tstill Accoord met de aansluiting van Waarborginstituut Slot-avond van de Bergense boekenweek belooft veel ,,'t Huis de Brederode in vlammen op ging John Perkins99 moet betalen Gemeenteraad van Langedijk Wandbord Herkingen werd aanvaard Triller in Tivoli: Het Mandersonmysterie Engels amateurselftal naar Castricum De Rijp Voorwaarts' speelde de Zigeunerbaron BURGERLIJKE STAND Schrijvers komen spreken Goede prestatie van bridgeclub Bergen ORANJE-VERENIGING WERKT EEN UITGEBREID PROGRAMMA UIT Filmvoorstelling in de Historisch gebouw te Oudkarspel een ruïne ^ude Niedorp Onvolmaakt feest zonder werkelijke inhoud Wamenhuizen Kampioenschap le klasse libre bij „Ons Genoegen" St. Pancras Brandweer voorkwam een ramp Hertenkamp Bergen aan Zee Nieuw terrasbedrijf aan boulevard Koedijk BURGERLIJKE STAND AGFA CLACK Dronken Uitgeester speelde te Zaandijk voor Engelsman WOENSDAG 31 MAAKT ll.)-, LANGEDIJK. - De gemeenteraad van Langedijk, die op de lieer Hee- ringa na voltallig was, besloot liet door de geadopteerde gemeente Herkingen aangeboden wandbord te aanvaarden. Dit fraaie porceleinen aandenken krijgt een plaats in de raadzaal. Hoewel enige raadsleden niet tevreden waren over de hulp die de overheid aan de tuinbouw wil bieden door middel van het Waarborginstituut voor de tuinbouw, ging men biermede toch accoord. Er werd voornamelijk bezwaar gemaakt tegen de rente, die zoals bekend is, een lialf procent meer bedraagt dan de geldende rente, welke door de boerenleenbanken berekend word:. Ook achtte men het onbillijk, dat er voor de veehouderij en de land bouw meer gedaan wordt dan voor de tuinbouw. Een adres van be woners van de Spoor- en Achterstraat voor verbetering, werd in handen van B. en W. gesteld. Op een vraag van de heer Van Dijk deelde de voorzitter mede, dat er dit jaar twintig woningen gebouwd zullen worden, waarvan zo mogelijk enige in Oudkarspel. Verder wordt er nog door particulieren gebouwd. Bij de ingekomen stukken werd de mededeling gedaan, dat nu het met de sollicitanten voor de ULO-school zo tegen loopt, B. en W. mevr. Kriek uit Noord-Scharwoude als tijdelijke leerkracht zullen benoemen. De heer W. M. v. d. Velde, hoofd van de afd. Financiën, die als gemeentesecretaris te Wieringen benoemd werd, werd met deze eervolle benoeming gelukge wenst. De voorzitter drukte zijn spijt er over uit, dat men zo'n bekwaam ambtenaar moet missen. Met de voorstellen tot uitbreiding van de begraafplaats te Oudkarspel en het toekennen van een vergoeding aan de Herv. gemeente te Oudkarspel voor het gebruiken van het koor der kerk voor gemeente doeleinden ging men accoord. De bedoeling is, aldus de voorzitter, dat er bij de vergrootte be graafplaats een nieuw Tijkenhuisje ge plaatst wordt. Het voorstel om de 30 gebouwde woningen aan de Frederik Hendrikstraat te voorzien van meer sanitair, werd aangenomen. Wethou der Weel die een bespreking gehad heeft met de bewoners lichtte het voorstel nader toe. De raad kon er j verder mee accoord gaan, dat aan de afdeling Langedijk van het Witte Kruis een extra subsidie wordt gege ven over de jaren 1951 en 1952. Een en j ander werd door ons reeds gepubli ceerd. De grondverkopen in het uitbrei-j dingsplan „Centrum" werden goedge-1 keurd. Aan de heer A. ten Bruggen- j cate, sluiswachter te Broek op Langen- dijk werd met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend. In de benoe- i ming van -J. Engel als opperman- straatmaker zal door B. en W. voor-1 zien worden, daar dit niet tot de competentie van de raad behoort. Na enige discussie werd een voorstel tot wijzigng der instructie voor de sluis wachters te Broek op Langendijk en Noord-Scharwoude aanvaard. Aan het einde gaf de voorzitter nog gelegen heid tot het stellen van enkele vra gen, hoewel hij meende te moeten op merken, dat de rondvraag eigenlijk is afgeschaft en het dus beter is als de raadsleden zich met hun wensen tot B. en W. wenden. Diverse verlangens werden dan ook tot dit college verwe zen. Wethouder Weel deelde nog me de, dat het niet wenselijk was om in de politieverordening op te nemen, een verbod tot het telen van late aardap pelen in het uitzonderingsgebied, daar dit niet door de hogere instanties wordt goedgekeurd. Men achtte het beter, dat de tuinbouwverenigingen deze zaak met de leden zelf regelen. In deze geest zal een schrijven aan de tuinbouwverenigingen gericht worden. Toen de heer Van Nienes tenslotte nog sprak over het geven van een vergun ning voor het schieten van kooldu'^m antwoordde de voorzitter dat deze kwestie het beste met hem bespro^ u kon worden. Spreker deed verder de toezegging het raadslid een exemplaar reglement van orde te zullen geven, opdat hij kan zien welke zaak al of niet in de raad thuishoort. Meer raads leden stelden het op prijs zo'n bepaling te ontvangen. Wie van een spannende detective- story houdt, kan deze week in het Tivoiitheater zijn hart ophalen. Onder de titel „Het Mandersonmysterie" draait daar een film zo geraffineerd van op zet, zo groots van uitwerking, dat u tot de laatste minuut in spanning blijf en u de vraag stelt, of Marlowe, de sympathieke secretaris van de million- nair Manderson schuldig is aan de af grijselijke misdaad, of hij een verhou ding met diens echtgenote heeft gehad en daarom de millionnair uit de weg heeft geruimd. U zult meeleven met de gevoelens die de amateurdetective Philip Trent bestormen, als hij gecharmeerd ge raakt van de lieftallige Margaret, de ontdekking meent te doen, dat ze van de snode daad van Marlowe op de hoog te is. Hoe hij zich terugtrekt en weer om komt en hoe de ontknoping tot stand komt. Maar die verklappen wij u niet, want dan zou de aardigheid er af zijn. In het Hollands is over deze zaak een boek verschenen onder de titel „Voor het laatst detective". Zaterdag tot en met Dinsdag, alle leeftijden. Volgens mededeling van het bestuur van CSV is het thans wel zo goed als zeker, dat in Mei een Engels amateurs elftal naar Castricum zal komen. Het gezelschap, uit twintig personen bestaand, zal bij leden van CSV wor den ondergebracht. Er zullen drie wed strijden in ons land worden gespeeld, waarvan de eerste tegen CSV. Dezer dagen gaf de zangvereniging „Voorwaarts" een uitvoering van de operette „De Zigeunerbaron" van J Strauss. „Voorwaarts", ;dat voor oen vrijwel volle zaal speelde, had zïch met deze opvoering een zware opgave gesteld; aan het einde van de avond moesten wij echter erkennen, dat de vereniging de proef goed had do .r- staan. Daar de opèrette overbekend moet worden geacht, willen wij niet in fi nesses treden. Door ziekte van de di rigent, de heer Van de Weijer, be rustte de leiding in de handen van de heer Gerbrand Hop. Deze speelde eveneens de ouverture. De heer L. Slot was in de rol van Zsanan voor treffelijk. De andere hoofdrolspeelsters t.w. Drea Vilten, A. de Jong-Hottentot en Lies Rijkes, gaven hem uitstekend tegenspel. De heer Cor Klaver uit Ilpendam, die een gastrol vervulde, deed echter niet voor hen onder. Wij kunnen voorts zeggen, dat het geheel een zeer verzorgde indruk maakte. Ook het koor speelde uitstekend mede. De avond, die o.rn. door burgemees ter en mevr. Dalenberg en de Z. Eerw. heer pastoor Holtkamp werd bijge woond, viel bij het publiek zeer in de smaak. De aanwezigen bleven na de uitvoering nog enige tijd in een gezellig samenzijn bijeen. Geboren: Gerrit Teunis, zoon van B. Slot en van L. A. Wijhenke. Johan na Cornelia Josephina, dochter van N. Bommer en van L. W. Oudejans. Wilhelmina Maria, dochter van Gerar- dus Roelofsen en M. M. Portegies. Ondertrouwd: Dirk ter Beek, oud 26 jaren en Rinske Groothof, oud 22 jaren. Getrouwd: Hendrika Meester, oud 21 jaren en Nelie Veenman, oud 18 jaren. Gerrit Hendrik Veenman, oud 29 jaren en Andrea Vilten, oud 19 jaren. Overleden: Ida Geertruida Migchel- sen, oud 93 jaar, gehuwd geweest met J. P. E. Storckmeijer. Pieter Ko ning, echtgenoot van A. Dekker (oud 78 jaar) overleden te Zaandam. Wij hebben in ons blad van 29 dezer uitvoerig bericht over de opening van de Bergense Boekenweek, tevens ter inleiding van de expositie Schrijvers van nabij". Doch de onderneming te Bergen ten aanzien van het boek heejt elk jaar twéé polen begin en einde zijn feestelijk gemarkeerd. Dit geeft ons aanleiding enkele regels te wijden aan het programma van de slotavond van de Bergense Boekenweek, die op Zondagavond 4 April in de danszaal van ,,De Rustende Jageraldaar wordt gehouden. Verleden jaar heeft deze soiree niet minder dan 450 belangstellenden getrokken, die met veel pleizier al het gebodene hebben genoten. wijl hij later op de avond opnieuw op treedt, thans met acht geestige muzi kale caricaturen van hemzelf. Vervol gens komen dan een aantal letterkun digen aan het woord. De vlieger-schrij ver Viruly in een discours met zich zelf op letterkundig en aviatisch ni veau, of gecombineerd, Jeanne Roos, vermaard om haar gevatheid bij de radio-rubriek „Het hangt aan de muur en tikt", ook vandaar bekend om haar vlotte, scherpzinnige formuleringen, waarvan ditmaal de toehoorders oog in oog in een conférence zul len kunnen genieten. Het lichtere, vro lijke genre zal ook Leonhard Huizin- ga beoefenen met spitse humor in hel dere stijl. De auteur van „Het Boek Ik", de experimentele dichter Bert Schierbeek houdt eveneens een korte causerie, die stellig door het ongewo ne aspect en visie zal weten te boeien. Mogen de zeer velen, die de ope ningsrede van de l iterkundige, de heer W. L. M. E. van I eeuwen jl. Zaterdag hebben aangehoord on de instructieve, ook aesthetisch te waarderen expositie hebben bewonderd, gelegenheid vinden het slot-stuk van de boeken-onderne- ming in het kleine kunstenaars-dorp Bergen mee te maken. Zij geven dan "ehoor aan het tamelijk imperatief ge dold verzoek van het K.C.B.-bestuur, -formuleerd aan het slot van een der bijdragen uit het boeken-uitgaafje. Verlaat voor éénmaal de kostbare stilte, eigen aan het genot van alleen zijn mét een boek, om te naderen tot dp kleine heldere bron der gezamen lijke vreugde óm het boek! Het uitgaafje, dat het Kunstenaars Centrum bij deze gelegenheid het licht deed zien, vermeldt het programma m extenso. Na een korte inleiding van de aftredende voorzitter, mr A. F. Kamp, doet de bekende pianist Géza Frid zich horen in zes préludes van Chopin, ter- Zaterdag en Zondag werd de eerste helft van de plaatsingswedstrijden om het kampioenschap van de Hoofd klasse te Utrecht gehouden. Alle ge westelijke kampioenen werden bij lo ting in 5 poules van 5 ploegen en 1 poule van 6 clubs ondergebracht. Bergen lootte in de afd. A van 6 kampioenen t.w.: UBC, Utrecht^ Brid geclub Sneek; DBC, Delft; Rijmeta, Den Haag; Sleutels, Leiden en Bergen. Na het verwerken van de helft van alle te spelen wedstrijden prijkt Ber gen fier aan het hoofd met 139 tegen 88 matchpunten. In vier wedstrijden beëindigde Bergen de helft van het aantal te spelen spellen met een be hoorlijke voorsprong (op Sneek, de grootste concurrent, met meesterklas sespeler Ubbink en partner zelfs 29 punten), terwijl één wedstrijdhelft met een geringe achterstand afgesloten werd. Mocht Bergen met de spelers Honig, Plomper, Visser en Polak erin slagen aan het hoofd van hun afdeling te blij ven, dan is daarmede een finaleplaats (6 deelnemerr) bereikt met daaraan verbonden een plaats in de nieuw te vormen landelijke Hoofdklasse. Dè grote fotoverrassing 1954 Het hotel ,,'t Huis de Brederode" te Oudkarspel voor de brand.(Foto Möller) .5? Feestvieren, aldus juffrouw Bos, so ciaal werkster, op de bijeenkomst van de afdeling van de Bond van Platte landsvrouwen, is ontzaglijk belangrijk. Het feest kan een stempel op ons ge hele leven drukken. Het kan ons ge hele leven beïnvloeden, maar dan moet het aan bepaalde voorwaarden voldoen. Dan moet het inhoud hebben. Dan moet er een geestelijke achtergrond aan ten grondslag liggen. Doet het dat niet, dan wordt het feest een gewoon pretje, waaraan men tijdelijk enige vreugde kan beleven, maar dat zeer snel ver vliegt. Evenzo is het met het vervaardigen van versierselen voor de Christelijke feestdagen. Een ieder kan ter gelegen heid van het Paasfeest een prettige ta fel inrichten, waarop de gekleurde eieren, de mooie eierdoekjes prijken. Een ieder kan een Kerstboom versie ren. Maar het vervaardigen van deze versierselen, het vieren van het feest, krijgt eerst betekenis, wanneer men kennis heeft van geestelijke achter grond van deze feesten en gebruiken. Eerst dan beleeft men het feest. Na deze inleiding heeft juffrouw Bos de dames een paar uur prettig bezig gehouden met het vervaardigen van verschillende voorwerpen 7 De biljartvereniging „Ons Genoegen" zal van Vrijdag tot en met Zondag a.s. de wedstrijden om het kampioenschap le klasse libre in het district Behagen leiden. Aan deze wedstrijden nemen deel: G. Blaauboer, J.Zr Ier en R. Laan van „Voorwaarts" te Winkel, J. Glim (persoonlijk lid KNBB), Nic. Dis sel van HNK te Schagen, Ant. Dekker van de organiserende vereniging, Nic. Raven van „Burgervlotbrug" en H. Jon ker van „De Ketser" te Sint Maarten. Bij verhindering van één van deze spe lers komen in aanmerking: 1. J. Jonker van „De Ketser" en 2. W. van Eekeren van HNK. BEROEP UITGEBRACHT Door de kerkeraad der Gereformeer de Gemeente te Sint Pancras is een be roep uitgebracht op candidaat J. Dijk stra te Ellecom. OUDKARSPEL. - Een korte maar felle brand heeft Dinsdagmiddag tussen drie en vier uur het reeds in 1717 en daarvoor bestaande hotel, ,,'t Huis de Brede rode" in een troosteloze ruïne herschapen. De brand is ontstaan in de achter het café gelegen woonkamer. De bewoner, de heer S. Klaver die deze zaak huurt van de eigenaar, de heer C. de Boer uit Alkmaar zat naar hij zei, voor in het :afé te praten met een controleur van de PTT, toen beiden tot de ontdekking kwamen dat er brand was uitgebroken. Het plafond stond toen reeds in lichter laaie. Inmiddels hadden voorbijgangers ook al geconstateerd dat het een brand van grote omvang was. De rook steeg weldra omhoog, terwijl de vlammen aan gewakkerd door een harde Westenwind een uitweg zochten door het dak van dit vervallen en zeer oude gebouw, dat voor een groot deel uit hout bestond en onder de pannen met riet bedekt was. Het was niet te verwonderen dat dit ge heel als een fakkel brandde. achter staande gedeelte, dat als verga derzaal werd gebruikt, geheel uit. De heer Klaver zag behalve zijn gehele inboedel eveneens de café-inventaris verloren gaan. Een en ander was slechts laag verzekerd. Wat deze brand betreft hebben we wederom kunnen constateren, dat dank z het kordate optreden van de Lan- gedijker brandweer het dorp Oudkar spel voor een grote ramp gespaard is gebleven daar bij een verdere uitbrei ding direct vier gezinnen betrokken waren. Een en andtf- trok de belang stelling van honderden nieuwsgierigen, die de brand van nabij volgden. Het verkeerd werd tijdelijk gestaakt, maar tegen vier uur gaf de Rijkspolitie die voor een goede afzetting zorgdroeg, de weg weer vrij, zodat ook de NACO laar tijdelijk onderbroken diensten weer kon vervolgen. De brandweren van Oudkarspel en Noord-Scharwoude, bijgestaan door de bedrijfsbrandweer van de houthandel Eecen traden onmiddellijk handelend op met een tiental stralen aangesloten op de waterleiding. Bovendien waren twee motorbrandspuiten in werking. Het was direct te zien dat het hotel en de inboedel niet te redden waren, hoe verwoed de pogingen hiertoe ook wer den aangewend. Van veel belang was dat de omliggende percelen behouden bleven. Hierin slaagde men na hard werken binnen een half uur. Het be treft hier het voormalige historische Oudkarspeler raadhuis dat omstreeks 1808 gebouwd werd uit de ruïnes van het door de oorlogshandelingen in 1799 verwoest oude raadhuis in de strijd van de Nederlanders en de Fransen tegen de invallen der Engelse en Russische troepen. Het tegenwoordige raadhuis werd na de laatste oorlog verbouwd tot twee woningen. Ook de daarach ter gelegen woning van de heer G. Molenaar wist de actieve brandweer voor ondergang te besparen. Er ont stond zelfs geen waterschade. JJIT voorzorg hadden de bewoners. geholpen door vele handen, het huisraad in veiligheid gebracht. Ge lukkig was het droog weer, zodat het gedeeltelijk op straat neergezet meubi lair niet de minste last had van deze verhuizing. De tegenover het hotel staande woning van de familie G. Blaauboer dreigde nog een ogenblik gevaar te lopen daar de vonkenregen enige gaatjes in het dak brandde. Met e<"n paar blusapparaten wist men erger te voorkomen. Tegen half vier stortte de houten gevel van het brandende perceel met een donderend geraas in en om vier uur was er van het gehele perceel niet veel meer over dan wat muurwerk. Behalve het voorcafé en het woonvertrek brandde ook het daar Het hotel ,,'t Huis de Brederode" tijdens de brand. Later op de mid dag zou het gehele perceel door het vuur vernield worden. Links de kolfbaan die behouden bleef. (Foto Möller Bergens Harmoniekapel zal op de verjaardag van H. M. de Koningin om half tien een aubade verzorgen, waar na in de Stationsstraat de traditionele kinderfeesten zullen plaats vinden. 's Avonds om 8 uur zl de Harmonie een grote rondgang houden, voorname lijk door de buitenwijken van Bergen, waarna een „bal-champêtre" zal wor den gehouden op het Stationsplein. Op 4 Mei zullen 's avonds om 6 uur de vlaggen half stok worden gehesen, terwijl om half acht, na de kerk diensten in de N. H. en R. K. kerk, de stille -tocht naar het gealliëerde kerkhof zal plaats vinden. Aan een plaatselijk mannenkoor zal worden verzocht, of het, na de in acht te nemen stilte van twee minuten, op het kerkhof enige liederen ten gehore wil brengen. Klokgelui van alle kerken zullen ge durende deze tijd, het plechtige karak ter van de avond accentueren. Het bezoek aan de gealliëerden gra ven zal worden afgesloten met een bij eenkomst bij de „bevrijdingsboom" in het Van Reenenpark, waar énige de clamaties zullen worden gegeven. Op 5 Mei zal de Bevrijdingsdag wor- Eén dezer dagen zal met de bouw worden begonnen van een café-terras aan de Pier-Panderweg. Het gebouw is geprojecteerd op de hoek van de C. F. Zeilerboulevard en de Pier-Panderweg en vormt op dit punt een aantrekkelijke afsluiting van de Boulevard. De marquette toont een fleurig ter rasbedrijf, met verplaatsbare wind schermen. Het hoofdgebouw is een „rotonde". De opzet, van de ondernemer wijst naar het genre van de exclusieve-za- ken, die noodzakelijk worden geacht om Bergen aan Zee tot de meer intie mere badplaatsen aan de Noordzee kust te maken. „Chez Pol", zoals de terraszaak zich zal aandienen, heeft een outillage voor ongeveer 150 bezoekers op het terras en voor 35 in de „bar" en zal worden geëxploiteerd door de heer en me vrouw Chr. DekkerBenz. -or BURGERLIJKE STAND Geboren Maria C., d. van A. J. van der Gragt en A. C. Bijpost. Klaas J z. van T. Bakker en T. Jonker. Ondertrouwd Dirk C. Vade wonende te Oudorp. en Maartje Bakker. den ingezet met ochttenddiensten in de R.K. kerk. 's Avonds wordt een lanj- piontocht met muziek georganiseerd. Vervolgens zal getracht worden serie voetbalwedstrijden van 2 maal 10 mi nuten te enscéneren tussen slagers, bakkers en kruideniers. Besprekingen worden gevoerd om in de „Herten kamp" een openlucht-voorstelling te ge ven. Tenslotte zullen de beide midden standsverenigingen gedurende de feest dagen een étalagewedstrijd houden. Eén en ander werd bekend gemaakt op de algemene ledenvergadering van de Oranjevereniging „Bergen" die in het „Huis met de Pilaren" werd ge houden. Tijdens de vergadering werd medegedeeld dat het ledenaantal de 400 is genaderd. Het nieuwe ver enigingsjaar was men ingegaan met een batig saldu van f 243.23. Het aftre dend lid van de kascommissie, de heer J. Busker werd opgevolgd door de heer H. W. C. Sluiters. Geboren: Maria Elisabeth, dochter van J. Ranzijn en G. Modder. Cor nells Jacobus, zoon van J. Hoeben en K. G. de Boorder. Magdalena Ma ria, dochter van L. B. V. Rotthier en J. Min. Adrianus Nicolaas Jozef, zoon van C. G. Langedijk en J. C. Ko men. Martin, zoon van H. Bulthuis en A. de Vries. Ondertrouwd: Evert van Dasier, 22 jaar, Oudkarspel en Grietje Bosma, 26 jaar. Overleden: Weijert Kager, 77 jaar. BENOEMING TOT WND. DIRECTEUR. De heer J. Meijer, technisch ambte- naar bij de dienst der gemeentewer ken is op 30 Maart benoemd tot waar nemend directeur der gemeentewerken te Rhenen. Eindelijk de ideale camera voor een ieder die eenvoudig en gemakkelijk wil fotograferen. portretlens foto's: 6x9 verrekij Iter -zoeker sierlijk - sportief Ga naar Uw fotohandelaar. Hij heeft de schitterende zojuist ontvangen. (Advertentie, Ing. Med.) 99 „John Perkins is mijn naam, meneer", zei de Uitgeester C. H. tegen de agent van politie die hem op het Gorterspad aanhield wegens het ver keren „in kennelijke staat zoals men dat noemt. Het slot van deze ge ruchtmakende zaak speelde zich Dinsdagochtend af in de Czaar Peter straat te Zaandam, ivaar de speudo-Engelsman heel wat minder praat jes had dan op de bewuste avond toen hij hem flink ,-om had". Reden hiertoe had de Uitgeester trouwens te over, want al kocht hij de drank goedkoop, niet meer dan een daalder de. fles, de klap van de balie kwam flink aan. Een tientje of vier da$en voor de dronken schap en f40.— of 16 dagen voor de valse naam was het vonnis uaar- mede mr Van Houten de drinkebroer liet vertrekken. Het verhoor van de verdachte was voor de toeschouwers niet onvermake lijk. Verdachte begon te vertellen dat hij niet opzettelijk een valse naam had opgegeven, doch al een hele tijd En gels sprak tegen een kennis, hetgeen de kantonrechter deed opmerken: „Vroeger heb ik eens iemand gehad die Frans sprak, maar dit was dan zeker een Engels drankje". Verd.: „Heb tegen de agent ook al door Engels gesproken". Rechter: ,Zo goed, dat deze di rect in de gaten had dat Uw naam vals was!" Verd.: „Maar dat was niet met op zet, want ik dacht inderdaad dat ik lohn Perkins was". Rechter: „Zelfs nog toen U het papier schreef zeker, kom nou". De ambtenaar O.M. vond het ook -'t erg geloofwaardig klinken en me- reerde dat door deze aanhouding n hele drankaffaire aan het licht was gekomen, die hij hier echter terzijde wilde laten. Hij eiste f 10,— subs. 4 da gen voor de openbare dronkenschap en f 50,subs. 20 dagen voor de valse naam. Verdachte schrok hevig en vroeg of het niet wat minder kon, want het werd nu een duur drankje, waarop mr Van Houten hem wees op de inkoops prijs van f 1.50 de liter, hetgeen toch niet duur was. Verd: „Maar ik wilde helemaal niet drinken. Het kwam allemaal door een kameraad die de volgende dag ging trouwen en dat hebben we met een borreltje gevierd". Rechter: „U kocht het spul bij flessen. Alles wees er op dat U niet zo maar een beetje was aangeschoten of U bent een rare! U bent een gevaar voor de samenleving en ik hoop dat een stevige straf een waarschuwing mag zijn". Waarna het bovenvermelde von nis volgde.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 9