Stad en omgeving STAVENUITER Aöemda Bewoner zag een vreemde man naast zijn bed staan Brug dreigde het te begeven Robert Brooks interesseerde zich alleen voor wooden shoes Toneelverenigingen geven het goede voorbeeld Twee zilveren jubilarissen bij N.V. Hoogenstraten f Vanmorgen twee inbraken te Limmen Andere dief werd het slachtoffer van de speuractie Slechts een armband wordt vermist Auto-show in het Wapen Paradijs voor de man TE VEEL AANMELDINGEN VOOR TOCHT BEJAARDEN Damesbeurs boekte al 5500 bezoekers Kinderspelen tijdens de stadsfeesten Aangeschoten kaasdragers krijgen passend hoedje Passiespel „De Kruisweg" Opvoering van de Vreemde bezoeker Kano van 13-jarige sloeg om in De Voordam Veel belangstelling voor huldiging Amerikanen kwamen 3 uur te laat ZATERDAG 10 APRIL 1954 Vanmorgen om half vijf is door een nog onbekend gebleven persoon op de Rijksweg te Limmen ingebroken in de villa van de heer J. Post. oud-directeur van de WACO en van de chemische wasserij Stam Stoomt te Hoorn. De heer Post werd vanmorgen wakker door een vreemd ge luid in de slaapkamer. Toen hij zijn ogen opende zag hij een ongeveer dertig-jarige man, die niet op een nadere kennismaking gesteld scheen en ijlings de benen nam. De bewoner spoedde zich naar de telefoon otn tot de ontdekking te komen, dat de draden waren doorgesneden. De inbreker moet kans hebben gezien door een kelderraampje het huis binnen te dringen. Er waren nergens sporen van braak en voor zover men voorlopig althans heeft kunnen nagaan wordt er alleen een armband vermist. De villa van de heer Post is niet het enige doel geweest van de onbekende. Toen de heer M. Brouwer kellner in café-restaurant „Friesland", schuin te genover de woning van de heer Post, vanmorgen de keuken binnenkwam, zag hij tot zijn verbazing, dat alle kopjes, die in 't doorgeefluikje hadden gestaan, een plaatsje op de grond hadden gekre gen. Men vermoedt, dat de inbreker door een raam, dat niet goed kon wor den afgesloten, de keuken is binnenge komen en, toen hij alle deuren afgeslo ten vond, de kopjes uit het doorgeef luikje heeft weggezet om via deze ope ning het restaurant binnen te glijden. Ook daar heeft hij niets van zijn gading kunnen vinden, waarna hij zijn schre den naar de villa van de heer Post aan de overkant heeft gericht. De Rijkspolitie heeft vanmorgen in alle vroegte 'de wijde omgeving afge zet en met speurhonden getracht het spoor te volgen. Van deze activiteit is een fabrieksarbeider bij Krommenie het slachtoffer geworden. De inzittenden van de politiewagen meenden op een gegeven ogenblik, dat een wielrijder iets te schichtig handel de. Zij zetten de auto aan de kant en hielden de man aan. Het bleek, dat hij zich had schuldig gemaakt aan diefstal in een fabriek. Vraag ons eens prijsopgave voor het bekleden van uw stoelen RITSEVOORT 21 Eigen stoffeer-inrichting (Advertentie, Ing. Med.) Van Woensdag tot en met Zaterdag wordt in het Wapen van Heemskerk een autoshow gehouden door de Kennemer Autogarage. Na het Paradijs der Vrouw, dus een Paradijs voor de man. En spe ciaal die man, die zijn oog heeft laten vallen op een DKW, van welk merk acht verschillende types in het Wapen zullen worden tentoongesteld: een cabriolet, twee limousines, waarvan er een met roldak, een Stationcar, een kleine en grote bestelwagen en dan nog enkele auto's, die speciaal bedoeld zijn om het verschil in bekleding te laten zien. Als we de belangstelling nagaan, die er in het na-oorlogse Nederland voer de klei ne wagens bestaat dan zal de show zeker heel wat bezoekers trekken. Voor de dit jaar te houden Auto tocht voor Ouden van Dagen hebben zich h(j het desbetreffende comité ruim 800 gegadigden aangemeld. Niet tegenstaande het feit, dat de minimum leeftijd op 70 jaar werd gesteld is het aantal gegadigden vergeleken bjj het vorige jaar, met ruim 100 gestegen. Het Comité ziet zich in verband hiermede voor grote moeilijkheden ge plaatst. In de eerste plaats zijn dit moeilijkheden van financiële aard. Hoewel de collecte voor dit doel een bevredigende opbrengst heeft opgele verd zijn de beschikbare middelen toch b(j lange na niet toereikend om ruim 800 bejaarden een prettige uit gaansdag te bezorgen. In de tweede plaats zijn er moeilijk heden van organisatorische aard. Er zijn nl. geen inlichtingen te vinden die een dergelijk grote groep bejaarden kunnen ontvangen. Na rijp beraad is het comité tot de conclusie gekomen dat tenminste 100 bejaarden zullen moeten afvallen om het doorgaan van de tocht mogelijk te maken. Aangenomen mag worden dat onder de bejaarden die zich reeds aanmeld den verschillenden zijn die deze uit gaansdag wel willen meemaken doch in verband met hun financiële om standigheden op eigen gelegenheid nog wel eens een uitstapje kunnen maken of daartoe door hun kinderen in de gelegenheid worden gesteld. Het Comi té zou de bejaarden voor wie de tocht niet werkelijk de enige uitgaansdag is, willen verzoeken hun aanvrage in te trekken. Men late dit dan even weten aan de penningmeesteresse van het Comité Autotocht voor Ouden van Dagen, Wilhelminalaan 12. NAGEKOMEN PREDIKBEURT Ned. Christ. Gemeenschapsbond, Don derdag 15 April 1954 samenkomst in ..Waakt en Bidt", Laat 221. Ev. J. van Oostveen van Voorburg, 8 uur. Baptisténgem. 16 uur: ds K. Reiling. Het aantal bezoekers van het Para dijs der Vrouw bedraagt reeds 5500 en verwacht wordt, dat nog enkele duizenden in het weekend de loketten zullen passeren. De organisator, recla mebureau Balder, heeft ook opdracht ontvangen tot het inrichten van een autoshow, die volgende week in het Wapen van Heemskerk wordt gehou den en tot het aankleden van de aula van het gymnasium voor de tentoon stelling De Jeugd exposeert. REX THEATER, 2.30, 7 en 9.30 uur: Gestolen liefde (18 jaar). CINEMA AMERICAIN, 7 en 9.30 uur: De helse Karavaan (14 jaar). HARMONIE THEATER, 7 en 9.30 u.: 24 uur uit een vrouwenleven (14jaar). VICTORIA THEATER, 7 en 9.30 uur: Fort Algiers (14 jaar). WAPEN VAN HEEMSKERK, 9—10 uur: Paradijs der Vrouw. GULDEN VLIES, 2.00 uur: Kinder middag Alkmaarsche Courant; 8 uur: Groh'. ver. „De Mollebonen". BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Het Manderson-mysterie (14 jaar). NOORDSCHARWOUDE, Tivoli, 7.30 uur: Betaalde liefde (18 jaar). ZONDAG. BIOSCOPEN als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK, 9—10 uur: Paradijs der Vrouw. BERGEN, Rustende Jager, 2.30 en 8 uur: Robinson Crusoë en Co (a.l.) NOORD-SOHARWOUDE, 3.30, 7 en 9.30 uur als Zaterdag. SCHOORL, 8 uur, dansavond ork. T. Bakkenes. MAANDAG. REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Ge stolen liefde (18 jaar). VICTORIA THEATER, 8 uur: Fort Algiers (14 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur: 24 uur uit een vrouwenleven (14 jaar). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: De dodensprong II (14 jaar). BERGEN, Rustende Jager, 8 uu.I Manderson mysterie (14 jaar). NOORD-SCHARWOUDE, Tivoli, 8 uur: Betaalde liefde (18 jaar). DOKTERSDIENST. Tijdens het weekend wordt de dok- tersdienst waargenomen door de art sen: S. Schermerhorn, Geestersingel 43 (2017) en A. H. F.' M. Corthals, Nieuw- landersingel 59 (3193). Hoog water te Bergen aan Zee. Zaterdag Zondag Maandag Zaterdag Zondag Maandag 9.08 21.50 10.25 23.16 11.46 0.10 Te Camperduin, hoog laag 9.13 21.55 3.13 15.55 10.30 23.21 4.30 17.21 12.01 0.15 6.01 18.15 De commissie, belast met de organisa tie van kinderspelen in de daarvoor uit gezette 17 wijken van Alkmaar gedu- den de Stadsfeesten heeft, nu de oproep in de kranten nog slechts weinig resul taten heeft gehad, besloten om op 12 April a.s. des avonds om 8 uur in de sociëteit voor bejaarden aan het Luttik Oudorp te Alkmaar een vergadering te beleggen. Op deze vergadering is iedereen wel kom, die het belang van Alkmaars jeugd een goed hart toedraagt, en bereid is daarvoor zich een beetje moeite te ge troosten. Zoals reeds eerder medegedeeld werd, is het de bedoeling, dat in ale wijken op 27 Juli a.s. de kinderen op een centraal gelegen punt elkaar in sportieve kamp ontmoeten, terwijl de prijswinnaars en winnaressen uiteindelijk op 3 Augustus a.s. op de Laat hun krachten met elkaar meten. Het plan is uitermate aardig, maar wil de organisatie vlot werken, dan is het nodig, dat de commissie medewerking van een grot aantal Alkmaarders en uit alle straten krijgt. De commissie hopt op een grote toe loop. Het bestuur van de „Stichting Alk maar 700 jaar Stad" heeft de heer Wie- dijk Sr. naar aanleiding van een door hem ontworpen reclamebord, met de uitvoering van deze borden belast. Het embleem dat op de folders voor komt zal, vergroot in afmetingen tot 3.25 M. als blikvanger op de borden geren. De op de folders enigszins aangescho ten kaasdragers zal hij hun beste been tje voor laten zetten en van een pas send hoedje voorzien. Er wofdt overwogen een aantal ma quettes van deze borden door genoem de firma te laten vervaardigen en deze dan bij VVV en reisbureaux etc. te dis- fungeren. Het is de commissie voor Bijzonder Kerkewerk van de Nederlands Her vormde Gemeente gelukt de bekende voordrachtskunstenaar Coos van Ho boken bereid te vinden op 14 April het passiespel „De Kruisweg" van Henri Ghéon in Alkmaar te brengen. Duizen den mensen hebben in de lijdensweken deze opvoering bijgewoond en ook in Alkmaar zal de boodschap in deze vorm velen bereiken, die hiervoor anders volstrekt ontoegankelijk zijn. Hiervoor juist heeft de Amsterdamse predikant ds J. J. Buskes Jr zich in een beschouwing over „De Kruisweg" dankbaar getoond. Hij schreef o.a.: „Ik heb Hobokens werk, dat in de goede zin Kerkewerk is, gezien en heb er veel waardering voor. Hij geeft zich met heel zijn persoon en al zijn gaven." De zes-jarige Robert Brooks heeft het grootste gedeelte van zijn nog jonge leventje in Duitsland doorgebracht. Zijn moeder, Janet Brooks- Large, een nicht van de nog in leven zijnde ex-president van de Ver- enigde Staten, Herbert Hoover (19281932), reisde met Robert ruim drie jaar geleden haar man, majoor Brooks, achterna toen hij belast werd met de leiding van de Special Activities voor de bezettingstroepen. Gisteren waren vader, moeder en zoontje Brooks in Alkmaar, als deel nemers aan een speciale vierdaagse trip door Nederland, die door de American Express Company deze zomer wekelijks wordt georganiseerd en waarin ook Alkmaar is opgenomen. Generaal b.d. mr H. J. Kruis en zijn echtgenote te midden van de kaasdragers en de Edammertjes, die gisteren ter ere van het Ameri kaanse bezoek aan de markt pre sent waren, ook al was het dan nog geen echte marktdag. Foto Jaap Schoen) Op 3, 4 en 5 Augustus zullen de Alkmaarse toneelverenigingen ge zamenlijk het toneelspel „De vreemde bezoeker" opvoeren, een serieus stuk, dat aan de spelers en aan regisseur Jean Robert Jr. zeer hoge eisen zal stellen. Het spel is van Italiaanse origine. Het werd geschre ven door de Italiaan Alberto Casella en in het Engels bewerkt door Wal ter Ferris. Willem Vogt vertaalde het in het Nederlands voor een spe ciale studio-opvoering door de AVRO. Paul Steenbergen heeft het met zijn gezelschap eveneens opgevoerd. Het verhaal gaat over de Dood, die het leven van de mens wil leren ken nen en drie dagen vacantie neemt. Hij dringt in de vermomming van huis vriend de ring van een adellijke familie binnen en ontmoet daar verschillende mensen. Tijdens zijn drie-daagse vacan tie begint het leven vreemde vormen aan te nemen. Er gebeuren natuurlijk ongelukken, doch niemand sterft, om dat de dood afwezig is. Een meisje wordt verliefd op de bezoeker, die zij als de Dood herkent. Als de Dood af scheid neemt sterft z(j in zijn armen. Daarmde wordt dan gesymboliseerd, dat de liefde zelfs de Dood overwint. Zes dames en zeven heren zullen aan het spel deelnemen. Zij worden ge- recruteerd uit de verenigingen: Ber- gerhofspelers, Cantecleer, Dindua, Ona (Westerlicht), Ontwaakt, 't Voetlicht, Vondel en de Vriendenkring. Reeds volgende week wordt met de repetities begonnen. Dan zal ook precies wor den uitgemaakt hoe de rollen worden verdeeld. De opvoering van het toneel- soel die in het Gulden Vlies zal plaats vinden, geschiedt in het kader van de Stadsfeesten. Waar Zijdarn en Achterdam te zamen vloeien.... is een brugge tje gesloopt. De stenen beschoei ingen van de walkanten waren dermate verweerd en de ijzeren balken waar dagelijks zware vrachtwagens overheen dreunden zó verroest, dat vernieuwing drin gend noodzakelijk was. Aan het begin van deze week zijn de lier- stelwerzaamheden begonnen. Zij zullen tegen de Paasdagen gereed gekomen zijn. Duidelijk ziet men de bloot gekomen leidingen en buizen die de Zijdam van water, gas en electriciteit voorzien. (foto Jaap Schoen) Gistermiddag omstreeks kwart over één was de 13-jarige Bob Donkersloot, wonende in de Van Doornstraat te Hei- loo, in de Voordam aan het kanoën. Toen hij probeerde een drijvend stuk hout naar zijn vriendje op de walkant te gooien, sloeg het ranke vaartuigje om, zodat Bob zich zwemmend in vei ligheid moest stellen. Een voorbijgan ger trok de onfortuinlijke kanovaarder vervolgens op het droge, waarna de motorpolitie zich verder over het knaapje ontfermde. SCOOTER MET CABINE. Op het Waagplein trok gisteren een Messerschmidt-scooter de aandacht, een scooter op drie wielen en voorzien van een cabine, waarin de bestuurder welis waar niet ruim, maar toch droog zit. Het plexi-glas dak geeft hem voldoende uitzicht naar alle kanten- De eigenaar was een Duitse toerist. Het moet in de conservenfabriek van de N.V. Hoogenstraaten en Co wel aangenaam werken zijn, als men de lange rij van jubilarissen in dit bedrijf (éénmaal waren het er zes tegelijk) beziet. Gistermiddag was er in de cantine van de fabriek wederom feest. Want toen werden daar twee medewerkers uit het bedrijf, die beiden hun 25-jarig dienstjubi- leum bij de N.V. vierden, gehuldigd. Het waren de heren M. Dekker van de heftruck en N. Muurlink, chauffeur. De heer M. A. de Lange sprak als eerste namens de Maatschappij voor Handel en Nijverheid de jubilarissen en hun vrouwen toe. Hij roemde het goede voorbeeld dat de zilveren heren immer hadden gege ven en vond het een goede gewoonte dat dergelijke verdienstelijke personen op zijn tijd gehuldigd werden. Het was hem een groot genoegen hun de legpenning van de maatschappij en een bijbehorende medaille te overhan digen, welk laatste embleem hij 'e he ren persoonlijk op de borst speldde. De directeur, de heer F. L. Driessen memoreerde hoe beide functionarissen als jonge knapen in het bedrijf geko men waren en zich door grote ijver en gevoel voor de zaak haden onderschei den. Hij prees de handigheid van de heer Muurlink die tijdens de oorlogs jaren zo voortreffelijk met een hout gasgenerator-auto had kunnen omgaan en waardeerde de leergierigheid die de chauffeur aan de dag had gelegd toen het bedrijf een nieuwe dieselauto in dienst stelde. „Maar u bent tevens onze ambassa deur langs de weg" merkte de heer Driessen op, en wees op de souplesse die de heer Muurlink immer aan de dag legde als hij met moeilijke klanten te doen kreeg. ok voor de heer Dekker had de heer Driessen veel goede woorden over. Hij noemde hem een virtuoos in het ge bruik van de bedrijfstruck, door welke vaardigheid de heer Dekker de maga- zijnefficiency aanzienlijk had weten te verhogen. „Met groot enthousiasme hebt gij uw taak vervuld" aldus de heer Driessen „en naast een goede werk kracht bent u immer een goed kame raad gebleven". Hierna overhandigde de directeur beide jubilarissen de ge bruikelijke verzegelde enveloppe met inhoud. Directeur Keiler, vond dat de directie toch maar geboft had met de medewer kers die thans in het zonnetje werden gezet. Zeer stelde hij het op prijs dat zovelen van hun belangstelling voor j deze gebeurtenis blijk hadden gegeven, hetgeen er volgens de heer Keiler wel op duidde dat men in het bedrijf toch wel zeer met elkander meeleeft. Hij vond het prettig dit wederom te kun nen constateren. Namens de directie overhandigde hij de jubilarissen beiden een barometer. Na de pauze, waarin de thee, de siga ren en sigaretten werden rondgedeeld verscheen de bedrijfsfeestredenaar en rijmelaar de heer van Dalen ten tonele, maande met een reusachtige ha mer tot orde en stak van wal met een kostelijke felicitatie op rijm die met een langdurig applaus werd gehono reerd. Na hem was het de hoofdboek houder die in enkele welgekozen woor den de jubilarissen en hun echtgenoten toesprak, gelukwenste en hun namens het personeel enkele geschenken over handigde. De heer M. Ai de Lange speldt de jubilarissen de medaille, behorend bij de legpenning van de maat schappij voor handel en nijverheid op de revers (Foto Jaap Schoen) Robert was de jongste van het ge zelschap. Hij speelde wat met de hou ten leeuwen in de raadzaal terwijl de burgemeester, die de bezoekers gister morgen op het stadhuis ontving ver telde van de komende stadsfeesten en de historie van de stad. Robert is het meest geïmponeerd door wooden shoes, verzekerde hij. De vroeger grote be tekenis van de oud-Hollandse steden voor de regering van het land kon uiteraard minder boeien, maar derge lijke officiële ontvangsten, die met een dergelijke openingstocht gepaard gaan neemt hij graag op de koop toe. Hij zei, dat Holland een prachtig land was en zijn vader was het wat dit betreft volkomen met hem eens. Major Brooka is voor het organiseren van buitenland se reizen een invloedrijk persoon bij de bezettingstroepen en het was daar om prettig van hem te vernemen, dat hij over zijn eerste bezoek aan ona land zeer geestdriftig was. Deze geest drift zal Nederland en dus ook Alk maar waarschijnlijk heel wat toeristen opleveren. Zij zullen op hun vierdaag se tocht rond het IJselmeer (met een: zij-uitstapje via de Hoge Veluwe naar Mook) een goede indruk van Neder land kunnen krijgen. Als ze de Alkmaarse kaasmarkt wil len zien zullen ze echter wat vroeger moeten komen dan het gezelschap van gisteren, want niet altijd zullen de kaasdragers drie uur blijven wachten totdat de bezoekers arriveren. Het was nl. afgesproken, dat het gezelschap, waarvan ook generaal b.d. H. Kruis deel uitmaakte in zijn kwaliteit van speciaal vertegenwoordiger van de American Express Company, om half elf op de markt zou aankomen en aangezien de VVV het wat sneu vond, dat er gisteren geen markt werd ge houden had het een aantal kaasdra gers bereid gevonden met drie stapel tjes kaas een kleine show te geven. De gildebroeders waren prompt om tien uur present, maar eerst om 1 uur mochten zij in actie komen. Door het bezoek aan de veemarkt te Leeuwar den bleek men iets verlaat te zijn en daardoor werd niet eerst de kaasmarkt bezocht, maar het stadhuis. Vandaar deze moeilijkheden. In de kaasdragers- kamer gaf de heer Lutjeharms een uit eenzetting over de kaasdragersgilden, waarna de bezoekers door de WV een kaasje kregen aangeboden. Ook al van wege de late komst waren de verte genwoordigers van het bestuur, de he ren D. J. Scheffel en mr M. G. L. van Schouwenburg reeds vertrokken toen het gezelschap het Waagplein betrad. In hotel Victory waar de lunch werd gebruikt, heeft de heer Scheffel lator nog het woord gevoerd.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 11