Toestand behoeft aan Langedijk overheidshulp ICING Universitair onderzoek op veren igingsgebied Christelijke Middenstandsbond Langedijk vergaderde Vlotte gymnastiekuitvoering door Broeker Sportvereniging Langedijker groentecentrale Lagere veilingomzet in eerste maanden Tekort aan kisten Vervolg stadsnieuws Bakfietsen aan de rol SIMAVI-collecte begint volgende week Een vochtige serenade Foruni van oud-leden van C.J.V.F. en C.J.M.V. Auteur en flessentrekker St. Pancras „Ons Aller Belang" bijeen Schoort Eervolle benoeming In Zaanstreek en de Langedijk Middenstandsnota aan de orde Heren bleven op matig peil BURGERLIJKE STAND Beemster BURGERLIJKE STAND Heiloo Vaardigheidsproeven van het Roode Kruis Koedijk JIMMY EN DE BENDE VA N BOLLETJE BINK Uitgeest Jaarvergadering Wit-Gele Kruis Beverwijkse tonelisten oogstten succes Scheepvaartberichten DONDERDAG 25 MAART 195* BROEK OP LANGENDIJK. Burgemeester Schelhaas constateerde in zijn openingsrede voor de bestuursvergadering van de Langedijker Groentecentrale, dat het beeld aan de koolveilingen de laatste weken wel buitengewoon droevig ia geweest. I>e omzetcijfers geven wel een duidelijk beeld van de nood, die er heerst in vele tuindersgezinnen. Het is wel zeer noodzakelijk, dat er spoedig van overheidswege hulp wordt geboden, omdat geen kunstmest meer kan worden gekocht en de loonploeger evenmin in staat en bereid is verder op crediet te werken. Dat er gestreefd wordt naar het ver krijgen van productensteun is goed. Men dien't echter de individuele steun aan bedrijven die reeds een achter stand hadden door te lage koolprijze* van de laiatste jaren niet te verwaar lozen. In' onze tuinbouwbedrijven wordt bijzonder hard gewerkt, vaak in moeilijke omstandigheden. Buiten onze schuld, door het steeds hoger stellen van t invoerbelemmeringen in de ons omringende landen komen de bedrijven metvr en meer in armoede. De regering streeft naar Europese in tegratie doch tot heden met weinig resultaat. Voor de land- en tuinbouw althans. Toch zal sterke aandrang van onze zijde om op deze weg door te gaan nuttig en nodig zijn. De veiling ontving opnieuw een dagvaarding voor een proces door de Grofru nadat het Op de Kanaalkade is gistermorgen om 9 uur een bakfiets, die hoog opge laden was met zakken houtkrullen, tegen een geparkeerde personenauto gereden die daardoor aan de achter zijde ingedeukt werd. Een andere bakfiets die op de hoek van de Houttii en de Langestraat ge parkeerd stond ging op een gegeven ogenblik eveneens aan de rol en reed een etalage van' de firma Q binnen, hetgeen de spiegelruit uiteraard niet overleefde. Een wielrijdster die voor een auto rijdend van de Texelse brug kwam werd door de wagen aangereden omdat zij onverwachts van richting veran derde. Zij w, J aan een been gewond en door de automobilist naar haar wo ning overgebracht. AC Agenda Men verzoekt ons opname van het volgende Deze maand komt SIMAVI weer bij u aankloppen. Het comité hier ter plaatse doet een warm beroep op de harten en beurzen der burgerij. In de geest van prof. Alb. Schweit zer zetten tal van Nederlandse artsen in Suriname, Indonesië en Nieuw- Guinea hun gehele persoon in om de schrijnende medische nood te helpen lenigen. Deze weldoeners der mens heid kunnen het zonder de hulp van SIMAVI niet stellen. Bij voortduring doen zij een dringend verzoek om de zo broodnodige medicamenten toege zonden te krijgen. SIMAVI geeft deze oproep door aan het Nederlandse volk, óók dus aan de inwoners van onze ««■gemeente. Zij wil de dokters en zus ters van alle gezindten het barmhar- tigheidswerk mogelijk maken. SIMAVI vraagt niet naar ras of geloof, maar helpt, zoveel zij kan, waar nood heerst. In 1953 werd voor een bedrag van plm. f 300.000 aan steun uitgegeven. Laten wij SIMAVI helpen en mede de schouders zetten onder dit onbaat zuchtige werk van naastenliefde. Steunt SIMAVI. Het was gisteravond wel een vreemd soortige processie, die daar over het kanaal gleed. Een motorschuit van de fa Schot en daar boven op het onvol prezen Alkmaarse pierement omringd door spuitgasten van het corps Burger plicht. Ze waven op weg naar de wo ning van het Burgerplicht-lid de heer N. Veldstra, aan de Noorderkade. Hij vierde gisteren zijn koperen bruiloft en ter gelegenheid van dit heugelijke feit bracht het corps hem een serena de met orgelmuziek en een viert waterstralen. Het luidruchtige toneel tje werd verlicht met verschillende schijnwerpers. Zaterdagavond zal in ..Waakt en Bidt" een familie-avond worden gehouden voor ouders, oud-'eden en belangstellenden door de afdeling Alkmaar van de Christen Jonge Vrouwen Federatie en het Chris telijke Jongemannen Verbond. Het programma bestaat uit een propa- ganda-woord, muziek, zang en het be kende spel „Trek aan de bel". Het hoogtepunt van de avond zal zijn het optreden van het forum, samen gesteld uit oud-leden van de beide Bon den. In dit forum zullen zitting nemen: mej: Siezen, mevr. Klijnsma—Van dei- Wal, de heren J. Fenijn, De Waard en Olthof. De politie waarschuwt tegen een zekere mijnheer L. M. Schoonhoven, die ons land onveilig maakt met fles sentrekkerij en oplichting. Hij heeft een voorkeur voor lederhandels, boek winkels, hotels en restauratiebedrij- ven waar hij bestellingen meeneemt (met achterlating van een vals of ver ouderd adres) en verteringen doet die hij niet betaalt. Soms geeft hij zich uit voor auteur. SPREEKUUR INSPECTRICE KINDERPOLITIE Het spreekuur van de inspectrice van de kinderpolitie op het hoofd bureau van politie is vastgesteld op Woensdag- en Vrijdagavond van 7 tot 9 uur. Ouders die moeilijkheden met hun kinderen hebben kunnen deze dan met de inspectrice bespreken. vorige proces, dat vijf jaar heeft ge duurd gunstig voor de veilingen is geëindigd. Aan de bouwkundige, de heer De Jong zal opdracht worden ge geven de bouw van een nieuwe neer- zetloods voor te bereiden. Omdat de heer C. Spaans het penningmeester schap heeft neergelegd, heeft het be stuur de secretaris, de heer Visser ook met het penningmeesterschap belast. De agenda voor de algemene vergade ring van het Centraal Bureau van Veilingen besprekend deelde de heer Slot mede dat bij het tweede bestuurs voorstel ten aanzien van het beleid van het minimumprijzenfonds name is de vierbondsveilingen de nood aan de Langedijk zal worden belicht waarbij de nadruk zal worden gelegd op de noodzaak van spoedige hulp door de overheid. De voorzitter heeft daarna een overzicht gegeven van de stand van de minimumprijzenfondsen. Daar uit blijkt duidelijk, dat de specifiek Noordhollandse fondsen er slecht voor staan. De heer Weel zei het van groot belang te achten dat ook van de zijde van de vierbond nadruk zal worden gelegd op de noodzaak van het stich ten van een weerstandsfonds teneinde in de toekomst de toestanden zoals die thans aan de Langedijk heersen te voorkomen. Medegedeeld werd nog dat de omzetcijfers over de eerste twee maanden van 1954 ruim vier ton lager lagen dan in dezelfde periode van vorig jaar. Bij de rondvraag merkte de heer Groenveld op dat hij meende dat n ons land de tuinbouw dreigt te wor den opgeofferd aan de industrie bij de handelsbesprekingen met het bui tenland. De heer Bijpost vroeg het dagelijks bestuur of er aanstonds wel voldoende aardappelkisten zouden zijn. Naar aanleiding van de mededeling van de veilingleider dat hij vreesde dat dit niet het geval zou zijn, kreeg het dagelijks bestuur machtiging om nog 20.000 kisten aan te kopen wan neer dit nodig mocht blijken. In deze vergadering sprak de voorzitter bij zondere woorden van welkom tot de heren L. Brink en C. Schouten uit Heerhugowaard, M. Ojevaar uit Broek op Langendijk en Jac. Weel uit Zuid-Scharwoude die voor het eerst als nieuwe bestuursleden de vergade ring bijwoonden. Tenslotte werd af scheid genomen van D. de Vries te Oterleek, die niet in het bestuur is teruggekeerd. SINT PANCRAS. In een vergade ring van de plaatselijke middenstand- vereniging „Ons Aller Belang" in het lokaal van de heer Hes onder leiding van de heer C. de Pee verwelkomde deze in het bijzonder een aantal nieu we leden. Van de Kamer van Koop handel was een verzoek ingekomen om de zomeruitverkoop veertien dagen te vervroegen. Na enige discussie besloot men een brief te sturen aan de kamer waarin te kennen zal worden gegeven dat men hier niet voor voelt. Wel op perde men het idee om de uitverkoop iets later te houden. Door de heer R. M. van Westerop werd daarna een in teressante causerie gehouden over de veranderingen in de huidige belasting wetgeving. Een en ander werd met aan dacht gevolgd. Er werden daarop diver se vragen gesteld. Tenslotte werd nog gesproken over de gang van zaken bi.' de Vereniging voor Vreemdelingenver keer, doch hierover volgt binnenkort een afzonderlijke vergadering. Naar wij vernemen, is onze oud plaatsgenoot ir J. de Geus, die met in gang van Januari- 1947 tot Rijksland- bouwconsulent te Drachten was be noemd. thans in dienst getreden bij de F.A.O. met standplaats Rome. Ir. De Geus, die 37 jaar geleden in Schoorl is geboren en die ook geruime tijd in Zijpe heeft gewoond, zal worden belast met het behandelen van de problemen betreffende de methodiek en algemene organisatie der landbouwvoorlichting. Hij hoopt op de twintigste April zijn werkkring te aanvaarden. Wees gerust royaal! Wat ccn 'troost voor een zieke: al die hartelijke vrienden, die hem niet ver geten Wat worden hun bezoeken, hun kleine attenties nu dubbel op prijs ge tteld! En... wat is het goed, dat die attenties zó dikwijls de naam KING dragen! De natuur zélf schonk aan KING haar edelste gaven. Daardoor betekent KING voor iedere zieke een volkomen onschadelijk en heilzaam ruddel ter opwekking en verkwikking Wanneer het KING is, kunt U met i gerust hart extra-royaal zijn! PEPERMUNT hei beste aegelijkse middel ter opwekking en verkwikking (Advertentie, Ing. Med.) In de komende maanden zal, voorlopig in een zestal dorpen in Noord-Holland, een onderzoek worden ingesteld naar het verengingsleven van die plaatsen. Het onderzoek wordt gefinancierd door het Prins Bernhard-fonds en uitge voerd door de Sociografische Werkgemeenschap van de Gemeentelijke Universi teit van Amsterdam. Tot de plaatsen, welke in eerste instantie zullen worden onderzocht, behoren ook Langedijk, Nieuw Niedorp, Koog a/d Zaan en Zaandijk. De aanleiding tot dit onderzoek is de zowel in kringen van burgerij als van overheid meermalen geuite wens te komen tot een beter inzicht in de activiteiten van de culturele- en ont spanningsverenigingen in de diverse streken van Noord-Holland. De grote betekenis van een bloeiend en gevarieerd verenigingsleven voor BROEK OP LANGENDIJK In de Woensdagavond gehouden vergadering van de afdeling Langedijk en omstre ken van de Christelijke Middenstands bond welke door slechts dertien leden bezocht werd was de hoofdschotel der agenda gewijd aan de middenstands nota. Spreker was het lid van het hoofdbestuur de heer W. Hollebrands uit Den Haag. De voorzitter, de heer Kool releveerde de verschillende mid denstandsvraagstukken welke in de Tweede Kamer aanhangig gemaakt zijn, waaruit wel blijkt dat deze ma terie de regering niet onverschillig laat. De heer Hollebrands die vervolgens het woord kreeg gaf in een boeiende causerie een overzicht van de door de regering ingediende middenstands nota Spreker zei dat bij de debatten in de Tweede Kamer in 1952 tijdens de begroting speciaal was stil gestaan bij het Middenstandsbedrijfsleven. Hierop is de reeds in de pers gepu bliceerde Middenstandsnota versche nen. Spreker citeerde tal van punten uit het middenstandsrapport. Hoe be langrijk de middenstandsondernemin gen wel zijn komt tot uiting als men weet dat er 380.000 bedrijven zijn met 11 werknemers en minder. In 28.000 bedrijven werken meer dan 11 werk nemers. Van de 2,5 millioen werkne mers werken er niet minder dan 38% in een middenstandssector, terwijl 2,2 milliard of 14% van het Nationaal Li- komen bij de middenstand terecht komt. Spreker ging vervolgens dieper in op tal van details van de midden- standsbedrijven waarbij hij uitvoerig stil stond bij de randbedrijven. Met de opmerking van de regering dat de middenstandsorganisaties zich te wei nig met de randbedrijven hebben be moeid was spreker het niet eens daar de centrale organisatie deze zaak steeds ter berde heeft gebracht. Ook ten aanzien van de vestigingswet heeft de middenstand de volle medewerking verleend. De sociale paragraaf achtte spreker zeer belangrijk. Voornamelijk in verband met de komende ouder domsvoorziening waarover door de ciaal-economische raad een rapport is uitgebracht. De middenstandsnota zwijgt over deze aangelegenheid, zei spreker. Spreker zei dat de ouder domsvoorziening is gebaseerd op een premiebetaling van 5 a 6% en het nog niet uitgemaakt is hoe de middenstand zich met deze kosten moet dekken. Overigens juichte spreker de nieuwe wet ouderdomsvoorziening toe. Aan het einde van zijn betoog merkte spre ker op dat de middenstand ongetwij feld een nog krachtiger geluid kon laten horen als meerderen zich bij de organisatie aansloten. Er volgde hier op een levendige discussie. Overigens werden nog een paar pun ten van huishoudelijke aard behan deld. De penningmeester, de heer Abr. Schoon bracht nog een financieel ver slag uit. De rekening sloot op een to taalbedrag van f 178,82 met 'een batig saldo van f 96,14. Bij de gehouden be stuursverkiezing werd de heer K. Ot to herkozen. mens en samenleving behoeft niet te worden onderstreept. Naast het gezin bieden vooral de culturele- en ontspan ningsverenigingen aan haar deelne mers mogelijkheid tot ontplooiing op velerlei gebied. Het verenigingsleven, zoals dit spon taan is gegroeid, geeft in veel op zichten aanleiding tot gerechtvaardig de voldoening. Toch stuiten vele ver enigingsbesturen op moeilijkheden van materiële of andere aard. Doel van het onderzoek is nu na te gaan, welke verenigingen er zijn, hoe zij werken, wat de moeilijkheden zijn die zij on- dervindep,, eivwelk.e vy.ensen er bjj hun bestuurders leven. S Als .eerste stap bij dit onderzoek zal j nu tot een „inventarisatie" van alle bestaande verenigingen in genoemde plaatsen worden overgegaan. Daartoe zullen aan de diverse secretariaten, voorzover bekend, enquêtekaarten met een zestal vragen worden verstrekt. In aansluiting daarop zullen nog na dere gegevens worden verzameld. Het behoeft geen betoog, dat ge noemde inventarisatie zo volledig mo gelijk zal moeten zijn, wil zij aan haar doel beantwoorden. Daar de adressen BROEK OP LANGENDIJK. Ook de Broeker Sportvereniging of B.S.V. zoals deze populaire vereniging alge meen genoemd wordt, is niet achter gebleven met het geven van een uit voering. Er stonden er zelfs twee op het programma. In totaal werden niet minder dan 24 nummers afgewerkt, waarvan de helft bestond uit toestel- turnen en vrije oefeningen. Voorts had mej. De Ruiter, die de leiding heeft van deze Broeker gymnastiekvereni ging, enkele aardige balletten ingestu deerd welke een lust voor het oog waren. In dit opzicht mag met ere ge noemd worden het Zigeunerballet, het Oosters ballet en in de aanvang het openingsballet. Wat het turnwerk betreft hebben we wederom kunnen constateren, dat de dames de heren nog steeds de baas zijn, al moet men er rekening mee houden dat de oefenstof voor eerstge- noemden veel omvangrijker is. Mooie nummers waren zeker de baloefening, knotsoefeningen en de hoepeloefening, welke allen vol gratie werden uitge voerd. Bovendien sloegen de dames met hun hogebrug- en vrije oefeningen een heel goed figuur. Hetzelfde kan gezegd worden van het nummer even- wichtsbalk. Hoewel er onder de heren enkele goede krachten schuilen, blijven hun turnprestaties over het algemeen ma tig. Meer serieus oefenen herenGe lukkig dat er een grote jongeren afdeling is, zodat deze t.z.t. de plaats van de ouderen kunnen innemen. In dit verband 'zij vermeld, dat het standenwerk van de jongens bijzonder aardig was. Ter afwisseling werd nog een zangnummer gegeven „O heer lijk Amsterdam", waarmede veel suc ces geoogst werd. De heer G. v. Twuij- ver verleende zoals gewoonlijk zijn gewaardeerde muzikale medewerking met piano en clavioline. De avond werd geopend met de vaandelgroet en het turnlied, waarna de voorzitter, de heer C. Madderom, de aanwezigen voor zover nog geen lid opwekte de gelederen van B.S.V. te versterken. van secretariaten niet bekend zijn, wordt de verenigingsbesturen, die in de komende dagen geen kaart ont vangen, verzocht dit kenbaar te ma ken aan de Sociografische Werkge meenschap, Enge Lombardsteeg 2 Am sterdam-C. Zij ontvangen dan om gaand bericht. Ter verduidelijking moge dienen, dat deze inventarisatie alle verenigin gen zal moeten omvatten, die zich met culturele- en ontspanningsarbeid bezighouden, ook al zou de hoofd doelstelling van de desbetr fende ver enigingen op ander gebied liggen. LANGEDIJK. Geboren: Gertrud M., d. van Th. Witte en Rosa M. Dorre- steijn. Marius, z. van KI. de Boer en N. van der Molen. Johannes, z. van J. H. Tamis en J. M. Ruiter. Theodo- rus J., z. van N. van Kleef en Cl. E. van aer Vliet. —Yvonne Ch„ d. van P. Se- meins en Tr. M. C. Schagen. Overleden: Tr. Klaver, 88 jaar, weduwe van C. Molenaar. Getrouwd Pieter Alles, won. te Schermerhorn, en Johanna C. Oudhuis. Willem Keizer, won. te St. Pancras, en Evérdina Horseling. UITSLAGEN DAMLUST ZU1DSCHARWOUDE. De uitslagen van de voortgezette competitie van „Dam. lust" luidde als volgt: Eerste klas: K. v. d. Hoven—C. Schuf- felen 2—0; A. GoudsblomC. Bak 11. Tweede klas: Jac Berkhout—H. Enge- nngh 1—1. Derde klas: D. WiedijkW. van Koo- ten 2—0; D. Wiedijk—A. Mosk 1—1. Geboren: Frederik Christiaan, z. v. A. Weiland en E. H. Wiersema. Ondertrouwd: A. van Huizen, 27 jr. en T. Klugt. 19 jr., beiden wonende te Beems.or; K van Dijk, 31 jr., wonende te Ilpendam en J. E. Börnemann, 30 jr., wonende te Beemster. Overleden: Johan es Jacobus Seibert, oud 88 jaar, wonende te Beemster, echtgenoot van A. W. Himmelman. Voor de vaardigheidsproeven van het Roode Kruis-corps zijn op de kadercursus te Amsterdam geslaagd: B. Schouten 5 p,. H. Molde 6i/2 p., J. Wolven 61/2 p- en F. de Ruyter 7V2 p. GESLAAGD Te Leiden slaagde onze plaatsgenote mej. A. H. Pool voor het examen practijk. kleuter-onderwijzeres acte A. Zij is kleu ter-onderwijzeres te Dirkshorn, 21. Jimmy had zich op een paar honderd meter van het kruispunt ach ter een boom schuil gehouden. Van dat punt kon hij het kruispunt niet over zien. De weg maakte een kromming, maar bovendien was het daar te don ker voor. Hij wachtte vol ongeduld, maar behalve een boerenmeisje op de fiets kwam er niemand voorbij. Hij luisterde en tuurde in de duisternis - Zo verstreken de minuten. Toon dacht Jimmy dat hij heel in de verte het ge luid van een auto hoorde. Het kwam echter niet naderbij en stierf na ver loop van tijd weg.... Wat er toen ge beurde speelde zich razendsnel af! Hij zag in de verte een zaklantaarn een ogenblik aanflitsen en twee seconden daarna vernam hij een kreet. „Dat is Jack!" dacht Jimmy. „Hij is in nood" Op hetzelfde ogenblik sprong Jimmy uit zijn schuilplaats te voorschijn en begon in de richting van het kruispunt te rennen. Het grint spatte onder zijn voeten weg, zo hard liep hij. Hij was echter niet snel genoeg. Ver voor zich uit hoorde hij haastige voetstappen, daarna het open en dicht klappen van de deur van een auto, het starten van de motor. „Lópen", dacht Jimmy. „Misschien haai ik het nog voordat de auto weg rijdt". Hij passeerde het kruispunt. „Jackie!" riep hij nog voor alle zekerheid, maar hoop dat de jon gen antwoord 7"u neven had hij zeif niet. Toen hoorde hij het bekende ge luid van een wegrijdende auto. Hij zag de achterlichten aanflitsen, voor de rest had hij het nakijken.... De grootste plaatselijke ruim vijfhon derd en zeventig leden tellende vereni ging „Het Wit-Gele Kruis" kwam gis teravond in hotel Brandjes in jaarver gadering bijeen. Echter waren er niet meer dan 2 leden aanwezig. De voor zitter, dr Brugman, sprak hierover zijn teleurstelling uit. Uit het jaarverslag van de secretaris-penningmeester, de heer P. J. Wijte, stippen we aan, dat In het afgelopen jaar het ledenaantal met zestien steeg. Door de zuster, mej. Roozcn, werden in totaal 3395 bezoeken afgelegd. Zes en veertig kleuters wer den op het kleuterconsultatiebureau onderzocht, terwijl 229 bezoeken aan t-ib.c.-patiënten werden afgelegd. Uit het financieel overzicht bleek, dat er een klein batig saldo is, dat echter blijkens de begroting het volgende jaar in ropk zal opgaan. Het auigelingen- consultatiebureau, kleuter-consultatie bureau en het toezicht van de school arts en de schooltandarts tot slot ga ven reden tot volle tevredenheid en waarborgen een totale geneeskundige verzorging.' In een goed bezette zaal van de heer Baltus vond in het kader van het to neel-tornooi aldaar plaats een opvoe-' ring van het blijspel „Korporaal Elisa beth" door „Tavido" uit Beverwijk, de tweede-prijswinnares van het vorige tornooi. Dit geestige, bijwijlen pikante, blijspel wera door „Tavido" zeer vlot gespeeld. Een prima ensemble-spel der Beverwijkers en dito rolkennis maak ten van deze opvoering een van de tot heden best geslaagde. Aagtedijk, 24-3 van Rio Grande do Sul te Buenos Aires Aalsum, pass. 23-3 Lissabon naar Bremen Albireo, 23-3 van Antwerpen naar R'dam Alphacca, 24-3 van Baltimore te Trinidad Ariad ne, 23-3 van Oran naar R'dam Artemis, 23-3 te R'dam (terug proeftocht) Ab- bekerk, 22-3 n.m. van Cairns naar Port Kembla Akkrumdijk, verm. 24-3 van Baltimore naar Philadelphia Alkaid, 23-3 van Antwerpen naar R'dam Al- nati, 23-3 140 mijl west van Lissabon naar Las Palmas Ampenan, 24-3 te Tandjong Priok verwacht Antonia (t), 23-3 van Pladju naar Haiphong Aver- dijk, verm. 25-3 van Baltimore naar Boston Albireo, 24-3 te R'dam Aldabi, pass. 24-3 Ouessant naar Antwerpén Alkaid, 24-3 te R'dam Amsteldijk, 22-3 te Gal veston Amstelstad, 23-3 te Vancouver Annenkerk, 21-3 te Port Said Bloem fontein, 23-3 450 mijl zuidwest van As cension Eil. naar Kaapstad Bonaire, 23-3 310 mijl noord-noordoost van Pa ramaribo naar Plymouth Boskoop, 23-3 160 mijl noord-noordoost van Finisterre naar Madeira Blitar, 24-3 van Mel bourne naar Aden Dalerdijk, pass. 24-3 Ouessant naar Le Havre Drente, pass. 23-3 16 uur Holtenau naar Karlshamn Celebes, pass. 23-3 Finisterre naar Genua Chama (t), 23-3 n.m. te Port Said Callisto, 23-3 van New Orleans te R'dam Caltex Delft, 23-3 van R'dam naar Si- don Eos, pass. 23-3 12.30 uur Vlis- singen naar Antwerpen (verb.) Erinna, pass. 23-3 Guadeloupe naar Curagao Esso Den Haag t)pass. 24-3 Gibraltar naar Sidon Felipes (t), 23-3 van Tand jong Priok naar Pladju Friesland (SSM), 25-3 te Huelva verwacht Gaas- terkerk, 23-3 van Melbourne naar Sydney Groote Beer, 23-3 740 mijl west van Lands End naar Southampton Garoet, pass. 24-3 3 uur Finisterre, 26-3 15 uur te R'dam verwacht Gouwe, 22-3 te Port Gentil Hathor, 23-3 van Latakia naar Piareus Heemskerk, 24-3 2 30 uur Vlissingen gepass. naar A'dam Hera, 23-3 van Paramaribo te R'dam Heelsum, 23-3 n.m. te Le Havre Ju piter, 23-3 te Algiers Japara (KRL), pass. 23-3 Sabang naar Port Sudan Kota Agoeng, 24-3 te Aden Kota In- ten, 23-3 van Penang naar Port Swetten- hem Kota Gedeh. 24-3 van Port Sul phur te Baltimore Laertes, pass. 24-3 Kaap St Vincent naar Port Said - Lang- koeas, pass. 23-3 li uur Kaap St Vincent naar R'dam Laagkérk, 23-3 van Co lombo naar Madras Lindekerk, pass. 24-3 v.m. Perim naar Muscat Luna, 23-3 van Malta naar Lissabon Maas, 24-3 van Laguaira te Puerto Caballo Lawak, pass. 23-3 Sabang naar Bombay Lombok, pass. 23-3 Kaap Bon naar Casa blanca Malvina (t), 22-3 te Balik Pa pan Molenkerk, 24-3 te Zanzibar Maasdam, 23-3 650 mijl west van Lands End, 25-3 te Southampton verwacht Manocran, 23-3 van Surabaja naar Sema- rang Noordam, vertr, 25-3 van Bal- timore naar Newport News en 27-3 van Newport News Oranjestad, 23-3 van Barbados naar Plymouth Orestes. 24-3 van Port of Spain te Paramaribo Oranje, 23-3 120 mijl noordoost van I\las- sawa naar Colombo Orion, 23-3 te A' dam Prins Willem V, 24-3 van Jaffa dam naar Genua naar R'dam Prins Frederik Willem. 24-3 van R'dam te Ant werpen Prins Philips Willem, 23-3 vnn Hamburg te R'dam Prins Willem IV, 23-3 van Kristiansand naar Oslo Pen- drecht (t), 23-3 v.m. van Porto la Cruz naar New York Poelau Laut, 23-3 van Bahrein naar Karachi Prins Philips Willem, 23-3 n.m. te R'dam Ridder kerk, 23-3 van A'dam naar Genua Roebiah, 24-3 van Beiawan te Penang Rotti, 23-3 van Semarang naar Tandjong Priok Rijndam, 23-3 1070 mijl oost ten noorden van Kaap Race naar Halifax Rijnkerk, 24-3 te Yokohama Sing- kep, 23-3 van Valencia naar A'dam Sommelsdijk, 23-3 van Halifax naar Alexandrië Straat Banka, vertr. 23-3 van Mauritius naar Belawan Straat Soenda, 23-3 van Port Elisabeth te Kaap stad Sumatra. 24 3 van Alexandrië te Genua Salatiga, pass. 24-3 Sabang naar Penang Sarangan, vertr. 24-3 van Basrah naar Bahrein Stad Schiedam, 23-3 Finisterre gepass. naar Vlissingen 'labian, pass. 23-3 Marcus Eil. naar Ma nilla Teucer. 23-3 van Aden naar Pa- dang Thalatta (t), 23-3 van Liverpool naar Curagao Shératan. 25-3 van Phi ladelphia te Mena al Ahmadi verwacht Taria (t), 20-3 van Balik Papan naar Sin gapore Tero, pass. 23-3 19.30 uur Fer nando Noronha naar Vitoria Tiba, van 24 op 25-3 van R'dam te Bremen ver wacht Titus, 24-3 van Patras naar Gi braltar Tjibadak. 24-3 van Sydney naar Makassar Tjibanas. 22-3 van Manilla naar Japan Tawali. 24-3 van Aden te Mombassa Van Heutsz, 22-3 te Mom- bassa Willem Ruys. 23-3 110 mijl noord west van Alexandrië naar Napels IJssel, 23-3 van Lissabon t.e R'dam Zonnewijk, pass. 24-3 Gibraltar Zuiderkruis, 23-3 van Walvisbaai naar Las Palmas.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 10