Geen hoge verwachtingen fiscale maatregelen van Ondanks geen tekort onderwijzers salarisherziening geven et op De consumptie zal in '54 stijgen met 870 millioen De Belgische voorhoede werd grondig gewijzigd Melksaneringsaffaire voor de Dordtse rechtbank Een subsidieverhoging voor aanstaande leerkrachten De schaakcompetities zijn thans vrijwel beslist Avifauna ichine nsnaar: gramma Vijfde Middenstandscongres van PvdA De nota bevat veel verwarrends Prins Bernhard in ons land terug Samenwerking met VS in vliegtuigproductie? DE nota verwacht, dat het randbedrijf zal afsterven. Ir Vos begreep, ech ter best, dat niet alleen randbedrijven verdwijnen maar er ook bijkomen. Ook worden veel randbedrijven voortgezet, omdat er geen andere oplossing is. Spreker zette uiteen, dat de ouderdoms voorziening gunstig kan werken. Die voorziening zal bij de middenstand Tijdens de rondvraag Abbé Pierre naar Maastricht Mermans aanvalsleider Hoge boeten geëist tegen melkinrich ting en haar procuratiehouder Melkhandelaren werden geboycot Minister Cals tot de Eerste Kamer In 1954 worden 250 gymnastieklokalen gebouwd Huisvader stormde in pyama autodief achterna Mr H. J. Reinink adviseur van Noord-Atlantische Raad Acht nieuwe gezichten in Engels elftal Wijzigingen in programma van KNVB Spanning in hoogste en laagste regionen ;aars en zonder zeggen, volgde vriend door de eenmaal in de Kareltje verrast g een bureau in rop een bureau- >nd keek Billie a knipte toen het aan, alsof hij al d gewoond. „Nou, den hè?", zei hij sn we rustig ons inacht!" Kareltje ;e zeggen. En het luten meer of de ren in een diepe lernemingen zijn t. ttige occupaties den van de Ba- ia (Indonesische in de regering door de minis- Sadjarwo. De len op de be- n overtredingen komt grote on- g over net feit, h steeds minder iriften aantrekt. TUDENT, een Millöcker, in itgevoerd. Een val, dat ergens elen en natuur- ie heeft uit te 20.05 over Hil- TINNEGIETER, e Deense schrij- berg, vertaald nan en voor de t door Willem lolberg is een de achttiende ontwikkeling Denemarken etekend. over dezelfde VIPHONIE van ohonie ontstond, Imeester was in nilie Esterhazy. gde op zekere ar een vertrek erblijf van de werd gegeven n deze sympho- jens verdwenen nadat zij hun gepakt en de ssenaar hadden e speelden er die gingen ook rd op de juiste ok los van deze zeer plezierige iag 8.35 over m.) MAART m.: 7.00 VARA, \.RA, 19.30 VPRO, 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 8.50 Voor 910 Gram. (Om 10.00 Schoolradio, 1100 RVU: „Dene door Mevr, T, 11.30 Gram, Land - Tuinbouw- oor het platteland. .00 Nieuws. 13.15 13.18 Lichte mu- omhoog", causerie, ren. 16.00 Voor de ncert. 17.15 Dans- gsuitzending: Rijks- uba's geschiedenis", 18.00 Nieuws en Actualiteiten. 18.30 waarop een wereldr Dr. H. Groot. 19.00 „Het woord der tot het staatkun- 2 leven", causerie» Voor de jeugd, commentaar, ent", operette. 21.15 hoorspel. 22,35 in Nederland", eschiedenis van de .00 Nieuws. >8 m.: 7.00—24.00 7.10 Gram. 7.15 Een woord voor de weerbericht. 8.15 dienst. 8-35 Gram. 30 Voor de vrouw. 10.30 Morgen- 15 „Het leven van pel. 12.05 Zang en Tuinbouwmede- 12.59 Klokgelui. PIT op pad. 13.20 Gram. 14.00 Viool. 14.40 Gram. 15.00 ram. 16.00 Voor de 18.00 Mil. causerie, geunerkwintet. 18.30 elijk Organisatie- en 5 Geestelijke liede weerbericht. 19.10 Gram. 19.30 Bui- 50 Gram. 20.00 Ra- Philharmonisch Or- Lij densoverdenking. Operatie vier maal Vocaal Ensemble. Avondoverdenking, „DAT een aanzienlijk deel van de middenstand op de rand van het bestaansminimum leeft wordt door de Middenstandsnota thans beves tigd. Meer dan de helft van de handeldrijvende middenstand en het ambacht wordt gevormd door het „dwergbedrijf". Wat wil de nota nu naar voren brengen ter verbetering van deze slechte positie? Belasting verlaging en vermindering van sociale lasten kunnen geen baat brengen. Zeer vele middenstanders betalen immers geen belasting en hebben geen personeel. De nota gaat voorbij aan de omstandigheid dat de middenstand een sociaal zwakke positie inneemt". Aldus het Tweede Kamerlid drs Pescliar tijdens bet gisteren gehouden vijfde midden standscongres van de PvdA in het N.V. Huis te Utrecht. Spreker bekeek in deze het vraagstuk der z.g. branche-vervaging en oinzetvergroting. Jn deze richting bestaat alleen een oplossing door sanering. Maar de sanering door hantering van het behoefte-element wordt afgewezen, hoewel het behoefte-element juist een practische oplossing zou geven. QE heer Peschar ontkende vervolgens niet, dat verscheidene middenstan ders een behoorlijk inkomen hebben, maar met vele anderen is het slechter gesteld. Waarschijnlijk zal de midden stand profiteren van de belastingver laging en loonsverhoging, omdat de baten daarvan in de consumptieve sfeer zullen komen, zodat de omzetten ver groot worden. Over de omzetbelasting zei spreker, dat de wijziging daarvan voordelen brengt voor het ambacht. Maar verder heeft de middenstand van fiscale maatregelen niet veel te ver wachten. Ir H. Vos zeide vervolgens, dat als voordeel van de middenstandsnota moet worden gezien het feit, dat de middenstand nu met de neus op de feiten is gedrukt. Verder worden de moeilijkheden van de middenstand niet afgereageerd op andere factoren. Al te mooi vond spreker het voorgesteld, dat de ondernemer zijn onderneming over ziet. Politiek onjuist vond hij het, dat de middenstand de overgang vormt van de bezitters naar de niet-bezitters. Ir Vos was tevens van mening, dat er veel verwarrends voorkomt in de nota. Zijns inziens bedraagt het aantal wer kenden in de middenstand niet 38 pCt, maar 23 pCt van alle werkenden. Die 23 pCt kan men dan stellen tegenover Gekleed in het uniform van lucht- machtgeneraal en met een zonnebril op, zo stapte Prins Bernhard gisteren als eerste uit de machine, die hem van Amerika naar Schiphol had ge bracht. Op en om het platform waren honderden belangstellenden toege stroomd. De Koningin, gekleed in een groen-grijs mantelpak, waarover ze een korte bruine bontmantel droeg, was de eerste, die hem begroette. In het vertrekrestaurant stond de prins de pers een vraaggesprek toe, waarin hij o.m. zei, een bijzonder goede in druk te hebben gekregen van de vlieg tuigfabrieken en -bases, die bij be zocht had. „Wij hebben de paraatheid bewonderd van de Amerikaanse lucht macht, die thans wel op bijzonder hoog niveau staat. Het is bemoedigend een wapen te zien, dat zo geleid wordt en waarvan de deskundigheid der pi loten zeer groot is". Wat betreft het voorstel van de Prins in 1952 in Ame rika gedaan, om te streven naar gro tere samenwerking tussen de Europese en Amerikaanse vliegtuigproductie, merkte Z K.H. op, dat in Mei in Ne derland een vergadering wordt gehou den van de AGAR, een internationale werkgroep voor research op het ge bied van luchtvaart in de NATO. Ho pelijk zal daar de mogelijke samen werking ter sprake komen. Deze ver gadering zal gehouden worden in Scheveningen. Prins Bernhard en mi nister Staf hopen er het woord te kunnen voeren. Op de vraag wat de Prins tijdens zijn lunch op Zaterdag jl. te Washington met president Eisen hower heeft gesproken, antwoordde hij slechts, dat deze bespreking een parti culier karakter droeg. de 14 pCt van het nationale inkomen, die de middenstand trekt. Deze 14 pCt is echter van heel andere betekenis dan de 14 pCt, die de landbouw uit het nationaal inkomen trekt. Een gebrek in de nota vond ir Vos voorts, dat niet tot uitdrukking komt of onder het in komen van de middenstander ook be rekend is de rente van het gefourneer de kapitaal. Naar sprekers mening zal vooral de efficiency in het oog gehou den moeten worden. TIJDENS de discussie, die volgde op de redevoeringen van de heer Peschar en ir Vos werd door een spreekster betoogd, dat een hoofdambte naar van het departement voor Maatschappelijk Werk de pensionhouders die aangeslo ten zijn bij het Ned. Verbond van Middenstandsverenigin gen bedekt te kennen geeft, dat zij, als zij lid zijn van dat verbond, kans lopen uitge schakeld te worden van het opnemen van repatrianten. Een andere spreker drong aan op het heffen van de omzet belasting uitsluitend aan de bron. Zijns inziens moet ook de omzetbelasting voor op pro visie werkende reizigers ver dwijnen. Voor hotels worden ook wel Marshallgelden be schikbaar gesteld. Een en an der zou kunnen bijdragen tot sanering van de middenstand. De heer Neuteboom uitte be zwaren tegen braneheverlaging en pleitte voor specialisatie. Een ander meende, dat de middenstand afzakt naar alge hele afhankelijkheid van geld schieter en grootbedrijf. Ge vraagd werd voorts, in hoe verre de ouderdomsvoorzie ning kan bijdragen tot de verwezenlijking van de wens naar inschakeling van het be hoefte-element. Van 23 tot en met 31 Juli zal in Maastricht een Europese week worden gehouden. Vooral de jongeren zullen een aandeel in het programma heb ben. Behalve een internationale stu dieconferentie, waarbij het in de be doeling ligt duizenden jongeren uit Nederland, België en Duitsland samen te brengen, zal een internationaal ver broederingsfeest, een fakkeloptocht en een demonstratie op het Vrijthof wor den gehouden. Men zal daarvoor Abbé Pierre, de priester, die in de laatste koude winter zo enorm veel heeft ge daan voor de Parijse armen uitnodi genVan de sport-evenementen wordt genoemd o.m. een voetbalwedstrijd van een Zuidnederlands team tegen een semi-officiële Westduitse ploeg. Het Belgische voetbalelftal, dat op Zondag 4 April te Antwerpen tegen Nederland uitkomt, is als volgt samen gesteld: Gernaey (ASV Oostende); Di- ricx (Union St. Gilloise) en Van Brandt (Lierse SK); Huysmans (Beerschot), Carre (FC Luik) en Mees (Antwerp FC); Lemberechts (FC Mechelen), Anoul (FC Luik), Mermans (Ander- leclit) De Corte (Anderlecht) en Cop- pens '(Beerschot). Kes. Geerts (Beer schot), Dries (Berchem Sport). Van Kerkhoven (Daring). VandenBosch (Anderlecht). dienen te worden ingeschakeld. Zij zal echter zelf moeten bijdragen, behalve de kleine zelfstandigen. Ir Vos meen de, dat in verhouding tot 1952 de con sumptie in 1954 met 10 pCt zal stijgen of 870 millioen gulden. Daardoor zul len wellicht verscheidene randbedrij ven in een betere positie komen. VOOR DE ECONOMISCHE kamer van de rechtbank te Dordrecht heeft de offi- cier van Justitie gisteren tegen de Dordrechtse Melk Inrichting een boete van tweeduizend gulden geëist en storting voor de tijd van twee jaar van een waarborgsom van f25.000 tegen de Dordrechtse Melk Inrichting, welke ervan was beschuldigd op aandringen van de sancringscommissie in Dordrecht aan twee melkhandelaren te hebben geweigerd zoveel melk te leveren als zij nodig hadden, omdat zij niet met de melksanering wilden meedoen. Tegen de procu ratiehouder eiste de officier zeshonderd gulden boete, subs, honderd dagen hechtenis, een maand voorwaardelijke gevangenisstraf en een storting van een waarborgsom van vijfhonderd gulden. P>E OFFICIER van Justitie noemde deze zaak een triest uitvloeisel van de in Dordrecht veel besproken en becritiseerde melksanering. De beide melkhandelaren, de heren K. van der Sijde en A. Verwoerdt, wensten in tegenstelling tot al hun collega's in Dordrecht, niet met de melksanering mee te doen, omdat zij meenden hier- BLIJKENS de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer betreffen- de de begroting van bet departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is de minister van oordeel, dat verlenging van de leerplicht niet los gezien kan worden van de wijze, waarop de leer' lingen de verjflichte schooljaren i.e. uiteraard in het hijzonder de laat ste twee, in de school doorbrengen. Aangezien hij van mening is, dat het in ons land tot een verhoging van de leerplichtige leeftijd zal moeten komen, wordt aan zijn departement thans bezien, uelke con sequenties daaraan zijn verbonden. Voor het wegnemen van het heer sende tekort aan onderwijzers kan een verhoging van de huidige salarissen, niet in de eerste plaats wrden overwogen. In het bijzonuer geldt dit ook voor de wijziging van het verschil in salaris tussen hoofdakte- en niet-hoofdaktebezitters. Het verheugt de minister voorts le kunnen mededelen, dat de maxima studietoelage voor aanstaande onderwijzers aanzienlijk is verhoogd en wel van 800 tot j 1500. De helft van dit bedrag wordt a fonds perdu verstrekt. Voor het ge deelte, dat als renteloos voorschot wordt gegeven, zal thans dezelfde re geling gelden als voor leraren t.w. dat voor hen, die een volledige dagtaak bij het onderwijs hebben, voor elk jaar dienst 1/10 gedeelte van het Prins Bernhard werd gisteren op Schiphol door de Koningin begroet. Na het eerste welkom had de Prins veel te vertellen, waarbij minister Staf tot de toehoorders behoorde. genoten renteloos voorschot wordt kwijtgescholden. Wat betreft de bouw van nieuwe scholen zal als de zich reeds enige jaren openbarende ten- denz van daling der behoefte, die in 1952, 1953 en 1954 respectievelijk 4800, 4200 en 3800 lokalen bedroeg, zich voorzet, mag worden aangenomen, dat in het vervolg de dekking van die behoefte geen moeilijkheden meer zal opleveren. In 1954 zullen ongeveer 250 gymnastieklokalen gebouwd kunnen werden. Aangenomen mag worden, dat in de komende jaren het tekort aan gymnastieklokalen kan worden inge lopen. In Noord-Holland was de toe stand per 1 Mei 1953 zo, dat er 5857 met en 1276 klassen zonder gymna stieklokalen moesten werken. Hoe graag de minister ook zou willen, is hij toch nite in staat het aantal in 19o4 te bouwen lokalen te verhogen. •pEGEN het door vele leden gewens- ste verplicht stellen van het volgen van het kleuteronderwijs heeft de mi nister voorhands overwegende bezwa ren. Ten eerste zal op het platteland de afstand van huis naar schooi een groot bezwaar vormen en ten tweede is kleuteronderwijs niet voor alle kinderen gewenst. De minister stelt met vele leden hoge prijs op een spoedige totstandkoming van een wet nopens het kleuteronder wijs. De minister zal ernstig in over weging nemen de subsidieregeling in de nieuwe wetten op het Voorberei dend Hoger en Middelbaar Onderwijs zodanig te doen zijn, dat de schoolbe sturen geen beroep meer op de ge meenten behoeven te doen. Bij de voor genomen herziening der examens zal het gehele vraagstuk van de „waarde ring" aan de orde gesteld moeten wor den. Het adres van een aantal Kamers van Koophandel en fabrieken betref fende subsidiëring van het handels onderwijs is nog in studie. JJET vraagstuk van de opleiding van leerkrachten voor nijverheidsonder wijs heeft de bijzondere aandacht van de minister. Om tot verbetering te ko men is een speciale commissie ge vormd, die zich o.a. heeft beziggehou den met het samenstellen van een nieuw leerplan voor de avondoplei dingscursussen. Aan enkele scholen zijn afzonderlijke klassen voor de minder en zwakbegaafde leerlingen verbonden. Het ligt in de bedoeling bij de wijzi- met dit bijzonder soort onderwijs reke ning te houden. Aan de commissie-Rutten is opgedra gen adviezen uit te brengen voor het treffen van voorzieningen ten behoe ve van de studenten. De minister heeft verder aan de directeuren van de Rijks Hogere Burgerscholen mede gedeeld, dat hij er geen bezwaar tegen had, indien in het kader van de be roepsvoorlichting op de scholen, ook over de beroepsmogelijkheden bij het leger voorlichting zou worden ge geven. De gemeente- en schoolbesturen ontbreekt elke bevoegdheid een derge lijke voorlichting voor te schrijven. Naar aanleiding van vragen over de tijdens de oorlog geroofde kunstschat ten merkte de minister op, dat 90 pet van de kunstwerken, die van museale betekenis zijn, aan ons land konden worden geretourneerd. Zaterdagnacht zag een agent van po litie in de Hondiusstraat te Rotterdam vier mannen, wan wie er een gekleed was in nachtgewaad, worstelend op straat liggen. Toen hij de mannen ge scheiden had bleek, dat de dochter van de vertegenwoordiger G. A. de R. in haar slaap was gestoord door het star ten van de auto van haar vader. Zij maakte hem wakker, waarop de man in nachtgewaad naar buiten stormde. Achter het stuur zat de 38-jarige assu rantie-bezorger H. K., die uit de auto kwam en het op een lopen zette. De eigenaar van de wagen zette een ach tervolging in. In de Mathenesserlaan haalde hij de vluchteling in, waarna hij de man met een te hulp gesnelde voorbijganger overmeesterde en naar de Hondiusstraat terugvoerde. Daar kwam ook een buurman assisteren om de arrestant in bedwang te houden. Deze stelde zich heftig te weer en sloeg ir, het rond, waardoor De R. pijnlijk werd getroffen. De assurantiebezorger, die lichtelijk onder drankinvloed ver keerde, werd naar het politiebureau gebracht. De secretaris-generaal van de Noord- Atlantische Verdragsorganisatie, Lord Isrr.ay heelt gisteien te Parijs bekend gemaakt, dat mr H. J. Reinink, secre taris-generaal van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, tijdelijk is benoemd tot adviseur voor culturele betrekkingen van de Noordatlantische Raad, Mr. Reinink, die rj> het gebied van internationale culturele betrekkingen over ruime ervaring beschikt is door de Neder landse regering gemachtigd om voor de NAVO een „diepgaand deskundig onderzoek in te stellen naar de be staande culturele contacten tussen de leden-staten, waarbij bijzondere na druk dient te worden gelegd op de transatlantische banden". Te Rotterdam is een algemene staking onder de heiers uitgebroken. De mamien wensen een hoger loon. Er zijn honderd door hun zelfstandigheid te verliezen. De saneringscommissie zette hen toen op „contingent", zodat de melkfabriek hun niet zoveel melk mocht leveren als zij voor een goede bediening van hun klanten nodig hadden. Zij deden een beroep op de officier van Justitie, die van oordeel was, dat de sanerings commissie haar bevoegdheid te buiten ging, omdat zij ever niet bij haar aan gesloten melkslijters geen gezag heeft. Hij gelastte, bij wijze van „voorlopige maatregel", de DMI de melklevering te hervatten. Zowel de rechtbank als het gerechts hof, waarbij de DMI tegen de op grond van de wet economische delicten ge nomen „voorlopige maatregel" van de officier in beroep ging, waren van oordeel, dat zij terecht genomen was. Tijdens de zitting betoogde de officier, dat de saneringscommissie geen gezag kan laten gelden over melkhandelaren, die het contract niet hebben onderte kend. Omdat men de vrije slijters een gevaar voor de sanering achtte, aldus zeide hij, heeft men hen willen dwin gen alsnog de „vrijwillige" overeen komst te .ondertekenen. Hij zeide er verheugd over te zijn, dat hij een einde aan de boycot door de commissie had kunnen maken. De DMI en haar pro curatiehouder. de heer A. van B., acht te hij schuldig aan het ten-laste geleg de. De uitspraak volgt op 7 April. Sedert de wedstrijd, welke op 25 Oc tober van het vorig jaar in het Feyen- oord-stadion te Rotterdam werd ge speeld en waarin Nederland met 1—0 zegevierde, is in de Belgische verdedi ging geen wijziging aangebracht. In de middenlinie speelde Mertens linkshalf en Mees rechtshalf. Mees is thans naar de linkerkant verhuisd, terwijl de klei ne Huysmans, die in het elftal van de Rode Duivels tegen de Zwaluwen en kele weken geleden te Gent een zeer goede indruk achterliet, als rechtshalf staat opgesteld, Werd de aanval te Rot terdam door Coppens geleid, in Deume zal Mermans de midvoorplaats weer bezetten. De gehele linkervleugel van 25 October, Thys—Piedfort is van het toneel verdwenen. Coppens speelt links buiten en De Corte, clubgenoot van Mermans, linksbinnen. Ook ten opzich te van het Belgisch elftal, dat op 14 Maart te Brussel 0-0 tegen Portugal speelde zijn alleen op de rechtshau- plaats én in de voorhoede wijzigingen aangebracht. Tegen Portugal was het Van der Auwera, die met Carre en. Mees de middenlinie vormde. De voor hoede bestond toen uit Van Steen, Van den Bosch, Mermans, Anoul en Cop pens. Mermans en Coppens zijn dus de enigen, die hun plaats hebben behou den, Anoul is nu weer als rechtsbin nen opgesteld, terwijl Van Steen en VandenBosch het veld hebben moeten ruimen voor resp. de geroutineerde „Torke" Lemberechts en Marcel De Corte. Na ruim ande-balf uur gediscus sieerd te hebben heeft de Keuzecommis sie van de Engelse Voetbalbond nee elftal samengesteld, dat op Zaterdag 3 April in de voorronden van het tor nooi om het wereldkampioenschap te Glasgow tegen Schotland aantreedt. Slechts drie spelers van het elftal, dat in November van het vorig jaar met 63 van Hongarije verloor, zijn ge handhaafd: doelman Merrick, rechts half Wright en linkshalf Dickinson, Het elftal ziet er als volgt uit: Mer rick (Birmingham); Staniforth (Hud- dersfield Town) en Byrne (Manchester United); Wright (Wolverhampton Wan derers), aanvoerder, Clarke (Tottenham Hotspur) en Dickinson (Portsmouth); Finney (Preston North End). Broadis (New Castle United), Allen (West Bromwich Albion), Nicholls (West Bromwich Albion) én Mullen (Wolver hampton Wanderers). De wedstrijden RKAVIC—DCG (3C) en SchagenDTS (4 A) welke Zondag 4 April zouden worden gespeeld, zijn uitgesteld. Ingelast is de wedstrijd BKCSchagen (4A). De wedstrijden WatergraafsmeerHVC (2B), en Wa tervogelsRKAFC (4 A)zullen in plaats van om half drie om resp. 12.30 uur en 12 uur aanvangen. Hoewel de schaakcompetitie officieel is afgelopen, zijn er nog enkele wedstrij den onbeslist. Dit komt door het feit dat nog enkele partijen arbitrair moeten worden beslist, terwijl ook de vorst en sneeuw enig roet in het schaakmenu mengden. Trots dit alles is het de wedstrijdleider der NHSB, de heer C. J. Muijen gelukt, de Bondscompetitie een maand eerder te doen beëindigen dan verleden jaar. Het is, zoals wij reeds voorspelden, een zeer spannend race ge worden, zowel in de hoogste als in de laagste regionen. Vooral de strijd tussen L.S.C. (Zaandam) en Heemstede was enerverend. In eerste instantie eindigden beiden gelijk en na een beslissingswedstrijd werd Heemstede kampioen, hoewel de laatste partij bij een 54 stand in beroep voor Heemstede gewonnen werd verklaard. De onderstaande eindstanden ge ven een duidelijk beeld van de spannende strijd welke door de 1100 Noordhollandse schakers is ge leverd. Het was een gevecht zonder rumoer doch daarom zeker niet minder interessant. ging van de nijverheidsonderwijswet jen vijftig man bij de actie betrokken. Overgangsklasse; 0 1. Heemstede 5 4 1 9 2. Zaandam 5 4 1 0 9 3. Het Oosten 5 3 0 2 6 4. Pat Mat 5 2 0 3 4 5. Rolland 5 1 0 ,4 2 6. M.S.C. 5 0 0 5 2 le klasse A; 1. Zaandam 2 4 3 1 0 7 2. Weenink 4 2 1 0 5 3. Schaaklust 4 2 1 1 5 4. Oppositie 4 1 0 3 2 5. Schaakmat 4 1 0 3 2 2e klasse A; 1. V.A.S. 4 5 5 0 0 10 2. V.V.V. 2 5 4 0 1 8 3. Castricum 5 1 2 2 4 4. Caïssa 5 0 3 2 3 5. Pat Mat 2 4 1 1 2 3 6. Zaandam 4 4 0 1 3 1 2e klasse B; 1. Krommenie-W. 4 4 0 0 8 2. Saende 5 4 0 1 8 3. Zaandam 3 4 2 0 2 4 4. Purmerend 5 2 0 3 4 5. De Pion-W. 5 1 0 4 2 6. ASC 3 5 1 0 4 2 Daar Saende van Krommenie-W. met 64 verloor, kan zij alleen nog gelijk komen indien Zaandam 3 van K.W. zou winnen. De wedstrijd is in een 54 stand voor de Zaan dammers afgebroken. De laatste partij zal dus door arbitrage moe ten uitmaken of een beslissingswed- het unieke vogelpark te Alphen a/d Rijn heropent 10 April 1954 Alle inlichtingen Stichting Vogelpark AViFAUNA Alphen aan de Rijn - Telefoon K 1720-3300' (Advertentie, Ing. Med.) strijd nodig is. De Pion-W. en ASC 3 moeten een wedstrijd spelen voor de bezetting der onderste plaats. 3e klasse A: 1. Het Oosten 2 4 3 1 0 7 2. MSC 2 4 2 0 2 4 3. Pat Mat 3 4 2 0 2 4 4. Zaandam 5 4 12 14 5. Heemstede 4 4 0 I 3 I 3e klasse B; 1. KTV 2. Schaakmat 2 3. Wieringermeer 4. Caïssa 2 5. VVV 4 6. Schaakmat 3 4e klasse A; 1. Zaandam 6 2. MSC 3 3. Pat Mat 4 4. VVV 5 5. Het Oosten 4 6. Weenink 3 In de 4e klasse moveren de nos. 1 4e klasse B; 1. Schaaklust 2 2. KTV 2 3. Aartswoud 4. KTV 3 5. Caïssa 3 6. Wieringerm. 2 4e klasse C; 1. Westzaan Saende 2 VAS 8 Witte Paard 2 Purmerend 2 Zaandam 7 Westzaan 2 4e klasse D; 1. Castricum 2 2. HSG 4 3. Bloemendaal 3 4. Weenink 2 5. Kijk Uit 5 6. Lasker 2 4 4 4 4 4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 ABC en 2. en D pro- 5 4 1 5 4 0 1 8 5 3 117 5 10 4 2 5 10 4 2 5 10 4 2 6 5 0 1 10 6 5 0 1 10 6 3 12 7 6 3 0 3 6 6 2 0 4 4 6 2 0 4 4 6 0 15 1 5 4 10 9 5 2 2 1 6 5 2 2 1 6 5 3 0 2 6 5 113 3 5 0 0 5 0 Castricum promoveert, doch voor de 2e plaats zijn drie candidaten, nl. HSG, 4 Bloemendaal 3 en Weenink 2. Op de gedelegeerdenvergadering welke op 10 April in Alkmaar zal worden gehouden, zullen de kampi oenen worden gehuldigd. Tevens vermeldt de agenda twee belangrijke punten, nl. „Opheffing van Schaak" in verband met de financiële positie en tevens een contributieverhoging van 1 cent per lid per maand. Voor de vacature in het bestuur, ontstaan door het overlijden van de heer A. C. Thürkow, heeft het bestuur mr J. Jansonius, voorzitter der S.C. Haarlem candidaat gesteld.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 3