Wilde achtste partij werd na veertig zetten afgebroken Niet alle bepalingen voldoen aan doel dat wet beoogt Minister Algera stelde nieuwe Rijksweg no. 2 in gebruik Botwinnik verkreeg een iets gunstiger stelling Vijf moties verworpen inzake Achterstallige Betalingen V.S. Grote dag voor Amsterdam en Utrecht A llljr File auto's over ongerept beton DE bewindsman had reeds 's morgens een toespraak gehouden in het Ko ninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam, waarin hij o.m. zeide dat de openstelling van de nieuwe weg de toeneming van het verkeer nog meer zal stimuleren, en zal ook nieuw ver keer door deze verbeterde verbinding ontstaan. Ook voor Schiphol zal een en ander van belang zijn. Eén-Aprilgrappen van Haarlemse scholieren Zaak Anneke Beekman Na arrestatie weer vrijgelaten Bodengravense zaak werd berecht Verlenging van noodwet kinderbijslag kleine zelfstandigen De KLM in 39 uur naar Djakarta HEES».? Verrassende opening van Smyslov Wijziging wet Buitengewoon Pensioen 1940-1945 99 Waardigheid Kamer op het spel De 100 m. vrije slag in 54.8 sec Geertje Wielema in Alkmaar aan de start /8iro \Cm Andersen gaat geluk op fiets beproeven Gatsonides start in Tulpen-Rallye Plannen voor sterrit door Europa Enorme belangstelling voor voetballende schooljongens Dr J. Thomee overleden Bordeaux werd met 3-0 door Nice verslagen VRIJDAG 2 APRIL 1954 GISTERMIDDAG om vijf minuten voor half vier heeft minister Alge- ra door het in de juiste richting draaien van het nieuwe verkeersbord van de ANWB in de rotonde voor de nieuwe Amstelbrug de Rijksweg no. 2 officieel geopend. Met een vaardige hand deed de bewindsman het bord een kwart slag draaien en trok hij het cijfer 38 weg, waardoor de nieuwe afstand 33 km zichtbaar werd. De Amsterdamse politie- muziekkapel zette een pittige mars in en de lange file van ruim 150 auto's reed de brug over en de weg op. Honderden Amsterdammers hadden zich door het nogal gure weer en de dreigende bewolking niet laten weerhouden. Zij hadden zich in de omgeving van de rotonde, waarin aan masten de nationale, Amsterdamse en Utrechtse vlaggen in de wind klapperden, opgesteld, om van de opening getuige te zijn. In een lange stoet, voorafgegaan door de motorpolitie, waren de genodig den door nieuwe Zuid naar de brug gereden. IN de stoet reed ook een delegatie van arbeiders mee, die aan de weg heb ben gewerkt. Bij de brug was een ver tegenwoordiging van arbeiders, die deze brug hadden gebouwd. Intussen was de file auto's tot een reuzenslang aangegroeid. Zodoende kon van snel rijden voorlopig niet veel komen. Over al waar eenzame boerderijen of landar beiderswoningen langs de weg stonden, hadden de bewoners zich buiten opge steld. Naast de vele vreugde werd in Vinkeveen blijk gegeven van be paalde afkeuring. Stoere mannen hiel den een groot spandoek omhoog, waar op met grote letters geschilderd was: „Een moderne autobaanmaar een Middeleeuwse tunnel". Nog verder te rug dan de Middeleeuwen greep het Utrechtse stadsbestuur, dat op het ge meentehuis de gasten van Verkeer en Waterstaat ontving. Temidden van fier uitgedoste Batavieren en Romeinen verwelkomde Utrechts burgemeester, jhr mr C. J. A. de Ranitz het grote gezelschap. Naar aanleiding van ver schillende uitlatingen in enkele origi nele toespraken antwoordde de minis ter: „Laten we het volgende afspreken. Utrecht is het centrum, het middelpunt van het land, maar Amsterdam is en blijft de hoofdstad." Aan het slot van zijn toespraak deel de de minister mede, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd, ter gelegenheid van de openstelling van de nieuwe weg te benoemen tot officier in de orde van Oranje Nassau: ir M. E. Rijperman te Den Haag en tot Ridder in de orde van Oranje Nassau: de heer P. de Wit Leerlingen van het Haarlemse Gym nasium en van het Vossius Gymnasium te Amsterdam hebben een 1-Aprilgrap uitgehaald door aan een uitwisseling deel te nemen. Haarlemse leerlingen van de vierde klas namen gisteroch tend plaats in een der klassen van het Amsterdamse Gymnasium en leerlin gen uit Amsterdam bezetten een klasse in Haarlem. In Haarlem verwekte deze uitwisseling enige hilariteit. Verder is gisteren de Haarlemse poltie te pas ge komen aan een 1-Aprilgrap, waarbij on geveer 1500 leerlingen van vier mid delbare scholen betrokken zijn geweest. Na de ochtendpauze sloten verscheide ne leerlingen zich aaneen, bezochten andere scholen, waar contact werd op genomen, en de zich aldus uitbreiden de groep voorttrok als een soort massa demonstratie. De politie heeft met veel moeite deze vreemde betoging ver spreid, waarna de rust weerkeerde. De minister van Verkeer en Water staat, mr J. Algera opent de nieu we rijksweg Amsterdam—Utrecht. te Utrecht. Burgemeester de Ranitz hield tenslote nog een rede, waarin hij o.m. opmerkte, dat de thans ontzenuw de slingerweg langs de Vecht niet al leen onze voorouders uit de Gouden Eeuw maar zelfs ook onze tijdgenoten gediend heeft en verlustigd. „Moge de Rijksweg no. 2 autosnelweg van het atoomtijdperk vele duizenden werkers en reizigers leiden in vrede en veilige vaart, land en volk ten baat." In de haven van Rotterdam is gisie- rc .i het 4000ste schip van dit jaar aangekomen. Het was het 2010 br.t. metende Franse s.s. „Niobe". Vorig jaar arriveerde het 4000ste schip op 10 April. In aansluiting op het bericht van de arrestatie van mevrouw D. van M., een nicht van de zusters Van M. te Hilver sum, die verdacht wordt van het feit, dat zü enige weken onderdak heeft verleend aan Betty Melhado nadat deze was verdwenen, kan thans worden me degedeeld, dat mevrouw ML inmiddels weer is vrijgelaten, omdat er in haar geval geen vrees bestaat voor vlucht of herhaling. Intussen heeft de Bijbelsociëteit „Te- nach en Evangelie" te Amsterdam, die vele leden omvat zowel uit kerkelijke als niet-kerkelijke kringen, zich met een openbare verklaring gewend tot de coadjutor van het aartsbisdom Utrecht, mgr B. J. Alfrink. In deze verklaring die betrekking heeft op de zaak Anne ke Beekman wordt o.m. gezegd, dat de Bijbelsociëteit met ongerustheid kennis heeft genomen van de verklaring van het aartsbisdom. Hier wordt immers, zo beweert men, niet alleen een negatieve verhouding tussen Jodendom en Chris tendom verondersteld en gesuggereerd, maar bovendien achteraf de Joodse Ge meenschap voor het „achtervolgen" en „opjagen" van het Joodse meisje aan sprakelijk gesteld. Tevens wordt zij be schuldigd van het opzetten van ver schillende bevolkingsgroepen tegen el kaar. De verklaring besluit: „De Bij belsociëteit heeft de behoefte uiting te geven aan haar gevoel van solidariteit met de door het aartsbisdom zo on rechtvaardig .bejegende Joodse Ge meenschap. De Haagse arrondissementsrechtbank heeft gisteren vonnis gewezen tegen le den van de familie S., die de afgelopen jaren Bodegraven en omgeving terro riseerden, zich schuldig maakten aan geweldpleging, inbraak, diefstal enz. Bertus S. werd daarbij veroordeeld tot zes jaar met aftrek en voor drie overtredingen van de vuurwapenwet tot 2 hechtenisstraffen van 14 dagen en tot één van 3 dagen. (Eis: 9 jaar en 3 weken voor overtreding der vuurwa penwet); Dirk S. tot één jaar en zes maanden met aftrek. (Eis 3 jaar); Jan S. tot één jaar en drie maanden met aftrek. (Eis: 4 jaar met aftrek en twee maal een week voor overtreding van de vuurwapenwet). Stephanus A. S. tot 2 jaar met aftrek. (Eis: 5 jaar met aftrek); Stephanus C. S. werd vrijge sproken. (Eis: 6 maanden, waarvan 3 voorwaardelijk en onder toezichtstel- ling der reclassering) en Maartje van L.—S. werd veroordeeld tot f 30 subs. 12 dagen hechtenis. (Eis: f 200 boete, subs. 40 dagen hechtenis). In de vergadering der Tweede Kamer is gistermiddag aan de orde gekomen het wetsontwerp tot verlenging van de noodwet kinderbijslag kleine zelfstan digen. De noodwet zou tot 1 Juli 1954 gelden. Als vaststaand kan worden aangenomen, dat het uitgesloten is. dat nog op die datum een wettelijke rege ling, behelzende een definitieve rege ling van de kinderbijslag voor zelf standigen in werking zal kunnen tre den. Daarom wordt voorgesteld de wer king van de noodwet andermaal met een jaar te verlengen. Het wetsont werp werd zonder beraadslaging of stemming aangenomen. De veertienduizend kilometer lange luchtroute Amsterdam-Djakarta van de KLM zal met ingang van 10 April eenmaal per week worden afgelegd in veertig uur en eenmaal per week in negen en dertig uur. Dit is moge lijk, omdat deze vluchten met Lock heed „Super Constellations" zullen worden gemaakt en de nachtstop te Bangkok vervalt. Zoals bekend is vliegt de KLM vijf keer per week naar Indonesië. Op Zaterdag 10 April zal de eerste „Super C installa tion" de reis naar Djakarta begin nen. In 1924 had men ongeveer 25 da gen nodig. HETmiddel tegen ver koudheid, hoest, keel pijn enz. is AÜRÊ-ÖDLA. Het bevat o.a. het sterk werkende jodium en phenol. i 60 tabletten i. 0.98 Sterk desinfecterend '.iBOfJjA\ppBM) (Advertentie, Ing. Med.) (Van een speciale verslaggever) DE ACHTSTE partij van het wereldkampioenschap schaken, welke na veertig zetten werd afgebroken, was verrassend omdat Smyslov het in deze partij met een weinig gebruikelijke variant van de d4-opeuing wilde proberen. Al spoedig werden de bekende en platgetreden paden verlaten en de partij kreeg een wild aanzien. Om een gunstige opstel ling voor zijn stukken te krijgen liet Smyslov een verzwakking op zijn damevleugel toe. Botwinnik begon daarentegen grote druk uit te oefe nen, waaruit een pion winst voortvloeide. Bij het afbreken van de partij had Botwinnik, hoewel Smyslov de pion kon heroveren, een iets betere stelling. De achtste partij had het volgende verloop Wit: Botwinnik. Zwart: Smyslov. 1. d2—d4 d7d5. Smyslov laat zijn geliefde Grünveld-Indisch in de steek, hij wil het nu zoals hierna blijkt met een weinig gebruikte verdediging proberen. 2. Pgl—f3 Lc8f5. Zwart wil geen moeite hebben met het aan d4- openingen inhaerente probleemde ontwikkeling van de dameloper, en brengt dit stuk daarom dadelijk naar buiten. 3. c2c4 e7e6. Gebruikelijk is 3c6 om aan de dameloper niet de kans te ontnemen eventueel voor verdediging van de damevleugel hulp te bieden. 4. Ddlb3. De logische re actie op de verzwakking van de dame vleugel door de afwezigheid van de loper. 4Pb8c6. Een ontwikke- lingszet, welke tevens verdedigingend is. 5. Leld2Op 5. Db7: zou niet Pa 5 volgen wegens 6. Db5t, c6, 7. da4 maar 5Pb4! 6. Pa3 (gedwongen) Tb8. 7. Da7Ta8 8. Db7, Ta3:. t9. ba3:, Pc2f 5d5 x c4. Nu was 6. Db7: wel degelijk een dreiging. 6. Db3xb7 Pb8—e7. 7. Db7b5 Om ook na het te verwachten Tb8 het paard op c6 gebonden te houden. 7Ta8b8 8. Db5a4 Pion c4 loopt niet weg. 8Tb8xb2. 9. Pbl—a3 Dd8 d7. 10. Pa3xc4 Tb2—b8 11. e2—e3 Pc6 b4. Dwingt tot dameruil, wegens Pc2t 12. Da4xd7f Ke8xd7. 13. Ld2xb4 Ook deze ruil is noodzakelijk 13Tb8xb4 14. Pc4—e5t Hiermede vertraagt wit de ontwikke ling van de zwarte koningsvleugel, om dat 14Kd7e8 gedwongen is, ter bescherming van pion f7 15. Lfld3 Aldus elimineert wit het zwarte m m m m m m m mm m m m m m m a a a a a wam aam a a TWEE kwesties zijn gisteren in de Tweede Kamer ter sprake gekomen. In de eerste plaats werd de behandeling van de nota inzake het rapport van de commissie achterstallige belastingen voortgezet. Niet minder dan vijf moties in dit verband, ingediend door de beren Hazen- boscb, Lemaire en Ritmeester werden verworpen. De nota werd voor kennisgeving aangenomen. Verder kwam bet wetsontwerp tot wijziging van de wet buitengewoon pensioen 19401945 aan de orde. Bij de toepassing van de wet is gebleken, dat een aantal daarin opgenomen bepalingen niet of niet ten volle voldoet aan het doel, dat de wet be oogt. Weliswaar is, hoofdzakelijk als gevolg van de goede samenwerking tussen de „Stichting 194045" en de buitengewone pensioenraad voor komen kunnen worden, dat als gevolg van een te letterlijke toepassing der wet, voor belanghebbenden ongunstige beslissingen worden geno men, doch langs die weg kunnen niet alle aan de huidige wetstekst verbonden bezwaren worden ondervangen, zo verklaarde de regering bij de indiening van het wijzigingsontwerp. De hierin voorgestelde wijzigingen en aanvullingen der wet, die de grondslagen onaangetast laten, beogen voornamelijk aan de bedoelde moeilijkheden tegemoet te komen. Daarnaast is van deze gelegenheid gebruik gemaakt om enige technische onvolkomenbeden uit de weg te ruimen. slachtoffers „een voorwaarden met be trekking tot de vestiging in het ko ninkrijk te stellen, merkte spreker op, dat de regering niet verder kan gaan dan zij reeds gegaan is. Ook de eerste motie-Lemaire (aanvullende tegemoet koming ten bedrage van 2/3 der ont vangen sommen) moet de regering af wijzen. Ten aanzien van de tweede motie-Lemaire (twee maanden nomi nale bezoldiging extra) staat de rege ring op hetzelfde standpunt. Eveneens afwijzend staat de regering tegenover de moties-Ritmeester, De heer Stuf- TEN aanzien van de achterstallige be talingen deelde de minister zonder portefeuille, do heer Luns, mede, dat er geen reden is om de raming der uit gaven te herzien. Met betrekking tot de motie-Hazenbosch (A.R.), waarin er bij de regering op aangedrongen wordt voor de tegemoetkoming in weder- inrichtingskosten aan Indische oorlogs- kens (PvdA) merkte vervolgens op, dat de verzekering der regering dat zij de vijf moties bij eventuele aanvaar ding niet zal uitvoeren, het wezenlijk effect heeft van het onaanvaardbaar verklaren van een amendement. „Het heeft geen zin de moties nog op haar merites te beoordelen" aldus spreker. Hij achtte het beneden de waardigheid van de Kamer een motie aan te nemen, die niet zal worden uitgevoerd. Zo'n slag in de lucht wenste zijn fractie niet te doen en dus gaf zij haar stem er niet aan. Evenals alle andere vier mo ties werd ook de tweede motie van de heer Ritmeester (A.R.) waarin wordt voorgesteld naar behoefte een tege moetkoming in wederinrichtingskosten te geven tot een maximum van f 750, per gezinshoofd en f 250,voor elk gezinslid tot ec i totaal maximum van f 2000,verworpen. TIJDENS de behandeling van het wetsontwerp tot wijziging van de wet buitengewoon pensioen 19401945 verzocht de heer Scheps (PvdA) de minister grondige aandacht te willen schenken aan het feit, dat de buiten gewone pensioenraad de bevoegdheid heeft door artikel 35a krachtens minis teriele machtiging geheel of gedeelte lijk af te zien van invordering van aan het rijk toekomende vorderingen. De kamerleden hebben een adres van de Nationale Federatieve Raad van het Voormalig Verzet ontvangen, waarin gevraagd wordt dat niet meer gekort zal worden op het pensioen wegens andere inkomsten. De heer Stapelkens (A.R.) was van oordeel, dat ter zake geen wijziging moest worden aange bracht. De heer Ritmeester drong krachtig aan op verhoging der normen. De heer Kikkert (C.H.) meende dat de juiste verzorgingsgedachte naar voren is gekomen, al bleek de wet enige leemten te hebben. Vanmiddag worden de debatten voortgezet. loperpaar 1517—f6 16. Ld3xf5 Pe7xf5 17. Pe5d3 Tb4—b6 18. Kei— e2 in het eindspel staat de ko ning beter in het midden. 18 Lf8a3 19. Pf3—d2 dreigt 20. Pc4 19Pf5—d6 20. Thl—bl. Met de dreiging Tb3 en zwart verliest een stuk 20Pd6c8. Zwart maakt ruimte voor zijn bedreigde loper. 21. Pd2c4 Tb6xbl 22. Talxbl La3—e7 23. Tbl—b8 Ke8—d8 niet 23.... Kd7 we gens 24. Pe5t, fe5: 25. pe5:t Kd8 (d6) 26. Pf7t. op 23.K£7 volgt 24. Pa5 25. Pc6 en 26. Ta8 24. a2-a4Thans kan op 24. Pa5, Kd7 volgen 24Th8 e8 25. a4a5 Kd8—d7 26. a5—a6 Le7 f8. Zwart is om een goede zet ver legen. 27. Tb8—b7 Lf8—e7 28. Pc4—a5 Le7d6 29. e3—e4 Ld6—f8 30. f2—f3 Pc8b6. Zwart geeft een pion om daar voor de witte a-pion terug te krijgen. 31. Tb7xa7 Te8—b8 32 Pa5—b3 Pb6—a4 Zwart moet Pc5 verhinderen. 33. Ta7 b7 Tb8a8 34 a6—a7 Lf8—e7 35. Ke2— e3 Kd7c8 36. Pb3—a5 Kc8—d7 37. g2 g3 Pa4b6 38. Pa5—b3 Kd7—c8 39. Tijdens de Amerikaanse winterkam pioenschappen te New Haven heeft Dick Cleveland (V.S.) het wereld record 100 m. vrije slag verbeterd met niet minder dan 0.6 sec. Het oude re cord stond sedert 29 Juni 1948 met 55.4 sec. op naam van de Amerikaan Alan Ford. Cleveland, die tevens wereld recordhouder is op de 100 yards vrije slag (49.2) legde de 100 m. thans af in 54.8 sec. Korte tijd later noteerde Oya- kawa, de Olympische kampioen, op de 100 meter rugslag een tijd van 1 min. 2.8 sec. Hij bleef hiermee een halve seconde precies onder het wereldrecord van de Fransman Bozon, die het op 26 December 1952 op 1.03.3 had gebracht. De ploeg van de New Haven Swin- ning Club verbeterde het derde we reldrecord. Zij zwom de 4x100 m. vrije slag in 3 min. 44.4 sec. en brak hiermede het oude record van de Yale Universiteit met maar liefst 3.5 sec. Zaterdagavond worden in de Over dekte te Alkmaar wel bijzonder inte ressante zwemwedstrijden gehouden. DAW organiseert namelijk het vierde deel van de vierkamp waaraan wordt deelgenomen door de gecombineerde verenigingen HDZ/DJK en ADZ/Dol- fijn, HZC en DAW. Het grootste deel van het programma bestaat uit de al tijd spectaculaire estafettenummers. Ook de verschillende zwemnummers zullen overigens zeer interessant wor den. Op de 200 meter vrije slag dames bijvoorbeeld komen in één serie aan de startGeertje Wielema, Elsje van der Ploeg, Willy Willemsen en Tine Tenkink. Dit is het eerste individuele nummer dat Geertje Wielema na een wedstrijdloze periode van een paar maanden gaat zwemmen. Een drietal waterpolowedstrijden met als belang rijkste ontmoeting DAW-DJK zal dit programma besluiten. Illllllllllllllii'"1— ballpoints Q90 (Advertentie, Ing. Med.) Hjallis Andersen, de Noorse „schaats- koning", gaat van de zomer zijn geluk beproeven op de fiets. Hij heeft inge schreven voor de 2000 km lange weg wedstrijd, van Haparenda naar Ylstad, waarvan de start op 5 Juli zal plaats vinden. Tb7—b8t Thans geeft wit zijn pion terug, omdat hij het eindspel voor wit gunstiger acht. In de thans volgen de phase zal de strijd zich afspelen op een vleugel en uit dien hoofde zijn de paarden sterker dan de loper. 39 Ta8xb8 40. a7xb3 damet Kc8xd8. Hier gaf Botwinnik zijn 41ste zet af. De on derbroken stelling luidt: wit: (Botwin nik): Ke3, Pb3 en d3 pionnen d4, e4, f3, g3 en h2. Zwart: (Smyslov): Kb8, Le7, Pb6, pionnen c7, e6, f6, g7 en h7. Maas Gatsonides heeft met de Engels man Jac St John Foster ingeschreven met een Ford Anglia Special voor de zesde internationale Tulpenrallye. Ondanks het feit, dat Gatsonides in de Mille Miglia, welke in de nacht van Zaterdag 1 op Zondag 2 Mei te Bres cia begint, uitkomt, stelde hij er prijs op toch aan de Tulpenrallye deel te nemen. Gatsonides vertrekt 9 April naar Frankrijk om deel te nemen aan de Rallye Soleil Cannes, welke van 12 tot 16 April wordt gehouden. Op de in- schrijvingslijst staat, dat hij met een Triumph aan deze sterrit zal deelne men. Na afloop van deze rallye gaat hij met een Triumph Special naar Ita lië om zich daar voor te bereiden voor de Mille Miglia. De dag, voordat de start van de Tulpenrallye plaats vindt, vliegt Gatsonides van Milaan naar Amsterdam terug. Hij heeft aan de organisatoren ge vraagd of hij met zijn Ford Anglia Special tijdens de laatste klassements proef op Zandvoort in de eerste groep mag starten, met de bedoeling, dat hij om 11.00 uur op Schiphol het KLM- vliegtuig naar Milaan kan nemen. Dan is hij nog juist op tijd om Zaterdag avond 1 Mei te Brescia aan de start te verschijnen. Gatsonides neemt aan de duizend-mijlenrit deel in de 2 liter open sportwagenklasse, waarin ook Maserati, Ferrari, Osca, Alfa Romeo en Lancia starten. Deze wagens zijn gemiddeld 40 km. sneller dan de Triumph, maar zijn deel neming is uitsluitend bedoeld als een test voor de internationale alpenrit, waarin Gatsonides wederom met een Triumph zal uitkomen. De internationale sportcommissie van de FIA (Int. Automobiel Federatie) zal zich in haar bijeenkomst van 22 Juni te Parijs bezig houden met een Duits voorstel tot organisatie van een Ronde van Europa, waarvan al geruime tijd sprake is geweest. Het betreft hier een non-stop rit over 13.500 kilometer die het karakter van een sterrit heeft doch waarin geen klassementsproeven voor komen. De deelnemers mogen in de hoofdstad van hun land starten endaar ook eindigen, maar ze zullen alle an dere hoofdsteden moeten aandoen. De verplichte route voor een Neder landse deelnemer zou zijn Amsterdam, Bonn, Luxemburg, Bern, Wenen, Bel grado, Istanbul, Athene, Triest, Rome, Monte Carlo, Madrid Lissabon, Parijs, Brussel en terug naar Amsterdam. Er bestaat eonrme belangstelling voor de wedstrijd EngelandSchotland (schooljongens) welke Zaterdag 3 April in het Stadion te Wembley gespeeld wordt. Er zullen zeker 90.000 toeschou wers zijn, tegen 27.000 voor de wed strijd tussen de Amateurelftallen van beide landen, Zaterdag jl, Donderdagmiddag is op 67-jarige leeftijd overleden dr Jan Thomee, oud- internationaal van het Nederlands elf tal, ere-voorzitter van Concordia en medisch adviseur van de KNVB. Dr Thomee was reeds enige tijd ziek. Zijn overlijden is echter nog zeer onver wacht gekomen. „Het kanon", zoals Jan Thomee in zijn glorietijd werd ge noemd, heeft zestien maal voor het Nederlands elftal gespeeld in de pe riode van 1907 tot 1912. Dr Thomee werd in 1929 tot bonds- ridder van de KNVB benoemd. De wedstrijd Nice—Bordeaux voor de kwart eindstrijd voor de Franse beker competitie, welke Zondag te Parijs na enkele ongeregeldheden (waarbij het elftal van Bordeaux voor enige tijd het veld verliet) en na verlenging in een gelijk spel, 1—1, eindigde, is in de Franse hoofdstad overgespeeld. Nice won met 30. De vier halve finalisten zijn: Marseille, Sedan, Troyes en NiMk

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 3