bicabpan Stad en omgeving Ook dit jaar 6-11 April) een Paradijs der vrouw Agenda Het districtshoofd P. C. Bitter vandaag 40 jaar bij PEN Extra-concert van Excelsior werd groot succes Gezellige gevarieerde avond van „Autoi Esmen" Villabouw is in Alkmaar nog steeds niet mogelijk Nieuwe strijkplank als nouveauté fpttumuu 11i Nut Kwestie van opstaan en ademhalen Bevattelijk en aantrekkelijk program De kaasmarkt krijgt weer subsidie Eerste steen voor de Chr. BLO-school Jan Klaassen en Katrijn op de planken Voordracht en ballet in aula Murmellii Sportgroep naar „Gota" te Arnhem Jeugdmuziekcorps is in oprichting De uniformenactie van Soli Deo Gloria Bouwrijpe grond eerste vereiste BURGERLIJKE STAND MAANDAG 15 MAART 1954 Het Wapen van Heemskerk zal van 6 tot 11 April de toepasselijke naam dragen van het Paradijs der Vrouw, want dan zal er evenals verleden jaar weer een beurs voor dames worden gehouden, waar aan door twintig Alkmaarse middenstanders wordt deelgenomen. Zij zullen zich gedurende die tijd in aantrekkelijke stands verschansen om het publiek en speciaal wel de vrouwelijke bezoekers een kijkje te gunnen in hun voorraden. Een beurs zonder attracties zou geen beurs zijn en daarom is er ook dit jaar voor gezorgd, dat de dames voldoende redenen zullen hebben om haar schreden naar de Breed- straat te richten. AL was het maar om de kans te lopen de honderdste bezoekster te zijn, voor wie een paar nylon-kousen ligt te wachten. Aangezien er heel wat honderdsten" worden verwacht is de stapel nylons, die de organisatoren hebben ingesla gen bepaald indrukwekkend. Voor iedere 25ste bezoekster is er nog een extra verrassing en verder is in de heus niet hoge entreeprijs koffie en gebak inbegrepen. De entree is dus zeer aantrekkelijk gemaakt, maar ook op de beurs zelf valt er genoeg te beleven. In tegen stelling tot verleden jaar zullen er nu méér demonstraties worden gehouden. We hebben het van de eerste beurs voor dames een bezwaar gevonden, dat er weinig nouveauté's werden getoond en daarvan zijn de organisatoren zelf ook overtuigd gewest. Het resultaat is, dat nu in verschillende stands met het een en ander wordt gedemon streerd. We willen allereerst noemen de nieuwe strijkplank, die door een Alkmaarse huisvrouw, mevrouw Kuys, werd uitgevonden en waarvan de eer ste exemplaren, kersvers van de fa briek, door de firma Dolle van de Nieuwesloot zullen worden getoond. Zoals men zich uit onze publicaties zal herinneren verkocht mevrouw Kuys het patent voor het rollende strijkvlak, voor f 10.000.Getracht zal worden de uitvindster zelf de strijkplank te laten demonstreren. Verdere attracties zijn de kookde monstraties in enkele stands en de vervaardiging van hoedjes van wol draad. De modeshows zullen evenmin op het programma ontbreken. Zij wor den verzorgd door de fa. Koster en worden nu uitsluitend op het toneel gehouden, zodat alle bezoekers een goed gezicht hebben op de modellen. Ook het amusement is volop aanwe zig. Vanaf een draaiende, ronde bühne heeit om op snelle en grondde wifzè UW voedsel ,e -deren- Uw maagklachten op te heiten. WlftftG-CACHETS "AKKER (Advertentie, lng. Med in het midden van de zaal eigenlijk een soort draaimolen zullen de drie Jacksons en later Tom Erich en John nie Meyer hun melodieuze muziek de zaal insturen. De stands zullen van elkaar worden gescheiden door een moderne afraste ring van hout-vlechtwerk en de zaal zal ook ditmaal met ontelbare blo.em- bouquetten worden versierd. In het Paradijs der Vrouw komen o.a. stands met radio's, hoeden, stoffen, schoenen, muziekinstrumenten, lingerie, lederen kleeding, naaimachines, horloges, schrijfmachines, stofzuigers, keuken uitrustingen en draadvlechtwerk. MAANDAG REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Zo lang jij bij mij bent <14 jaar). VICTORIA THEATER, 8 u.: Betaal de liefde (18 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur: De banneling van Ballantrae <14 jaar). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Tole do, stad van terreur (14 jaar). WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Voordrachtsavond. WAAKT en BIDT, 4.30, 6 en 8 u.: Filmvoorstellingen NCGOV. VALKS LUNCHROOM, 8 uur: Bla- vatsky-loge. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Lady Godiva (18 jaar). NOORD-SCHARWOUDE, 8 uur: 's Nachts langs de weg (18 jaar). DINSDAG Bioscopen als Maandag. GULDEN VLIES, 8 u.: Toneelgroep Theater met „Don Camillo". WAPEN VAN HEEMSKERK, 2.30 u.: Lezing Ned. Ver. van Huisvrouwen. GEBOUW HEUL 11, 8 uur: Ver. voor Slecht-horenden. BERGEN. Rustende Jager, 8 u.: Het uur voor middernacht (18 jaar). NOORD-SCHARWOUDE, Tivoli, 8 u. 's Nachts langs de weg (18 jaar). DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek De Bever, Emmastraat 36. HOOG WATER TE BERGEN A/ZEE Maandag 13.18 1.47 Dinsdag 14.20 2.38 TE CAMPERDUIN hoog laag Maandag 13.23 1.52 7.23 19.52 Dinsdag 14.25 2.43 8.25 20.43 De heer P. C. Bitter, vandaag 40 jaar in dienst van het P.E.N., is iemand die van het goede der aarde nimmer afkerig is geweest. Joyeus, gezellig en met een grote zin voor humor is hij een levensgenieter die weet wat zichzelf en anderen toekomt en het is misschien juist door deze eigenschappen, dat hij als districtshoofd bij het P.E.N. een graag geziene chef is. Hij is thans 64 jaar, nóg een jaar en hij gaat met pensioen. Of hem dat spijt? De jubilaris draait er niet om heen. Hij vindt het maar wat leuk, dat hij straks baas over zijn eigen tijd is. ,.Het is nu al zo", vervolgt hij lachend, dat als ik iemand zie werken ik zelf al begin te transpireren." Toch heeft hij aan werken niet het land gehad, deze vitale man, die tot zijn zestigste jaar nog geen enkele ziektedag heeft hoeven te nemen en ook nu nog zo fris is als een hoentje. „Ik ben in de kortst mogelijke tijd een ouwe kerel geworden" grapt hij en bedoelt daarmee dat hij het in zijn oaan zo naar zijn zin heeft gehad, dai. ae tijd zo vlug om is gegaan. In het fen dat hij het 40 jaar bij het PEN heeft volgehouden ziet de heer Bitter hele maal geen verdienste. Het is een kwes tie van iedere dag weer opstaan en ademhalen geweest vindt hij Natuurlijk vindt de heer Bitter het gezellig, om straks met al zijn vrien den, personeel en kennissen onder het genot van een goede sigaar en een Franse likeur nog eens alle goede nerinneringen uit zijn loopbaan op te halen, maar meer dan een aanleiding om eens een gezellig feest te vieren, is dit jubileum niet voor hem. Hij heeft het altijd goed met zijn ZATERDAGAVOND gaf de muziekvereniging „Excelsior" bij wijze van proef, een extra Volksconcert in het Wapen van Heemskerk. Hier mede heeft het corps bewezen, de betekenis van zijn muzikale werk zaamheid te willen verruimen. Dit lijkt ons goed gezien, want de kring van donateurs is tot op zekere hoogte toch altijd nog een vorm van isolement. Met enige huivering heeft men het risico genomen, maar het bleek dat de Alkmaarse muziekvrienden deze muzikale daad van „Excelsior ten hoogste waardeerden, want men had het genoegen, voor een zo goed als uitverkochte zaal te concerteren. personeel kunnen vinden en omgekeerd is dit ook het geval geweest. "Ik ben een op en top democraat" vertelt hij van zichzelf, niet alleen in woord, maar ook in de daad". En als ik nu weet dat mijn onderge schikten dermate vakbekwaam zijn dat zij zich alle enkunnen redden, waarom zou ik dan mijn neus in hun zaken steken? Ik ben toch geen kin derjuffrouw? De beginperiode van zijn loopbaan in het electriciteitsbedrijf is voor de heer Bitter de amusantste geweest. Hij moest toen namelijk drie jaar in mili taire dienst. „Dat was nog eens een tijd" zegt de jubilaris lachend, „man, wat heb ik toen een plezier gehad. Het was er toen heel anders dan nu. Veel gezelli ger. Ook wat het oorlogvoeren betreft. Nog zie ik de mensen in Limburg, toen de oorlog in 1914 uitbrak, met bordjes „Verboden Toegang" naar de grens lo pen om de Uhlanen (Je weet wel, die kerels met die lange lansen) tegen te houden. En verdraaid, de heren Duit sers maakten netjes rechtsomkeert... Twaalf jaar is de heer Bitter in Zandvoort gestationneerd geweest. In 1926 kreeg hij de leiding van het elec triciteitsbedrijf voor West-Friesland en thans beheert hij het stroomnet dat ten Noorden door Warmenhuizen en ten Zuiden door Castricum begrensd wordt. Vandaag, morgen en overmorgen zullen zijn vele vrienden hem thuis kunnen feliciteren. Wij kunnen hun de verzekering geven dat de heer Bitter en zijn echtgenote hen op voortreffe lijke wijze zullen weten te ontvangen De Kaasmarkt zal ook dit jaar weer kunnen doorgaan. Naar wij vernemen heeft het bestuur van het Nederlands Zuivelbureau aan de Bond van op Coöperatieve grondslag werkende zui velfabrieken In Noord-Holland mede gedeeld, dat het heeft besloten ten be hoeve van de Alkmaarse kaasmarkt voor 1954 weer een subsidie te verlenen van f 30.000, uit te keren in wekelijkse vergoedingen voor de aan het aanvoe ren en oliën der kaas verbonden kos ten. Er wordt slechts het voorbehoud gemaakt dat de begroting van het Zui velbureau door de minister zal worden goedgekeurd. Woensdag a.s. zal aan de Heilooër- dijk de eerste steen worden gelegd van de „Prinses Marijke school" van de Stichting voor Christelijk Buiten gewoon Lager Onderwijs benoorden het IJ. De toneelgroep „Joker" heeft Zon dagmiddag in het Gulden Vlies Jan Klaassen ten tonele gevoerd. Het was een levende poppenkast met Jan en Katrijn in de hoofdrollen, omringd door de bekende figuren als de dien der, die, zoals in dit soort stukken te doen gebruikelijk is, de domoor speelt. We geloven stellig, dat de schrijvers van dergelijke toneelspe len voor de jeugd er verstandig' aan zouden doen door hun pen door me^r zelfcritiek te laten leiden en de he dendaagse jongeren iets anders voor te zetten dan de grappen, die waar schijnlijk onze vaders ook al hebben moeten slikken. In de jeugdlectuur zijn gelukkig <-de psychologische en paedagogische invloeden steeds meer merkbaar, bij het jeugdtoneel is dit nog maar zeer sporadisch het geval en slechts af en toe ziet men dan ook iets fris en orgineels opvoert.x. De „Joker'-spelers mogen dit bedenken bij de samenstelling van hun toekom stige repertoire. Overigens heeft het jonge publiek zich wel vermaakt, naar we afleidden uit de gespannen aandacht, waarmee de avonturen van Jan Klaassen als kok van de koning volgde. De liedjes, die de dialogen onderbraken hebben we wel kunnen waarderen. DE VERENIGING van gymnasiasten Autoi-Esmen verheugt zich niet alleen in een krachtig en bruisend leven, maar heeft tevens het voor recht, dat zij zich gesteund weet door rector en docenten en boven dien in de aula over een eigen home kan beschikken. Daar geeft zij ieder kwartaal een feestavond, die klinkt als een klok en spreekt prae- ses Jaap Nijdain het traditionele woord van welkom tot de curatoren, ouders, rector, docenten en zijn medescholieren en wordt staande de „Hymnus Gymnasii Murmellii" gezongen. In zovere wéék het begin van de „Gevarieerde avond", die Zaterdagavond werd gehouden, niet af van de vorige feestelijke bijeenkomsten doch praeses Nijdam bekende, dat de boog ook op het Murmellius Gymnasium niet altijd even strak gespannen kon zijn en dat daarom het besluit was genomen dit maal met een gevarieerd programma .te komen. £)E PRAESES onthulde ons dat het Murmellius Gymnasium thans een keur van sportbeoefenaars en zelfs cracks onder zijn leerlingen telt. Daar om ook zal dit jaar voor het eerst wor den deelgenomen aan de „Gota" (Gym- In de schets „Geloof jij nam de Alkmaarsche Courant een belang rijke plaats in. i ('.'o Jaap Schoen) In een kort openingswoord werden door de voorzitter, de heer Jan in 't Veldt enkele stimulerende woorden ge sproken voor de Uniform-actie van „Excelsior", tevens werd bekend ge maakt dat „Excelsior" het initiatief heeft genomen tot stichting van een jeugdcorps. We hebben niets tegen amusementsmuziek, maar om hiermede reeds stemming te maken vóór het concert-programma, lijkt ons nu juist geen geschikte voorbereiding. Dirigent Alb. Meyns had voor deze avond een aantrekkelijk en voor iedereen goed te volgen programma samengesteld, en liet zijn musici, weer con amore en zoals we dat van hem gewend zijn muzikaal muziek maken, en dit nog wel na een betrekkelijk korte voorbereidingstijd. Na een pittig gespeelde mars „Na tionaal Embleem" van A. Bagley, de ouverture „Leichle Cavalerie" van Fr. v Suppé in een geslaagd arrangement van W. Meyns. Een slippertje bij het koper en wat ongelijk passage werk. de den weinig of geen afbreuk aan de bril- lante wijze waarop de diligent dit over bekende stuk liet spelen. De technische ehen zijn inderdaad in dit werk nog lang niet licht. „Fête aux Flambeaux" van Welige, een werk dat men veel op concoursen hoort, had uitstekende mo menten; het heeft veel pathos en maakt een vrij zwaarwichtige indruk. Veel opener van structuur en oorspronkelij- opera Wilhelm Tell van Rossini. Dit was wel het best gespeelde werk van de avond Het werd boeiend en ge nuanceerd uitgevoerd. De simpele mo tiefjes vooral in het eerste deel kregen een pikante en scherpe profilering, j Deze compositie is het tenvolle waard, fl01 no8 eens te worden gespeeld. De liefhebbers van Tsjaikowsky's muziek met haar romantische inslag kwamen 1 *n vrÜ langdurige „Slavische Marsch", welke volgens het programma op verzoek werd gespeeld. Met de mars „La Banière" van Alb. Meyns werd het concert-gedeelte van deze avond besloten. „Excelsiorkan terug zien op een succesvol volksconcert. Het is voor het corps nu geen vraag meer of een mu ziekavond buiten de dorateurskrmg kans van slagen heeft. De jongere ge neratie werd speciaal om veel aandacht verzocht, zc heeft zich op lofwaardige wijze aan dit verzoek weten te houden. Het amusements-gedeelte ook in muzi kale stijl, werd verzorgd door de Alk maarse Knaskaoel o.l.v. J. v. <i. Horst, die met zijn vrolijke muziekjes, enkele liedjes en het gekweel van de kunst fluiter Johnny Schutte veel bijval on dervonden. Het publiek toonde zich over deze avond uiterst voldaan en liet dit op ondubbelzinnige wijze blijken. W. SCHREURS. GESLAAGD Voor het candidaatsexamen Rechten slaagde aan de Rijksuniversiteit te Men schrijft ons: Wie zich de moeite zou willen veroorloven om op een willekeurige werkdag, voormiddags tussen plm. acht en negen uur, het verkeer eens nader te bestuderen, dat uit de richting Bergen onze stad met de diverse middelen van vervoer binnenkomt, zal tot de merkwaardige conclusie komen, dat een zeer belangrijk deel der vooraanstaande figuren van onze plaatselijke handel, industrie, finan ciële wereld, rechterlijke macht, onderwijs enz. niet in onze stad doch in het nabij gelegen liefelijke dorp aan de duinrand is gevestigd. Een soortgelijk onderzoek betreffende Heiloo, ingesteld aan de Kennemer- straatweg ter hoogte van de Regulierslaan, zou tot eenzelfde conclusie leiden. ker van melodie is Air de Ballet, uit de Leiden mej. E. J. M. Belonje alhier. DE HEER P. C. BITTER geen kindermeisje (Foto Jaap Schoen) Er moet nog eens flink op de trom worden geslagen, voordat het beno digde totaalbedrag voor de uniformen van Soli er zal zijn. Het saldo blijft echter regelmatig groeien. De afgelo pen week werd een bedrag van f 2b'?»» bijeengebracht, zodat het saldo bij De Twentsche Bank thans f 3.975.65 ge worden ïs. OPBRENGST ZONNESTRAALCOLLECTE De opbrengst van de collecte voor Zonnestraal en het NVV-TBC-fonds die op Zaterdag werd gehouden be droeg bruto f 1129,44. Na aftrek van de gemaakte kosten kon f 1100.57 a„n de Stichting worden overgemaakt. Nu is het natuurlijk juist, dat er steeds mensen zijn geweest, die na het volbrengen van hun dagtaak de stilte der natuur verkiezen boven de zekere beslotenheid, die het wonen in een stad, waarin de huizen zich aaneen i-ijen, nu eenmaal met zich brengt. Toch kan dit niet van een zeker deel der vorenbe doelde forensen worden gezegd, omdat zij zich noodgedwongen buiten onze ge meente hebben moeten vestigen. Alkmaar bezit namelijk wel een zeer goed uitgerust industrieterrein en ziet zijn woonwijken zich ook met grote complexen arbeiderswoningen uitbrei den overigens een zeer verheugend verschijnsel doch het kan binnen afzienbare tijd nog altijd geen bouw rijpe grond aanbieden aan hen, die er een vrijstaande villa van kleinere of grotere omvang omringd met groen zouden willen bouwen. Toen de Raad in 1938 besloot het grote terreincomplex, omsloten door de Hoever- en Bergerweg. waarop het Bosplan Westerhof w.s geprojecteerd, aan het Rijk in erfpacht af te staan, teneinde daarop een kazerne voor de luchtdoelartillerie te bouwen, ging daar mede de mogelijkheid om op het grond gebied der gemeente tot villabouw over te gaan, verloren. Sedertdien werd geen andere grond voor dit doel in gereedheid gebracht. Het gevolg is geweest, dat wij nu al ja renlang vela goed gesitueerden, die op een of -andere wijze economisch aan onze gemeente zijn verbonden, zich in Bergen of in het op het grondgebied van Heiloo gelegen Blockhovepark zien vestigen, een verschijnsel, dat zich onverminderd zal blijven voordoen tot dat ook wij grond voor villabouw zul len kunnen aanbieden. Het uitbreidingsplan bevat weliswaar een villapark met een breed opgezette „Dreef", die achter het R.K. Kerkhof aan het einde van de Harddraverslaan is ontworpen en vandaar ongeveer naar het hoekpunt van de Westerweg en Regulierslaan zal lopen doch tot heden is daarvoor nog geen kubieke centime ter grpnd opgebracht. Intussen is het natuurlijk verheugend dat de Raad in zijn jongste zitting heeft besloten een drietal percelen tuingrond aan de Zandersweg aan te kopen „ge legen in het gebied, waarop een villawijk is geprojecteerd, die naar men hoont in de toekomst eens zal ver rijzen tussen de Za.idersweg en Wes terweg". Deze laatste omschrijving is nogal zeer vaag en aan geen enKel tijdstip gebonden. Een doelbewuste welvaartspolitiek vereist naast een goed geoutilleerd industrieterrein, goede verkeerswegen en moderne arbeiderswoningen toch zeker ook net beschikbaarstellen van bouwrijpe grond, waarop villa's, flats of cottages kunnen worden gebouwd temidden van aantrekkelijke bos- en waterpartijen. Heiloo-West gaf hiervan reeds een uitstekend voorbeeld, waarbij de eerlijkheid gebied toe te geven, da, daar van ophogingen, geen sprake be hoefde te zijn. Des t't spoediger echter ook Alkmaar grond voor villabouw zal kunnen aan bieden, des te eerder zal ook een einde komen aan de. omstandigheid, dat wij de beter gesitueerden geen vestigings mogelijkheid in onze gemeente kun nen aanbieden en hun daarom over liet touw zien wippen naar Bergen of heir Blockhovepark. wat toch bezwaarlijk een Alkmaar belang kan worden ge noemd. Een scène uit de eenacter „Reik mij de hand, Folleville", die Zaterdag avond in de aula van het Murmel lius gymnasium werd opgevoerd. (Foto Jaap Schoen) nasiale ontmoetingen te Arnhem), wel ke sportmanifestaties in 1954 in Utrecht zullen worden georganiseerd. Het eigenlijke programma ving aan met het nummer „Autoi Esmen", waar in een aantal jeugdige gymnasiasten op de wijs van het eertijds bekende „O Monah" de vriendschap, de sport en de leraren bezongen. Een vermakelijk incident deed zich voor, toen Guus Steinz plotseling de tekst kwijtraakte. Zijn smekende blik werd door Ina Bakker begrepen, die hem de vergeten strofe weer in het oor fluisterde, waarop het geestige vers zonder stoornis ten einde kwam. Onder regie van mevrouw M. Hols- mullerMisik voerden Anneke Bolke- stein, Marianne Couvée, Agiena van Och, Thea Schuurman, Ingrid Brons, Jet Hamburger, Henriëtte Schmidt en Ineke Verdoes de Slavische Dans van Antonin Dvorak uit. aan de vleugel begeleid door Raya Philippo. Jet Hamburger speelde hierbij heel verdienstelijk de rol van de jongeman, die afscheid neemt van het meisje, waarmede hij zo juist heeft gedanst. Het meisje (zeer goed uitgebeeld door Marianne Couvée) blijft bedroefd ach ter, wachtende tot eens haar partner zal terugkeren, wat inderdaad gebeurt en gróte blijdschap bij het gezelschap veroorzaakt. Hans Kaper bleek een uitstekend pia nist te zijn. Vol overgave speelde hij de niet ge makkelijke „Bergamasque" van Claude Debussy, welk vierdelig werk ongeveer twintig minuten in beslag nam, wat voor enkele toehoorders te lang bleek. Dat de overigen hiervoor meer waar dering hadden bleek wel hieruit, dat Hans tot tweemaal toe door een storm achtig applaus werd teruggeroepen. De danseresjes oogstten vervolgens met de Hongaarse Dans van Johannes Brahms veel succes. Jaap Nijdam en Gijs 'Steinz, beiden als Noordhollandse boertjes gekleed, brachten in het in Westfries dialect gezongen nummer „Geloof jij...." het succes van de avond. Ieder gewapend met een nummer van onze courant, bezongen zij de meest uiteenlopende rubrieken van ons blad om zich dan af te vragen: Geloof jij 't? Och man, ze maken er maar wat van! Dt vreugde bereikte een hoogtepunt, toen de leraren ook nog werden be zongen en 't lijkt ons nauwelijks nodig te memoreren, dat aan het slot van dit alles de Aula bijna werd afgebroken. Na de pauze werd de één-acter van Eugène Labiche „Reik mij de hand, Foleville'' opgevoerd, uit het Frans ver taald door AVRO's hoorspelschrijver dr P. H. Schroder, zelf oud-leerling van het Murmellius Gymnasium. Het stuk zelf is slechts een vrij onbenullig nie mendalletje. Er komen drie driftige heerschappen in voor, nl. de markies de Manicamp, de vicomte de Chatenay en de even opvliegende Bertha de Mani camp. Daartegenover staat de sullige, dromerige figuur van de Chevalier de Folleville. De markies wenst, dat zijn dochter met de Folleville zal trouwen, wat deze laatste niet wil. Als na heftige scènes als duels en een klap van de jongedame vicomte de Chatenay toch de uitverko rene blijkt te zijn. komt de liefde van de FolleVille te laat en kan hij slechts de markies de hand reiken. Onder de uitstekende regie van de heer W. F. H. Kegel, de leraar in het Grieks en Latijn, hebben Karei Acke- rna als de markies, Hans van den Wall Bake als de vicomte de Chatenay, Wim de Jong als de Folleville en Renée Brouwer als Bertha de Manicamp de hoofdrollen uitnemend vervuld. Nadat het doek gevallen en tot alle medewerkenden woorden van dank waren gesproken, begon een gezellig bal. opgeluisterd door de muziek van 't Zaanse gezelschap „The Favourites". Geboren Jannes, z. van D. Talens en J. van Velzen. Pieter G„ z. van P. G. Zandvoort en M. J. Pauw. Rosema- rie, d. van N W. Booij én G. E. C. C. Koreman. Cornelia A. M., d. van C. M. van der Stok en A. H. Brugman. Ondertrouwd: W. J. van Rutten en Francina Blauw, Overleden Adriaan A. Hendrikse, 87 jaar, wed. van A. Blaas.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 5