Een leek tussen het Paasvee De bloembollencultuur aan de Langedijk maakt veel goed Mond- en klauwzeer in 1953 van geringe omvang De Paasveetentoonstelling te Schagen een succes Ledenvergadering van de Kon.Alg. Vereniging Gecompliceerde aanrijding Speeltuin krijgt nieuwe materialen Bergen Verkcersexamens sloten cursus af St. Patterns Egmond winnaar op het groene laken Oudorp BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Beemster BURGERLIJKE STAND Inenting werkt zeer bevredigend De Jaarbeurs van het Noorden Over het deskundig ritueel der handen MARKTBERICHTEN Heer-Hugowaard BLO-kinderen die in het leven slaagden Schoolvoctbalwedstrijd eindigde met 0-0 Heiteo De eerste spinazie voor f 0.61 per kg Bouw van 12 woningen DONDERDAG 8 APRIL 1954 BROEK OP LANGENDIJK. Nu het aan de Langedijk met de afzet van bewaarkool alles misère is wat de klok slaat, mag het zeker verheugend wor den genoemd, dat de teelt van bloem bollen voor de leden van de Kon. Al gemene Vereniging voor Bloembol lencultuur tot een waardevol nevenbe- drfjf is geworden. Tot deze conclusie kwamen we Woensdagavond, tijdens de in café Vijzelaar te Broek op Lan- gcndijk gehouden ledenvergadering van deze vereniging, waar in het jaar verslag onder meer deze optimistische opmerking viel te beluisteren. Uit het verslag vernamen we, dat het exportcijfer voor bollen belang rijk steeg. De heffingen voor het sur- plusfonds bleven beperkt tot zeven procent voor de late en vier procent voor de vroege tulpen. Gezien de ani mo voor de bollenteelt werd opge merkt, dat voor het teeltrecht abnor maal hoge prijzen worden betaald. De samensteller noemde bedragen van f 20.en f 25.per Rijnlandse roede en hoger. Hij vroeg zich af, of deze exorbitant hoge prijzen wel verant woord mochten worden genoemd. De afdeling telt thans 156 leden, acht meer dan h"et vorige jaar. Geme moreerd werd de verkiezing van de voorzitter, Jac. Huibers, tot lid van het hoofdbestuur. Door de leden worden de volgende oppervlakten beteeld: 113 tulpenkwe kers tezamen 29.39 ha. of gemiddeld per lid 26 are; 18 irissenkwekers 3.77 ha. of gemiddeld 21 are; 36 gladiolen- kwekers 13.91 ha. of gemiddeld 38 are. De verwachtingen voor het ko mende seizoen zijn hoog gespannen, als OUDKARSPEL. Verblinding door het zonlicht was Woensdagavond omstreeks zes uur de oorzaak van een gecompliceerde aanrijding op de Am- baohtsdijk tee Oudkarspel. Hier ston den aan de linkerkant van de weg de groenteauto van de grossier J. Mui- de'.' uit Broek op Langend'ijk en daar voor de driewielige bakfiets van de groentehandelaar Kaas in afwachting van een wederzijds af te sluiten han delstransactie toen vaii.'t Oostelijke richting de veewagen aan kwdm rijden v.ni de heer Van Duin uit Harenkar spel. De bestuurder die door het felle licht werd verblind en de groente- auto niet opmerkte reed hier in voile vaart tegenop. De laatste schoot ca acht meter vooruit tegen de bakfiets van de heer Kaas die bekneld raakte en waardoor aanzienlijke mate riele schade ontstond, mede doordat de inhoud groenten, sinaasappelen etc. over de weg kwamen. De vracht auto van Mulder werd beschadigd aan een der zijschotten en de laadklap. Muider en zijn knecht kwamen door de hevige schok op de weg terecht, zonder echter enig lichamelijk letsel te bekomen. De veeauto kreeg de be langrijkste materiële schade. De lin kerdeur schoot er o.a. geheel uit en binnen bij de hekken ontstond een ware ravage waardoor twee koeien kwamen los te staan. Gelukkig deden er zich geen persoonlijke ongelukken voor. De beide wagens konden later op eigen kracht hun weg vervolgen. OUDKARSPEL De speeltuinver eniging te Oudkarspel is Woensdag avond in café Schilderman onder voor zitterschap van de heer A. Schilder man bijeen geweest. Uit het jaarver slag bleek, dat het aantal seizoen- kaarthouders iets gestegen is bij ver leden jaar. Aangeschaft werd een nieuwe draaimolen. De rekening sloot met een batig saldo van f 86.78. De voorzitter deelde mede, dat men voornemens is, 450 bomen te planten bi.i wijze van windscherm en verder enige rietmatten te plaatsen. Een zandbak, een kabelbaan en zo moge lijk enige andere speelapparaten zul len worden aangeschaft. Men wil pro beren, de speeltuin 17 April in ge bruik te nemen. Voor de kinderen van seizoenkaartenhouders wordt een feestmiddag georganiseerd in Tivoli. Medewerking verleent het gezelschap Ru dl Carroll. Het feest wordt ge vierd op Woensdag 14 April. Bij de rondvraag is er op aangedrongen, dat de ouders zich vaker beschikbaar stel len om een avondje te helpen. Twee honderd en drie en zestig schoolkinderen uit Bergen en omge ving hebben één dezer dagen hun kun nen en weten moeten vertonen op het gebied van wegen- en verkeersproble men met welke zij dagelijks te ma ken hebben. Voorzien van borst- en rugnummers neett de (fietsende) jeugd deelgeno men aan het practische gedeelte van net verkeersexamen en heeft zij het af te leggen parcours gereden onder toe zicht van een 12-tal ingezetenen van Belgen, die zich onder leiding van de heer Nout, consul van de Vereniging voor Veilig Verkeer, belangeloos voor deze functie hadden beschikbaar ge steld. Zes examinandi waren voor de prac- tische proeven niet verschenen, vijf hadden het schriftelijk examen niet kunnen doorstaan en door 14 deelne mers werd het practisch gedeelte niet bevredigend afgelegd. Twee honderd acht en dertig kinde ren werden in zaal Nieuwendijk ech ter in het bezit gesteld van een ver- keersdiploma. Vier en twintig van hen hadden zowel het schriftelijk als het practisch gedeelte van het examen foutloos afgelegd en kregen hiervoor als waardering een insigne of mouw embleem. gevolg van de vlotte handel ln het product. De rekening van de penningmees ter, S. Groot, vermeldde een batig saldo van f 11.03. Het bezit der ver eniging bedroeg f 422.63. In de vaca ture-S. Groot (deze was niet herkies baar) werd de heer Jac. de Groot ge kozen. De voorzitter deelde mede, dat de Westfriese kring tot de conclusie was gekomen, dat een uitbreiding van het tulpenareaal met zeven procent wel verantwoord mocht worden genoemd. Ook het probleem van de jonge kwe kers werd aan de orde gesteld. Men achtte het echter beter, dat een defi nitief besluit tot uitbreiding van deze teelt werd aangehouden tot 1 Septem ber. Het is mogelijk, aldus de voorzit ter, dat het Bedrijfschap de vergun ningen eerder afgeeft. Er is in totaal 17 hectare te verdelen. Aan de jonge kwekers, die er voor in aanmerking komen, wil men ieder 10 are teeltver gunning verstrekken over een periode van zes jaar. Bovengenoemd advies zal verstrekt worden aan de vereniging De Tulp en aan het hoofdbestuur \an de Kon. Alg. Vereniging. De heer Van Herwijnen, technisch ambtenaar van de Plantenziektcnkun- dige Dienst, hield een leerzame inlei ding over de gezondheidszorg voor de bolgewassen. De heer K. Madderom is bij de gehou den handicapwedstrijden kampioen ge worden van de biljartvereniging „De Driesprong". Hij wist zijn rivaal „De te kloppen, zij het met een gering ver schil van slechts 15 punten. De nederlaagwedstrijden van „De Driesprong", die ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan worden gehouden in „Het Wapen van Vrone", zijn wat het eerste korps betreft geëindigd. De uitslag was: le prijs: „Het Witte Huis"' te Egmond met 94 winstpunten; 2e prijs: „De Lindenhoek" te Alkmaar met 26 winstpunten; 3e prijs „Nooitge- dacht" te Wormer met 11 winstpunten- Het tweede korps heeft nog twee wed strijden te spelen.en ook hier heeft „Het Witte Huis" met 60 winstpunten de beste papieren. ONDERHANDSE VERKOOP NOORD-SCHARWOUDE Naar wij vernemen is het woonhuis van W. Borst met bijbehorende twee schu ren, staande aan de Molenkade, bij onderhandse transactie gekocht door de heer A. Bood Jz. te Oudkarspel. Geboren: Pieter, zoon van Cornelis Groot en van Berber Koopmans. Petrus Gerardus, zoon van Gerardus Petrus van Berkum en van Neeltje Stam. Everardus Adrianus Joseph zoon van Adrianus Quant en van An na Agatha Hoogeboom. Sóphia Wil- helmina, dochter van Petrus Johannes van Alphen en van Wilhelmina Chris tina van der Meijden. Johanna Ja- coba. dochter van Willem Frederik Hendrik van Zwanenburg en van Trijntje Kaaij. Dorothea Gisiena Maria, dochter van Petrus Henurikus Vis en van Cornelia Maria van der Meer. Ondertrouwd: Jan Koopmans en Johanna Kruithof. Overleden: Pieter Groen, oud 15 maanden. Immetje Bos, oud 75 jaar, gehuwd met Pieter Oud. Ingekomen: Sara Molenaar e.v. van Stralen van Amsterdam naar Munni- kenweg 20. Pieter E. Laan van Rietveld naar Munnikenweg 7. Afra B. Oudhuis van Heerhugowaard naar Herenweg 24. Wed. A. Ver- werKaptein van Hengelo naar Ka naaldijk 14. Johanna H. Postma van Alkmaar naar Frieseweg 40. Jan Bakker van Apeldoorn naar Burge meester G. Bosstraat 18. Vertrokken: Adriana Bleeker e.v. de Jong naar Heerhugowaard, Jan Glij- nisweg 53. Maria Wiggemansen e.v. Sloot.en naar Alkmaar Óverdiepad 2. Wilhelmina Slepicka naar Wenen (Oostenrijk). Petrus J. Bos naar Brunssuni, Pelgrimsweg 55. Jacoba Peetoom naar Alkmaar, St. Annastraat 51. Francisca Lagrand naar Amster dam, van Ostadestraat 157 I. Pieter Vennik naar Bergen, Kleine Dorps straat 13. Cornelis S. J. Rijser naar Brunssum, Pelgrimsweg 55. Geboren: Cornelius Antonius Johan nes Josephus, z.v. A. G. van Over- beek en J. A. M. Munnikhuis; Simon Cornelis Maria, z.v. C. P. M. Bleeker en A. M. van LangenMaria Divera Catharina, d.v. P. Manshanden en D. C. Mes. Ondertrouwd: T. Pauw, 26 jaar, wo nende te Oosthuizen en J. C. M. Keijsper, 18 jaar, wonende te Beem ster; H. G. Jonk, 21 jaar en E. M. Koppes, 25 jaar, beiden wonende te Beemster. Getrouwd: A. van Huizen, 27 jaar en T. Klugt, 19 jaar, beiden wonende te Beemster; K. van Dijk, 31 jaar, wonende te Ilpendam en J. E. Börne- mann, 30 jaar, wonende te Beemster. Overleden: Klaas Schouten, 68 jaar, echtgenoot van T. Broer, wonende te Purmerend. Ken aer (byna monsterachtige) dekberen op weg naar de jury. Later had deze knaap ook buiten landse belangstelling, toen twee Joegoslaven de expositie bezochten. Verschenen is de door de minister van Landbouw ondertekende nota naar aanleiding van het verslag van de com missie van rapporteurs uit de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot goedkeuring van het statuut van de Europese commissie voor de bestrijding van mond- en klauwzeer. Hieraan is het volgende ontleend: Het onderhavige statuut dient te wor den gezien als een eerste poging om tot een effectieve samenwerking bij de be strijding van het mond- cn klauwzeer in Europa te geraken, waarbij de coör dinatie van de acties der landen voor opstaat. De situatie omtrent de ontwikkeling van mond- en klauwzeer in Nederland is in 1953 over het algemeen gunstig ge- De gisteren te Schagen gehouden Paasveetentoonstelling is wederom, dank zij mede het gunstige weer, een succes geworden. Zij werd door duizenden vee houders en fokkers uit de gehele provincie bezocht, terwijl uiteraard ook de handel acte de précense gaf. Een groot aantal standhouders gaf voorts aan de tentoonstelling de nodige kleur en fleur. Zo langzamerhand is deze tentoon stelling tot „dc jaarbeurs van het Noorden" uitgegroeid en er worden belang rijke zaken gedaan. Zelfs waren twee Joegoslavische bestuurders van een staats- landbouwbedrijf aanwezig, wier belangstelling vooral naar de afdeling varkens uitging. De kwaliteit van liet vee was goed en overtrof over het algemeen de verwachtingen. Wij laten hier de bekroningen volgen: Uit deze omgeving noteerden we de volgende bekroningen: Afdeling vetvee. Koeien met 8 brede tanden (zwaar gemest): ereprijs J. van Kempen te Beemster, le prijzen C. Smit te Alkmaar en J. C. Kooy te Nieuwe Niedorp. Koeien met 6 brede tanden: eervolle vermelding J. van Kempen te Beem ster. Koeien met 4 brede tanden: le prijzen: C. Broersen te H. Hugowaard en J. van Kempen, Beemster. Vaarzen met hoogstens 2 brede tan den: le prijs J. Visser te Hensbroek. Koeien, melkgevend, eerv. vermelding P. J. Smit te Beemster. AANGEZIEN toch niemand op ons lette hoe zou dat trouwens mogelijk zijn geweest in een drukte als gisteren tijdens de Paasveeten toonstelling in Schagen begaven wij ons tussen het vetvee om naar ons gevoelenkele deskundige handgrepen toe te passen op de koedie ons om zo te zeggen het meest aanstond. Wij hadden al een uur of zo rond de markt gelopen; de rood-wit-blauwe vlag op de trot se toren stond stijf in de Noord wester en de vaantjes met „Schagen bezocht, in Schagen gekochtdar telden langs de gevels; het was werkelijk koud in die eerste mor genuren en misschien ook daarom zochten wij heul dicht bij de die renlijven, niet te dicht uiteraard wegens ongewoonte, maar toch weer genoeg om iets van de prikkelende warmte van een stal op te doen. Anders, geloven wij, waren wij er nimmer toe gekomen. Al rondlo pend meenden wij aanvankelijk in de menigte verloren te gaan. ff ij toonden belangstelling, al hadden wij geen beige stofjas aan en geen wandelstokje bij ons; al waren wij niet gehuld in witte jassen en droe gen wij niet bundels rosetten. Op een gegeven moment evenwel scheen de aandacht op ons gevestigd te worden: wij weten niet waarom maar er werd naar ons gekeken. In een oogwenk ging onze kledij door onze gedachten; wij speurden of wij soms iets vergeten hadden. Neendat kon het niet zijn. Er moest derhalve iets anders wezen dat ons van de massa onderscheid de. Ge moet bij gelegenheid eens probe ren dat verschil in een oogwenk te constateren. Ge zult er vast net als wij zenuwachtig van worden. Totdat een gelukkige ingeving ons op een idee bracht. Wij ontdekten eensklaps het es sentiële verschil tussen een vee-ten- toonstelling en een tentoonstelling. Bij de laatste ziet men altijd bordjes, waar op beleefd doch dringend wordt ver zocht de uitgestalde voorwerpen niet aan te raken. Bij een veetentoonstel ling is dat fundamenteel anders, con stateerden wij. Intense belangstelling uit zich daar niet alleen door scherpte van blik, waarmee het beest (van ach ter naar voren) wordt bekeken, maar door handtastelijkheden, welke volgens een zeker ritueel met koene greep wor den uitgevoerd. Wij hadden onze han den (geschoeid) in onze zakken. Dat moest het dus zijn: volgens het oordeel van de massa veinsden wij in teresse, maar wilden wij ons niet wa gen aan de uiterlijke bewijzen daarvan! De studie nam opnieuw een uur in beslag. De vlaggen bleven stijf in de wind staan en uit de café's klonken prettige muziekjes de markt' op. Wij dachten aan warme koffie of iets sterkers óm moed op te doen, maar wij besloten eerst revanche op onszelf en op de verzamelde menigte te maken. Die handgrepen hadden wij spoedig door: linkerhand: lichtelijk knijpend op de rug in de buurt van de schoften rechterhand: onderwaarts, waar bij een stuk vetvee de borst wel zal zitten en daar een flinke ruk als om het vet van het vlees te scheidentenslotte een klap op de wijde achterdelen en dan een sigaar opsteken, terwijl het wan delstokje onder de arm wordt geklemd. Dat zagen wij wel een paar honderd keer. Het leek bijzonder eenvoudig. Bleef voor ons slechts een vraag, nl. hoe een gewoon mens een soort Honds- bosse zeewering van koeien uiteen krijgt om net dat beest te bereiken, dat je aandacht heeft getrokken. Wij had den het op „een rode" gemunt. Het beest had zulke intens goeiige ogen, dat het ons vast en zeker niet zou benade len. Zo spraken wij onszelf moed in. Bovendien zagen wij een aapje van een jongen met zulk een gemak kris-kras door het vetvee wandelen, dat het toch al heel gek zou moeten zijn, indien wij niet een lobbes van een koe zouden kunnen tonen onze les goed geleerd te hebben. Ons onderbewustzijn dreef ons naar „de rode". Dat „erachter staan" ging nog wel, hoewel af en toe klaarblijke lijk een golf van ongenoegen door de beestenrij sloeg, zodat alle lijven heen en weer deinden om zeeziek van te worden. Wij hebben wel drie keer onz'e linkèrhand uitgestoken zonder het beest te raken. Dat gebeurde pas toen een kennelijke prijswinner werd wegge voerd en ons een opdoffer gaf, welke ons ineens op de plaats van handeling bracht. Daarop gingen wij aan de gang, rond ziend of de menigte wel nauwkeurig op ons lette. Hetgeen niet het geval was. Alleen „de rode" keek argwanend rond er scheen iets aan ons gespeeld ge woontegebaar te ontbreken. Nèt waren wij aan de achterzijde aangeland, toen weer zo'n golf van opwinding door de beesten sloeg. Op dat moment voelden wij hoe vet vetvee wel is; de kilo's bonkten tegen ons aan en wij voelden ons in de massa beestenlijven opgeno men. Duwen hielp niet; roepen ook niet; wij struikelden her en der, totdat dat aapje van een jongen „heu" riep of iets dergelijks en wij ons letterlijk van een zware last bevrijd voelden. De „rode" keek om en stootte een klagelijk geluid ten afscheid uit. De rest van de feestdag in Schagen was voor ons daarna kinderspel. Wij snapten alles van de gemechaniseerde landbouwwerktuigen en wij lachten bij een mondvlugge standwerker. Wij be leefden er bovendien onze vreugde aan, dat de Schager middenstand zo voor treffelijk voor de dag kwam en -dat de koffie en de muziekjes allerplezierigst bleven. Na onze prestatie natuurlijk te meer. En iedereen zag er zonnig uit, al die duizenden, die een goede dag in Schagen hadden. Dat zit daar best in Noorderkwartier, men gelove ons! Vlak voor ons vertrek gingen wij nog even onze opwachting bij die ene koe maken. Tot onze volslagen verbijste ring had het dier toen een roset met „eerste prijs" aan zijn staart hangen Want, indien wij de bescheidenheid uit het oog zouden verliezen, zouden wij daaruit kunnen afleiden, dat onze da den misschien klein, maar onze des kundigheid in ieder geval groot ge weest is. Of zou dat toeval geweest zijn? Op deze vraag hebben wij tot nu toe geen antwoord HH kunnen vinden.... J Afd. weidevee. Niet afgewisselde koeien, melk gevend: 2. M. Brugman en Zn. te N. Niedorp, 3. P. J. Visser te Hensbroek. Pinken: 2. P. J. Smit; te Beemster. Afd. slachtpaarden. Slachtpaarden warmbloed, met meer dan 2 brede tanden, le prijs M. Kruijer te H. Hugo waard. Afd. varkens. Dragende, ingeschre ven fokzeugen: 1. A. C. Klaver te Heer Hugowaard; IB S. Borst te Heer Hugo waard; 2. W. Bontekoning te Nieuwe Niedorp. Tweetallen jonge, ingeschreven fok- varkens: IA S. Borst te Heer Hugo waard; 2. W. Bontekoning te N. Nie dorp. Konijnen. De kampioensvoedster was eigendom van J. F. Hannema te Win kel. Eerste prijzen werden toegekend aan K. van der Oord te Oude Niedorp, R. Stellenberg te M. Beemster en W. J, Huider te Heer Hugowaard, voorts nog een tweede prijs aan R. Hellenberg te Beemster. Vermelden wij tenslotte nog, dat de beste dekbeer (kampioen) was van de heer C. Borst te H. Hugowaard. Voor de dekberen ging voorts nog een eer ste prijs naar C. Boots te Ursem, ter wijl ook een beer van C. Borst te Heer Hugowaard nog een eerste prijs ver wierf. weest. Het beeld, dat de afzonderlijke maanden vertoonden, was als volgt: Aantal besmette veebeslagen in 1953: Januari 170, Februari 13, Maart 6, April 3, Mei, Juni, Juli en Augustus 0, Sep tember 1, October 49, November 21, De cember 45. totaal 308. Bovenvermelde cijfers hebben be trekking op veebeslagen van runderen en varkens. Bijzonder verheugend is, dat zich gedurende vier maanden geen enkele geval van mond- en klauwzeer heeft voorgedaan, hetgeen de Neder landse naam in het buitenland ten goe de is gekomen tot opheffing of verzach ting van invoerbeperkingen heeft ge leid. De na September geregistreerde gevallen hebben in hoofdzaak betrek king op aangetaste varkens, en wel voornamelijk in Zuid-Limburg. De resultaten van het in Nederland toegepaste systeem van inenten kunnen zeer bevredigend worden genoemd. Bij runderen kwamen practisch geen ge vallen van mond- en klauwzeer voor; slechts werden enkele gevallen waarge nomen onder het rundvee van veehou ders, die op grond van gewetensbezwa ren niet tot inenting waren overge gaan. Naar schatting hebben de totale kos ten van de hier gevolgde bestrijdings wijze ongeveer 4.75 millioen gulden be dragen. In totaal werden 2.464 millioen inen tingen verricht. De aantallen in 1953 afgeslachte die ren bedroegen 3982 tegen een vergoe ding van 100 pet en 964 tegen een ver goeding van 75 pet. De netto kosten hiervan beliepen rond f 450.000, COÖPERATIEVE VEILING, Alk maar cn omstreken, 7 April 1954. Witlof I tot III 2545, rode kool 7.50 10.50, savoye kool 1019, groene kool 28, spruitkool 1824, spinazie 2045, sla 1122 kg 0.80, radijs 2526, raap stelen 9.5010.50 rabarber 62 67, rode bieten 46, winterpeen 5 8.50, waspeen 3051, uien 2—7, prei 8.50—20.50, selderie 1214. BROEK OP LANGENDIJK, 8 April. 3400 kg rode kool 7—13.20, 58000 kg gel kool 7.2027.20, 81000 kg witte kool 6—12.70, 300 kg groene kool 15.50—23.70 6000 kg peen C 55.30, peen B 8—9.50, 1200 kg witlof 1B 44—50, IIB 35—40, 800 kg bieten A 55.20, 400 kg uien 7.60. Doorgedraaid: 2000 kg peen, 1000 kg rode kool, 18000 kg witte kool. WARMENHUIZEN, 8 April. 103.000 kg rode kool 9—14, 20.000 kg gele kool 9—17.60, 70.000 kg Deense witte 6-M2.70, 1800 kg peen B 8.50— 9.20. Doorgedraaid: 3000 kg rode kool, 1000 kg Deense witte., NOORD-SCHARWOUDE. 8 April. 2500 kg uien 6.70—7.10; grove 3.40— 4.10; drielingen 2.—; 21000 kg peen B 5.30—10.90; C 5.— tot 5.10: D 5.—; 120.000 kg rode kool 7—1545000 kg gele kool 650—21.60; 180.000 kg witte kool 6—/ 12.60; 1800 kg witlof IB 40— 42; IIB 33—37; III 2629; afwijkend 16— 23. Doorgedraaid: 16000 kg witte kool, 10.000 kg rode kool. ZWAAG, 7 April Late aardappe len 8.8013.20, spinazie 3445, uien 3.60—4.70, bieten 5.60—5.70, prei 17— 27, rode kool 5.6010.30, spruitkool 4858, witlof 2952, breekpeen 47, andijvie 49—62, sla 22—39, knolseld B 6—26 goudreinette 37—54, Jonathan 4o 81, Present v. Engel. 46—75, Sint Re- my 39—44, winterjan 40—50, gare biet 1213, rapen 8.70. OBDAM, 7 April 45.000 kg Peen B 511, C 56.10, D 5.10. Doorge draaid 13.000 kg. 47.000 kg bieten A 5. 45.000 Doorgedraaid. 2500 kg uien 5.80—5.90, grof 3.80. 2700 kg rode kool doorgedraaid. 1800 kg Deense witte doorgedraaid. 1700 kg witlof le 45— 50, 2e 43—50, 3e 34—43, 4e 21—33. WOGNUM, 7 April Witlof A 42— 48, B 32—41, C 27—34, stek 19—31, aanvoer 7500 kg; breekpeen B 5.20— 8.40, C 56.20, D 55,10, aangevoerd 30.000 kg; rode kool 7—11.80; spinazie 37—45, gare biet 1011, prei A 20— 22, B 915, knolbieten 5—5.10, uien I.90—3. BLOKKER, 7 April Witlof 30— 45, sla 17—20, prei 14—19, gare biet II, spinazie 3744, andijvie 5762, spruitkool 27, goudreinette 34—67, Jonathan 3871, forellen peer 2936, St. Remy 36—42, winterjan 34—53. HEM, 7 April Rode kool 7.30- 8.60, witlof 3044, spinazie 42,' andij vie 42, blauwe eigenheimers 1640, uien 5.505.70. Dinsdagavond is in de O. L. School alhier een ouderavond gehouden, dle zich in een flinke belangstelling mocht ver heugen. Door het hoofd van de B. L. O. School te Alkmaar, de heer H. de Winter, werd een lezing met film gehouden over het buitengewoon onderwijs. Spreker schetste eerst waarom in het belang van het kind het individuele onderwijs zoals dit op de B.L.O, scholen wordt gegeven zo belangrijk is en hoe de jeugd van de desbetreffende kinderen hierdoor aan genamer wordt gemaakt. Het is niet goed een kind dat moeilijk meekomt op een gewone school te houden. Gekwetste gevoelens, zenuwpatiënten en minderwaardige leden in de maat schappij zijn het gevolg. Spreker noemde vele voorbeelden uit zijn praktijk, waar leerlingen van de B.L O.school schitte rend slaagden in het leven. Vervolgens ging de heer Winter meer in op de on derwijsmethoden en sprak tenslotte nog een propagandistisch woord voor de vereniging „Nazorg" te Alkmaar. Tot slot werd de film „Een dag op de B.L.O.- School" gedraaid. Lezing en film werden met grote aandacht gevolgd en de heer de Winter \^erd door het schoolhoofd, de heer Post, dan ook hartelijk bedankt. Op voorstel van de commissie werden zonder stemming t<jt nieuwe leden ge kozen mevr. Bakker en de heer Meesters, resp. in de plaats van de aftredende le den mevr. Modder en de heer Eppinga. De heer Post bracht de scheidenden dank voor het vele werk dat zij in het belang van de school hadden verricht- Tijdens en na het gebruikelijke kopje thee gaf „Meester Post" een stel reken- puzzle ten beste en rekende met de „klas" op de manier zoals thans de Koerden in Koerdistan en de Siberische Aan het slot van de bijeenkomst circu- boeren doen. Een leuk intermezzo, leerde een verzoekschrift aan het ge meentebestuur voor telefoonaansluiting de ouders, zal worden ingediend. Het gecombineerde schoolelftal van de O.L. School en de Chr. Nat. School alhier heeft Dinsdagmiddag zijn eerste wedstrijd in het schoolvoetbaltornooi 1954 gespeeld tegen het elftal van de Chr. School van Broek op Langedijk. De ontmoeting vond plaats op het Rei- ger-Boys-terrein, dat hiervoor welwil lend was afgestaan, evenals het beno digde materiaal. Toen scheidsrechter Groot het aan- vangssein gegeven had, geleek het eerst een natte boel te worden, maar de weergoden werden tenslotte toch ver murwd. Het werd een aardige wed strijd. Hoewel Heerhugowaard iets sterker was bleek het de Waarders on mogelijk een punt te scoren. De Broe- ker doelman was een kei en niet te passeren. De stand was en bleef 0-0. De eerste spinazie, aangevoerd op de veiling St. Willibrordus, is geleverd door de tuinder P. Kappers. Koper van de 15 kistjes was de heer Ver.ber- ne te Alkmaar die de partij overnam voor f 0.61 per kg. In de eerstkomende vergadering van de vereniging voor Volkshuisvesting „Heiloo" zal een voorstel aan de orde komen tol de bouw van 12 woningen. Daar de voorzitter der vereniging, de heer B. Eekhof, heengaat, zal tevens in diens vacature moeten worden voorzien. BOTANISCHE TUIN. De Naluurwacht te Heiloo heeft het plan opgevat de gedeeltelijke aanplant van de botanische tuin in plan West te verzorgen. Het voorstel dat op de eerstkomende vergadering in bespre king wordt gebracht houdt rekening met het feit dat de kasmiddelen hier toe echter beperkt zijn.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 15