DE WONDERE WAERELT Ook dat nog Geen sprake van sabotage op Empire Wildrush Critiek van Juin op de EVG In kort bestek Personeel van garagebedrijf pleegde reeks diefstallen Adenauerkijkt vooruit 11111B Opvarenden gedroegen zich moedig Voorstad van Bagdad ondergelopen Toestand in Irak ernstig Zal premier Laniel hem berispen? K.S.G. gaat proeven nemen De gevangenen in Spandau Actie tegen de V.S.- ambassadrice in Italië Chr. democraten in Italië doen tegenaanval Minister Beyen bij Eden en Butler Zes personen werden aangehouden Hondsdolheid in het Duitse grensgebied I INTERNATIONAAL 1 ASPECT Amsterdamse runner kocht 87 gestolen gouden ringen Een bestelwagen met 35( herencostuums gestolen DINSDAG 30 MAAKT 1954 .ijA Britse marineofficieren hebben te Algiers verklaard, dat sabotage als oorzaak van de brand op liet Britse troepenschip „Empire Wildrush" uit gesloten kan worden geacht. Algemeen is men van mening, dat de discipline onder de passagiers een ramp heeft voorkomen. Terwijl de vlammen uit een van de twee pijpen van het schip een hoogte van 25 meter hadden, ge hoorzaamde het Britse militaire per soneel rustig de bevelen, lachend en schertsend. Toen het vuur de verf van de pijp al schroeide, maakten de militairen nog geen aanstalten in de boten te gaan, omdat het nog niet zeker was dat alle honderd en zestig vrouwen en kinderen in veiligheid waren. Toen duidelijk was dat ljet vuur niet kon worden bedwongen, de brug als een stuk vuurwerk in de lucht vloog en een dikke rook zich verspreidde, werd aan allen die zich nog aan boord bevonden, opdracht gegeven in zee te springen, een hoogte van twaalf meter. Eerst was er enige aarzeling. Toen, onder gejuich, dook als eerste een luitenant-ter-zee in zee, zijn pet nog op. De rest volgde. De brand aan boord van de „Em pire Windrush", dat in de Middel- Door overstroming van de Tigris is gisteren de moderne voorstad van Bagdad, Nieuw-Bagdad, onder water gelopen. De meeste bewoners konden zich redden. Ploegen van het Iraakse leger zijn koortsachtig bezig de ach tergeblevenen in veiligheid te bren gen. De schade beloopt reeds dertig millioen gulden. Het leger heeft de leiding in handen genomen om de oude stad voor overstroming te sparen. Na dat Zondag de dijk op de linkeroever van de Tigris onder de druk van het water was bezweken, steeg het peil buiten de Oostelijke oevers voortdu rend, ook door een doorbraak van de Dijala. De toestand wordt ernstig ge noemd. Volgens te Bagdad ontvangen be richten zijn in Noord-Irak, in het ge bied van Èrbil en Kirkoek, veertig per sonen om het leven gekomen als gevolg van overstroming van de riveir de Zab Een luchtopname van de Empi re Windrush" toen het als een brandende fakkel in de Middel landse Zee ronddreef. landse Zee ter hoogte van Algiers ronddrijft, is gisteren gedoofd. De Britse torpedootjager „Sain- tes", die nabij het schip verkeert, zal, naar men verwacht, trachten het schip op sleeptouw te nemen naar Gibraltar. De Britse minister van Vervoer, Lennox Boyd, heeft bevel gegeven een onderzoek in te stellen naar de brand op de „Empire Windrust", waarbij vier personen, leden van de bemanning, om het leven kwa men. Hij heeft dit gistermiddag in het Lagerhuis bekend gemaakt. Van 3 tot en met 7 Mei zal te Scheve- ningen een congres worden gehouden van specialisten op het gebie.d van luchtvaartonderzoekingen uit de' NA- TO-landen 35 In Pontianak (West-Bor neo) is een Indonesische staatsburger van Nederlandse afkomst gearresteerd, zekere F. B. Deze wordt beschuldigd van verduistering van een aanzienlijk bedrag ten nadele van de visserij dienst in zijn woonplaats. 35 Eindhoven heeft gisteren zijn 150.000ste inwoner begroet in de jonggeboren Adrianus Johannes Busio. Zijn vader ontving voor f 500 aan premie-obligaties. Adrianus is het vierde kind in het gezin. Vader is ma chine-bankwerker. 35 Op 26 April be- gjnt te Londen een veertiendaagse con ferentie over de verontreiniging van zeewater door olie. Eén en veertig lan den, waaronder Nederland, zijn uitge nodigd. 35 In de Noordindische staat Assam vreest men voedselgebrek door de aanhoudende droogte. Ook de leve ring van drinkwater loopt gevaar. 35 De Mexicaanse minister van Water staat, Chavez, is in ons land aangeko men. Hij zal een bezoek brengen aan de stand van zijn land op de Utrechtse jaarbeurs. 35 De Griekse gezant in ons land, de heer N. G. Lely, is door ko ning Paul van Griekenland benoemd tot grootkruis in de orde van de Phoe nix. 35 De Congrespartij in Nepal is een heftige protestcampagne begonnen tegen de socialistische tijdelijke regering. De broer van de premier, die de actie Jeidt, is gearresteerd. 35 De Franse televisie zenders van Lyon en Marseille zullen in September in gebruik worden geno men, de sterkte van 'de T.V.-zenders van Parijs en Lille wordt vergroot. 35 In Montreal (Canada) is een drieling geboren. Twee der kinderen vormen een Siamese tweeling. Moeder en kin deren maken het wel. 35 De Amerikaan- te democratische leider Stevenson is wegens een nieraandoening in een zie kenhuis opgenomen. 35 De Britse ad miraliteit heeft bekend gemaakt, dat de eerste van de plastic enveloppen, die de RAF boven de Atlantische Oceaan heeft uitgeworpen om de loop van de zeestromingen vast te stellen, aan de Spaanse kust is gevonden. 35 Een or ganisatie in de Amerikaanse staat Con necticut is beboet met tweeduizend dol lar omdat men weigerde twee negers tot de vereniging toe te laten. 35 Bij een onderzoek nr ar de publieke opinie ir Engeland is gebleken, dat slechts één of twee op elke duizend Britten senator McCarthy kennen. Sommigen dachten, dat de veelbesproken Ameri kaan president, bokser of zanger was... POLITIEKE waarnemers zijn van mening, dat premier Laniel maarschalk Juin, „Frankrijks eerste soldaat" zal berispen vanwege de openlijke aanval op het voorgestelde Europese leger, die laatstgenoemde Zaterdag jl. in een toespraak te Auxerre heeft gedaan. Maarschalk Juin, die opperbevelhebber is van alle ge allieerde strijdkrachten in Midden- Europa, zou met een (West)-Europees leger nauw worden verbonden. Juin oefende critiek op de voor gestelde Westeuropese verdedigings gemeenschap omdat: 1. Frankrijk hier in geen overheersende positie zal in nemen. 2. De door Frankrijk, als waar borg tegen te grote Duitse invloed, op gestelde protocollen, z.i. „onduidelijk en onvoldoende zijn". DIT was de eerste maal, dat de Fran se maarschalk hevige critiek op de EVG oefende, In Franse politieke krin gen acht men het door Juin hiervoor uitgezochte tijdstip al bijzonder slecht gekozen, omdat de meningsverschillen in Frankrijk over het (in eerste aanleg door Frankrijk zelf voorgestelde) Europese ieger steeds scherper vormen aannemen. Ook menen zij, dat Juins rede een openlijke schending is van de Vrijdag jl. door de minister van Landsverde diging en opsteller van het EVG-plan, René Pieven, gegeven verzekering, dat niet zal worden toegestaan, dat in de Franse weermacht propaganda voor of tegen de EVG wordt gemaakt. Parijse waarnemers hebben echter opgemerkt, dat Juin ook de nadruk heeft gelegd op de noodzaak van het deelnemen door Duitse divisies aan de verdediging van West-Europa. Zij vragen zich af of Juin dezelfde mening is toegedaan als Je Amerikaanse Hoge Commissaris in West-Duitsland, dr tiet hoge gezagsorgaan van de Ko len- en Staalgemeenschap heeft zijn goedkeuring gehecht aan de besteding van twee kapitalen van elk een mil lioen dollar. Dit geld zal worden be steed aan twee groepen van proef nemingen ten behoeve van de staalin dustrie. Zo wil men nagaan, welke soorten cokes in de staalindustrie kunnen wor den gebruikt. Het tweede onderzoek zal zich richten op de bestudering van de werking ener hoogoven, waar in tijdens het smelten lucht onder ho ge druk wordt geblazen. Een defini tieve beslissing zal pas kunnen worden genomen, wanneer het raadgevend co mité is geraadpleegd en de minister raad er zijn goedkeuring aan heeft gehecht. Voor beide groepen van experimen ten zal een commissie van beheer wor den benoemd, waarin staaldeskundi- gen uit alle aangesloten landen zit ting hebben. Verwacht wordt, dat het onderzoek inzake de cokes een eind zal kunnen maken aan de onzekerheid over de vraag, welke ontwikkeling de mijnindustrie en de cokesovens in de toekomst zullen moeten nastreven. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Eden, heeft gisteren in het Lagerhuis medegedeeld van zijn Sovjet-collega, Molotov. een be vestigend antwoord te hebben ge kregen op zijn voorstel tot ver zachting van de behandeling der voormalige vooraanstaande Duitse nationaal-socialisten, die de gevan genisstraffen, waartoe zij zijn ver oordeeld, in de gevangenis van Spandau uitdienen. De Westerse ministers van Buitenlandse Zaken hebben deze aangelegenheid voor 't eerst op de Berlijnse viermogend- hedenbesprekingen ter sprake ge bracht. James Conant, die Zaterdag te Frank fort verklaarde dat, indien Frankrijk de EVG niet zou bekrachtigen, de Wes terse mogendheden een andere weg zouden moeten volgen om West-Duits land tot een souvereine staat te maken. In Parijse diplomatieke kringen is men van mening, dat Conants verkla ringen een persoonlijke was. Men be treurt het echter dat hij haar heeft af gelegd, daar dit neerkomt op het reeds bij voorbaat te ken-en geven van een mening t.a.v. een vraagstuk, waarover de „Westerse Grote Drie" overeenstem ming moeten bereiken. Een autobus is in botsing gekomen met een trein van de spoorlijn Bahia Blanca-Rosario in Argentinië. Hierbij zijn 21 personen om het leven gekomen en vijf gewond. De slachtoffers waren allen buspassagiers. Zes-en-dertig communistische, so- cialistlische en links-onafhankelijke Italiaanse senatoren hebben een in terpellatie aangevraagd, waarbij de minister-president wordt gevraagd of hij van plan is de Amerikaanse regering mede te delen, nat haar ambassadrice mevrouw Claire Booth- Luce, geen persona grata meer is ter oorzake van haar bemoeiingen met binnenlandse aangelegenheden. Deze actie zou gegrond zijn op een rede, welke mevrouw Booth- Luce op 5 Januari jl. te Washington heeft gehouden. Zij zou in deze rede o.m. gezegd hebben, dat de Italiaanse regering de laatste ver kiezingen wel had gewonnen maar haar overwinning loochent en geen nieuwe verkiezingen aandurft, en verder dat de kerk de enige effec tieve macht is, die in Italië het communisme de weg verspert, maar dat zij zich de vingers heeft ge brand door zich met de politiek in te laten. De Italiaanse Christen-democratische Partij, die de laatste drie weken ern stig is geschokt door het schandaal in-' zake de verdovende middelen, heeft Zondag een tegenaanval in het gehele land ingezet. De leider van de partij, Alcide de Gasperi, ex-premier Pella, ex-premier Fanfani en honderden an dere sprekers woonden driehonderd verschillende vergaderingen over het gehele land bij. Deze bedrijvigheid is bedoeld, naar men zegt, om getuigenis af te leggen van de „democratische aanwezigheid van de partij in politieke en sociale bedrijvigheid". Minister Beyen heeft gisteren in Londen met de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Eden, gesproken over de jongste Britse voorstellen voor nauwere samenwerking van Engeland met het Europese leger. Men meent te weten, dat volgens deze voorstellen een aantal Britse eenheden onder het EVG- bevelhebbers zou komen en Engeland de tactische luchtmacht zou steunen. Deze voorstellen worden op het ogen blik bestudeerd door de interim-com missie van de EVG in Parijs. Voorts bespraken de beide ministers vraagstukken met betrekking tot de komende vergadering van de NAVO- ministerraad en de Geneefse conferen tie over het Verre Oosten, die op 26 April zal beginnen. Met minister Butler besprak minister Beyen o.m. de toekomst van de Euro pese Betalingsunie, die op 30 Juni van dit jaar afloopt. Minister Beyen, in gesprek met de Britse minister van Buitenland se Zaken, Anthony Eden KEN handelsreiziger te Shreveport, in de Amerikaanse staat Loui siana, kocht vijf jaar ge leden een grafsteen, waarin hü in een vlaag van intuïtie de volgende inscriptie liet hakken: „John Lewis Hopcroft, geboren 24 October 1866, overleden 25 Maart 1954 De steen heeft inmiddels zijn bestemming gekre gen, want de handelsrei ziger is op Woensdag 24 Maart overleden, één dag eerder dan hij had voorspeld. Zijn dood hail een natuurlijke oorzaak. Wij zijn zomaar blij, dat wij niet zo'n vooruitzien de blik hebben. Dit be richtje heeft overigens niets te maken met het toneelstuk: „De dood van een handelsreiziger". HANDELAARS hebben in het graafschap Derbyshire in Engeland bij toeval een hond ont dekt, die ruim drie maanden lang de wacht had gehouden bij het lijk van zijn baas, een 86-ja- ri ge schaapherder, die was gestorven, toen hij met zijn kudde in het veld was. De hond is, hoewel sterk verzwakt, nog gezond van lijf en leden. I\!U EVEN een wat fleu riger tijdinkje. In het Engelse Manchester wei gerde de gemeenteraad een bedrag van 7600 gul den te besteden voor een beeld, dat Henry Moore voor de stad had ge houwen en dat hij een „gedrapeerde torso" noemde. Een raadslid vond, dat het beeld niet op een vrouwenfiguur leek, maar op een ge scheurd nachthemd, en een ander raadslid be treurde het, dat het werk niet op Marilyn Monroe leek. Een aanhanger van Henry Moore riep kwaad uit: „Dit is een kunst werk!", waarop de vori ge spreker bescheiden vroeg: „Insinueert u soms, dat Marilyn Mon- ■oe géén kunstwerk is!" 57 EN democratische af gevaardigde uit de Amerikaanse staat Vir ginia, die een diner van de universiteit van Rich mond zou bijwonen, werd op het laatste ogenblik door ambtelijke bezig heden in Washington op gehouden en stuurde een telegram, waarin hij zei: „Tot mijn spijt door „of ficial duties" (ambtsbe zigheden) verhinderd". Toen het telegram in handen van de tafelpre sident kwam, stond er, verminkt en wel: „Offi cial cuties", en „cuties" zijn lieftallige meisjes, liet geeft te denken. £EN VIERJARIG Ame rikaans jongetje stak zijn hoofd vol onderne mingslust in een ruime helm van plastic, in de overtuiging dat hij een reis door de stratosfeer ging maken met als eind station de maan. Toen hij wakker werd, waren zijn amandelen er uit. In de Verenigde Staten be hoort dit soort helmen tot de moderne zieken huisuitrustingen. De helm was verbonden met een cylinder vol narcoti serend gas en de ad spi rant-ruimtevaarder heeft geen seconde last gehad van enige angst, waar door hij in zijn latere leven met allerlei com plexen behept zou zijn geweest. £EN MEVROUW uit Chicopee in de Ame rikaanse staat Massa- chussets moest echter de harde waarheid horen. Zij was te oud voor het trucje met de ruimte helm. De keeloperatie had zij zich echter wel licht kunnen besparen, als zij op het juiste ogen blik haar mond had ge houden, wat voor een vrouw natuurlijk zeer moeilijk is. Toen zij met haar zoontje bij de huis arts was om zijn aman delen te laten nazien, weigerde de peuter de beul in zijn keel te laten kijken. Mevrouw wilde het kind het goede voor beeld geven, zei: „Het betekent niets, schatje. Gewoon zó, kijk maar." En zij sperde haar mond wijd open. De medicus keek ook en zei: „Bij u zullen ze er ook uit moe ten". Het zoontje mocht zijn amandelen houden. Het Nederlands Instituut voor de Pu blieke Opinie (wat moesten wij zónder beginnen?) heeft aan een groot aantal slachtoffers gevraagd: „Hebt u wel eens gehoord van de jaarlijkse Boekenweek!" Zeven en zeventig procent van de ondervraagden bleek inderdaad ervan te hebben gehoord. Dit percentage is 66 bij hen, die alleen lager onderwijs hebben genoten en bij hen, die de ulo hebben doorlopen of vakonderwijs hebben gehad, vinden wij 91 personen, die met de Boekenweek bekend zijn. Bijna iedereen, die middelbaar of hoger onderwijs heeft gevolgd, (98 weet van dit culturele feest af. In veel minder mate is men bekend met het intieme „Schijversbal"Ruim een op de vier van alle ondervraagden (28 weet van het jaarlijkse Boekenbal af. Vijftien procent van de mensen met lager onderwijs is ervan op de hoogte tegenover 40 met ulo of vakonderwijs en 66 met middelbaar of hoger onder wijs Een volgende vraag luidde: „Lijken u deze dingen nuttig voor de ver koop van boeken?" Twee van elke drie ondervraagden zien inderdaad het nut ervan in. Acht procent vindt het echter „allemaal onzin". De rest bleef het antwoord schuldig. Naarmate men meer opleiding heeft genoten, wordt het per centage hoger van hen, die het nut inzien van „Boekenweek en „SchrijversbaV doch wilde aanwenden voor reparaties bij particulieren, hetgeen hij trouwens al enige tijd had gedaan. Van K. bracht dan de versleten rem- segmenten van particuliere auto's mee naar de garage terug, voorgevend dat deze afkomstig waren van wagens, die in de garage in reparatie waren. Als verdacht van medeplichtigheid werd daarop de 18-jarige monteur H. P. de V. aangehouden, in wiens woning de politie voor f 150 aan gereedschappen en onderdelen uit de garage vond. De derde, die werd aangehouden voor deze zaak was de 36-jarige monteur F. M Als vierde in het complot arresteerde de politie de 58-jarige magazijnchef L H., die van deze manipulaties op de hoogte was en er eveneens aan ver diende. Voorts werden aangehouden de 19-jarige kantoorbediende J. J. van R. die thuis eveneens een aantal aan de garage toebehorende gereedschapper bleek te hebben. De 22-jarige mon teur N. van B. was de zesde, die dooi de politie werd aangehouden. Na ver hoor is het zestal heengezonden. Di schade van de garage beloopt zekei f 400. gIJ een controle in een groot garage bedrijf in Den Haag werd in de fietstas van de 27-jarige monteur C. P. van K„ een aantal remsegmenten ont dekt. Daar de monteur geen bevredi gende verklaring van de aanwezigheid dezer segmenten in zijn tas kon vinden, werd aangifte bij de politie gedaan. Bij verhoor bleek dat de monteur deze seg menten uit de garage had betrokken Nu in het Duitse grensgebied honds dolheid is opgetreden, acht men aan de Nederlandse zijde van de grens de ui terste waakzaamheid geboden. De ziek te wordt door vossen overgebracht. Daarom is er een premie gesteld op elke gedode vos: tien gulden voor een volwassen exemplaar, vijf gulden voor een jong. Invoer van honden uit Duits land is alleen mogelijk, wanneer er een bewijs kan worden overgelegd, dat de dieren kort geleden tegen hondsdolheid zijn ingeënt. Sinds 1923 is er in ons land geen hondsdolheid geconstateerd. Aangezien er maar -betrekkelijk weinig vossen voorkomen, acht men de toestand niet verontrustend. Men heeft slechts en kele voorzorgsmaatregelen willen ne men. QNDANKS DE blijvende tegenkan- der kwade kant van de zaak, nl. een Duits isolement het grootste kwaad zou uitwerken. Men kan immers een groot volk in het hart van Europa, levend op een kruispunt der Ooste lijke en Westelijke invloedsferen niet in een isolement dringen. De regering „ovan de Duitse Bondsrepubliek vaart ting van de Westduitse socialisten een Westelijke koers. Een afwijzing heeft president Heuss gisteren ten- van de door Bonn gewenste samen- slotte de wetten ondertekend, waarbij werking op alle gebieden, zou fnui- de Bondsrepubliek zich aansluit bij £end worden voor de toekomst van het Europese Leger Verdrag. Dit Europa. Daarom moet, nogmaals hoe werd mede mogelijk doordat het bitter het ook is, mede die militaire Westduitse parlement zich accoord samenwerking' met de Duitsers, met had verklaard met de aanvulling van de voormalige vijand, aanvaard wor de grondwet, waarin artikelen inza- uen. 0 ke de invoering van de dienstplicht werden ingelast. Tóch zal deze dienst plicht niet eerder in uitvoering kun nen komen voor en aleer ook Frank rijk, Italië en Luxemburg het EVG- verdrag hebben bekrachtigd. Dit is zo men weet al gebeurd door de an dere Leger-partners Nederland en Bel gië. Frankrijk heeft dus de garantie, dat er geen nationaal-Duitse legereen heden kunnen worden opgericht, doch tegenstand tegen het Eurofese Leger, deze slechts zullen kunnen bestaan Italië stelt als voorwaarde voor een be- in het internationale verband der krachtiging o.a. een voor Rome1 po- Europese Defensie Gemeenschap. Hoe sitieve medewerking van -het Wes- ook de verdere ontwikkeling zal zijn ten bij de oplossing van de kwestie een Europees Leger met inbegrip van Triest. Frankrijk verbindt aan de een half millioen Westduitse soMa- zaak o.a. een regeling van de toekomst ten is voor de verdediging van het van het Saargebied. Aan dat alles Westen onontbeerlijk en zal er ook wordt op diplomatiek niveau gewerkt, zeker, op welke wijze ook, komen. Intussen gaat de tijd en daarmede de Frankrijk zal tenslotte moeten in- ontwikkeling der internationale ver zien, dat deze weg de weg der bitte- houdingen voort. Dit zal vooral in re realiteit is, waaraan men nu een- Parijs niet nalaten indruk te maken, maal gezien de toestand van heden, Wil men er de eer nog aan zich hou- niet meer kan ontkomen. Van twee den, dan is haast bij de bekrachtiging kwade kanten moet men nu eenmaal geboden. Anders immers zal men de minst kwade kiezen. Al eerder we- straks nog meer dan nu reeds voor zen wij er op, dat de schijnbaar min- een voldongen feit komen te staan v ®j V//////////JOvX\\\\VSX\\X In Luxemburg is geen werkelijke £)E DUITSERS zitten nl. niet stil. Zij brengen het spreekwoord „Der weise Mann baut vor" of te wel „Re geren is vooruitzien" duidelijk in praktijk. Konrad Adenauer, vooruit strevend als hij is, gaat hen daarin onvermoeibaar voor, vooral wat be treft het leggen van internationale contacten. Heuss tekende ook de zg. Conventies van Bonn, welke nu al leen nog in Parijs moeten worden be krachtigd om West-Duitsland practisch tot een souvereine staat te maken. Adenauer weet, dat dit alles moest komen en ook zo komen zal. Hij weet zich triomfator. Hij werkt in de toe komst. Deze dagen keerde hij terug van officiële bezoeken aan Turkije, Grie kenland Jen Rome. Vooral zijn reizen naar beide eerstgenoemde staten noemde de Bondskanselier een poli tiek succes. „Wjj, Duitsers, zijn over al goed ontvangen". Inderdaad wist Adenauer de oude vriendschapsban den met Grieken en Turken weer aan te knopen en de toenadering opnieuw te stimuleren. Hij sprak er over de mogelijkheid van meer directe samen werking tussen de staten van het Bal kanpact (Joegoslavië, Griekenland en Turkije) en het a.s. Europese Leger voor een eventuele verdediging tegen Russische aggressie. Zijn reis had bo vendien een voor de Duitsers zo uiter mate betekenisvol economisch aspect. En hij nam voorts de verzekering mee naar huis van komende Griekse en Turkse tegenbezoeken aan Bonn. Adenauer werkt vanuit de Europe se gedachte. Daarom moet men zijn diplomatieke missies niet alleen voor zijn eigen land, doch ook voor Euro pa als waardevol beschouwen. Een 53-jarige Amsterdamse vertegen woordiger met 9 veroordelingen op zijn strafblad, die bij zijn kennissen en de justitie bekend staat als de run ner „Boeren Willy", had op 14 Febru ari jl. in een café op het Rembrandt plein van een onbekende voor 500 gul den 87 bij een goudsmid in Oudenboscl (N.B.) gestolen gouden ringen gekocht De man, die gisteren voor de Am sterdamse politierechter terecht heef gestaan, gaf onmiddellijk toe, te heb ben begrepen dat er een luchtje aan zat. De prijskaartjes hingen nog aai de ringen. „Boeren Willy", die dooi een reeks van kwalen door zijn dok ter ongeneeslijk wordt genoemd, wa: via een kellner, ook een runner, me' de onbekende, de dief, in contact ge komen. Verdachte gaf op een vraag van d< politierechter, mr L. de Blécourt, toe dat hij als runner optreedt voor land genoten, die Amsterdamse nachthuizei willen bezoeken. De officier van Justi tie, jhr mr A. A. Reigersman, eiste vie: maanden met aftrek. De politierechter veroordeelde di man tot twee maanden voorwaardelljl en één maand onvoorwaardelijk me aftrek. De verdachte kwam meteer vrij, omdat hij reeds sedert 20 Febru ari jl. in voorarrest zat. In de nacht van Zaterdag op Zon dag is uit een confectiefabriek aan d' Prinsengracht te Amsterdam een Ci troen-bestelwagen gestolen, waarh zich o.a. 350 herencostuums bevonden ter waarde van circa f35.000,—. Ver moed wordt, dat de inbreker(s) doo insluiping zijn binnengekomen. Zo wel van de auto als van de costuum. ontbreekt tot nu toe elk spoor.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 7