Tweehonderd vijftig jonge renners wagen een kans Tewaterlating „Bulgia" Grote operatie op Zuid-Celebes Hannie Wolfswinkel in haar mooiste rol PALMZONDAG: NEGENDE RONDE VAN NOORD-HOLLAND Daan de GrootGijsPouw, Piet de Jongh, Nol Ehlen, Martin Stolker en Martin Wolfs de grote favorieten Ruim 225 km wachten Ronde-flitsen Route en tijdschema Onzè kanspaarden De erelijst Britse koningspaar op Kokoseilanden Indonesische regering overweegt Christenen lijden onder terreur van benden „Zeven Provinciën in Portsmouth Zaterdag 13.08 uur De eerste helicopter landt in Haarlem Kleurenfotografie bij de Haarlemse politie Eén dode en drie gewonden bij auto-ongeval in Den Haag Uitgeest Zeüprogramma is vastgesteld BURGERLIJKE STAND De middenstand en de R.B.O. Uurwerk in R.K. toren functlonneert weer Castricum Ernstige reprimande voor motorrijder Jeugdige interesse voor aquariumvereniging De eerste aardbeien DONLH' KI» V. 8 APRIL 1954 (Van onze wielermedeiverher) PALMZONDAG 1954 is een grote dag voor de Nederlandse wielersport en voor de Zaanstreek in het bijzonder! Wie dan in alle vroegte zijn neus, al dan niet in de koude wind, buiten de deur steekt, ziet vast en zeker een jongeman op een fiets met een krom stuur zitten. Of dat nu benoorden of ten zuiden van de sappige Wormerpolder is, één ding is zeker: allen trekken naar het „Heerenhuis". Tiveelionderdvijftig jonge wielersportathleten zullen daar om kwart over elf de handen om het racestuur klemmen, geladen met het vuur er op los te branden in de negende Ronde van Noord-Holland door de Zaanlandse wielerclub „Door Training Sterk" als traditionele eerste amateurklassieker geor ganiseerd. Van Zaandam via Koog aan de Zaan nu de start in de Wijde- wormer. Maar waar ook deze onvervalste wegcourse van DTS in de toekomst moge beginnen, steeds weer zal de belangstelling in stijgende lijn zijn. Dat heeft de geschiedenis ons geleerd over deze wielerronde door Noord-Holland boven het Noordzeekanaal. ALS DE BONTE karavaan van ren ners, volgauto's en motoren over pol derwegen en geestgronden trekt, langs of door vijf en twintig dorpen en ste den rijdt, neen jaagt, dan kan men er op rekenen dat de mensen weer uit hun huizen zullen komen om van het fleurige schouwspel te genieten. Dat zij een krant of deelnemerslijst grij pen om na een vluchtige blik te zien welke renners de kopgroep vormen of welke drieste renner het gewaagd heeft in een solovlucht voor een al dan niet in flarden geslagen peloton uit te snellen, belust op een zege in de grote course. Want de jonge ren ner weet dat in dat geval zijn naam door de KNWU-sportcommissie op een lijstje wordt gezet, dat er een kans bestaat dat hij mede door deze over winning nog eens naar de wereldkam pioenschappen wordt uitgezonden. Dat was het geval met wijlen Gerard van Beek, toen deze onvergetelijke Zaanse renner in 1948 zegevierde, in latere ronden met de overwinningen van Wout Wagtmans. Het overkwam in 1950 Hans Dekkers, een jaar later en Ook in 1952 aan Piet van Roon. Vele moeilijkheden. WE WILLEN geen geschiedenis van voorgaande ronden schrijven, doch ons aan een prognose wagen, hetgeen ze ker geen sinecure is. En mochten we een misgreep doen, ach, vergeef het ons want er zijn immers meer dan 200 vurige renners die een greep naar de zege doen en het zijn meer dan 200 kilometers die zij op hun tere fietsjes hebben af te leggen. Het zijn super- lichte racebandjes die in ieder van die kilometers honderdzeventig maal de weg drukken, wegen die niet met een stofzuiger schoongezogen zijn, waarop ieder kiezelsteentje, een niet zichtbare, maar daarom niet minder attente spelbreker kan zijn. Dan heeft elk van die frêle racefietsjes een ver nuftig versnellingsapparaat, maar o zo broos. En dan de mens op dat fietsje, zal die bijna zes uur achtereen zonder haperen blijven doorhameren op de pedalen? Ach, U ziet het wel wat °r allemaal kan gebeuren voordat de course ten einde is, voordat de glo rieuze winnaar trots, met de krans om de schouders, zijn ere-rondje kan rijden om zich door het met ontzag vervulde publiek te laten huldigen. Toch willen we een voorbeschouwing gaan maken en we zijn gaan ziften PRIJZEN: Er is voor deze ronde een 25-tal prijzen met, zoals ook in voor gaande jaren een kristallen bo kaal als wisselprijs, die reeds in handen u'a.- Dan Wout Wagtmans (1950); Hans Dekkers (1951); Plet van Roon (1952) en nu verdedigd zal juorden door Wout Verhoeven uit Overschie. START EN FINISH: Start en finish zijn vanaf het station Koog-Zaandijk per fiets te bereiken, plm. 2% km. Er zal bij de finish geen entree worden ge heven. Deze ligt op de Leegh- waterweg, 500 meter vanaf ,;t Heerenhuis". DE GROTE ONBEKENDE? Op de officiële deelnemerslijst ontbreekt rugnummer 74. Zal dat de grote onbekende worden en juist de man die dan winnen gaat? Daardoor kwam het dat men eindigt met rugnummer 251: C. Zondag, de nieuweling die de hope van het Noorden is. Wijde Wormer (start): 11.15 uur; Zaandam (Oost): 11.20; Zaandam (West): 11.28; Koog aan de Zaan: 11.33; Zaandijk (Julianabrug): 11.40; Pur- merend: 11.51; Oosthuizen: 12.03; Hoorn: 12.17; Enkhuizen: 12.35; An- dijk: 12.48; Medemblik (verzorging): 1.02; Winkel: 1.12; Kolhorn; 1.25; De Stolpen: 2.07; Callantsoog: 2.15; Den Helder (verzorging): 2.30; Julianadorp: 2.40; 't Zand: 2.55; Schagen: 3.18; Nieu we Niedorp; 3.44; Alkmaar: 4.15; Eg- mond Binnen: 4.20; Bakkum: 4.34; Limmen: 4.38; Uitgeest; 4.48; Kromme nie: 5.Wormerveer: 5.05; Zaandijk: 5.11; Wijde Wormer (Leeghwaterweg) finish: 5.15. In dit schema werd een moyenne van 35 km per uur aangehouden en gerekend dat de eerste 125 km hoger tempo gereden zou worden, dan de laatste 100 km. Als de weersomstandig heden ook een rol spelen, raden wij aan een tijdspeling van 15 min. aan te houden. De wedstrijd zal van de start af tot Zaandijk (Julianabrug) ge neutraliseerd zijn. Daarna worden de renners „los" gelaten. in de lange rij van deelnemers, waar onder zich favorieten in velerlei for maat bevinden. En nadat we gezocht, gewikt en gewogen, en tenslotte nog maals geschift hadden, hielden we toch 'nog een handvol grote namen over, die elk in staat zijn om als eerste over de finish te stuiven. PAAR is dan Nol Ehlen, de jeug dige knaap uti Broek-Sittard, die in staat is een grote rol te spelen. Of zullen de bloemen hem ruw uit de handen geslagen worden door de ro- buste Amsterdammer Daan de Groot? Het kan best, want Daan deed al goed werk in de Belgische klassieker Gent-Yperen. Maar daar hebben we onder de H de sterke Arend van 't Hof uit Sassenheim, een kanspaard als de militaire dienst hem geen al te grote schade heeft berokkend. Ver der dus: Piet de Jongh, de sterke kqaap uit Made die in onze contreien vorig jaar verraste met een zege in de Ronde van Noordwest Nederland en die in dit nog prille seizoen zijn naam in België reeds goed bekend maakte met een overwinning in Gent- Gent en een tweede plaats in Gent- Wevelghem. Let op hem, doch vergeet daarbij niet een oogje te werpen op Piet van de Lijke, de jonge Zeeuw uit 1946: 1. J. Middelink (Amster dam), 165 km, in 5.15.26; 2 op 1 lengte L. de Booij (Amsterdam); 3 M. Kettenis (Den Haag). 1947: 1. G. van Beek (Oostzaan), 185 km in 5.33.7; 2 op Wz lengte; P. de Vries (Vlaardingen)3 op 5 lengten: G. Voorting. 1948: 1. H. Krever (Duiven- drecht), 185 km in 5.46.52; 2 J. Geerts (Teteringen); 3 H. Vinken (Geleen). 1949: 1. P. Verwijmeren (Ter- heijden) 158 km in 4.2.35; 2 D. Hooijschuur (Zaandam); 3 W. Wagtmans (Breda). 1950: 1. W. Wagtmans (Breda), 225 km in 5.47.14; 2 op 25 meter A. Suijkerbuijk (Breda); 3 D. Kempf (Amsterdam). 1951: 1. H. Dekkers (Eindhoven); 225 km in 5.53.20; 2 op halve lengte Ed. Koeman (Krommenie); 3 op 20 meter: W. Verhoeven Overschiet 1952: 1. P. van Boon (Haarlem), 225 km in 5.36.56: op banddikte: H. de Koning (Hoofddorp)3 A. van 't Hof (Sassenheim). 1953: 1. W Verhoeven (Over schiet210 km in 5 49.44; 2 op 18 sec. M. Stolker (Utrecht); 3 P. Willekes (Amsterdam). Groede, die in de zg. „Kattenkoers" van Gent naar Yper over 165 km de derde plaats bezette. Verder komen we tegen Krijn Post (Nieuw Vennep) die nog altijd Noordhollands kampioen is, Martin Stolker (Utrecht) die vorig jaar tweede werd achter Wout Ver hoeven die ook nu weer van de partij is en laten we hem maar als één der allergrootste favorieten bestempelen Martin Wolfs uit Vlijmen. Met hem echter Daan de Groot en Gijs Pouw, die een goede leerschool doorliep bij de Franse oud-kampioen Charles Pe- lissier, die deze Utrechtenaar samen met Bertus Lute uit 's Graveland, ook aanwezig, een maand in het in ternationale trainingskamp aan de Ri- viére opnam. Pouw plukte er in Bel gië reeds de vruchten van. Maar zoals gezegd, de course gaat over 225 km waarin veel gebeuren kan. En wie weet weike Noordhollanders voor eigen publiek voor een verrassing kunnen zorgen. Piet Vermast (Assen delft), J. Hofland (Beverwijk) en B. Fok (Hoorn) om er maar een paar te noemen, hebben toch ook wel wat in hun benen zitten. Maar we wachten maar af, Zondagavond weten we meer! De in aanbouw zijnde „Bulgia", num mer twee van de serie van vijf patrouil levaartuigen voor de Koninklijke Ma rine. zal op Zaterdag 24 April op de Rijkswerf van stapel lopen. De doopplechtigheid wordt 's mor gens om kwart voor twaalf verricht door de echtgenote van de kapitein ter zee b.d. K. van Dongen, de voorganger van kapitein ter zee P. A. Riedel, die thans is belast met het toezicht op de afbouw der patrouillevaartuigen en mij nenvegers. Het Engelse Koningspaar is op de Kokoseilanden aangekomen. De Kopingin en de Hertog van Edingburgh maakten, begeleid door John CluniesRoss, de bestuurder van het eiland, een rondreis over het eiland. Als afgevaardigde van de raad der christelijke kerken beeft de Indonesi sche oud-minister dr Leimena een be zoek gebracht aan vice-premier Wong- sonegoro en de terreur jegens de chris- te.en op Zuid-Celebes onder diens aandacht gebracht. Dr Leimena heeft medegedeeld, dat deze kwestie de ker ken in het buitenland ten zeerste kan schokken. Wongsonegoro heeft ver klaard, dat de regering deze gebeurte nissen zeer betreurt en dat slechts een algemene operatie op grote schaal jegens de benden op Zuid-Celebes een oplossing kan brengen. De regering zal deze zo goed als mogelijk is begin nen. Voor de uitvoering van het vei- Iigiieidsprogram zal de regering niet gierig zijn, aldus Wongsonegoro. Mr Tambunan, vice-voorzitter van het Indonesische parlement en leider van de christelijke partij, heeft over de verklaring van Wongsonegoro zijn grote voldoening uitgesproken. Hij juichte het plan van de regering om een operatie op grote schaol jegens de benden te beginnen van harte toe. Enige dagen geleden heeft hij aan gekondigd, dat hij de terreur op Cele bes ter kennis van de Wereldraad van Kerken zou brengen. Reeds eerder had hij de regering een memorandum over de terreur der Mohammedaanse ben den jegens de christengemeenschap op Zuid-Celebes overhandigd. ALGEMENE VERKIEZINGEN IN ZUID-KOREA Op 20 Mei zullen in Zuid-Korea algemene verkiezingen worden gehou den, waarbij meer dan 1200 candidaten elkaar de 203 zetels in de Nationale Vergadering zullen betwisten. Het is de derde maal, dat de Zuidknreanen ter stembus gaan sinds de republiek in Augustus 1948 werd gesticht. De Zuidkoreaanse president, Rhee, zal een aanvulling op de grondwet voorstellen, volgens welke belangrijke nationale kwesties bij volksstemming beslist moeten worden. ULBRICHT LEIDER VAN S.E.D. De plaatsvervangende Oostduitse eer ste minister Ulbricht is herkozen als eerste secretaris van het nieuwe cen trale comité van de S.E.D., de Oost duitse communistische partij. Hij is daardoor de machtigste man in de par tij geworden. Het politieke bureau van de partij werd in zijn oude samenstel ling herkozen. TITO EEN WEEK NAAR TURKIJE Volgens het Turkse blad „Cumhoe- rijet" zal maarschalk Tito vandaag aan boord van een oorlogsbodem naar Turkije vertrekken, waar hij een week zal blijven. De nieuwe, negen duizend ton me tende Nederlandse kruiser „De Zeven Provinciën" ligt thans in de Britse oorlogshaven Portsmouth. De Britse marinecommandant van Portsmouth, admiraal Sir John Edel- sten, heeft een officieel bezoek aan de kruiser gebracht, dat later door vice- admiraal A. de Booy, de chef van de Nederlandse Marinestaf, die deze eer ste reis van de „Zeven Provinciën" meemaakt, is beantwoord. Beide zee officieren bezochten de „Victory", Nel sons vlaggeschip in de in 1805 gelever de slag van Trafalgar, dat thans wordt uitgezwaveld, omdat het hout van dit roemruchte schip is aangetast door een soort kever. Aan boord van de „De Zeven Pro vinciën" is Woensdag een noenmaal gehouden, waaraan onder meer de Britse minister van Marine, J. P. L. Thomas, admiraal sir John Edelsten en de Nederlandse ambassadeur te Lon den, mr D. U. Stikker, aanzaten. Na het noenmaal zijn de Neder landse minister van Oorlog en Marine ir C. Staf, die zich ook aan boord van de kruiser bevond, vice-admiraal De Booy en mr Stikker naar de basis der Britse luchtmacht te Lee-on-Solent vertrokken, van waaruit zij met een Nederlands marinevliegtuig naar Ne derland zijn teruggereisd. De landing van de eerste helicopter in Haarlem zal een feestelijk tintje krijgen. Zaterdag a.s. om 1.08 uur zal de eerste Sabena-machine landen op het grasveld tussen de Herenweg, de Joh. van Oldenbarneveldtlaan en de Emauslaan. De eerste vluchten zullen Zaterdag worden gemaakt door de Commissaris der Koningin in Noord-Holland, dr J. E. baron de Vos van Steenwijk, de burgemeester van Haarlem, mr P. O. F. M. Cremers, de vier wethouders, de voorzitter en secretaris der Kamer .,van Koophandel voor Haarlem en omstreken, enkele industriëlen, de perschef van de ANVV de heer Roor- da. De Haarlemse Politiekapel zal de feestelijke aankomst van de eerste helicopter muzikale luister bijzetten en vanuit de stad naar het landings terrein marcheren. De eerste passa giers - die van Keukenhof komen - ontvangen een klein souvenir. Rondvluchten kunnen gemaakt wor den elke Zaterdag- en Zondagmiddag van 13.08 tot 15.05 (Zondag 11 April in verband met de verkiezingen in België van 14.0815.35 uur) tot en met 15 Mei. In de dienst Brussel- Rotterdam-Keukenhof-Haarlem landen de helicopters tussen 10 en 28 April, bovendien op weekdagen 14.09 om 14.12 weer op te stijgen in de rich ting Rotterdam. De Haarlemse gemeentepolitie gaat thans, als eerste corps in den lande, kleurenfilms gebruiken voor het foto graferen van verkeersongelukken en bij criminologisch onderzoek. Een jaar lang heeft de chef van de technische opsporingsdienst, de heer J. B. Meul- man, met zijn assistenten met kleuren fotomateriaal geëxperimenteerd, voorts heeft hij een cursus gevolgd in een (Antwerpse) fabriek van dat mate riaal, In het Haarlemse politielaboratorium kan men thans zelf ontwikkelen en af drukken. Deze nieuwe techniek kan vooral goede diensten bewijzen, wan neer het om uiterst nauwkeurige weergave van details van verkeers ongelukken e.d. gaat. Doordat de bestuurder onder invloed van sterke drank verkeerde, is een personenauto, afkomstig uit Amsterdam, vanochtend omstreeks half vijf in de Alexanderstraat te 's-Gravenhage tegen een trammast gereden. Een der inzitten den, de 25-jarige beeldhouwer L. van der B. uit 's-Gravenhage, overleed ter plaatse. De 28-jarige J. B. G. en de 29-jarige P. van L., beiden eveneens uit 's-Gra venhage, liepen respectievelijk een zware hersenschudding en een hersen schudding op. De bestuurder, de 29- jarige T. G. uit Amsterdam, kreeg een hoofdwond en vermoedelijk een shock. Alle gewonden zijn in het ziekenhuis Zuidwal opgenomen. De auto werd totaal vernield en de trammast werd ontzet. SPIONNAGEPROCES TE TURIJN Te Turijn is een proces begonnen te gen zeven jonge Italianen, die er van worden beschuldigd militaire gegevens aan een Tsjechoslowaakse geheime agent te hebben doorgegeven. De lei der. de 26-jarige atbeider Eugenio Do- ria, heeft volgens de openbare aan klager twee jaar op een Tsjechoslo waakse „school voor spionnen" door gebracht In een matig bezochte voorjaarsver gadering van de Zeil- en Watersport vereniging „Uitgeest" (Z.W.V.U.), Woensdagavond in hotel Brandjes ge houden, is de scheidende penningmees ter, de heer D. Fortuin, bij monde van de wnd. voorzitter, de heer N. Starre- veld, dank gebracht voor de voorbeel dige wijze waarop deze zijn functie heeft vervuld vanaf September 1943 tot April 1954. Ook de secretaris, de heer J. Krom sprak woorden van waardering. Als zijn opvolger werd ge kozen de heer Th. J. van Tol. Het zomerprogramma werd als volgt samengesteld: 16 Mei Openingswed strijden, Z.W.V.U.; 23 Mei gezamen lijke wedstrijden, te organiseren door de Alkmaarse Roei- en Zeilvereniging (A.R. en Z.V.); 30 Mei gezamenlijke wedstrijden, te organiseren door „De Onderlinge"; 4 Juli gezamenlijke wed strijden te organiseren door de Zaanse Zeilvereniging (Z.Z.V.); 15 Augustus gezamenlijke wedstrijden, te organise ren door de Z.W.V.U.; 19 September Sluitingswedstrijden door de Z.W.V.U.. Een datum voor een dobberwedstrijd zal nog worden vastgesteld. Tenslotte werd de leden nog ver zocht, zich op te geven voor deelname aan de verlichte gondelvaart te Alk maar, in verband met het 700-jarig bestaan dezer stad. Geboren: Dirk Jan zoon van C. Ko ning en C. E. Smeets. Ondertrouwd: Willem de Jongh te Akersloot en Nelly Catrien Koel. Gehuwd: Jan Berend Jansen te Wor merveer en Johanna Bus. Overleden: Trijntje Zijp, oud 73 ja ren, echtgenote van Gerrit Muijs. Woensdag werd onder voorzitter schap van de heer A. P. Willemse een propaganda-avond van de plaatselijke afdeling van de R.K. Middenstandsver eniging in hotel Brandjes gehouden. Tijdens deze vergadering is het woord gevoerd door de heer J. Mol, directeur van het bureau van de bond te Breda. Uitvoerig werd gesproken over de in stelling van de P.B.O., zomede over de middenstandsnota van de staatssecreta ris dr Veldkamp en andere problemen welke de middenstand betreffen. Aan het slot drong spreker er op aan dat de middenstand op alle fron ten sterke activiteit dient te ontplooien en zich hecht dient te organiseren, aan gezien de P.B.O. zijn basis zal vinden in de vrije organisaties. Na een gedwongen rust van vijf jaar, functioneert thans het torenuurwerk van de R.K. kerk weer. Bestond in ge noemde na-oorlogse jaren het aangeven van hele en halve uren uit het slaan op een zaag, thans vermengen zich de klanken der inmiddels aangebrachte klokken met de sonore klank der eeu wenoude Hemonyklok van de Ned. Herv. kerk. TENTOONSTELLING IN NED. HERV. JEUGDHUIS Tijdens de beide Paasdagen en verder tot en met Zaterdag 24 April zal in het Nederl. Herv. Jeugdhuis aan de Castri- cummerweg een tentoonstelling worden gehouden. Te bezichtigen zullen dan zijn werkstukken van het Bosvolk, Vrije Vogels en V.C.J.C. en ruim 200 jeugdboeken, waaronder enige in de Friese taal, van de Stichting voor Jeugdbelangen te 's Gravenhage. AFSCHEID TIJDENS OUDERAVOND. Tijdens de ouderavond van de open bare lagere school no. 1, Maandag a.s. in gem vnde school te houden zal af scheid worden genomen van de onder wijzeressen de dames Van den Berg en Stringer. Verder zal de heer K. R. Groot, hoofd der Emma-school voor buitengewoon lager onderwijs te Be verwijk spreken over het onderwerp „Kinderen die het moeilijk hebben". AVONDMIS VOOR R.K. CONTINU- ARBEIDERS Teneinde de continu-arbeiders van de Hoogovens en andere fabrieken instaat te stellen de H. Missen bij te wonen, zal met ingang van Zondag 25 April een H. Avondmis in de R.K. kerk wor den gehouden, welke vermoedelijk zal aanvangen om 18.30 uur. Onder zeer grote belangstelling heeft W oensdag burgemeester Schelhaas op het gemeentehuis te Noord-Scharwoude het huwe lijk voltrokken tussen mej. Han nie Wolfswinkel, een der hoofd- rolvertolksters in tal van operet tes van de Operettevereniging „Caecilia"tevens een der promi nente krachten van het Langedij- ker Cabaretgezelschap, waarin zij circa 330 keer is opgetreden en de heer Frits Schene, een actief bestuurslid van eerstgenoemde vereniging. Na het verlaten van de trouwzaal werd het paar om geven door een haag van jeugdige leden van de kinderoperette, die onder leiding van de heer G. Geerling een toepasselijk lied zongen. Daarna vond in de Ned. Herv. kerk de kerkelijke inzege ning plaats door ds M. R. Plies- ter. (Foto Jaap Schoen). Te Amsterdam zijn het afgelopen jaar 67 personen door verkeersonge lukken om het leven gekomen, waar bij is komen vast te staan, dat de voornaamste onderdelen van de bij de ongelukken betrokken vervoersmidde len ondeugdelijk waren. Met grote na druk memoreerde de Haarlemse Kan tonrechter dit gisteren, toen de zaak van J. N. M. S. uit Castricum diende. Op 12 December had S. te Velsen met een motor gereden, waarvan de rem- men ondeugdelijk waren. De voetrem werkte practisch helemaal niet. Ver dachte kreeg een geduchte repriman de over zijn roekeloosheid. Wie gaat er domweg met zo'n motor rijden. Het is in een woord schandaligU leest toch ook de couranten?" beet de kan tonrechter S. op scherpe wijze toe. De ambetenaar van het O.M., mr J. van den Oever, requireerde vijftig gulden subs tien dagen en voor het ontbreken van het kenteken, hetgeen tevens werd verweten, tien gulden subs drie dagen. Terecht wordt, vol gens de kantonrechter, vaak voor een dergelijke overtreding hechtenis gege ven en het rijbewijs ingetrokken. Spreker wilde echter ditmaal daar "og van afzien en hij vonniste zodoende cpnform de eis. Groot was gistermiddag de belangstel ling van de Castricumse jeugd voor de pripagandamiddag, welke de aquariumver. Roodvinzalm" had georganiseerd in hotel De Rustende Jager. De bedoeling daarvan was, te komen tot een jeugdaf deling, waartoe te zijner tijd stappen zullen worden ondernomen. Voor de jeugd werden vijf films vertoond over het leven der vissen, terwijl een film over het dierenleven in het oerwoud de filmvoorstelling afsloot. Tevens werd een aquarium onder de kinderen verloot. Winnaar daarvan was Bob Eggers, doch daar deze reeds een aquarium bezit, stelde de knaap het gewonnen exemplaar spontaan beschikbaar om opnieuw ver loot tg worden. Hans Born werd er daar na de gelukkige bezitter van. Met een kort woord van de voorzitter der ver eniging, de heer S. Boer, werd daarna deze middag besloten. Tuinder J. de Boer heeft gisteren het eerste doosje aarflbei-en aan de Coöp. Tuinbouwveiling „Ons Belang" aange voerd. Het bracht 1.50 op. Vorig jaar had de heer De Boer eveneens de pri meur, toen echter reeds op 23 Maart. MARKTBERICHT TUINBOUWVEILING ONS BELANG. De noteringen waren; spruiten 10 85, witlof 3849,. peen 5.506. Van dit laatstgenoemde product werd een wa gon voor de industrie verladen. - MEVR. BERTRAM LEIDSTER KAMPSCHOOL. De leiding van de kampschool, welke wordt gehouden in het C.S.V.-clubhuis aan de Zeeweg, is in handen gelegd van mevr. Bertram, alhier. De school wordt momenteel reeds door enkele leerlingen bezocht.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 3