Sociale Raad: wisselwachter op sociaal emplacement emda Stad en omgeving Huisvrouw kreeg f 10.000 voor haar strijkplank Trefpunt van maatschappelijk werk 40 jaar oud Twee caféhouders wonnen een prijs in landelijke wedstrijd r\ Moderne geriefelijke woningen Gezelschap „Puck" had drukke dag in Alkmaar Een Alkmaarse vond rollende strijkvlak uit ALBERT HEIJN Jubileum zonder feestvertoon Duizend en 250 gulden Werkloosheid nam af Meubelmakerij STAVENUITER y Twee voorstellingen voorde schooljeugd „Gulden Vlies" tweemaal geheel gevuld Een jaar gezwegen De Nutsspaarbank in Februari BURGERLIJKE STAND Hek voor de kazerne Benoeming onderwijzeres BENOEMINGEN AAN HET CHRISTELIJK LYCEUM Uitspraken rechtbank Aankoop grond aan het Kerkplein 22 WOENSDAG S MAART 1954 De Sociale Raad, tot en met de oorlogsjaren altijd nog Armenraad geheten, hoewel zijn werkzaamheid zich op velerlei terrein, we mogen haast wel zeggen alle terreinen ,van het maatschappelijk werk bewoog, is in 1914 in Alkmaar ontstaan toen de specialisatie in de sociale arbeid steeds verder voortgang vond en de behoefte werd gevoeld aan een studiecentrum, dat de verschillende facetten van de maatschappelijke zorg zou kunnen bestuderen en waar de verenigingen, die zich hiermee bezig hielden, te rade zouden kunnen gaan. De naam Armenraad gaf derhalve geen duidelijke omschrijving van de taak en de betekenis van dit instituut en daarom heeft men er verstandig aan gedaan de instel ling na de oorlog te vernoemen. Dit betekent overigens niet, dat ieder een plotseling is gaan beseffen, dat Sociale Zaken en Maatschappelijk Hulpbetoon gans andere zaken zijn dan de Sociale Raad en zolang dit nog niet tot iedereen is doorgedrongen zullen de mensen aan de Oude gracht altijd nog wel klanten voor de ballustrade krijgen, die om een ondersteuning in een of andere vorm komen vragen. Zij zijn bij de Sociale Raad aan het verkeerde adres, hoewel het niet zo is, dat men daar niet bereid zou zijn de aanvragers met goede raad behulpzaam te zijn. Deze Sociale Raad nu bestaat op 20 Maart veertig jaar. Het ligt niet in de bedoeling dit ju bileum op uitbundige wijze te vieren, maar wel zullen de vertegenwoordigers van de aangesloten verenigingen uit 44 gemeenten in Noord-Holland op een speciale bijeenkomst in Alkmaar sa menstromen, waar hun dan een bijzon der programma wordt geboden. Te vens zal er dan een extra nummer ver schijnen van het mededelingenblad Ons Orgaan, waarin de ijverige en he laas door ziekte reeds geruime tijd bui ten dienst zijnde secretaris de heer G. Figee een uitvoerig overzicht geelt van de geschiedenis van het instituut. In een onderhouden, dat wij gister middag met hem hadden heeft de heer Figee ons geschetst welke chaos er in het begin van deze eeuw op sociaal terrein heerste. Er waren tal van ver enigingen, die hetzelfde doel beogende, volkomen naast elkaar werkten en het gebeurde niet zelden, dat in één gezin dat door ziekte en andere omstandig heden in moeilijkheden was geraakt informateurs van diverse instellingen een kijkje kwamen nemen. Toen was de tijd rijp, dat er een instantie in het leven werd geroepen, die het gewenste materiaal, dat de charitatieve en socia le verenigingen voor hun werk nodig hadden, gingen verzamelen; een cen traal punt dus, waar men zijn inlich tingen kon krijgen en dat tevens het contactmiddel werd voor andere ver enigingen. Het Ministerie Heemskerk heeft hier in voorzien door bij de Armenwet 1912 een Kamer var. Navraag in te stellen. Die Kamer van Navraag werd later de Armenraad, waarin ae samenwer king tussen de verenigingen feitelijk een wettelijke sanctie kreeg. De taak van deze raad bestond o.a. uit het in stellen van een Centraal Register en het verstrekken van inlichtingen uit dit register aan de verenigingen, die hiervan gebruik wilden maken. De raad diende zich verder op de hoogte te stellen van alles wat er zich voordeed op het terrein van de armen zorg en op verzoek dan wel op eigener beweging adviezen te geven aan de in stellingen, die daarvoor in aanmerking kwamen. Zo luidde ongeveer het werk schema van de Sociale Raad, dat echter steeds groter werd naarmate de sociale voorzieningen verbeterden. Immers, in 1912 had men nog weinig idee omtrent de werkzaamheden op het gebied van de kinderbescherming, de bestrijding van het alcoholisme, hulp aan kleine zelfstandigen, gezinsverzorging, huis vesting bejaarden, vrije tijdsbesteding ouden van dagen, arbeidstherapie voor hulpbehoevenden en nog zovele andere zaken meer. Naar al deze facetten van het sociale vraagstuk heeft de Sociale Raad reeds diverse onderzoekingen in gesteld en van de daarmee verzamelde gegevens hebben al vele verenigingen geprofiteerd. Men moet ons eigenlijk beschouwen als wisselwachtors, zei de heer Figee. Mensen, die ergens boven in een sein huis zitten en de treinen op het juiste Spoor leiden, zodat botsingen worden voorkomen. Heel vaak worden bepaal de problemen op eigen initiatief door de raad onderzocht en de bevindingen, die in diveirsc publicaties verschijnen, trekken meer dan eens landelijke be langstelling. Op initiatief van de So ciale Raad is indertijd ook de opleiding van gezinsverzorguters door de kruis verenigingen ter hand genomen, en heeft men reeds voor de oorlog kerst- pakkettenacties gecoördineerd, opdat zou worden voorkomen, dat één gezin 7 pakketten en het andere niet één kreeg. Misschien behoren al deze acties niet speciaal tot de afgebakende taak van de Raad, maar de heer Figee is een man van de practijk, die de theorie wenst te beschouwen als een hulpmid del. „Het is de Mens, die geholpen moet worden en het is onze taak de beste manier te vinden waarop dat kan ge beuren", is zijn oordeel, waarmee hij alle geijkte systemen en bepalingen rwn de kant schuift. Zo organiseerde hij in het verleden, vaak ook in samenwer king met ons blad, kolenacties tijdens strenge winters, dekenacties en in 1945, vlak na de oorlog zelfs het aankopën van 1288 ponden tabak voor de bejaar den in het district. Met militaire wa gens en een militair escorte werden de 12.000 onsjes uit Amsterdam ge haald en in Alkmaar gedistrbueerd. We moeten zoveel mogelijk de meest economische methoden zoeken in het maatschappelijk werk", aldus de heer Figee. En we kunnen constateren, dat hij en zijn medewerkers daarin tot nog toe uitstekend zijn geslaagd. Een belangrijk deel van het werk, dat wij nog niet hebben genoemd is de bemiddeling bij ae onderhoudsplicht van kinderen ten opzichte van hun be hoeftige ouders, benevens het incasse ren en uitgeven van deze gelden. Se dert 1944 is op deze wijze f 500.000 ont vangen en verstrekt, waarbij nog f 138.000 komt aan crediet-hypotheken Het ambtsgebied van de Raad heeft zich de laatste jaren zeer beduidend uitgebreid. In 1942 waren er nog slechts vijf gemeenten aangesloten, in 1949 was dit getal gestegen tot 34 met 180 instel lingen en thans bedraagt het 44 met 270 instellingen. In de loop der jaren is het bureau verschillende malen verhuisd. Van de Nieuwesloot naar de Doelenstraat, van daar naar de Langestraat en na de oor log naar de Oudegracht. Maar de reclas- seerders, de informateurs en informa- trices van heel veel andere sociale in stellingen weten het adres precies te vinden, omdat daar een schat van ge gevens te hunner beschikking ligt, zo wel over de gezinnen als over allerle vraagstukken en problemen, waarmee zij te maken kunnen hebben. Twee Alkmaarse caféhouders hebben gisteren een lange stoet van wagens voor hun deur zien stilhouden. Met de motorpolitie voorop was deze karavaan om half vijf de stad binnengereden om de directie van de fa. Rynbende, de jury van de landelijke wedstrijd, die deze firma ter gelegenheid van haar 160-jarig bestaan had uitgeschreven, en nog heel veel heren meer naar het Wapen van Haarlem te brengen. Daar wachtte de heer Cor Brouwer het ge zelschap met uitgestoken hand, waarin de directeur van de distilleerderij, de heer A. J. Breve, al spoedig een cheque legde van duizend gulden, de eerste prijs, die de heer Brouwer temidden van 500 mededingers in de wacht had gesleept. Hij was overigens de enige caféhouder niet die door de Rynbende Sin terklazen in Alkmaar werd bezocht, want ook de heer T. Scharlewie kwam op de lijst voor. Voor hem was er een cheque van f 250, de derde prijs in deze competitie. Geen slecht resultaat dus voor de Alkmaarders, die in dergelijke wedstrijden al eerder van zich hebben doen spreken. WOENSDAG HARMONIE THEATER, 2.30 en 8 u.: Gaslicht (18 j.) CINEMA AMERICAIN, 2.30 en 8 u.: Nachteskader (14 j.) REX THEATER, 2.30 en 8 u.: Staats vijand nr. 1 (a.l.) VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 u.: Gekooide furie (14 j.) WAPEN v. HEEMSKERK, 8 uur: Filmavond Kon. Ver. Oost-West. GULDEN VLIES, 8 u.: Ledenverg. NRVShuvavond militairen. HARMONIE, kleine zaal, 8 u.: Voor drachtavond Nut. BERGEN, Rustende Jager, 8 u.: De loodgieter en het atoomgeheim (a.l.) DONDERDAG HARMONIE THEATER, 8 u.: «as- licht (18 j.) CINEMA AMERICAIN, 8 u.: Louise- Lotte (14 j.) REX THEATER, 2.30 en 8 u.: Staats vijand nr. 1 (a.l.) VICTORIA THEATER: 8 u.: Ave Maria (18 j.) GULDEN VLIES, 8 u.: Hoofdstad operette met Wiener Blut. WAPEN V. HEEMSKERK, 8 u.: Voor drachtsavond Ned. Heide Mij. VALKS LUNCHROOM, 8 uur: Psychom. seance. STADHUIS, 2 u.: Raadsvergadering. BERGEN, Rustende Jager, 8 u.: De grote beslissing (18 j.). GEMEENTEHUIS, 7.30 u.: Raadsver gadering. DIENST APOTHEKEN. Voor spoedgevallen is geopend apo theek Wanna, Mient C 13. HOOG WATER TE BERGEN A/ZEE Woensdag 2.37 Je'ÏSj Donderdag 3.13 15.37 TE CAMPERDUIN hoog laag Woensdag 2.42 15.01 20.42 9.01 Donderdag 3.18 15.42 21.18 9.42 Het eerste bezoek gold dus de heer Brouwer, die van de heer Breve met enkele vriendelijke woorden de cheque en een vergulde plaquette kreeg over handigd, waarna de heer Joop Geesink (Dollywood hem namens de jury, be staande uit Geesink, Simon Carmiggelt en H. J. Overbosch, reclamechef van de gist- en spiritusfabrieken, een fraai uit gevoerde oorkonde aanbood, daarbij een compliment makende voor de originele manier waarop de prijswinnaar het product Rynbende had gepousseerd, o.a. met een biljarttornooi en een speciale Sint Nicolaasavond van de sociëteit. „Ik zal er wat van maken", had r'3 heer Brouwer gezegd toen de jubileren de firma haar landelijke wedstrijd uit schreef en met behulp van wat hij noemde zijn stille krachten had hij zo het een en ander georganiseerd, dat hem gistermiddag dan het douceurtje van duizend gulden opleverde. Op zijn beurt stond de winnaar evenmin met lege handen, want voor de juryleden had hij een typisch Alkmaarse surprise. Een luchtkaasje natuurlijk. Nadat vele handen gedrukt en enkele glazen ge heven waren, scheepte het gezelschap zich in om naar het Waagplein te rij den, waar de heer Tom Scharlewie met een cheque van f 250 werd verblijd, uit waardering voor de wijze waarop hij zijn vermaarde lichtshow bij deze wed strijd had ingeschakeld. De heer Chris Wiedyk deelde terecht in de hulde, die de heer Breve ook hier bracht. Ook de districtssecretaris van de Kon. Neder landse biljartbond, de heer D. Cordes, voerde nog het woord. Hiermede was de missie van de he ren van Rynbende, die speciaal voor deze uitreiking naar Alkmaar waren gekomen, ten einde en verdween de autokaravaan in de richting van Schie dam, waar in 1793 een 16-jarige knaap, een zeker Simon Rynbende, een bran- derijtje begon en wiens naam na an derhalve eeuw nog altijd een goede klank heeft. De tweede prijswinnaar van deze wedstrijd is de heer Dik, een slijter uit Groningen. Hij ontvangt van daag een cheque, groot f 500. Aan de gegevens van het Geweste lijk Arbeidsbureau Alkmaar over het aantal geregistreerde werkzoekenden in het ressort van dit bureau per 27 Februari 1954 is het volgende te ont lenen. Ingeschreven mannelijke werkzoe kenden: 1217 (per 13 Februari 1954: 1280); van wie werkloos 853 (929), nog werkend 29 (30), nog werkzaam in de DUW 239 (225) en werkzaam in Ge meentelijke Werkobjecten 96 (96) Ingeschreven vrouwelijke arbeids krachten 79 (87)van wie .werkloos 60 (67) en nog werkend 19 (20). De openstaande aanvragen van werk gevers betroffen 82 (87) mannelijke en 53 (47) vrouwelijke arbeidskrachten. In Februari 1954 zijn 225 ingeschreven werkzoekenden (162 mannen en 63 vrouwen) geplaatst voor vast of tijde lijk werk. Het prijsverschil haal U er dub bel en dwars uit, omdat onze meubelen degelijker zijn. RITSEVOORT 21, TELEF. 3448 (Advertentie, Ing. Med.) De heer A. J. Breve, directeur van Rijnbende, overhandigt de heer Cor Brouwer een cheque van duizend gulden. Rechts mevrouw Brouwer. (Foto Jaap Schoen). aan de CORT VAN DER LINDEN KADE en DE VISSERSTRAAT kwaliteitsbouw van Fa De Haan en Reek. 12 MIDDENPERCELEN p. st. 11400.— 2 EINDPERCELEN ZUID p. st. 13000.— 3 EINDPERCELEN ZUID p. st. 12700.— 5 OVERIGE EINDPERCELEN p. st. 12500.— Ind.: hall met WC, trap, k.k., woonk. 690 x 375, keuken, 3 flinke slaapk., badk. Stenen schuur 320x250. Voor- en achtertuin. Voor wie snel kan beslissen is er nog een zeer belangrijk voordeel te behalen. Overleg met Bureau Huisvesting gewenst. VERKOOP DOOR: MAKELAARDIJ VAN DER BORDEN, ALKMAAR KENNEMERSTRAATWEG 31 TELEFOON 2774 Uitsluitend op werkdagen. Bezoek op aanvraag (Advertentie, mg. Med.) cneque, een De heer lom Scharlewi kreeg g^ie>en cle derde prijs: een plaquette en een oorkonde. Van l.n.r.: Chr. WiedijkT. Scharlewi, mevrouw Foto Jaap Schoen). Scharlewi en A. J. Breve J-fET JONGE toneelgezelschap „Puck", dat zich specialiseert in het optreden voor de jeugd, heeft gisteren een druk ke dag gehad in Alkmaar. Des morgens speelde het in 't Gulden Vlies „De schelmenstreken van Scapin" van Mo lière, des middags „Dievenbal" van Jean Anouilh. Beide stukken werden opgevoerd voor de leerlingen van de middelbare scholen. „Puck" heeft de sympathieke gewoonte vóór de aanvang van het spel jeugdige aanwezigen uit dc zaal op het toneel te nodigen en hen of haar vragen over het te spelen stuk, het gezelschap of het toneel in het al gemeen te laten stellen. Hierdoor wor den ongetwijfeld de belangstelling voor het toneel en het contact tussen spelers en publiek bevorderd. „De schelmenstreken van Scapin" is één van de aantrekkelijkste kluchten van Molière. Het is „Puck" als het ware aan het lijf gegoten en het succes bij de scholieren was dan ook zeer groot. „Puck" brengt het luchtige stuk overigens ook voor volwassen publiek en vindt daar ongetwijfeld evenzeer waardering. Het is een spel van ver gissingen als alle kluchten, doch met Molière's talent uitgewerkt., een ge schiedenis van verplichte huwelijken, onwillige zoons, vrekkige vaders en de listige knecht Scapin, die met zijn schelmenstreken alle moeilijkheden weet op te lossen. Wim van den Heu vel is de ideale Scapin en hij beheerst met zijn bewegelijkheid en zijn rad heid van tong het toneel. Naast hem zouden wij vooral willen noemen Dick Scheffer als de weinig intelligente knecht Silvestre, Frans 't Hoen als de verontwaardigde vader Argnate en Jan Blaaser als de vrekkige vader Géronte. „Puck" wist deze klucht met zwier en levendigheid te brengen. Costumes en décors van Marja Lemaire waren een voudig en doeltreffend, doch charmant. 's Middags ging voor de oudere schooljeugd „Het Dievenbal" van Anouilh. De schrijver heeft zijn stuk een comedie-ballet genoemd niet ten onrechte, aangezien het hier en daar dicht bij het ballet komt. Een comedie is het ook en zelfs een zeer luchtige en flitsende een zeepbelachtig geval, dat echter plotseling een veel grotere diepgang blijkt te hebben dan men aan vankelijk zou vermoeden. De sympa thie van de schrijver is bij de dieven en de gewone mensen, bij hen, „die het spel van de jeugd met volle overgave spelen, omdat ze er zichzelf in spelen", zoals één van de hoofdfiguren aan het slot zegt. „Puck" overtrof in dit stuk nog de prestatie, die het 's morgens had gele verd. De scholieren, al wat ouder en dus beter in staat het gebodene naar waarde te schatten, hebben er uiter mate van genoten en beloonden de to nelisten met hun doorlopende grote aandacht en aan het slot met een da verend applaus. Beide keren was de zaal tot de laatste plaats bezet. Een Alkmaarse huisvrouw, mevrouw D. Kuys-de Wit, Gedempte Baansloot 25, heeft een nieuw model strijkplank uitgevonden, met een rollend strijkvak, een vinding, die door enige fabrikanten zó belang, rijk werd geacht, dat zij mevrouw Kuys voor de overname van het doo* haar aangevraagde octrooi een bedrag van f 10.000.hebben aange» boden. Deze koop is inmiddels doorgegaan en op de komende Jaar beurs, die van 27 Maart tot en met 9 April wordt gehouden, zal da strijkplank van mevrouw Kuys als een van de nouveautés zijn te be wonderen. Het is niet onmogelijk, dat nog vóór die tijd, als de eerste strijkplanken volgens het nieuwe principe vervaardigd, uit de fabriek komen, in een van de Alkmaarse zaken een demonstratie zal worden gegeven, waarbij natuurlijk ook de uitvindster aanwezig zal zijn. Zoals bij iedere ontdekking is ook deze het ei van Columbus. Op een goed dag, het is nu onge veer anderhalf jaar geleden, bedacht mevrouw Kuys tijdens het strijken, dat het bepaald onhandig was dat zij iedere keer de bout moest neerzetten om het tafellaken dat zij onder han den had verder te schuiven. „Het z >u veel practischer zijn als ik in één keer door kon gaan", vond ze. Vroeger toen er met bouten werd gewerkt, die op het gas werden verwarmd, maakte dit weinig verschil. Dan moest er toch iedere keer een warm strijkijzer wor den gepakt, maar nu dat met de elec- trische strijkijzers niet meer nodig is ergerde zij zich over dit telkens weer kerend gedwongen oponthoud. De idee liet haar niet met rust. Hoe wel haar man aanvankelijk zei, dat als er iets aan een strijkplank viel te veranderen knappere koppen dat al lang zouden hebben uitgedacht, zocht zijn echtgenote naar een oplossing, die haar tenslotte zomaar is komen aan waaien. „Als ik het strijkvlak nu eens beweegbaar maak, en om de plank liet rollen?" peinsde ze. Zij sloeg aan het experimenteren en zag haar idee na verloop van tijd werkelijkheid wor den. Rond de plank kwam een „lo pende band" van smalle latjes, waarop het flanel werd bevestigd. Nu behoef de mevrouw Kuys de bout niet telkens neer te zetten en kon ze rustig blijven doorstrijken. Ze behoefde slechts het rollende vlak een zetje te geven om het volgende stuk van het te strijken goed op de plank te krijgen. Toen ze eenmaal zover was, dacht de uitvindster aan de Nederlandse oc- trooiraad, die haar aanvrage accepteer de. Aangezien het nog altijd mogelijk was dat iemand anders haar idee zou namaken zweeg mevrouw Kuys over haar ontdekking in alle talen en eerst enkele maanden geleden heeft zij con tact opgenomen met enige fabrikanten In de loop van de maand Februari werd bij de Nutsspaarbank alhier op de spaarbankboekjes ingelegd f 678.617,31 (v.j. f 518.423,84) en terug betaald f 405.450.38 (v.j. 353.918,51) zo dat er meer ingelegd dan terugbetaald werd f 273.166.93 (v.j. 164.505,33). Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij het begin van het jaar f 13.119.788,92, bedraagt thans f 13.569.072,23. Het aantal in de loop van Februari nieuw uitgegeven boek jes bedraagt 180. Onder de in Februari nieuw uitge geven boekjes zijn begrepen 24 boekjes van pasgeborenen. De lediging in de loop der maand Februari van 628 spaarbusjes leverde een bedrag van f 13.035,47 aan kleine besparingen op. Gehuwd: Cornells Smit en Marga- rete E. Pesendorfer. Overleden: Maria M. Ibink, 55 j„ geh. m. J. J. Wiebes; Ernestine Meu- lenhoff, 62 j„ wed. v. T. Gatsonides. Ten einde een stipte controle te kun nen uitoefenen op de komende en gaan de man, is de Koninklijke Landmacht er toe overgegaan de toegang tot de binnenplaats van het voormalige ROG- gebouw aan de Gasthuisstraat met een stalen hek af te sluiten. Het passeren ls alleen mogelijk wanneer de slag boom door de schildwacht wordt ge opend. Intussen vormt dit hek een ge duchte hindernis voor de auto's, bak fietsen en wagens van de P.T.T., die van dezelfde ingang gebruik moeten maken en daar veelvuldig in- en uit rijden. Voor de benoeming van onderwijzeres aan de Van der Leeuwschool wordt in de vacature mej. E. J. Verzandvoort voorgedragen mej. R. M. E. Berkhout, onderwijzeres' aan de openbare lagere school te Steenwijksmoer (gem. Coe- vorden). in Alkmaar en omgeving. Deze voel den weinig voor het rollende strijk vlak, maar een paar andere heren za gen er wel business in. Zij kochten het octrooi, dat niet alleen voor Ne derland, maar voor practisch de gehe le wereld is aangevraagd, voor de som van f 10.000 en gaven twee fabrieken in Wéstzaan en Rotterdam opdracht met de vervaardiging te beginnen. Al vorens hiertoe werd overgegaan is eerst onderzocht of men de vinding van de Alkmaarse huisvrouw nog kon verbeteren, maar het pleit voor me vrouw Kuys, dat men het door haar ontworpen systeem met dezelfde mate rialen geheel heeft overgenomen. Aan het Christelijk Lyceum te Alk maar zijn benoemd als docenten per 1 September 1954: Drs A. G. van den Berg, Kampen, klassieke talen; A. A. van Bemmel, Eindhoven, Aardrijks kunde, drs G. Dekker, Castricum, Staatsinrichting en Staatshuishoudkun de; mej. I. Minke, Haarlem, Tekenen; mej. A. J. S. Vahl, Heiloo, Engels; me vrouw H. A. H. van der Laan-Bosch, Bergen, voor Handwerken aan de af deling M.M.S. De Alkmaarder D. K. tegen wie twee weken geleden 3oor de Alkmaar se officier van Justitie een boete van f 250 of 60 dagen en ontzegging van de rijbevoegheid voor de tijd van 6 maanden werd geëist omdat hij onder de invloed van alcohol achter het stuur had gezeten, is door de Alkmaarse rechtbank tot dezelfde boete veroor deeld. De intrekking van zijn rijbewijs voor 6 maanden werd hem voorwaardelijk opgelegd. De chauffeur J- D. uit Heiloo die op een weg niet voldoende voor een te genligger zou zijn uitgeweken en tegen wie vrijspraak was geëist werd vrij gesproken. De gemeente zal van de fa Bouw bedrijf, voorheen W. Vasbinder van 1873 Gebrs. De Boer, een terrein aan kopen op het Kerkplein naast het poli tiebureau tegen een prijs van f 15 per vierkante meter of in totaal voor f 3345. Voor vergoeding van het slopen van een schuurtje en loods en de verplaat sing van de opstallen wordt door de verkoopster een vergoeding gevraagd van f 2230, Chocohagel Grote Snijkoek Daisy Biscuits A. H. Beschuit Choc. Repen 250 gram 39 per stuk 39 250 gram 25 GROTE ROL O K 14 iluki LU EXTRA Zware Reep DEZE WE EK Fijne Snijworst Geld. Ham 100 gram 36 100 gram 4*5 MÜjAKT U HEI LEVEN GOEDKOPER» Alkmaar, Fnidsen 85, tel. 2582. Alkmaar, Langestraat 60, tel. 4217. Heiloo, Rijksstraatweg 115, tel. 4315. Bergen, Stationsstraat 7. Geeft Uw bestellingen aan de bode mede. Iedere bestelling wordt gaarne uitgevoerd. Boven 8.— FRANCO. (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 9