Het gejuich van de Vlamingen droeg Impanis naar de zege SMYSLOV VERKLEINT ZIJN ACHTERSTAND TOT 5-4 COURSES IN HILVERSUM Geen goals in de hockeymatch Wales-Nederland Strawberries door TOGO uit bekerstrijd gestoten Provinciale vergadering van Volksonderwijs te Langedijk De spanning teruggekeerd Botwinnik maakte een blunder Dames hockeyzege op België Slecht veld speelde onze voorhoede parten Van de hockeyvelden Papieren voor Kraaien zijn gestegen Handbaluitslagen Belgisch handbal maakt vorderingen Ned. Tafeltenniskampioenschap pen Ondanks aanzienlijke groei te geringe belangstelling der ouders De Verenigde Staten als voorbeeld gesteld Van Breenen (36e) beste Nederlander in Ronde van Vlaanderen Beslissende aanval kwam laat Lahourlid zegt Churchills aftreden zou ophanden zijn Havenstaking in New York ten einde Toscanini trekt zich eerlang terug MAANDAG 5 APRIL 1954 (Van een speciale verslaggever) De spanning in het tornooi om het wereldkampioenschap schaken volledig teruggekeerd. Uitdager Smyslov heeft namelijk de negende partij gewonnen, zodat de stand thans 54 in het voordeel van Botwinnik is. Het mag dan waar zijn dat deze partij door een blun der van de wereldkampioen werd ontsierd, na nauwkeurige analyse staat vast dat Botwinnik op dat moment vrijwel in verloren positie stond en dat zijn beste verdediging hem tegen de sterk spelende Smys lov niet had kunnen redden. Voor de vierde maal werd door Botwin nik de Franse verdediging toege past en telkens kreeg Smyslof gun stig spel. Zou hierdoor het vertrou wen van Botwinnik in zijn „lijf"" opening niet zijn geschokt? Naar alle waarschijnlijkheid zal hij nu naar nieuwe wegen gaan zoeken. Intussen is dit succes voor het mo reel van Smyslov van onschatbare waarde, hetgeen de komende strijd alleen nog maar interessanter kan maken. J-JET verloop van de zeer korte, na 25 zetten moest de met zwart spe lende Botwinnik de zaak als verloren beschouwen, negende partij had het volgende verloop 1. e2e4 e7—e0. Botwinnik heeft het vertrouwen in de Franse verdediging, die hem op het lijf gegroeid is, nog niet ver loren. 2. d2—d4 d7d5, 3. Pbl—c3 Lf8— b4, 4. e4—e5 Smylov houdt blijkbaar van variatie, vermoedelijk ook om het de tegenstander bij de voorbereidingen las tiger te maken. 4c7c5, 5. a2a3 Lb4a5. Hoewel deze zet, zoals wij reeds bij de eerste partij opmerkten, als ris kant geldt en velen aan Lc3:f de voor keur geven schijnt Botwinnik de tekstzet sterker te achten. 6. b2—b4! c5xd4, 7. Ddl g4! Hier wijkt Smyslov af van de eerste en derde partij en speelt de zet, welke volgens de theorie als de beste te boek staat. 7Pg8—e7. De Engelse voorvechter Alexander betwijfelt of wit na 7Kf8 voldoende aanvalskansen heeft. Na de tekstzet daarentegen geeft de theorie wit de beste kansen. 8. b4xa5 d4xc3, 9. Dg4xg7, Th8—g8, 10. Dg7xh7 Pb8—d7. Zwart valt pion e5 aan en be reidt tevens verjaging van de lastige wit te dame voor. 11. Pgi_f3 Pd7—f8, 12- Dh7d3 Dd8xa5. Materieel staan de partijen nu gelijk maar wit heeft een duidelijk stellingsvoordeel. 13. h2—h4 Lc8d7, 14. Lelg5 Verhindert zwarts lange rochade. Evenals in de ze vende partij heeft zwart te kampen met zwakten van de zwarte velden. 14 Ta8c8, 15. Pf3—d4 Pe7—f5. Zwart wil graag het sterk geposteerde witte paard van het bord hebben. 16. Tal—bl Tc8— c4? Zwart heeft moeilijk spel, toch is het niet duidelijk waarom zwart niet het paard ruilt en daarna b6 peelt. 17. Pd4 xf5 e6xf5, 18. Tblxb7 Tc4—e4f??. Hier vergaloppeert de wereldkampioen zich. Hij heeft alleen rekening te houden met 19. Le2 daar 19. Le3, wegens d4, niet in aanmerking komt en 19. Kdl zwart tegenkansen zou geven. 19. Dd3xe4U Dit moet voor Botwinnik een koude dou che zijn geweest. 19. d5xe4, 20. Tb7 b8t, Ld7c8, 21. Lfl—b5f! De pointe, want op Pd7 volgt nu 22. Tc8:f, en mat op de volgende zet. Zwart moet dus zijn koningin teruggeven om de rnatdreiging te pareren. 21Da5xb5, 22. Tb8xb5 Pf8—e6, 23. Lg5—f6 Tg8xg2, 24. h4h5, Lc8a6, 25 h5—h6 Smyslov kan Tb5 rustig en prise laten omdat de h-pion niet kan worden tegen gehouden. Botwinnik geeft het op. Het Nederlandse dames hockey-team heeft Zaterdagmiddag te Tilburg een gedecideerde 41 overwinning be haald op de Belgische dames. Het was zeer beslist geep geflatteerde zege want uitgezonderd in het begin van de eerste helft waren de Nederlandse dames voortdurend in de meerderheid. Nadat de Beljische rechtsbinnen Co- gels uit een strafcorner de score had geopend, namen de Nederlandse dames het initiatief over. Mej. Hilten maak te gebruik van een fout van de Bel gische doelvrouwe door de gelijkmaker te scoren en kort daarop gaf mej. Nierop de Nederlandse ploeg de lei ding. In de tweede helft vergrootte mej. Nierop de voorsprong tot 31 en mej. Heering stelde de zege met een vierde doelpunt veilig. Jo Jurissen stond voor de 36e maal in het Neder landse doel, waardoor zij nu met mej. Rollin Couqerque het grootste aantal keren in het nationale elftal is uit gekomen. Ook ditmaal was het doel bij haar weer in veilige handen en weerde zij menig gevaarlijk schot v«n de tegenstandsters. Het Nederlandse dames hockey-elftal, dat op Zaterdag 17 April, tijdens het internationaal Paastornooi te Den Haag, tegen Wales uitkomt, zal in dezelfde opstelling spelen als waarin gisteren met 41 van België werd gewonnen. De uitslagen van de te Mereveld ge houden draverijen luiden: Appingedamprijs: 1. Rotecta (F. J. Arzbach) km. tijd 1.42.3; 2. Rito Rosa; 3. Rouletta Hanover. W f2.40, P 1-30, 2.30, 2.30, K f6.90, CC f 13.40. Heiligerleeprijs: 1. Mr Fried (P. J. Ruiter-) km tijd 1.35.8; 2. On of Eve; 3. O Mc Gregor. W f 8.70, P f 2.40, 2.30, 2.30, K f 16.60, CC f .530. Paterswoldeprijs: 1. Rina V (J. P. As sendelft) km tijd 1.42-9; 2. Ronny Zora; 3. Rita Ou Maire. W f9.70, P f3.10, 3.70, 2.90, K f 6.10, CC f 9.20. Harenermolenprijs: 1. Nita K (W. Leeuwenkamp) km tijd 1-39.7; 2. Paduf; 3. Paul B. W f 14.50, P f 2.10, 1.30, 1.40, K f 9.90, CC f 3.30. Nieuweschansprijs: 1. Sam Spencer (J. Vergay) km tijd 1-48.5; 2. Sita; 3. Sha dow. W f 3.40, P f 1.20, 1.10, K f 2.30, CC f 4.90. Beertaprijs: 1. O Boni (J. P. Assen- delft) km tijd 1.35.2; 2. Quatrieme Pou- lain; 3. Olymria S. W f3.20, P f 1.40, 1.80, 1.40, K f 7.20, CC f 7.90. Loppersumprijs: 1. Junoschka (M- Vergay) km tijd 1.35; 2. Nellie Gregor; S. P Louis 2. W f 2.70, P f 1.50, 2.00, K f 5.10, CC f 3.90. Totale omzet totalisator f 74.774. HET KIKVORSEN-ZEVENTAL Te Maastricht zal een voorlopig Ne derlands waterpolozevental een wed strijd spelen tegen de Spaanse ploeg Natacion Barcelona. In het Kikvorsen zevental zijn verschillende nieuwe spelers opgesteld. Het team ziet er als volgt uit: De Bood (IJ); Sievers (HZC), Keetelaar (Robben) en Luchs (Robben); Van der Tooren (GZC), Mosterd (AZ en PC) en Wolters (MZ en PC). QP een volkomen doorweekt en hob belig terrein heeft het Nederlands heren hockey-team te Cardiff met 0—0 gelijk gespeeld tegen Wales. Met de gedachte aan de reeks grote neder lagen heeft Wales zich in deze wed strijd volledig op de verdediging in gesteld, en met succes. De omstandigheden waren in het voordeel van de gastheren. Het terrein liet practisch niet toe, dat de Neder landse voorhoedespelers tot een goed schot kwamen en bovendien was de doelman van Wales, Doods, in een uitstekende vorm. De beheerste wijze waarop hij zijn doel verdedigde en reeds in het begin Kruize, Bouwman en Hillenius voor een ondoordringbare muur plaatste, miste zijn uitwerking op deze goalgetters niet. Zij kwamen niet op dreef en de voorhoede vormde ditmaal het minst sterke deel van het Nederlandse elftal. Anders was het met onze keeper, Mulder, gesteld. Bijna hadden de Nederlanders een nederlaag geleden toen Griffiths, de linksbinnen van Wales, een hard schot loste, gericht op de linker bovenhoek van het Nederlandse doel. Op schitte rende wijze stopte Mulder de bal, waarmede de tegenstanders een bijna zekere kans op een doelpunt ontno men werd. Ook de beide backs, Derckx en Drijver voldeden als altijd. Het sterkste gedeelte van de ploeg was de middenlinie. Loggere met zijn beide halfspelers Ancion en Van Dijck gaven de voorhoede van Wales, waarin voor al Griffiths en Pallot uitblonken, niet veel gelegenheid tot de cirkel door te breken. Het spel van onze landgeno ten was weliswaar sneller en fraaier dan dat van Wales, maar toch hing over de gehele wedstrijd een matte sfeer, nog verhoogd door het regen achtige sombere weer. drie plaatsen in de tweede klasse moe ten spelen, een flinke kans dus. Straw berries II won hier met 30 van Am sterdam IV. (Van onze hockeymedewerker Van het toch reeds beperkte hockeyprogramma, in verband met de interlandwedstrijden W ales- Nederland heren en Nederland België dames is door het slechte weer niet zo heel veel terecht geko men. Of de velden werden afge keurd, of het weer was dermate slecht, dat spelen bepaald geen genoegen was en besloten werd de strijd tot een latere datum uit te stellen. Schokkend nieuws valt er van het hockeyfront dan ook niet te vermelden. Strawberries stierf de „bekerdood" door de 50 nederlaag op Klein Zwit serland tegen TOGO, dat weliswaar Drijver en Hillenius miste, maar toch nog sterk genoeg was om met flinke cijfers te winnen, hoewel vastgesteld dient te worden, dat het geen „walk over" was voor de Hagenaars en Strawberries goed verdedigd heeft. Kampong won van HTCC, zodat de halve finale met 40 van Delftse stu denten won. In de voor de tweede klasse D ge speelde plaatselijke ontmoeting Adel borsten—Hermes, heeft het aan span ning niet ontbroken. Tenslotte trok Adelborsten met 10 aan het langste eind. en daardoor is het wel zo goed als zeker, dat Kraaien uit Wormer- veer hier beslag gaat leggen op het kampioenschap. Kraaien kwam helaas zelf niet binnen de lijnen tegen Straw berries II: het veld was weer onbe speelbaar. In 3 D won Strawberries III met 42 van Amsterdam IV, terwijl Terriers van het bezoek aan BMHC IV in Bloemendaal met een 11 gelijk spel naar Alkmaar terugkeerde. DEM had op eigen terrein een zware neder laag te incasseren: 51 tegen Pinoke IV. bepaald een teleurstellend resul taat. In 4 D verloor Hermes II welis waar met 32 van BMHC VIII, doch daar ook de concurrent zijn punten verspeelde, werd Hermes II toch kam pioen en promoveert daardoor auto matisch naar de derde klasse. Strawberries dames brachten de uit? wedstrijd voor de promotieklasse B tegen Pinoke na veel spanning tot een goed einde. Het werd een 10 zege. In 2 B heeft DEM op Klein Zwitser land HHYC II uitstekend partij ge geven, waardoor de thuisclub niet dan na heel veel moeite met 1—0 kon win nen. Voor 2 D stond AlkmaarZand- voort op het programma, een wedstrijd die door Alkmaar overtuigend met 6-2 werd gewonnen. Hermes won een kam pioen waardig de uitwedstrijd tegen Eechtrop met 31. Aan dit kampioen schap is evenwel geen automatische promotie verbonden. Hermes, Swift en Hurley II zullen met een degradant om DISTRICT WEST A le klas dames: Blauw Wit—JHC 4—0, HHC—ADA 1—4 2e klas A dames: Lijnden—Laren 24, Sport Vereent—Achilles 51, BHCWV GV 3—0. 2e klas B dames: AmstelIJmond 9 0, AVA—DWS 3—4. le klas heren: Blauw Wit-UD 12—1, AHC—Attila 13—9. 2e klas A heren: Aalsmeer 2HOC 138, AmersfoortVriendschap 6—6. 2e klas B heren: TonidoAchilles 9 7. Unitas—WVGV 2—13. Afdeling Haarlem 2e klas dames (beker) HOC 2Fo resters 2 81, THBBeverwijk 0—7, Heemstede—Rapiditas 2 0—1. Heren: BeverwijkConcordia 3 144. Afdeling Alkmaar le klas dames: AVA 2—DTS 6—0. 2e klas B dames: Ons GenoegenDES 2 10—1. Adsp, meisjes A: Foresters aAVA a 3—3. Tijdens de interlandwedstrijd tussen Belgische en Nederlandse handballers welke gistermiddag te Lier werd ge speeld, bleek dat onze Zuiderburen aan zienlijke vorderingen hadden gemaakt. Wel behaalde de Nederlandse ploeg de vierde zege in successie, maar geruime tijd hebben de Belgen kans op gelijk spel en zelfs op een kleine overwin ning gehad. Enkele minuten voor het einde was de stand nog 5-5, maar doel punten van Rutj es en Zuidema droe gen er zorg voor dat de Nederlandse ploeg met de eer ging strijken. Door ontploffingen op het excercitie- terrein van Peenemuende zijn op 29 Maart dertien leden van de Oostduitse „zeepolitie" omgekomen en 31 gewond. Twee Polen zijn in verband hiermee ge arresteerd. West-Duitsland is uitgenodigd zitting te nemen in een speciale commissie voor de burgerlijke verdediging van de NAVO. Andere leden zijn Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk, Groot-Brittannië, de V.S. en Italië. (Advertentie, In*. Med.) VOLKSONDERWIJS", de landelijke strijdorganisatie voor het openbaar onderwijs, heeft niet te klagen over groei. Nu de 140.000 leden gepas seerd zijn, is het eerstvolgend streven de 115.000 bereiken en per 5 Mei 1956, als de organisatie 90 jaar zal bestaan, hoopt men het 150.000ste lid te kunnen boeken. De tegenstanders slaat bij dit alles de schrik om het hart, zelfs zo, dat er dingen worden gezegd, die geheel bezijden de waarheid zijn. Zo wordt er van R.K.-zijde beweerd, dat de groei van het openbaar onder wijs een gevolg is van de invasie der Canadezen, waardoor er na de be vrijding veel kinderen werden geboren. Met deze middelen, die verre van fraai, wordt „Volksonderwijs" bestreden! In de tloulrustliallen te Den Haag namen teams uit verschillende landen deel aan de internationale tafeltenniskampioenschappen van Nederland. Een overzicht van het strijdtoneel. FtEZE woorden werden uitgesproken door de heer J. Feringa, voorzitter van de Prov. Federatie Noord-Holland van Volksonderwijs, in de Zaterdag middag in „Concordia" te Noord- Scharwoude gehouden vergadering, waar een honderdtal afgevaardigden, vertegenwoordigende een 37-tal aldelin- geen, tegenwoordig was. Spreker betoogde verder, dat V.O. met open vizier strijdt en dat de vel den voor het openhaar onderwijs wit zijn om te oogsten. Er is, zei spreker, na de oorlog veel veranderd, zbals met de doorbraak van de nieuwe kerkorde in de Ned Herv. kerk. Hierdoor is de gedachte van uitsluitend de Chr. school losgelaten. De leden worden thans in hun keuzebepaling vrijgelaten. Hier door zijn de kansen voor het openbaar onderwijs aanzienlijk gestegen en ver heugend is het dan ook le kunnen con stateren, de stijging van het aantal leerlingen bij dit onderwijs. Spreker stond vervolgens nog stil bij het kleuteronderwijs, dat dringend om een wettelijke regeling vraagt. Nadat hij nog een speciaal woord van welkom had gericht tot de nieuwe en geheractiveerde afdelingen Bennebroek, Hoofddorp. Scnagerbrug, Venhuizen en Weesperkarspel. werden de diverse jaarverslagen goedgekeurd. Het leden tal in Noord-Holland vermeerderde met 164 tot 19491. De financiën sloten op een bedrag van f 1385.14. Een voor stel van de afd. Schermerhorn om een kring ,,de Drie Meren" te vormen, voor de verdere uitbouw van het propagan- da-apparaat, werd in handen gesteld van het federatiebestuur. Door de heer J. J. Schilstra. leraar aan de RHBS te Enkhuizen, werd daar na een zeer interessante lezing gehou den, met als onderwerp: Ouderinvloed en ouderbelangstelling. Spreker, die te zamen met nog 300 leraren uit verschil lende Europese landen een studiereis gemaakt had naar Amerika, had daarbij speciaal aandacht geschonken aan het onderwijs. Hij constateerde in ons land een ge ringe belangstelling van de zijde der ouders voor het onderwijs, ondanks de groei van Volksonderwijs. Bij andere organisaties, zoals de ANWB, de om- door. Zijn voorsprong groeide snel tot raat, maar zijn wiel raakte defect, zo dat hij niet van de partfj kon zijn. Zo hoog was het tempo van Impanis dat Bobet hem en Mahe moest laten gaan. Impanis, die zijn uitstekende vorm al getoond had in het begin van de wed strijd toen hij bandenpech kreeg bij Kortrijk, maar zich in een ommezien weer bij het peloton voegde, zette de roepverenigingen, als voorbeeld noem de hij de VARA met 320.000 leden ?n voorts de Ned. Reisvereniging, is de ledenwas veel groter, mede door prijs vragen. premies e.d. Daarom vroeg spreker zich af, wat nu wel de juiste methode was om voor voor V.O. een nog grotere bloei te verkrijgen. In Amerika, zei spreker verder, 13 de belangstelling van de ouders veel groter. Hier bezoeken 90 van het aantal kinderen 'de openbare school en slechts 10 de katholieke school. Het bezoeken van deze laatste school noemt de Amerikaan on-Amerikaans. De ouders kunnen daar invloed uitoefenen op de keuze van de leerstof, die wordt gedoceerd. Terloops noemde de inleider het idee om de openbare school een nieuwe be heersvorm te geven, met het doel de ouders er meer bij te betrekken, dan tot dusver het geval is. Sprekers eind conclusie was. dat na zijn Amerikaan se reis, het geloof in de strijd voor „V.O." bij hem versterkt is. Daarom wekte hij zijn gehoor op tot een gro tere activiteit voor de onverdeelde openbare school, die kinderen van alle richtingen tot zich neemt. Hierop ontstond een geanimeerde discussie. Tijdens de rondvraag, werden nog enige waarderende woorden gesproken tot het het scheidende federatiebe stuurslid, de heer W. J. Ho'l uit Wie- ringerwerf, die binnenkort Noord-Hol land gaat verlaten. Aan het einde van deze bijeenkomst werden de aanwezigen nog toegespro ken door de heer M. Kuiper, voorzitter van de afd. Langedijk van' V.O., die enkele bijzonderheden van de gemeen te Langedijk mededeelde. Tot slot werd een korte excursie ge maakt naar de nieuwe ULO-school, waar de heer Dullemond, hoofd der school de bezoekers rondleidde door dit fraaie gebouw. Voorts nam men een kijkje in de vei'ing en overkapping van „de Noordermarktbond". Hier vertelde de betaalmeester, de heer J. Ootjers. een en ander over het veiling wezen zoals dit vroeger was en tegen woordig. tegenaanval het hoofd te kunnen bie den. Het peloton haalde hem na onge veer twintig kilometer in. Met dit wei- \fAN de 220 renners die Zondagmiddag nig bemoedigende voorbeeld voor ogen, te Gent voor de Ronde van Vlaan- was de Iust om uit te loPen niet groot. deren van start gingen, kwamen er twee f as 44 km- v00r de eindstreep ging vrijwel gelijktijdig op de eindstreep te Marcel Hendrickx extra hard op zijn Wetteren aangesneld. Het waren de Pedalen duwen. Zijn poging scheen te een minuut, maar hij had te veel van TrïL -wa» zijn krachten gevergd om met succes de wottü-on i?inr,tf ïvrtvJl i„u;_ Wetteren en klopte Mahe met 3 leng ten. Belg Impanis en de Fransman Mahe. Gedragen door het gejuich van zijn landgenoten maakte Impanis zich en kele tientallen meters voor de finish van zijn tegenstander los om met een royale voorsprong van drie lengten zullen lukken, want spoedig reed hij drie minuten voor het peloton uit. Bo bet, Kubler, De Valk, Minardi, Impanis en Schils zetten echter een sterke aan val in waarvoor Hendrickx het hoofd moest buigen. Achter dit zevental had deze zware 255 km lange course in de 00k de hoofdgroep ondrr leiding van tijd van 7 uur 33 min. in zijn voordeel te beslissen. De Nederlanders hebben het er in deze ronde slecht afgebracht. Van Breenen klasseerde zich als eerste Nederlander op de 36e plaats met een achterstand van vijftien minuten op de winnaar. Pas na ruim 100 km. werd de eerste Petrucci en Geminiani het tempo op gevoerd, met het gevolg dat de kop groep nooit meer dan 35 sec. voorsprong kreeg. Door het felle jagen werd dit kleine verschil steeds minder en bij Aalst (236 km) was het pleit beslist. Petrucci, dood-vermoeid, had toen al opgegeven, terwijl Geminiani ver te rugviel. En nu was het de beurt van serieuze uitlooppoging ondernomen. Impanis om aan te vallen, in gezelschap Ketelaar ging er in zijn eentje van- van Bobet en Mahe. Kubler bleek pa- De uitslag luidt: 1. Impanis (B.) 255 km in 7 uur 33 min.; 2. Mahe (Fr.) op 3 lengten; 3. Van den Branden (B.) 7.33.20; 4. Marcel Ryckaert (B.) z. t.; 5. Demulder i B.) z. t.; 6. Marcel Hendrickx (B.) 7.33.45; 7. Rosseel (B.) z. t.; 8. Olli- vier (B.) z. t.; 9. De Cock (B.) z. t.; 10. Mortini (It.) z. t.; 14. Louis Bobet (Fr.) z. t.; 20. Kubler (Zwits.) z. t.; 21. Schotte (B.) 7.34.55; 36. Van Breenen (N.) 7.48.0. LAMBRICHS TWEEDE IN DE VIER KANTONS Het Zwitserse wegseizoen werd gis termiddag geopend met de Ronde van de Vier Kantons, een wegwedstrijd voor professionals. Eugene Kamber (Zwitserland) werd winnaar in de tijd van 6 uur 33 min. en 41 sec. over de 236 km. De Nederlandse veteraan Jan Lambrichs klasseerde zich in de zelfde tijd op de tweede plaats even als de Zwitser Winterberg die derde werd, Het Lahourlid Mallalieu heeft op een vergadering te Huddersfield verklaard, dat onlangs op een vergadering van de Britse conservatieve partij is besloten, dat Sir Winston Churchill kort na de terugkeer van het Britse koninklijke paar in Groot-Brittannië zal attreden. Hij zou Eden hebben aangewezen als opvolger. In October zouden parle mentsverkiezingen gehouden worden, aldus Mallalieu. In New-York is gisteren het werk in de haven hervat. De arbeiders zijn be gonnen met het sorteren van de grote stapels goederen, die gedurende de ha venstaking van 29 dagen, de langste in de geschiedenis van de stad, op de kade zijn opgestapeld. Men verwacht, dat vandaag alle 20.000 kade-arbeiders weer aan het werk zullen gaan. In scheep vaartkringen raamt men, dat de sta king de haven minstens 500 millioen dollar heeft gekost. Arturo Toscanini, de 83-jarige we reldberoemde dirigent, gaat zich terug trekken. Dit is meegedeeld door de di recteur van de Amerikaanse omroep- maatschappij N.B.C.. na een radio concert van het NBC-symphonie-orkest waarmee het winterseizoen van dit orkest, dat reeds jaren onder leiding van Toscanini staat, werd beëindigd.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 7