enda Stad en omgeving Minister-president opent I de stadsfeesten Door het arme achterland van Tito's Joegoslavië Knotsen vormden de erehaag Het pad van Jan de Boer gaat tot nu toe langs rozen Optimistische klanken op de jaarvergadering van D.A.W. Judo-kampioenschappen om de Alkmaarse titel Feeërieke belichting Na vele zeeën een veilige haven Simon de Waard vertelde over zijn reis Grenzen zijn wijd geopend Oude zaak bleef met de tijd meegaan AUTOMATISCH BELLES ALKMAAR-ZWOLLE Bestrijding iepenziekte Het Burchttornooi Theo Schot incasseerde eerste verliespartij Verloting ten bate van trainingsfonds Jiu-jitsu demonstraties van damesleden BURGERLIJKE STAND Volksconcert Excelsior Verzoek om ontheffing van bouwhoogte ter inzage -- DONDERDAG 11 MAART 1954 MINISTER-PRESIDENT DR W. DREES zal op 21 Juli het Alkmaarse stadsfeest officieel openen tijdens een plechtige bijeenkomst in de Grote Kerk, die door ds J. H. Klein Wassink wordt ingeleid en door deken J. Th. Jacobs zal worden gesloten. Op deze wijze zal Alkmaar reeds bij het begin van het tot 15 Augustus durende feest de wens tot uitdrukking brengen, dat de viering van deze respectabele verjaardag een zaak is van de ganse burgerij, in al haar geledingen en in al haar schakeringen. Op de bijeenkomst zal burgemeester mr H. J. Wytema een welkomstwoord spreken. Dit werd hedenmorgen op een conferen tie met vertegenwoordigers van de binnen1- en buitenlandse pers, die door het bestuur van de Stichting Alkmaar 700 jaar stad in hotel Victory was belegd. Na de conferentie begaf het gezelschap zich naar het stadhuis, waar het door het dagelijks bestuur van de gemeente officieel werd ontvangen. JN het feit, dat de minister-president de opening van het stadsfeest zal verrichten mogen we de erkenning zien van de belangrijke sleutelpositie, die onze stad in het verleden, maar ook in het heden in Noordhollands Noorderkwartier heeft ingenomen en nog inneemt. De komst van dr W. Drees zal dit nog eens duidelijk onder strepen. Aan de vooravond van de 21e Juli zal de jeugd rond de stad een ring van vreugdevuren ontsteken, zo dat in wijde omtrek zichtbaar zal zijn, dat Alkmaar het feestpak gaat aan schieten. Er zal van alles worden ge organiseerd om de stad gedurende 26 dagen in het middelpunt van de be langstelling te plaatsen. Veel hebben we daarover reeds gepubliceerd en we nemen ons voor morgen in een uitvoe rig overzicht al deze gebeurtenissen nog eens te recapituleren. Iets nieuws is zeker de feërieke belichting van alle toegangsbruggen en de voor Alkmaar karakteristieke gebouwen en plekjes. We noemen o.a. de Molen van Piet, de Grote Kerk, het Waaggebouw, de Accijnstoren, het Victoriebeeld en ver schillende grachten. Voor deze belich ting zullen 2300 armaturen en 12 ki lometer kabel nodig zijn en men heeft berekend, dat de stad tijdens de feest- weken rond 100.000 kwu zal gebruiken. Een bijzondere attractie zal ook zijn de komst van de Veteran Car Club uit Engeland, waarvan de leden met twintig auto's van het bouwjaar 1920 naar het continent zullen oversteken om vanaf Hoek van Holland in colon ne naar Alkmaar te rijden. Op de Ber- gerweg zullen al deze oude vehikels uitkomen in een snelheidswedstrijd. Verder worden er op hoog niveau be sprekingen gevoerd over de organisa tie van een Legerdag. Natuurlijk zijn er ook op cultureel terrein op het gebied van de sport en voor de jeugd tal van evenementen, waarop wij mor gen nader zullen terugkomen. DONDERDAG. VICTORIA THEATER, 8 uur: De rode baret (14 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur: „Song of love'' (a.l.) CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Raz zia in Triest (18 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Het dubbele leven van dr Gerbrand (14 jaar). GULDEN VLIES, 10.30 uur: Verg. Prov. Commmissie Veilingen. 8 uur: Nederlands Trio voor Kamcrmuziek- verenigitjg. WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Bijeenkomst aquariumver. Rode Rio. 810 u.: Modeshow fa. Hilckmann. LUNCHROOM V. en D„ 2.30, 3.45, 8 en 9.15 uur: Modeflitsen. BAPTISTENKERK, 8 uur: Lezing J. W. Kaiser. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Claudine Witsen Elias voor KCB. VRIJDAG REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Zo lang jij bij mij bent (14 j.) VICTORIA THEATER, 8 u.: Betaal de liefde (18 j.) HARMONIE THEATER, 8 u.: De banneling van Ballantrae (14 j.) CINEMA AMERICAIN, 8 u.: Toledo, stad vari terreur (14 j.) STED. MUSEUM, 8 u.: Opening expositie Doorwerken. DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Kruizi ga, Koorstraat 59. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 8.22 20.50 Vrijdag 9.22 22.04 TE CAMPERDUIN hoog laag Donderdag 8.27 20.55 2.27 14.55 Vrijdag 9.27 22.09 3.27 16.09 Joegoslavië is.in menig opzicht een land van scherpe tegenstellingen. Het is ongetwijfeld westers georiënteerd, doch het moderne westen en het achterlijke Oosten ontmoeten hier elkaar zo uitermate zichtbaar, dat de brug over de Vardar in de stad Skopje de grens tussen twee contrasterende werelden schijnt te vormen. Aan de kust, die aan de Rivièra doet denken, heerst een zekere mate van luxe, doch hoe ver der men het binnenland intrekt, des te meer wordt men getroffen door de armoede, waarin de uit diverse rassen bestaande bevolking leeft. Ofschoon Joegoslavië een communistisch land is, staat de bevolking nagenoeg onverschillig tegenover de politiek, wat niet wegneemt, dat maarschalk Tito algemeen als de bevrijder van het land wordt geacht en vereerd. Sedert zijn breuk met de Komin- form, is de belangstelling voor het ruige land van de maarschalk zeer toegeno men, temeer waar Tito de grenzen voor het toerisme wijd openstelde. Aldus waren de ornitholoog-journa list Simon de Waard en diens metgezel het vorige jaar in de gelegenheid een uitgebreide zwerftocht door deze volks republiek te ondernemen, waarbij na tuurlijk talrijke kleurenfoto's en een zeer interessante film werden opgeno men, die gisterenavond voor de leden van de samenwerkende organisaties, Nat. Hist. Ver., V.U., N.R.V., Ned. Ver. van Huisvrouwen, het Nut en I.A.O., die „Het Gulden Vlies" tot de laatste plaats vulden, werden geprojecteerd, toegelicht door de heer De Waard, die een zeer geestig verteller bleek te zijn. De reis was eigenlijk ondernomen om de vogelgebieden van Joego-Slavië te bestuderen, doch toen deze reportage tegenviel, trok men dieper het primi tieve, schilderachtige, achterlijke doch onbedorven achterland in, waar een uiterst hulpvaardige en vriendelijke be volking woont. Bij het passeren van de grens onder vindt de toerist geen enkele last van de Staatspolitie en de douane, die zelfs de bagage van de reizigers niet onder zoekt. Ofschoon men daarvan zelf niets bemerkt, wordt over de vreemdeling toch een zekere controle uitgeoefend. Een eerste blik op de hoofdstad Beo- grad (vroeger Belgrado genaamd) doet zien, dat de stad terrasvormig is ge bouw en aan de samenvoeging van Donau en Save is gelegen. Er rijden nagenoeg geen auto's, zodat men voor het hoofdstedelijke station slechts een aantal wrakkige fiacres, getrokken door stokoude paardjes, aantreft. Het voor komen van de koetsiers moge dan iets gemeen hebben met dat van een ban diet, het zijn behoorlijke mensen, die de reizigers niet afzetten en aan het einde van de rit steeds de stereotiepe vraag stellen of zij misschien een broek over hebben! Beograd, waar de wolkenkrabbers niet ontbreken en de afwezigheid van autoverkeer een merkwaardige indruk oplevert, werd in de jongste oorlog zwaar geteisterd. De vernielde huizen zijn veelal door nieuwe beton- complexen vervangen, wat nu niet be paald een aesthetische aanblik oplevert. De hoofdstad van het tot Joego-Slavië behorende Montenegro, Titograd is zelfs geheel van beton. Doch ook in Beo grad zelf treft men de contrasten aan, wanneer men zich naar de zigeuner- wijk begeeft, met haar onverharde pa den en een walm van uien en knoflook. In Macedonië eet de bevolking geen warme maaltijden, doch voedt zich slechts met zwart brood en uien. In- plaats van de dure koffie en thee, drinkt men er pruimenjenever en bier, zodat er veel dronkenschap voorkomt. Ook textiel en schoeisel zijn er zeer kostbaar en vallen buiten bereik van de werknemers, die lonen van slechts tachtig a negentig gulden per maand verdienen. De hoofdwegen verkeren in vrij goe de toestand, doch zo spoeaig men aeze verlaat, ontmoet men slecnts aarden paden met diepe kuilen. In Noord-Servië ontmoette men een burgemeester, die anaiphabeet bleek te zijn, doch overigens uitmuntte in hulp vaardigheid. het „raadhuis" bevatte vier bedden voor de komende en gaande ambtenaren, die hun slaapkamer met de gemeente-secretaris moesten delen, welke lunctionans bij het ter plaatse gaan zien alleen van schoenen en col- uert ontdeed en zich zeer vrolijk maakte over de jeuk van de gasten! Bij een toent van bv. 200 km Kan men urenlang voorttrekken zonder ie mand te ommoelen. De natuur met de bergstromen is er prachtig. Dubrovnik, waar de palmen groeien, wekt herinneringen aan Venetië. De logiesprijzen zijn er echter billijker en varieren van zes tot twaalf guiuen per dag. De marine-basis Split is één van de levendigste plaatsen van het land. De film liet zien, dat vrouwen er zware arbeid verrichten zoals 't laden en lossen van wagons en het graven van diepe sleuven voor de riolerings buizen. Het land heelt een ontstellend gebrek aan machines van allerlei aard en ook het reinigingsstelsel, dat slechts uit een oude kruiwagen met een vat er op bestaat, is nog zeer primitief. Na de pauze liet de heer De Waard nog iets van het vogelleven in de uit gestrekte moerassen zien. Vooral ooie vaars en lepelaars komen er bij dui zenden voor, doch ook vele andere soorten als de kwak en de purperrei ger zijn er inheems. Zowel in Alkmaar als in Den Helder hebben de heer 'en me vrouw Neidhöfer-Harting een ivijde kennissenkring. Tot 1940 waren het Nieuwediepers in hart en nieren, maar toen de hete adem van de oorlog over het Juttersnest ivas gegaan vonden zij het raadzamer de oude stad vaarwel te zeggen en naar het veiliger Alkmaar te verhuizen. Zij kwamen in de Kerkstraat, midden in het centrum en daar zullen ze 17 Maart hun gouden huwelijksfeest vieren. De heer Neidhöfer (71 jaar) heeft een avontuurlijk leven achter de rug. Hij was stoker eerste klas bij de Marine en voer vele malen met Harer Majesteils oorlogsbodems het zeegat uit, naar Noorwegen, naar Engeland en ook naar In- dië, waar hij de laatste maal, het was in 1912, ,31/2 jaar bleef. In die tijd nam de heer Neidhöfer deel aan enkele expedities naar Zuid-Celebes. Hij deed dienst op verschillende pantserschepen en torpedojagers en al die namen zitten hem nog vers in het ge heugen. De Hertog Hendrik, de Gelderland, Friesland, Heems kerk, de Jakhals, het zijn de namen van schepenwaarop de bruidegom zijn beste jaren heeft gesleten en waaraan hij nog al tijd met een zekere weemoed terugdenkt. Terivijl hij buiten gaats tvas bemoeide zijn, jonge vrouw in Den Helder zich met de drie kinderen, een zoon en tivee dochters, van wie er een helaas enkele jaren geleden in Indonesië is gestorven. De an dere dochter trouwde eveneens met een marineman. Hij ivas adjudant-machinist en maakte o.a. de slag op de lava-zee mee. Nu is hij ivaar blijft de t'jd evenals zijn schoonvader al gepensionneerd. De. enige zoon van het gouden echtpaar is na tuurlijk ook bij de marine. Als korporaal-schoenmaker. Zij zul len op 17 Maart zeker aanwezig zijn in het straatje aan de voet van de Grote kerk in Alkmaar. De heer Neidhöfer, die in 1925 werd gepensionneerd en er enige jaren als autowachter op hel W aagplein wat bijverdiende heeft dit baantje om gezond heidsredenen weer vaarwel moe ten zeggen. Hij doet het nu kalmpjes aan. De firma H. S. Cloeck, herenmode magazijn op de hoek van de Laat en de Boterstraat, heeft al een respecta bele ouderdom. Op 15 Maart bestaat zij 89 jaar. We hebben dat in dit ver band even willen noemen omdat de zaak ondanks haar leeftijd nog jong en fris is gebleven, zoals is gebleken uit de veranderingen, die de heer P. Cloeck in zijn winkel heeft aangebracht. Daar zijn de toonbanken verdwenen, die al tijd een barrière vormden tussen de klanten en de artikelen. Nu kan de klant vrijelijk naar de vakken stappen en daaruit zijn keus bepalen. Doordat men tevens de stellingen lager heeft gemaakt en èen gezellig zitje heeft aan gebracht, heeft het interieur van de winkel veel aan waarde gewonnen. Ook op de eerste verdieping, waar de af deling kinderkleding en sportkleding is gevestigd, zijn nieuwe stellages ge komen en hier is ook een tweede, rui me paskamer ingericht. Allerlei verbe teringen dus, die aantonen, dat deze oude Alkmaarse firma zich aan de moderne tijden aanpast. Negen-en tachtig jaar is het al geleden, dat de heer H. S. Cloeck „zijn geëerde stad genoten in de Alkmaarsche Courant van 1865 berigte, dat hij zich als Klee dermaker had gevestigd. Hij beval zich beleefdelijk aan, daarbij een prompte en civile bediening belovende". In 1874 kocht de Meester-kleedermaker op de hoek van de Boterstraat een winkeltje en daaruit groeide na diverse verbou wingen in 1895, 1902, 1911 en 1932 het Witte Huis, waarin de vader van de heer P. Cloeck vijftig jaar lang de scep ter zwaaide en waarin hij zelf nu ook al dertig jaar zit, terwijl zijn zoon zich momenteel op de vakschool voor de kleermakerij op zijn toekomstige taak voorbereidt. Op Vrijdag 12 Maart bij de aanvang van de dienst zal de abonné-koppeling tussen de geautomatiseerde netten van het technisch district Alkmaar en die van het technische district Zwolle in dienst worden gesteld. De aangeslotenen in het district Alkmaar kunnen dan alle nummers in de geautomatiseerde netten van het district Zwolle door lopend rechtstreeks kiezen. Ook zal op genoemde datum de kop peling ZwolleAlkmaar in dienst wor den gesteld, waardoor de automatische verbinding ook omgekeerd mogelijk is geworden. De Zwollenaren zullen echter het eiland Texel niet kunnen bellen. Tussen 1 April en 1 October is het verboden iepenhout te laten liggen, op gestapeld te houden of te vervoeren, met uitzondering van: a. hout met een doorsnede, kleiner dan 7 cm; b. geheel ontschorst hout; c. hout, dat onder wa ter ligt; d. hout, waarvan de schors in haar. geheel op de door de minister yan Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning te bepalen wijze is behandeld. Niet nakoming van dit verbod wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste één maand of hechtenis van ten hoog ste duizend gulden. De opgeheven knotsen zijn allerminst bedoeld als onvriendelijk ge baar. Integendeel, zij vormen een erehaag voor het bruidspaar Leguijt-Krul. De bruid, mej. A. Krul, was altijd een zeer gewaar deerd medewerkster van de gymnastiekvereniging Voorwaarts te Oterleek, waarvan de damesleden zich gisteren bij het raadhuis aldaar hadden opgesteld om aan dit huwelijk luister bij te zetten. Voor Jan de Boer gaan de zaken in het Burchttornooi naar wens. Hij had gisteravond slechts 19 beurten nodig om Henk van Won deren een nederlaag te bezorgen en bovendien maakte Piet Hoog land een einde aan het ongeslagen record van Theo Schot Sr. Jan de Boer is thans de enige speler die alle te behalen winstpunten ver overde. Dat wil echter nog geens zins zeggen, dat nu geen verrassin gen meer mogelijk zijn. Integen deel. De Boer moet nog vier par tijen spelen en als hij één fout maakt zijn er drie kapers op de kust in de vorm van Piet Rolie, Dirk Wester en Theo Schot, die ieder slechts één partij hebben verloren. Met een slotserie van 33 maakte Jan de Boer in zijn partij tegen Henk van Wonderen als eerste de 150 vol. Op dat moment had Van Wonderen nog slechts 82 caramboles verzameld. In Op de jaarvergadering van de Alkmaarse Waterratten waren ver schillende prettige geluiden te be luisteren. De zwem- en polopresta ties vertoonden het vorige jaar een opgaande lijn, het aantal water- polozeventallen had zich van één dames- en één herenzevental uit gebreid tot een totaal van vijf en de verrichtingen van deze teams waren uitstekend. Alleen de stem van de penningmeester klonk in mineur. Dat is overigens een normale zaak. Op iedere jaarvergadering van alle zwemverenigingen is men reeds te vreden als de penningmeester kans heeft gezien de eindjes aan elkaar te knopen. De huishouding van zwem verenigingen kost veel geld en de ba ten uit wedstrijden en donaties zijn maar zeer gering. Het DAW-bestuur heeft op middelen gezonnen om hier in verandering te brengen. Men wil namelijk in de kortst mogelijke tijd de zwem- en poloprestaties zodanig opvoeren dat men op nationaal niveau volledig kan meetellen. Daarvoor is noodzakelijk een intensieve training en het bezoek aan nationale wedstrij den. Abonnements- en reisgelden zijn voor vele adspirantleden vaak te kost baar. Om hierin tegemoet te kunnen komen heeft men destijds een trai ningsfonds gesticht, dat echter zeer noodzakelijke uitbreiding behoeft om doelmatig te kunnen werken. Daarom heeft men besloten een verloting te organiseren, waarvoor inmiddels de noodzakelijke toestemming van de mi nister van Justitie is verkregen. Het wordt een zeer bijzondere verloting Op de loten komt geen nummer maar een bepaalde tijd te staan uitgedrukt in „x" aantal seconden. Vijf dagen vóórdat de trekking zal plaats vinden worden vijf horloges van zeer bijzon dere kwaliteit opgewonden, verpakt en verzegeld. Op de trekkingsavond zullen de horloges worden uitgereikt aan de bezitters van de eigenaars der loten die corresponderen met de tija die de horloges aangeven. In het bestuur van DAW kwamen enkele mutaties. Voor de aftredende commissarissen A. Slikker en H. de Jong werden benoemd Gre Cloeck en Frans Noom. De zwemcommissie is voor dit jaar als volgt samengesteld: K. van der Pol, Wil de Groot en Jan Nierop Groot. De polocommiasieVan Es, Ad Boxem en Hans van der Horst. Aan het einde van de vergadering vond een kleine ceremonie plaats. Het Erelid F. Boxem had namelijk een wisselbeker beschikbaar gesteld voor het meest verdienstelijke lid. Met al gemene stemmen had het bestuur be sloten dat de heer Van Es daarop de meeste aanspraken kon maken, vooral omdat hij als polotrainer zoveel ver dienste voor DAW heeft gehad. Met toepasselijke woorden werd hem door de heer Boxem de beker overhandigd en tevens een legpenning die het eigendom van de heer Van Es zal blijven. Voorzitter K. van der Pol had in zijn openingswoord dank gebracht aan de heer Van der Grient die evenals zijn personeel als bedrijfsleider van de Overdekte zeer veel steun aan de vereniging had gegeven. de nastoot kwam hij met een serie van 41 nog gevaarlijk dicht in de buurt. Niettegenstaande het feit dat Piet Rolie het kleine spel probeerde te spelen, hetgeen hem gisteravond won derwel gelukte, kreeg zijn tegenstan der Arie Dekker maar zelden een be hoorlijke aanvangsstoot. Dit en het sterke spel van Rolie waren oorzaak dat Dekker geen schijn van kans kreeg en met 150 tegen 66 het onderspit moest delven. Dat was overigens geen schan de, want Rolie had de partij in 22 beurten beëindigd. Eerder op de avond had Dekker een gedecideerde over winning behaald op Daaf Kranenburg. Toen Piet Hoogland in de 12e beurt een serie van 20 produceerde, had hij zijn kleine achterstand op Dirk Wester weggewerkt. Wester antwoordde ech ter met een serie van 28 en op de poedel van Hoogland met 12, waarmee hij de. stand op 85 tegen 41 in zijn voordeel bracht. Na 29 beurten was Wester nog slechts 10 caramboles van het eindpunt verwijderd en waren er voor Hoogland nog 65 punten te ma ken. Het scheen een royale overwin ning voor Wester te zullen worden, maar toen hij voor die laatste tien caramboles nog 7 beurten nodig had, ging Piet Hoogland hem nog lelijk be dreigen. Verder dan 131 kon Hoog land het echter niet brengen. Tegen Theo Schot deed Hoogland het anders. Hoewel de strijd aanvan kelijk gelijk opging, moest Schot met een achterstand van 48 caramboles de eer aan Hoogland laten, die zijn pro ductiviteit voor zijn eindsprint had bewaard. Jan de Boer 150 19 33 7.89 Henk van Wonderen 123 19 41 6.47 Piet Rolie 150 22 19 6.81 Arie Dekker 66 22 14 3.00 Arie Dekker 150 27 24 5.55 Daaf Kranenburg 102 27 17 3.77 Piet Hoogland 131 36 20 3.63 Dirk Wester 150 36 28 4.16 Piet Hoogland 150 38 23 3.94 Theo Schot Sr. 102 38 11 2.68 De stand luidt: De Boer 3 5.23 6 Rolie 3 4.32 4 Dekker 3 3.92 4 Wester 3 3.81 4 Schot 3 3.40 4 Van Wonderen 4 4.14 2 Hoogland 4 3.65 2 Kranenburg 4 3.83 2 Zaterdagavond worden in de boven zaal van café „Tom" de Alkmaarse judokampioenschappen georganiseerd. Uit een groot aantal gegadigden (de judoclub Alkmaar mag zich in een gezonde groei verheugen) kwa men zes finalisten te voorschijn, die el kaar de titel van Alkmaars kampioen gaan betwisten. Het zijn: C. Groefse- ma, G. Snijder, II. Snijder, P. Ridder, M. Groefscma en J. Groot. Deze ongetwijfeld interessante avond zal nog meer kluer krijgen door de re vanchewedstrijden tussen de vertegen woordigende teams van Zaandam, Den Helder en Alkmaar. Bovendien zullen enkele dames demonstraties geven in judo en jiu-jitsu en het geheel wordt besloten met een bal. De uitslagen van de voorwedstrijden voor het kampioen schap van Alkmaar luiden als volgt: Eerste serie: M. GroefsemaJ. Kalks- ma 2—0, Ufkes—W. Vulder 2—0, N KooyC. Groefsema 02. J. v. Diepen A. Nomen 01, G. SnijderJ. Kuiper 2—0, H. Blokker—J. Groot 1—0, H. 11 Maart 1954 G e b o r en: Maarten H„ z. v. A Kruithof en M Teigeler; Jan, z. v. C Kok en M. van Geenhuizen; Marjan, d. v. C. Veen en G. Kikkert; Catharina B„ d. v. J. C Groot en C. A. Bijl. Gehuwd: Nicolaas J Buren en Hendrika A. Th. Lansen: Mathijs van de Werken en Maria F. Wit. Overleden: Jan Blankman, 76 j geh. m. C. van Dijk. ZoontjesH. Snijder 02, J. Deenen— J. Riteco 01, P. RidderC. Pancras 1—0, M. Kuil—Th. Corbie 2-el. Tweede serie: C. GroefsemaA. No men 20, G. SnijderH. Blokker 20, H. SnijderJ. Riteco 2—0, P. Ridder T. Corbie 10, M. GroefsemaUfkes 2—0. Zaterdagavond geeft de muziekver- e liging Excelsior o.l.v. dirigent Albert Meyns W H een volksconcert in het Wapen van Heemskerk. Voor de pauze zal het korps een zestal populaire nummers spelen, waaronder Leichte Cavalerie, Wilhelm Teil en Slavische Mars. De tweede helft van de avond wordt verzorgd door de Kaaskapel. Op de gemeentesecretarie is van 11 Maart tot 26 Maart a.s. voor ieder ter inzage gelegd een verzoek van het be stuur van het St. Elisabeth-ziekenhuis, alhier, om ontheffing van artikel 33, 2e lid van de bouwverordening der ge meente Alkmaar met betrekking tot de hoogte van een op het terrein gelegen aan de hoek van de Costerstraat en de Van Everdingenstraat te stichten ver pleegstershuis. OPBRENGST COLLECTE De bruto-opbrengst van de collecte, van 1—6 Maart gehouden, ten bate van „het Prinses Bcatrix-huis" te Groesbeek bedraagt f 348.10,

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 11