Vervolg stadsnieuws COLBERTCOSTUUMS Uit de Alkmaarse Raad Gerrit v. d. Berg greep de titel in laatste partij Lezers spreken Wessels versloeg Hoogland in driebanden-partij JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Het Ziekenhuis Biljartkampioenschap, le klasse libre ft Wim de Vries eindigde op tweede plaats BURGERLIJKE STAND ONZE GROTE KLEURWEDSTRIJD Eieren zoeken „ergens" in de stad STEMMEN BIJ VOLMACHT VOOR RELIGIEUZEN CINEMA AMERICAN De Helse karavaan Oogst van de straat UNIFORMACTIE VAN SOLI DEO GLORIA De eerste Pinksterbloem en drie vroege zwaluwen Belgische schooljeugd naar de Kaasmarkt DE passe-partouts van 5 per persoon werden door enige raadsleden te duur gevonden, maar er werd ander zijds op gewezen, dat men zich voor dit bedrag zevenentwintig dagen lang aan feestvreugde te buiten kan gaan en dat dit zeker goedkoop is voor men sen die er geen bezwaar tegen hebben op één avond meer dan de helft van dit bedrag voor een schouwburgvoor- stolling uit te geven. Wordt penthalon een Alkmaarse zaak? DE agenda bevatte ditmaal slechts veertig punten en het was te ver wachten, dat men er na een middag en een avondzitting met een beetje zelfbeheersing wel doorheen zou kun nen komen. DINSDAG 13 APRIL 1954 Pm toen de laatste carambole in het tornooi in het biljartkampioenschap eerste klasse libre van het district Ajkmaar en Omsreken, dat in De Oude Herberg te Heiloo werd gehouden, was gemaakt, was de beslissing gevallen. In de laatste party, waarvoor vele biljartliefhebbers acte de presence hadden gegeven, gingen Gerrit van der Berg en Jo de Vries volkomen gelyk op. De Vries had alleen kans op de titel als hy deze partij in een zeer klein aantal beurten in zijn voor deel zou beslissen. Na veertien beurten had hy echter nog ongeveer tachtig caramboles te maken waarmee zyn kans op de titel volkomen was verkeken. H^t gevolgd was dat zyn concentratie verslapte, gemakkelyke ballen werden jrmist en Van der Berg na 34 beurten winnaar van de party en van het tornooi u tl. 37. „Ik moet allebei de heren ver zoeken met mij mee te gaan naar het hoofdbureau en daal* zou ik gaarne nader ingelicht worden over hetgeen de heren ervaren hebben", zei com missaris Meubel op een nog al plech tige toon. „Stapt u dan maar in mijn auto", antwoordde Karei Krukas, die het een hele eer vond om zo'n hoog personage in zijn auto te mogen ver voeren. Het was maar een klein eind je naar het hoofdbureau en daardoor kreeg Jimmy geen gelegenheid tegen Karei Krukas te zeggen, dat hij voor al niet te veel mocht prijs gevr Het liefst had Jimmy de politie in het ge heel niet in de zaak gemengd. Hij beschouwde het Wilgenwoldse poli tiecorps als een' stelletje nullen en nietsnutten en de grootste van allen was naar Jimmy's mening de com missaris zelf. Binnen gekomen, zette de commissaris zich achter zijn bu- reau-ministre en vroeg op fgemeten toon wat de heren hem te vertellen hadden. Jimmy nam toen dadelijk het woord. „Niet heel veel, meneer de commissaris", zei hij, op een enigzins spottende toon. „U bemoeit zich, als ik zo vrij mag zijn dit te zeggen, iets te vroeg met ons onderzoekingswerk. Als u ons nog twee of drie dagen -spijt had gegeven, zouden wij u vermoedelijk de hele dievenbende uitgeleverd hebben. Ik ben bang, at er nu een lelijke kink in de kabel *1 komen..." Zowel meneer Meubel als Karei Krukas zagen Jimmy met ver bijstering aan. vanaf f 89.— tot f 175.— Alle veranderingen worden gratis op eigen atelier verricht Fa. H. S. CLOECK, Kledermakers, Laat 110-11 2, Alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) Gerrit van der Berg eindigde dus op de eerste plaats. Hoewel zijn overwinning in de laatste partij aan een zijden draad heeft gehangen, zijn wij van mening dat de titel terecht is gekomen bij de speler die er gezien zijn capaciteiten en presta ties in dit tornooi de meeste aanspraak op mocht maken. Voor Jo de Vries was de spanning na tien beurten verdwenen. Zijn naamgenoot Wim de Vries, die in de voorlaatste partij een overwinning behaalde op Wim Barten. zat echter op hete kolen. Deze Bergenaar was name lijk altijd nog candidaat voor de titel. Daarvoor was nodig dat Gerrit van der Bérg zijn laatste partij verloor. Jo de Vries kon zich na zijn uitstekende start echter niet meer herstellen en Van der Berg zegevierde ten slotte met een ver schil van slechts vijf caramboles. Na mens het districtsbestuur sprak de heer N. van der Schild na aflooo van dit uitermate spannende tornooi woorden van cïank tot de organiserende vereniging De Oude Herberg en de heer en mevrouw Jansen die zeer veel tot het welslagen van deze wedstrijden hebben bijgedra gen. Daar G. v. d. Berg binnenkort gaat emigreren, zag hij af van deelneming aan de gewestelijke kampioenschappen welke aan het einde van deze maand te Den Helder worden gehouden. Naar alle waarschijnlijkheid zal nu, Wim de Vries, cie op de tweede plaats eindigde, het district Alkmaar bij deze kampioen schappen vertegenwoordigen. De laatste uitslagen luiden: W. de Vries 200 27 32 740 W. Barten 139 27 21 5.14 G. v, d. Berg 200 34 37 5.88 J. dé Vries 195 34 41 5.73 De eindstand is: G. v. d. Berg 77 6.13 12 W. de Vries 63 6.80 10 J. Swart 53 6.11 10 J. de Vries 69 6.15 8 C, Haakman 42 5.83 5 W Barten 30 5.04 5 C. Hein 27 5.09 4 C. v. d. Molen 32 4.76 2 Kolommen betekenen hoogste serie, gemiddelde en matchpunten. Paastornooi van WV Daar het Paas-tornooi steeds meer belangstelling trekt en gezien het grote succes dat verleden jaar weer werd geboekt heeft de Alkm. Schaakclub V. V. V. besloten ook dit jaar weer dit tornooi te organiseren en wel op Zaterdag 17 en Maandag (2e Paasdag) 19 April. Op de le Paasdag wordt niet gespeeld om die spelers, die niet op Zondag willen spelen ook in de ge legenheid te stellen aan dit tornooi dèel te nemen. Gespeeld zal worden in groepen van vier, verdeeld in hoofd-, eerste, twee de en derde klasse en een jeugdgroep. ALKM. SCHAAKCLUB V.V.V. In de onderlinge wintercompetitie werden Maandagavond de volgende re sultaten behaald: le klasse: A. SchaapsG. Groene- woud lkJ. de WaalJ. Maats 0— 1, G. Boon—A. Vis en D. Appel Sr— H. Dagelet afgebroken. 2e klasse: P. Groenenberg—J. Schuur man 1—0, F. v.d. Vliet—F. Bosch 1—0. J. Bastiaanse— P. Holzmann 0—1; F. J. HolL. Nyman VuVo, F. BoschF. Faber 0—1. 3e klasse: F. SchultzJ. de Wolf H- Wesse'.son—J. Kloppenburg 1 —0, H. LansenH. Paulissen Vaxh- G. v. d. Berg, uit Bergen, die als eerste in het tornooi eerste klasse libre van het district Alkmaar eindigde. Foto Jaap Schoen). GeborenQuirinus, z.v. C. G. Sinnige en A. Mienis; Aloysius A. J. M., z.v. J. Huisman en G. T. F. Smeets; Robert, z.v. M. J. Zwijnenberg en J. A. de Vries. Overleden: Christiaan Keizer, 81 jaar, wed. v. J. Blokmaker; Bertus C. Pan- horst, 46 jaar, geh. m. F. L. Nijenhuis. De kleurtekening moet UITERLIJK 20 APRIL a.s. worden ingezonden. DE ALKMAARSCHE COURANT (Advertentie, Ing. Med.) Vannacht zullen „ergens in de stad'1 honderd stenen eieren worden ver stopt. Waar dat „ergens" precies is zal Woensdagmorgen om 8 uur voor de B en W zelfbedieningswinkel worden bekend gemaakt. "Iedereen, die een ste nen ei inlevert krijgt daarvoor vijf ech te eieren terug. Theoretisch zou 'n vre selijk handige knaap dus vijfhonderd eieren kunnen bemachtigen, maar wij vrezen, dat de concurrentie van andere eierenzoekers wel te groot zal zijn om dit mogelijk te maken. In antwoord op de vragen van het Kamerlid Jac. Groen of de minister zijn mening kenbaar wilde maken omtrent het door burgemeester en wethouders te Alkmaar genomen besluit, dat de re ligieuze zusters van het St. Elisabeth- ziekenhuis en huize St. Augustinus niet als huisgenoten in de zin der wet mo gen worden beschouwd en als zodanig niet gerechtigd zijn hun stem voor de verkiezingen bij volmacht te laten uit brengen, heeft de minister geantwoord dat hij op dit besluit, ook al zou het on juist zijn, geen invloed zal uitoefenen. Desbetreffende zaak dient uitsluitend door B. en W. en door niemand anders geregeld te worden. Nadat drie dagen het eerste deel van de sensationele film: De Helse Kara vaan I velen in grote spanning had beziggehouden, volgde Maandagavond het tweede deel, dat tot en met Don derdag wordt vertoond en als onder titel draagt: „De Dodensprong". Dit tweede deel is zo mogelijk nog sensationeler en spannender dan het eerste. Na vele boeiende taferelen, waarin ook de onbekende ruiter weer optreedt en de gevangenen op het al lerlaatst worden bevrijd, kan Stuart het contract tekenen en naar het Oos ten terugkeren. En de eenzame ruiter op het gevlekte paard blijft achter. Ray Corrigan en Hoot Gibson (een oude bekende) speelden uitstekend in dit genre. Dit tweede deel wordt in geleid door een extra nieuwe film, die volkomen in dit kader past en die de niet minder sensationele titel draagt van: „De gedropte spion". Dat ook hierin de spanning niet ontbreekt, is licht te-begrijpen. Gevonden en aangegeven over het tijdvak van 1 tot en met 7 April 1954 en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar op kamer 14, iedere Maandag, Woensdag en Vrijdag van 16.30—17.30 uur. Kop van fietsbel, armbanden, wan ten, kolenzakken, portemonnaies, kop lamp, kettinkje, sleutels, dameshoed, riem, handschoenen, handdoek en zwembroek hondenpenning, gummibal, vulpen, padvindersriem, alpino, kinder shawl, pakje met inhoud, autoband, petje, geldsbedragen, zadeldekje, kin dertasje, rozenkrans, tabakszak, 4 kleu- renpotlood, breinaald, shawl, blouse, porbel, kaartje me,t wasknijpers, pakje shag, springtouw. De 5000.voor de uniformen van Soli Deo Gloria zijn vol. Met groot enthousiasme wordt thans gewerkt om de laatste benodigde gelden binnen te halen. Daar de uniformen aan het eind van deze maand besteld moeten worden, doen bestuur en Actie-comité een beroep op U NU Uw geld te storten op girono. 6102 van De Twentsche Bank te Alkmaar. Het is nog geen Pinksteren, maar het eerste Pinksterbloemetje, groot als een vingernagel, werd gistere htend bij ons gebracht door de achtjarige Lue Bosch van de Mauritskade. Hij had 't bloemp je gevonden op een stuk land bij de Anna van Buurenstraat. Andere lenteboden zijn vanochtend gezien door de aannemer G. Moejes aan de Molenkade. Het waren drie zwalu wen die waarschijnlijk Alkmaar tot hun zomerresidentie zullen uitkiezen. Volgens een bericht van de Alge mene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer zullen dit jaar in het kader van de BelgischNeder landse culturele accoorden onder aus piciën van het Belgische ministerie van Openbaar Onderwijs voor de schooljeugd onzer Zuiderburen vier reizen naar Nederland per zogenaam de „radio"trein" worden ondernomen. Een ervan, die op 4 Juni, zal de jonge reizigers brengen naar de Kaasmarkt te Alkmaar en naar de Afsluitdijk. onkostenrekening al tot een bedrag van drie ton was opgelopen. De burgemeester gaf een enthou siaste beschrijving van een historische tentoonstelling, welke door een twee tal bij uitstek deskundigen verzorgd zou worden, maar dat zou weer een offer van 18000 vragen en waar het aantal bezoekers maar op een paar duizend geschat werd had een raadslid berekend, dat deze expositie de stad op een bijdrage van ongeveer -f 18 per bezoeker zou komen. Dat leek wel een beetje gewaagd experiment, maar de burgemeester, die Alkmaars glorie zo enthousiast uit een wist te zetten, dat hij zelfs een applausje bij open doek kreeg, kwam tot de conclusie, dat het allemaal wel zou meevallen en dat geen kosten ge spaard mochten worden om Alkmaars feest niet alleen in het teken des ver- maaks te zetten, maar voor geheel Ne derland te demonstreren, dat wij hier ook op historisch gebied het beste kunnen presteren. Hij wilde al die kunstschatten niet in een brandbaar gebouw op het feestterrein exposeren en de heer De Zeeuw bepleitte daarom het Raadhuis daarvoor in te richten. Er zijn te veel Alkmaarders, die het niet kennen omdat zij er alleen op hun trouwdag geweest zijn en toen uitslui tend naar de bruid hebben gekeken, maar de burgemeester had het Stede lijk Gymnasium een veel betere expo sitieruimte gevonden. Dat het Sportpark financiële risico's voor de daar te houden feestelijkheden zou dragen achtte de burgemeester geen bezwaar, al was 't alleen maar omdat er eigenlijk geen risico's zijn, wijl tegen bijna elke denkbare en on denkbare tegenslag een verzekering is gesloten. De f 4000 voor de demonstraties der dit jaar jubilerende brandweer wilden de heer Otten en enkele zijner volge lingen niet voteren zolang de branden de ontslagkwestie in het Alkmaarse corps nog altijd niet geregeld was. Het was de Raad wel duidelijk, dat het oprakelen van dit vuurtje met het flaatsmg van deze stukken oetekenl met, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan echter van algemeen belang en ztf ziet ze gaarne zoveel mogelijk met volle naam ondertekend. Geachte Redactie, Dezer dagen las ik uw artikelen over de oprichting van het Centraal Zie kenhuis. Hoewel ik met al de details daarvan uit de aard der zaak niet op de hoogte ben, geloof ik toch dat U een belangrijk iets vergeet. Namelijk dat het Centraal Ziekenhuis er nog niet zo gauw gekomen was, als daar niet het belangrijke legaat geweest was van wijlen mevrouw Van der Oord en daarna zijn pogingen in het werk gesteld om het verder be nodigde bedrag bij elkaar te krijgen, waarbij van r.k.-zijde veel tegenwer king is geweest, want in het oude zie kenhuis was toen, geloof ik, nog geen klasseverpleging en in het St. Elisa- bethziekenhuis wel. Eerst na veel strijd en discussie in de gemeenteraad is het er gekomen en daar ik in dit ziekenhuis meer dan eens onder be handeling ben geweest, kan ik niet anders dan met grote dankbaarheid aan de oprichting van het Centraal Ziekenhuis denken, want de behande ling was en is boven alle lof verheven. Ook wilde ik nog even terugkomen op uw artikel enige tijd geleden ge plaatst over de Cadettenschool. U heeft toen verzuimd te vermelden dat wij len koningin Emma met het toen nog jonge prinsesje Wilhelmina de ope ning daarvan bijwoonde. Ik weet dit zo goed omdat ikzelf toen nog op de lagere school was en wij als schoolkin deren een lied moesten zingen. Ik ben nu al een oude dame, maar heb nog altijd een mooie herinnering daaraan, en ik zou het lied nog woordelijk voor U kunnen zingen. U vriendelijk dankend voor de plaatsing, Hoogachtend, EEN LEZERES. (Het legaat van 100.000 van mevr. Van der Oord was reeds in het bezit van regenten van het oude stadszie kenhuis en kwam bij de bespreking van de inzameling voor het nieuwe dus niet in bespreking. De ingebruikstelling der voormalige cadettenschool als militair opvoedings instituut staat natuurlijk geheel buiten het kader der thans gepubliceerde artikelen. Red.) stadsfeest niets had te maken, zodat de f 4000 met op vier na algemene stem men ter beschikking werden gesteld. De grootste oppositie ging uit naar het feit, dat men de Alkmaarse jeugd, die in den beginne helemaal niets zou krijgen, thans voor een totaal bedrag van 5000 een leeswijzertje of boekenleggertje wilde aanbieden en het wil ook ons voorkomen, dat de jongens en meisjes wel een beetje ar melijk bedeeld dreigden te worden. Mevrouw KosterSchouw betreurde het, dat zij in het feestschuitje zat en er niet meer uit kon. Zij had nog maar kort geleden een fraaie collectie aarde werk in de vorm van bekertjes en schoteltjes met inscriptie in de raad zaal geëxposeerd en beklaagde zich te recht over de uitslag van haar pogin gen de jeugd door een blijvende her innering in de algemene feestvreugde te laten delen. Natuurlijk staan er wel wedstrijden en andere vermakelijkheden op het programma, maar er moest toch ook iets zijn, dat minder vergankelijk is dan de herinnering aan een gezellige feestdag. Omdat vele kinderen vooral de kleinere niet lezen en geen boeken hebben om er wat in te leggen, had zij veel groter verwach tingen van een kopje of schoteltje met inscriptie, desnoods een lepeltje als dat niet te veel gevraagd was. Haar betoog werd door velen onder steund en wij geloven ook dat een reep chocolade met passend opschrift op de omslag nog met meer enthou siasme zou worden ontvangen dan een boekenleggertje, maar er is niets ver gankelijker en van kortere duur dan chocolade in kinderhanden. Wij weten uit ervaring, dat een be kertje of bordje op feestelijke dagen enthousiast mee naar huis genomen wordt en als het niet voortijdig in scherven valt voor het gehele leven een prettige herinnering zal blijven. Misschien kan er op al dat geld voor de attracties der grote mensen hier en daar iets bezuinigd worden opdat Alkmaars jeugd niet zo stiefmoederlijk bedeeld wordt als thans in het voorne men heeft gelegen. De heer Bakker bepleitte de feeste lijkheden met de stadhuisklok in te luiden. Hij bleek niet de enige te zijn, die in goed vertrouwen aanneemt, dat er een bruikbare klok in het torentje hangt. Hij had die nog nooit horen lui den en wist ook niet waar de klepel hing, maar men zal zo spoedig moge lijk onderzoeken of de klok nog geluid geeft als er aan het touw wordt ge trokken. In een volgend artikel zullen we nog enige andere voorstellen bespreken. De biljart-penthalon welke deze week in het Wapen van Haarlem wordt gehouden schijnt een Alkmaarse aan gelegenheid te zullen worden. Na twee wedstrijdavonden staan Henk Hoogland en Gerrit Wessels resp. met 12 en 10 matchpunten aan de kop, terwijl Cor Brandjes en Jan Peetoom het niet ver der dap vier matchpunten konden brengen. Hierbij dient men echter te bedenken dat Peetoom 2 wedstrijden minder heeft gespeeld dan Hoogland. Het mag dan waar zijn dat de tech nische capaciteiten van een Jan Peet oom verder reiken dan die van Henk Hoogland, vast staat dat de Alkmaar der een voortreffelijk wedstrijdspeler is. keihard en niet pit zijn concentratie te brengen. Peetoom moest dat ontdek ken in do partij kader 57/2 welke hij gisteravond tegen Hoogland moest spe len. Normaal gesproken zou Peetoom zonder meer de partij hebben moeten winnen. Hoogland stond hem echter nauwelijks de helft van het aantal te maken caramboles toe. In de partij driebanden moest Peetoom eveneens zijn meerdere in Hoogland erkennen. De enige die Hoogland gisteravond kon weerstaan was Gerrit Wessels, die met een verschil van sleehls één carambole na 46 beurten zegevierde in een uiter mate spannend driebanden-gevecht Wessels heeft zijn winstpunten gister avond wel uit het vuur moeten slepen. Ook tegen Brandjes zegevierde hij met 30 tegen 29 in een partij driehanden en de 300 caramboles libre won hij van de Uitgeester met een voorsprong van 49 punten. De uitslagen luiden: Bandstoten Wessels 72 28 11 2.57 Peetooom 75 28 11 2.67 Libre Wessels 300 11 89 27.27 Brandjes 251. 11 61 22.81 Kader 57/2 Hoogland 150 14 48 10.71 Peetoom 78 14 36 5.57 Driebanden Wessels 30 56 4 0.535 Brandjes 29 56 3 0.517 Hoogland 29 46 3 0.630 Wessels 30 46 5 0.652 Hoogland Peetoom 30 44 5 0.681 18 44 3 0.409 De stand luidt: Hoogland Wessels Peetoom Brandjes 8 6 2 12 9 5 4 10 6 2 4 4 7 2 5 4 ZIJ, die door de burgerij zijn uitver koren om het zware juk van het stadsbestuur te dragen, zijn kinderen geweest en iets van dat spontane kin derlijke is hen uit het verleden bijge bleven. Zij kunnen bijvoorbeeld van ganser harte meeleven als er een uit de kring jarig is en tijdens de debat ten zo nu en dan eens omkijken als er iemand de zaal binnenkomt, vol ver wachting, dat een taart met branden de kaarsjes door een vriendelijke bode zal worden binnengedragen. Helaas is het gewoonlijk geen taart met kaarsjes. Meestal is het aantal kaarsjes te groot om op een taart te kunnen prijken en vaak is de beurs van de jubilaris te klein om een taart van de vereiste grootte te kunnen be kostigen. Maar Donderdagmiddag zat er toch iets in de lucht, dat onwillekeurig aan de banketbakker deed denken. De bur gemeester was jarig geweest, wethou der Holsmuller had het nog beschei den aantal van zijn levensjaren met één zien vermeerderen, de heer Otten was, na een langdurige ziekte gezond, en bruingebrand in de brede schoot der raadsfamilie teruggegleden en de heer Coerts had het lot uit de loterij getrokken omdat hij precies op de vergaderingsdag zijn verjaardag vier de. De raadsleden keken al de hele mid dag vol verwachting naar de jubilaris, maar wat de tractaties betreft is Vondels woord in de gevelsteen van het Amsterdamse weeshuis „wij groeien vast in tal en last" ook op het aantal onzer raadsleden van toepas sing. Volksvertegenwoordigers met be scheiden beurzen, die maar een tientje presentiegeld krijgen kunnen eigenlijk maar het beste het voorbeeld volgen van de meneer, die door een couran tenbezorger een Gelukkig Nieuwjaar toegewenst werd en de man spontaan de hand schudde met de mededeling, dat hij hoopte dat ook voor hem het nieuwe jaar niets dan heil en zegen zou brengen. J-JET bijna uitgedoofde vuur der ver wachtingen laaide op toen er scho teltjes werden uitgedeeld, die duide lijk op een komende tractatie wezen en wij zien nog het enigszins ver schrikte gezicht van de jubilaris toen hem een schotel met delicieuse gebak jes werd voorgehouden en hij zich iet wat geschrokken moet hebben afge vraagd in welk ogenblik van geeste lijke absentie hij dit alles besteld zou kunnen hebben. De puzzle werd opgelost door de burgemeester, die plotseling tot de "iMekkine kwam, dat de concierge, de heer Van den Brink, op deze dag 35 jaar In gemeente dienst was en ln de vreugde daarover en in de gulheid zijns harten besloten had alle raads leden mitsgaders de pers een kleine, helaas niet blijvende, herinnering aan te bieden. Wij hebben deze vertrouwde kracht vele jaren in de raadzaal meegemaakt en hem altijd bewonderd om de pret tige wijze waarop hij de hem toever trouwde taak weet te verrichten. Wij willen dan ook op deze plaats een har telijke felicitatie en de beste wensen voor een gelukkige toekomst uitspre ken. De burgemeester deed een beroep op intoming van de gebruikelijke spraak waterval, maar hij had evengoed de Niagara zelf kunnen verzoeken eens eventjes te stoppen. Er w£:„ begonnen met een geheime zitting, die ruim een uur duurde en wij hebben nog zelden een raadsverga dering meegemaakt, waarin zo vaak door dezelfde sprekers voor de derde maal het woord werd gevraagd. Maar om goed half zes waren er dan toch vijf van de voorstellen van alle kanten bekeken en besproken, zodat er alle hoop bestond, dat de Raad zich nog vóór het middernachtelijke uur door de rijstebrijberg heen geworsteld hebben. ]7EN der belangrijkste voorstellen was het verhoogde crediet, dat op nieuw voor de feestviering in Alk maar gevraagd werd en dat door di verse sprekers en spreeksters op de kon-el werd genomen. Natuurlijk was iedereen het met de burgemeester eens, dat Alkmaar in de feestweken er was intussen alweer een dag bijgekomen in het brand punt der publieke belangstelling moet staan. Onze stedemaagd moet in haar mooiste feestkleedje en met een cor sage in de kleuren van de stad reci piëren en zoals vroeger wel eens be toogd werd, dat er voor het kind niets te goed en niets te duur is, werd nu op de voorgrond gesteld, dat kosten noch moeite mochten worden gespaard om ons stadsfeest tot een gebeurtenis van nationale betekenis te maken. Over die moeite was de Raad het wel eens, maar over het geld moest nog eens gepraat worden omdat de

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 3