KNWU gaat zich bemoeien met buitenlandse ronden Sprintfinale weer a deux De Hauserbeker ging naarAmersfoort M Ronde van Nederland wordt in bescherming genomen .uïfcïiS». fiCKRp.UL Voortreffelijke prestatie van Beers tegen P. Roozenburg Meer kansen voor de jongere renners Etten étappeplaats in de Ronde Koblet verraste Bartali De U.C.I. kwam te Parijs bijeen Congres voelt niets voor MttG-CACHElS 'f dameskampioenschap Grote-Prijs van UCI voor Godeau-Senfftleben Niet Canada maar Rusland ijshockey-kampioen „Houdt Bern in het oog" Damkampioenschap van Nederland Cycio- Een Franse rallye-rijdster verongelukt De „zelfmoord"-theorie ging niet op Fangio naar Mercedes Neptunus (zonder enkele topzwemmer) zorgde voor een verrassing DAW verzamelde 6,5 punt v I Boris Shilkov ook Russisch kampioen MAANDAG 8 MAART 1964 (Advertentie, Ing. Med.) [)E Koninklijke Nederlandse Wielren Unie gaat zich bemoeien met de Nederlandse vertegenwoordiging in buitenlandse wielerronden. De heer J. van Eek, secretaris van de sportcommissie van de KNWU, sprak Zaterdagmiddag tijdens een persconferentie van een principiële, koers, wijziging. Tot nu toe heeft de KNWU zich van deze ronden afzijdig gehouden met betrekking tot de Nederlandse vertegenwoordiging in buitenlandse ronden, maar een wijziging in het bestuur is oorzaak van een veranderde houding die in de toekomst belangrijke consequenties zal hebben. QE oorzaken van deze koerswijziging, aldus de heer Van Eek, zijn veler lei. Nu er voortdurend strubbelingen zijn bij de organisatie van de Ronde van Nederland moet de KNWU ingrij pen. Daarnaast achtte de sportcommis sie het ongewenst dat, zoals het vorige jaar te Lugano, een uitgereden Neder landse ploeg aan de start verschijnt voor de wereldkampioenschappen van te grote inspanningen tijdens de Tour de France. De heer Van Eek somde vervolgens enkele besluiten van hoofd bestuur en Sportcommissie op, waar uit duidelijk de koerswijziging bleek. Op de eerste plaats wil de Sportcom missie de Ronde van Nederland be schermen. Men is van oordeel, dat de ze Ronde van groot belang kan zijn vooral ook voor jongere renners en deze categorie krijgt geen kans om haar capaciteiten te tonen, als de wed strijd geen doorgang zal vinden. Daarom heeft de Sportcommissie besloten, dat tijdens de Ronde van Ne derland een startverbod voor profes sionals zal gelden om elders in Ne derland of in het bnitenland te rijden. Alleen professionals, die kunnen aan tonen, dat zij daarmede baancontrac- ten zouden verliezen, zuilen dispensa tie van deze beslissing kunnen krij gen. De heer Jacques Goddet, de organi sator van de Tour de France heeft aan- de KNWU een brief geschreven, waar in dit lichaam verzocht werd een ver trouwensman te benoemen nu de heer R. de Grood is teruggetreden. Dit ver zoek is door het hoofdbestuur en de Sportcommissie na rijp beraad aan vaard. Wie deze vertrouwensman zal zijn voor de Ronde van Frankrijk van dit jaar is nog niet uitgemaakt, daar over zullen nog besprekingen worden gevoerd. Met de samenstelling van de ploeg voor de Ronde van Frankrijk zal een of andere persoon worden aangewezen, die de namen van de ploegleden aan de Sportcommissie van de KNWU zal moeten voordragen. De commissie heeft het recht eventueel wijzigingen in het team aan te brengen. De heer Van Eek voegde hieraan nog toe, dat aan het beginsel, dat geen ploeg naar de Ronde van Frankrijk kan worden uitgezonden zonder uitdrukkelijke goedkeuring van de KNWU. nog uitbreiding zal worden gegeven en dat dit ook zal worden toegepast op de Ronde van Italië, Ronde van Zwitserland, enz. Een ander besluit van de Sportcom missie houdt in, dat de KNWU in den vervolge een buitenlandse waarnemer zal zetten in belangrijke internationa le koersen. ,Op een vraag, waarom de Belgische Wielerbond financieel niet accoord kon gaan met de voorwaarden van de N.V. Efor om Belgische renners in de Ronde van Nederland te laten starten, werd van de zijde van de Sportcom missie van de KNWU medegedeeld, dat men de voorwaarden, aan België gedaan, niet nauwkeurig kende, maar dat men het dagbedrag van f 20 Voor hotelkosten en f 25 als garantie rede lijk achtte en dat men toch niet mocht vergeten, dat een totaal bedrag aan prijzen van 26.000 ter beschikking stond. In een bijeenkomst van het Ronde comité Etten en de directeur van N.V. Efor, Zaterdagmiddag onder leiding van de burgemeester van Etten, de heer J. P. Godwalt gehouden, is besloten, dat Etten ook dit jaar de Ronde van Nederland zal ontvangen. Op Koning innedag zal de ploegentijdrit in Etten zijn eindpunt hebben. De Zwitser Hugo Koblet heeft de wegwedstrijd SassariCagliari, waar voor tal van Italiaanse cracks hadden ingeschreven, gewonnen met een tijd van 5 uur 24 min. 13 sec. voor de 225 kilometer, wat een gemiddelde van 41.416 km/u betekent. Het klassement luidde verder: 2. Gaggero (It.) op 1 min 12; 3. Barto- lini (It.) z. t. Het grote peloton, waartoe o.m. Bartali, Magni en Albani behoorden, ging met een achterstand van 23 mi nuten op de winnaar over de streep. Coppi gaf vijftig kilometer voor de finish op. -Ci dubbel voordeel. smaakloos, BW* .- r. B n 9 Ta fc - snei. zetcer wï- wsawlUk- DE U.C.I., dév internationale wielerfederatie, heeft Zaterdag te Parijs besloten de halve eindstrij den en de finale van het sprint- nummer om het wereldkampioen schap in matches a deux in plaats van a trois te laten verrijden. Een daartoe strekkend voorstel van de Belgische Wielerbond werd niettegenstaande de felle oppositie van Frankrijk en Italië met de kleine meerderheid van 39 tegen 37 stemmen aangenomen. Het be sluit treedt onmiddellijk in wer king. Het U.C.I.-congres, dat van Neder landse zijde werd bijgewoond door de voorzitter van de K.N.W.U., dr P. van Dijk en de tweede secretaris van de sportcommissie, de heer M. Koot, verwierp het voorstel van Roe menië een wereldkampioenschap voor dames in te stellen. Bij de verkiezingen van het bestuur van de U.C.I. onze landgenoot dr Van Dijk zou zich voor het vice- presidentschap candidaat laten stellen bleek, dat voorzitter Achille Joi- nard met algemene stemmen was herkozen. De Spaanse vice-president in het bestuur, Soler werd met 49 stemmen voor, herkozen, terwijl het bestuurslid, de Zwitser Walter Stamp- fli 50 stemmen op zich verenigde. Als zesde bestuurslid werd de Belg Egide Schoeters benoemd, waarbij hij 60 stemmen verwierf. De wereldkampioenschappen van dit jaar werden nóg eens aan nadere be schouwing Onderworpen. De wegkam- pioenschappen zulen definitief op 20 en 21 Augustus plaats vinden en wel te Solingen, waarbij de professionals 240 k.m. (16 maal het circuit) en de amateurs 165 k.m. (11 keer het circuit) (Advertentie, Ing. Med.) De Grote Prijs van de UCI, Zondag middag in het Parijse sportpaleis ver reden als een drie uren koppelwed strijd, is gewonnen door het Franse paar GodeauTerruzi. De winnaars legden 141.720 kilometer af, wat een nieuw baanrecord betekende. Het oude record werd doör Gilzen—Terruzi ge houden. SchultePeters bezetten de derde plaats met een ronde achterstand. In het tornooi om het Europees en wereldkampioenschap ijshockey heeft Rusland met 7—2 (4—0 3—1 0 1) van Canada gewonnen en daarmee beide titels verworven. West-Duitsland ver sloeg Noorwegen met 7—1 (3—0 2—0 2-1). I)e dame.,-hockeywedstrijd tussen Ier- and en Wales werd door de Ierse speel sters met 51 gewonnen. moeten afleggen. Voor een lekke band in het stayersnummer zal maximaal 1 kilometer vergoeding worden gege ven. Het wereldkampioenschap cross 1955 zal in Saarland gehouden. Voor de kampioenschappen op de baan én op de weg in 1955 trok Frankrijk zijn candidatuur in, zodat Italië deze titelwedstrijden zal kun nen organiseren. Voor de organisatie van "de wereld kampioenschappen 1956 stonden al leen Spanje en Denemarken op dé lijst. Nederland, dat enige tijd gele den te kennen had gegeven, zich can didaat voor 1956 te zullen stellen, kwam niet op het lijstje voor. Voor het wereldkampioenschap Cyclocr s heeft Luxemburg, een aanvraag inge diend. Voor 1957 heeft België zich reeds als gegadigde gemeld voor de titelwedstrijden op baan en weg. M „J^AAT elkeen op de eerste plaats Bern in het oog houden", aldus sprak de voorzittter van de technische commis sie van de KNAU tot de athleten, die gisteren op „Duinhorst" een aanvang maakten met de centrale athletiek- training. Volgens de secretaris van de T.C., de heer P. Korver, liep deze eerste bij eenkomst een beetje stroef. Men moest aan elkaar wennen. Er zal hard, zeer hard gewerkt moeten worden, willen successen in de toekomst kunnen wor den bereikt. Onderlinge steun is drin gend gewenst en opvoering van de mentale kracht kan niet met praten worden bereikt, maar door handelen en zelf het voorbeeld te geven. Onder de athleten, die deze eerste centrale training volgden, zagen wij o.m. Theo Sa at, Henk Visser en Wim Slijkhuis. zondagmorgen kwamen de dttmes- athleten in het Olympisch Stadion te Amsterdam bijeen voor de eerste baan- training. Van een werkelijk serieuze training is niets kunnen komen. Daar voor verkeerde de baan in een te slechte conditie. De centrale training op de baan zal, evenals de conditie training, met een periodiciteit van een keer in de vier weken worden gehou den. Voor 3 April staat op Te Werve te Rijswijk de volgende bijeenkomst op het programma. Drie athletes ont braken op het appel: Fanny Blankers- Koen, Diny Hobers en Dicky van Dijk. De laatste moet op medisch advies een maand rust houden. Lag het in de be doeling, de training steeds op Zondag morgen te doen plaats vinden, Gre de Jongh, Nel Buch, Dint Hilbrandiê (al len Sagitta), Puck van DuyneBrou wer, Ada Groen (beiden Celebes), Willy Lust, Corry Kalman (beiden Zaanland) en Els Witkamp (GAÓ) voelden er toch meer voor voortaan op Zaterdag bij elkaar te komen. En de aanwezige of ficials, t.w. m-evr. A. E. GerritsenDe Vries en de héren J. Moerman en P. Korver hadden hier niet het minste bezwaar tegen. worden Mevr. Anna Marguerite Delorme, een Franse deelneemster aan de ral- Iye Parijs—St. Raphael vóór dames, is bij een botsing van haar Fórd met een vrachtwagen op de weg van Ca- rignano naar Moncalieri om het leven gekomen. Zij wilde een andere deel neemster inhalen en reed pal op de vrachtwagen in die uit de tegenover gestelde richting naderde. Haar man, die naast haar zat, werd licht ge wond. (Van onze dammedeweïker) Beers is een verrukkelijk speler. Hij komt uit Noordscharwoude Tussen deze twee, ogenschijnlijk los van el kaar staande feiten, moet toch op een of andere wijze een vreemd verband bestaan. Noordscharwoude ligt im mers in de streek waar het damspel in Nederland werd geboren, en de men sen daar zullen dus iéts moeten hebben wat hun tot bijzondere spelers maakt. Deze gedachten krijgt men bij het tornooi om het persoonlijk Nederlands damkampioenschap, dat Vrijdag te Utrecht is begonnen. Het is het zwaarst bezette tornooi uit de nationale dam- historie: Piet Roozenburg, wereldkam pioen, en R. C. Keiler (12 maal Neder lands kampioen) doen er o.m. aan mee. En het geviel dat Beers in de le ronde tegenover wereldkampioen Piet Roo zenburg moest plaatsnémen. Roozenburg: klein, tenger, origineel in zijn spelopvatting, fel als een pan ter. Hij probeerde het met een betrek kelijk nieuwe opening van eigen vin ding, die hij reeds met gemengd succes in vroegere wedstrijden had beproefd. Beers: kalm, vriendelijk, doch onzeg baar listig, en niet in het minst ge ïmponeerd door omvangrijke reputa ties. Roozenburg liet zich aan zijn korte vleugel opsluiten en ontwikkelde zijn lange vleugel over de rand: een en an der gepaard gaande met centrumbezet ting. „Zelfmoord", zeggen de theoreti ci; maar wanneer Piet Roozenburg het speelt, worden definitieve uitspraken onzeker. Beers probeerde op gedegen wijze de zelfmoordtheorie te bewijzen, hetgeen hem gelukte.... bijna! Toen de wereldkampioen zich uit de opslui ting werkte door ten koste van 2 stuk ken door te breken, had Beers een stuk, en wellicht de partij kunnen winnen. Tijdgebrek noodzaakte hem echter, een meer safe voortzetting te kiezen, die hem een enigszins moeilijke remise gaf. De vólgende dag ging hij in op de uit nodiging van de Fries Bergsma om een flankpartij te spelen. Na het gebruike lijke laveren verzeilde men in het klas sieke genre en zonder veel gebeurlijk heden werd het remise. Piet Roozenburg en R. C. Keller, die uiteraard veel belangstelling op zich concentreren, hebben nog geen pres taties geleverd om enthousiast over naar huis te schrijven. Eerstgenoemde kwam tegen Gordijn zelfs nijpend tc staan, doch werd door zijn gesternte geholpen, toen de Hagenaar de juiste Weerlegging miste. Keiler startte goed door een overwinning op Hartzers, doch blunderde de volgende dag tegen Wim Roozenburg, die daarmee 2 pun ten incasseerde. Bom en Ir v. Dijk deden het vrij wat Beter; De eerste speelde een pittige klassieke partij remise met Ansems en schoof na een ingewikkeld spelletje Laros van het bord. Ir v. Dijk won een flankpartij van Bergsma en speelde, ondanks êen voordelig eindspel, re mise tegen Jurg. Ook Ansems startte goed: In de le ronde won hij van de butant v. d. Berg. die in de 2e ronde een royale remise haalde tegen Gordijn. De oud-gediende De Graag is wellicht iets te voorzichtig. In de le ronde ver loor hij roemloos van Jurg; de dag daarop schoof hij na een langdradig' eindspel gelijk met Hartgers. De ont moeting Wim Roozenburg'Laros ten slotte eindigde in remise. De uitslagen luidden: V. d. Berg (Gouda)—Gordijn (Den Haag) 1—1; De Graag (Heusden)— Jurg (Almelo) 02; Bergsma (Wartena)Van Dijk (Wage- ningen) 02; Bom (Rotterdam)An sems (Amsterdam) 11; Keiler (Am sterdam)Hartgers (Apeldoorn) 20; P. Roozenburg (IJmuiden)Beers (N.- Scharwoude) 11; W. Roozenburg (Rotterdam)Laros (IJmuiden) 11; Gordijn (Den Haag)P. Roozenburg (IJmuiden) 1—1; W. Roozenburg (Rot terdam)—Keiler (Amsterdam) 2—0; Laros (IJmuiden)Bom (Rotterdam) 0—2; Beers (Noord-Scharwoude)— Bergsma (Wartena) I1; Hartgers (Apeldoorn)—De Graag (Heusden) 1—1. Na de tweede ronde luidt de stand: 1-5. Ansems, Bom, van Dijk, Jurg en Wim Roozenburg, ieder 3 punten; 6-9. Beers, Gordijn, Keiler en Piet Roozen burg, ieder 2 punten; 10-14. Van den Berg, Bergsma, De Graag, Hartgers en Laros, ieder 1 punt. Nu Mercedes-Benz na een jaar af wezigheid dit seizoen wederom aan de grote autowedstrijden zal deelne men is deze fabriek van plan con tracten af te sluiten met de elite van de Duitse coureurs en met verschei dene buitenlandse cracks, bij wie in de eerste plaats de Argentijn Juan Manuel Fangio. Bij de Duite cou reur, die zijn aangezocht, zijn o.m. K^rl Kling, Hans Hermann, Fitz RiCss en Hermann Lang. De proeven met de nieuwe formule 1 racewagen zijn tot volle tevreden heid van de constructeurs verlopen. Maar tevens wordt druk geëxperimen teerd met de nieuwe racesportwagen van het type 300 S.L.R. (Van onze sportredacteur) HEEDS negentien maal heeft de Amsterdamse zwemvereniging De Dolfijn de wedstrijden om de J. P. Hauserbeker georganiseerd. Uet is langzamerhand zo geworden dat een zwemvereniging die zichzelf respecteert practisch alle wedstrijden mag missenbehalve de wedstrij den om die bijzonder fraaie bokaal. Het had tot gevolg dat zich Zater dagavond in het Sportfondsenbad Oost te Amsterdam een select gezel schap zwemmers had verzameld. Het ivonderlijke maar interessante programma had tal van verrassende uitslagen tot gevolg. De Amers foortse zwemclub Neptunus, een vereniging zonder een enkele top zwemmer, mocht uit handen van Fanny Blankers-Koen de beker ont vangen. LZO, met keien als Jitse van der Veen en Piet van Thije, moest met een derde plaats achter 'f Y genoegen nemen en De Robben werd vierde voor Dolfijn. IIPC, AZ 'TO. DJK. De Meeuwen en DAW. 4 min. 48.4 seconde voor zich noteren, sjéchts 0.6 boven zijn Nederlands re cord. Tegen dit geweld was Wim de Vreng, van wij ieder ogenblik een re cordverbetering op de 100 meter vrije slag verwachten, niet opgewassen. Hij is echter een sprinter van professie en dan is het niet eenvoudig om een 400 meter te zwemmen. Dat ondervond ook Ad Boxem die in 5.15.6 op de vijfde plaats eindigde. André Slikker voegde daarin het vol gende nummer, de 200 meter school slag, met een zesde plaats nog een punt aan toe. Zijn tijd, 3 minuten pre cies, was gezien het feit hij hij prac tisch nooit meer traint, niet slecht. Dit nummer werd gewonnen door Rudi van Feggelen, de midvoor van het na tionale waterpolozevental, die vroeger op deze afstand tal van trlomphen heeft gevierd. Ook op de 150 meter vlinderslag, verzamelde DAW. die als enige Noordhollandse z wemvereniging boven 't Y had ingeschreven, punten. Hans de Jong werd vierde (3 punten) en André Slikker zesde (1 punt). Op het bijprogramma stonden en kele nummers voor dames waarvan vooral de 4 x 40 meter wisselslag tafette bijzonder spannend Was. In de eerste serie vefsloeg de DAW- doeg met royaal verschil de ploegen van Nerêiis en 't Y. De tijd van de Alkmaarse meisjes, 2.32.4, was ruim schoots voldoende voor een derde gIJZONDER spectaculair was de klas sementsrace. De deelnemers aan dit nummer moesten, met tussenpauzen van 20 seconden achter elkaar 50 me ter rug, 50 meter vlinderslag, 50 me ter schoolslag en 50 meter vrije slag zwemmen. Uit de series werden de zes snelste zwemmers geplaatst in de fina le. Dit zvvare nummer werd door de Amsterdammer Dikstaal, gewonnen. De Bruyn van Neptunus kwam bij verrassing op de tweede plaats, gelijk met de Nederlandse kampioen op de 100 meter vrije slag Joris Tjebbes. Op dit nummer voor allround zwemmers bidcht Jitse van der Veen het niet verder dan de vijfde plaats, achter Kees de Wit (De Robben) en voor Ab Blankvoort van DAW. Bij de wedstrijden om dc Hauserbe ker zijn de zes eerste plaatsen op ierier nummer van belang. De eerstaankomende krijgt zeven punten, de tweede zes etc. Dat heeft tot gevolg dat in alle series, ook de zwakste, steeds fel werd gevochten he geen de aantrekk lijkliri i van ri - wedstrijden alleen maar kon verhogen Op de 400 meter vrije slag liet Piel ten Thije de bijzonder fraaie tijd van plaats in het eindklassement, daar de ploegen Van De Meeuwen en ZAR het in de tweede serie niet beneden de 2.35.konden brengen. Alleen HDZ en ADZ konden resp. met 2.27.5 en 2.28.2 de tijd van DAW verbeteren. Met haar machtige slag ontsloeg Ria Vonk zich op de 100 meter vrije slag snel van alle concurrenten. Zij fi nishte in 1.08.3, ruim een seconde snel ler dan Hetty Balkenende. Het Alkmaarse meisje Tine Tenkink was niet in vorm. De laatste weken heeft zij verschillende malen rond de 1.10 gezwommen, hetgeen gisteravond voldoende voor een derde plaats zou zijn geweest. Drie valse starts waren waarschijnlijk oorzaak dat zij haar concentratie kwijt raakte en in de ma tige tijd van 1.11.3 ais vijfde aantikte. De belangrijkste uitslagen luiden: 3x50 meter wisselslag estafette aspi ranten jongens: 1 Dolfijn, 1 min. 38.1 sec.; 2 DJK, 1 min. 41,4 sec.; s LZO, 1 min. 46,2 Sec. 200 meter schoolslag heren: 1 Van Feg gelen (Meeuwen), 2 min. 49.7 sec-; 2 Evertse (Neptunus), 2 min. 53.9 sec.; 3 Bunschoten (Robben), 2 min. 55.8 sec. 400 meter vrije slag heren: 1 Ten Thije (LZO), 4 min. 48.4 sec.; 2 De Vreng (AZ'70), 4 min. 53.1 sec-; 3 Kay- ser (Robben), 5 min 06.3 sec. 150 meter vlinderslag heren: 1 Muller (Dolfijn), 2 min 00.8 sec.; 2 Wierilig (Het IJ), 2 min. 03.6 sec.; 3 Evertse (Neptu nus), 2 min 04.8 sec.. 100 meter vrije slag jeugd heren: 1 Hoogveld (Neptunus), 1 min. 01.5 sec.; 2 De Jong (LZO), 1 min. 01.6 sec.; 3 Bouman (HPC), 1 min, 02.1 sec. Klassementsrace heren: 1 Dikstaal (Het IJ), 17 punten; 2/3 De Bruyn (Neptunus) en Tjebbes (HPC), elk 13 punten. 100 meter vrije slag dames: 1 Ria Vonk (KDZ), 1 min. 08.3 sec.; 2 Hetty Bal kenende (ZAR), 1 min. 09.5 sec-; 3 Greetje Lugthart (ZCG), 1 min 10.4 sec. 100 meter rugslag dames: 1 Joke de Korte (ODZ), 1 min. 14.7 sec.; 2 Eefje de Boer (ADZ), 1 min. 16.3 sec.; 3 Ali Segaar (ADZ), 1 min. 18.5 sec. 4x50 meter wisselslag estafette dames: I HDZ, 2 min. 27.5 sec.; 2 ADZ, 2 min. 28.2 sec.; 3 DAW, 2 min. 32.4 sec. Neptunus behaalde 23»/a punt, Het IJ <19 punten), LZO (18 punten), de Rob ben (17 punten), Dolfijn (16 punten), HPC (10 punten), AZ'70 (8 punten). DJK en Meeuwen elk 7 punten en DAW 6>/s punt. Als zeUroller bent U eigenlijk directeur van Uw eigen sigaretten- fabriek. U koopt de shag die U lekker vindt en het beste vloei want van beide weet U, dat er grote onderlinge verschillen be staan. Bij het vloei denkt U aan de drie verschilpunten van Mascotte: het vloei, dat beter rolt, beter plakt en beter brandt. Kwaliteitspunten, stuk voor stuk belangrijker dan de 4 verschilpunten, die er dit maal in de tekening zitten! (Advertentie, Ing. Med.) I 1 Na te Sapporo het wereld- en te Davos het Europees kampioenschan te hebben veroverd, heeft Boris Shii- kov te Sverdlovsk ook de Russische titel in het hardrijden op de schaats op zijn naam gebracht. De strijd ging voornamelijk tussen de twee grote ri valen, Sholkov en Gontsjarenlco. Na. de 500, l500 en 5000 meter had de we reldkampioen met gering verschil op Gentsjarenko de leiding in het klas sement en zo moest de 10.000 meter de beslissing brengen De beide rijders startten in dezelfde rit. Spoedig na het vertrek nam Gontsjarenko de lei ding en won in de schitterende tijd van 16 min. 52.1 sec. - de beste wereldpres tatie in dit seizoen. - Hij lag 18 se conden voor op zijn concurrent. Toch was dit niet voldoende om Shilkov van de eerste plaats in het klassement te verdringen. Ondanks de ongunstige weersom standigheden - er stond o.m. een felle wind over de baan - werden er nog meer prachtige tijden genoteerd. Shil kov won de 1500 meter in 2 min. 18.6 sec. en ook op de 5000 meter zege vierde hij. Op dit nummer liet hij 8 min. 10.- sec. afdrukken, welke de beste tijd betekent dit seizoen waar ter wereld gemaakt. Shilkov verbeter de daarmee tevens zijn persoonlijk re cord met 2.9 sec. en op de wereldrang lijst is hij in dit nummer daardoor van de vijfde naar de derde plaats ge- klommen.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 3