Olies en Philips willig DE EFFECTENBEURS TE AMSTERDAM Bij bouwer van de Afsluitdijk Lagere werkloosheid en hoger verbruik te verwachten Bonus uit agioreserve belastingvrij een der haussemotieven Gunstig resultaat Vc Gelder Zonen BEURSOVERZICHT Betaalbaarstellingen Koninginnedag verplichte verlofdag voor het bouwbedrijf Afsluitdijk in cijfers Economische positie voor 1954 Landbouwproductie steeg ondanks de ramp met 2pet Reeds 84 firma's nemen deel aan Landbouwbeurs ROTTERDAM fa j ZATERDAG 20 MAART 1954 T^EE HALSSEMOTIEVEN beheersten deze week de beurs. In de eerste plaats hel bericht dat de KONINKLIJKE PETROLEUM MIJ zich wendt tot de autoriteiten in de V.S., die betrokken zijn bij de notering op de New-York Stock Exchange. Indien de Koninklijke niet gegronde verwachtingen had, dat op een noteringsaanvrage gunstig zal worden beschikt, zou zij bovenstaande publicatie achterwege gelaten hebben. De beperking van het stemrecht der aandeel houders (hoogstens 6 stemmen), die bij de AKU zulk een rol speelde met het gevolg dat deze aandelen niet op de New-York Stock Exchange maar alleen op de American Stock Exchange werden toegelaten, schijnt dus thans geen beletsel meer te vormen. De Kon. Olies zullen bij notering op deze Stock Exchange een veel ruimere markt krijgen en daardoor in de toekomst gemakkelijker in eventuele nieuwe kapi taalbehoeften kunhen voorzien, in het bijzonder in dollars, die bij een emissie op de Amsterdamse beurs niet zonder volle medewerking van de deviezeninstau- ties beschikbaar zouden kunnen komen. Een even tuele emissie óók in New-York zal uiteraard een ver lichting voor de Amsterdamse markt betekenen. Nu de weg naar Wallstreet voor dit fonds blijkbaar ge- effend is, is het begrijpelijk dat men ook denkt aan introductie aldaar van andere internationale fondsen, als Unilever en Philips. Olies stegen deze week 30 punten! De huidige koers wekt verwachtingen omtrent een behoorlijk hoger dividend dan verleden jaar (16%) en voorts zou van een stockdividend sprake kunnen zijn indien de maatschappij bereid zou zijn de aandeelhouders te doen delen in de agio winst, die verleden jaar uit de conversie operatie werd behaald en per 31-12-'53 geschat kan worden op rond f 380 millioen. Het kapitaal is thans ruim f 1 milliard. In elk geval zijn de verwachtingen ten aanzien van het dividend en van een bonusuitkering hoog gespannen. Aangenomen wordt, dat een beslissing hoogstens bin nen een maand zal vallen. Een tweede haussemotief lag in de aanschrijving van de minister van Financiën, waarin werd vastge legd dat bonussen voor aandeelhouders, wier aan delen bestanddeel uitmaken van privé vermogen en die geboekt worden ten laste van een agioreserve, vrij van inkomstenbelasting zijn. Prompt bierop heeft hel bestuur van PHILIPS meegedeeld dat de nominale waarde van de preferente en gewone aandelen ten laste van de agioreserve verhoogd wordt van f 750.— tot f 1.000.Verder werd een slotdividend van 8° 0 op de gewone aandelen en 1,6% op de preferente aan delen aangekondigd. Op beide soorten aandelen werd reeds 6% interim dividend uitgekeerd, zodat op de aandelen (van f 750.over 1953 resp. 14% en 7,6% wordt betaald tegen 12%, resp. 7,2% over '52. Wel zij opgemerkt, dat door de bijstempeling er in feite niets verandert. Immers, theoretisch zal de koers van de ge wone aandelen na bijstempeling en ex-slotdividend met één vierde dalen, zodat een koers van circa 260% thans, een koers van circa 190% na bijstempeling en na dividendbetaling betekent. Een bijgestempeld pre ferent aandeel zou circa 145% noteren, uitgaande van de huidige koers van circa 193%, maar de huidige manipulatie doet vermoeden, dat de uitkomsten van de eerste maanden van het lopende boekjaar en de vooruitzichten voor de volgende maanden van dien aard zijn. dat het bestuur hogere dividenden dan van de thans aangekondigde verwacht te zullen kun nen uitkeren. JN VERBAND MET de grote belang stelling, die de beurs weer toont voor Kon. Olie willen wij niet nalaten nog eens te wijzen op de holding maatschappijen Dordtsche Petroleum en Moeara Enim. De preferente Dordtsche Olie aandelen noteren circa 20 bene den die der Koninklijke Olie. Het di vidend is steeds gelijk aan dat van de Olies. Dit laatste geldt ook voor de gewone aandelen zolang de Kon. Olie niet minder uitkeert dan 7 °/o. Deze aandelen noteren gewoonlijk cir ca 25 lager. Bij de Moeara Enim- waarden ligt de zaak wat ingewikkel der. Het kapitaal van deze maatschap pij bestaat uit f 6 millioen gewone aandelen, 3200 oprichters aandelen en 36000 winstbewijzen. Hiertegenover be schikt de Moeara Enim over f 30.3 mil lioen aandelen Koninklijke Olie. Uit .de winst (d.i. het dividend Konink lijke Olie) wordt aan de gewone aan deelhouders, aan de houders van op- richters aandelen en winstbewijzen resp. 32 30 en 36 uitgekeerd. Bijgevolg valt te berekenen dat bij een dividend van b.v. 20 op aandelen Kon. Olie de houders der Moeara Enim-waarden, in bovengenoemde volgorde, ontvangen: 37.1% f529.en f 56.-. De huidige koersen dezer waar den zijn: 675%, f 8550.- en ca. f 980.-. Uitgaande van een dividend van 20%, zijn de rendementen op Kon. Olie, resp. op gewone aandelen, oprichters aandelen en winstbewijzen. Moeara Enim dan te berekenen op 4,7%, resp. 5,5%, 6,2% en 5,7%. Bij een ander di vidend dan 20% op Kon. Olie valt een dergelijke berekening te maken. Duide lijk is dat de rendementen op Moeara Enim-waarden belangrijk hoger zijn dan die op aandelen Koninklijke Olie. Het feit, dat zowel Dordtsche Olie's als Moeara Enim's relatief lager noteren dan Kon. Olie's, komt voort uit de grotere courantheid en het internatio naal karakter van dit laatste fonds. Voor een belegging van meer perma nente aard hebben genoemde aandelen evenwel hun bijzondere merites. Van de oprichtersaandelen bestaan ook cer tificaten van 1/10, die laatstelijk f 859.- noteerden. Volledigheidshalve voegen wij hieraan toe, dat Moeara Enim eventuele stockdividenden van Kon. Olie aan haar portefeuille toevoegt. Uit de koerslijst is te lezen, dat de markt van deze week in het bijzonder voor de locale waarden weer gunstig gedisponeerd is geweest, waarbij Kon. Olie en Philips de gangmakers waren. Unilever bleef wat achter, waarbij het bericht, dat de Amerikaanse tak van het bedrijf ook in 1953 met verlies heeft gewerkt, een rol heeft gespeeld. Aku's konden bijna de tweemaal pari- koers halen. Markante stijgingen za gen wij bij aandelen Rotterdamsche Droogdok (van 398%% tot 427%), bij Hollandsche Beton (van 180% tot 203b) en bij Amsterdamsche Ballast (van 190%% tot 202b). Carp's Garens stegen tot 203b -f- 12%), Nijma tot 174% (4- 7%) en Scholten's Aardappelmeel haalden het dividend ruimschoots in Blaauwhoedenveem Tidewater Beaunit Mills Swift Comp. Studebaker Gilette Comp. Revere Copper Continental Oil General Motors Woolworth Philips Dodge Soekowono Standard Oil New Jersey General Foods U.S. Steel Socony Vacuum Oil Texas Company Norfolk Western Mid. Cont. Petroleum Colgate Palmolive National Dairy Chrysler nr 58 CO 'l 45 7.88 6 7.84 157 126.12 24 12.60 65 19.70 24 15.46 57 20.58 79 31.65 62 15.81 32 20.44 20 114.75 80 31.58 31 18.92 53 23.66 29 15.75 29 23.64 18 23.65 45 31.54 54 15.74 57 23.61 62 47.28 en kwamen op 169% De nieuwe aandelen Gazelle en Sikkens' Lakken liggen goed in de markt en noteerden resp. 150% en 191% en zo zagen wij vrijwel zonder uitzondering hogere koersen voor locale waarden. De scheepsvaartwaarden waren ver deeld doch opmerkelijk was de stij ging van aandelen Oostzee, die van 272% op 3159b kwamen. Ook Van Om meren ligt vast in de markt en noteer de 190%. Bij verschillende van de koersstijgingen ligt zonder twijfel de verwachting ten grondslag, dat som mige bedrijven het voorbeeld van Philips zullen volgen en agioreserves aan aandeelhouders ten goede zullen laten komen, Indonesische waarden waren over het algemeen wat lager. Oostkust moest 6 punten prijsgeven en noteerden 1149b Daarentegen was Billiton vast. De Amsterdamsche Goederenbank gaat een fusie aan met de Nederland- sclie Bank voor Zuid Afrika. Eén aan deel Amsterdamsche Goederen Bank wordt verwisseld in één aandeel Ne- derl. Bank voor Z.A. Na deze trans actie zal het aandelenkapitaal der Ne- derl. Bank v. Z.A. verhoogd worden tot f 20 millioen door een emissie in de verhouding 1 5. Een alleszins be vredigend dividend wordt voor '53/54 in het vooruitzicht gesteld. De Ne- derl. Bank v. Z.A. keerde over 1952/53 9% dividend uit. Aandelen Amsterd. Goederenbank stegen 25 punten tot cir ca de koers der aandelen Ned. Bank v. Z.A., zijnde thans 175%. Slavcnburg's Bank kondigde een on veranderd dividend aan van 8%. Koers 142%. De Noordelijke Industrie Voor Ve- zelvcrwerking heeft ook in 1953 maar matig gewerkt. Uit de verlaagde winst wordt wederom 4% uitgekeerd. De verstoring van het evenwicht tussen vraag en aanbod op de wereldmarkt van bouwplaten is dan ongunstige in vloed geweest op het prijsniveau. Het bedrijf heeft zich evenwel naar beho ren kunnen hadhaven en kon door ver dere rationalisatie en verhoging van de productie tot kostprijsverlaging ko men, die evenwel de winstderving als gevolg van de verlaging van de ver koopprijzen niet kon goed maken. De orderpositie per uit. Febr. '54 was niet onbevredigend en de prijzen bewogen zich in de eerste twee maanden van dit jaar op een iets hoger niveau. De aandelen liepen terug van 86% tot 81%. Van Gelder Zonen heeft weer uiterst gunstige resultaten kunnen boeken. In 1953 werd een winst van niet min der dan f 20 millioen tegen f 18 milioen in '52. Hiervan werd f 9 millioen ge bezigd voor afschrijvingen en f 5 mil lioen wordt gereserveerd. Uit het res tant wordt, zoals wij reeds vermeld den 12% op de gewone en preferente aandelen uitgekeerd. Naast het kapi taal van f 33,4 millioen staan reserves tot een totaal van f 30 millioen. De papierfabrieken zijn in het afgelopen jaar in volle productie geweest en met de in het voornemen liggende nieuwe omvangrijke investeringen zal de cou rantenpapierproductie geleidelijk nog met 15 kunnen stijgen. De nieuwe in vesteringen, die aan de liquiditeitsposi tie nog zware eisen zullen stellen, verwacht men vooralsnog uit eigen middelen te zullen kunnen financieren. De Brouwerij d'Oranjeboom heeft het maatschappelijk kapitaal verhoogd tot f 10 millioen en de Kon. Nederl. Pa pier zal op de aandeelhoudersvergade ring van 1 April voorstellen het kapi taal van f 6 tot 12 millioen te verhogen teneinde de mogelijkheid te scheppen tot uitgifte van nieuwe aandelen. De aandelen dezer ondernemingen noteren resp. 180% en 15r/1/i%. De Nieuwe Rotterdamsche Courant keert -wederom 8 uit. Het exploitatie saldo is weer gestegen doch de hogere winst wordt aangewend voor afschrij vingen. Door verhoogde advertentie- en drukorderomzet hoopt men de gestegen kosten als gevolg van de loonronde te kunnen opvangen. Koers 140 Op de vergadering van Hoyng, waar in een nieuw bestuur werd gekozen, werd nog verklaard dat de resultaten over 1953 nog zeer ongunstig zijn ge veest. Koers 30 1. Ruhaak verhoogt het maatschappelijk kapitaal van f 2% tot f 4 millioen en schept de mogelijkheid onderaandelen van f 100 uit te geven. In 1953 werd 8 over 1950 en 3 interim over '51 uitgekeerd. Het vermoeden is gewet tigd dat stock-dividenden op komst zijn. De koers liep op van 119 tot 130 b. Het Rotterdamsche Beleggingsconsor- tïum keert wederom 10 dividend uit. Deze grote beleggingsmaatschappij heeft in 1953 haar kapitaal wederom aanzienlijk uitgebreid en dit is thans f50% millioen groot waarnaast een reserve staat van f 37,6 millioen. De ef fectenportefeuille is aangegroeid tot f45,4 millioen binnenlandse en f42,2 millioen buitenlandse fondsen. In de beleggingen hebben verschuivingen plaats gehad waarbij o.m. het belang bij Nederlandse internationale con cerns werd uitgebreid. Het Canadese belang werd verdubbeld. Het bezit aan Amerikaanse conjunctuurgevoelige sha res werd verminderd en het Zuid- Afrikaanse belang werd uitgebreid." De Nationale Levensverzekering Bank stelt op 26 Maart de inschrijving open op l' 2.300.000 aandelen, waarop 10 gestoft ...word,t. 4 oude aandelen geven recht op inschrijvin op 1 nieuw aandeel a 100 De directie is van mening in de eerstkomende jaren tenminste 3% divi dend uit te zullen keren. De niet vol gestorte aandelen noteerden op de in courante markt 575%, zodat de theoreti sche waarde van de claim is te berekenen op circa f 90. Deze week noteerden de claims evenwel reeds f150 (dit komt uit op een aandelenkoers van 700 waarop terecht een reactie volgde tot circa 120 Een zeer mooi dividend heeft Berg- huizer Papier aangekondigd nl. 10 in contanten en 20% in aandelen. De aandelen reageerden hierop van 205 tot 225 b. De Bedrijfsraad voor het bouwbedrijf heeft zich tot het college van rijksbe middelaars gewend met het verzoek, een wijziging te willen aanbrengen in de thans geldende regelingen van lonen en andere arbeidsvoorwaarden voor de bouwnijverheid, waardoor in deze be drijfstak voortaan de Koninginnedag als een extra verplichte verlofdag zal gelden. De Afsluitdijk, die werd gebouwd in de jaren 19271933, en die Wieringen met Friesland verbindt, heeft een lengte van 30 kilometer. Aan dit gigantische werk was de aanleg van een dam tussen Wie- ringen en het vasteland van Noord-Holland voorafgegaan. Dit gedeelte, waaraan men werkte in de jaren 19231925, is 21/3 kilo meter lang. De kruinhoogte van de Afsluitdijk ligt van 6.80 tot 7.50 meter boven N.A.P. en de breedte van deze reus op de wa terlijn bedraagt maar liefst 90 meter. De kosten van het gehele werk, dat niet slechts van belang is voor de bescherming van de IJselmeerpolders, doch ook voor de afwatering en de zoetwater voorziening, alsmede als verkeers verbinding, beliepen de somma van rond 200 millioen gulden. (Vervolg van pag. 1) yOOR het overige waren er twee ac tuele vragen, die we gaarne van deskundige zijde zagen belicht. Over de eerste is momenteel de strijd in Hoorn weer ontbrand. Het gaat hier om de kwestie, of bij de inpoldering de nieuwe polder al dan niet door een breed waterfront van de stad zal wor den gescheiden. Er zijn twee stromin gen: zij, die de schoonheid van Hoorn op de voorgrond stellen, verkiezen het waterfront en zij, die het zakenbeiang primair stellen, pleiten voor een directe verbinding. De heer Van Kuffeler nog altijd lid van de Zuiderzeeraad was van oordeel, dat de oplossing, welke thans is gevonden (met een brugverbinding achter Hoorn) bevredigend mag heten. Het nut van een breed waterfront ziet hij overigens niet in, waarbij hij zich beroept op Dordrecht en Kampen, waar een betrekkelijk smalle strook water toch de stedebouwkundige schoonheid recht doet wedervaren. Onze tweede vraag gold de min of meer précaire situatie in de Wieringer- meer, waar een toenemende animositeit dreigt te ontstaan tussen Middenmeer en Wieringerwerf, die beide hei: cen trum willen zijn. Zonder enig voorbehoud erkende de heer Van Kuffeler, dat hier een fout is gemaakt. Het is nu eenmaal zo, dat het economisch- en het bestuurscentrum dienen samen te vallen en dat deze om standigheid over het hoofd is gezien, wreekt zich nu. In ieder geval heeft men uit de Wieringermeer in dit opzicht lering getrokken en zo is in de Noord oostpolder Emmeloord het onbetwist baar centrum geworden en is een split sing, die slechts nadelig kan werken, voorkomen. Tal van onderwerpen, de inpoldering betreffende, kwamen nog ter sprake. Herinnert U zich Den Herder nog van Harderwijk? vroegen wij a Hij was de man die destijds ten heftigste tegen de afsluiting van de Zuiderzee heeft ge ageerd èn om de belangen der vissers én omdat dit naar zijn mening op een grote ramp moest uitlopen. Natuurlijk, Den Herder. Maar hij was een eerlijk vechter, die werkelijk meen de wat hij zei. Maar lastig was hij op z'n tijd wél De dichting van dat laatste gat? wil den we nog weten. „Dat was toch wel een sluitstuk, zowel in letterlijke als in figuurlijke zin." Och, toen het zover was, aldus de heer Van Kuffeler, was de spanning er reeds uit, toen waren er geen proble men meer. Er was een volkomen ver trouwen in het welslagen van het werk. Maar daarmee was het af? Integendeel. Want het is thans zo, dat een nieuwe polder, een nieuwe pro vincie, volkomen geoutilleerd wordt opgeleverd, technisch, maatschappelijk, economisch of uit welke gezichtshoek ook bezien. Zoiets opent weidse perspectieven, steeds nieuwe facetten doen zich voor, allerlei problemen komen aan het op pervlak. Hierin ligt een voor ons va derland zegenrijk werk en ir De Blocq van Kuffeler heeft hierin een zo belang rijk aandeel gehad, dat dit hem stem pelt tot een Nederlander van formaat. Eén, die zich zij het niet ter eigen ere een blijvend monument stichtte en dat monument is de Afsluitdijk. VOLGENS liet Centraal Economisch Plan 1954 zal de gunstige econo mische ontwikkeling, die de naoorlogse periode voor Nederland heeft gekenmerkt dit jaar aanhouden. Verwacht wordt een lagere werk- loosheid en een hoger verbruik, grotere investeringen doch een enigszins kleiner overschot op de lopende rekening van de betalingsbalans dan in 1953. Naar verwachting zal het totaal aantal geheel werklozen dit jaar gemiddeld 82.000 bedragen tegen 102.000 in '53 en 137.000 in '52, Het betalingsbalanssaldo zal dit jaar waarschijnlijk ongeveer 1.010 mil lioen gulden bedragen tegen 1.320 millioen in 19o3 en 1.840 millioen in 1952. Het reële verbruik per hoofd der bevolking zal waarschijnlijk stijgen van 102,5 procent van het verbruik in 1952 tot 107,6 procent van dit verbruik. Voor 1954 wordt met een verdere stijging van de uitvoer rekening gehouden, doch deze stijging zal voornamelijk het resultaat zijn van bijzondere factoren, die zich de komende jaren niet opnieuw behoeven voor te doen. De goud- en deviezenreserves zullen naar verwachting in 1954 blijven toe nemen, tenzij de kapitaalbeweging naar het buitenland grote omvang zou aannemen. De industriële investe ringen zijn de laatste jaren achter gebleven bij de taakstelling, die op een kentering wijzen. Het volume van deze investeringen is voor 1954 dan ook 5 pet. hoger geraamd dan voor 1953. Mocht een inzinking van de we reldconjunctuur inderdaad uitblijven, dan kan deze stijging de inleiding vormen tot een versnelling van v'e industriële expansie, die van zo groot belang is voor de toekomstige wel vaart van Nederland. De productie zal dit jaar 4 pet. hoger zijn. De loonstij ging zal het grootste deel absorberen van de toeneming ten opzichte van 1953 van het netto-product, hoewel ook de winsten kunnen toenemen. Door de belastingverlagingen zal de stijging van het nationale product slechts lei den tot een beperkte verhoging van de inkomsten van de overheid. QOOR de stijging van de nettopro ductie is voor de arbeidsproducti viteit een toeneming van bijna 2 pet. aangenomen ten opzichte van 1953 en voor de werkgelegenheid in bedrijven een uitbreiding met eveneens 2 pet. Overheid en emigratie zullen de ove rige aanwas van de beroepsbevolking opnemen. Naar verwachting zullen de industriële investeringen dit jaar 80 millioen gulden groter zijn dan in 1953. Met betrekking tot de in- en uitvoer wordt aangenomen, dat de wereldmarktprijzen van grondstoffen in 1954 gemiddeld op het peil zullen blijven, dat zij einde 1953 hadden be reikt. Het volume van de uitvoer zal in 1954 vermoedelijk 121 pet. van het volume van 1952 bereiken, verge leken met 114 pet in 1953. Er zijn o.m. goede vooruitzichten voor de uitvoer van die metaalproducten, waarvan de fabricage onlangs is op gang gekomen. Afgezien van de investeringen nodig voor het herstel van de rampschade, zal in 1954 in economisch opzièht wei nig meer van de gevolgen van de ramp te bespeuren zijn. In de landbouw zai de productie- derving nog ongeveer 55 millioen gul den bedragen, waarvan er 30 millioen gulden zullen leiden tot een even grote toeneming van de invoer. Ten aanzien van de ontwikkeling in 1953 wordt medegedeeld, dat het verbruik, naar hoeveelheid gemeten, 3%% gro ter was dan in 1952. Voor het be drijfsleven als geheel leverde 1953 grotere winsten op dan 1952. Welis waar daalden de gemiddelde afzetprij- zen, maar de gemiddelde kostprijzen daalden sterker. Ook nam het pro ductievolume sterk toe. Tenslotte steeg ondanks de ramp de totale land bouwproductie nog met 2 pet. De landbouwbeurs, die van 3 tot en met 8 Mei in Utrecht zal worden ge houden, zal ondanks het feit dat haar omvang enigszins beperkter is dan bij vorige gelegenheden, gezien de grote belangstelling uit alle delen van het land niet van belang ontbloot zijn. De landbouwbeurs zal dit jaar in de 15.000 m2 metende Bernhardhal op het terrein aan de Croeselaan worden gehouden. Deze hal is thans met de 84 firma's, die reeds voor deelneming aan deze beurs hebben ingeschreven, nagenoeg volgeboekt. 3% Nederland .^3 33'/a Nederland '47 3 Nederland '62/64 4 Alkmaar 4% Rotterdam 3% Friesch-Gron Hyp. Bank 21/, Premiel den Haag '52II 3%% Philips (fl-lng) Amsterd Bank Nederl. Handelmij Rotterd. Bank Twentsche Bank Albatros Superfosfaat Albert Heyn AKU Bijenkorf Centrale Suiker Fokker v. Gelder Zonen Heemaf Holl. Melksuiker Houth Dekker 6% pref wd. Houthandel Pont Houthandel Pont 6 pref. Houthandel v Wessem Kon Ned Hoogovens Kon. Nederl. Zout Meelfalr Ned. Bakkerij Nederl Kabel Ned Mach Fabr. „Alkmaar" Ned. Fabr Hoogenstraaten Philips Philips 6% pref wd Plaatwellerij Rotterd Beleggingscons. Stokvis Zn Stork Co Unilever Unilever 6 pref Ver. Blikfabr. Slotkoers Slotkoers of v.k. of v.k. 11-3 18-3 100 7/8 101 1/8 98 3/16 97 5/8 99 5/8 99 5/8 103 1/2 103 1/2 107 3/4 107 5/16 97 1/2 98 120 3/4 121 101 3/8 101 5/8 184 ex div 135 1/2 179 1/2 179 1/2 173 1/4 174 1/2 185 1/4 .87 119 119 1/8 200 200 193 3/8 199 1/16 182 3/4 185 187 189 3/4 158 158 203 1/2 211 237 240 195 1/2 212 b 125 125 3/4 137 138 125 125 62 62 176 3/4 180 356 370 238 238 231 241 173 180 b 82 3/4 80 1/2 236 259° 3/8 172 3/4 193 137 B 139 3/4 224 229 151 154 158 164 257 1/4 257 7/8 132 1/2 134 3/4 159 7/8 159 Wilton-Feyenoord Wit's Textiel Nijverh. Zwaardemaker Zwanenberg-Organon Koninklijke Olie Dordtsche Olie Holland Amerika Lijn Nat. Bez. Muller Co. Nederl Scheepvaart Unie Amsterdam Rubber Bandar Rubber Billiton II Cultuurbank H.V.A N.I.S.U. Sedep Ver Deli Mij en Allied Chemical Dye Anaconda Canadian Pacific Cities Service Consol. Edison Douglas Aircraft General Electric General Motors Illinois Central Intern. Nickei Kennecott Copper National Dairy New-York Central Phillips Petroleum du Post de Nemours Procter Gamble Republic Steel Sears Roebuck Shell Union Southprn Pacific Tidewater U.S. Steel Slotkoers Slotkoers of vJt. of v.k. 11-3 18-3 196 203 1/4 140 3/4 140 1/4 122 1/2 122 1/2 201 215 401 432 374 1/2 407 148 exdiv 150 3/4 182 180 3/4 136 3/8 138 5/8 127 1/8 126 3/8 115 1/2 120 267 280 68 3/8 68 119 3/4 120 1/4 76 75 74 B 70 1/4 110 7/8 110 3/4 81 78 L 33 5/8 33 1/16 24 24 11/16 90 3/8 88 45 1/8 44 7/8 102 3/8 104 1/8 100 3/16 99 7/8 64 1/8 63 3/8 86 84 37 3/8 37 5/8 71 1/2 71 65 3/8 68 3/8 23 23 5/8 58 1/4 60 1/16 109 1/4 110 1/2 72 72 50 1/2 50 3/16 58 1/16 57 1/4 90 90 7/8 42 7/8 41 1/2 21 5/8 21 15/16 41 1/2 40 13/16 Rotterdammers kennen onze firma al jaren, niet alleen door onze zaak waarvan U hier boven een foto ziet, maar ook door onze wekelijkse aanbie dingen in de kranten. Behalve door Rotterdammers worden deze aanbiedingen ook gelezen door talloze postklanten, die soms honder den kilometers ver weg wo nen, maar die onze aanbiedin gen dusdanig aantrekkelijk vinden, dat zij die artikelen schriftelijk bestellen. Maar waarom zouden wij ons beperken tot alléén Rot terdamse bladen. Het is toch gebleken dat onze klanten in heel Nederland wonen? Daarom zult U vanaf heden in Uw blad iedere week opnieuw een aanbieding vin den, een Post-aanbieding alléén voor onze postklanten. Aanbiedingen van artikelen, waarvan de kwaliteit eerst danig door ons is beproefd, voor fantastisch lage prijzen, die alleen mogelijk zijn door onze enorme aankopen. Onze eerste aanbieding in deze serie is een linnen boodschappentas, 'een flinke ruime tas met voorzak met treksluiting, waterdicht, met doorlopende draagriemen en voorzien van bodemnagels. Deze tas, die iedereen kan gebruiken en overal wordt verkocht voor minstens acht gulden, heeft een draagver mogen van 15 kilo. Als eerste aanbieding in deze serie koopt U hem nu in groen, beige, grijs en bruin voor Alle goederen worden onder rembours verzonden (boven 25 gulden franco). Bij retour zending binnen een week ontvangt U het betaalde geld omgaand terug. WINKELCENTRUM BINNENWEG TELEFOON K 1800-82660 (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 6