r £pUrpyn De beste mil Poetskoke het struikelblok voor Kamp en Ruiter IVA en tweede team van Disnie nog steeds samen aan de kop De kolfsociëteit Barsingerhorn viert eeuwfeest met grote wedstrijden SLOAN'S liniment' LAXEEft AKKERTJES Met VELPON zie je er geen bars! van! Eerste winstpartij voor Harry Bus Goede inschrij vingen voor Burchttornooi TOG nam in ROG-gebouw revanche Van de groene tafel Barsingerhorn bereidt zich op feest voor W eerstandsf onds voor de tuinbouw? Reinig Uw ingewanden Langedijk De toekomst van het Geestmer-Ambacht Baggerregeling verlengd Pirn, Pam Pom en de graafmachine Meer dan honderd donors meldden zich Warmenhuizen Craft Oudste inwoner overleden BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Radioprogramma DONDERDAG 4 MAART 1954 De strijd om de biljarttitel van Alkmaar, tweede klasse libre, be looft spannend te worden. Toen gisteravond de stand werd opgemaakt bleek dat geen enkele speler meer zonder één of meer verliespunten was en dat thans alleen Klaas de Graaf, Harry Bus en Jan de Boer niet meer tot de kanshebber kunnen worden gerekend. De beste papieren zijn op het ogenblik in handen van Piet Kamp, mogelijk niet de techisch sterkste speler, maar ongetwijfeld een uitstekende tornooi- speler. Hij verspeelde gisteravond een punt aan Jan Poetskoke, maar had het geluk dat zowel Jan Ruiter als Dirk Wester hun eerste ver- liespartij moesten incasseren. Geruime tijd heeft Poetskoke in zijn partij tegen Kamp een voorsprong ge- '-.ad. Na in zijn 13e beurt een poedel te hebben genoteerd, kwam Kamp met series van 8, 19 en 10 uit de bus waar door hij een voorsprong van 95 tegen 80 had genomen. Zijn daarop volgende series waren aanzienlijk kleiner maar Poetskoke, zat in de „lappenmand" met het gevolg dat Kamp toch nog uit liep. Na 24 beurten stond hij met 133 tegen 94 in gewonnen positie. Alleen echter op papier, want plotseling werd de geest weer over Poetskoke vaardig en met series \an 12, 15, 9, 11 en 9 snelde hij naar de 150. Toen Poetskoke zijn keu ging opbergen waren er voor Kamp nog negen caramboles te maken. Voor vechtjas Kamp was deze opgava niet te zwaar, zodat hij de schade tot één verliespunt kon beperken. Klaas de Graaf had tot gisteravond nog weinig of niets laten zien. De Egmonder wilde echter bewijzen dat hij toch ook nog meetelde en daar had hij Jan de Boer voor uitgekozen. Na elf beurten was de zaak reeds bekeken. De Graaf had toen een voorsprong van 128 tegen 42. Hoewel het daarna bij de Egmonder niet meer wilde vlotten hij had voor de resterende 22 caramboles nog acht beurten nodig kon de Boer het niet verder brengen dan 67 punten. Hoe wisselvallig de biljartsport kan zijn werd eens te meer duidelijk in de partij de Graaf—Bus. De eenvoudigste ballen werden door De Graaf gemist en na elf beurten had hij pas13 caramboles op zijn lijst staan. Harry Bus, die zijn kans rook op een eerste overwinning, had op dat moment reeds een duidelijke voorsprong genomen. Met goed, tegelijk spel liep hij lang zaam maar zeker uit, om tenslotte in de 27e beurt met een voorsprong van 150 tegen 109 te finishen. Poetskoke had het gisteravond wel op zijn heupen. Eerst snoepte hij leider Kamp een winstpunt af en in één van de laatste partijen van de avond dwong hij Jan Ruiter, met Kamp een van de grootste kanshebbers, op zijn knieën. Na 20 beurten was de stand 135 tegen 79 in het voordeel van Poetskoke. Het zag er naar uit dat hij in zijn volgende beurt de partij zou beëindigen, maar hij strandde met nog vier caramboles te maken. Jan Ruiter was zelfs op dat moment nog niet verslagen. In enkele minuten scoorde hij eén tferie van 31 en" droeg er bovendien zorg voor dat Poets koke een slechte aanvangsstoot kreeg. Op zijn beurt ging ook Poetskoke zich verdedigen, met het gevolg dat de par tij toch nog langer duurde dan wij aan vankelijk hadden gedacht. Ruiter liep iets op zijn tegenstander in, maar toch niet voldoende om nog een kans te ma ken. Poetskoke won tenslotte met een voorsprong van 150 tegen 123. Jaap Koelemey en Dirk Wester speel den een lange slopende partij. Zij kon den geen van beide hun vorm vinden en pas na 43 beurten maakte Koelemey de 150 vol. Wester stond op dat moment op 142 en kreeg in de nastoot nog een kans om remise te behalen. Verder dan vier carambles kon hij het echter niet brengen. De uitslagen luiden: Poetskoke 150 29 24 5.17 Piet Kamp 150 29 19 5.17 De Graaf 150 19 39 7.89 De Boer 67 19 15 3.52 De Graaf 109 27 26 4.03 H. Bus 150 27 15 5.55 Poetskoke 150 27 19 5.55 J. Ruiter 123 27 31 4.55 Koelemey 150 43 12 3.39 Wester 146 43 18 3.48 De stand luidt: P. Kamp 4 5.21 7 Jb 'Koelemey 4 4.12 6 J. Poetskoke 4 5.33 5 I- Ruiter 3 5.64 4 D. Wester 3 4.12 4 N. De Graaf 4 4.46 2 H. Bus 4 3.81 2 J. De Boer 4 3.40 0 Maandag zal in café „De Oude Poor ter" het jaarlijkse Burchttornooi een aanvang nemen. De heer J. Huiberts heeft kans gezien een achttal sterke tweede klassers bijeen te brengen en het staat bij voorbaat vast dat het aan spanning niet zal ontbreken. De deel nemers zijn: Henk van Wonderen (De Oude Poorter). Jan de Boer (De Door braak), Dirk Wester (Excelsior), Th. Schot (Excelsior), David Kranenburg (De Drie Ruiten), Piet Hoogland (Alc- maria Victrix), Arie Dekker (Alcmaria Victrix) enPietRolie (DeLindenhoek). De manschappen van het BKL, die bij een vorige gelegenheid door de klaverjasclub TOG voor een drive zijn uitgenodigd geweest en toen met e^n overwinning kazernewaarts keerden, hebben gisteren hun gastheren op voortreffelijke wijze in het ROG-ge- bouw ontvangen, maar het in de ge houden klaverjasdrive tegen hun gasr ten afgelegd. Dat deed aan deze geanimeerde avond, waarop de course een spannend verloop had, overigens niets af. De voorzitter, de heer J. Spijker dankte de leiding en manschappen dan ook hartelijk voor de sportieve geest waarin de tweekamp was gehouden. De uitslagen waren als volgt: BKL 26414 TOG 28436. Het hoogste aantal punten werd be haald door het koppel mevr. Wage J. Spijker (TOG). De marsenprijs ging, naar het koppel KlumperSchroeder (BKL). Het afgelopen weekend heeft wederom geen veranderingen gebracht in de kopgroep van de 1ste klasse. Disnie 2 had een rustdag en IVA 1 behaalde een ruime zege op Disnie 3 (91). Een verrassing was de 64 overwinning van Merletten op IVA 2. DSS zegevierde met 7—3 over Dito. De stand in de eerste klasse is nu: 10 10 10 11 10 11 10 Disnie 9 1 i 1 0 1 4 1 5 1 6 2 8 1 10 74—26 69—31 51—49 50—60 49—51 36—74 21—79 spelen degradatie- Disnie 2 I.V.A. De Merl. D.S.S. I.V.A. 2 Dito Disnie 3 Dito en wedstrijden, In de 2de klasse leverde I.V.A. 4 de opvallende prestatie, van W.G.W. te winnen (6-4), zodat Tempo nu 1 punt voorstaat op zijn naaste concurrenten I.V.A. 3 en W.G.W. I.V.A. 3 won van I.A.V. 4, 7-3. D.S.S. versloeg I.V.A. 5 in eigen huis 8-2. H.C.S.G. boekte zijn 2de overwinning,,en won van I.V.A. 5. In de 3e klasse A zijn de uitslagen als 'Volgï: H.C.S.C.' 3—D.S.S. 3 0-10; I.V.A. VI.V.A. 6 2-8; Merl: 2-J-LV.A. 7 7-3. Uitslagen 3e klasse B: D.T.O.Ko meet 5-5; Disney 4—St. Victor 6-4; Dito 2Disnie 5 6-4; Disnie 4Treffers 3-7. 4e klasse A: Schager 2L.T.T.V. 4 0-10; W.G.W. 2—Be Fair 5-5; I.V.A. 9— Schager 3-7. 4e klasse B: DonatoKo meet 2 2-8; Dito 3Donato 3 10-0; Do nato 2D.T.O. 2 5-5. 4e klasse C: O.D.I. 2—Be Quick 2 5-5; O.D.I.—D.S.S. 5 5-5. 4e klasse D: P'end 3Vice Versa 5-5; W.T.T.V.—Disnie 6 7-3; P'end— Tempo 2 7-3. 4e klasse E: Hier was Purmerend 2 de vorige week al kam pioen. Vice Versa 2P'end 4 4-6; WTTV 2—P'end 2 0-10. In de dames Algemene Klasse is DSS na een 7-3 overwinning op Disnie De kolfsociëteit te Barsingerhorn gaat het eeuwfeest vieren met grote wedstrijden in „De Fortuin" op 5, 6. 7 en 8 Maart a.s.. Er zal worden gekolfd in vijf klassen, namelijk le, 2e en 3e klasse gummi en le en 2e klasse sajet (15 slagen). Bovendien zijn er corps- wedstrijden. Naast de eorpsprijzen wor den in alle klassen personele prijzen alsmede serieprijzen beschikbaar ge steld. Vele prijzen zijn reeds aangebo den en daarbij is o.a. de „J. A. Schenk- beker". De officiële opening zal ge- sohieden op Zondag 7 Maart om twee uur. Maandag vindt na afloop van de wedstrijden de prijsuitreiking plaats en het ligt in de bedoeling daarna nog enige tijd gezellig bijeen te blijven. De Barsingerhorners verwachten, dat het goede en geanimeerde dagen zul len worden en rekenen er op, dat zeer velen aan de uitnodiging om deel te nemen gevolg zullen geven. Intussen is de in Februari gehouden 50-slagenwedstrijd, bedoeld als voor wedstrijd voor de komende jubileum wedstrijden, achter de rug. Er werd in gezellige en kameraadschappelijke sfeer gespeeld en ondanks het ongun stige weer was de deelname goed. De uitslagen waren: Gummi le klasse: P. Molenaar, Bar singerhorn 517 pnt, buiten mededinging 1 J. Blom, Barsingerhorn 512 pnt.; 2 N. Bakkum, Nieuwe Niedórp 507 pnt.: 3 P. Gelder Oudkarspel 505 pnt.; 4 mr H. de Boer, Hoogwoud 505 pnt.; 5 C. Goet, Nieuwe Niedorp 505 pnt. Dubbele serie; P. de Haas. Berkhout 111 pnt; G. Kreuk, Hoogwoud 111 pnt. C. Goed. N.-Niedorp 111 pnt. Gummi 2e klasse: 1 H. Blom, N Scharwoude 479 pnt.; 3 B. den Braber, Andijk 471 pnt.; 3 Th. Raven, Groots- Broek 467 pnt.; Dubbele serie: S. Slik ker. Grootebroek 108 pnt. Gummi 3e klasse: 1 Th. Comman deur. Zd. Scharwoude 450 pnt.; 2 C. Bakker-Meester. Grootebroek 439 pnt.; 3 K. R. de Jong. Barsingerhorn 434 pnt.; Dubbele serie; O. Parma, Alk maar 102 pnt. Sajet le klasse: 1 P. Goet, Zd. Schar woude 497 pnt.; 2 J. d, Leeuw, Sint Maartensbrug 495 pnt.; 3 P. Kossen, St. Maartensbrug 473 pnt.; Dubbele serie: A. Rentenaar, Barsingerhorn 108 pnt. uitgespeeld. DSS 2 verloor met 7-3 van Treffers. De stand is nu: D.S.S. Treffers Disnie 9 L.T.V.V. D.S.S. 2 Dito 10 66—34 63—27 56—34 37—53 17—73 31—49 Dames 4e klasse A: St. VictorLTTV 2 7-3; Schagen—HCSC 2 uitgesteld. Dames 4e klasse B: Dito 2ODI 7-3; Dito 2ODI 2 9-1; DonatoDonato 2 9-1. Voor de leden van de afdeling tuin» bouw van de Friesche Maatschappij van Landbouw heeft gistermiddag te Leeuwarden de heer Joh. Langereis uit Ursem (NH) gesproken over een eventueel weerstandsfonds voor tuin bouw. Toen de minister zich bereid had verklaard, aldus spreker, de tuinbouw op een hechtere basis te zetten, is men zich op plannen gaan bezinnen, omdat men zelf met een concreet plan voor de dag moest komen. Dat concrete plan meent men gevonden te hebben in het oprichten van een weerstandsfonds, waarin een deel van de prijs, die bo ven een bapaald niveau ter veiling is gemaakt moet .worden gestort, terwijl de tuinder, die b.v. geen 80% van de landelijke kostprijs ontvangt, uit dit fonds zal kunnen putten. Spreker ont vouwde breedvoerig de werking van een dergelijk fonds, waaruit bleek, dat de stimulans tot een beter product te komen, niet wordt uitgeschakeld. Het zal een fonds moeten zijn voor alle tuinbouwproducten. De tuinder zal hierdoor, volgens spreker, de mogelijk heid worden geboden zich in het eco nomisch bestel te handhaven. voorkom verstopping, en Neem eens per week 1 of 2 (Advertentie Ing Med (Van een medewerker) Gezien de reacties op ons artikel over de toekomst van het Geestmer-Ambacht verheugt het ons, dat hier aandacht aan is geschonken. Bovendien bleek ons, dat deze materie ook deel uitmaakte van de discussie op de Zaterdag jl, te Alkmaar gehouden vergadering van de Höllandsc Maatschappij van Landbouw, bij een voorstel van de afdeling Koedijk om de koolteelt met 30 procent in te krimpen. Nu nog enkele kanttekeningen op het geen de heren Van Nienes uit Noord- Scharwoude en J. B. Jr- schreven. De eerste willen wij wel verklaren, dat ook door ons deze zaak niet licht wordt op gevat. Wat de vervangingsproducten betreft verwijzen wij naar die welke we in ons artikel hebben genoemd. Zo de schrijver wel weet, is men momenteel bezig de tuinders te animeren voor de teelt van suikerbieten. Wat de te nemen maatre gelen op organisatorisch gebied betreft tegen de misstanden, ontveinzen wij ons niet, dat dit moeilijk zal zijn. Doch ook in deze zal er iets moeten gebeuren in eenstemmigheid en gezamenlijk. Dus niet de ene veiling zus en de andere zo. Nu alierwege om steun geroepen wordt op het product is het zo, dat naar onze me ning aan de afzet eveneens fouten kle ven. Als er b.v. steun gegeven wordt aan tuinders, die hun producten ophouden aan de veiling, hoewel zij er een goede prijs voor kunnen krijgen, dan achten wij dit niet op zijn plaats. Zij, die veel aan de veiling komen weten dit van na bij. Wat de koolinventarisatie betreft kun nen we ons voorstellen, dat het op een bepaalde tijd niet gewenst is de gege vens bekend te maken. Dat wil echter niet zeggen, dat het aangaat de cijfers angstvallig te verzwijgen voor de tuin ders en allen, die er verder belang in stellen. Dit moeten wij mede zien in het kader van een Europese marktordening, zoals ook door minster Mansholt gepro pageerd wordt. Dat de herverkaveling problemen, §chept ook daarmee kunnen we het eens zijn, en hier denken nog meer naïef over, zo als de heer Van Nienes veronderstelt. De heer J. B. Jr. verwijzen wij groten deels naar hetgeen wij hierboven schre ven. De koolteelt uitschakelen willen ook wij niet. Daarvoor zijn de investe ringen te groot, zoals deze schrijver zegt. Maar o.l, dient men de koolteelt wel drastisch te saneren. We worden hierin versterkt, daar blijkt, dat ondanks dat het weer met de tuinders mee p|. het met de afzet nog maar niet wil vlotten- En dat is jammer voor de gehele streek. Over een rij- of vaarpolder zullen des kundigen binnen afzienbare tijd rappor teren, dat ligt niet op onze weg. Het is dan zeker goed het vraagstuk van alle kanten te bekijken alvorens een defini tief besluit te nemen. Dat wij naar de pen grepen is alleen omdat het ons heeft getroffen, dat men van tuinderszijde met zo weinig concre te voorstellen naar voren komt in de jaarvergaderingen. LANGEDIJK. Naar ons van ge meentewege is medegedeeld, is de bag gerregeling voor de tuinbouw,, welke 28 Februari jl. ten einde liep, als ge volg van de onlangs ingetreden vorst met een maand verlengd, zodat de werkzaamheden weer door kunnen gaan. VROUWENGEBEDSDAG BROEK OP LANGENDIJK. De vrou wenclubs uit Broek od Langendij'k zullen ter gelegenheid van de wereldgebedsdag voor vrouwen in de Christelijk Gerefor meerde Kerk bijeenkomen. 56. Arme PPiet Pakkum. Juist op het ogenblik, dat hij de hand had gelegd op de twee brutaalste boe ven, die Dierendorp kende, werd hij door Billie zonder pardon in het gat geduwd, dat door de graafmachine in de parketvloer was gezaagd. Met een dreun kwam hij in de kelder te recht boven op een vat met aard- appel-purèe. Bovenop? Welnee, hij ging meteen door het deksel heen en zakte tot aan zijn oren in de weke massa. En hoe hard de briga dier ook brulde, niemand hoorde hem, zo'n lawaai was het daarboven in de danszaal. „Dat is me nog nooit gebeurd",, zuchte de brigadier, ter wijl hij langzaam weer uit het vat omhoog k,wam. „Zulke boeven heb ik nog nooit meegemaakt. Van alle bru tale boeven, die ik van mijn leven ge arresteerd heb, is die Billie toch zeker wel dé brutaalste 1 Maar.... goeie grutten, ik heb ze niet eens gear resteerd. Ze zijn natuurlijk alweer ontsnapt...." Deze laatste gedachte maakte Piet Bakkum zo zenuwachtig, dat hij zich met één ruk uit de puréé bevrijdde en probeerde weer door het gat naar boven te klimmen. Hij */as juist heel aardig opgeschoten, toen iemand wilde plaats nemen aan het tafeltje van Billie en Kareltje... De genezende warmte van SLOAN'S LINIMENT dringt diep door en stuwt zui verend bloed naar de pijnlijke plaatsen. Bij spierpijn, jicht, spit en rheumatlek geeft SLOAN'S daarom direct een langdurige verlichting. SLOAN'S doodt de pijn. (Advertentie, Ing. Med.) LANGEDIJK. De oproep van de afdeling Langedijk en St Pancras van het Nederlandsche Roode Kruis voor donors ten behoeve van de bloedtrans fusiedienst is niet tevergeefs geweest. Niet minder dan honderd en acht per sonen, zowel mannen als vrouwen, hebben ieder een halve liter bloed af gestaan voor de bereiding van bloed- plasma. Het zal zeker een stimulans zijn, om hiermede in de toekomst door te gaan. In de openbare lagere school te Noord-Scharwoude heeft deze bloed transfusie plaatsgevonden. De organi satie, welke met medewerking van de Roode-Kruis-coIonne, damesleden van de EHBO-afdelingen en de wijkzusters der Kruisverenigingen tot stand kwam, was van dien aard, dat alles op rolle tjes liep en de bloedgevers niet lang behoefden te wachten, voor ze aan de, beurt kwamen. Na afloop kwam men nog een poosje gezellig bijeen in hotel De Burg waar de aanwezigen werden toegesproken door de secretaris van de Langedijker afdeling, de heer H. P. Dokheer. Deze heeft met enkele woorden gewezen op de doelstellingen van het Roode Kruis. De arts van het centraal laboratorium van de bloedtransfusiedienst te Am sterdam, die de leiding had van de werkzaamheden, heeft tenslotte be dankt voor de ondervonden medewer king. ONRECHTMATIGE HANDEL Door de Alkmaarse politierechter, mr P. Nolet is gistermiddag J. v. R. uit Warmenhuizen veroordeeld tot een boete van f 10.— of 5 dagen omdat hij naast zijn melkslijters- en kruideniers werkzaamheden, waarvoor hij wel een vergunning had, ook nog „deed" in ta baksartikelen. Tot dit laatste was hij niet gerechtigd geweest. ZO GOED LIIMT VELPON VRAAG DE JUISTE SOORT (Advertentie, Ing. Med.) DOOR MARGARET MALCOLM 30) Onmiddellijk zag Serena de trek van opluchting, die zich over .zijn gelaat verspreidde. Ze had dus precies gezegd wat hij verlangde. Wat droefgeestig be sefte ze, dat het vöor hem uitstel der noodzakelijkheid om de situatie onder 't oog te zien betekende, maar ze had die situatie althans niet erger gemaakt „Wel, dat is prachtig, Serena", riep hij geestdriftig en in plaats van de aan geboden hand te grijpen sloeg hij zijn arm om haar heen en trok haar naar zich toe. Hij hief haar gezicht in de hoogte, zei dat alles wel zou loslopen en probeerde zijn lippen op de hare te drukken, maar Serena ontweek die liefkozing. „Neenzei ze verdrietig, „dat niet Nick". Hij liet de armen langs het lijf val len, terwijl zijn gezicht niet de minste aandoening verried. „O, juist", hernam hij. „Je vat die vriendschap nogal letterlijk op. Zoals je wilt dan". En meteen nam hij het ochtendblad ter hand. Een ogenblik bleef ze sprakeloos staan. Ze besefte, dat ze niet anders had kunnen handelen, maar ook, dat ze tenslotte toch gefaald had. „Nick....", begon ze „Ja", klonk het achteloos van achter de krant. „We zullen juffrouw Twist moeten vertellen „Inderdaad, onze Emma vormt zoiets als een probleem", erkende hij, nu het blad neerleggend. „Wat is jouw -idee?" „Je.... je kunt haar niet,... de waarheid mededelen", zei Serena snel. „Dat zou wreed zijn". „Nu dan, een wat handig in elkaar gezette lezing van mijn verhaal van gisteravond", stelde hij 70 zakelijk, als of zij beiden er persoonlijk buiten ston den, voor. „Ja.... als je bijv. eens zei, dat weal een tijdje over trouwen hadden gedacht en dat je de vergunning had aange vraagd in de hoop mij over te halen. Zou dat niet kunnen?" „Ik vind het uitstekend", zei hij koel tjes. „Emma zou zoiets heel gèmakke- lijk van mij geloven. Misschien zou 't v. e1 goed zijn, als ik haar van de trein ging halen. Neem me niet kwalijk, maar jij bent nog een beetje te onschuldig om zo overtuigend te kunnen liegen als ik". Andermaal sloeg ze de ogen neer. Op dit ogenblik geloofde ze vast en stellig, dat ze Nick altijd had verloren. Haar onwillekeurig ontwijken van zijn om helzing was als een klap in zijn gezicht geweest en onvermijdelijk had hij erop gereageerd door een slagboom van con ventionele onpersoonlijke beleefdheid tussen hen te plaatsen. „O, ja", ging hij nadenkend voort, „het zou misschien verstandig zijn als ik je weer naar Suburban Road reed, zodat je daar maatregelen kunt nemen om haar te verwelkomen...." „Ja, Nick....", zei ze ademloos, in af wachting van wat er volgen zou. „En - daarna kunnen we natuurlijk hierheen terugkeren". „Goed...." klonk het flauwtjes. Nick keek haar nieuwsgierig aan. „Was je", vroeg hij, „niet van plan dat te doen? Toch zit er niets anders op... als we niet willen, dat Emma er achter komt". „Of John", sprak ze zachtjes. „John?" zei hij peinzend. „Ik ben het met je eens, maar wat -John aangaat is 't minder gemakkelijk, vooral ook om dat hij verliefd op je is. Vreemd toch, nietwaar: Ik weet,-dat hij je liefheeft en Corinna dacht, dat jij op die manier van hem hield. Heus, Serena, hij is de man met wie je had moeten trouwen!" Sèrena boog zich over de tafel om messen en vorken op hun plaats te leggen. „Of hij dat is of niet, in elk geval be hoeven we daar nu niet meer over te praten. Daarvoor is het immers te laat", meende ze. „En ook.... ook niet bij zonder eerlijk tegenover John, vind je wel?" „Ik houd het me voor gezegd", ver klaarde Nick droogjes. „Jouw manieren zijn beter dan de mijne!" Een erkenning, die Serena eensklaps tot een voor haar doen ongewoon scherp antwoord noopte. „Erg vreemd voor een boerendochter, nietwaar", zei ze kalm en begaf zich naar de keuken, Nick aldus gelegen heid latend, haar opmerking eens kalm te overwegen. Juffrouw Twist had het huis in Su burban Road smetteloos achtergelaten en tenslotte was ze slechts een dag af wezig maar Serena had nu een voor wendsel om in elke kamer stof af te nemen, alleen bij wijze van bezigheid tot Nick en de oude dame zouden ver schijnen. Uiteraard zag ze de ontmoeting met, juffrouw Twist niet zonder enige vrees tegemoet, want laatstgenoemde zou zich ongetwijfeld gekwetst tonen door wat om haar eigen woorden te gebruiken „achter haar rug" was bekokstoofd. Er 't dient erkend, dat er uit. welk gezichtspunt ook bekeken iets ach terbaks school in een huwelijk, dat tot di voltrekking voor iedereen werd ge heim gehouden. Hoe het zij, Serena was toen het tweetal binnentrad nog helemaal niet voorbereid op de dingen die zouden komen. Nick's gezicht liet er geen twijfel aan, dat hij 't niet gemakkelijk had gehad met de enige vrouw, zijn moeder uitgezon derd, voor wier oordeel hij ooit enig re spect had gehad. Nu, Serena geloofde, dat hij daarop wel had gerekend. Zi3 van haar kant had niet verwacht buiten schot te blijven, maar evenmin, dat de oude Emma zo ijskoud correct en be leefd zou zijn. Serena werd plechtig als „Mevrouw" aangesproken en 't woord je „lieve", totnogtoe zo veelvuldig door juffrouw Twist in haar gesprekken met „juffrouw Serena" gebezigd, bleef te enen male achterwege! „Natuurlijk gelooft ze, dat ze een wolf in schaapskleren heeft gehuisvest", dacht Serena. „Ze meent, dat ik de schuld draag van dit huwelijk, dat ik al die tijd Nick heb nagelopen in de hoop, een goed huwelijk te doen. Misschien denkt ze zelfs wel, dat ik al die ge heimzinnigheid heb gewild. O, als 't niet zo ellendig was, zou het grappig zijn! Maar mogelijk heb ik niet het juiste gevoel voor humor!" Hoe het zij, 't bleek ondoenlijk, lang in deze ;jskast-atmosfeer te vertoeven en Nick vond weldra een soort veront schuldiging, waarmee juffrouw Twist evenzeer genoegen nam als ze 't bij eei bezoek zou '..ebben gedaan met het bordje „niet thuis", al lag de onwaar heid er dik bovenop. 'Toen ze goed en wel het huis hadden verlaten, haalde Nick heel diep adem „Brr, dat was geen pretje!" riep hij uit. „Neen", gaf Serena kortaf toe. ,,'t Spijt m dat ze het zo opnam", ging hij snel voort. „Geloof me, Serena, ik heb mijn best gedaan om de schuld op mij te laden, maar ze scheen e vast van overtuigd, dat het eigenlijk jouw werk \vas (Wordt vervolgd.) Dezer dagen overleed de oudste inwo ner van deze gemeente, de heer V. M. Smit. De heer Smit, die de leeftijd van 93 jaren bereikte, was een zeer bekende fi guur in. het dorp Graft. Door dit over lijden is mevr. de wed. A. Kwadijk— Kunst, de oudste inwoonster geworden. De heer H. Koomen, met „slechts" 85 jaren, eist de eer bij de mannelijke in woners voor zich op. Geboren: Antje, d. v. D. de Jongh en C. Dekker; Willy, z.v. M. Portier en A. G. de Jongh. Ondertrouw: Geen. Gehuwd: Joseph J. Koop (Graft) en Elfriede Portier (Graft); Gerrit Heinis (Graft) en Anna A. van Berkum (Alk maar); Johannes N. Velzeboer (Uit geest) en Johanna M. Mul (Graft). Overleden: Geen. Ingekomen: Anna A. van Berkum v. Alkmaar n. West-Graftdijk 99a; Wil lem Smit, v. Beemster n. Graft 25a. Vertrokken: Dirk Kuijn, v. West- Graftdijk 5 n. Zuid- en Noord-Scher mer; Pieter Plukker v. Graft 65 n. Den Helder; Maria T. Plukker v. Graft 65 n. Soest; Wessel A. Kastein en echtgen. v. Graft 101 n. Limmen; Joseph J. Koop v. West-Grafdijk 97 n. Harder wijk; Johanna M. Mul v. Graftermeer 12 n. Haarlem; Klaas Prins en echtgen. v. Oost-Graftdijk 5 n. Wieringerwaard. VRIJDAG 5 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19-30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 8.00 Nieuws. 8-18 Gram. 8.45 Voor de vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 9.30 Waterstanden. 9.35 School radio. 10.00 „Kinderen en mensen", cau serie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Klein Mannenkoor. 11.00 radiofeuilleton. 11.20 Gram. 11.35 Orgel spel. 12.00 Musette-Orkest. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. 13-20 Amusements muziek. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Twee piano's. 14.50 Voordracht. 15.10 Sopraan en piano. 15.30 Orgel en zang. 16.00 Gram. 16.30 Muzikale causerie. 17.10 Voor de jeugd. 17.40 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Amus,muziek. 18.45 „De Haverkist", hoorspel. 19.00 Kinderliedjes. 19.10 Ka merkoor. 19.30 „Mensen en Conflicten", hoorspel en causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20 05 Boekbespreking. 20.15 Voordracht. 20.30 „Benelux", causerie. 20.40 „Hedendaagse arbeidsproblemen", causerie. 21.00 Voor de jeugd. 21.35 Amu sementsmuziek. 22.00 Buitenlands over zicht. 22-15 Rhythm, muziek. 22.40 „Van daag". causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.33 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Gram. 8.30 „Tot Uw dienst". 8-35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw, 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11-00 Sopraan en piano. 11.30 Gram. 12.15 Promenade-Orkest en solist. 12.30 Land- en Tuinbouwmedede lingen. 12.33 Promenade-Orkest en solist. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.30 Kamerorkest en soliste. 15.15 Voor dracht. 15.35 Vocaal Ensemble. 16.00 Tuin. bouwcauserie. 16.15 Pianö-recital. 16.-'5 Gram. 17.15 Lichte muziek. 17.45 Friese uitzending. 18.00 Gram. 18.10 „Een goed woord voor een goede zaak". 18.15 Lichte muziek. 18.35 Gram. 18-45 Driestemmige blaasmuziek. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Regeringsuitzending: Verklaring en toelichting. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 „Die Schöpfung", oratorium. 22.10 Gram. 22.25 „De kerkbouw tijdens de Republiek", causerie. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nieuws en SOS-berichten. 23.15—24.00 Gram-muziek Televisie-programma. AVRO. 20.15 Wielerwedstrijd op „home-trainers". 20.35 Actualiteiten en weerbericht. 20.55—21.55 Gevarieerd programma.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 7