Filtra Americano Aan de rokers Nieuws uit Heiloo Ouderavond ULO-school werd met eigen krachten verzorgd Nieuws uit Beemster Jeugd van „Hercules" toonde goede gymnastiek LAATSTE NIEUWS burgerlijke stand Leraren vertelden over hun vak Weldra steun voor de koolstreek? Minister beslist spoedig Langedijk Herdenking en viering op 30 April BURGERLIJKE STAND Akersloot LEERLINGEN ONTVINGEN DIPLOMA MOTORCURSUS St. Pancras Jaarvergadering van „Memento Mori Egmond aan Zee Memento Mori gunstig boekjaar Limmen BURGERLIJKE STAND Egmond-Binnen Muzikale lauweren Aantrekkelijk geheel in revuevorm G. Koopman sprak over Kon-Tiki-tocht JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Koedijk Bergen BURGERLIJKE STAND Expositie blijft geopend Eisenhower: „Géén reden voor hysterie" Fokker leverde de laatste Meteor af Keizer Haile Selassie in Mei naar de VS Keer-Hugomard Eind goedal goed Extra treinen naar bloembollenvelden MARKTBERICHTEN Voorlopig marktoverzicht Purmerend DINSDAG 6 APRIL 1954 De ouderavond van de ULO-school te Heiloo was goed bezocht toen de heer J. Gerling het welkomstwoord tot de aanwezigen richtte. Het hoofd der school deed op deze bijeenkomst een aantal mededelingen over de bouw van het 2e gymnastieklokaal, waarmee men begonnen is, en sprak de wenselijkheid uit voor het geven van les in handenarbeid op de school in een speciaal voor dit doel ingericht lokaal. Naar aanleiding van de moeilijk heden rond de afzet van een aan tal vollegrondsgroenten en met name van de bewaarsluitkool heeft de Stichting voor de Landbouw zich bij schrijven van 24 Maart jl. gewend tot de minister van Land bouw. In dit schrijven heeft de Stichting er de nadruk op gelegd, dat in deze omstandigheden hulp van overheidswege dringend ge boden is. Tevens zijn voorstellen gedaan over de vorm, waarin een hulp het beste gegeven kan wor den. Tijdens de maandelijkse be spreking, welke de Stichting voor de Landbouw op 31 Maart jl. met de minister mocht hebben, is dit schrijven uitvoerig besproken. Een nadere toelichting op de gedane voorstellen kon worden gegeven. Met volledig begrip voor de be staande moeilijkheden heeft de minister toegezegd dat de voor stellen van de Stichting nader te overwegen en op zo kort moge lijke termijn een beslissing te nemen. LANGEDIJK. Het Algemeen Oranje Comité besloot de richtlijnen te volgen, welke de regering uitstip pelde voor de herdenking der bevrij ding. Daardoor zullen aan de Lange dijk op 30 April festiviteiten plaats vinden, overdag voor de jeugd en 's avonds voor de ouderen. Behalve op deze dag, zal de burgerij verzocht wor den ook op 5 Mei de vlaggen uit te steken. Op 4 Mei, 's avonds zullen de gevallenen herdacht worden bij het monument aan de Prov. weg te Noord- Scharwoude. De diverse programma's van de feestelijkheden op 30 April zullen wij t.z.t. bekend maken. In de vergadering van het Oranje-Comité, waar boven genoemde besluiten werden genomen, heeft de voorzitter, de heer A. Ootjers, zijn dank betuigd voor het hem aange boden bloemstuk ter gelegenheid van zijn 40-jarig ambtsjubileum. Geboren: geen. Ondertrouwd; Simon Gerardus Kla ver, 28 jaar, te Heiloo en Veronica Elisabeth Grootjes, 25 jaar. Jan Kamper, 49 jaar, tuinbouwarbeider en Gesina Catharina Wittebrood, 41 jaar. Getrouwd: Johannes Leo Jozef van der Hoff, 28 jaar, te De Bilt en Anna Elisabeth Duijvis, 29 jaar. Overleden: Willem Keppel, 78 jaar, gehuwd met Niesje Romar. Dirk Borst, 85 jaar, gehuwd met Elisabeth de Boer. Neeltje Swager, 49 jaar, gehuwd met Fredrik Appel. Hij deelde voorts mede dat voor het vak machineschrijven op school een grote belangstelling bestaat. In de vacature van de oudercom missie werd nog niet voorzien, omdat de voorgedragene bezwaren had. Onder leiding van de leraar licha melijke opvoeding, de heer de Jonge, met aan de piano mevr. de Jonge, de monstreerden de meisjes uit de eerste klasse enige vrije oefeningen. De jon gens lieten werk zien op tremplin, bok en paard. Een koortje, eveneens bestaande uit 1ste klassers zong een achttal lied jes. Zowel de gymnastiek als de zang, die fris en zuiver gebracht werd, werd met een welverdiend applaus beloond. De heer v. d. Graaf hield voorts een korte inleiding over zang en muziek. Hij wees daarbij op de grote waar de van de muziek op de vorming van de jeugd. Voor het ULO achtte hij in dit op zicht een vakleraar zeer gewenst. De heer W. Jansen, onderwijzer aan de ULO-school, sprak over het teken onderwijs. Hij liet uitkomen dat na tekenen uit den boze is en adviseerde: Geef de jongens en meisjes onderwer pen op waarvan men veronderstelt dat er interesse voor bestaat. Laat hen vrij in het werken van hun op vattingen en geef vragenderwijs ijn aanwijzingen. Tenslotte sprak de heer K. de Vries over aardrijkskunde. Hij wees in zijn korte inleiding o.a. op de waarde van het project-onderwijs. De voordelen hiervan zijn dat de stof zelf gekozen en verzameld wordt en daarmee een actieve belangstelling oproept. Het na vertellen aan medeleerlingen nood zaakt tot formulering van de ge dachten en bevordert de spreekvaar digheid. Alle inleidingen werden met grote belangstelling gevolgd. Het experi ment om met eigen krachten de ge hele ouderavond te verzorgen is ge slaagd, getuige o.a. het waarderend applaus der aanwezigen. EERSTE RABARBER AANGEVOERD Heden werd aan de veiling, alhier, de eerste Rabarber van de koude grond aangevoerd door Jan de Ruij- ter te Alkmaar. Koper was de firma Lieftink. Een dezer dagen werd aan de leer lingen van de motorcursus, welke georganiseerd was door de L.T.B. afdeling Zuidschermer en de Hollandse Maatschappij van Land. bouw, het diploma uitgereikt. Bij deze eindles waren o.a. tegenwoordig de heer I. J. Schroevers, directeur van de Rijkslandbouwwinterschool te Alkmaar en de heren J. van Baar, Jb. Klaver en Jn. Kraakman, be stuursleden vpn de L.T.B. Bij de aanvang van de „les" werden de commissieleden van de organisaties door de heer N. Zeeman, leider van de cursus, van harte welkom ge heten. Nadat de heer Zeeman aan de leerlingen enkele vragen had ge steld betreffende het behandelde in het afgelopen half jaar, sprak de heer Schroevers de geslaagden toe. Hij wees er in zijn betoog op, dat onder de mensen, die de maatschap pij van heden vormen, mensen zijn die hun tijd ver vooruit zijn, maar dat er ook zijn die zeer achter zijn. Deze mensen kunnen hun tijd niet aan. „In de laatste 50 jaar heeft de techniek een geweldige vlucht ge nomen". Zo lazen we dezer dagen in de kranten, dat Z.K.H. Prins Bern- hard de geluidsbarrière in Amerika doorbrak en dat men in Amerika de ontploffing van de H-bom op het scherm van het televisietoestel gade sloeg. Thans zijn er mensen, die met deze instrumenten werken, maar de structuur en de werking en kracht er niet van kennen. Zo ontzield is de techniek voor de mensen. Namens de cursisten sprak de heer J. C. Konijn een woord van dank tot de heer Zeeman, die op zo'n prettige en duidelijke wijze les had gegeven en bood hem een kistje sigaren aan. »y De begrafenisvereniging Memento Mori vergaderde Maandagavond in café Hes onder leiding van de heer A. Schuur. Spreker dankte het personeel voor de goede zorgen bij de uitvoering der begrafenissen. Uit het jaarverslag van de secretaris-penningmeester, de heer Jac. Keizer, vernamen wij de vol gende bijzonderheden: De ontvangsten hadden bedragen f 4172,46 en de uitga ven f 3949,10, zodat er een batig saldo aanwezig was van f 223,36. Het totaal bezit der vereniging bedroeg f 5874,29 of f 79,49 minder dan het vorig jaar, Er werden 22 begrafenissen uitgevoerd, nl. 15 voor leden en 7 voor niet-leden. De voorzitter deelde mede, dat aan de afdeling St. Pancras van het Witte Kruis een kasgeldlening verstrekt was van f 2000,tegen de gangbare rente. Af te lossen in tien jaar. (Ieder jaar tien procent). De heren F. Kunst en K. Snel werden als bestuursleden her kozen. Het volgende punt luidde: be spreking verhuizing der leden. De voor zitter die deze bespreking inleidde, zei dat het voorstel was om de leden wel ke verhuizen naar een plaats waar geen bondsafdeling gevestigd is, evengoed lid kunnen blijven. De contributie moet dan een jaar vooruit betaald worden. De uitkering is gelijk aan die der an dere leden. Na enige discussie ging de vergadering hiermede accoord. Vrijdag had in de zaal van „Het Witte Huis" de jaarvergadering plaats van de onderlinge vereniging voor Ziekenver pleging en de begrafenisvereniging „Memento Mori". Uit het jaarverslag van de afdeling Ziekenhuisverpleging bleek dat er 186 gezinnen verzekerd waren. Het ledental steeg met 4 en bedraagt thans 511. Elf leden werden in verschillende ziekenhuizen verpleegd met een totaal van 205 verpleegdagen. Het totaal aan ontvangsten was f 2393,34 aan uitga ven f 2054,50. Er resteerde dus een ba tig saldo van f 338,84. Uit het verslag van de begrafenisver eniging bleek dat men hier een batig saldo had overgehouden van f 1140,33. Hiervan werd f 400.gestort in het reservefonds en f 400.in het kleding- fonds. Tot leden van de kascommissie wer den benoemd de heren M. Sander en J. Stentrop. Aan de beurt van aftreden waren mevr. Koeman-Prins en H. Roodhart. Op voorstel van de heer Stentrop wer den beiden bij acclamatie herkozen. Verder stelde het bestuur voor de vergoeding voor de penningmeester en secretaris met f 100.te verhogen, ge zien de vele werkzaamheden, die er aan de begrafenisvereniging verbon den zijn. Daar dit voorstel ondersteund werd door de kascommissie werd het voorstel met algemene stemmen aan genomen. Tenslotte werd besloten tot aankoop over te gaan van een tweetal kleden. DRONKEN BROMFIETSER MET f 100 BEBOET Wegens het onder invloed van al cohol rijden op een bromfiets waar mee hij gevaarlijk over de openbare weg zou hebben geslingerd is P. J. K. uit Limmen gistermiddag door de Alkmaarse politierechter mr J. N. Al- blas veroordeeld tot een boete van f 100 of 30 dagen. Geboren: Arend Adriaan, zoon van W. Blok en Alb. Visser. Marinus, zoon van T. de Jong en M. Sloot. Marianne, dochter van C. de Jong en G. M. Nellen. Ondertrouwd: Cornelis Groen en Wilhelmina Wijker. Martinus Jaco bus Vastenhouwer, te Velsen en Trijntje van Winsum. Getrouwd: Geen. Overleden: Johan Hendrik Witzel, oud 91 jaar, ongehuwd. Andries Sloot, oud 76 jaar, echtg. van Maartje Zwart. Dirk Miedema, oud 86 jaar, wednr. van Jitske de Wit. Gerardus Zentveld, oud 71 jaar, echtg. van Aaf- je Kareis (overleden te Alkmaar). Op het te Hoogkarspel gehouden so listen-concours behaalde de heer J. Baltus, alhier, in de 2e afd. solisten een 3de prijs met 118 pnt. In de eer ste afd. solisten verwierf de heer Joh. Baltus een 2de prijs met 126 pnt. terwijl in de afd. uitmuntendheid niet minder dan drie plaatsgenoten met een eerste prijs werden bekroond, namelijk de heren C. Luter, Jac. Bal tus en A. Admiraal met resp. 144, 154 en 150 punten. ZATERDAGAVOND hebben in Het Heerenhuis de jeugdafdelingen de uitvoeringen-reeks van de Gymnastiek vereniging „Hercules" vervolgd met een Jeugd-show-uitvoering, onder het motto: „De Christchurch Race". Na de programma-inleiding door Corric Koe man, werden in de proloog bemanning en passagiers van het KLM-vliegtuig „Hercules" aan het publiek voorgesteld. Het geheel met vliegtuig en al. Op de langdingsplaatsen, Rome, Bagdad, Ka rachi, Djakarta, Brisbane, Christchurch en daarna weer terug naar Holland, gaven daarna de diverse jeugdafdelin gen hun gymnastische demonstraties in de schaduw van het grote vliegtuig. Begonnen werd met de ringen door jongens-adspiranten. Aan dit toestel werd door de jongens goed werk gele verd. In dit groepje zijn er een aantal, die zeker iets beloven voor de toe komst. Dit kwam later ook tot uiting bij het nummer hoog-brug. Hieraan werd door enkelen al behoorlijk zware oefenstof gezien de leeftijd van de jongens verwerkt. Ook de afwerking was, over hetalgemeen genomen be hoorlijk te noemen. Met paardspringen en een keurig uitgevoerde vrije oefe ning toonde deze afdeling, dat „Hercu les" met vertrouwen de toekomst tege moet kan zien. De meisjes-adspiranten A kwamen goed uit de bus met hun vrije oefening. Het was daarom jammer, dat enkelen van deze grote groep niet geheel „rol vast" waren, hetgeen aan de goede in druk enige afbreuk deed. Met een boe rendans besloten zij het programma. Aan ongelijke brug en in een vrije oefening toonden de meisjes-adspiran ten B hun kunnen. In vlot tempo en goede afwerking werd de oefening uit gevoerd. Een gecombineerde oefening aan paard en brug van de meisjes afd. B gaf aardig werk te zien en toonde tevens aan, dat een combinatie van de toestellen echter alleen voor de jeugdafdelingen heel goed mogelijk is. Deze meisjes lieten ook een keurig nummer grondgymnastiek zien, com pleet met radslagen en al. Een nummer dat het altijd weer goed doet is: standen. Zo oo knu weer. Dit onderdeel was in handen van jon gens B. Het ging hun uitstekend af, hetgeen ook gezegd kan worden van de „wedstrijd" die zij daarna met grote geestdrift hielden. De jongste meisjes lieten aan brug en met hun vrije oefening zien, dat zij niet voor de oudere turnzusjes onder doen. Als wij tenslotte nog 't verdienstelijke werk van de jongens afd. A aan laag- rek en vooral in hun keurige vrije oe fening naar voren brengen, dan kan zeker gezegd worden, dat het gymnas tische gedeelte van deze avond op zeer behoorlijk peil stond. Hollandse matrozen, een accordeon speelster en -speler, een groep vrolijke trekkers, en niet te vergeten een hu moristische droomvertelling, zorgden voor een aantrekkelijk bijprogramma Het geheel stond onder leiding van de Directeur, de heer D. Oly. Tijdens de uitvoering werden door de heer Oly, namens het K.N.G.V., aan vele jeugdige turnsters en turners on derscheidingen uitgereikt, door hen be haald bij de laatst gehouden vaardig- heidsproeven. In zijn sluitingswoord bracht de voor zitter dank aan de vele medewerkers, die hun beste krachten, hadden gege ven voor het welslagen van deze avond Het muzikale gedeelte was in han den van het ensemble Klaas Kleijzing, waaraan ook de verzorging van de bal- muziek was toevertrouwd. De culturele avond van D.U.V. in ca- ié Middelburg, waar de heer G. Koop man uit Purmerend een lezing heeft gehouden over de beroemde Kon-Tikt expeditie, is, wat het bezoek betreft, geen succes geweest. Hoofdzaak voor de minder goede belangstelling voor deze mooie avonden, is onzes inziens samenvallen met belangrijke uitvoe ringen in Het Heerenhuis. De heer Koopman heeft Zaterdag avond een klein, aandachtig gehoor meegenomen op die fantastische en ge vaarvolle tocht van zes moedige avon tuurlijk aangelegde mannen op een wankel vlot, duizenden kilometers over de oceaan. Hij liet zien hoe deze avonturiers, ondanks alle voorspellingen dat hun tocht tot mislukking was gedoemd en dat een bijna zekere ondergang hun stond te wachten toch hebben door gezet en hun gevaarvolle reis tot een goed einde hebben gebracht, hiermede tevens het bewijs leverend, dat hun theorie, dat ook in het verleden een dergelijke tocht eens is gemaakt, tot in alle opzichten aanvaardbare veronder stelling is geworden. Buiten deze over winning van menselijke moed en wils kracht op de onberekenbare elementen, was er ook de voldoening over behaal de wetenschappelijke gegevens. Voorzitster Katrien Bakker, dankte na het beëindigen van de lezing, de heer Koopman voor de prettige wijze waarop hij de kennis en weetgierig heid der D.U.V.'ers had verrijkt. Op veler verzoek is Laurens er toe overgegaan, naast Filtra Virginia, ook een filter-tipped Amerikaan te fabriceren: De productie van Filtra is echter zeer gecompliceerd. Daarom roept Laurens bij voorbaat Uw clementie in, wanneer Uw winkelier eens een enkele keer niet aan de vraag naar Filtra zal kunnen voldoen. FILTRA Americano 20 stuks f 0.85 FILTRA Virginia 20 stuks f 1.- ED LAURENS - DE FILTER - SPECIALISTEN (Advertentie, Ing. Med.) GeborenJohannes Cornelis, z. v. j0teman en A. E. Kieft. Undertrouw: Geen. Gehuwd: Geen. Overleden j Geen. Geboren: Martin, zoon van H. Bult huis en A. de Vries. Martinus, zoon van J. A. J. Hoekmeijer en R. M. de Schepper. Maria Geertruida, doch ter van H. M. Staadegaard eri G. D. Mes. Ondertrouwd: Johannes Cornelis Jongejan, 29 jaar, Haarlemmermeer, Badhoevedorp en Hermina Jacoba Theodora Haakman. Pieter Vennik, 56 jaar en Alida Dorothea Maria ter Bruggen, 57 jaar. Anne Bakker, 21 jaar, Amsterdam en Anne van den Berg, 22 jaar. Jacobus Smit, 24 jaar, Schagen en Tine Maria Margaretha Wittebrood, 22 jaar. Johannes Ge rardus Out, 31 jaar en Regina Corne lia Zuurbier, 29 jaar. Gehuwd: Cornelis Dirk Beeldman en Maartje Jonker. Overleden: Geen. De expositie „Schrijvers van na bij" georganiseerd door het KCB zal gedurende de komende weekends, op Goede Vrijdag en tijdens de Paas dagen, zomede de Zaterdag daarvoor geopend zijn. Ongecorrigeerd Meer dan vele andere politieke ge beurtenissen hebben de laatste ontplof fingen van de waterstofbom de gemoe deren van de gewone man ook in de VS wakker geschud en een zekere angst teweeg gebracht. President Eisen hower heeft gisteravond via radio en televisie een rede gehouden, waarin hij zijn hoorders en kijkers op het hart bond, zich niet over te geven aan een soort van paniekstemming. Iedereen maakt zich zorgen over „de mensen in het Kremlin", „het atoomtijdperk" en over de mogelijkheid van een econo mische crisis, aldus de president. Maar al die problemen moeten bedaard wor den bezien. Wij zien van alle kanten gevaren en vragen ons af, wat er met ons persoonlijk en als natie gaat ge beuren. Geen dezer vraagstukken kan gemakkelijk worden opgelost en op vele ervan is helemaal geen antwoord. Doch de grondslag van al die gevaren is het communisme. De H-bom en de atoomenergie zijn op zichzelf geen ge vaar voor ons. Zij kunnen dat echter worden als een aanvaller ze tegen ons gebruikt. Daartegen moeten wij voor zieningen treffen. Zolang de machtheb bers in het Kremlin weten, dat wij hard kunnen terugslaan, zullen zij niet licht tot oorlog besluiten. Alleen in een aanval van krankzinnigheid zouden zij dat misschien kunnen doen. Wij zelf zullen geen oorlog met de waterstof bom beginnen. Reden om hysterisch te worden is er niet. Vandaag, op de dag, waarop Antho ny Fokker zijn 64ste verjaardag zou. hebben gevierd, indien hij nog in le ven zou zijn, hebben de Fokkerfabrie- 0 ken in de grootste hal van het bedrijf op Schiphol-Zuid in tegenwoordigheid van Z. K. H. prins Bernhard, ten overstaan van talloze Nederlandse en Belgische autoriteiten, de laatste twee Gloster Meteor straaljagers, waarvan er sedert 1948 330 in licentie zijn ge bouwd, officieel overgedragen aan de luchtmachten van Nederland en Bel gië. Keizer Haile Selassie van Ethiopië zal 27 Mei voor een bezoek in Ame rika aankomen. De keizer is uitge nodigd door president Eisenhower. Hij zal Washington en New York be zoeken. De keizer, die ongeveer een maand in Amerika zal verblijven, zal ook Canada en Mexico bezoeken. De laatste bijeenkomst van het Nutsdepartement alhier is Zaterdag avond in zaal Evers gehouden. Voor deze avond was uitgenodigd de to neelvereniging „V.V.O." te Dirkshorn, die het blijspel „In Londen staat een huis" van Michael Clayton Hutton voor het voetlicht bracht. Het geesti ge blijspel speelt in 1952 en geeft de dwaze situatie weer waarin de fa milie Lord terecht komt tengevolge van de fout van een architecte, die medewerkte aan de plannen voor de voorbereiding van het Britse Festival in dat jaar. De familie bewoont een eigen huis en dreigt hier uit gezet te worden, waardoor de strijd tegen de bureaucratie ontstaat. Het is een blijspel, dus een happy ending, maar toch zitten in de vaak geestige dialo gen keiharde waarheden verweven woordoor er mede door het prima spel van alle uitvoerenden, niemand, ook het konijn niet, uitgezonderd, buitengewoon genoten is, getuige het applaus dat gul gegeven werd. Zoals de wrnd. Voorzitter, de heer M. Blauw, in zijn sluitingswoord op merkte, „V.V.O." heeft voor een pri ma voorstelling gezorgd en spreker twijfelde er niet aan of de vereniging zal voor de NATU-jury, die aanwezig was deze avond, een goede indruk gemaakt hebben. Integenstelling met de voorlaatste avonden was de zaal thans geheel gevuld. 31. Karei Krukas had gelijk gehad. Er was rderdaad een deur aan de achterzijde van de oude stallen van de Broekenburg en tot beider voldoe ning was deze niet afgesloten. De deur piepte naargeestig op haar neng- sels, toen Jimmy en Karei binnen stapten. Jimmy bukte zich even en scheen wat op te pakken. „Wat doe je meneer Brown?" vroeg de garage houder, die niet begreep waarmee Jimmy bezig was. „Oh niets van bete kenis' antwoordde deze onverschillig. „Kom, laten we ons er even vlug van overtuigen of het koelwater van de auto warm is of niet...." Zij stapten naar binnen. Jimmy liet Karei Kruk as voorgaanWeer bukte hij zich.... „Ik zie dat ouwe karkas al staan", riep Karei Krukas, die snel naar de auto toeliep. Jimmy aarzelde even. Op hetzelfde ogenblik probeer de iemand met alle kracht de achter deur van de garage dicht te smijten Er werd zelfs buiten gesproken. „Du wen, Simon, duwen. Ik heb hier de sleutel om dat tuig op te sluiten!" Het lukte echter niet omdat Jimmy ne- dacht op onraad, een stuk brand ut dat hij achter de stallen van een sta pel had gepakt, op de drempel van de deur had gelegd, zó, dat de deur niet onverhoeds zou kunnen worden dichtgeworpen. Jimmy liet zich niet van de wijs brengen. Hij zette zijn voet op het stuk hout en hield zich nog even koest, omdat hij Karei Krukas in staat wilde stellen zich van de temperatuur van het koelwater te overtuigen Bezoekers van de bloembollenvelden zullen op 11, 18, 19, 24 en 25 April en op 2 Mei gebruik kunnen maken van extra stoptreinen die de N.S. tussen Den Haag en Amsterdam laten rijden. Deze treinen zullen stoppen te Leiden, Warmond, Voorhout, Noordwijkerhout, Lisse, Hillegom, Vogelenzang-Benne- broek, Heemstede-Aerdenhout en Haar' lem. Tussen 's morgens half tien en 's a- vonds half acht zal ieder uur een stop trein rijden. De stations en halten tus sen Den Haag en Heemstede-Aerden hout zullen op de genoemde data voor het vervoer van reizigers en bagage zijn geopend. Voor de duur van de bloemententoon stelling „Keukenhof" zal voorts nage noeg ieder uur tussen 's morgens half tien en 's avonds half acht een trein van de gewone dienstregeling op het baanvak Amsterdam-Rotterdam te Lis- se stoppen om bezoekers aan deze ten toonstelling gelegenheid te geven tot in- en uitstappen. Deze treinen stoppen evenwel niet op de dagen waarop de extra stoptreinen Amsterdam-Den Haag vice-versa rijden. COÖPERATIEVE VEILING Alkmaar en omstreken, 5 April 1954. Rode kool 711, savoye kool 814.50, groe ne kool 1719, spruitkool 23—45, spi nazie 48—53, II 29, sla II 13, I 21—24, radijs 2427 «aapstelen 1113. Appels Goudreinetten 3052; Rabarber 5456 III 11, rode bieten 4—5.50, winterpeen 57, waspeen 42—51, uien 26, prei 9.5020.50; selderie 1314; Peren St. Rény 36—37. BROEK OP LANGENDIJK, 6 April. 130000kg witte kool 6—10.30; 68000 kg rode kool 712.20, 68000 kg gele kool 6.5019.90, 3000 kg uien 4.20 5.90, grove 34.70, 5500 kg bieten A 5 5.10, 6000 kg peen C 5.10—6.70, peen B 6.10—7.50, 1100 kg witlof I 46—48, witlof II 39—70. Doorgedraaid: 5000 kg bieten, 6000 kg rode kool, 36000 kg witte kool. NOORD-SCHARWOUDE, 6 April. 7000 kg uien 4.10—5.30, grove 3.50 3.80, 19000 kg 4>ieten A 5, bieten B 4, 26000 kg peen B 58.70 peen C 5 5.20, 184000 kg witte kool 6—10.80, 48000 kg gele kool 6.5018.80, 136000 kg rode kool 7—12; 1100kg witlof I 45—47, IB 44—48, II 43, IIB 41—44, III 32—34, af wijkend 2327. Doorgeraaid: 69000 kg witte kool, 51000 kg rode kool, 17000 kg bieten, 12000 kg peen. WARMEDUHUIZEN, 6 AprU. 163700 kg rode kool 7—11.20, 11900 kg gele kool 6.5018.60, 35600 kg witte kool 6—10.40, 4400 kg peen B 5—7.80, 1250 kg uien 2.102.50, grove 2.10. ZWAAG, 5 April Late aardappe len 714.90; Spinazie 2744; Uien 1.10—4.10; Bieten 4—5; Prei 15—26; Gele bew. kool 9.1014.10; Rode kool 7.30—8; Spruitkool 34—51; Witlof 20 44; Breekpeen 46.10; Andijvie 46 —59; Sla 18—22; Gare biet 8—23. OBDAM, 5 April 30000 kg Peen B 5.00—8.10, C 5.00; Doorgedr. 20000 kg. 65000 kg bieten A 5.00, B 4.00. Doorgedr. 53000 kg. 1300 kg Uien 3.20, grove 2.80; 1100 kg Witlof le 41—46, 2e 36—42, 3e 29—37, 4e 27—29. WOGNUM, 5 April Witlof A 38—45, B 26—36, C 17—32, Stek 9—25; Aanvoer 4000 kg; Rode kool 7—8.60; Spinazie 4547; Gare biet 1011; Prei 14—21. Vanmorgen waren er op de Purme- render markt ongeveer duizend run deren aangevoerd. In de vroegte was de handel in de beste vette koeien vrij goed, doch naderhand ging het wel iets kalmer. Op de gelde markt was het aanbod groter dan de koop lust en ging het dus heel rustig en op de verse markt met een nog veel groter aanbod was het al bijzoflder stil. Met de nuchtere kalveren ging het iets beter; vooral in de slacht- kalveren ontwikkelde zich een vlotte handel met iets hogere prijzen. Ook naar de fokkers bestond een redelij ke vraag. Op de wolveemarkt, ook al met een vrij goed aanbod, was de gang van zaken kalm. De goede slachtscha pen waren vrij duur. De aanvoer van varkens was bij de aanvang nog maar gering, doch de inzet ad f 1.92 kon niet geheel behouden blijven toen de aanvoer naderhand groter werd. Het beeld van de biggenmarkt tenslotte was al heel stil; ondanks het geringe aanbod was de handel vrij stug, waarbij de prijzen nog aan de hoge kant lagen.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 9