Buurtverenigingen bezig met organisatie straatversiering Wat de theaters brengen Slotavond van Schola Publica werd een manifestatie Haakman en Barten zijn voor de titel uitgeschakeld Spaarsystemen om nodigegeld van bewoners bijeen te brengen JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Geslaagde modeflitsen bij Vroom en Dreesmann Stichting betaalt het stroomverbruik HAZELNOOTTAART AAT SOECKER Schoonmaaktijd en het gemeente-archief Drie kinderen verkochten verlopen waardebonnen HARMONIE THEATER 24 uur uit een vrouwenleven VICTORIA THEATER Fort Algiers CINEMA AMERICAN De helse karavaan REX THEATER Gestolen liefde DE JOURNAALS Prachtige voordracht door Ben van Hest Limmen doet mee aan wetenschappelijk onderzoek Biljartkampioenschap, eerste klasse lib re W. de Vries, v. d. Berg en Zwart bleven over Poplin favoriet Belangrijke wedstrijd voor AVA heren Spanje sluit consulaat in Gibraltar ZATERDAG 10 APRIL 1954 DE COMMISSIE STADSVERSIERING EN VERLICHTING van de Stichting Alkmaar 700 jaar stad, heeft gisteravond tijdens haar tweede vergadering in de sociëteit voor bejaarden aan het Luttik Oudorp wal meer concrete gegevens kunnen verstrekken, over de verlichting en ver sieringsplannen omtrent de Alkmaarse straten en wijken, zoals deze plannen zich sinds de eerste vergadering, die omstreeks Kerstmis van het vorig jaar werd gehouden, hebben ontwikkeld. Verheugend is, dat tijdens de pauze geconstateerd kon worden, dat ook het initiatief van buurtverenigingen niet op zich heeft laten wachten en dat men aller wegen druk bezig is middels spaarsystemen het benodigde geld bij elkaar te krijgen. Dit is trouwens ook wel nodig, want de subsidies die via de Stichting of de gemeente de buurtverenigingen zullen bereiken, zullen niet hoog zijn. Wel is reeds een bedrag van f 2000.en nog een extra subsidie toegezegd, maar als men nagaat dat alleen de versiering van de Magdalenenstrat al zo'n slordige drieduizend gulden gaat kos ten, dan kan men wel op zijn vingers natellen dat de subsidies procen tueel gezien niet zo veel om het lijf hebben. Het was de heer Joh. Steenbergen, or ganisator van evenementen en artistiek adviseur van de „Stichting Alkmaar 700 jaar stad", die op genoemde vergadering enkele richtlijnen gaf volgens welke men de straat- en pleinversieringen, voor zover deze door de inwoners van Alk maar zullen worden georganiseerd, het best kan inrichten. Erepoorten raadde hij niet aan, daar deze in het stadsbeeld niet goed passen en de straten bovendien een smallere indruk geven. Met bescheiden middelen is echter wel zo goed een artistiek effect te bereiken. Bloemversiering, eenvoudig en smaakvol aangebracht, geeft een zeer fleurig effect en is, voor zover men geen gebruik maakt van snijbloemen, betrek kelijk goedkoop. Bloemkuipen om plei nen die 's avonds kunnen worden ver licht. doen het eveneens heel goed, even als zgn, „paddenstoelen". Ook het aan brengen van vlaggetjes en guirlandes van papier, welke over een langer tijds verloop echter zullen moeten worden vervangen, geven een bevredigend effect. De heer Steenbergen onderstreepte zijn raadgevingen met er op te wijzen dat Alkmaar niet in de eerste plaats voor zichzelf feest viert, maar voor de gehele wereld. „Alkmaar heeft een reputatie hoog te houden eneen reputatie te verliezen" waarschuwde hij. Vervolgens gaf de heer Steenbergen een overzicht van het effect van ver schillende versieringen die van Stich- tingswege in de stad worden aangelegd. Tegenover de Geestersingel zal een 20 meterhoog spuitende fontein aangelegd worden, geflankeerd door 2 kleinere, die het tot een hoogte van 7 meter brengen en welke 's avonds door verschillende kleuren licht worden beschenen. Met het bolwerk op de achtergrond zal dit een fantastisch schouwspel opleveren. In de Bergerhout komen 2000 oranje-appels (lampjes) te hangen, Grote Kerk en molen van Piet zullen eveneens worden verlicht, terwijl Lindegracht, Oudegracht, het Hof van Sonoy en de Waag 's avonds eveneens een sprookjesachtige aanblik zullen opleveren. Een ander verlichtings project, dat ongetwijfeld eveneens veel belangstelling zal trekken, is het verlichte traject van Texelsebrug tot 50 meter voorbij de Emmabrug. Aan de toegangs wegen tot de stad zullen zeven en een half meter hoge masten geplaatst worden met vlaggen. De heer Steenbergen adviseerde de burgerij om haar versiering In aesthetisch opzicht zo harmonisch mogelijk bij de hoofdversiering te doen aansluiten. Ter vergadering was eveneens aanwe zig de heer H. W. Wieringa, adjunct directeur van het ingenieursbureau J. v. d. Veen uit Den Haag welk bureau van inderdaad een succes bij ieder feest. Ritsevoort 22 - Telefoon 2801 b.g.g. 5708 (Advertentie, lng. Med.) Nu de lente in het land is heerst de Schoonmaak volop in ieder huis. Vele dingen, waaraan geen waarde meer wordt gehecht, worden opge ruimd. Voorzichtig hiermee! Mocht U soms oude foto's of paperassen in handen IS®? anc^ere zaken, van belang wellicht voor de plaatselijke geschie denis: herinneringen aan personen en gebeurtenissen, kijkjes op oude hoek jes in stad of omgeving, foto's van VfTOgere verenigingen, festiviteiten, jubilea, schoolfeesten, congressen, enz. enz Weet dan, dat al deze dingen gaar ne in ontvangst worden genomen en aankbaar aanvaard door het Gemeen tearchief, Langestraat 93, boven de (Jpenbare Leeszaal, telefoon 4242. Drie kinderen van omstreeks 10 jaar me bij het terrein van de gemeente- reiniging een aantal boekjes met ver lopen waardebonnen van een ter ziele Kegane buurtvereniging vonden, heb ben gisteren 50 van deze bonnetjes raison van een dubbeltje per stuk aan de man gebracht. De politie ontdekte de verkoop en zette de actie stop. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat meerdere kinderen in net bezt van de bo 'boekjes zijn <n- öeze zuTen trachten te verkopen. Me dus gewaarschuwd. de Stichting opdracht gekregen heeft de feestverlichting in Alkmaar te doen aan brengen. Teneinde zo gecoördineerd mo gelijk te kunnen werken adviseerde de heer Wieringa de vertegenwoordiger van de buurtverenigingen in Alkmaar, contact op te nemen met de in de des betreffende buurten wonende electrische installateurs, opdat deze zich met een opgave omtrent de aard en omvang van de eventueel in een straat aan te bren gen verlichting, tot hem zouden kunnen wenden. De voorzitter varv de vergadering, de heer W. A. Spruyt, deed dé belangrijke mededeling dat er op gerekend kan worden dat de Stichting voor het stroom- gebruilc der feestverlichting inspringt, uiteraard met enige beperking. Het is mogelijk dat een straat zo intensief ver licht is en wat dit betreft zo gunstig uit de toon valt, dat het niet geheel verant woord zou zijn om de volledige stroom- verbruikskosten voor zijn rekening te nemen. De heer Spruyt deelde voorts mede, dat de buurtverenigingen en eventueel andere gevormde versieringscomité's vóór 1 Mei hun versierings- en verlichtings begroting bil het comité moeten hebben ingediend. Zij die dit tijdig doen komen bovendien in aanmerking voor subsidie, welke evenredig zal zijn met het in het versieringsproject gestoken geld. Een goede tip werd nog gegeven door de vertegenwoordiger van de dienst der plantsoenen. „Zaai 1-jarig zaaigoed" raadde hij. „Tegen de tijd van de stads feesten kan men dan op goedkope wijze beschikken over feestelijke vegetatie". Het zaaien van Afrikaantjes, Petunia's, Salvia's en Rebecca's kon hij aanbevelen daar dit sterke en zeer goedhoudbare planten zijn. Hoeveel hij van de 25000 planten die binnenkort voor de gemeentelijke versie ring beschikbaar zullen komen zal over houden, was hem nog niet bekend, maar het surplus zou z.i, zeker aan de wijken ten goede komen. (Donne) groen versiering zaJ eveneens beschikbaar gesteldd kun nen worden. Men moet er echter reke ning mee houden dat als deze versiering lang bloot gesteld wordt aan direct zon licht, zij snel verwelkt. De heer Linden.ans die de Gemeente Lichtbedrijven vertegenwoordigde drong er bij de electrische installateurs op aan eveneens vóór 30 April de stroomcapaci teit der straatverlichtingen bij hem op te geven. De aansluitingskosten zijn nog niet geheeil geregeld, maar zullen zeer laag zijn. Namens de bewoners van de Hekel straat. het Fnidsen en de omliggende straten werd er op aangedrongen de activiteit van de colporteur van het Huis met de kogel te beperken, daar deze persoon met zijn exclamatie „Hier is de bocht en dó£r het huis met de kogel" het publiek uit de straten „zoog", zeer tot verdriet van de middenstand, aldaar. De voorzitter zelde toe hieraan aan dacht te zullen besteden. Liefde op het eerste gezicht is het on derwerp van de roman van Stephan Zweig en van de naar dit gegeven ver vaardigde technicolorfilm „Vier en twin tig uur uit een vrouwenleven" met Merle Oberon als de dromerige Linda, Richard Todd als de verslaafde en verbeten gokker en Leo Genn in de rol van de evenwichtige auteur Robert Stirling. De laatste vertelt een groepje cafébezoekers over de 24 uur van Linda's leven, waar in zij wanhopig verliefd geraakte op de jongeman die in het Casino van Monte Carlo zijn gestolen geld verspeelt. Een romantisch verhaal in de zwoele omgeving van het speelhuis en de warme nacht van de Cóte d'Azur. En toch een verhaal met werkelijkheidszin. Het rea lisme, waaraan de ontgoochelde en naïe ve vrouw, die zich de redster waande van de jonge speler, niet meer kan ont vluchten als ze hem opnieuw in het Casino ontmoet, gokkende met het geld, dat zijn redding had moeten zijn. Het Vreemdelingenlegioen is voor de Amerikaanse filmindustrie een niet te stuiten bron van inspiratie voor een genre films dat zijn magnetische aan trekkingskracht op het publiek nimmer verliest. En zolang in de bioscoopkas sa's de pegulanten blijven rinkelen, zo lang zal Hollywood het „Legioen'' idea liseren en romantiseren. Zo ook in Fort Algiers. De lieftallige Yvonne de Car lo schrijdt door de film als een Franse spionne. Zij stelt haar verleidingskunst in dienst van het goede doel, een ver raderlijke emir, die zonder ook maar met de ogen te knipperen de bezetting van een Frans fort heeft laten uitmoor den, schaakmat te zetten. Zij slaagt erin te ontdekken wat de emir in zijn be zoedelde schild voert en weet in samen werking met haar amant een overval op de olievelden in Marokko te ver ijdelen. Een verwoed gevecht tussen een Marokkaans leger en het Vreemde lingenlegioen, de decoratie van de hel din van het verhaal en de gebruikelijke love-scène vormen het besluit van deze avontuurlijke geschiedenis welke op valt door enige uitstekende typeringen en een teveel aan opvallende decors. Deze titel doet reeds een zeer sen sationeel filmwerk verwachten en daarin worden de liefhebbers van dit genre dan ook niet teleurgesteld. Het eerste deel: „De fluitende pijl" geeft een felle strijd te aanschouwen. Clark Stuart moet nl. naar Mexico om namens de Ver. Staten, met die staat een handelsverdrag af te sluiten. Maar luitenant Escobedo geeft zijn handlangers opdracht te voorkomen dat Stuart aankomt. Verder wil men de Indianen overtuigen dat de komst van Stuart niet vredelievnd is. De ka ravaan wordt dan ook aangevallen, maar Stuart en zijn mannen worden op geheimzinnige wijze na tal van ge vechten ontzet door een ruiter op een gevlekte hengst. Een nieuwe sensatie. En na vele echt ..helse" avonturen wordt dan toch Maar dat kunnen de bezoekers in het tweede deel: „De Dodensprong" vanaf Maandag gaan zien, waarbij dan nog als extra nummer komt: „De gedropte spion", een film die zeker in dat ka ler zal passen. Behalve door de journaals wordt de 1 Iers hiervan hadden terdege rekening 'ilm ingeleid door een zeer dwaze j gehouden met de beurs van de vrouw •omedie in het beproefde genre, waar- resp. echtgenoot!) De Italiaanse vrouwen, hebben de naam mooi te zijn en Maria Canale is mooi. Zelfs als eerzaam huisvader van vijftig, zittend op derde rij parterre, zoudt ge er nog een oogje aan wagen. Ware zij niet zo met uiterlijk schoon gezegend geweest, er zou haar veel van 'wat U thans in dit liefdesverhaal van hartstocht en trouweloosheid wordt geschilderd, be spaard zijn gebleven. Want nu zijn er twee broers, overigens prima kerels, die haar beiden minnen en wel met een vurigheid, die aan gene zijde van de Alpen te doen gebruikelijk is. Dit doet al dadelijk het vermoeden rijzen, dat er zowel letterlijk als figuurlijk brokken zullen vallen en dat gebeurt ook, wan neer zich een derde minaar op de voor grond dringt, die haar a tout prix wil bezitten, maar die wordt tussen de be drijven door vermoord. Dan zitten we meteen te midden van de complicaties en laten we eerlijk wezen aan spanning, aan emotie is er geen gebrek. Dit duurt in deze voortref f lijk geregis seerde film tot de laatste meter voort en als Maria Canale zich na een wrede scheiding van vijf lange en bittere jaren toch in de armen van Marcello Mastroian- ni kan werpen, hebben we daar niet slechts vrede mee, maar het stemt ons zelfs tot verheugenis. Voor het preten tieloze publiek een film, die meer geeft dan het volle nond. Het journaal van Week tot Week opent met de adembenemende en af schrikwekkende beelden van de ont ploffing der eerste waterstofbom. Daarna zien we Marie Besnard na 5 jaar voorarrest op vrije voeten en en kele sportgebeurtenissen, die het hart van de Engelsman plegen te beroeren: Oxford—Cambridge, Grand National en de voetbalontmoeting EngelandSchot land. Het buitenlands journaal van Poly goon behandelt vrijwel dezelfde on derwerpen en voegt daarbij de mo lestatie van de Franse minister Pleven op de P^ace d'Etoile in Parijs. Het binnenlands nieuws van Poly goon brengt de opening van de nieu we rijksweg A'damUtrecht in beeld verplaatst ons naar de kindershow in Haarlem en laat ons getuige zijn van de voetbalwedstrijd BelgiëNederland in het Deurne-stadion te Antwerpen. 35. Juffrouw Klara Kruidnagel zet te de deur op een kier en vroeg tame lijk bits wat de reden was van dit nachte- chtelijk misbaar. „Honderdmaal verge ving. juffrouw Kruidnagel, omdat we u in uw nachtrust hebben gestoord. Maar het betreft hier een héél belang rijke zaak. Kan u ons ook mededelen t meneer Simon Snuffel thuis is..?" vroeg Jimmy, zo beleefd mogelijk. Juf frouw Kruidnagel had moeite de in haar opwellende verontwaardiging de baas te blijven. Kwamen die twee man nen haar om zó iets lastig vallen? Werd ze daarom met zoveel misbaar uit haar bed gehaald? „Néé," zei ze kwaad, „néé, die is niet thuis, die moest er van nacht voor zijn krant op uit. Maar moesten jullie mij daarvoor zo aan het schrikken maken? Wat is dit? Is dit soms een grap van de heren? Als dat zo is, dan noem ik dat een verregaand schandaal..!" Jimmy en Karei Kruk as stonden om strijd van neen te knik ken. „Nee juffrouw, néé heus niet. Maar we moesten weten of meneer Snuffel al of niet'thuis was. Dat was voor heel Wilgenwolde van het aller hoogste belang, voor héél Wilgenwol de begrijpt u. En doet u ons nu maar een plezier en vergéét ons bezoek. Spreek er met niemand over, óók niet met meneer Snuffel als die thuis komt. Dat zou het heie onderzoek in de war kunnen sturen." Jimmy had dit zo ernstig en met zoveel nadruk gezegd, dat de juffrouw van de dro gisterij er toch een beetje van onder de indruk was gekomen. Zij beloofde dat zij haar mond zou houden en toen sloot zij haar deur. die zij stevig af grendelde. Leonid Andrejew (18641917) is reeds lang dood, maar de vertelling, die deze Rus over Judas Iskariot schreef, zal onvergankelijk blijven. De naam van deze Apostel, die zijn Meester voor dertig zilverlingen verried, zal de eeuwen door berucht blijven, elk volk zal die naam met verachting uitspreken en met verschrikking terugdenken aan het lot van deze man, die nochtans door berouw gedreven, de hand aan zichzelf sloeg. Het is de grote verdienste van Andrejeiv geweest, dat hij als het ware de figuur van Judas psychologisch heeft ontleed en ons daarbij een geheel andere visie op de psyche van deze verrader heeft gegeven dan eeuwen lang werd aangenomen. In vroeger tijden zag men hem als een zwarte figuur tegenover de witte onschuld van zijn Meester. In deze opvatting kwam echter in de tweede helft van de vorige eeuw een kente ring en begon men te begrijpen, dat Judas een Apostel was als de ande ren, alleen sterker behept met de eigenschappen der jalouzie, die hij zelf nog koesterde. Hij voelde zich steeds achteruit gezet en het was dit min derwaardigheidscomplex, dat hem deed besluiten Christus aan te bren gen bij het Sanhedrin. De daarop vol gende gebeurtenissen namen echter een geheel andere wending dan Judas had gewild en hoewel hij als overwin naar uit het conflict te voorschijn kwam, kreeg hij berouw en wilde de schuld van het lot van Christus op het Sanhedrin schuiven. Andrejew zag in Judas Iskariot de Judas, die in ons allen leeft, omdat wij allen met deze zonde behept zijn en voor ons slechts God's barmhar tigheid overblijft. Op waarlijk grootse wijze heeft Schola Publica gisterenavond het win terseizoen besloten. Het was de uiterst bekwame voordrachtkunstenaar Ben van Hest, die op een even voor treffelijke als ontroerende wijze de vertelling van Andrejew heeft voorge dragen en daarmede de aanwezigen heeft ontroerd. Het verhaal van het lijden des He ren, zoals wij dat o.a. in het Evan gelie van Mattheus beschreven vin den, kreeg door de wijze, waarop het door Ben van Hest werd voorgedra gen, waarlijk leven. Van Hest schliderde ons voorts niet alleen de persoon van Judas, hij te kende ook ragfijn diens gedachtengang de zege, doch ook de smart en het berouw van deze man, die nochtans - zoals gezegd - door alle eeuwen heen veracht zal blijven. De vlote, boeiende, soms weerga loze wijze, waarop Van Hest zonder enige hapering of verspreking An- drejew's verhaal uitbeeldde, stempelen hem tot een voortreffelijk en nog veelbelovend kunstenaar. In het tweede gedeelte van de avond declameerde deze Hagenaar een fragment uit het werk van Dos- tojewski, „De gebroeders Karamazoff" getiteld „Christus en de Groot-Inquisi teur", waarbij de vraag wordt gesteld, hoe - wanneer op dit moment Chris tus wederom in mensengedaante op aarde zou terugkomen - Hij over Zijn Kerk en vooral over het menselijke er in zou oordelen. De grote Russische literator heeft deze vraag beantwoord en het men selijke en onvolkomene in de Kerk aangetoond. Hij goot dit in de vorm van een ontmoeting tussen een Groot- Inquisiteur uit de 15de of 16de eeuw en de gekerkerde Christus. Ook dit verhaal droeg Van Hest op onnavolgbare wijze voor, waarbij hij een scherp contrast, opriep tussen het snijdend requisitoir van de Inquisi teur en de zwijgende Christus, wan neer de laatste midden in de nacht in zijn kerker wordt gewekt en daar zijn Meesterschap moet bewijzen. In dit werk heeft Dostojewski niet alleen de ziel van het Russische volk doch ook zijn eigen leed verweven en ons voort de mens als zwak en min derwaardig getekend, de mens, die zo groot en verheven had kunnen zijn. Op de laatst gehouden gemeenteraads vergadering te Limmen is 'n voorstel van burgemeester en wethouders aange nomen tot het verlenen van medewer king aan een sociaal-wetenschappelijk onderzoek in de gemeente, in het ka der van de econnomische en stedebouw- kundige ontwikkeling in Zuidelijk Noord Holland. Het onderzoek geschiedt onder lei ding van prof. Segers uit Nijmegen e" zal voor zover het Limmen betref! f 1300.— kosten. Voor de verbouwing van de R.K- meisjossciiool werd f 28.000.— uitge trokken alsmede een bedrag van f 540t' voor leermiddelen. Voorts werd de subsidie aan het Ko ningin Wilhelminafonds tot een bedra:; van 1 cent per inwoner verhoogd. Aan het comité „Limmen mozaieken- dorp" zal een geldelijke bijdrage van f 100.worden verleend. Gedeputeerde Staten zullen verzochl worden hun goedkeuring te verlene i aan de verhoging van de jaarwedde de, wethouders tot een bedrag van f 500.— Gisteravond is in De Oude Her berg een selectie toegepast met be trekking tot de titelstrijd om hel persoonlijk biljartkampioenschap, eerste klasse libre van het district Alkmaar en Omstreken. Van het vijftal dat Donderdagavond nog tot de kanshebbers kon worden gere kend, zijn slechts drie spelers over gebleven, te weten Wim de Vries, Gerrit van der Berg en Jaap Zwart. Wim Barten en Cor Haakman vie len af daar zij hun partijen, resp, tegen Jaap Zwart en Jo de Vries verloren. Het was geen schande dat Cor Haak man de punten en de eer aan Wim de Vries moest laten. Na zeven beurten had de Bergenaar reeds 124 caram boles bij elkaar gebracht. Haakman, geschrokken van dit geweld, had toen met 12 caramboles reeds een vrijwel onoverkomenlijke achterstand in te halen. Niettemin zette hij dapper door, liep behoorlijk in toen De Vries even een inzinking kreeg en het scheen dat hij, toen de stand na 11 beurten 139 tegen 83 in het voordeel van De Vries was, dat Haakman toch nog een kans zou krijgen. Precies op tijd her stelde De Vries zich om na achttien beurten de 200 vol te maken. Haak man was op 106 blijven staan. Gerrit van der Berg ging tegen Cor van der Molen nog sneller van start. Na vijf zwakke beurten scoorde hij achter eenvolgens series van 32 en 59 en na tien beurten kon ook deze Bergenaar zich met een voorsprong van 143—56 vrijwel zeker van de overwinning weten. Wel verslapte hij even, maar hoewel Van der Berg toch nog 24 beur ten nodig had, bleef Van der Molen om hartelijk valt te lachen. Zo tegen Pasen wenst iedere vrouw zich iets nieuws aan te schaffen. Bij de een is dit een mantel, japon of het hoedje, bij de ander is hel een kleine accessoire, die dienst moet doen om er met Pasen een beetje anders uit te zien dan gewoonlijk. Al deze mogelijkheden om als ons klimaat tenminste een beetje wil meewerken er de volgende week op z'n Paasbest uit te zien, waren Donderdag op de „Modeflits" van V. en D. aanwezig. De japonnen, mantels, hoedjes enz., die de verschillen de mannequins ivaarbij één werkelijk beeldschone met zilverig glan zend haartoonden, zullen vele dames in de verleiding hebben ge bracht meer aan te schaffen dan zij oorspronkelijk van plan waren. vierde hier hoogtij. Een matrozenjurk compleet met kraag en stropdas, ver schillende aardige blouses, rokken aan twee kanten draagbaar, alle gemaakt van dit sterke materiaal, zijn zeker fleurige en prettige kledingstukken om door het jonge meisje en de jonge vrouw deze zomer met plezier te wor den gedragen. Er waren veel marine-met-wlt-com- Want deze „modeflits" gaf weei een uitstekend beeld van de huidige voor- jaars- en zomermode en de samenstel- [fleurige en prettige kledingstukken 1 arc RIovstqm Vioil/lftri vnlrnnJnn <-> wi liné Innn,» .1 Poplin, de mooie veredelde katoen, binattes. Vooral de mannequin met de grote maat, die zelfs een vrn moeilijk figuur had, stond uitstekend met de rechte ceintuurloze jasjes, waarbij ze smaakvolle eenvoudige hoedjes in wit- marine droeg. Het mauve-kleurige zijden pakje was echter voor deze maat een vergissing. Van de mantels vonden we de wit grijze wollen swagger en de grijs-zijden ottoman jas werkelijk zeer aan te be velen. Onder de laatste werd een lief roze-grys japonnetje van Zwitsers katoen gedragen; het roze met grijze hoedje maakte het tot een smaakvol geheel. Voor de sportleven waren er nauwe broeken van poplin en felkleurige tuin- pakken. De korte plooirokjes voor het tennisveld werden afgewisseld door eenvoudige tennis jurken (die misschien als tegenstelling?) iets te lange rok ken hadden. Voor middenzomer zijn de aller aardigste imprimé's met boothals en bijpassende jasjes zeer geschikt en hel witte piqué jurkje bedrukt met zwarte motieven, had door de originele hals afwerking en de goed vallende rok be paald allure. Het was ditmaal werkelijk een zeer geslaagde modeflits. HENDRINE die deze week beslist niet in zijn sterk ste vorm speelt, op 134 staan. Wim Barten was zich zelf niet toen hij gisteravond zijn partij tegen Jaan Zwart begon. Zelfs zijn gewoonlijk z sterk gespeelde bandstoten misten d juiste maat en na acht beurten had b i slechts even zoveel caramboles verzE - meld. Zwart had van dit falen ee'' dankbaar gebruik gemaakt om tot i uit te lopen. Wel werd die voorspron later iets kleiner, maar geen moment heeft Barten zijn rivaal voor de titel kunnen benaderen. De Alkmaarder Ier- de tenslotte het hoofd in de schoot, verdedigde zich hoegenaamd niet meer, met het gevolg dat hij na 30 beurten toen Zwart met 179 tegen 114 voor stond, kansloos was. Vier beurten In ter sleepte Zwart voor de vierde maal twee winstpunten in de wacht waai - door hij tot de candidaten voor de titel blijft behoren. De twee laatste partyen van Vrlj- dagavond, Jo de Vries—Cor Heyn en Cor van der MolenCor Heyn waren niet meer van invloed op de strijd oi de titel. Jo de Vries versloeg zijn te genstander met een grote voorspron van 91 caramboles na 26 beurten, marr Cor Heyn won het treffen tegen Cc r van der Molen, die daardoor naar alle waarschijnlijkheid wel op de laatsla plaats zal blijven. De uitslagen luiden: W. de Vries 200 18 44 11.11 C. Haakman 106 18 24 5.t3 C. van der Berg 200 24 33 8.33 C. van der Molen 134 24 22 5.53 J. Zwart 200 34 29 5.83 W. Barten 144 34 28 4.23 J. de Vries 200 26 36 7.69 C. Heyn 109 26 21 4.07 C. Heyn 200 36 26 5.55 C. v. d. Molen 141 36 26 3.92 De stand luidt thans: W. de Vries 5 4 0 1 3 C. v. d. Berg 5 4 0 1 3 J. Zwart 6 4 0 2 8 J. de Vries 5 3 0 2 6 W. Barten 5 2 1 2 5 C. Haakman 5 2 1 2 5 C. Heyn 9 1 0 4 2 C. v. d. Molen 6 0 0 6 0 Het eerste heren-elftal van AVA speelt Zondag een zeer belangrijke uit wedstrijd tegen Tonegido. Als deze wedstrijd een of twee winstpunten gaat opleveren, mogen de Alkmaarders zich kampioen noemen van de eerste klasse van het Noordhollands Handbal Verbond. Ook de dames brengen een bezoek aan Tonegido, evenals de heren reserves. De dames van AVA 2 spelen op eigen veld tegen Vlug en Vaardig en de adspiranten b verlenen gastvrij heid aan CSV b. Spanje heeft besloten zijn consulaat te Gibraltar met ingang van 1 Mei te sluiten. Vermoedelijk is deze maatregel genomen wegens de Britse weigering het bezoek van koningin Elizabeth aan de stad te laten vervallen. Koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh zijn met het jacht Gothic" te Colombo op Ceylon aangekomen.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 3