Agenda Stad en omgeving De reddingsbrigades bestreden elkaar in de Overdekte Hot Strings wonnen concours op overtuigende wijze Bouwarbeiders genoten van een goed verzorgde feestavond Een enkele „uitschieter" op expositie van K.C.B. Kleinkunst-avond voldeed de Groningers uitstekend y 9 0 HU# JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Haarlemmers in de eerste rijen Een wandeltocht in stromende regen Om de Alkmaarsche Courant-beker Jazz-orkesten in het Gulden Vlies Tegen „fluitist" ly2 jaar geëist Jan de Kleijn bood vlot programma Aantrekkelijkmaar geen groots werk Ballpoint als tekenpen BURGERLIJKE STAND Een nieuw clublied Stationsweg (Zuid) kreeg nieuwe bestuursleden De uniformactie van Sol! Deo Gloria MAANDAG 8 MAAllT 1954 We hebben Zaterdagavond in de Overdekte niet naar drenkelingen lirlineven te zoeken. Er stonden er tientallen op de kant te druipen en als dit aantal iets verminderde sprongen er al weer genoeg anderen met kleren en schoenen aan in het water, waar zij zich wonderwel thuis bleken te voelen. Ze probeerden zelfs wie met al die kleren aan het snelst de overkant van het bad kon bereiken en de menigte, die hals rekkend over de balustrade hing vuurde deze pogingen aan met luide kreten. Indrukwekkende tijden werden er op deze manier natuurlijk niet genoteerd en snelheidsrecords stonden deze avond dan ook niet op het spel, maar het enthousiasme van de zwemmers en de geestdrift van het publiek waren er niet minder om. Deze ongewone zwemwedstrijd laat zich gemakkelijk verklaren als we vertellen, dat zij werd georgani seerd door het district Noord-Holland van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het redden van drenkelingen. Het waren de reddingbrigades uit Alkmaar, Amsterdam, Haarlem en IJmuiden. die elkaar in de Alk- maarse Overdekte ontmoetten op de speciale nummers: schoolslag ge kleed. rugslag gekleed, sleepestafette en 25 meter schoolslag gevolgd door 25 meter vervoer van een drenkeling in kopgreep. De Alkmaarders hadden een paar goede krachten, die tevens lid zijn van DAW, moeten afstaan voor de wed strijden om de J. P. Hauser-beker, zo dat zij niet in hun sterkste formatie aan de startblokken konden* verschij nen. De Haarlemse brigade daarente gen beschikte over de oud-wedstrijd- zwemster D. Turkenburg, die in vrij wel alle nummers waarin zij uitkwam, duidelijk haar meerderheid demon streerde. Desondanks waren er diverse spannende nummers. De Alkmaarse adspiranten bijvoorbeeld lieten heel aardig werk zien en staken hun gro tere broers en zusters ver naar de kroon. Toch zijn de prestaties op deze avon den eigenlijk niet het belangrijkste. Van veel meer importantie is het, dat tientallen jonge mensen zich in red dingsbrigades hebben willen vereni gen om het zwemmend redden tot in de perfectie te leren. Dat zij zich af en toe in een sportieve kamp met el kaar meten is goed als stimulans voor dit werk, maar tenslotte doet het aan de kwaliteit van de brigade A niets af of brigade B twee seconden eerder aantikt. Het distritsbestuur beziet de jaarlijkse wedstrijden dan ook uitslui tend vanuit dit standpunt en be schouwt ze tevens als een goede pro paganda voor hét zwemmend redden, waarvan we het nut niet vaak genoeg kunnen onderstrepen. Er wordt door de A.R.B. iedere Donderdagavond trouw geoefend en de ontmoetingen met andere brigades zijn er om deze training te animeren. De animo heeft ook Zaterdagavond niet ontbroken. Er heerste in de zwem- zaal een gezellige sfeer en als we een opmerking zouden moeten maken dan is het alleen deze: dat er vrij grote hiaten waren tussen de nummers. Er had zeker vlugger gestart kunnen wor den, waardoor men het programma in een vlotter tempo zou hebben kunnen afwerken. Maar voor het overige niets dan lof. Na afloop reikte de voorzitter van het district, de heer J. L. Kattestaart, de prijzen uit, bestaande uit wand tegeltjes, asbakken en jampotjes, voor zien van de nodige opschriften. De uitslagen waren 50 meter schoolslag gekleed dames: 1. D. Turkenburg, Haarlem 0.54.7, 2. M. van Dijk, Haarlem 0.57.1, 3. A. M. Zaal- Hilgers, Amsterdam 0.57.4. 50* meter schoolslag gekleed heren: 1. H. Zijlstra, IJmuiden 0.48.4, 2. D. v. Zonneveld, Haarlem 0.50.4, 3. P. Smit, Haarlem 0.50.6. 25 meter schoolslag gekleed meisjes: 1. N. Hilckman, Alkmaar 0.25.8, 2. A. Langenberg, Alkmaar 0.27.4, 3. M. Gra der, Amsterdam 0.27.8, 25 meter schoolslag gekleed jongens: 1. H. Smit, Alkmaar 0.21.4, 2. R. Heek, IJmuiden 0.22.2, 3. J. Kalis, Alkmaar 0.24.4. 50 meter enkelv. rugslag gekl. dames: 1. D. Turkenburg, Haarlem 1.04.-, 2. P. van Bruggen, Haarlem 1.09.6, 3. M. v. Dijk, Haarlem 1.11.7. 50 meter enkelv. rugslag gekl. heren: 1. D. v. d. Berg, Amsterdam 1.08.4, 2. D. van Zonneveld, Haarlem 1.15.8, 3. J. Keur, IJmuiden 1.17.8. 25 m. enkelv. rugslag gekl. meisjes: 1. M. Smit, Alkmaar 0.33.8, 2. C. v. d. Sluis, Alkmaar 0.36.1, 3. M. Grader, Amsterdam 0.39.-. 25 m. enkelv. rugslag gekl. jongens: 1. H. Smit, Alkmaar 0.28.2, 2. G. Lan genberg, Alkmaar 0.30.-, 3. P. Ham, Alkmaar 0.36.-. Driemaal 25 m. wisselslag estafette gekl. dames: 1. Haarlem 1.14.-, 2. Alk maar 1.25.4, 3. IJmuiden 1.32.1. Heren: 1. IJmuiden 1.13.8, 2. Haar lem 1.16.-, 3. Amsterdam 1.17.2, 4. Alk maar 1.27.8. Meisjes: 1. Alkmaar 1.29.9, 2. Alk maar B 1.39.2, 3. Amsterdam 1.49.2. Jongens: 1. Alkmaar A 1.24.4, 2. Alk maar B 1.26.6. Viermaal 25 m. sleepestafette in bad pak dames: 1. Haarlem 1.11.1, 2. Am sterdam 2.16.6; Alkmaar gediskwalifi ceerd. Heren: 1. Amsterdam 2.04.2, 2. Haar lem 2.07-, 3. IJmuiden 2.08.6; Alkmaar gediskwalificeerd. 25 meter schoolslag gevolgd door 25 meter vervoer van drenkelingen in kopgreep dames in badpak: 1. D. Tur kenburg, 0.51.7, 2. R. van Niekerken, IJmuiden 0.56.-, 3. A. M. Zaal-Hilgers, Amsterdam 0.56.8. Heren: ^1. D. v. d. Berg, Amsterdam 0.48.8, 2. L. Sparrius, IJmuiden 0.51.1, 3. J. Elswijk, Alkmaar 0.52.2. Achtmaal 25 m. estafette schoolslag (gemengd): 1. Alkmaar 2.32.2, 2. Haar lem 2.40.-, 3. IJmuiden 2.40.1, 4. Am sterdam 2.40.6. MAANDAG VICTORIA THEATER, 8 uur: De rode baret '14 jr). HARMONIE THEATER, 8 u.: Every thing I have is yours (14 jr). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Razzia in Triest (18 jr). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Het dubbele leven van dr Gerbrand (14 jr). GULDEN VLIES. 7.30 uur: Neder landse Comedie met „De Vuurproef". WAPEN VAN HEEMSKERK, 7.30 uur: Propaganda-avond Beraepsvoetbal. CONSISTORIE GROTE KERK, 8 uur: Lezing Ver. Vrijz. Hervormden. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Tarzan's wonderbron (14 jr). N.-SCHARWOUDE. Tivoli, 8 uur: Mein Herz darfst du nicht fragen (a.l.) SCHOORL. Gemeentehuis, 8 uur: Raadsvergadering. DINSDAG Bioscopen als Maandag. WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Bijeenkomst Autom. Techn. Club. GULDEN VLIES, 8 uur: De Toneel vereniging met Circus Knie. HARMONIE, kleine zaal, 7.30 uur: Kennemer Rijsociëteit. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Contra-spionnage (14 jr). N.-SCHARWOUDE. Tivoli, 8 uur: Als Maandag. DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Kruizirga, Koorstraat 59. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 5.59 18.18 Dinsdag 6.43 19.05 TE CAMPERDUIN hoog laag Maandag 6.04 18.23 0.04 12.23 Dinsdag 6.48 19.10 0.48 13.10 De Wandelsportvereniging „De Kaas koppen" heeft Zaterdag en Zondag het wandelsportseizoen geopend met propa- ganda-tochten van de Nederlandse Wan delsport Bond. Zaterdagmiddag kwamen ruim vijftig deelnemers aan de start. Het was voortreffelijk wandelweer en het laat zich begrijpen dat destemming uitste kend was. De tocht van Zondag viel let terlijk en figuurlijk in het water. Niet temin waren er toch nog negentig moe digen die een wandeltocht in de stro mende regen verkozen boven een stoel bij de warme kachel- Dat waren de echte wandelsportliefhebbers. Hoewel dus het weer geen medewerking verleende was het toch een goed begin voor de Kaas koppen, te meer daar zich zes nieuwe leden hebben aangemeld. Vöor de toch ten, welke 20 en 21 Maart worden gehou den, hebben zich inmiddels reeds meer dan honderd deelnemers opgegeven. De jury die Zaterdagavond in het Gulden Vlies het spel van de aan het door de Alkmaarse Jazz-Sociëty georganiseerde concours deel nemende orkesten moest beoordelen, heeft geen gemakkelijke taak ge had. Vier orkesten, twee in de dixiel andklasse en twee combo's speel den elk vier nummers, waarvan er drie voor beoordeling in aanmerking kwamen, een slow, een quick en een vrij nummer. In de combo-afdeling waren het de Hot Strings uit Utrecht die met de Alkmaarsche Courant- beker naar huis gingen. Van de dixieland.orkesten gingen de Storyville Jazzmen uit de Zaanstreek gebekerd van dit concours naar huis. UlllllllllllllllllllllilltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIINIIlllHIH Enige tijd geleden hebben wij mede deling gedaan van de amoureuse peri kelen, waarin een 43-jarige Alkmaarse dame werd verwikkeld, toen zij in de late avond van Zondag 27 December in de nabijheid van het Centraal Station te Amsterdam kennis maakte met een uiterst beminnelijke 27-jarige Engels man, die zich voorstelde als de be faamde kunstfluiter Ronnie Ronalde, verbonden aan de B.B.C. De laatste trein naar Alkmaar, die op het punt van vertrek stond, verhinderde de voortzetting van de kennismaking, die echter na enkele dagen werd her nieuwd, waarna „Ronnie Ronalde" zelfs enige malen Alkmaar met een bezoek vereerde. Bij een dezer bezoeken, leen de hij 145 gulden, omdat in die week de cheque van de B.B.C. niet tijdig was gearriveerd om de rekening van het „Victoria Hotel", waarin hij voor de duur van zijn verblijf te Amsterdam logeerde, te voldoen. Nadien liet de kunstfluiter zich niet meer zien en be greep onze stadgenote bedrogen te zijn. Zij had echter geluk, toen zij tijdens een speurtocht haar beminde voor het raam van een café in de hoofdstad zag zitten, zodat hij bijna onmiddellijk kon worden gearresteerd. En zo stond Vrijdag mr „Ronnie Ro nalde", die identiek bleek te zijn met het manusje van alles F. H. van R„ voor de Amsterdamse rechtbank te recht. De officier van Justitie, mr W. B. J, Aberson, achtte de verdachte een bru tale charmeur, die door Engels te spre ken nog meer indruk trachtte te ma ken. Na een scherp requisitoir vorderde de officier een gevangenisstraf van anderhalf jaar met aftrek van de pre ventieve hechtenis. De verdediger, mr M. A. Levisson, trachtte tevergeefs deze zaak verdaagd te krijgen en alsnog een rapport van de reclassering in te winnen. Het Hera Boptet uit Amsterdam dat als eerste orkest op het podium kwam, bracht in moderne stijl een viertal nummers, dat ons echter niet in ver voering kon brengen. Vooral in de quick-nummers ontbrak het hier en .daar nog al eens aan goed samenspel. Solistisch wist men nog wel het een en ander te presteren. The Storyville Jazzmen o.l.v. Klaas de Wit uit Koog aan de Zaan die ver volgens voor het voetlicht verschenen, waren speciaal in de quick-nummers wel te appreciëren. Goede soli van klarinettist, trompettist en trombonist v/aren de pilaren waarop het hele orkest steunde. De Hot Strings, winnaars van de AVRO-Jazz-competitie, rayon Utrecht, afkomstig uit Utrecht, kunnen we met een gerust geweten het succes van de avond noemen. Op versterkte viool, twee guitaren en bas bracht dit combo een viertal uitstekende numers, waar van „Sweet Georgia Brown" en „A woman always understands" wel het meest onze waardering konden wegdra gen. Dit orkest was moeilijk te verge lijken met de overige door de eigen stijl waarin gespeeld werd. Men was volkomen op elkaar afgestemd, iets wat van de andere ensembles niet al tijd gezegd kon worden. The Lousiana Quintet uit Amster dam, het laatste aan de strijd deelne mend orkest, heette een dixieland-groep te zijn. Het was echter moeilijk uit te maken of dit wel juist was. Sommige nummers werden inderdaad in dixie- landstijl gebracht, andere deden echter meer denken aan een uitvoering door een modern combo. Er werd echter op verdienstelijke wijze gespeeld en voor al „Pennies from Heaven" had veel adheasiebetuigingen uit de zaal tot ge volg. De jury, zo bleek na de pauze, had over de beide combo's, het Hera Boptet en de Hot Strings, geen beslissend oor deel kunnen vellen. Beide orkesten kwamen daarom nogmaals op het podium om in een beslissende eind ronde uit te maken wie met de beker zou gaan strijken. De jury had als ver plicht nummer uitgekozen het bekende „Tea for Two", wat beide orkesten wel bleek te liggen. Terwijl de Hot Strings vervolgens nog enige nummers ten gehore brachten, kwam de jury, bestaande uit de heren H. de Wild, J. Sam, directeur van de Philharmonic en A. Dekker tot de vol- I gende uitslag: In de afdeling combo's ontvingen de Hot Strings uit handen van de heer De Wild de wisselbeker, beschikbaar gesteld door de Alkmaar sche Courant. The Story vile Jazzmen konden met de beker voor het beste dixieland- órkest het concours verlaten. Het was Nico Bunink, die begeleid door bas en drum de avond besloot met een paar meesterlijk gespeelde nummertjes op de piano. Deze zeven tienjarige Amsterdammer, die vorig jaar in het Concertgebouw een prijs wist te winnen ais klassieke pianist, ontbrak het zo nu en dan nog wel eens aan rhythmisch gevoel, maar tech nisch was hij buitengewoon goed. Zijn spel hield zeker een belofte voor de toekomst in. Het moet ons nog van het hart dat ook nu weer van de zeven aangekon digde orkesten slechts een viertal aan wezig was, een verschijnsel dat mede met het feit dat bijna drie kwartier te laat werd begonnen, de Alkmaarse Jazz-Society niet direct goed zal doen. AVRO's jeugdomroep. MINJON, af deling Alkmaar, maakte enkele opna men, die t.z.t. door de radio zullen wor den uitgezonden. Een geheel nieuwe kous met lantaBti8che eigenschappen, uit de allerbeeto ENKALON garens gesponnen. Een kous. die door zi|n elasticiteit, slanke hiel en mooie tweekleurige naadlljn Uw beep een aparte charme en elegance geofl. Arabesque... De beste Bnkalon 45 gauge en S0 denier toor Wil zullen U de Arabesque, waarvan wl] de alleenverkoop hebben, gaarne tonen I ALKMAAR (Advertentie, mg. Med.) De feest- en propaganda-avond van de Alkmaarse afdeling van de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond die Zaterdag in het ..Wapen - van Heemskerk" werd gehouden heeft zich in een grote belangstelling mogen verheugen. Ditmaal waren niet alleen de mannelijke leden op het appèl verschenen, maar ook hun vrouwen en huisgenoten, zodat het geen wonder was dat de zaal tol de laatste plaats toe bezel was. Het was de districtsbestuurder, de heer H. Wevers, die het doel van deze avond nog eens uiteenzette. Dit seizoen werd met de cabarettournee ge. start omdat toen het 60.000ste lid werd ingeschreven. Dat was de directe aanleiding. Maar in zijn toespraak liet de lieer Wevers uitkomen, dat de indirecte oorzaak was en steeds weer zal zijn het aanhalen van de ban den onder de Nederlandse bouwarbeiders en hun gezinnen. De heer Wevers merkte op dat in de strijd om betere arbeidsvoorwaar den de Bouwbedrijfsbond in de loop der jaren belangrijke materiële succes sen had geboekt. In dit verband bracht hij bijzondere hulde aan de oudere le den, die de grondslag tot deze strijd hadden gelegd en die zich over het algemeen heel wat meer opofferingen hebben moeten getroosten dan tegen woordig het geval is. Toen was het niet alleen een kwestie van invullen va^ een aanmeldingsformulier, maar zette men zijn baan er mee op het spel. In korte trekken schetste spreker hetgeen tot stand is gekomen. „Eén ding is echter nog niet bereikt", ver volgde hij. „En dat is de definitieve oudedagsvoorziening. Wij hopen en verwachten echter dat deze binnen af zienbare tijd door de Tweede Kamer aangenomen zal worden. Dit is dan mogelijk gewordep, mede dank zij on ze oudere kameraden". Tenslotte waar schuwde de heer Wevers tegen de neiging om zich door de geboekte successen in slaap te laten wiegen. Een (Van onze redacteur beeldende kunsten) DE EXPOSITIE van schilderijen van enkele werkende leden, welke het'Kunstenaarscentrum Bergen in zijn tentoonstellingszaaltje achter de Rustende Jager gedurende drie weekends ter bezichtiging open stelt, is er geen om over in extase te geraken. Ik heb er tenminste maar weinig gezien, dat me boeide. Het geheel is niet onaantrekkelijk en wie geen al te hoge eisen stelt zal er ook in meer dan één opzicht aan zijn trekken komen maar er is maar een' dood enkele „uitschieter" die doet verlangen naar meer. Het is zelfs zo, dat zon- der deze het algemene peil van deze tentoonstelling aanzienlijk zou dalen. Ik doel hier o.m. op de fraaie stukken van Jaar de Carpentier, die meer en meer bewijst, dat hij behoort tot de zeer goeden onder de Berger jongeren. Met name zijn monumentale Duinlandschap (no. 2) laat zien wat hij waard is. Het steekt scherp af bij de landschappen die Jan de Leeuw hier heeft hangen (1 en 12). De kleur van no. 1 is het mooist, de ruimte komt in no. 12 nog het best tot uitdrukking. Groots kan men dit werk overigens niet noemen. Van Karei Colnot is er een goed stil leven (dat wat ik op de vorige exposi tie van hem zag was voor mijn gevoel nog mooier) en een schets in ballpoint- inkt en waterverf, een vlotte krabbel waarvan echter moet blijken in hoe verre het gebruikte medium houdbaar is. Henk van den Idsert zond uitsluitend oude werken in. Zij zijn reeds eerder besproken en ik volsta dus met de ver melding. Nico Berkhout blijkt inder daad volkomen onder de invloed van Matthieu Wiegman te staan. Kleur en stijl zijn in zijn drie gouaches zo vol komen die van zijn oudere vriend, dat voor mijn gevoel zijn eigen persoonlijk heid in het gedrang komt. Kees Jansen is na de reisschetsen in gouache, die hij anderhalf jaar gele den exposeerde, op zoek geweest naar nieuwe mogelijkheden. Groots zijn de resultaten tot dusverre niet, aangezien ook Jansen de neiging vertoont, meer naar anderer theorie dan naar eigen schildershart te luisteren. Hij lijkt zich Franse voorbeelden te hebben gekozen. Het aantrekkelijkst vond ik wel zijn stilleven no. 13. dat met vaas en schaal. De kleur is hier wel goed afgewogen Tenslotte nog een paar kleine inzen dingen van kunstenaars, die hun spo ren hebben verdiend. Van wijlen Har ry Kuyten is er een mooie litho van drie musici. Jaap Min zond een geestig doekje, Visite getiteld, dat een uitste kende indruk geeft van zijn stijl van schilderen. Een ietwat naar het carica- turale neigende ets is er van mevrouw Ursula Postma-Sinzheimer. Tenslotte zond mevrouw E. Reitsma-Valenqa een landschap in, een pentekening met se pia, waarin hee] mooi een ruimte-sug gestie is gerealiseerd. Van W. crisis sloot hij in de toekomst niet uit, reden waarom hij een voortdurende waakzaamheid noodzakelijk achtte. Nadat de heer Wevers verscheidene leden die langer dan 25 en 40 jaar bij de vakbeweging aangesloten waren geweest een insigne had opgespeld, c.q. overhandigd, trad het cabaretge zelschap van Jan de Kleyn voor het voetlicht met een vlot programma, ge titeld „Wat zullen wij nou eten?" Te 18 nummers ondervonden bij het pu bliek veel waardering en het was in grote mate Jan deKleijn zelf die door smeuïge conference ware lach- ontploffingen ontketende. Hij mocht zijn bouwarbeiders overigens geamu seerd bezig houden, hij spaarde hen evenmin en met angst en beven zou men zich kunnen afvragen wat er van onze huizenbouw terecht zou moeten komen als er alleen op Maandag werd gewerkt.. Toch was De Kleijn's confe rence soms te lang en miste het pro gramma daardoor het flitsende ka rakter. De overige medewerkenden waren Corrie van Beek, Julia van Laar, Ge rard in 't Veld en Bert van Laar. Het accordeon-duo de „Cocktail-bar- mixers" was in zijn soort fenomenaal. Beiden musiceerden volkomen met el kaar synchroom en op pittige en en thousiaste wijze. Het daverende ap plaus dat zij mochten oogsten was dan ook volkomen verdiend. Het shownummertje „Vrouwtje van Stavoren" kon ons niet zo bekoren, hetgeen wellicht kwam doordat Jan de Kleijn zich in het vorige nummer, een op zichzelf staande conference, al te veel had vermoeid, waardoor zijn zangbegeleiding mat klonk. De schetsjes „Telefoongebruik gra tis", het meer weemoedige „Café d:.n- sant" en „De retiradejuffrouw" maak ten echter weer veel goed. Met een vrolijke finale werd deze avond door het vijfkoppige gezelschap besloten. Geboren Polja, d. van W. Zeven hek en N. Pilipenko. Erna, d. van J. C. Franssen en J. van Thijn. Carolina M., d. van J. S. van Baarsen en J. C. Kuiper. Robert, z. van W. C. Fakkert en C. M. Geurts. Teunis A., z. van A. S. Bos en C. A. J. Leek. Johannes J. M., z. van J. Smit en A. C. Praat. Getrouwd: Cornelius R. Alkema en Maria C. Dik. Overleden: Johanna Vallinga, 48 jaar, gehuwd met F. Langedijk. Antje de Wit, 78 jaar, wed. van A. Peereboom* In tegenstelling met de in November gehouden culturele avond een voor drachtavond, die grote belangstelling had verdiend was de voor Zaterdag ji. door de Groningse vereniging uitge schreven „kleinkunst-avond" druk be zocht. De zaal van hotel Victory was geheel bezet. Er was veel waardering voor het gebodene, de gezelligheid gons de door de zaal en bereikte meermalen een grote hoogte. In een spontaan dankwoord van één der aanwezigen werd dan ook op een herhaling van een dergelijke avond aangedrongen. Het begon natuurlijk met samenzang van het Groninger Volkslied, dat als altijd uit volle borst staande werd ge zongen. Daarna kreeg mevrouw Bos de verdere leiding van de avond, aan de voorbereiding waarvan zij een zeer groot aandeel had. De inleidmg van het programma was een declamatie over „De olie grieze" (d.i. de Martini toren in Groningen), die de druk der eeuwen en het oorlogsgeweld heeft doorstaan en geldt als het symbool van de kracht en het karakter van het Groningse volk. De hierop aansluitende zang van „De Sprutters" (het zangkoor van „De Mol- leboonen") vormde met de declamatie een prettig geheel. Een daarna optre- c 6 Miebet, die niet in haar eentje beneden durfde te blijven, liep vlak achter Jimmy aan. Zij had voor alle zekerheid u_ .ok gegrepen en vroeg fluisterend of Jimmy deze niet als wa pen wilde hebben. Deze bromde wat terug, maar liep door, regelrecht naar de kamer van Miebet. Allemaal mal ligheid, dacht hij. Miebet is natuurlijk zó overstuur geraakt door al die in- brekersverhalen, dat zij overal rovers en insluipers meent te ontwaren. Ik geloof niet aan inbrekers, die zich on der de bedden verstoppen. Dat zijn van die verhaaltjes om kleine kinde ren bang te makenJimmy stapte de kamer binnen, waar het licht nog brandde en sloeg met een ruk de sprei opzij. Hij bukte zich en keek onder het b,Wel verdraaid", bromde hij. Hij zag daar inderdaad een kerel liggen! „Zeff 'r 'sriep Op het zelfde ogenbli'- floepte het licht uit en stonden ze in het pikdonker.Miebet kreeg het meteen op 1 zenuwen. Zij begon angstig te jammeren „Oh moedertje, wat gaat er met ons gebeu ren?" riep zij, terwijl zij zich in het donker aan Jimmy vast klampte. Deze begreep er niet veel van. In elk geval heeft die kerel die hier onder het bed zit het licht niet kunnen uitdoen, dacht hij. Er moet dus nog een ander in het huis zijn. dende declamatrice bezag de schoonheid der akkers en weiden en de daaraan verbonden werkkracht en werklust der Noorderlingen. Zij roemde tevens de handel en nijverheid, die zich concen treert in de mooie hoofdstad der pro vincie. Een lange rij declamatoren(trices), zangers en zangeressen betrad achter eenvolgens het podium. Een jonge goochelaar verrichtte enige verrassen de kunstjes met kaarten en een eind touw; leden van ,,'t Gebelskop" (de to neelclub) voerden een paar sketches op. Alle optredenden waren leden der vereniging en hebben door dit optre den blijk gegeven veel te voelen voor hun vereniging. Er kwam zelfs een nieuw lied uit de bus, dat door de dich ter werd voorgezongen en waarvan al dra de zaal het refrein mee instemde. Het lied werd verheven tot clublied en zal dus zeker geen één-dagsvlieg zijn. 't Was al over elf toen het program ma, dat door „De Sprutters" besloten werd met een potpourri van Gronin ger liedjes, was afgewerkt, waarna de meeste aanwezigen nog geruime tijd bij gezellige kout en onder een dansje bijeenbleven. De buurtvereniging Stationsweg (Zuid) hield Zaterdag een algemene ledenver gadering in café Kinheim. De voorzit ter, de heer F. W. Vlotman, deelde me de, dat hij door drukke werkzaamhe den niet langer in staat was deel van het bestuur uit te maken. In zijn plaats werd gekozen de heer G. Postma. Aan gezien er nog meerdere bestuursleden hadden bedankt, moesten enige vacante plaatsen worden aangevuld. Het bestuur bestaat thans behalve uit de voorzitter, uit de heren W. Adels, A. Engel, J. J. Hartog, F. Kaarsemaker, H. M. C. Schil der en Chr. Vennik. Besloten werd, dat het bestuur zal nagaan of de mogelijk heid bestaat de Stationsweg bij het 700- jarig bestaan van Alkmaar een pas sende versiering te geven. Terecht werd door een der aanwezigen opgemerkt, dat in dat geval al de bewoners van de Stationsweg hieraan zullen moeten me dewerken. De heer G. Postma dankte de scheidende bestuursleden, de heer F. W. Vlotman en de dames J. P. Pere- boom en J. Schenk, voor het vele werk dat zij in het belang der vereniging hebben verricht. In de afgelopen week kwam er een be drag van f 284,45 binnen voor de Uni formen-actie van Soli Deo Gloria, zodat het nieuwe saldo bij de Twentsche Bank geworden is f 3707,65.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 5