gegeven over de mogelijkheden als mijnwerker een goede en zekere toe komst tegemoet te gaan. De arbeids voorwaarden enz. werden geschetst door de heer Th. Wekkamp, terwijl voorts de film „De zwarte stroom van de staatsmijnen in Limburg" werd ver toond. Dit werk gaf een duidelijk beeld van het werk in de mijnen, waar 40.000 mensen (16.000 op een diepte van 700 meter) hun brood verdienen. Overigens mogen we verwijzen naar hetgeen over deze avonden eerder in onze krant is gepubliceerd. die overwinnaars zou worden voortge zet. Vooral president Roosevelt had daarvan grote verwachtingen en de Verenigde Naties zijn gegrondvest op de idee, dat de vijf grote naties nauw zouden samenwerken. Later bleek, dat dit niet mogelijk was omdat Oost en West elkander niet „verdroegen". Po len was daarvan een goed voorbeeld en de opstand in Griekenland kon even eens worden gezien als een symptoom Kon de cursusdag van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling op 22 No vember Jl. wegens onverwachte verhin dering van de spreker Alfred Moser geen doorgang vinden het zag er Zondag op het vastgestelde uur naar uit, dat ook de nu aangekondigde in- !Van de naderende moeilijkheden. Rus leider verstek zou laten gaan. Geluk- i ]and hield zich niet aan zijn beloften, kig kwam alles nog terecht, want de Zo werden bijv. veertien dagen na Jalta heer mr J. G. van Putten, werkzaam |jn verschillende oostelijke staten reeds bij het ministerie van Buitenlandse Za- drastische regeringswijzigingen doorge- ken in Den Haag, had door een „tech nische fout" een uur vertraging. Het merkwaardige van de weldoor dachte en voor de ruim dertig aanwe zigen volkomen duidelijke lezing over het onderwerp „Duitsland en Oosten rijk" was wel het feit, dat mr Van Put ten de verhouding tussen deze twee lan den in vijf minuten afhandelde en ver volgens bijna twee uur besteedde aan een schets van de positie van Duitsland in Europa. Daarbij wees hij er aller eerst op, dat het bepaald opvallend is, dat het gehate Duitsland zo snel na af loop van de oorlog weer in het middel punt van de belangstelling staat. Im mers: in 1945 had de Duitse staat opge houden te bestaan, het land werd bezet door vier overwinnaars en de grenzen werden gewijzigd. De geallieerden hoopten, dat na de oorlog de hechte samenwerking van De heer H. Slikker, hier afgebeeld te midden van zijn toneelvrienden van „Jong Leven", een bespreking voerende over de rollen uit een be paald toneelstuk. Hoe dikwijls zou zo'n plaatje niet gemaakt kunnen zijn bij één van de vele verenigin gen die onder zijn leiding hebben gestaan? Bij Kunst na Arbeid, bij De Hoop, bij L.O.L., noemt u maar op. en de verduisteringslichtjes fietsen le vensgevaarlijk maakte. Wanneer we dan komen te spreken over de eindeloze rij van stukken, waarin hij zelf heeft meegespeeld, of waarover hij de regie heeft gevoerd, dan blijkt wel het duidelijkst van hoe grote betekenis mede het werk van Hendrik Slikker op toneelgebied is ge weest. Ghetto, Allerzielen, De Violiers. Aron Laguna, De rechte lijn, Onder één In de huiskamer aan de Spoorstraat in Noord-Scharwoude zit de heer Slikker natuurlijk met een toneel- boekje in de hand, met aan de wand een schilderij van hemzelf, in de rol van Barendje Diamant, ge schilderd door zijn toneelvriend Ridderikhof. Heerlijke gedachtenis aan één van zijn glansrollen. dak. Kleine mensen. De opgaande zon, Het' zevende gebod, Met de handschoen getrouwd, De krlbbebijter, Suikerfreu le, Tropenadel, Armoede zoekt uit vluchten, om er maar eens enkele van te noemen. Merendeels stukken van het beste gehalte. En welke rollen vond u wel de mooi ste? Slikker aarzelt Er zijn er zo veel. Herinneringen stormen op hem aanè De oude grootva der uit „De opgaande zon"? Barendje Diamant uit „De Violiers"? Hij lacht. Ik ken die rol nog. In een moment is de gewezen transportarbei der gemetamorphoseerd in de kleine Joodse koopman Barendje Diamant en in onvervalst Joods klinkt het ons tege moet: „Als een chlemiel gebruik maakt van een notaris zijn onverstand, das niet mooi. Maar is het soms mooi, als een notaris gebruik maakt van een schle miel zijn onverstand?" Een rastoneelspeler, die zelf ontzag lijk veel heeft genoten van zijn hobby. Die er anderen echter nog veel - meer van heeft laten genieten. Die er meer voor heeft geofferd, dan u waarde lezer zoudt dureen vermoeden. Maar die nu met trotse voldoening kan zeggen, aan de hand van deze Koninklijke onder scheiding, die wij zien als een algehele hulde aan de eenvoudige man uit het lagere volk: Mijn arbeid, soms mijn offer, is niet vergeefs geweest. De gemeenteraad heeft zich Maan dagavond weer vlug door de 21 punten tellende agenda heengewerkt. Aan de heer R. Fokkema werd een rij^ielvergoeding voor zijn zoontje toegekend. Een vgrzoek van het R.K. Kerk- en Schoolbestuur, inhoudende het verle nen van medewerking bij het opnieuw aanleggen en inrichten van het voor terrein van de VGLO-school aan de Jis- perweg, werd eveneens zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Op een vraag van de heer Van Meurs deelde de voorzitter mede, dat een desbetref fende begroting later aan de raad zal worden voorgelegd. De noodzakelijk geworden herziening van de bezoldigingsregeling voor het diverse gemeentepersoneel werd, ver deeld oyer een aantal agendapunten, z.h.s. aanvaard. De raad kon zich ook verenigen met het voorstel van B. en W. het aantal ambtenaren, dat ter secretarie werk zaam is, met één uit te breiden. De nog te benoemen kracht zal in de rang van commies worden aangesteld. Geboren: Gradus Hendrikus, zv. Jan G. Evers en Cornelia Roselaar; .Tannie Ans, dv. Klaas Tuin en Dieuwerina A. Leegwater; Maria Brigitta Elisabeth, dv. Adrianus P. P. Broersen en Petro- nella J. MooijJohannes Petrus Ma ria, zv. Petrus J. de Lange en Geer- truida M. de Jong. Gehuwd: Albert van der Neer, 31 j., veehouder, wonende te Oterleek en Maria J. Schotsman, 25 j. Ingekomen: Johannes Jonk, landarb. van Haarlemmermeer naar A 114; Jan H. Speets, chauffeur, met echtge note en kind van Zuid en Noordscher mer naar C 29. Vertrokken: Wilhelmina de Boer, echtg. van P. Plukker, van A 19 naar Den Helder, Piet Heinstr. 58; M .ria J. Schotsman, echtg. van A. v. d. Neer, van A 7 naar Oterleek, Lange Molenweg C 2a; Magdalena Roselaar, van' A 183 naar Langedijk, Broek op Langendijk, Dijkpad 2. Voor de gemeente-bode werd een nieuwe instructie vastgesteld. De aftredende leden van de Commis sie tot wering van schoolverzuim, de heren S. Bleeker, C. Doets, H. A. Droog, K. Myer Fz., H. Waterhout en J. P. Wieringa en mej. G. Wo.lders, werden allen herkozen. Het voorstel van B. en, W. tot het aanvaarden van het recht 'van erfpacht op een gedeelte weiland aan het Noor derpad, deed de heer Walda de vraag stellen, of hiervan, al zij het dan voor lopig ook provisorisch, een sportter rein en speelveld kan worden gemaakt. Deze vraag werd door burgemeester Pesman bevestigend beantwoord. Een lang gekoesterde wens van Z.O. Beem ster zal hiermede thans spoedig in ver vulling gaan. Aan de fa. H. J. Brand en Zn. te Z.O. Beemster zal, overeenkomstig het voor stel van B. en W. onderhandse opdracht worden gegeven voor de uitvoering van rioleringswerk en andere grondwerken in het uitbreidingsplan ,Z.O. Beemster" voor de som van 33.000,—. Alhoewel alle leden zich met het voorstel konden verenigen meenden enkelen toch te moeten aandringen, en dit was dan van toepassing op de toe komstige werken, op openbare aanbe steding. Tijdens de rondvraag werd door de fractie van de P.v.d.A., bij monde van de heer Visser, een voorstel gelanceerd betreffende de aanstelling van een so ciale werkster in de gemeente. In zijn antwoord zei de voorzitter, dat B. en W. dit punt ernstig in over weging zullen nemen. Vóór de rondvraag heeft burgemees ter Pesman nog enkele woorden ge richt tot de heer en mevrouw Beunder, exploitanten van „Het Heerenhuis" en verzorgers van de koffievoorzienmg. voerd om deze landen los te weken van het Westen. Uitvoerig ging mr Van Putten ver volgens ook in op de situatie in de an dere West-Europese landen. Frankrijk bleek ongeveer zijn gehele prestige te hebben verloren. In Engeland had Churchill sneller dan de anderen be grepen wat Ruslands werkelijke bedoe lingen waren, maar het duurde toch nog tot September 1946 voor ten aan zien van Duitsland een andere koers werd ingeslagen. Nadat Amerika en Engeland al zeer veel hadden gedaan om het economische leven weer op gang te helpen, liet men ook de partij vorming weer toe. Het Westen richtte zich in Juni 1947 op. Het Marshallplan kwam tot stand, men ging zich stevig bemoeien met het beheer van het ko len- en staalgebied van de Ruhr en in 1950 werd het plan van de Franse mi nister Schuman aanvaard. Korea vorm de de aanleiding tot versterking van de Westelijke legers. Duitsland werd in geschakeld in het NATO-verband, maar er wordt nauwlettend toegezien op het gevaar, dat het land zich militair sterk maakt. Minder uitvoerig behandelde mr Van Putten het probleem-Oostenrijk. Dit land met zijn grote hoofdstad Wenen is van veel minder belang. Het is even eens door de vier mogendheden bezet, maar slechts twee procent van de be volking stemde tijdens de laatste ver kiezingen communistisch. Hoe, door te genwerking van Molotov, de laatste be sprekingen te Berlijn geen oplossing brachten, ligt nog vers in het geheu gen. Tot grote teleurstelling van de ze ven miliioen Oostenrijkers werd er na genoeg niets bereikt. De heer Van Put ten besloot zijn inleiding met er op te wijzen, dat het zeer noodzakelijk is de ontwikkelingen in Duitsland nauwkeu rig te blijven volgen. Maar over het al gemeen mogen we de wederopneming van Duitsland in de kring der volke ren met vreugde begroeten. Na een gezellige broodmaaltijd werd de cursusdag voortgezet met het stel len en beantwoorden van vragen van de meest uiteenlopende aard en het was tenslotte secretaris Luc ter Haar, dio mr Van Putten namens alle aan wezigen hartelijk dankte voor zijn knappe betoog, Er was zeer grote belangstelling voor de filmavond die voor het IvAO werd gegeven, in plaats van de voordracht avond over China. Geen wonder als men bedenkt dat het een Nederlandse film was en wel Sterren stralen overal. We hebben de sterren zien schitteren en we zijn bepaald angstig geworden van het geluid, dat herinnerde aan een onzuiver afgesteld radiotoestel, op de grens van genereren. Laat men daar toch eens wat meer aandacht aan schenken. Voorzitter Bakker deelde mede, dat 20 Maart als slotavond een •Surinaams orkest zal optreden. Zondagmiddag had de heer M. Kap- tein uit De Rijp zijn bestelauto aan de kant van de Globdijk geparkeerd. Een paar kinderen, die zich in het wagen tje bevonden, wisten de remmen te vinden met het gevolg dat de auto zich in beweging zette en te water reed. Direct te hulp geschoten personen kon den met behulp van een tractor de auto weer op het droge brengen en de in doodsangst verkerende kinderen uit hun moeilijke positie verlossen. GOED AFGEKOMEN Zaterdagmiddag kwam een wagen van de fa. Beumer geladen met 100 ba len aardappelen, naast de weg. De chauffeur geraakte op een zeker ogen blik de macht over het stuur kwijt, met het gevolg, dat de auto een twintig meter lange heg meenam. Een geluk was het, dat de wagen niet naar links afweek. Maandagmiddag kort na het uitgaan der school, werd tegenover de R.K. kerk een kind van de heer A. Luken door een bestelauto uit Alkmaar aan gereden. doordat het plotseling de weg overstak. Ofschoon de chauffeur krach tig remde, was een aanrijding niet meer te voorkomen en werd het kind een eind weggeslingerd. Wonder boven wonder is het er echter nog tamelijk goed afgekomen. De chauffeur trof geen schuld ZONDAGAVOND voerde de toneelvereniging Benedictus XV in de grote zaal van de heer Blokdijk het prachtige toneelspel „Wilde Rozen" op. Toen de ere-voorzitter, notaris Luijcks, de aanwezigen, die de zaal tot de laatste plaats hadden bezet, welkom heette, moest hij tot zijn spijt de clementie van het publiek inroepen. Enkele spelers hadden zich door omstandigheden moeten laten vervangen, terwijl ook slechts een enkele repetitie in volledige bezetting had plaats gehad. Na het eerste bedrijf bleek echter reeds, dat de invallers, mej. A. van Diepen en de heer G. Keizer van de L.T.J. Zuid-Schermer, volkomen voor hun taak waren berekend. H.un komt dan ook zeer zeker een gedeelte van het succes toe, dat Benedictus XV deze avond oogstte. De vereniging heeft ook nu weer bewezen, dat zij iets moois en waardevols kan geven. „Wilde Rozen", een spel van leed en hartstocht van Joh. van Eekelen, werd op waarlijk sublieme wijze ten tonele gebracht. Van de spelers zouden wij al lereerst Jac. Smit Cz. willen noemen, die door zijn vlot en temperamentvol spel de aanwezigen zowel een traan als een lach-wist te brengen. Mej. Van Die pen en de heer Keizer brachten hun rol op de wijze zoals men mocht wensen. Mej. M. Schipper was een door des- illussies en als gevolg van door ouders gemaakte fouten gefolterd persoon. Zij wist met haar tegenspelers de juiste sfeer te treffen en de bezoekers volle dig in de ban te houden. De heren A. Smit Jz. en S. Smit Cz. zorgden voor de meer komische scènes. De bescheiden rol van het dienstmeisje werd door mej. A. Schipper goed ver vuld. Rest ons nog mej. Ger de Lange en de heer H. H. Hoek in de creatie van de heer en mevrouwWiltvinder te vermelden. Mej. De Lange, die wij tot nu toe slechts als een jongere dame op het toneel hebben gezien, bleek zich goed in haar oudere rol te hebben in geleefd. Het is dan ook jammer, dat „Benedictus" deze kracht spoedig door haar vertrek uit De Rijp zal moeten missen. Wij hebben tenslotte de heer Hoek niet voor niets als laatste willen vermelden. Naast het goede spel, dat wij van hem mochten genieten, komt hem als regisseur een extra pluim toe voor de wijze, waarop hij deze opvoe ring heeft voorbereid. De toneelverzor ging van de heer Ger Abele was goed te noemen, terwijl de grime van dhr. Jac. Groothuizen uitstekend voldeedv Zaterdagavond spe~Men „De Fliere fluiters" uit Landsmeer voor een ma tig bezette zaal. Zij voerden de toneel versie op van het bekende boek van Erich Kastner „Drei Manner im Schnee". De regie werd gevoerd door Adolf Bouwmeester. Wij hebben het gezelschap al meer dere malen in het dorp zien spelen en steeds genoten van de vertolkingen, die door hen ten beste werden gegeven. Ook nu waren de „Flierefluiters" weer goed op dreef. Zij hebben de aanwe zigen een mooie en genotvolle avond geboden. De Flierefluiters, die wij moeilijk langer amateurs kunnen noe men, zullen zich zeer zeker kunnen handhaven. Wij kunnen de Rijpers dan ook slechts aanraden, indien dit gezel schap weer een avond in ons dorp ver zorgt, in groter getale op te komen. OUDSTE INWOONSTER OVERLEDEN Dezer dagen overleed de oudste in woonster dezer gemeente, mevr. de Wed. J. G. Storckmeijer-Migchelsen, in de ouderdom van 93 jaar. Door dit overlijden is Mevr. de Wed. C. Scher mer-Braak met haar betrekkelijk „jeugdige" leeftijd van 87 jaren de oudste inwoonster geworden.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 4