Plattelandsvrouwen eten bij voorkeur natuurzuivere voeding. dus nemen zij Planta C. DE GRAND Heropening 1 Nescafé j Kantoorbediende Gedipl KLEINE HANDELS ADVERTENTIES Tape recorders Overhemden- KWALITEIT TEGEN Tape recorders Ons Brood Cyclemaster kwaliteitssigaar Tape Recorders Tape recorders Nog steeds durft alleen Planta U te zeggen: Neem de 2-happenproep Stofzuigers, Motoren Plantenmargarine Tape Recorder W°iifries Konerhuis PASEN Tape recorders Vers uitgesneden Frequentie-Modulatie Schrijfmachines REPARATIE Tape Recorders Zündapp Typhoon Bessen Jenever PAS OP! Dames- en De nieuwste modellen Cyclestar WAAGPLEIN Sigarenmagazijn - Postagentschap op Zaterdag a.s. Agentschap-Reisbureau NAC0-CEBUT0 Een keurcollectie van de meest vooraanstaande merken Sigaren en Sigaretten in voorraad UITGEBREIDE SORTERING IN ROKERSGARNITUREN V. VANAF HEDEN VOORVERKOOP MOTORRACES OP 2E PAASDAG Komt U Jenever Hengelsport liefhebbers. Laat nu Uw tuig in orde maken en Uw hengels vakkundig repare ren. Wacht nog even met de aankoop van Uw werphen gel! Binnenkort ontvangen wij een zending onverwoest bare glasvezel werphengels voor belachelijke lage prij zen. Practisch onbreekbaar. De Speciaalzaak. Berini Zeemleer en sponsen Speciale aanbieding Al de bromfietsen Oude Jenever Cyclestar Honing Berini Citroen Jenever Zündapp Typhoon Aat Soecker Zündapp Typhoon Behang Zündapp Typhoon ZILVERSTR. 6-8 l Carrosseriefabriek Jat. Met, Frieseweg 48 In avondCi ivordi Unieke inricl Wieringi Drie ministei te vanj Uw advertentie in dit blad treft doel DONDERDAG 8 APRIL 195* Uitsluitend v. zakenlieden Prijs: 4 gedrukte regels grote kop inbegrepen 1.50, elke reg. meer 0.30 Kopy minstens één daz tevoren opname band, dubbel spoor 2xi/, uur ƒ12.50 per rol. Irisch tape ƒ15.50. BASF. 26.50. Techn.-Bur. Kamper, Laat 203-205, Alkmaar. Specialist op tape-recorder- gebied. Tücot- en Kousenreparatie, ajouren, plisseren, lucht- koord. J. Seinen, Appelsteeg 1. min. prijzen: Oude Jenever 6.43; Jonge Jenever 6.08; Citroen Jenever 5.64; Ees- sen Jenever 5.30. P. A. N. de Boer, Wildemanstraat 7. Tel. 3967. Keuze uit diverse soorten Araroh 298.Eami 385.Record-O-Matic ƒ395.—, Webster ƒ945,—. Vraagt eens demonstratie van deze apparaten. Tech.-Bur. Kamper, Laat 203-205, Alkmaar. Gel',uids-speci altist. heerlijk om te zien. Het smaakt verrukk'lijk boven dien. Beetstra Elzlnga Spoorstraat 8 Tel, 2315 compleet met voor- en ach terwielvering en ingebouw de kilometerteller 575.—. Jac. Peereboom, Hofplein 79 - Tel. 3889 Alkmaar Voor een naar Antoon Sluyter. Modjo Vorstenlanden 12 ct., Havana Corona 16 ct., Corona Sumatra 1312. Pittige sigaar 9 ct. Per 100 franco thuis. Rooktabak de fijnste Loe- madjan 70 ct. per 50 gram. Oudorperdyk, Alkmaar Telefoon SI 40. Zo juist ontvangen de nieuwste „EAMI" band recorder. Komt U eens luiteren naar dit apparaat met de volmaakte weer gave, prijs 385. Techn. Bur. Kamper, Laat 203—205. Een wasmachine of stofzuiger verkopen kan iedereen. Maar een goede garantie en voorlichting geeft de vakman alleen. Na het beëindigen der fabrieks garantie nog jarenlange service. Ook op gemakke lijke betalingsvoorwaarden. Fa. P. Telgeier, wikkel en reparatie-inrichting. Tel. 3871. Marktstraat 3 (Door braak). Hef adres voor reparatie aan alle soorten machines is het Las- en Constructie-Bedrijf A. P. >1 Schoenmaker, Fnidscn 53. tel. 2091 Alle onderdelen voor diver se merken. Vlitgwiel|enk snaren, aandrijfrsVlen, op- name-weergave-uitwiskop- pen, motorpoelie's. Techn.-Bur. Kamper, Laat203-205, Alkmaar. Zij vinden Planta veruit 't lekkerst. Mevr. S. van der Mark-van der Wal, Stationsweg 1, Oudeschoot (Fr.), vertelt Ugraag waarom: „Vroeger kon ik maar niet wennen aan de smaak van margarine. Lang niet zuiver genoeg naar mijn zin. En dikwijls zo'n bijsmaak. Toen ik niets dan goeds hoorde over Planta, heb ik eens een pak je genomen, 't Bleek natuurzuivere plantenmargarine te zijn. Nèt iets voor mij: gezonde natuurvoeding. En 'k weet nog goed, dat ik de 2-happenproef nam: eerst een hapje brood met gewone margarine, daarna eentje met Planta. Een verschil van je welste. Veel zuiverder, de Planta-smaak. En dat is vandaag de dag nèg zo!" Alleen Planta geeft U intens zuivere smaak, hoge voedings waarde, licht-verteerbaarheid. Planta laat het zoeken naar een betere smaak graag aan andere margarines over. Alleen Planta kan zich dat ver oorloven. Want Planta heeft de zuiverste smaak die er is 1 ombouwen, wikkelen, repareren, vakkundig met garantie. Firma Gebr. De Vries, Voordam 2, Tel. 2161 „Vegana" heerlijk! per 250 gr. 47 ct., Tarwekiemen, Rietsuiker, Biergistvlok- ken. Melassestroop enz. Reformhuis „Hygiëa", Scheepmaker, SDOorstraat onderdelen, draai werk, op name-, weergave- en wis- koppen. Techn.-Bur. Kamper, Laat 203-205, Alkmaar. Cadeaux voor elke gelegen heid. T. Muller, Spoorstr. 29. Tclef. 2277. Bij Uw diner een slagroom pudding v.a. 50 ct p. p. Aat Soeckcr, Ritsevoort 22. Tel. 2801 - b.g.g. 5708. „Metronome" Recorder Kit 104,60. Duits fabrikaat „Metz" 195.Vraagt demonstratie. Techn.-Bur. Kamper, Laat 203-205, Alkmaar. zalmbokking 0.30 per 100 gram. Beslist zonder graat. Nlc. Doets, Houttil 19. Tel. 3933 U bestelt en wij bezorgen. radio met F. M. Geloso- ontvanger voor zelfbouw, met volledige bouwbeschrij- ving. Vraagt inlichtingen Radio Bulsman, Hekelstraat 15. telmachines te huur, per dag, per week, per maand Kantoormach.handel „De Lichte Toets", J. C. v. d. Veer, Regulierslann 20, Alkmaar. Tel. 4551. aan motorrijw. en bromfiet sen. Voorts leveren wij alle merken Bromfietsen en Mo torrijwielen w.o. H.M.W. enz Casper Swart's Rcparatie-Inr., Alkmaar, St. Anthoniusstraat" 17. voor zelfbouw met schema en handleiding. Ook com plete apparaten. Amroh Handy sound 298, A.E.G. 1100.Record-O-Ma tie1 en vele andere. Radio Buisman, Hckelstraat 15. de Koning der Bromfietsen met ingebouwde kilometer teller 578.compleet Jac. Peereboom, Hofplein 79 - Tel. 3889 Alkmaar. Prima, p. 1. f 5.40. Slijterij Bonouvrie, Alk maar, Oudegracht 121. Tel. 5831. Er zijn Kamper-Papegaaien! Wat goed is wordt vaak ge ïmiteerd. Daarom wordt Kamper-Radio ook vaak na gevolgd. De naam Kamper is waarborg voor goede kwaliteit. Het nieuwste, het beste. Techn. Bur. Kamper, Laat 203—205. r' kinderkleding naar maat. Pasklaar maken van ja ponnen en mantels. A. A. E. de Groot Koger, Bruinvisstraat 10. Dameshoeden en Uw oude hoed vervormd, als nieuw terug! G. Bakker Uitenbosch, Tuinstraat 21. compleet met voorwiel vering 398.—. Jac. Peereboom, Hofplein 79 - Tel. 3889 Alkmaar vanaf de Damesbeurs? Kijkt U dan even in de Ba naan. Als reclame hebben wij groot blik Appelmoes voor 72 ct; Cocosnoten v.a. 50 ct; Sinaasappelen, alles sap, v..a 10 voor f 1, Voor de beste Valencia- pinda's, steeds vers gebrand in eigen branderij. Jan v. d. Pol in de Banaan, Laat 174. Telef. 2682. Echte Schiedamse, p. 1. 16.10. Slijterij Bonouvrie, Alk maar, Oudegracht 121. Tel. 5831. Fauna Victoria, Schouten straat 3. Tel. 4782. compleet met extra trom- melrem 339.—. Jac. Peereboom, Hofplein 79 - Tel. 3889 Alkmaar Alleen 1ste soort. Kwasten en borstelwerk. Th. Koomen, Snaarmans- laan 58. Tel. 2026. Alkmaar. (2 minuten vanaf Station). Gomo H. sport. Chroom uitvoering, kleur groen met remnaaf. 179,spotkoopje. De Graaf, Laat 191, Alk maar. worden verkocht met de fabrieksgarantie en kunnen desgewenst op gemakke lijke condities worden ge leverd. Jac. Peereboom, Hofplein 79 - Tel. 3889 Alkmaar „De Fijnproever", p. 1. ƒ6.50. Slijterij Bonouvrie, Alk maar, Oudegracht 121. Tel. 5831. Populair, met voorrem 360.compleet. Jac. Peereboom, Hofplein 79 - Tel. 3889 Alkmaar Koolzaad-, Zomer- 1.50 Hei- 1.75 p. flacon netto 500 gr. Statie 10 ct. Best middel tegen hoest. Imkerij „Mellifica", Stationsweg 142, Alkmaar. losse motoren, past op ieder rijwiel of tandem 195.—. Jac. Peereboom, Hofplein 79 - Tel. 3889 Alkmaar Heerlijk en zacht, p. 1. ƒ5.65. Slijterij Bonouvrie, Alk maar, Oudegracht 121. Tel. 5831. de Koning der Bromfietsen in metaal-grijze kleur en ingebouwde kilometerteller 588.compleet. Jac. Peereboom, Hofplein 79 - Tel. 3889 Alkmaar Ritsevoort 22. Tel. 2801 - b.g.g. 5708. Luxe krentenbrood, gevuld met amandelspijs, 1,per stuk. Alleen Zaterdags. de Koning der Bromfietsen 548.compleet. Jac. Peereboom, Hofplein 79 - Tel. 3889 Alkmaar Nieuwste dessins, lage prij zen. Supralux plasticverf. Th. Koomen, Snaarmans- laan 58. Tel. 2026. Alkmaar. (2 minuten vanaf Station). de Koning der Bromfietsen in metaal-grijze kleur 558.compleet. Jac. Peereboora, Hofplein 79 - Tel. 3889 Alkmaar rde Kampioen Ivoor al Gaat In de zomer luchtig geschoeid met deze sterke, prettig zitten de sandalen. Vakwerk van de eerste rang daarvoor heten Ze ROBINSON. U kunt ze krijgen met de gegarandeerde Robinson- rubber-zool, die minstens de gehele zomer mee gaat, of met prima kernleren zool. Verrassend lage prijzen: maten 25-27 f ^7 28-31 f 11.» 32-35 f 12." 36-40 f 14.50 Herenmaten l 15." Let op het merk op elke zool! Lief en leed van de schoonmaak Even 'n lekker kopje koffie Bij alle leed van de grote schoonmaak is er gelukkig één troost: Nescafé! Ga gerust zo nu en dan even zitten - hoe en waar dan ook - en verzamel nieuwe werklust bij een geurig kopje Nescafé. In 2 tellen staan er voor U en voor degenen, die Uw schoonmaak-leed de len, de heerlijkste kopjes koffie klaar. Een flinke theelepel Nescafé in een kop, 1/3 kokend water, daar na melk en suiker. Als U koffiemelk ge bruikt, vul dan de kop voor met water en voeg daarna de koffiemelk en sui ker toe. Zó gebeurd en een ware verkwik king! UIT 100 o/o KOFFIE Elk busje bevat zuiver, verpoederd koffie-extract van de beste kwaliteit; Eenvoudige berei- CP* dingswijze Zeer voordelig in Jjgfr gebruikU maakt precies zoveel U nodig hebt in het kopje klaar. Geen restengeen koffie zetten; geen tijd verlies. IN 2 TELLEN KLAAR I In bosjes A f 3.» voor ten minste 33 koppen en nu ook in grote bussen f 10.85 voor ten minste 130 koppen. Zorg ervoor, dat U altijd Nescafé in huis hebt vraagt een accuraat aankomende boekhouder voor de fabrieksadministratie. Sollicitaties worden gaarne schriftelijk inge- wacht. Kantoor ACHTERWEG 19-29 - ALKMAAR. JN vroeger tijden, leven snel tegi wanneer de lijd ei wanneer een smid smid. Dan wist de Dan utist de boer, en dat tras voldoe machine was niet hrijgen. De laatste op het gebied van 1 De landbouw is ge geïnvesteerd in die bouwers zijn geivo Dat betekent echt andere eisen wordei mensen die nu re| machinepark van d' king komen. Dat wi de smeden. Zo goed een landarbeider nu van de behandelin, moet de smid van i weten van allerlei i is deze mechanisatie men, dat de werk] smeden het tempo v kunnen bijhouden, ook de ontwikkeling hun kennis op het g nes belangrijk te k< Op het ogenblik ii er een geweldige worden ingehaald, I mogelijk tempo, opd hun personeel bijkor. satie en de mechanis onverdroten voort, machines, er komen chines, die weer mei Wanneer de smid d er tevens voor hebb hij bij blijft. Een jaar als nieuw geldt, 'later alweer veroudt van dat alles op d zijn. In verantwoordelij smeden en landboui het inzicht gekomen, beuren moet. De eis de landbouwsmid o] stelde, waren volkon men moest maatreg aan die veranderde komen. Een snelle passing in dit opzie Ten ©inde dat te stelligen, ontstonden land de zgn. Smeet vakgroep smederij h Reeds drie maander met het opleiden r smeden in de prac landbouwrnechanisc ringermeer en nog school niet officieel minder dan drie re ben te maken met Het ministerie va Voedselvoorziening het ministerie van Zaken en ten slotte van Publiekrechter organisatie. Het is begrijpelijk, lijk is, deze drie v één hoedje te vang de opening van de: koppelen aan eer van het gehele mi vindende in de 1 Ook dat zal wel nie; En omdat het oi moet worden geach ministers op één er niet door bepaaldt heden verhinderd Meer te komen, is 1 besloten, dat de i Landbouw, ir Van c April naar de Meer waardoor tenminste heid zal staan te een enigszins officii Niet alleen de pract lang, ook de theorie eens opgefrist wor spreekt wel van zelf bij van de beste hu bruik maakt. Aanda cursisten te luiste inleide

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 4