Vervolg stadsnieuws 25 J Boekhandel bracht Spanje en Joegoslavië in Alkmaar Costuum of Combinatie Papieren van Piet Schouten stegen aanzienlijk GB - BEHANGSELS KRUYSSEN NOUGAT EIEREh PLASTIC VERF 'm ADVOCAAT Schermers VRIESMAN's Hans Alma sprak en T. v.d. Veen tekende STAP HET VOORJAAR IN Onze voorjaarscollectie is compleet HET KLEDINGHUIS Straatversiering onder de loupe De heer Beetz 60 jaar „in de kaas" Nutsspaarbank in cijfers Publiek toonde een grotere spaarzin BURGERLIJKE STAND Akkermans koorklassen in-hotel Victory Jaap Bus en Leo Heynis speelden remise GEEN VOLMAAKTE SCHOONMAAK ZONDER VRAAGT DE UITGEBREIDE COLLECTIE 1954 TER INZAGE LET VOORAL OP HET G B-HANDELSMERK wijnU kv !.i>m.\n Pi. Stencnbrug (Verdronkenoord 114] VANDAAG EN MORGEN fl 3.65 per grote fles Feestelijk jubileum van opzichter Pluijmers Gevonden voorwerpen Arbeidsmarkt ruimer Damclub WDO LAATSTE WEDSTRIID VAN JONG HOLLAND Kaasmarkt Alkmaar Koedijk Raadsvergadering Koedijk JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Egmond aan Zee ACHILLES TURNDE VOOR TWEE VOLLE ZALEN Standwachten benoemd Wij leveren U: Heiloo Dierenvriend Ennick ter aarde bestelling Limmen Diamanten echtpaar LEDERKLEDING „WERO" VRIJDAG 2 APRIL Hl54 Hans Alma, journalist in Zwolle en Teun van der Veen, illustrator, hebben al een paar reizen achter de rug, waarvoor ze het reisgeld en hun verblijfkosten op straat hebben verdiend. Alma met goochelen, een hobby, waarmee hij sinds zijn prille jeugdjaren behept is en Van der Veen met sneltekenen. Op deze manier hebben ze geheel Spanje doorkruist en van de ervaringen, die ze op hun 3300 km lange tocht over het Iberische schiereiland hebben meegemaakt, vertelde Hans Alma gisteravond in het Gulden Vlies op een bijeenkomst, die door de boekhandelaren Zwaan, De Boer, Kühne (Boterstraat) en Ter Burg in het kader van de boekenweek was georganiseerd. Spanje is boeiend, zo vertelde Alma, maar verwacht er geen romantiek, zoals Hollywood, die gaarne suggereert. De romantische Spaanse vrouw is integendeel een materialistisch wezen, dat het huwelijk beschouwt als een transactie, waaruit zij het grootste voordeel zal trachten te putten. Het rijke Spanje, dat uitgroeide tot een wereldrijk, is na het einde van de zestiende eeuw steeds meer terugge vallen tot zijn huidige, vrij onbelang rijke positie, maar wat de Spanjaar den niet verloren was hun trots en hun levensstijl. Met verschillende voorbeel den schetste de schrijver de gratie volle houding, die de Spanjaarden weten aan te nemen en zelfs de zigeu ner, die hij in de buitenwijken van Sevilla ontmoette handelde als een Spaanse grande, hoewel naderhand bleek, dat hij de portemonnaie van mijn Hollandse Vriend bij „vergissing" in zijn eigen zak had gestoken. Alma stak de loftrompet over de oude ste den in het Zuiden, waarvan hij vooral Toledo prees. Zijn bewondering daalde aanmerkelijk toen hij het had over de stierengevechten, het spel van de wrede gratie, dat op de vreemdeling meer de indruk wekt van een afschu welijke slachtpartij dan een evenement, dat de hartstochten der toeschouwers tot ongekende hoogte kan opvoeren. Teun van der Veen liet met potlood en tekenpapier tenslotte zien hoe hij had getracht in de Spaanse straten het dagelijks brood te verdienen. Hij teken de in Spanje de meisjes als een Volen- met een damse en op deze avond gaf hij een Alkmaarse schone het uiterlijk van een Spaanse, compleet met mantilla. Na de pauze reisden de aanwezigen met Hans Alma mee naar Joegoslavië, een onontwikkeld gebied met een be volking, die onder haar communisti sche vernisje vol eerlijkheid en harte lijkheid is. Van een bijzondere beko ring is het Zuiden, Macedonië, dat tot 1912 onder Turkse heerschappij stond, waarvan de invloeden ook nu nog dui delijk merkbaar zijn. Al was het al leen maar aan de typische Turkse stadjes, die men hier aantreft. Beter nog dan de beschrijving van het land gaven de lichtbeelden, die de spreker vertoonde, een indruk van de woeste schoonheid, die de Balkan biedt. De hygiënische toestanden in de dorpen laten helaas veel te wensen over. Het gevolg hiervan is, dat Joegoslavië de grootste zuigelingensterfte heeft en een schrikbarend hoog getal tbc-geval- len. Het is een land vol contrasten, van hoge modienie hottlgebouwen 'naast armoedige scheefgezakte krotten, doch ook een land vol folklore en van een aparte bekoring. In zijn openingswoord had de heer A. Zwaan er op gewezen, dat de Boe kenweek niet de intentie heeft de boe kenverkoop op te voeren, gelijk acties als eet meer fruit en drink meer melk, maar dat het er speciaal om is begon nen het goede boek bij het lezend pu bliek te introduceren. Voor iedereen is er een goed boek, aldus sprekei. Indien men zelf geen weg weet in het doolhof dan is er de boekhandelaar, die altijd gaarne van advies zal dienen. Ook wanneer de boekenweek voorbij is. Een weelde-sortering in tientallen moderne dessins Perfecte coupe Vormvast Prima afwerking Hofdijkstraat 8 Alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) Door verschillende buurtverenigin gen zijn reeds plannen ontworpen voor een straatversiering tijdens de stads feesten. Deze plannen zullen in een vergadering, die volgende week in de Sociëteit voor Bejaarden aan het 1 uit tik Oudorp wordt belegd, door de com missie stadsversiering en verlichting worden medegedeeld en tevens zal de voorzitter van de commissie, de heer W. J. Spruyt, enkele belangrijke zaken aan de orde stellen. Door de heer Steenbergen wordt een uiteenzetting gegeven over de verlichting van be paalde punten in de stad en over de versiering van de belangrijkste toe gangswegen. Voor de buurtverenigin gen zal deze causerie zeker de n^oeite waard zijn, omdat de heer Steenber gen een rijke ervaring heeft in deze materie. Er zal op de avond voldoen de gelegenheid worden gegeven tot het stellen van vragen. Verwacht wordt, dat iedere buurtvereniging een afge vaardigde zal sturen. De 76-jarige heer W. F. Beetz uit Purmerend, een zeer bekende figuur op de Alkmaarse kaasmarkt, is van ochtend door de directeur van het marktwezen, de heer W. Voorthuysen, op hartelijke wijze toegesproken. De heer Beetz herdacht vandaag namelijk het feit dat hij 60 jaar „in de kaas zit". De heer Voorthuysen gewaagde in zijn korte speech, die door een groot aantal belangstellenden in café De Ja ger aan het Waagplein werd aange hoord, van de opgewektheid en levens lust van de jubilaris die eerst als inko per op de markt verscheen, later keur meester werd en tenslotte bij de fa Eyssen in dienst kwam. Namens alle vrienden van de heer Beetz overhan digde hij hem een grote doos met siga ren. In de loop van de maand Maart werd bij de Nutsspaarbank alhier op de spaarbankboekjes ingelegd f 677.634,82 (vorig jaar f 499.281,13) en terugbe taald f 529.473,50 (v.j. f 383.:P9,60), alzo meer ingelegd dan terugbetaald f 148.061,32 (v.j. f 116.161,53). Het aan de inleggers verschuldigde kapi taal, bij het begin van het jaar f 13.119.788,92, bedraagt thans f 13.717.133,55. Het aantal in de loop van Maart nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 248. Ingetrokken werden 151 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes, bij het begin van het jaar 29.641, bedraagt thans 29.851. Van dit aantal behoren 17.727 aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 7484 aan personen of instellingen elders gevestigd en 4640 aan school- spaarders. Onder de in Maart nieuw uitgegeven boekjes zijn begrepen 25 boekjes voor pasgeborenen. (Op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van f 1.—) De lediging in de loop der maand Maart van 813 spaarbusjes leverde een bedrag van f 13.577,06 aan kleine be sparingen op. Geboren: Alexander E., zoon van H. G. A. Brüggemann en G. Philips. Adriana A. M.. dochter van J. A. Roi ster en M. J. Eaadgers. Jacobus N.. zoon van K. J Verwer en N. de Groot. Hinke, dochter van K. Haijtema en W van de Pol. Annemarie, dochter van C. J. van Eijk en D. Timmerman. Ondertrouwd. Jakob Boelen en Anna M Puttenaar. Adrianus M. Breed en Elisabeth Jonker. Arie de Vet en Johanna F. van den Broek Jan Fol- kers en Aaltje Stulp. Jacob Smit en Johanna C. M. Besteman. Johannes T. Kroger en Anna Boot. Antonius C. Bekker on Catharina T. Smit. Gerardus M. Alleman en Maria Burge ring. Gehuwd: Jacob Klein en Aaltje Post. Overleden: Aagje Jongejan, 75 jaar wed. van F. J. Ouwens. midden in de Langestraat (Advertentie, Ing. Med.) Morgenavond zal in de Marijkezaal van Hotel Victory een uitvoering gege ven worden door de bekende koorklas sen onder leiding van de heer Nic. Ak kerman. Werd de vorige jaren een gro te operette, zangspel en zelfs een kerk- concert in de Grote Kerk gegeven, deze keer is speciaal de aandacht besteed aan de eerste klasse. Liederen, zangspelletjes en duetten zullen ten gehore worden gebracht, te vens wordt de medewerking verleend door het Marionettenspel „De Wonder bloem" onder leiding van Jan van Er- kelens, hetgeen voor velen wel geheel nieuw zal zijn. Een artistiek spel, waar de marionetten, wat kleur en aankle ding betreft, met veel smaak zijn uit gezocht en dat voor een prettige afwis seling zal zorgen. De uitvoering zal niet later dan 10 uur zijn afgelopen. AGENT VAN POLITIE BENOEMD Met ingang van 1 April is te Alkmaar tot agent v-n politie benoemd de heer T. Goedhart. De functionaris was voor heen bootsman bij de politie te water in Amsterdam. Met nog: twee partijen te spelen heeft Piet Schouten ongeslagen de leiding in het Heinekens-bekertornooi. Zijn grootste rivaal is op het ogenblik Theo Kooy die slechts één verlies- partij op zijn naam heeft staan. Dat wil echter nog geenszins zeggen dat of Schouten of Kooy met de trophee zal gaan strjjken. Leo Heynis, die gisteravond tegen Jaap Bus in een enerverende partij remise speelde, kan met" zijn drie verliespunten ook nog in de buurt komen en zelfs Jan Kra mer en Jan Burger hebben, zij het een zeer kleine kans, om Schouten te kun nen bedreigen. Jan Kramer heeft het gisteravond, overigens lelijk laten zitten. Tegen Piet Schouten kwam hij 108 caram boles te kort, niettegenstaande het feit dat Schouten toch 28 beuren no dig had om tot 225 te komen. Kra mer speelde met een moyenne van 6.85, ongeveer tien punten beneden zijn „stand". Toch heeft hij in de par tij laten zien dat hij de techniek van het kaderspel voortreffelijk beheerst. In zijn 14e beurt scoorde hij een rag- zuivere serie van 60 caramboles. Hij had daarvoor niet meer nodig dan tien minuten en een halve meter van het biljart. Wij hadden verwacht dat hij met deze serie zijn zelfvertrouwen terug zou krijgen, maar wat Kramer daarna liet zien was zeker een paar klassen minder. Schouten ging intus sen rustig door met het scoren van kleine maar nuttige series om ten slotte onbedreigd tew innen. Aanzien lijk spannender was het treffen tussen Jaap Bus en Jan Burger. Na 27 beur ten moest Bus nog 20 en Burger 35 caramboles maken. Moeizaam sleepten beide spelers zich naar het einde. Bus maakte in de 32e beurt de 200 vol en Burger was op dat moment nog 18 caramboles van het eindpunt verwijderd. Hij maakte de acquitstoot, maar de ballen liepen niet zo gun stig. Slechts door een zeer lastige pi- quéstoot kon hij positie krijgen. Bur ger miste echter zodat Bus zijn eerste winstpunten kon laten bijschrijven. Leo Heynis scheen regelrecht op een overwinning af te stevenen in zijn partij tegen Jaap Bus. Hij had na negen beurten reeds een totaal van 132 caramboles, speelde dus met een moyenne van ruim 14 en Bus had op dat moment nog slechts 69 caramboles op zijn lijst staan. Dertien beurten later had Bus een voorsprong van 172169 op de totaal leeggespeel- de Heynis genomen. De serie van Jaap Bus in de 26e beurt brak na 19 caram boles af op een eenbandstoot. Hij had de gelegenheid gehad om de resteren de vijf punten te scoren, maar nu kreeg Heynis een uitstekende kans op de volle winst toen hij met een serie van 20 in de 29e beurt tot de 199 kwam. Een onder normale om standigheden vHj eenvoudige band- stoot liet hij echter liggen. Bus ant woordde met een poedel en ook Hey nis kon in zijn volgende beurt niet finishen. In de 28e beurt maakte Bus aan de spanning een einde door de ont brekende vijf caramboles te maken. Voor Heynis bleek de acquitstoot geen moeilijkheden op te leveren, zodat deze enerverende partij in remise eindigde. De uitslagen luiden J. Bus (200 200 J. Burger (275) 257 J. Kramer (300) 192 P. Schouten (225) 225 J. Bus "(200) L. Heynis (200) 200 200 32 39 6.25 32 35 8.03 28 60 6.85 28 27 8.03 28 21 7.14 28 48 7.14 1 (Advertentie. Ing. Med.) PAYGLOP Ct (Advertentie, Ing. Med.) KLEURECHT SNELDROGEND HOOGGLANZEND VEEL STERKER EN VOORDELIG VOOR BINNEN- EN BUITENSCHILDERWERK AUTO'S, MEUBELEN, E.D. VRAAGT UW WINKELIER. (Advertentie, Ing. Med.), (Advertentie, Ing. Med.) Het is voor de heer M. Pluijmers, die gisteren 25 jaar aan het P.E.N. verbon den was, een onvergetelijke dag gewor den. Bij de directie in Bloemendaal op gewacht, werd hij daar ook ontvangen door 50 van zijn collega's, met wie hij vroeger heeft samengewerkt en die hem een grootse hulde brachten. Zij boden hem bloemen en een zilveren horloge aan. Ook de heren van de directie spra ken hem in waarderende woorden toe. Het provinciaal bestuur was 's middags te zijnen huize vertegenwoordigd, waar ook het jubileumfonds van zijn (stoffe lijke) belangstelling blijk gaf. Velen hebben van de gelegenheid gebruik ge maakt de jubilaris met zijn 25-jarig dienstjubileum geluk te wensen. Gevonden en aangegeven over het tijdvak van 25 tot en met 31 Maart '54 en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar op kamer 14, elke Maandag, Woensdag en Vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. Schuifmaat, padvindersriem, shawls, rode kool, actentas, portemonnaies, col bertjasje, handschoenen, ballpoint, mut sen, regenjas, speelbal, ceintuur, vul pen, handvat duozitting, armband, rij- wieilabel (leer), étui (ledig), dop ben zinetank. wanten, bandenlichter van auto, dasspeld, vulpen, sleutel, baal ce ment, broche, kaatsebal, zakje met in houd. Aan de gegevens van het Geweste lijk Arbeidsbureau Alkmaar over het aantal geregistreerde werkzoekenden in het ressort van dit bureau, per 31 Maart 1954, is het volgende te ontlenen: Ingeschreven mannelijke werkzoe kenden: 930 (per 20 Maart 1954: 1061); van wie werkloos 541 (674), nog wer kend 36 (23), nog werkzaam in de DUW 258 (273) en werkzaam in gemeente lijke werkobjecten 95 (91). Ingeschreven vrouwelijke arbeids krachten 79 (73), van wie werkloos 43 (54) en nog werkend 36 (19). De openstaande aanvragen van werk gevers betroffen 120 (112) mannelijke en 99 (63) vrouwelijke arbeidskrach ten. In Maart 1954 zijn 480 ingeschreven werkzoekenden (437 mannen en 43 vrouwen geplaatst voor vast of tijdelijk werk. Onderlinge wintercompetitie. H. Kruider, kampioen le afd. Donderdagavond is er bij WDO weer fanatiek gestreden in de onderlinge wintercompetitie. In de Eerste Afd. stond o.m. de par tij H. K-uider—W. Piederiet op het progran a, wagrbij Kruider aan remi se voldoende had om als eerste te ein digen. En de partij werd na een lang durige strijd remise, zodat Kruider zich weer kampioen mag noemen van de Eerste Afd. seizoen '53—'54 met een score van ruim 65 pet. Een mooie pres tatie. Om de tweede en derde plaats gaat het nu nog tussen D. Kiewitt en W. Piederiet. Kiewitt is uitgespeeld met 21 punten uit 16 partijen. W. Pie deriet kan nog met Kiewitt gelijk ko men door zijn laatste partij te winnen (19 p. uit 15 partijen). De stand is thans met nog enkele partijen te spelen: Afd. I: 1 H. Kruider 22 p. uit 15 part., 2 D. Kiewitt 21 p. uit 16 part.. 3 W. Piederiet 19 p. uit 15 part., 4 M. J. Langras Jr. 18 p. uit 15 part., 5 C. Damer 14 p. uit 15 part.. 6 A. Bur gert 13 p. uit 15 part., 7 G. v. d. Kuyt 11 p. uit 12 part., 8 R. Zaadnoordijk 11 p. uit 15 part. en J. Schipper 5 p. uit 16 partijen. Deze won zijn laatste partij van R. Zaadnoordijk. In AFD. II waren de resultaten van Donderdag: J. van BeekumJ. Hartog 02, A. van Doorn—J. van Beekum 2—0, C. Fok—J. Dik 2—0, M. v. d. PavertC. Booy 20, H. J. Toepoel J. Kaal 2—0. In AFD. II waren nog de volgende drie uitslagen: J. OostenbroekD. Da- velaar 20, E. VenemaC. Prins 11, A. BosmanE. Venema 11. De uitslag van de vorige week ge speelde partij to'on Kruider en Kie witt was 2-0 voo.' Kruider. Met een thuiswedstrijd tegen Zwalu wen sluit Jong Holland dit competitie- seizoen weer af. Om nog een behoor lijke plaats ep de ranglijst in te nemen is een overwinning gewenst. Jong Hol land komt als volgt uit: F. Hoekstra; Kouwen en Van Gorkum; Romeyc, Van Til en Van Nieuwkoop; Hoytink Mienis, Jansen. Hoekstra en Tesselaar. Op de Alkmaarse kaasmarkt werd vanochtend 1 stapel boerenkaas aange voerd met een gewicht van 458 kg. De notering bedroeg f 90.per 50 kg. Te Gouda waren de noteringen 2.18 2.24 (eerste kwaliteit) en 2.122.17 (tweede kwaliteit); te Woerden 2.10 2.26 en te Bodegraven 2.152.25. De handel op alle drie markten was kalm. STRAATAANLEG AANBESTEED Ten behoeve van het te bouwen consultatiebureau is aanbesteed het aanleggen van een straat aan de Scheteldoekshaven. Laagste inschrij ver was het aannemersbedrijf H. A. Punt uit Alkmaar met een bedrag van f 10.324. Hedenavond om acht uur zal de ge meenteraad van Koedijk ten gemeente huize bijeenkomen. Onder meer zullen B. en W. de gemeentebegroting en de begrotingen van de instelling voor sociale zorg en het verzorgingstehuis voor 1954 aanbieden. 28. Er viel inderdaad heel duidelijk een handafdruk waar te nemen. De berm van de weg was nog al modderig, één der wielen was vrij diep in de modder weggezakt, ,,'t Is de afdruk van een Riponelli-band, Brown", zei Karei Krukas, nadat hij de plek nauw keurig had bestudeerd. „Dit lijdt voor mij geen twijfel. En we boffen daarbij, want véél auto's hier in de buurt, die met dit soort banden rondrijden zijn er niet. Ik weet er maar één en dat is dat oude autootje van de barones, dat ze 'alleen maar gebruikt om er Zondags mee naar de kerk te gaan. Nu het is niet aan te nemen dat barones Geits- ma van Meckeren haar auto aan de dievenbende uitleent, 't Brave mens krijgt 't al op haar zenuwen als iemar.d haar maar één woord over die ihbrekerstroep wil vertellen. Zij wil er eenvoudig ni'*- van horen en als je zou weten hoe zij zich 's vonds in haar huis barricadeert dan zou je lachen." Jimmy antwoordde niet dade lijk. Hij dacht na. „Laten wij toch eens naar het k van de barones rijden" zei hij. „Hoe heet die oude bouwval ook weer?" „De Broeken burg", zei Ka- rel Krukas. „Je denkt toch niet dat een adellijke dame van diep in de ze ventig iets met deze zaak te maken heeft?" Jimmy schudde zijn hoofd. „Ik denk niets", antwooidde hij, „maar als op die Broekenburg een auto staat, die Riponelli-banden heeft en als ons blijkt blijkt dat het koelwater van die auto nog warm is, dan weten wij in elk geval méér r* i wij nu weten." Ka- rel Krukas zag Jimmy een ogenblik vol bewondering „Dat h be dacht", zei hij. De gymnastiekvereniging Achilles heeft, onder leiding van mej. A. Bor- jeson en de heer N. Schroor, haar jaar lijkse adspiranten-uitvoering gegeven. De voorzitter, de heer P. C. Dekker, kon een volle zaal welkom heten op beide avonden, die gegeven werden in De Vergulde Valk. Een overzicht te geven van al het gebodene zou ons te ver voeren. Alles was tot in de punt jes verzorgd, zoals men dat trouwens van Achilles gewend is. Vooral de pop- penwinkel was een groot succes, evenals het nummer „Als een matroosje vlug en net". Ook de hoepeloefening van de meisjes D mocht er zijn. Tussen de nummers werden enkele liedjes ten gehore gebracht, hetgeen een aange name afwisseling vormde. De voorzitter bracht na afloop dank aan de pianist, de heer Hartland, die de oefeningen wederom op voortreffe lijke wijze begeleidde. Voorts bracht hij hulde aan mej. Borjeson en de heer Schroor voor het vele en moeilijke werk, dat zij weer met succes bekrejnd zagen. Beiden ontvingen een aardige attentie. Ouders en belangstellenden gingen voldaan huiswaarts. Het was een mooie propaganda voor de gym nastiek in het algemeen en voor Achil les in het bijzonder Ten behoeve van de nieuwe gemeen te-exploitatie aan het Noorderstrand zijn tot strandwaeht benoemd de heren J. Zwaan en J. de Groot. BOUW NACO-STATION GEGUND De bouw van het Naco-station met informatiebureau voor de VVV is op gedragen aan de firma J. Tromp te Alkmaar. Het gebouwtje zal in het ko mende seizoen reeds in gebruik worden genomen. per ltr. OUDE JENEVER 7.4» JONGE JENEVER 6.50 CITROEN JENEVER 5.95 GOUDKROONTJE p. fl. 2.90 WIJNHANDEL Snaarmanslaan 32 Alkmaar Telefoon 2453 (Advertentie, ing. Med.) Voor de begrafenis van de heer Ennick heeft vooral uit de wereld van dierenvrienden grote belangstel ling bestaan. De heer Ennick is 82 jaar geworden en tot zijn 65ste jaar alge meen inspecteur van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Die ren te Den Haag geweest. De over ledene heeft jaren lang het land afge reisd ter keuring van trekhonden. Hij hield ook vele lezingen over dieren. In onze gemeente nam hij na 1939, toen hij zich in Heiloo vestigde, al direct een bijzondere plaats in. Werd er een poes of een hond zwervend aangetrof fen, dan was het de heer Ennick die zich over het dier ontfermde en het leek bij hem thuis dan ook wel een dierenasyl. Voordat zijn stoffelijk over schot op de Algemene Begraafplaats ter aarde werd besteld had een kleine rouwdienst plaats die geleid werd door ds A. J. v. d. Sluys. Op 26 April hoopt het echtpaar Admiraal-Kuys het zestig-jarig huwe lijksfeest te vieren. De bruidegom werd op 5 Januari 1870 te Limmen geboren en de bruid op 20 September te Castricum. Op 26 April 1894 werd het huwelijk voltrokken. He£ echtpaar kreeg zes zoons, waarvan nog vijf in leven en drie dochters. In totaal zijn er 59 kleinkinderen en 5 achter kleinkinderen. De bruidegom die een goed beklante fourage-handel dreef, is bovendien van 1882 tot 1951 organist van de H. Cor nelius Kerk te Castricum geweest. Deze functie heeft hij dus 69 jaren lang met bekwaamheid vervuld, waarvoor hij als Koninklijke onderscheiding de Zilve ren ere-medailie van Oranje Nassau in de Pauselijke onderscheiding Pro Ec- claessia et Pontifice ontving, ook de parochianen hebben de organist meer malen hun dankbaarheid betuigd. Een welbesteed leven dus, waarop een wel verdiende, rustige levensavond volgde, die deze maand met het diamanten huwelijksfeest zal worden bekroond. en alle uitrusting voor elke weggebruiker. Rundlederen dames- QQ«CA manteltje, gewatteerd O/ JU Bilderdijkstraat 206, A'dam-W (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 13