Eerste Kamer voldaan over de economische ontwikkeling Veel lof voor minister Zijls tra Lof voor minister Mansholt in Eerste Kamer Tweede Kamer behandelde zeer vele kleine zaken Ds Zandt fulmineerde tegen subsidies voor ballet Bonn zal Oostduitse regering nooit erkennen GEESTELIJK LEVEN BEROEPINGSWERK Egypte vraagt staking van hulp aan Israël Situatie in de tuinbouw wekt zorgen Debat over compost en vuilafvoer Op jaa rvergadering van de SGP Alleen Bondsrepubliek steunt op wil van het volk Verklaring van Adenauer tebovJTe komen"eling van Duitsland in Bondsdag Walvis Jonas in Londen geëxposeerd Amerikanen ondervraagd over atoomwapenen Jordaans dorp overvallen Te Tubbergen geen motorraces op Zondag Tulpen Rallye 1954 Meer dan tweehonderd inschrijvingen Na twaalf zetten Donner en dr Euwe schoven remise Hongarije-Engeland 720.000 kaarten te kort DONDERDAG 8 APRIL 1954 (Van onze parlementaire redacteur) EEN GROTE VOLDOENING over de gunstige economische ontwikke ling van ons land klonk Woensdag in de Eerste Kamer bij de be handeling van de begroting van Economische Zaken in nagenoeg alle redevoeringen door. De heer Kapteyn (PvdA) weet deze gunstige ontwikkeling aan het na-oorlogse DreesBeel-beleid; mr Regout (KVP) daarentegen was van oordeel, dat in de kracht van ons volk de verklaring van het succes is gelegen, een kracht, die hij omschreef als het begrip voor samenwerking in het bedrijfsleven en „ik durf het nauwelijks te zeggen met de verkiezingen zo vlak voor de deur" op het politieke vlak. De discussies, die in het algemeen bestonden uit instemmende opmerkingen ten aanzien van het beleid van minister Zijlstra. kregen nog een interessante politieke noot, doordat prof. Molenaar (KVP) in zijn beschouwing de rede betrok, welke de minister op de bijeenkomst van de A.R.-partij heeft gehouden. IN DIE REDE verklaarde minister Zijl-, beducht te zijn, meende de KVP- _i__ -Jii«v, Ar, enoinlic- wf»orrt vftprHf»r A/TinHpr Vip!actinrrort Hp- stra, dat de liberalen en de socialis ten op het ogenblik geleidelijk naar elkaar toegroeien en dat het verschil tussen deze partijen verder verdwijnt naarmate de welvaart toeneemt. Prof. Molenaar was het met deze opvatting alleen eens waar het de practische sociale politiek betreft. Op het gebied van de economische politiek ontwaard- de hij echter nog belangrijke verschil len. Hij ging op deze verschillen niet nader in, wel mr Regout, die meer instemming betuigde met de erkenning van de minister van de zelfwerkzaam heid van het bedrijfsleven dan de so cialistische woordvoerder de heer Kap teyn, die oordeelde dat de minister, gezien zijn verantwoordelijkheid te genover de gemeenschap, verplicht is zich in het algemeen met het bedrijfs leven te bemoeien. Het standpunt van de minister te genover de „wilde" melksanering vond instemming bij prof. Molenaar. „De regering moet waakzaam blijven tegen samenspanningen, die de belangen van de consument schaden". Prof. Rip (AR) deelde deze opvatting, maar hij waarschuwde, dat men door de slechte kanten van de melksanering de goede zijden er van niet uit het oog mag verliezen. Hij verwachtte dat het door een goede melksanering mogelijk zal zijn het vetgehalte van de melk, thans nog 2Va%, zonder prijsverhoging te verhogen. Wel wat verrassend was de verklaring van prof. Molenaar, dat hij een voorstander is van een wettelijke regeling van het cadeaustelsel. De li berale woordvoerder, die zich meestal pleegt aan te sluiten bij de opvattin gen van de werkgevers, gaf hier blijk van een volkomen anders luidende mening. Mr Regout deelde deze me ning, maar mr Vixseboxse voelde geen behoefte aan een wettelijke regeling. Over de PBO sprekende waarschuwde prof. Molenaar voorts tegen tendenzen, die hij hier en daar meende te ontwa ren, om de PBO te misbruiken voor prijsregelingen en interne kartel-polï- tiek. De Middenstandsnota noemde hij een belangrijk werkstuk, dat de midden stand in een juist licht stelt. De industrie-financiering werd door verscheidene senatoren ter sprake ge bracht. De heer Kapteyn bepleitte de inschakeling van de Middenstandsbank bij de credietverlening aan kleine, zelfstandige ondernemers. Prof. Rip en mr Regout drongen aan op grotere financiële armslag voor de bedrijven door verdere belastingverlaging. De recente belastingverlaging, zo oordeel de mr Regout, moet niet beschouwd worden als een eindpunt maar als een ontwikkelingsfaze naar een andere lastenverdeling. Voor verdere belas tingverlaging behoeft de regering niet Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Schoonhoven, H. A. van Slooten te Wierden. Benoemd tot vicaris te NijegaElc- huizen, Th. Rinkema, vic. te 's-Graven- hage; te Beerta (.Gr.) P. Sierat, cand. te Leiden. Geref. Kerken. Beroepen te Zwagervecn, J. van Leeuwen te Oudemirdum. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Delft, K. G. van Smeden te Utrecht-Noord. J 'ojjsgez. Broederschap. Beroepen te Texel, J. J. J. van Sluys te Den Dolder, die bedankte voor Hee- renveen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Vlaardingen, F. J. Diele- ma i te Ierseke en A. van Stuyven- berg te Nunspeet. THERESE NEUMANN IN LEVENSGEVAAR Therese Neumann, de „gestigmati seerde van Konnersreuth (Beieren)", is thans levensgevaarlijk ziek. Zij lijdt aan organische kwalen, die volgens mededeling van haar biechtvader tot ernstige bezorgdheid aanleiding geven. De wondtekenen, die in 1926 voor het eerst bij haar aan de dag traden, zijn in de huidige vastentijd reeds twee Vrijdagen uitgebleven. woordvoerder. Minder belastingen be tekent meer investeringen in de in dustrie. „Men zal ervaren, dat de schatkist bij de laatste belastingverla ging niet slecht vaart. Wat de export financiering betreft, verwachtte prof. Rip meer heil van het mogelijk maken van onbelaste exportreserves voor ex porterende industrieën en exportering dan van exportgaranties. J-JET PROTEST van minister Zijlstra tegen het besluit van de Hoge Au toriteit der Kolen en Staalgemeenschap om de maximumprijzen voor steen kool te handhaven werd door de Ka mer met instemming begroet. Prof. Molenaar, mr Regout en mr Vixsebox se (CHU) keerden zich hierbij krach tig tegen de buiging die de KSG voor de grote kartels heeft gemaakt. Op deze wijze komt er van de vrije con currentie, die het KSG-verdrag be oogt, niets terecht, klaagde prof. Mo lenaar. De heer Kapteyn deed tenslotte nog de suggestie om in economisch on gunstige tijden een heffing te leggen op de consumptie, een soort bevriezing van vermogen, die dan aangewend zou moeten worden voor investeringen in de industrie. De grote aandacht, die deze afgevaardigde wijdde aan de werkgelegenheid en het opvangen van conjunctuur-veranderingen, ontlokte mr Regout de opmerking, dat de econo mische politiek op de eerste plaats op de toekomst moet worden gericht. Beduchtheid voor conjunctuur-veran deringen mag ons er niet toe brengen, zo betoogde hij, in een voortdurende economische staat van belbg te gaan leven. „Door gebrek aan levensmoed zullen wij goede kansen verliezen". Mr Vixseboxse maakte verder nog bezwaar tegen een bodemonderzoek op aardgas, dat zoals thans het geval is, uitsluitend door particulieren wordt verricht. Hij meende, dat de overheid, van wie een objectiever oordeel kan worden verwacht, zich bij dit bodem onderzoek moet doen vertegenwoordi gen. De moeilijkheden met de aardgas- voorziening „de zaak- is tamelijk vastgelopen" weet hij aan de te hoge prijs van het aardgas. De lange rij van sprekers die bij dit begrotingshoofdstuk het woord voerden, werd besloten door de heren Van der Himst (KVP) en Oosterhuis (PvdA). Beiden uitten hun teleurstel ling over het feit, dat er nog zo wei nig schot zit in de verwezenlijking van de PBO. De heer Oosterhuis drong met klem aan, op versnelling van het tempo. Hij waarschuwde de werkgevers dat de werknemers niet langer bereid zijn om zich als zakken meel te laten be handelen. Hij was het volstrekt on eens met de opvatting die de heer Molenaar eerder had verkondigd, nl. dat de PBO voorlopig maar beperkt moet blijven tot het sociale terrein. De Egyptische ambassadeur te Washington zal bij president Eisenho wer aandringen op stopzetting der Amerikaanse hulpverlening aan Israël, „zulks ter wille van de goede betrek kingen tussen de Verenigde Staten en alle Arabische landen". De opperste Arabische defensieraad zal binnenkort in Cairo bijeenkomen om maatregelen te bespreken ter be teugeling van 'verdere Israëlische aan vallen op de Arabische grenzen', al dus een woordvoerder van de Liga te Cairo. Hij voegde hieraan toe, dat de 'Arabische legers gereed zijn om met elke toekomstige Israëlische aan val af te rekenen'. De Arabische defensieraad bestaat uit de ministers van Buitenlandse Za ken en Defensie van de landen der Arabische Liga. TIJDENS de behandeling van de begroting van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, waarmee de Eerste Kamer gisteravond een aan vang heelt gemaakt, heeft de lieer De Goeij (KVP) zijn waardering geuit voor het werk van minister Mansholt, speciaal waar het Bene lux en Europese landbouwintegra- tie betrelt, en voor de wijze, waarop de minister overleg pleegt met het bedrijfsleven. De situatie in de land- en tuinbouw schetsend, noem de de heer De Goeij de akkerbouw redelijk, de veehouderij behoorlijk, doch de tuinbouw zorgelijk. TAE HEER LOUWES (VVD) stelde vast, dat men hier liever een po litiek van zo groot mogelijke bestaans zekerheid en een zo rechtvaardig mo gelijke verdeling van het nationale in komen volgt dan een economisch so ciaal bestel, dat ingesteld is op een zo groot mogelijke export. Wanneer men een dergelijk beleid accepteert, aldus de heer Louwes. dan moet de land bouwpolitiek daarbij worden aange past. Spreker ried aan ten aanzien van een verantwoorde kostprijs voor de landbouwproducten ook rekening te houden met de hoogte van de pachten. Men zou haast een nationaal kostprijs- beleid kunnen opbouwen op basis van de provinciale pachten. In ieder geval zal de pachtprijs nog meer egalise rend moeten werken dan tot nu toe, aldus de heer Louwes. Komende op het buitenlands beleid t.a.v. de landbouw zeide hij dat de mi nister hier een moeilijke en dubbele taak heeft. Hij zag hem enerzijds als ëen huisvadèr voor eéTi idee (de ü»fd- buuwintegratie), anderzijds als de ver tegenwoordiger van een land met zeer zakelijke exportbelangen. Welke van de twee moet hier voorgaan? vroeg spr., die geneigd was het accent te JSJADAT de Tweede Kamer gistermid dag de Bedrijfsvergunningenwet zonder hoofdei, stemming had aangeno men en alle amendementen van de heer Roemers (Arb.) had doen sneuvelen, heeft zü zich gezet tot de afdoening van een lange waslijst aan kleingoed. Een verzoek van de heer Gortzak (CPN) om een interpellatie te mogen houden over de positie van de koudegrondtuinders als gevolg van de huidige afzetmoei- lijkheden, werd aangehouden tot een nader te bepalen datum, omdat er nog overleg gaande is tussen minister Mans holt en verschillende instanties. De heer De Groot (CPN) drong aan op een de bat over de buitenlandse politiek, zulks in verband met de strijd in Indo-China, de ontploffing van de waterstofbom en enkele andere internationale kwesties. De voorzitter zal hierover vandaag een voorstel doen. Er volgde een uitvoerig debat over de toekomst van de Vuilafvoermaat schappij VAM te Amsterdam, zulks in verband met een nota van de regering. Er was nogal wat critiek op 't stand punt van de regering. Verschillende sprekers, zo de heer Den Hartog (VVD) Van den Heuvel (A.R.), Van Meel (KVP), vonden, dat een systeem onvol doende was om tot een goede beoorde ling van de mogelijkheden voor een goede afvoer van het stadsvuil en de verwerking ervan tot compost te ko- Op DE GISTEREN te Utrecht gehou den jaarlijkse algemene vergadering van de Staatkundig Gereformeerde Partij heeft het Tweede Kamerlid ds P. Zandt gefulmineerd tegen het feit, dat het dansen en de danskunst, even als toneel, onera, sport en spel door subsidies worden bevorderd. Dit ty peerde volgens spreker de richting, waarin de cultnur wordt gedreven, de cultuur, welke de verwereldlijking van de mens in de hand werkt en als een redmiddel tegen alle kwalen wordt aanbevolen. Ds Zandt zei, dat alleen da SGP •treeft naar een regering, gebouwd op het deugdelijk fundament van Gods woord. Daarom ook stond de SGP bloot aan zoveel vijandschap en ver beten bestrijding. Spreker betreurde het, dat de ARP en de CHU zich had den losgescheurd va.i het fundament van Gods woord en veel liever met. Rome en het socialisme coaliseerden. Ds Zandt zei, dat Nederland in een staat van verval en duisternis was gekomen, welke niet onder bewoordin gen te brengen was. Hij sprak voorts over de toenemende staatsdwang, be togende, dat de zo sterk afgekeurde Russische methoden in ons eigen land druk worden toegepast, en had scher pe critiek op de gedwongen opgelegde staatspensionnering, de PBO en de melksanering. Tenslotte richtte zijn aandacht zich op de steeds toenemende macht van Rome, waarbij hij het geval van de verdwenen Joodse pleeg kinderen memore.erde, en van het ma terialistische socialisme. men. Zij wensten toepassing naast el kaar van verschillende stelsels. De heer Vondeling (Arb.) was wel het scherpst in zijn beoordeling. Hij meende, dat de raad vaïi de VAM zijn taak uitermate slecht vervulde, gegevens verstrekte die rammelden en een voorlichting gaf die ver lag beneden het niveau van de minister. Minister Mansholt zei geen voorkeur te hebben-voor een bepaald systeem. Hij meende, dat de beslissing dienaan gaande diende te liggen bij de gemeen ten. Voorts verklaarde hij zich bereid, het bestuur van de stichting Compost in te schakelen als adviescollege en de Kamer op de hoogte te houden van de ontwikkeling. De nota is vervolgens voor kennisgeving aangenomen. Voorts heeft de Kamer na een korte discussie besloten, de steunmaatregelen voor de sigarenindustrie met twee jaar te verlengen. Dat betekent, dat de ac cijns verlaagd blijft en dat de sigaren vrij blijven van omzet- en invoerbelas- ting.. Tenslotte is het statuut van de Europese commissie voor de bestrijding van mond- en klauwzeer goedgekeurd. leggen op opvoeding van de Europese boeren op het gebied der landbouw politiek. Wat betreft de grenslanderijen (de landerijen van Duitse grensboeren, die onmiddellijk langs de grens liggen) was spr. van mening dat men in deze formeel juist had gehandeld, maar soms geen recht begrip heeft gehad voor de Duitse boeren vlak over de grens, op wier vroegere grond nu Hol landse boeren werken. Voor de en kele gevallen die er in dit verband zijn moet een oplossing gevonden worden. Temeer daar zij „gefundenes Fressen" zijn voor Duitse politici die in een bepaalde richting willen drij ven. De heer Kolff (CH) wenste, dat alle bestuursleden v. landbouworganisaties evenveel waardering voor minister Mansholt toonden als hij dat had. Ten aanzien van het overschottenprobleem hoopte hij, dat de minister de kwade gevolgen, die hieruit eventueel voor onze land- en tuinbouw zouden voort vloeien, zou weten af te weren. Zo zou de import van Amerikaans fruit onze binnenlandse markt niet mogen aantasten. Over de tuinbouw zei hij, dat allereerst de financiële nood in vele gezinnen zal moeten worden gele- (Advertentie, Ing. Med.) nigd. Hij drong bij de minister aan op spoedig overleg met het bedrijfsleven in deze. In tegenstelling met de minister ver wonderde het spr. niet, dat er onrust in tuinbouwkringen is over de plaats die de tuinbouw in een volledige eco nomische unie zou innemen. Hij advi seerde de regering daarom slechts dan een dergelijke unie aan te gaan als er voldoende waarborgen zijn voor vrij handelsverkeer in de land- en tuin bouwsector tussen de drie landen. In dit verband vroeg hij ook of het nog wel gewenst was het landbouwproto- col te handhaven. Hij zou voorts gaar ne onderhandelingen met West-Duits- land zien over het probleem der in voerrechten. [)E WESTDUITSE republiek zal nooit de communistische regering in Oost- Duitsland erkennen, aldus heeft de Westduitse kanselier, dr Konrad Ade nauer, gisteren in de Bondsdag ver klaard. Alleen in de Westduitse repu bliek vindt het Duitse politieke leven zijn uitdrukking. Adenauer zei, dat „de zogenaamde souvereiniteit van de Oost duitse regering zal verdwijnen daar kunnen we zeker van zijn evenals de Sovjetbezetting en de communisti sche terreur zullen verdwijnen". „De onvernietigbare souvereiniteit van het vrije Duitse volk zal blijven bestaan". Adenauer zei in zijn verklaring, die door het kabinet Dinsdag werd goedge keurd en gisteren de steun van de Bondsdag kreeg, dat de afkondiging van de „souvereiniteit" er op gericht is de indruk te geven, dat het door de Sov jets bezette Oost-Duitsland een onaf hankelijke souvereine staat is gewor den. Hiertegen voerde Adenauer aan, dat alleen de Westduitse republiek, die gegrondvest is op de volkswil, tot uit drukking gebracht in vele verkiezingen, aanspraak kan maken op de naam Duit se Staat. De communisten in Oost- Duitsland hebben geen vrije verkiezin gen durven houden. West-Duitsland is derhalve gerechtigd te spreken en op te treden voor de achttien millioen Oostduitsers, die hun politieke wil niet kunnen uitdrukken. „De federale regering voelt zich daar om verplicht alles in haar macht te doen om met de Duitsers in Oost- Duitsland in contact te blijven. Zij zal doen, wat zij kan, om de tragische ge- Dp walvis Jonas, welke geëxploiteerd wordt door twee Nederlan ders, is nu ookin Londen te bezichtigen. Anita Wolff liet zich hier in de bek van de walvis fotograferen. De'Bondskanselier zei,'dat de Weste lijke mogendheden te New York in Sep tember 1950 verklaard hebben, dat al leen de federale regering het recht heeft te spreken uit naam van de ge hele Duitse bevolking. Zij gaven toen eveneens te kennen, dat zij geen tweede Duitse regering zouden erkennen, die niet gegrondvest was op de uitdruk king van de vrije wil van het Duitse volk, aldus Adenauer. Volgens berichten uit Berlijn is nu spoedig te verwachten, dat de zone- grens dwars door Duitsland tot een echte staatsgrens zal worden afgeroe pen. Weliswaar zal het reizigersverkeer tussen Oost en West niet worden be perkt, maar de scheiding van Duits land is daarmee dan toch maar een voldongen feit. De gevolgen van deze maatregel voor de Westelijke militaire missies in Berlijn zijn nog niet te over zien. Tot dusverre hebben de Weste lijke bezetters zich van en naar Berlijn kunnen begeven op grond van afspra ken met de Russen. Reeds is er beraad gaande over de mogelijke consequen ties van de nieuwe situatie. De twee Amerikaanse soldaten, die Dinsdag door de Russen zijn vrijgela ten na een dag gevangen te zijn gehou den, hebben op een persconferentie in Fulda (West-Duitsland) verklaard, dat zij drie uur lang door een Russische officier waren ondervraagd, voorname lijk over atoomwapens. Zij zeiden, dat zij op een normale patrouille met een jeep langs de Oost duitse grens reden, toen plotseling ze ven Russische soldaten hun wapens op de Amerikanen richtten en hun me- deelden, dat zij gearresteerd waren. Dit gebeurde op Westduits gebied. Eni ge uren later werden de Amerikanen echter, met hun jeep en hun wapens naar Westduits gebied teruggezonden. Volgens berichten van het Jordaanse Arabische Legioen heeft een groep van honderd Israëliërs in de nacht van Dinsdag op Woensdag tot tweemaal toe een aanval ondernomen op het dorp Hoesan Aboet, op 24 kilometer ten Zuidwesten van Jeruzalem, even over de Jordaanse grens. Israël heeft deze mededelingen officieel ongegrond ge noemd. RUSLAND GEEFT INLICHTINGEN OVER VERDWENEN DUITSERS De voorzitter van het uitvoerende comité van het Russische Rode Kruis en de Rode Halve Maan, Cholodkof, heeft de voorzitter van het Westduitse Rode Kruis, dr Weitz, doen weten, dat de Sovjet-Unie bereid is het Westduit se Rode Kruis inlichtingen te verschaf ten. Dr Weitz heeft de Sovjet-Unie on langs om inlichtingen verzocht over het lot van Duitsers, die niet uit Rus land zijn teruggekeerd. Eind deze week zal een handelsmissie uit Indonesië vertrekken voor een reis van drie maanden door Tsjeehoslowakije, Hongarije, Roemenië en Bulgarije. De missie .zal bestaan uit vertegenwoordigers van de regering en bet zakenleven. Voorts zal een missie naar Japan worden ge zonden. De gemeenteraad van Tubbergen heeft Woensdag besloten geen mede werking te verlenen aan het organi seren van de jaarlijkse Twentse motor races op Zondag 8 Augustus. Vrijwel alle raadsleden waren het eens met het schrijven, dat van kerkelijke zijde tot hen was gericht, inhoudende het verzoek al het mogelijke te doen om de jaarlijkse internationale motor wedstrijden op Zondag te verhinderen, in verband met storing van de Zon dagsrust. Slechts een van de veertien KVP-raadsieden zei evenveel mede werking te willen geven, indien het voor de stichting-circuit Tubbergen, welke reeds acht jaar deze motorwed strijden heeft georganiseerd, financieel niet mogelijk zou zijn de wedstrijden op een Zaterdag te houden. De grote meerderheid wenste geen ontheiliging van de Zondag door motorraces en was van oordeel, dat de geestelijke belan gen in deze principiële kwestie op de voorgrond moeten worden gesteld. Tevens werd medegedeeld, dat Gede puteerde Staten van Overijsel de mi nister van Waterstaat en Verkeer heb ben geadviseerd geen goedkeuring te verlenen aan het verzoek van de stich- tirg circuit Tubbergen de races op Zondag 8 Augustus te houden. Hoewel de inschrijftermijn nog niet is gesloten staat het thans reeds vast dat meer dan 200 equipes zullen deelnemen aan de 6e internationale Tulpen-Rallye, welke van 26 April tot 2 Mei op het programma staat. Naar men weet is de Tulpen-Rallye het vierde evenement van de serie, waar uit voor 1954 de Europese kampioen groot-toerisme moet voortkomen. Dat deze rallye in het buitenland zeer in trek is blijkt niet alleen uit het feit, dat het percentage equipes uit andere landen zter groot is, maar ook uit de inschrijvingen, waaronder de namen van bekende Europese rallye-rijders te vinden zijn. Zo heeft de Europese kam pioen van het vorig jaar, Walter Schliiter ingeschreven en wel met een DKW en Hamburg als start plaats gekozen. Een „oude" bekende van Noordwijk, mevrouw Joy Cooke, die met Ken Wharton de eerste Tulpen- Rallye in 1949 won en in 1950 beslag legde op de coupe des dames, is we derom van de partij. Thans reeds voor de vierde keer. Zij is inschrijfster van een Engels dames-team. dat met Ford te Den Haag zal starten. De Woensdagavond gespeelde partij in de derde ronde van het Nederlands schaakkampioenschap tussen Donner en Euwe is reeds na twaalf zetten in remise geëindigd. De overige uitslagen waren: BarendrechtDe Jong 10; Van ScheltingaVan den Berg 01; De JongSpanjaard 01; Orbaan Van den Bosch 10; CortleverMüh- ring afgebroken; SpanjaardKramer afgebroken. Na de derde ronde luidt de stand: 1 en 2 Donner en Van der Berg 2'/2 pnt; 3 Euwe 2 pnt; 4, 5 en 6 Kramer, Span jaard en Cortlever IVfe pnt plus 1 afge broken partij; 7 Barendregt V/i pnt; 8 Orbaan 1 pnt; 9 Mühring pnt plus 1 afgebroken partij; 10 De Jong y2 pnt; 11 en 12 Van Scheltinga en Van den Bosch 0 pr.' ilus 1 afgebroken partij. Er zi.in tenminste 800,000 gegadig den voor de 80.000 toegangsbewijzen, welke beschikbaar zijn voor de op 23 Mei te spelen wedstrijd Hongarije Engeland. De kranten vragen zich momenteel niet af wie de ontmoeting zal winnen maar wie haar zal zien De „Szabad Nep" maakt spottend mel- dinj van geruchten als zou driekwart van de 80.000 kaartjes voor de export bestemd zijn. Als daarna de officials naar believen bediend zijn, zouden er 25 over blijven voor het gewone pu bliek.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 11