Rode Kruis doet beroep voor afvoer gewonden D.B.D. Oranje team door elf rappe Argentijnen gekraakt (8-0) De contributie van Schaakbond werd verhoogd De strijd om Indo-China Leger Vietnam telt 550.000 man Scheepvaartberichten Truman hekelt het McCarthyïsme Nog voor Pasen lening van Amerika aan KSG Duits verzet tegen Nederlandse firma GEESTELIJK LEVEN BEROEPIN GS WERK Actie „De grote trek" van Hervormde Kerk Jehova's Getuigen waren bijeen in Amsterdam Engelse Eagle in Middelandse Zee Communisten in VS niet „buiten de wet"? Geheime boodschap van Adenauer aan Dulles? Een Britse kotter vermist Artsenstaking in Israël FIFA-jeugdtornooi Doelman Van Hoofd geblesseerd De kampioensdiploma 's uitgereikt Tom Finney voetballer van het jaar Hongaarse voetballers worden vermist Frans Kuiper gaat Fransen trainen Maak 'n einde aan dat ondragelijke zuurbranden DINSDAG IS APRIL 1954 Het internationale comité van de Rode Kruis in Genève heeft een drin gend beroep gedaan op beide strijdende partijen om het fort Dien Bien Phoe in Indo-China om het mogelijk te maken, dat gewonden onder dekking van het Rode Kruisembleem worden wegge voerd. Daartoe dienen neutrale zones te worden gevormd. Het comité heeft medegedeeld, dat de eenheden van de geneeskundige dienst aan beide zijden iware verliezen hebben geleden. De Vietminh ontketende in de nacht van Zondag op Maandag een aanval tegen een stelling aan de Westelijke kant van Dien Bien Phoe, die Zaterdag juist door de strijdkrachten van kolo nel De Castries was heroverd. Fransen en Vietnamezen gingen direct tot een Aagtedijk 11 April te Vitoria. Aag- tekerk pass. 11 April Socotra n. Aden. Abbedijk 10 April v. Bermuda n. Cristo bal. Adinda (t.) 11 April v. Pladju n. Haiphong. Alamak 10 April te Suez. Albireo 11 April v. Rotterdam pass. 11 April Dover n. Recife. Alblasserdijk 10 April v. Lissabon n. Havena. Al- chiba 10 April v. Rio de Janeiro n. Vito ria. Alvone 10 April v. Rio de Janeiro O. Santos. Aldegonda (t.) 11 April te Pladju Alderamin 11 April Minikoi gep. n. Aden. Alhena 10 April 300 m. N.O. St. Pauls Rock n. Las Palmas. Almkerk 10 April v. Genua 11 Apr. thv. v. Napels n. Port Said. Alnati 10 April 120 m. N O. Rio Grande n. Monte Video. Alphard 10 April v. Rotterdam n. Hamburg. Kalstiar 10 April v. Rio de Janeiro n. Santos. Aludra 12 April v. St. Vincent kv. n. Rio de Janeiro. Amor 10 April in Ionische zee (verb.) n. Algiers. Amstelbrug pass. 10 April Recife n. Las Palmas. Amstelland 10 April v. Montevideo 11 April te Nec- chea. Antonia (t.) 10 April v. Singa- pare 11 April 85 m. n. Anamba Eil n. Haiphong. Arendsdijk 12 April te Phi ladelphia. Arkeldijk 11 April te Tampa Armilia (t.) 11 April te Pladju. Ar- nédijk 11 April te Tampieo. Banka 12 April te Bangkok. Bantam 10 April v. Rotterdam pass. 11 April Beachyhead n. Genua. Barendrecht 12 April te Rahrein. Blitar 11 April te Aden. Breda 10 April v. Cristobal n. Curacao. Caltex Leiden (t.) 11 April v. Rotter dam n. Sidon. Caltex The Hague (t.) pass. 11 April Westpunt Kreta n. Sidon. Charis 11 April te Rotterdam. Cal- vella (t.) 11 April v. Alexandrie n. Am- aterdam. Cottica 10 April v. Para maribo n. Georgetown. Dalerdijk 11 April te Rotterdam. Ena (t.) 12 April te Singapore. Esso Amsterdam. 11 April v. Sidon n. (t.) 11 April v. Pladju n. Gaasterkerk 12 April te Sydney. Ga- dila (t.) 10 April te Aruba. Gooiland U April te Rio de Janeiro. Groote Beer 11 April 250 m. otz. kp. Race n- Rotterdam. Hector pass. 1 April Finis- terre n. Rotterdam. Hilversum 11 April te Mena Al Ahmadi. Indrapoera 11 April v. Tjilatjap n. Semarang. It- tèrsum 11 April te Havre. Ivoorkust 12 April te Luanda. Jagersfontein 11 April 65 m. ZZW. Eddystone n. Sout hampton. Java 9 April v. Charleston n, Philadelphia. Joh. v. Oldenbarne- velt 10 April 210 m. WNW. Port Said n. Port Said Karimata 12 April te Plad ju. Karimum 12 April te Aden. Kota Inten ll April te Surabaja.Lang- Ifolas 10 April v. Roterdam ll April te Hamburg. Leopoldskerk 13 April te Aden. Liseta (t.) 12 April te Port Dickson: Leenerkerk 12 April te Ma dras. Lombok 10 April v. Baltimore n. Cristobal. Loosdrecht pass. 11 April Ouessant n. Antwerpen. Maasdam 13 April vm. te New-York verw. Macoma (t.) 11 April te Rotterdam. Macuba (t.) 12 April te Yokohama. Madoera 10 April v. Genua n. Marseille. Mapia pass. 10 April 19.40 Vlissingen n. Am sterdam. Marpessa (t.) 11 April v. Surabaja n. Balikpapan. Merwede 11 April v. Havre n. Antwerpen Mirza (t.) 10 April te Kawasaki. Modjokerto 10 April te Suez. Muiderkerk 11 April te Rotterdam. Nieuw Amsterdam 10 April v. Athene n. Malta. Nigerstroom pass. 10 April 10.35 Vlissingen n. Bor deaux. Noordam 10 April v. Rotter dam n. New-York. Omala (t.) p. 11 April Madeira n. Curacao. Ondina (t.) 11 April v. Singapore n. Rangoon. Oranjefontein 10 April v. Southampton pass. 11 April Ouessant n. Las Palmas. Oranjestad 9 April v. Bremen n. Am sterdam. Orion 11 April te Gibraltor verw. n. Serviela. Perna (t.) n. Dover n. Gotenburg. Polydorus pass. 10 April Malta n. Port Said. Prins Fre- derik Hendrik 10 April v. Havre pass. 11 April Seillys n. Montreal. Prins Phi lips Willem pass. 11 April kp. Ray n. Montreal Radja pas. 11 April Gibrau- tar n. Amsterdam. Ridderkerk 11 April v. Port Sudan n. Djibouti. Rita (L 11 April v. Bangkok n, Pladju. Rctti 11 April v. Belawan n. Colombo. Rijn- kerk 10 April v. Manilla n. Cebu. Salatiga 10 April v. Surabaja pass 11 April Poeloe Laut n Zamboanga. Sla mat 11 April te Colombo. Sliedrecht (t.) 11 April v. Mena Al Ahmadi n. Malta. Sloterdijk i0 April v. Rotterdam n. New- York 10 April te Gravesend. Soestdijk pass 10 April San Miguel (Azoren) n. Halifax. -- Stad Arnhem 11 April v. Rot terdam pass 11 April 16.50 Vlissingen n. Antwerpen. Straat Banka 10 April v. Tj Priok n. Cebu. Sumatra 11 April te New-York. Tabia 10 April v. Cebu 12 April te Balikpapan. Tabinta 11 April v. Halifax pass. 1 April Sable Eil n Alexandrie. Taria (t 11 April v Miri n. Singapore. Teiresias ll April v. Surahaia n Balikpapan. Teucer 12 April te Singapore. Tiberius pass. 10 Apirl 9.50 Vlissingen n. Amsterdam. Titus 10 April v. Rotterdam 11 April op de Elbe n. Hamburg Tomini pass. 10 April Gibraltar n. Marseille. Tornar5 pass, ll Arr Str Messina n. Port Said Utrecht 11 April te Colombo. Va' Linschoten 10 April v Matadi n. Poinl Noire. Waterman 11 April 640 m. W7' Valentia n Southampton Westerd»' 14 April v New-York n. Rotterdam. IJssel pass 11 April Ouessant n. Algier4 Zeeland krl. 11 April te Galveston tegenaanval over. De rebellen wisten in het steunpunt door te dringen, doch zijn gisteren in de loop van de morgen, na zware gevechten, waarbij men zich bevond onder wederzijds geschutvuur, teruggetrokken. Intussen blijven <jle aanvallen van de communisten in het Deltagebied van de Rode river bij Hanoi en de belang rijke haven Haiphong voort. Twee stel lingen der Franse Uniestrijdkrachten werden veroverd. Een derde doorstond met succes de krachtige aanvallen. Aan beide kanten werden verliezen gele den. Ook is weer sabotage gepleegd op de spoorlijn HanoiHaiphong. Het nieuwe Vietnamese oorlogskabi net heeft gisteren besloten een mobili satie van vijf lichtingen af te kondi gen. Hierdoor zullen naar schatting weer 140.00 man onder de wapenen ko men. De premier van Vietnam heeft gisteren officieel verklaard, dat het leger van zijn land thans ongeveer 550.000 man sterk is. Hieronder zijn 230.000 man geregelde troepen en 170.000 leden van hulpstrijdkrachten die onder rechtstreeks Vietnamees be vel staan. Onder de Franse Uniestrijd krachten bevinden zich 105.000 Vietna mezen. Dan zijn er nog 45.000 miliciens. Van de verdedigers van de vesting Dien Bien Phoe zijn 4700 man van het Vietnamese leger. In een toespraak tot het Westmin ster College heeft oud-president Tru man zich gisteren gekeerd tegen hen, die zich uitroepen tot bewakers van de Amerikaanse vrijheid, maar de in stellingen, die zij „zo driest beweren te willen beschermen, belachelijk ma ken". Truman noemde geen namen, maar het was duidelijk, dat hij een toespeling óp McCarthy maakte, toen hij zei: „Er is er zelfs één onder hen, die door een stroom van waanzinnige beschuldigingen het Amerikaanse ge loof in de onomkoopbaarheid van de regering, het leger, de scholen, ker ken, vakbonden en de pers tracht te ondermijnen. Boven alles tracht hij het respect en het vertrouwen, dat de Amerikanen onderling voor elkaar hebben, schade toe te bren gen". Van de Engelsen hadden de Ame rikanen het principe geleerd, dat ieder mens onschuldig is, totdat het over tuigend bewijs van zijn schuld is ge leverd, zei Truman. Te Luxemburg verwacht men, dat de onderhandelingen, welke Woensdag te Washington zijn begonnen over een lening van de Ver. Staten aan de Kolen- en Staalgemeenschap, nog vóór Pasen zullen eindigen. Men legt er de nadruk op, dat het niet gaat om een credietverlening voor één keer. In Miinchen, waar de winkels op Zaterdagmiddag zijn gesloten, is een grote strijd gaande om het behoud van deze sluiting. Het filiaal van C. en A. heeft zich van die sluiting al weken lang niets aangetroken en bleef open. Hiertegen kivam het t vinkei- personeel jl. Zaterdag in een demonstratie voor het gebouw in openlijk verzet. Ned. Herv. kerk Beroepen te Arnemuiden: T. Door nebal te Oene. Beroepen te Hasselt (toezegging): W. H. van Kooter te Langerak. Beroepen te Nuis-Niebert J. Boekee, eervol ontslagen predikant van Andijk, hulpprdiker te Drempt. Beroepen te Leuven (Bond van Bel gische Prot. Kerken): J. Bouman te Hekelingen, die tevens benoemd werd als medewerker van dr A. J. Bronk- horst aan de Prot. Theologische Fa culteit te Brussel. Beroepen te Wad- dinxveenC. van der Bosch te Bru- chem. Aangenomen naar Arnhem als ziekenhuispredikant M. J. W. Knip- scheer te Holten. Geref. kerken Beroepen te Andijk: J. van Leeu wen te Oude Meerdum. Beroepen te Deventer (3e pred.plaats)M. G. Ton te Geesteren-Gelselaar. Aangenomen naar SchermerhornJ. Dijkstra, cand. te Ellekgm, die bedankte voor Echten in Friesland, Ouddorp, St Pancras en voor Wijckel. Bedankt voor Elst(Gld): W. A. J. Dalmayer te Waardhuizen N.Br. Bedankt voor Lioessens: J. A. van der Poppel te Hvken Dr. Ghr. Geref. kerken Twee,tal te Amsterdam-O.: J. C. Maris te Haarlem-N en B. van Sme den te Amsterdam-Z Bedankt voor Driebergen: W F. Laman te Rotter dam-W. Bedankt voor Gouda: L. Floor Jr te Opperdoes. Geref. gemeenten Bedankt voor Werkendam: J. B. Bel te Krabbendijke Bedankt voor Zeist: A. de Bloys te Rotterdam-Z. Het moderamen van de Generale Synode der Ned. Herv. kerk heeft be sloten in het komende najaar een actie te voeren, die beoogt nieuwe aandacht te vragen voor de Bijbel. De bedoeling is in deze actie, die getiteld zal zijn De Grote Trek" op verschillende wij zen concreet te maken, hoe de Bijbel wordt verstaan of misverstaan, welke hulp hij ons kan bieden in de uiteen- 1 opende levenssituaties. Moderne hulp middelen als voordracht gespreksfo- 'im, lekespel. film en raddo zullen orden benut. a£tie is opgedragen aan het Cen traal .Bureau voor Evangelisatie te Utrecht, dat inmiddels de organise ring van een aantal streekplannen onder ogen heeft gezien. Met een openbare lezing over het onderwerp „Is het einde der bescha ving nabij?" heeft de heer R. Engel kamp Zondagmiddag in het RAI-ge- bouw te Amsterdam de driedaagse zonevergadering van Jehova's Getui gen gesloten. Ruim tweeduizend aanwezigen hoor den hem vertellen, hoe geleerden en staatslieden geconstateerd hebben, dat de wetenschap in staat is wapens samen- te stellen, waarmee de bescha ving kan worden teruggebracht tot de chaos en de donkere Middeleeuwen. Betekent het einde der wereld het einde van onze planeet? Spreker be toogde, dat er volgens de Bijbel geen sprake zal zijn van het einde van deze planeet. Hij besloot zijn rede met de verzekering, dat de tegenwoordige goddeloze beschaving binnenkort ver dwijnen zal en dat de godvrezende beschaving, die daarvoor in de plaats zal komen eeuwig zal blijven bestaan. De „Eagle", hel nieuwste Britse vliegdekschip bevindt zich op het ogenblik in de Middellandse Zee. Het schip is uitgerust met straalvliegtuigen. Zes Sea Hawks gereed voor de start. Niet krab ben.De helder vloei bare D.D.D. kalmeert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen, geneest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN (Advertentie, Ing. Med.) De Amerikaanse minister van Ju stitie, Herbert Brownell, heeft zich gisteren in de subcommissie voor juri dische kwesties van het Huis van Af gevaardigden krachtig verzet tegen voorstellen om de communistische par tij buiten de wet te stellen. De partij zou hierdoor volledig ondergronds gaan werken, zodat de reeds moeilijke taak van het federale recherchebureau nog zwaarder zou worden. Bovendien zou den constitutionele kwesties in het ge ding komen. Volgens de Oostberlijnse radio heeft de Westduitse kanselier, dr Konrad Adenauer in een geheime boodschap aan Jorn Foster Dulles aangeboden, waterstofbommen in West-Duitsland op te slaan. Vice-kanselier Franz Blue- cher had de boodschap naar Londen meegenomen. In het gebied van de Firth of Forth (Schotland) wordt een vroegere ma- rinekotter vermist met negentien per sonen aan boord, aldus heeft Stone- haven-radio vannacht gemeld. Ongeveer tweeduizend Israëlische artsen, staatsfunctionarissen en docto ren die werken in de dienst voor so ciale zorg, in ziekenhuizen en klinie ken, zijn gistermorgen voor 24 uur in staking gegaan. Zij eisen salarisherzie ning, omdat de werkelijke waarde van het geld reeds een jaar geleden veer tig procent gedaald zou zijn. De rege ring weigert hieraan gehoor te geven, daar zij vreest, dat salarisherziening inflatie tengevolge zal hebben, wan neer andere beroepen het voorbeeld der arsten volgen. Hel Nederlands jeugdelftal heeft het FIFA-tornooi met een zware nederlaag ingezet. In de eerste wedstrijd welke de oranjebroeken in groep A tegen Argentinië speelden werden zij met 80 verslagen. Met de herinnering aan de 31, waarmee de Nederlandse jeugd verleden jaar door de Zuid-Amerikanen was geklopt, treden onze landgenoten niet bepaald als favorieten binnen de krijtlijnen van het knusse terrein te Ubach-Palenberg, maar het machtsvertoon dat de Argentijnse jeugd nu ten toon spreidde verbaasde zelfs de grootste pessimist onder de tal rijke Nederlanders. Het was teleurstellend, wat de jongens van Kaufman hiertegenover stelden, doch de objectieve voetballiefhebbers onder de 13.000 toeschouwers hebben hun hart kunnen ophalen aan de soms verrukkelijke staaltjes voetbal, die door de donkere Argentijnen werden ten beste gegeven. Een troost voor de Nederlandse kolo nie was de wetenschap, dat ook het sterkste Nederlandse senioren-elftal tegen dit team geen schijn van kans had gehad. Jammer was het, dat de wedstrijd een kwartier na rust voor enige tijd moest worden onderbroken wegens een ernstige botsing tussen midvoor Van Hoofd en de Argentijnse rechtsback Wrobel. Bij een poging een hoge bal te koppen sloegen de hoofden van beide spelers tegen elkaar. Van Hoofd viel als een blok neer. In de kleedkamer bleek alles nogal mee te vallen, doch in overleg met de ge neesheer, de ouders van de midvoor van sportclub Emma, die de wedstrijd bijwoonden, en de leiders van de jeugdploeg werd evenwel besloten dat Van Hoofd de lange bustocht naar Rhoendorf, waar alle ploegen zijn on dersebracht, niet zou meemaken. Dit ongeval en nog meer de bepaling dat in het FIFA-jeugdtornooi alleen de doelman de gehele wedstrijd en slechts één veldspeler tot aan de rust mag worden vervangen, was natuur lijk van ongunstige invloed op het spel in de resterende 30 minuten. Neder land was met enkele veelbelovende open aanvallen begonnen en zelfs pas seerde rechtsbinnen Van Eden (HVC) doelman Capasso binnen enkele minu- Zaterdag kwamen de gedelegeerden van de Noordhollandse Schaakbond bijeen In café Tom te Alkmaar voor houden van hun jaarlijkse verga- De voorzitter, de heer M. J. verzocht een moment stilte in acht te willen nemen ter nagedach tenis van de heer A. C. Thürkow, in leven wedstrijdleider van de K.N.S.B. en bestuurslid van de Noordhollandse Schaakbond. Uit het financieel verslag bleek dat de ontvangsten f 8393,66 en de uitga ven f 8557,90 hadden bedragen. Het reisfonds bedroeg aan ontvangsten f 2036,69 terwijl f 2009,78 aan de clubs werd terugbetaald. Teneinde de hoge re financiële uitgaven te kunnen op vangen stelde het bestuur voor de contributie te verhogen met 1 ct per lid per maand en bet bondsorgaan „Schaak" op te heffen, waarvoor in de plaats zou komen een uitslagen bulletin. A.S.C. (Amsterdam) -stelde voor de verhoging te brengen op 2 ct, terwijl tevens een voorstel werd ingediend om de clubs de kosten van arbitrage te doen betalen, zodat door deze ver hoogde bron van inkomsten „Schaak" zou kunnen blijven verschijnen. Dit zou dan niet meer rechtstreeks aan de leden, doch per afdeling worden verzonden. Het bestuur heeft deze voorstellen gecombineerd onder stem ming gebracht met als resultaat 55 voor, 25 tegen en 8 blanco. Om de arbitrage van de hangpartijen door de clubs te laten betalen zal in de toekomst nog wel het een en ander worden gezegd. Tenslotte reikte de voorzitter de kampioensdiploma's uit. „Saende" (Zaandam) was het er niet mee eens om Westzaan kampioen te noemen, "aar beiden evenveel wed- strijdpunten hadden behaald en het bordgemiddelde geen invloed daarop kan hebben. De vergadering deelde dit standpunt volkomen, zodat beide verenigingen haar kampioensdiploma ontvingen Kijk Uit (IJmuiden) en Bloemendaal 1 zullen beide naar de le klasse promoveren, terwijl Heem stede 1 promotiewedstrijden speelt voor een plaats in de le klasse der K.N.S.B. Daar M.S.C. (Den Helder) uit de overgangsklasse degradeert, zullen A.S.C. 3 en Zaandam 2 in de overgangsklasse worden geplaatst Doch daaraan zit de consequentie vast dat de volgende maal twee clubs automatisch zullen -degraderen? AL-de ze voorstellen werden door de verga dering goedgekeurd. De bestuursverkiezing bad tot re sultaat: mr J. Jansonius (voorzitter S.C. Haarlem) 2e secretaris; L. Mel- chior, 2e wedstrijdleider. Tom Finney, rechtsbuiten van Pres ton North End en van het Engelse elf tal, is door de vereniging van Engelse voetbaljournalisten gekozen tot „voet baller van het jaar". Finney heeft in 49 landenwedstrijden gespeeld, soms als linksbuiten. Sam Bartram, die in meer dan 500 leaguewedstrijden het doel van Charl ton Athletic heeft verdedigd, verwierf na Finney de meeste stemmen. Volgens officieuze berichten uit Linz worden daar sinds Zaterdagavond drie Hongaarse voetballers vermist. Het Hongaarse C-elftal, dat de volgende dag tegen een ploeg van boven Oostenrijk speelde, moest gewijzigd worden. Men liet drie spelers uit Graz komen, waar het Hongaarse D-team Stiermarken had ontmoet. Linz ligt in de Amerikaanse zone van Oostenrijk aan de grens van de Russische zone. Adlai Stevenson, de leider der Demo craten in de V.S., heeft Maandag een ge slaagde nieroperatie ondergaan. Hij leed reeds twee jaar aan een nierkwaal. ten, maar hij had op het laatste mo ment de bal met de hand gespeeld, iets wat de Duitse scheidsrechter niet was ontgaan. In de volgende minuut gleed een gevaarlijke hooghal van Van Hoofd langs lat en paal naast het doel. Maar het duurde slechts enkele minu ten voor de Argentijnen los kwamen. ALs lichtvoetige balletdansers gleden zij met schijnbewegingen en dribbles langs spil Bruys (MOC) en de backs Kraal (DOS) en Smits (Helmondia), die op dergelijke acties geen repliek hadden. Bovendien bleek, dat de Zuid- Amerikanen in een jaar tijd hadden geleerd wat schieten is. Het werd een belegering van het doel van Den Dek ker (AFC) en hoe dapper de Amster dammer zich ook weerde, na 9 minu ten was het raak. Midvoor Loiacono had een vergeefs spervuur van zijn medespelers met een treffer besloten. De Nederlandse aanval, waarin de samenhang ontbrak en die te weinig steun van de tot verdedigen gedwon gen kanthalfs kreeg, slaagde er niet in gevaarlijk te worden. Het plaatsen was slordig, het schieten zwak. In de 17e minuut flitste linksbinnen Menan- dez dwars door de Nederlandse de fensie om Den Dekker voor de tweede maal te slaan. Terwijl de Argentijnen hun Zuidelijke enthousiasme in zeen- partijen botvierden, was het iedereen duidelijk dat Nederland kansloos was. Het ging er slechts om, de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Bij de rust was de stand reeds 50 en toen Van Hoofd van het veld was gedragen en niemand ziin plaats mocht innemen stond een dancer volhoudend maar volkomen ontredderd Nederlands ieug-elftal tegenover een niet te stui ten overmacht. De bal- en de lichaams- teehniek van de Argentijnen verschil de tenminste twee klassen met die van de Nederlanders en zonder moeite werd de stand tot 80 opgevoerd De samenstelling van het Nederlands jeugdelftal was: Den Dekker (AFC), Kraay (DOS) en Smits (Helmondia); Adan (RBC), Bruys (MOC) en Ten Braak (HRC); Van der Dungen (Wilhelmina), Van Eden (HVC), Van Hoofd (Sportclub Emma), Erkens (Sittardia) en Van der Steen (RAC). De uitslagen van de twee overige wedstrijden, die Maandag werden ge speeld luiden: Groep C: ZwitserlandTurkije 01 (0—1). Groep D: West-Duitsland—Noord Ierland 6—1 (4—1). Naar wij vernemen zullen elf Franse waterpolospelers, die in aanmerking ko men voor het Franse nationale team, op Zaterdag 1 en Zondag 2 Mei te Am sterdam onder leiding van Frans Kuy- per trainen, samen met de gegadigden voor de Nederlandse waterpoloploeg. Het ligt in de bedoeling, zo deelde Frans Kuyper ons mede, dat de Fran sen aan de normale oefeningen van de Nederlanders meedoen en dat tot slot enkele oefenpartijtjes in diverse com binaties gespeeld zullen worden. Neem een ol twee Kennies, en op 't zelfde moment is dat zuur branden geblust. Geen wonder dat tal loze mannen en vrouwen over de hele wereld dwepen met Rennies en altijd zorgen ze bij de hand te hebben. Ren nies zijn hygiënisch verpakt één voor één. Ze zijn smakelijk engemakke lijk in te nemen, zonder water of wat ook. (Advertentie. Ing. Med.) ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK 1. Een goed verstaander heeft maar een half woord nodig. 2. Groot huis. 3. Uit brandewijn, citroen en suiker. 4. Driekantige zaden met harde schaal van een in Zuid-Amerika groeien de 30 m. hoge boom, de Bertholet- tia excelsa. Ook bekend onder de naam Para- of Braziliaanse noten. 5 Clown naljas, marionet, trekpop, rare vent. 6 .li' nnse mandoline met zeer lange hals. 7. Ranonkel met blauwe of witte bloempjes. 8. Als het regent en de zon schijnt. 9. Huisorde. 10. Tien kilogram. OPLOSSING KRIISWOORDPUZZLE. Horizontaal: 1. spar; 4. meren: 7. leut: 10 hobo; 12. aker: 14. A.P.: 16. bete. 18. stok; 19. me: 20 pof; 22. zondaar; 24. zak; 25 eiber; 27 lever: 29 psalm; 30. bui; 31. neger; 33 t.o.; 36. re: 37. ev.; 38. egel; 39. neus; 40. eb: 41. m.s.; 43. te; 45. kliek: 41 bar; 49. merel; 51. emmer; 53, deken: 54 kei; 55. toveren; 58. nis; 60. op; 61. mees: 62. klit; 64. ga; 65 wals; 67 feit; 69. Tiel: 70. tocht; 71. kade. Verticaal: 1 slap; 2 ah; 3 rob: 4. motor; 5. Ru 6 Natal: 7 Lek; 8. er: 9. trek; II. bezem: 13. koren: 15 poes; 17. en. 18 s.a.: 19. mare; 21 flat: 23. dmk; 24. zege; 26. bloesem* 28 verstek: 29. preek; 32 rebel: 34 oen: 35 zee: 41. Mimi* 42 page; 44 eren; 46. leep: 47. ketel* 49 menie: 50 enig: 52 roest: 53. Delft 54 kout: 56 V.S 57. r.k.; 59. sage; 61 mal: 63 tik 65 we 66. pc 68 t,a.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 5