ONZE KINDERKRANT DIE NARE MUG r Be beste ruil Minister A Rijksweg Ons hoekje goede musje Tjip Geheimschrift is moeilijk Wat de post bracht Knap óp die onogelijke schuur me! De Franse begroting van Defensie is goedgekeurd Kaasprijzen in V.S. daalden MMÜÊ Eén-Aprilgrapi van Haarlems scholieren Luister eens naar: Radioprogramma ^■y '/r+3/i-+//5- 4'2. f-'A 2A-+*/</2. ty/' éÊjF\ jiM Pim, Pam Pom en de graafmachine MARGARET MALCOLM Loongeschil bijgelegd in Britse scheepsbouw Ernstige treinbotsing in Oost-Duitsland Grote dag i File auto's 01 ongerept bete VRIJDAG 2 APRIL 1964 Beste kinderen, Jullie hebben het, denk ik, so druk gehad met tollen en katjes plukken, dat er voor mij deze keer niet zo erg veel tijd overschoot. De oogst aan brieven was tenminste aanmerkelijk kleiner dan anders. Nu, dat hindert niets, hoor! De vol gende week krijg ik misschien wel stapels post. We hebben twee puzzles in de kinderkrant van deze week, dal hebben jullie in de gauwigheid mis schien al wel gezien. Het ene raad sel is nogal moeilijk en daarom staat de oplossing er bij. Het ant woord op de andere vraag kunnen jullie, als je zin hebt, sturen aan: Tante Paulien, Bureau van dit blad. Tot de volgende tveek! Toen het strenge winter was, ijs op sloot, rivier en plas Vloog een musje heel alleen over 'n klein dorpje heen. En zijn maagje deed knor-knor. Alles, zei hij, is zo dor Niets te drinken, niets ie eten. En de mens is ons vergeten Geef me toch een stukje brood, heel héél klein maar, heus niet groot! Het musje, Tjip-Tjip was zijn naam, zette zich voor een keukenraam. Zag een meisje broden snijden. Boterhammen, lange rijen. Brood genoeg voor alle mussen, van hier tot Amsterdam en er tussen. En't meisje zag de kleine Tjip. Het raam ging open in een wip. Een hand vol brood vloog in het rond en viel neer op de harde grond. De kleine Tjip-Tjip sprak verlegen: „Dat is genoeg voor een mus of negen! Zóveel krijg ik niet op, oh nee. En ik neem het ook zo moeilijk mee. Ik weet wat! Ik vlieg gauw naar 't nest en trommel dan met spoed de rest." Zo gezegd, dus zo gedaan. De Mus kioam moe bij 't nest weer aan. En zei tot ieder daar gezeten: „Ga gauw daarheen om wat te eten!" De mussenschaar vloog roets van 't nest en ieder deed heel goed zijn best om 't eerste bij het brood te zijn. Behalve één: Ons Tjipje klein. Hij was zó kgud en oh zo moe. Hij fladderde naar 't raam weer toe. Maar och... er was geen kruimel meer. De andere gingen rechtsomkeer Naar 't warme nest met volle maag De avond viel, de zon stond laag! De kleine Tjip keek zorgvol rond, er lag heel niets meer op de grond. De nacht kwam snel, wat moest hij doen? Hij kroop in een van kou en toen Opeens verscheen het meisje weer, de zelfde van de eerste keer. En Tjipje vloog de keuken in. Hij kreeg het daar best naar zijn zin. Veel brood en suiker tot besluithij vloog voldaan de keuken uit. Twee kinderen waren gezellig be zig een grote leg- puzzle in elkaar te leggen. De ge zelligheid werd echter een beetje verstoord door 'n dikke mug die steeds maar om hun hoofden zoem de. Al verschillen de keren hadden ze er naar geslagen. Opeens gaf één van de twee zelfs zo'n harde klap op ta fel, dat de helft van de puzzle weer door elkaar kwam te liggen en ze wel weer opnieuw konden beginnen. Op een gegeven moment riep één van de twee, „au!, hij heeft me ge stoken 1" en of het daarmee niet ge noeg was sprong even later de tweede op, „au, nu heeft dat beest mij ook te pakken". Jullie zien wel hoe de mug door de kamer heef gecirkeld. Kunnen jul lie zeggen wie van de twee het eerste door de mug werd gestoken en wie het laatst? Je antwoorden zijn allemaal goed hoor! Ja, wat schijnt dat zonnetje nu al veel de laatste weken, hé? Ik zou die lammetjes bij jullie best eens wil len zien. Alvast hartelijk gefeliciteerd met Elsjes verjaardag op 6 April. Het zou fijn zijn als je dan naar Den Hel der mocht! Maar nee, dat zal vast niet gaan, want het is een gewone school dag. Dag, Nellie! Tot de volgende week. Geertje Meijer is weer eens in de pen geklommen. Wat een lange brief! Ja, het is beslist nog te koud voor zo merkleren. Groei jij zo flink, dat je in geen enkele jurk meer past? Dat komt zeker van het goede eten! Ja, de raad sels van deze week heb ik zelf ge maakt. Nee, je hebt me vast niet ge zien, want ik heb geen geel vestje. Wel een rood. Wat leuk, dat je Nellie van I.eijen ook een beetje kent. Voor wie wordt het overgooiertje? Dag, Geertje. Doe de groeten aan Maartje Boeder! Vera Keulen schreef een brief op CONCERTINO VOOR GITAAR EN ORKEST, van Santorsola. Steeds mee wint de guitaar als serieus muziekinsturment aan be- serietts muziekinstrument aan be door het optreden van verschil lende belangrijke Spaanse guita- risten, die hun muziek hebben ge kozen uit het werk van vooraan staande componisten, als Bach en Handel. Daardoor neemt ook de muziek, die thans voor het in strument wordt gecomponeerd, aan betekenis toe. Ook hier ver richten de Spanjaarden baan brekend werk. Een voorbeeld is het concertino, dat hier wordt aan gekondigd. Luise Walker speelt het met begeleiding van Wiener Symphoniker. Zaterdag 10.40 over Hilversum II, 298 m.) ZATERDAG 3 APRIL HIVERSUM I, 402 m. 746 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gra- mofoonmuziek. 7.15 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram 1000 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V, d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Salonork. en soliste. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Amus. ork. 14.00 Boekbespr. 14 10 V. d. Jeugd. 14.20 Eng. les. 14.40 Amateursprogr. 15.15 Kron. v. letteren en kunsten. 15.55 Promenade- ork. en solist. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 1700 V. d. jeugd. 17.55 Sport. 18.05 V. d. jeugd. 18.20 Journ. weekoverz. 18.30 Gram. 18.40 Regerings- uitz.: Atlantisch allerlei. Een en ander over de 14 landen van het Atlantisch Pact. 19.00 Nieuws. 19.10 Pianospel. 19.20 Pari. overzicht. 19.30 Gram. (Om 19.50 „Vader doet de vaat". 20 05—20.15 „Het eerste lustrum v. d. N.A.T.O."). 20.25 De gewone man. 20.30 „Lichtbaken 20.50 Gram. 21.00 „De werkers van het elfde uur", hoorspel. 21.50 Musette-ork. (22 05—22.15 Act.) 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23 22 Maastrichts Sted. ork. en solist. 23.5024.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA, 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.0024.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 3.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.35 Or gelspel. 8.55 V. d. vrouw. 9.00 Gym. v. de vrouw. 9.10 Gram. VPRO. 10 00 „Tij- delij-k uitgeschakeld", caus. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 V. d. arb. in de continubedrijven. 1140 Clavecimbel- recital. 12.00 Gram. 12.20 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Dansmuziek. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Gram. 14.25 Muz.caus. 14.40 Amateursprogr. 15.10 „Eerst denken, dan doen", caus. 15.30 Roemeens ork. 15.55 Boekbespr. 16.10 Kamerork. 17.00 Weekjournaal. 17.30 Gram. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 „Het Beambtencongres van het N.V.V.", rep. 18.35 Lichte muz- 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „Het Boek Handelingen" caus. 1.55 „Deze week", caus. 19.40 „Het Boek Handelingen", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 „Het eerste Lustrum van de Noord- Atlantische Verdragsorganisatie (NATO) caus. 20.15 Gevar. progr. 22.00 Socialis tisch comm. 22.15 Weense muz. 22.40 .Onder de pannen", hoorsp. 23.00 Nws- 23.15244)0 GifcJtt. Kunnen jullie dit geheimschrift ont cijferen. Het brief je is gevonden in Zuid-Amerika ei waarschijnlijk af komstig van een Indianenstam. Let vooral goed op de aanwijzing in de hoek van het pa pier. Als je dat doet is alles veel duidelijker. Ergens op deze pagina staat vermeld, hoe je het moet doen. Maar dat mag je natuurlijk pas lezen als je er zelf absoluut niet uit kan komen. OPLOSSINGEN RAADSELS 26 MAART 1. Beter een half ei dan een lege dop. 2. Korenbloem: Ebro, berk, Mook. Nel, mol. 3. Zalm, palm, halm. mooi geel postpapier. Je oplossingen zijn alle drie goed, hoor! Leuk, dat je weer eens een keertje hebt meegedaan. Mijn trouwe nichten Cilientje en Ma- rietje Briars hebben de raadsels alle drie keurig opgelost. Knap, hoor! Wat een opluchting, dat de kies er einde lijk uit is. En nu maar weer heerlijk buiten spelen, hè? Dag, nichtjes. Be dankt voor die gezellige brief. Ook Ferdinand Nellenstein heeft geen enkele moeite gehad met de raad sels. Dat ben ik trouwens van jou wel gewend! Ria Halma is. als ik mij niet vergis, een nieuwe nicht. Wat een mooie te kening heb jij voor mij gemaakt, zeg! Je oplossingen zijn alle drie prima, hoor! Doe je de volgende keer weer mee? Mijn trouwe nicht Jansje Aleida Hollander is alweer present met een lange brief en drie goede oplossingen. Als je deze regeltjes leest ben je al in het kinderhuis. Moeder zal je de kinderkrant wel nasturen, denk ik. Het zal wel vreemd zijn straks je ver jaardag niet thuis te vieren. Nu, maar het wordt toch een heerlijke dag, dat weet ik zo wel. Dag, nichtje! Geniet maar flink van de gezonde buiten lucht. Van Nettie Hoogschagen ontving ik een keurige inzending op mooi post papier. Wat kun jij netjes schrijven, zeg! De tekeningetjes zijn ook enig. Wat een boel poesen heb jij! Je zult het wel druk hebben met het verzorgen van a' die dieren. Doe je de groeten aan Ellie Bakker, wanneer je haar weer ziet? Ik hoop binnenkort weer eens zo'n gezellig epistel van je te krijgen. Als je zuster het nu maar goed vindt dat je nog eens een velle tje papier van haar leent. Joop Vogelpoel schreef de beloofde brief. En wat voor één! Reuze gezel lig. Ik weet nu al heel wat van je af. Die school van jullie lijkt me echt mooi. Wat voor vissen hebben jullie' Subtropische misschien? Hoe gaat het nu met je vader? Wat zullen die katjes leuk staan op je kastje! O ja, je oplos singen zijn alle drie goed, hoor! Fijn, dat je de komende week weer mee wilt doen. Dag, Joop. De groeten aan Nellie! Mijn trouwe nicht Nellie van Leijen had niets geen moeite met de raadsels. (Advertentie, Ing. Med.) 81. Het bleek al gauw, dat het de namaak-koe was geweest, die de nacht in de stal van boer Zwoerdemaker had doorgebracht. Want de echte koe werd teruggevonden op het landgoed van baron Van Pottum. Het was mevrouw Babbelgraag de echtgenote van ba ron Van Pottum geweest, die het dier diezelfde morgen in haar moestuin ontdekt had, waar het rustig van de slablaadjes stond te eten. Zijzelf had het beest dadelijk naar het politie bureau gebracht, naar de afdeling Ge vonden Voorwerpen maar niet dan nadat de baron de koe twee liter melk had afgemolken. „Dit als vergoeding voor de geleden schade", zoals hij de dienst doende politiebeambte vertelde. In tussen was Piet Pakkum door de com missaris naar boer Zwoerdemaker ge stuurd om daar de situatie op te ne men. „Misschien vind ik aanwijzingen die tot aanhouding en voorgeleiding kunnen leiden", mompelde hij. Hij had een vergrootglas bij zich gestoken en twee stel handboeien. Het zag er ech ter naar uit, dat hij die handboeien voorlopig nog niet nodig zou hebben.... Miesje moet naar het theater. Want daar speelt een opera. Ze heeft alles al in orde op Haar haren wassen na. Daarom stopt ze snel haar kopje In een bad van warme sop. Hédat is toch altijd lekker. Ja, daar knapt een muis van op! Daarna droogt ze met een handdoek, Hoofd en nek en haren af. „Zo", roept ze. „dat 's weer gebeurd hoor. Ik doe alles in een draf!" Maar... als ze dan kant en klaar staat, Om naar d'Opera te gaan, Voelen haar gewassen haren, Nog zo heel erg nattig aan! „Ik kan zo toch heus niet uitgaan!" Neemt daarom een snel besluit Stofzuiger blaast door haar haren... Nu, wat zeg je van die guit? DOOR 55 Hij bracht haar naar huis, maar wei gerde binnen te komen. „Ik ben van daag te eten gevraagd en ik wil geen misbruik maken", verklaarde hij en nam met een zwaai van de hand afscheid. „Tot straks dan!" riep hij nog en ter wijl Serena het klinkerpad naar de wo ning van haar grootouders opsnelde, voelde ze haar hart bonzen. Aan het middagmaal verscheen een stille, in zichzelf gekeerde Serena, maar dit bracht hem blijkbaar niet van zijn stuk. O, hij was niet overdreven zeker van zichzelf en nog veel minder van haar, maar nu hij eenmaal een bepaal de gedragslijn had uitgestippeld, nam hij die ook nauwgezet in acht. In hoofdzaak richtte hij zich tot de gastheer en gastvrouw, betrok af en toe Serena in 't gesprek, maar vermeed al le opzettelijkheid. Toch werd zij er zich geleidelijk var. bewust, dat hij de con versatie behoedzaam in een bepaalde richting leiode. En toen hij op een ge geven ogenblik zei: „Tegen het einde van de week moet ik naar Londen voor de eerste voorstelling van „De rollende Steen", hield ze onwillekeurig de adem in. Dat was dus het punt, waarop hij had afgestuurd! Natuurlijk klonken er aan tafel geli kwensen en eensklaps zei hij, enigszins schroomvallig: „Ik vroeg me af, of juffrouw Barbrook ook gele genheid zou hebben, om de voorstelling te gaan zien. Juffrouw Twist gaat óók mee Mevrouw Lowdham's lippen krulden zich even tot een fijn lachje. „Beste Nick", zei ze vrij nadrukkelijk, „ik ben er zeker van, dat Serena onder jouw hoede volkomen veilig is, maar ze moet zelf uitmzaken of ze mee wil gaan; vraag het haar dus maar". Er zat niets anders op dan aan die wenk gevolg te geven. Nick keerde zich tot juffrouw Barbrook en vroeg een voudig: „Zou je willenSerena?" Natuurlijk had ze op dezelfde ma nier kunnen antwoorden, maar zonder er zichzelf i ekenschap van te geven, sloeg ze haastig de ogen op en zei gre tig: „Ik zou het dolgraag zien". Waarop hij na een kort stilzwijgen kalmpjes verzekerde, dat zij en juf frouw Emma op zijn flat konden loge ren. Hij zelf zou in een naburig hotel onderdak zoeken. Uit deze woorden begreep ze, dat hij haar in elk opzicht wilde geruststellen en dat ze geen spijt over haar besluit zou krijgen. De gedachte deed haar blo zen, maar Nick was onmiddellijk over wat anders gaan praten, zodat Serena gelegenheid kreeg, zich te herstellen. Toen Serena die avond te bed ging, kwam mevrouw Lowdham op haar ka mer met de boodschap: „Natuurlijk moet je eer. nieuwe japon hebben". „Maar grootmama, waar spreekt u over?" riep Serena, die heel best wist, wat er komen zou en vreesde op een ge geven ogenblik meer te zullen zeggen dan ze eigenlijk wilde. „Natuurlijk omdat je uitgaat met meneer Hunslow!" zei mevrouw Lowd ham vlug. „Dat is een grote eer hoor en je mag hem geen schande aandoen!" „Maar ik heb toch een mooie avond japon!" verzette Serena zich nog. „Een bijna nieuwe, die groene!" Met een bijna minachtend gebaar schoof mevrouw Lowdham haar tegen werpingen op zij. „Maar ik wil, dat je in 't wit gaat", drong ze aan en of schoon Serena vroeger een dergelijke raad van juffrouw Twist in de wind had geslagen, maakte ze ditmaal geen tegenwerpingen. „Jammer, dat je niet eerder van die uitnodiging geweten hebt", vond me vrouw Lowdham, „want dan had je vanmiddag in Londen ervoor kunnen zorgen". Serena keek een ogenblik verbijs terd. Was het pas enkele uren geleden, dat ze de reis naar Londen had aan vaard, vastbesloten, eens en voor al tijd elke kans op een hereniging met Nick te verijdelen? Er was op één en dezelfde dag zoveel gebeurd, dat ze on mogelijk alles wist te verwerken. Daar om was ze maar blij toen haar groot moeder de kamer verliet en het licht kon worden uitgedraaid. In duisternis schenen haar vermoeide hersens weer tot rust te komen, maar het duurde nog lang voordat ze in slaap viel. Een slaap, waarin Nick's gelaat het ge laat van een nieuwe, als herboren Nick, haar voor de geest bleef zweven. Nick kwam haar met de auto halen. Juffrouw Twist zat al op de achterbank en Serena had zich niet bepaald op het weerzien verheugd, want bij hun vorige ontmoeting, toen zij en Nick de oude dame van hun huwelijk op de hoogte hadden gebracht, was deze niet bepaald vriendelijk geweest. Nu ech ter stak ze dadelijk de hand uit en klopte haar zachtjes op de schouder. „Ik ben blij, dat je meegaat, kindlief", zei ze kalm, zodat Serena aanstonds was gerustgesteld en snel de verweerde hand drukte. Nick's aanwezigheid ze had naast hem plaats genomen weer hield haar te spreken, om de eenvoudige reden, dat ze bang was, haar eigen blijdschap te verraden. Eerst toen ze op de flat waren en Nick zich in zijn hotel was gaan verkleden, zei ze haas tig: „Het spijt me erg, juffrouw Twist, dat ik u verdriet heb aangedaan, toen ik achter uw rug met Nick trouwde, maar op dat ogenblik De oude huishoudster viel haar in de rede. „Hoor eens, lieve kind", glim lachte ze, ,,'t was heel dom van me, om j& zo gauw te veroordelen. Ik had op mijn eerste indrukken van jouw per soontje moeten vertrouwen. Maar nu doen we beter, met ons aan te kleden, want ik weet zeker, dat Nick op hete kolen zit om naar de schouwburg te gaan". Serena was blij, dat juffrouw Twist niet verder op de zaak inging, blijk baar wilde ze zich niet in wat ze als hun privé-aangelegenheden beschouw de, mengen, en begon zich te verkleden. Gevolg gevend aan de wens van haar grootmoeder, had ze een bijzonder mooie japon uitgekozen. Geen witte, maar een crême-kleurige, die haar schouders omhulde en in soepele, ele gante plooien omlaag golfde. Wordt vervolgd) IN 11 FLEURIGE TINTEN MAT EN GLANZEND (Advertentie, Ing. Med.) De Franse Nationale Vergadering heeft gisteravond met 302 tegen 232 stemmen de defensiebegroting in twee de lezing goedgekeurd. Tegen stemden de communisten, de socialisten en onge veer 25 ex-Gaullisten en anderen. Het merendeel van de voormalige Gaul listen onthield zich van stemmen. De ex-Gaullisten richtten zich zowel tegen de E.V.G., als tegen minister Pleven, die zij persoonlijk verantwoor. delijk achtten voor het ontslag van Juin. Zij lieten evenwel zien, dat zij nog niet bereid waren om de regering ten val te brengen. De socialistische woordvoerder Da niel Mayer zeide, dat zijn partij tegen stemde, omdat zij gekant is tegen voortzetting van de oorlog in Indo- China. In de zaak-Juin stond zij echter aan de zijde der regering. De daling van de kaasprijzen In de Verenigde Staten, welke het gevolg ia van de nieuwe regeringspolitiek, waar door de prijssteun voor kaas wordt ver. laagd van 90 tot 75 procent van de pariteitsprijs, doet de vraag rijzen of Washington thans een gunstiger hou ding zal gaan aannemen ten aanzien van de invoer van Nederlandse kaas. Hoewel de nieuwe steunprijs pas met 1 April van kracht werd, hebben de Amerikaanse groothandelaren de laat ste paar weken kaas tegen iets lagere prijzen aangeboden aan de kleinhan delaren, in het bijzonder de smeerkaas. Door de prijsverlaging van de Ame rikaanse kaas zal het prijsverschil tus sen de ingevoerde en de Amerikaanse kaas nog groter worden. De prijs van Nederlandse exportkaas, welke tot nu toe 10 procent hoger was dan de Ame rikaanse prijzen, zal van heden af ge middeld 25 procent hoger zijn. Enerzijds zou dit tot enige vermin dering van de handel kunnen leiden, maar anderzijds zal Washington moei lijk meer 't oude argument naar voren kunnen brengen, dat de Nederlandse kaas te sterk concurreert, aangezien deze factor, nu het prijsverschil 25 pro. cent bedraagt, vervalt. De vaststelling van de nieuwe invoercontingenten voor kaas in Juli a.s. wordt alhier met veel belangstelling tegemoet gezien, vooral daar niet verwacht wordt, dat ook de Nederlandse exportprijzen zullen dalen. De werkgevers en vakbondsleiders in de Britse scheepsbouwindustrie heb ben gisteren overeenstemming be reikt over een loonsverhoging -van zes procent voor de in totaal 250.000 arbeiders. Hierdoor is een einde ge komen aan een geschil over lonen, dat tien maanden heeft geduurd, het langdurigste en verbitterdste indu striële geschil na de oorlog. Woensdag werd in de machine-industrie een soortgelijke regeling be.eikt. Bij een botsing tussen een passagiers- trein en een goederentrein nabij Cott- bus in Oost-Duitsland zijn Maandag avond vele personen omgekomen of gewond, aldus meldt het Westberlijnse sociaaldemocratische blad „Telegraf". De eerste drie wagons, waarin arbei ders reisden, werden ernstig bescha digd. De Oostduitse staatsveiligheids- politie heeft het treinpersoneel gear resteerd, aldus de „Telegraf". BRITS KONINKLIJK PAAR UIT AUSTRALIË VERTROKKEN Koningin Elizabeth van Engeland en de hertog van Edinburgh zijn gis teren uit Australië vertrokken. Zij gaan per schip nu naar de Cocosei- landen. GISTERMIDDAG om vij ra door het in de juiste van de ANWB in de rot< no. 2 officieel geopend. het bord een kwart slag d de nieuwe afstand 33 km muziekkapel zette een pi auto's reed de brug over hadden zich door het no{ laten weerhouden. Zij hi waarin aan masten de nal de wind klapperden, opgi een lange stoet, voorafgeg den door nieuwe Zuid na JN de stoet reed ook een dele; arbeiders mee, die aan de i ben gewerkt. Bij de brug was tegenwoordiging van arbeid deze brug hadden gebouwd, was de file auto's tot een rei aangegroeid. Zodoende kon rijden voorlopig niet veel komi al waar eenzame boerderijen o beiderswoningen langs de weg hadden de bewoners zich buit steld. Naast de vele vreui in Vinkeveen blijk gegeven paalde afkeuring. Stoere mam aen een groot spandoek omhot op met grote letters geschilde ..Een moderne autobaan..., r Middeleeuwse tunnel". Nog vi rug dan de Middeleeuwen gr Utrechtse stadsbestuur, dat op meentehUis de gasten van Ve Waterstaat ontving. Temidden uitgedoste Batavieren en F verwelkomde Utrechts burg< jhr mr C. J. A. de Ranitz h< gezelschap. Naar aanleiding schillende uitlatingen in enke pele toespraken antwoordde d ter: „Laten we het volgende al Utrecht is het centrum, het mi van het land, maar Amsterda blijft de hoofdstad." J)E bewindsman had reeds 's een toespraak gehouden in nlnklijk Instituut voor de Tri Amsterdam, waarin hij o.m. z de openstelling van de nieuwe toeneming van het verkeer no zal stimuleren, en zal ook nie keer door deze verbeterde ve ontstaan. Ook voor Schiphol en ander van belang zijn. Aan het slot van zijn toespra de de minister mede, dat het i Koningin heeft behaagd, ter geli van de openstelling van de weg te benoemen tot officier in van Oranje Nassau: ir M. E. R; te Den Haag en tot Ridder in van Oranje Nassau: de heer P Leerlingen van het Haarlemi nasium en van het Vossius Gyi te Amsterdam hebben een 1-/ uitgehaald door aan een uit' deel te nemen. Haarlemse lc van de vierde klas namen g tend plaats in een der klassen Amsterdamse Gymnasium en gen uit Amsterdam bezetten et in Haarlem. In Haarlem verwe uitwisseling enige hilariteit. V gisteren de Haarlemse poltie te komen aan een 1-Aprilgrap, w: geveer 1500 leerlingen van vi delbare scholen betrokken zijn Na de ochtendpauze sloten vei ne leerlingen zich aaneen, b andere scholen, waar contact genomen, en de zich aldus uil de groep voorttrok als een sooi demonstratie. De politie heeft moeite deze vreemde betogi spreid, waarna de rust weerke

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 2