n I 1 I I Vervolg stadsnieuws 'JESDAG! 1 ENSOAG 5®J 1 I I I I Nieuws uit de Langedijk Samenvoeging met de bank in Oudkarspel was belangrijk Coöperatieve Boerenleenbank had omzet van 25 millioen LAATSTE NIEUWS Het Roode Kruis vraagt dit jaar extra de aandacht Nieuws uit Koedijk Tuinbouwvereniging De West dringt aan op spoedige steun Verse Eieren Meyroos Alleen KLEPPER's VIS 1 P.L.38 r s.v.p. Coöp. Boerenleenbank Noord-Scharwoude Afscheid van de veteraan N. Kooij Akersloot LTB dankbaar over het afgelopen jaar Heiloo Bergen BURGERLIJKE STAND BURGERLIJKE STAND „De Toekomst" tegen een neerzetveiling Gevonden voorwerpen In 1953 nog grotere bloei KONINGIN IN JULI NAAR LONDEN De Rijp BATO gaf een goede turnuitvoering Deemster Diefstal van hout JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Inzameling voor rampendepóts Midden April zal te laat zijn J eugdkampioenschap dammen Afslag (5) 10 voor f 1.00 (4) 11% (3) 12% (2) 13% dl 14% F ARM ALL CUB TRACTOR EENPLANEETJr f' ER IS VOLOP De schoolvoetbal gaat weer rollen Fiets werd gekraakt Automatiek op Nieuwesloot MARKTBERICHTEN Voorlopig marktoverzicht Purmererid DINSDAG ie MAART 1954 ;estraat 57 ITIS EEN ')JE_ TOL l. RIJST voor 59 rRUNDVET ram 59 LENSTROOP g-biik 97 BAKMEEL 'ken ga MUSKAAT us 39 ;rse EIEREN 10 voor 37 iDELTJES S, 200 gr 33 ARD (bekend i extra groot an 55 voor 49 ÏRSTIJFSEL EL GRATIS! TOILET. 3 st. 50 W. WAS- EL, 2 pk. 55 EEP, Adelaar a. stukken 39 KNIJPERS rten ?7 0NMAAK- ERS, 2 st. ?7 LTROLLEN 39 1PORT a n de kook BONEN fE BONEN ,°r....75 5BROOD en, 200 gr 39 KAAS 40 am 83 PITTIGE 40 im 1 09 E KAAS volv. m 109 .ME HAM am 57 SE LEVER- T met spek am 39 ËLAAT- T, 150 gr 67 SPRITS- r ;en 7 v. 391 iELSE IS, 250 gr 35 ETJES, ht koekje, am 49 rAFELS am 49 NOIR 39 S met eitjes. -2°_ xAAT- S, 200 gr 35 jOLLIES 25 EPRALINr,o am 49 JUJUBES am 39 KRENTEN! 35( KAAS 69 HAGEL- 200 gr 24 IEIEN en am 2 pt. g9 ONTBIJT EN 2 st. 49 G atensaus 1EEL 47 25 uw rijwiel AY aan de TRAAT NOORD-SCHARWOUDE. De Coöperatieve Boerenleenbank Oud karspelNoord-Scharwoude vergaderde Maandagavond in het lokaal van mevrouw de weduwe De Bakker. De voorzitter, de heer P. Wijn, gewaagde in zijn opening van de gunstige gang van zaken tijdens het afgelopen jaar. Sinds de fusie tussen de banken van Noord-Scharwoude en Oudkarspel, zei spreker, is de betekenis en groei van de samen- gevoegde banken zeer toegenomen. De coöperatieve boerenleenbanken hebben, vervolgde spreker, in de loop der jaren in alle opzichten haar bestaansrecht bewezen en de groei der coöperatieve boerenleenbank is gevolgd door coöperaties van allerlei terrein. Spreker schetste de taak der coöperaties als een corrigerende factor op de handel- en trustvor ming. De stichting der coöperaties achtte spreker dan ook in het belang van de kleine ondernemers waarbij hij opmerkte het particuliere initiatief niet te onderschatten. Op verzoek van de voorzitter werd de kassier, de heer Voogt voor deze vergadering als secretaris aangewezen. Alvorens de agenda af te werken nam de voorzitter met een enkel woord afscheid van de heer N. Kooij, plaats vervangend lid van de Raad van Toe zicht, een veteraan tevens oprichter der Boerenleenbank, die gedurende vijf en veertig jaar zijn beste krachten aan de bank had gegeven in diverse functies. Als blijk van waardering werd hem een rokertje aangeboden. De heer Kooij die nog enkele oude herinnerin gen ophaalde, dankte voor deze vrien delijke geste. De secretaris, de heer K. van Nienes gaf daarna in zijn jaarver slag diverse bijzonderheden weer. Het aantal dagboekposten steeg van 9450 tot 10845. De omzet bedroeg f 12.700.000 of f 2.100.000 meer dan het vorig boek jaar. Het aantal uitgegeven spaarboek jes vermeerderde tot 939. Het ledental bedroeg 322 of acht meer dan in 1952. Er waren 75 credieten in lopende rekening en 40 voorschothouders. Het bestuur en de Raad van Toezicht kwa men in totaal 24 keer bijeen. ne samensteller memoreerde dat er nog twee oprichters van de bank in leven zijn, nl. de heren N. Kooij en J. Siipheer. De rekening vermeldde een eindbedag van f 11.039.543,55 en de ba lans in totaal f 1.560.792,23. Het tegoed bij de Centr. Bank bedroeg f 482.563,75. Van rekeninghouders was te vorderen f 511.639,16 en schuldig aan rekening- Dezer dagen werd de jaarvergadering van de L.T.B. afd. Akersloot, onder grote belangstelling van de zijde der leden, gehouden in café Verduin. Voor zitter YV. Swart gaf in een kort over zicht weer, hetgeen in het afgelopen jaar was verricht en bereikt en vond dat dit aanleiding moest geven tot grote reden van dankbaarheid. Thans is het Landbouwschap in wor ding, aldus de voorzitter. In samenwer king met onze standsorganisaties zal de gehele agrarische stand van Neder land in dit Landbouwschap zijn boon tjes grotendeels zelf moeten gaan dop pen. Door mr de Munck werd op een zeer duidelijke en deskundige wijze een uit eenzetting gegeven over de Wettelijke Aansprakelijkheid tegenover derden. Met verschillende eenvoudige en spre kende voorbeelden lichtte spreker deze uitgebreide en veelzijdige materie toe. Bij de bestuursverkiezing werden de heren P. van Diepen, P. Schouten en P. Kerssens met resp. 31, 30 en 30 stem men herkozen voor de tijd van drie jaar. „HET VIERDE PRINSENKIND" De bond van plattelandsvrouwen zal op Maandag a.s. een vergadering hou den waarop door mej. Van Woerkom een causerie zal worden gehouden over de stichting „Het Vierde Prin senkind". Een film zal het gesprokene verduidelijken. Tevens zal een be stuursverkiezing plaats vinden voor het met-herkiesbare bestuurslid mevr. Hoogschagen. Gebortn Feücitas M., d. van N. C. Smit en M A. Rapp. Geertrui M., d. van 4 4. Vis en D. M. J. Rottinghuis. Ondertrouwd "Jacques Vlaande ren en Cora M. Spruit (won. te Alkmaar) Getrouwd Orsino Porijs en Maria G. van Hoof, won. te A'dam. houders f 113.049,81. Het bedrag aan spaargelden vermeerderde met f 130.000 en bedroeg aan het einde van 1953 f 1.348.160,72. Het bruto bedrijfsover- schot bedroeg f 10.346,04. Op het kan toorgebouw en meubilair werd f 7749 afgeschreven. Na belastingreservering etc. bleef er een netto winst over van f 27,76 welk bedrag aan de reserves zal wordentoegevoegd. DE vergadering ging accoord met de wijziging van artikel vijf van het huis houdelijk reglement waarbij de plaat sing van spaargelden opnieuw wordt geregeld. Bij de gehouden verkiezingen werd de heer J. Duijves Az. als be stuurslid herkozen en de heer E. Vlug als plaatsvervangend bestuurslid. Ver volgens werd de heer J. Kramer Pz. als lid van de Raad van Toezicht ge kozen en de heer P. de Geus Kz. als plaatsvervanger. Op een verzoek van de heer K. van -Dijk om safeloketten in te richten werd geantwoord dat men bij voldoende belangstelling hiertoe wel wenst over te gaan. De voorzitter deel de tenslotte nog mede dat de bank haar medewerking zal verlenen aan het waarborginstituut voor de tuin bouw. LANGEDIJK. Burgerlijke stand in de week van 7 tot en met 13 Maart Geboren Jacoba, d. van B. J. Spaaij en Gr. Maakal. Jacob, z. van W. Koedijk en J. van Laar. Harold E. R., z. van W. H. E. Tinga en E. Gutten- berg. Jozef M., z. van H. C. Bruin en M. J. Scholten. Dirk, z. van P. Wolfs winkel en M. Blaauboer. Overleden Klaas Blom, 51 jaar, echtgenoot van M. Kansen. Getrouwd Einar de Wijk, won. te Meppel, en Aafje Dirkmaat. ZUIDSCHARWOUDE. De tuinbouw- vereniging „De Toekomst", die Maandag avond vergaderde, behandelde de be schrijvingsbrief voor de algemene ver gadering van de L.G.C. Men sprak zich uit tegen een verhoogd veilingspercentage van i/s petr. voor de neerzetveiling als mede tegen de bouw van een nieuwe neerzetveiling aangezien de plaats, waar men wil bouwen, niet geschikt werd ge acht. Bij de rondvraag verklaarde een der leden, dat hij een jongen ten onrechte had beschuldigd, waardoor deze in moeilijk heden was gekomen. Hij hoopte, dat door deze herroeping de betrokkene gerehabili teerd zou worden. NOORD-SCHARWOUDE. Gevon den: goudkl. schakelarmband; Jumbo stofjas; paar roodbr. kinderwanten; br. wollen herenhandschoen; combinatie tang; br. kinderwantje; bl. plastic kin- derportemonnaie; bl. kinderwantje; vutpotlood; paar grijs-rood-blauwe kinderwanten; bl. meisjeswant; br. gla cé herenhandschoen; zilverkleurig 4 kleuren vulpotlood; rechter br. glacé herenhandschoeen; herenrijwiel. Verloren: blauwe want; rood lederen damesportemonnaie; Volend. shawl; paar grijze wanten; rechter zw. rubber overschoen; grijs gebr. herenhand schoen; groene meisjeswant; paar witte wanten; zw. glacé dameshandschoen; ring met twee sleutels; donkerbl. al pino; steunzool (gips); goudkl. schakel armband; rechter br. led. motorwant; zilveren bedelarmband. Inlichtingen en opgaven omtrent ge vonden en' verloren voorwerpen al leen op werkdagen van 912 en 14 17 uur, Dirpsstraat 69, Noord-Schar woude. BROEK OP LANGENDIJIS Uit het jaarverslag van de Coöp. Boeren leenbank te Broek op Langendijk, die Maandagavond in het lokaal van J. de Boer vergaderde o.l.v., de heer K. Slot, werd o.a. medegedeeld, dat het jaar 1953 voor de bank een gro tere bloei liet zien, welke zich demon streerde, door een hogere omzet en een toeneming van het aantal ver werkte posten, dat steeg van 15100 tot 18600. Het saldi spaargelden steeg van f 551.502,89 tot f 695.335,44; het debet- saldi in rekening-courant bedroeg f 466.793,19, verdeeld over 75 reke ningen. Vorig jaar was dit f 460.564,71; creditsaldi in rek.-courant f 524.172,33 verdeeld over 108 rekeningen. Vorig jaar f 386.677,96. De post voorschotten vermeerderde van f 47.870,34 tot f 87.224,49. Het tegoed bij de Centrale Bank te Utrecht was f 556.866,86, "f een toename van f 213.210,63. De to taal-omzet bedroeg ruim vijf en twin tig millioen. Het ledental ging met twintig vooruit tot 286. De rekening vermeldde een eindcijfer van f 12.561.173,46 en de balans van f 1.283.842,09. Er was een winstsaldo van f 2937,83, welke bedrag aan de reserve zal worden toegevoegd. De kassier, de heer P. Glas, werd vror zijn beheer gedechargeerd. In de va cature C. Spaan werd de heer J. Kos telijk (Noord) als nieuw bestuurslid gekozen. Tot de heer Spaan, die tal van jaren zijn beste krachten aan de (Ongecorrigeerd) H. M. Koningin Juliana zal op 11 Juli a.s. een bezoek aan Engeland brengen, teneinde de inwijdingsplech- Lgheid bij te wonen van de nieuwe Nederlands-Hervormde Kerk in Aus tin Friars te Londen. De oude kerk werd gebouwd in de 13e eeuw en werd in een charter van koning Edu- ard VI van 24 Juli 1550 ten geschenke gegeven aan de Nederlandse gemeen schap te Londen. Tijdens de bombar dementen van 16 Oct. 1940 ging het gebouw verloren. H.K.H. Prinses Ire ne heeft, zoals men zich zal herinne ren, in Juli 1950, 400 jaar na de ver lening van het charter, in aanwezig heid van H.K.H. de Prinses der Ne derlanden, de eerste steen gelegd voor het nieuwe gebouw. Zaterdagavond gaf de gymnastiekver eniging „BATO" haar jaarlijkse uitvoering in café Zomerdijk- De voorzitter, de heer G. Kieft, heette in zijn openingswoord burgemeester en mevr. Dalenberg en de overige belangstellenden welkom. Hij moest tot zijn spijt constateren, dat de zaal slechts matig gevuld was, hetgeen hij weet aan de vele vermakelijkheden. Vóór de pauze lieten de jongens- en de meisjes adspiranten hun oefeningen zien. Vooral het brugnummer van de meisjes-adspiran- ten was zeer attractief. Dick Hooijberg wisselde het programma met een accor deon-solo af, terwijl twee dames en twee heren het gedeelte voor de pauze met grondgymnastiek afsloten. Na de pauze vertoonden de dames_ en heren-senioren hun kunnen aan' de di verse toestellen. Hoewel de senioren-afde ling van BATO kwantitatief niet uit blinkt, was de kwaliteit van het gebo- öene uitstekend. Met name noemen wij ce rhythmische oefening van. de dames, die zeer goed waren te noemen. Zeer zeker brachten de dames hier een pracht stuk propaganda voor deze tak van de gymnastiek. Aan het einde van de avond dankte voorzitter Kieft mej. Lies Rijkes onder het overhandigen van wat fruit vóórhaar beschaafde piano-begeleiding. Wilhelmus D. uit Beemster werd gis termiddag door de Alkmaarse politie rechter mr J. N. Alblas veroordeeld tot f 15 of 10 dagen wegens diefstal van hout. D. verklaarde, dat hij een stuk van een iepenboom, dat al een half jaar in het water langs de Zuider- weg lag had meegenomen zonder zich ervan bewust te zijn, dat hij zich daar mee aan diefstal had schuldig gemaakt. bank had gegeven, werden enige vrien delijke woorden gesproken. In de plaats van de heer Kostelijk, die door zijn verkiezing als bestuurslid aftrad als lid van de Raad tan Toezicht, werd de heer J. Kouwen N.Z. geko zen. Verder zag de heer H. Eiland, lid van de Raad van Toezicht zich weer herkozen. Tot het bestuurslid, de heer C. Spaans, die 35 jaar zijn beste krachten aan de bank had gegeven, werden enkele vriendelijke woorden van afscheid gesproken. Er werd ten slotte nog medegedeeld dat de debet rente voor rekening-couranthouders en voorschotten onder borgstelling ver laagd is van 4% tot 4%% en van voorschotten vaste hypotheken van 4% tot 4%. De rente der spaarbank a 2,4% geldt in het vervolg tot een bedrag van f 10.000. 13. Jackie probeerde nu ook de twee mannen beter in het viezier te krijgen. De een moest iets tegen num mer dertien zeggen. Het was duidelijk, dat dit geen normaal gesprek was tus sen twee wandelaars die wat kuierden in de avond. Jackie's hart bonsde van opwinding. Stel je eens voor, dat hij zou kunnen meehelpen het mysterie van al die geheimzinnige inbraken en berovingen op te lossen! Héél omzich tig kroop hij nog wat naderbijToen kraakte er toch een takje....! Jackie hield zijn adem in! Op hetzelfde ogen blik zwegen, de stemmen. Het was een paar seconden doodstil! Toen zei een van de twee op een fluisterende toon: „Hoorde je dat? Er kraakte wat tussen het struikgewas".... De ander ant woordde: „Ja, ik hoorde ook wat, maar ik geloof niet, dat er onraad is. Een ko nijn misschien of een slapende vogel, die door ons gepraat wakker is gewor den". Het bleef even stil. Ze stonden allebei scherp te luisteren. Jackie ver roerde zich niet. Hij durfde nauwelijks adem te halen. "Weer bleef het enige tijd stil. Toen zei de eerste stem weer: „Nu e weet, wat je te doen staat. ZeJ hem, dat ik niet met mij laat spotten. Hoger dan honderd pop ga ik niet en als 't 'm niet bevalt dan zal 'm dat le lijk opbreken"Ja', zei de ander', ik zal 't 'm wel aan z'n verstand bren gen. Ik ga nu maar. Morgenavond om dezelfde tijd weer hier zeker, hè?" De ander bromde wat terug en toen gin gen zij elk hun's weegs. Het actiecomité van Let Roode Kruis Iieeft gisteravond in hotel Victory de eerste opzet besproken van de inzamelingsactie, die van 24 Mei tot 6 Juni in Alkmaar zal worden gehouden. Verleden jaar heelt men die inzameling op zeer bescheiden schaal uitgevoerd omdat men van mening was, dat de offers, die de bevolking voor het Rampenfonds had gebracht, groot genoeg waren geweest. Naderhand is wel gebleken, dat de Roode Kruis-collecte ook toen1 aan haar doel zou hebben beant woord, omdat de burgerij haar bijdragen aan het Rampenfonds zeker niet als een offer heeft beschouwd, doch als een vanzelfsprekende steun aan haar medemensen, die in nood verkeerden. Daarom zou de collecte voor het Roode Kruis ook in 1953 zijn geslaagd. Het actie comité, dit wetende, hoopt er terecht op, dat Alkmaar iets van de ge dachte, die het bij de inzameling voor het Rampenfonds heeft gekoes terd, zal overdragen op het Roode Kruis. Immers, de actie 1954 is speciaal be doeld om het aantal rampendepots, waarvan de bestaande in Februari van het vorige jaar waardevolle diensten hebben bewezen, aan te vullen. Er zijn momenteel 55 van deze verzamelposten en het is de bedoeling dit aantal uit te breiden tot 80. Als men bedenkt, dat de depots aan inrienting en voorraden een-uitgavewgrgefr vatT-ï 30.000 per stuk dan valt het zeer gemakkelijk te begrijpen, dat ook in 1954 de hniden ver uit de mouwen en diep in de zak zullen moeten worden gestoken om dit doel te bereiken. Alkmaar heeft vóór 1953 tot een van de steden behoord, waar relatief zeer veel werd ingeza meld en het actiecomité vertrouwt er eigenlijk gezegd enigszins op, dat deze goede naam in ere zal worden hersteld. De Tuinbouwvereniging West is in vergadering bijeengeweest in café De Bonte Koe van de heer Jb. Sloothoofd. Hoofdschotel was de agenda voor de jaarvergadering van de Langedijker Groentencentrale, welke morgen in Stompetoren wordt gehouden. Er werd over de hierop vermelde punten maar weinig gezegd. Uit de discussies over de verschil lende vraagstukken bleek wel, dat men de moed nog allerminst heeft verlo ren. De voorzitter, de heer S. Visser, deed in zijn openingswoord uitkomen, dat steunmaatregelen noodzakelijk zijn, nu de vorstperiode geen verbete ring heeft gebracht in de koolprijzen. Men maakt zich echter enigermate on- gerdst over de te verwachten hulp: men vreest nl. dat deze te laat zal komen. Wil men overgaan tot een an dere cultuur, dan heeft men geld nodig voor pootgoed en voor noodzakelijke veranderingen. Vlugge hulp werkt hier dubbel. Als de verwachte steun pas tegen midden of eind April komt, is het vrij zekér te laat, aldus de voor zitter. De h«cr P. Mulder gaf een overzicht van het teeltplan voor 1954 van het proefbedrijf Geestmerambacht. Enkele vragen werden beantwoord. De voorzitter drong er bij die tuin ders, die op een andere teelt willen omschakelen, op aan, zich toch vooral tot de Tuinbouwvoorlichtingsdienst te richten, opdat zij niet voor onnodige kosten komen te staan. De gevaren van het bestrijdingsmid del HCH zal op de algemene vergade ring van de LGC worden besproken. De uitslag van de kooltelling is al dus: rode kool 1252 wagons (Maart 1953: 1606), Deense witte kool 1738 (1393) en 485 wagons gele kool (528). Men heeft in de vergadering van gis teravond, die werd bijgewoond door mej. M. J. Vaders, inspectrice van het hoofdbestuur, verschillende suggesties gedaan, die er toe hebben geleid, dat in principe is besloten een huis-aan- huiscollecte tegen afgifte van kwitan ties te houden, een bedrijfscollecte te organiseren speciaal om de ongehuw de Werknemers te bereiken terecht heeft men zich op het standpunt ge steld, dat de gehuwden reeds hun bij drage zullen geven aan de huiscollec te zodat zij anders dubbel zouden wor den belast en met het oog hierop de medewerking te zoeken van de di recties. De straatcollecte zal evenmin ontbreken en met affiches en vlagden zal deze actie worden ondersteund. Een speciaal comité zal zich belasten met de afdeling „grote giften". Ge tracht zal worden het dokterscabaret uit Utrecht te laten optreden voor de artsen en andere belangstellenden uit de gehele kop van Noord-Holland en waarschijnlijk vóór de actieweken een grote bridgedrive te organiseren eventueel aangevuld met een drive voor klaverjassers. Ook zal van 24 Mei tot 6 Juni in het centrum van de stad weer een hoofdkwartier worden inge richt, waarvoor nog een geschikte ruimte moet worden gezocht. Een belangrijk voorstel was de ver groting van het aantal wijkhoofden, dat thans tien bedraagt, maar welk ge tal, in verband met de stadsuitbreiding en het splitsen van enkele zeer uitge strekte wijken op 17 zal worden ge bracht. Een aantal candidaten zal hier voor worden aangezocht. Het Alkmaarse Roode Kruis zal, zoals uit het bovenstaande blijkt, zijn uiterste best doen de actie 1954, die in wezen nog eeij uitvloeisel is van de Februari-ramp, tot een succes te ma ken. Alle moeite, die men zich ge troost, zal echter tevergeefs zijn als onze burgerij zich hieraan onttrekt, Wanneer we echter een vergelijking trekken met voorgaande jaren geloven wij erop te kunnen vertrouwen, dat dit zeker niet het geval zal zijn en dat Alkmaar in dit jubileumjaar zich stel lig van zijn goede zijde zal latei, zien. Verschillende partijen van de finale van het Jeugdkampioenschap „Dammen" van Noord-Holland zullen te Alkmaar worden gespeeld in het clublokaal van D.D.D. De finalisten zijn: W. Bronger (A'dam), J. Leeuwerik (Zaandijk), H. Langbroek (IJmuiden). H. v. d. Vossen (Haarlem), J. Boon (Den Helder) en J. Keizer (Den Helder). De winnaar van deze groep zal kunnen deelnemen aan de finale van het Jeugdkampioenschap van Nederland. KOELHUISBOTER grasboter 195 per i/2 kg LEKKER EDAMMER KAASJE 40 N.H, 3.75 p. St. Schoutenstraat 7. Tel. 3057 Abonneert U op dit blad TE KOOP een z. g. a. n. met aftakas en wielgewich- ten met linker- en rechter- ploeg, totaal 3000. als nieuw met cuul en ploeg 1000. N.V. v.h. Blom en Dekker SihoorldamN.H.Tel. 277 Uw kansen stijgen, zult het weten Als U 't adverteren niet gaat vergeten Zet vis op tafel, gezond en goedkoop Z.Z.-FILET per kg50 ct HOLL. KABELJAUWFILET per kg. 70 ct KABELJAUW, middelmoot,per kg... 60 ct GROTE STOOFSCHELVIS per kg. 70 ct GROTE SCHOL per 1% kgƒ1.20 GROTE TONG per kg95 ct BAKPONEN per 1% kgƒ1.— BAKWIJTING, schoon, 2 kg1. BAKSCHOL per 2 kg1.10 BAKBOKKING, groot, 12 stuks ƒ1. LEVENDE BAKSCHELVIS per 2 kg. ƒ1.— VERSE KUIT per kg50 ct Alle middagen WARME GEROOKTE PONEN. Neemt proef. Als reclame 50 ct per kg. Warme gebakken SCHOL per kg1.10 Warme gebakken SCHELVIS per Vu kg. ƒ0.90 Warme gebakken BOKKING 8 stuks f 1. KONINGSWEG 57 - TEL. 4728 - ALKMAAR Voor de leerlingen van de diverse lagere scholen in Langedijk, Heerhugowaard, St. Pancras en Koedijk komt straks in April de gelegenheid eikaars krachten in de voetbalsport weer te meten. Begin April zullen de voor-wedstrijden gespeeld wor den, terwijl het de bedoeling is de finale te houden op de Zaterdag van de Paas- vacantie. Naast de voetbal zullen ook andere takken van sport de aandacht op die dag vragen. Er zijn n.l. plannen een School-Sportdag te organiseren, dit jaar dan in Sint Pancras. Zo zullen er voor de meisjes handbal-wedstrijden worden gehouden, de niet in elf- of zeventallen opgenomen jongens en meisjes kunnen voorts deelnemen aan estafette-wedstrij den en zullen dan ook hiermede de eer van hun school hoog kunnen houden. De hoofdprijzen zijn er reeds en wel de mooie wisselprijs (molen) die nu in Koe dijk is en voorts bekers en medailles. Aan de voetbalwedstrijden nemen zoals de zaken nu staan, acht elftallen deel, twee pools van vier elftallen. Elk elftal speelt drie voor-wedstrijden alvorens de finale op de Sportdag zal worden gespeeld De medewerking van de plaatselijke voetbalclubs zal worden gevraagd in ver band met gebruik van terreinen en bal-- len, welke ongetwijfeld wel verleend zal worden. Voor de financiering van een en ander zullen subsidie-aanvragen tot diverse instanties worden gericht. Om half vijf gistermiddag is bij de spoorwegovergang op de Helderseweg een wielrijder van achteren door een vrachtauto aangereden toen de spoor bomen open gingen en de wachtende file zich in beweging zette. Het nieuwe rijwiel werd geheel gekraakt en de chauffeur moest zelfs achteruitrijden om zijn wagen vrij te krijgen van de verwrongen hoop staal. Toen hij deze manoeuvre had volbracht gaf hij echter vol gas en verdween. Het is de politie gelukt de vrachtauto, die in Egmond thuis hoorde+op te spo ren. Getuigen worden verzocht zich in verbinding te stellen met de afde ling Verkeer van de Gemeentepolitie. Ook de Nieuwesloot zal binnenkort een uiterst moderne automatiek en cafétaria krijgen. Het perceel Hoogstraat hoek Nieuwesloot, waarin tot dusverre een cho colaterie was gevestigd, wordt thans ge heel tot eetgelegenheid verbouwd. De eigenaar, de heer Stam, hoopt nog vóór Pasen zijn zaak te openen. ALKMAAR, 15 Maart. Witlof 44—70; rode kool 710,50; savoye kool 8,5020; groene kool 7,5029.50; spruitkool 29 46; boerenkool 932; sla 2728; rode bie ten 45,50; winterpeen 57; waspeen 10 39; uien 28,50; prei 822; knolselde- rie 13—16; appels: Goudreinetten H 49, Hl 41—46 en K 26, Jonathan H 41—46 en K 31 en Zoete Armgard H 35; peren: St. Rémy K 25 en Kroet 16, Winterjan H 29. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Mrt.— 28.000 kg. uien 4.807.10, grove 4.10 5.60, drielingen 6.107; 80.000 kg. rode kool 7—11.80; 137.000 kg. gele kool 6.50 18.30; 88.000 kg. witte kool 69.10; 1300 kg. groene kool 13.50—24.60; 5800 kg. peen B 5.705.90; 3000 kg. bieten A 5.400 kg. witlof IB 6971, IIB 59—62. Doorgedraaid: 33.000 kg. witte kool, 22.000 kg. rode kool. WARMENHUIZEN, 16 Maart. 16.400 kg rode kool 8—10,60; 7100 kg gele kool 6,6017,10; 3550 kg Deense witte kool 6 —9; 500 kg peen C 5,10; 2475 kg uien 5,30 en grove 5,10—5,39. NOORDSCHARWOUDE, 16 Maart. 19.000 kg uien 5,30—6,30, grove 3,70—4,30 en drielingen 8; 1400 kg peen B 5 en C 5; 182.000 kg rode kool 7—10,50; 68.000 kg gele kool 6,60—17,20; 125.000 kg witte kool 69; 500 kg groene kool 1825. Doorgedraaid: 95.000 kg rode kool en 71.000 kg witte kool. Vanmorgen waren er ongeveer 700 runderen aangevoerd. De handel in vette koeien was vrij slepend en de prijzen waren niet beter. Naar de gel de koeien was nog weinig vraag en op de verse markt was het als altijd stil. Er was een groot aanbod van nuchtere kalveren en er ontwikkelde zich een vlugge handel. Ook de slachtkalveren werden vrij vlug verhandeld en mede voor de fokkers bestond een goede kooplust. Op de wolveemarkt was de handel stugger. Hoewel het aanbod niet grpot was, toonden de kopers wei nig animo. De prijzen van de biggen wrren daarentegen hoog en de handel was vlug. Bij de vette varkens was het aanbod iets te groot, wat de gang van zaken wel beïnvloedde. De inzet was weliswaar gelijk van die van de vo rige week, doch het was nog maar de vraag, of deze notering zich kon hand haven.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 7