„Onrendabel" Schermerhorn krijgt waterleiding Landbouwschool Stompetoren hield goede eindles Crediet van f 28.000 voor een tehuis voor oogstarbeiders Populair echtpaar De Boer vijftig jaar getrouwd Graftdijker accordeonorkest vierde eerste lustrum Muziekminnende Niedorpers genoten van hetN.A.O. Wachthuisjes Zuidje en Schermerdijk Gunstiger regeling voor aansluiting Z.- en N.-Schermer Arbeidersavondschool ten einde Raad N. en Z. Schermer Donderdagavond bijeen Legpenning gemeente voor beste leerling Op verkeerde pad Het orkest voor de Weense muziek Fel begeerde baan Een leven van heel hard werken Scholieren op publieke tribune Hercules wil naar andere turnkring Vergadering van Harmonie Heer-Hugowaard Prachtige successen voor „Harmonie" Heerhugowaard verloor tegen Broek op L'dijk Bergen BURGERLIJKE STAND Zeer goede reserves door jeugdorkest DINSDAG 13 APRIL 1354 A AND AG AVOND vergaderde de raad onder voorzitterschap van burgemeester W. J. Driessen. Het Is deze maal ook weer een zeer belangrijke vergadering geworden, daar op voorstel van B. en W. is besloten de onrendabele gebieden van waterleiding te voorzien mits 2/3 van de daarvoor in aanmerking komende percelen tot aansluiting overgaan. Tevens gaf de burgemeester op een vraag van de heer Muntjewerff te kennen, dat het niet onmogelijk is, dat aan de provinciale weg bij het Zuidje en bij de Schermerdijk waehthokjes komen voor de bussen. De NACO zal de helft in de kosten bijdragen. men zeer gi l't. deel van deze verga dering is gewijd aan het voorstel van B. en W. over de aansluiting van de on rendabele gebieden op 't waterleiding net. Het betreft hier huizen in de Mij zen, langs de Schermerdijk en de Hon- denweg in de Schermer, in totaal onge veer 25 percelen. In de kosten hiervan draagt de provincie 50 procent bij, de andere helft komt ten laste van de ge meente. Om al deze woningen aan te sluiten zal de gemeente jaarlijks aan de provincie moeten betalen f 1900.59. Ter dekking van de kosten zullen de aan te sluiten bewoners een baatbelasting moeten betalen gedurende 30 jaar naar de belastbare opbrengst. De opbrengst vn de baatbelas ting is geraamd op f 1385.19. De ge meente zal dus jaarlijks een bedrag van f 515,40 uit de kasmiddelen voor deze gebieden moeten bijdragen. Men zal echter dan pas overgaan tot aan sluiting indien 2'3 van het aantal men sen hiertoe bereid is. Er staat echter ten dien aanzien nog wel een stok achter de deur, want in dien men overgaat tot aansluiting zul len de weigeraars toch de baatbelasting moe'en betalen. Eventueel kan men in Dezer dagen is de laatste lesavond geweest van de Arbeidersavohdschool, welke deze winter alhier is georgani seerd door de Di Wiardi Beekman- stichting en het NVV. Deze laatste avond was tevens aanwezig het bestuur van deze cursus. De cursus werd medio November begonnen met twintig cur sisten en het dient tot eer van deze twintig mensen gezegd, dat ze ook met hetzelfde aantal is geëindigd, al moet hierbij tevens vermeld worden dat de leerstof en de wijze waarop dit door de heer Klunder werd voorgedragen bij zonder interessant en leerzaam zijn ge weest. Onder het genot van een kop koffie met cake werden er vele waarderende woorden gesproken. De heer Noordman, als oudste cursist, bood namens de leer lingen de onderwijzer een tweetal boek werken aan. Ook sprak de heer Wiedijk namens schoolbestuur van bovenge noemde stichting en als voorzitter van de Partij van de Arbeid. De heer Klunder sprak de wens uit dat vele van de aanwezigen het volgend jaar weer aanwezig zouden zijn voor een vervolgcursus en dat vele anderen aan de oproep gehoor zouden geven, om een cursus te volgen zoals deze thans is gehouden. Donderdagavond 15 April komt de raad onzer gemeente in openbare verga dering bijeen. De agenda is zeer be langrijk, want hierop komt voor de ver nieuwing van de dorpsstraat op het Noordeinde, vanaf het gemeentehuis tot j de brug. DEZE ZOMER WEER VOLLEYBAL Evenals vorige zomer ligt het weer in de bedoeling om dit seizoen te gaan volleyballen. Speelde er vorig jaar al leen een damesploeg, thans zal worden getracht een dames- en herenploeg te formeren. Eventuele liefhebbers kun nen zich reeds thans opgeven bij de heer Klunder. Het ligt in de bedoeling om begin Mei met de wedstrijden te be ginnen. een verordening op bouw- en woning toezicht ook meer dwingende maatre gelen treffen. De gehele raad achtte deze kwestie van zeer groot belang voor de volksgezondheid. Wethouder P. Mantel bracht burgemeester Driessen even in verlegenheid met de vraag hoe het gaat met die percelen, die eertijds een regeling waren aangegaan van 20/80 procent. Deze 50 50 procent rege ling is toch veel voordeliger. Ook de burgemeester zag het belang in van deze vraag, temeer daar de heer Mantel mededeelde dat gedeputeerde Rustige op een vergadering heeft mede gedeeld, dat over 5 jaar in de gehele provincie Noord-Holland alle percelen van water zijn voorzien. Burgemeester Driessen schorste de vergadering om inlichtingen hierom trent in te winnen bij de Provincie. Na heropening deelde hij mede dat bij een gunstiger regeling alle tarieven zullen worden herzien in de provincie, zodat ook deze 20/80 contracten straks 50/50 gaan betalen. Tir*n een brief van het ministerie van Wederopbouw werd medegedeeld dat de premie voor vervanging der privaat- tonnen door een watercloset is ver hoogd. Als de kosten voor de aanleg van een closet meer dan f 800 bedragen, betaalt het rijk f 150 subsidie. De inrichting Meer en Bosch voor verpleging van lijders aan vallende ziekte krijgt f 25 subsidie over 1954. In de vorige raadsvergadering op 9 Maart heeft de heer Muntjewerf aange drongen op het plaatsen van wachthuis jes voor de bus op de provinciale weg. Burgemeester Driessen kon nu mede delen, dat deze wachthuisjes f 500 kos ten. De NACO draagt de helft bij in de kosten. Het plan is om aan het Zuidje en aan de Schermerdijk een wachthuis je te plaatsen, indien de provincie daar toe medewerking verleent. Een groot gezelschap had zich Maan dagmiddag 12 April in de Landbouw school van Stompetoren verenigd, om de openbare eindles hij te wonen van de 4e klasse dezer school. Behalve het gehele college van B en W van Oterleek zagen we daar nog tal van autoriteiten op landbouwgebied, van 't Landbouwonderwijs en de Holl. Mij van Landbouw. Het hoofd der school, de heer H. de Jong, vuurde een batterij van zeer tac tisch gestelde vragen af op de leerlin gen der 4e klasse. De consulent voor het landbouwon derwijs, de heer Schroevers uit Alk maar, richtte zich daarna tot de leer lingen. Het was voor het eerst dat de heer Op het Zwarte weggetje bij Schermerhorn zakte gistermiddag een zware vrachtwagen van de firma Vermeulen uit Mill (N.-B.) door de zachte berm. De chauf feur, die aan de Noordervaart een pre-fabricated kippenhok moest afleveren, was verkeerd ge reden en in het dorp terecht ge komen. Aangezien hij het niet wilde riskeren zijn wagen over het bruggetje aan de Oostkant van het dorp te sturen, koos hij het paadje om tveer op de grote weg te komen. Maar het geluk zat hem niet mee, doordat de berm er de brui aan gaf. Een groot deel van de lading schoof van de laadbak en kivam half in het water van de ringvaart te hangen. Met vereende krachten is de zware vrachtauto later op het rechte spoor gebracht. foto Jaap Schoen De vorige week onder voorzitterschap van burgemeester Pesman ge houden vergadering kenmerkte zich door een zeer grote belangstelling op de publieke tribune, alwaar een groep leerlingen van de hoogste klas van de Beemster ULO-school, vergezeld van enige onderwijzers, de be raadslagingen met grote aandacht volgde. Allereerst werd aan de vereni ging „Meer en Bosch" te Heemstede steun toegezegd, in de vorm van toetreding als donateur van deze vereniging. De Stichting voor Moeder- schapszorg en Kinderhygiëne in Noord-Holland werd subsidie verleend voor het instellen van een consultatiebureau voor kleuters. De zittingen van dit bureau worden gehouden in de O.L.-scliool aan de Rijperweg en in de R.K.-school te West-Beemster. De last öer jaren drukt soms zwaar. Dit is echter niet het geval bij het echt paar Jb. de Boer, Westdijk, N.-Beemster. Men kan het nauwelijks geloven, dat deze vitale mensen Zaterdag 17 April reeds 50 jaar zijn getrouwd. Het gouden bruidspaar, dat juist nog „een koppie zou doen" toen de camera reeds in stelling werd ge bracht. (Foto Jaap Schoen). Het Graftdijker accordeonorkest heeft Zaterdagavond in de zaal van café Schoon zijn eerste lustrumconcert gegeven. Op deze „verjaarspartij" "aren talrijke bestuursleden van verenigingen uitgenodigd, waarvoor het orkest onder leiding van Gerbrand één of meermalen is opgetreden. Dok de beschermheer, burgemeester J. J. Dalenberg van Graft en De Rijp, was met zijn echtgenote aanwezig. Nadat het orkest het concert had geopend met de mars, welke vijf jaar geleden voor het eerst was uitgevoerd, het bekende „Wien bleibt Wien", richtte de beschermheer zich inet een gelukwens tot de dirigent en de leden van het orkest. Hij gewaagde daarbij van de grote Plaats, die het betrekkelijk kleine en semble in het culturele leven in Noord- Holland in enkele jaren tijds heeft in genomen en door welke het onmisbaar is geworden door het brengen van ho gelijk gewaardeerde „aanvullingen" tijdens uitvoeringen. Burgemeester Dalenberg sprak mede namens het gemeentebestuur van Graft de wens uit, dat het orkest nog vele jaren, zo mogelijk op nog hoger plan. zijn taak zou mogen vervullen en bood een bloemstukje en een enveloppe met inhoud aan. .Tal van afgevaardigden van vereni gingen. uit Warder, Edam, De Rijp, Oost- en Wesigraftdijk, Spijkerboor, voorts oud-orkestleden (en ouders van orkestleden) sloten zich bij de woorden van de burgemeester aan en lieten hun waardering blijken in de vorm van bloemstukken er. enveloppes met in houd. De secretaresse van het orkest, jnej. Jo Breebaart en de dirigent Ger brand Hop dankten de sprekers met welgekozen woorden voor hun mede leven en waardering. Het programma bestond voor een groot deel uit oudere successen uit het vijfjarig bestaan van het orkest, zoals de ouverture „Der Kalif von Bagdad", „Andante in C", „Fideles Wien", Folies Bergère" en „Met zwaard en lans". Hierbij bleek weer overduidelijk, dat de kracht van het orkest ligt in de ge moedelijke Weense muziek. De uitvoe ring van 't nieuwe nummer ..Münehner Kindl" van Komzak past volledig in dit genre en vond dan ook een goed ont haal. Ook de solistische nummers, waarbij Dick Los zich met zijn xylofoon onderscheidde, werden uitstekend uit gevoerd. Het lijdt geen twijfel, of de Graftdijkers zullen op hun tournee met hun nieuwe nummers weer veel suc cessen boeken. (Van onze correspondent) Voor de betrekking van badmeester- concierge van het Sociaal Hygiënisch Centrum te Breezand hebben zich 161 sollicitanten aangemeld, onder wie 51 uit de eigen gemeente'. De heer De Boer is een geboren Beemsterling. Zijn vrouw echter zocht hij in het dorp Jisp. Mevr. De Boer Van de Brink is de dochter van de eertijds zo bekende voorzanger der Ned. Herv. kerk te Jisp. Zij vestigden zich direct aan de Westdijk in de Beemster onder de rook van ons dorp. Hoewel behorende tot de gemeente Beemster, zijn het practisch echte Schermerhorners. De familie De Boer had het aanvankelijk niet breed. De tuindersproducten waren ook rond de jaren 1904 niet veel waard. De zes kin deren, drie dochters en drie zoons, hebben echter het geluk gekend dat zij een zeer optimistische moeder be zaten. Nooit heeft zij een klacht geuit, hoewel zij toch door 2 maal per dag te gaan melken naast haar drukke ge zin, hard heeft moeten werken. Neen, mevr. De Boer is zelfs een zeer popu laire figuur geworden in ons dorps leven. Door haar uitermate geestige kwinkslagen heeft zij menigeen het leven opgevrolijkt. De fam. De Boer geniet een reputatie om haar gastvrij heid. De ambtenaren van de post we ten hierover mee te praten. Zaterdag 17 April staat ook 50 jaar lang 's mor gens hel kopje koffie met de snee koel. klaar voor de besteller van de PTT. Dat de fam. De Boer goed kan opschieten met de mensen blijkt wel hieruit, dat de bakkers E. Voerman uit Schermerhorn en W. Stevens uit de Beemster, ook Zaterdag a.s. 50 jaar hun biood hier komen brengen De heer De Boer was veel jaren secretaris van de A.R. Kiesvereniging en ver wierf hiermede in die kringen grote achtirg. Hun huwelijk is, zoals zij zelf verklaren, zeer gezegend geweest. Ge lukkig kennen zij thans het spook van de armoede niet meer. Beiden genie ten een uitstekende gezondheid. De 72,jarige heer de Boer melkt nog zeer dikwijls de zeven koeien van zijn zoon, die het bedrijf van zijn vader overnam Mevr. De Boor, 76 jaar, fietst nog dikwijls. Een ritje tegen dé wind hij de kluft op, is nu wel geen peulen schilletje meer, maar zij zou er zich erg voor schamen af te stappen. Wij weten zeker dat het dit welbe kende en populaire echtpaar a.s. Za terdag niet aan belangstelling zal ont breken. Op het verzoek van De Beemster Gemeenschap, om door haar tussen komst subsidie te verlenen aan een aantal plaatselijke verenigingen, welke werkzaam zijn op sociaal-cultureel ge bied en een totaal bedrag ad f 1450, meende het college van B. en W. af wijzend te moeten beschikken, en in plaats hiervan het verdelingsschema 1952 aan te houden. Volgens dit schema wordt aan de desbetreffende verenigingen een geza menlijke subsidie toegekend van f 1000. De heer Schagen (P.v.d.A.) kon zich met dit standpunt van B. en W. niet verenigen, en bracht tegen dit advies zijn bezwaren naar voren. Hij stélde voor de subsidie-aanvragen van de afd. Beemster van de P. J. G. en de vere niging van oud-ULO-leeerlingen, D.U. V. (door B. en W. afgewezen) nader aan te houden, en de overige vereni gingen de gevraagde subsidies toe te kennen; -In stemming-.gebraeht -werd het voor» stel van B. en W. aangenomen met 8 tegen 5 stemr-en. Tégen stemden Mevr. Mantel-Veltop, de heren Tromp, Scha gen, Visser en Walda (allen P.v.d.A.). Aan de heer J. C. Polman werd een perceel bouwterrein aan de Burge meester Koopmansingel te Z.O. Beem ster verkocht. De raad kon zich z.h..s. verenigen met het voorstel van B. en W. tot na dere vaststelling van de jaarwedden der gemeente-geneesheren over te gaan Dit was eveneens het geval met de vaststelling van het toelagebesluit 1953 voor het gemeente-personeel. De vier pas klaar gekomen woningen in West-Beemster, benevens de nog in aanbouw zijnde woningen in Noord- Beemster (twee stuks) en Midden Beemster (zes stuks) zullen in beheer worden gegeven aan de Bouwvereni ging „Goed Wonen". Inzake de naamgeving van een aan tal straten in het uitbreidingsplan West-Beemster kwamen de tongen pas goed los. Tenslotte werd het voorstel van de heer Droog (KVP), één der straten „Torenstraat" te noemen aan vaard. Op voorstel van de heer van Meurs (VVD) zullen de raadsleden zich over de andere namen nog nader be ramen. Vervolgens werden de wonin gen Middenweg 151, Middenweg 92, Volgerweg 71, Kolkpad 11 en Jisper- weg 135 onbewoonbaar verklaard. De rekening over het jaar 1952 van het Burgerlijk Armbestuur werd goed gekeurd. Als gevolg van enkele mutaties het RaadscoHege, moest voor de Com missie van onderzoek naar de moge lijkheid van stichting van een gemeen te-waterschapshuis in enkele vacatures worden voorzien. Hiervoor werden aangewezen Mevr. Mantel-Veltrop (P. v.d.A.) en de heer J. C. Van Baarsen (KVP) De heer Van Meurs (V.V.D.) merkte hierbij op, dat hij gaarne zou zien, dat de Commissie voortgang maakte met haar taak, zodat het rapport spoedig tegemoet kan worden gezien. Het laatste punt van de agenda was zeker niet het onbelangrijkste. De raad stelde zich namelijk zonder hoofdelijke stemming achter het voorstel van B. en W. om over te gaan tot stichting van een gebouw voor huisvesting van oogst arbeiders en adspirant-emigranten, te vens geschikt als ijsclubgebouw, op het terrein aan de Rijperweg. De Raad was bereid hiervoor een crediet van f 28.000 beschikbaar te stellen. Naar wjj nader vernemen zal met de bouw hiervan indien de desbetref fende instanties hun toestemming ge ven zeer waarschijnlijk spoedig wor den begonnen. Hierna verkreeg de heer Walda (PvdA) het woord, voor een beschou wing over de regeling van de 5 Mei viering. Spreker meende tegen deze regeling een ernstig protest te moeten laten horen. „De 5e Mei mag niet ver loren gaan", aldus de heer Walda. Hij stelde daarom voor, het gemeente-per soneel en de scholen de 5e Mei vrij te geven. In stemming gebracht werd dit voorstel verworpen, met de stemmen van de heren Van Baarsen, Droog en Groot (KVP), de heer Muntjewerf (A.R.-C.H.U.), Bakker, Koeman en Van Meus (V.V.D.) tegen. Vóór stemden mevr. MantelVeltrop, de heren Scha gen, Tromp, Visser en Walda (PvdA) en de heer Weel (KVP). Na de rondvraag, die weinig nieuws opleverde, volgde sluiting. Zondagmorgen heeft in café Pleyt te Purmerend een buitengewone vergade ring plaats gevonden van de Turnkring Purmerend en Omstreken over de vraag of de kring moest blijven bestaan of diende te worden ontbonden. Dit in verband met een bespreking, welke en kele weken geleden is gehouden door het kringbestuur met twee bestuurs leden van het KNGV, betreffende een verzoek van de G.V. „Hercules" te Beemster, om plaatsing in een andere turnkring, welk verzoek gemotiveerd werd met de reden, dat er voor „Her cules" in de tunrkring geen wedstrijd mogelijkheden waren, die stimulerend genoeg zijn om het turnpeil van haar leden op -te voeren. Waar de beide bondsbestuurders wel in principe be reid waren om in deze voorbereidend werk te doen, zou dit tot gevolg heb ben dat de turnkring geen reden van bestaan meer zou hebben. Immers, de kring Purmerend en Omstreken be hoort tot de kleinste kringen van het verbond, zodat het uittreden van „Her cules" het doodvonnis van deze kring zou betekenen. Een ander, ook voornaam punt, dat om een oplossing schreeuwt, is de ge ringe animo die er bestaat om een be stuursfunctie in de kring te aanvaar den. Een krachtige figuur als voorzitter zou in deze prachtig werk kunnen ver richten in het kringleven. Deze twee kwesties zijn beslissend over het al of niet bestaan van P. en 0> Het zijn deze punten waarop de vereni gingen zich op de komende jaarverga dering moeten uitspreken. Zaterdagavond vergaderde in café Molenaar de gemengde zangvereniging „Harmonie", onder voorzitterschap van de heer K. Spaans. De vergadering nam het besluit om deel te nemen aan de Landdag van de Bond van Amateur-Opera en -Operet tegezelschappen, welke op 22 Augustus in het Openluchttheater te Bloemen- daal wordt gehouden. Bij de bestuursverkiezing werd vrij wel het gehele bestuur herkozen. Mej. T. Burger werd in de plaats gekozen van de heer W. Zee ONDERHANDSE VERKOOP Naar wij vernemen is het woonhuis aan de Rijperweg in Midden-Beemster, eigendom van mevr. wed. G. Bier, door onderhandse verkoop overgegaan aan het Provinciaal Electrisch Bedrijf. De Jong deze eindles in Stompetoren organiseert, aldus spreker. Het was voor hem zeer moeilijk om het werk voort te zetten van zijn voorganger die 3!4 jaar de scepter op deze schooi heeft gezwaaid. Gedurende de drie afgelopen maanden moest de heer De Jong zich aanpassen aan de stof en aan de leer lingen. Spr. was zeer dankbaar dat bei den elkaar zo snel hadden gevonden. De school van de Holl. Mij van Land bouw in de Schermer is zeer belangrijk Ze heeft een groot rayon te bestrijken. Toch komt het helaas voor dat enkele leerjaren, waaronder ook deze behoort, minder sterk zijn bevolkt. Na nog te hebben gewezen op de onverbrekelijke samenhang van theorie en pracijk ging spr. over tot 't uitreiken van de diplo ma's. Siem Kalverboer slaagde als no. 1 Bert Schoen alsno. 2 en Els Bakker als no. 3. Voorts werd het diploma uitge reikt aan Jan van Twuyver, Jan Mie nes, Piet Kostelijk en Arie Plooyer. Mevr. De Vries die als toehoorster de ze cursus had meegemaakt, kreeg een oorkonde. De gemeente Oterleek heeft veel met de school op, zo zeide burgemeester Posch. Evenals het vorig jaar hebben B en W gemeend aan de beste leerling de zilveren legpenning der gemeente te moeten uitreiken. Hierbij memoreer de spr. hoe hij twintig jaar geleden aan de grootvader van Siem Kalverboer ook eens 'n zilveren legpenning had uitge reikt die was geschonken door H.M. dt Koningin voor het beste beslag vee. De heer v.d. Velde van de onderwijs commissie van Holl. Mij voor Land bouw was- dankbaar voor de grote steun van de gemeente Oterleek voor de school. Voor no. 2 van de geslaag den, Bert Schoen, had spr. een fraai boekwerk. De heer Joh. Langereis uit Ursem wees er hierna in welgekozen woorden op dat de boer een organisatie-bewust- zijn moet bezitten. In de in NATU-verband gehouden to neelwedstrijd tussen de toneelvereni gingen V.V.O. te Dirkshorn, Harmonie te Heerhugowaard en de toneelvereni ging Den Burg op Texel, heeft Harmo nie met het stuk „Vandaag is morgen" met 180 punten de tweede prijs behaald. Van de acht personele prijzen gingen er vier naar Heerhugowaard en wel voor dames-hoofdrollen le prijs voor mevr. Kuiper-Palenstijn niet 95 y, pt.; voor een dames-bijrol een le prijs voor mevr. Mandemaker-Slikker met 85 pt.; voor een heren-hoofdrol een 3e prijs voor de heer J. de Groot en voor een heren bijrol een le prijs voor de heer C. Bos met 83 pt. Maandagmiddag werd de laatste voor wedstrijd in het schoolvoetbaltornooi gespeeld. Voor deze ontmoeting van de Heerhugowaard-combinatie met het elf tal van de O.L. school te Broek op Lan- gendijk was de belangstelling nog gro ter dan bij vorige wedstrijden. De aan wijzingen vanaf het lijntje naar de spe lers werden met nog meer enthousias me gegeven. Vóór de rust was Heerhu gowaard sterker dan de Langedijkers, maar de techniek van de laatsten was beter en de volgen bleven niet uit. Na de rust moesten de Waarders twee maal achtereen de bal in hun doel zien verdwijnen. Hoezeer getracht werd deze achterstand in te halen, het mocht niet gelukken. De eindstand 2-0 was in het voordeel van Langedijk. Zaterdag a.s. wordt nu te St. Pancras de grote sport dag gehouden met de eindwedstrijden. Er zullen voor de meisjes handbalwed strijden zijn en een estafetteloop voor niet-voetballende jongens. Dat belooft een mooie dag voor de jeugd te wor den. Geboren: Sidney Sheridan, zoon van D. de Jager en H. Nooitgedagt; Lamber- tus Petrus, zoon van L. Thomas en L. Bloetjes; Marion, dochter van W. Daal der en J. Elout. Ondertrouwd: Cornelis Schouten 26 jaar te Alkmaar en Afra Catharina Lee ring 26 jaar; Gerardus Bloetjes, 27 jaar en Gertrudis Maria Ruiter 21 jaar. Gehuwd: Gerrit Bloemhof en Marie Magdalena ten Have; Jacques Vlaanderen en Cora Maria Spruit; Cornelis Maria Overman en Elisabeth Buijs; Bonnie Sjerp Bulstra en Ina Cohen, Toen het doek na het spelen van het laatste nummer door Niedorp's Amuse- mentsorkerst voor goed gevallen was, zal dirigent Persijn zich wel enkele zweetdruppels van het voorhoofd hebben geveegd. Immers, een programma van 29 nummers van zeer uiteenlopende aard was toen ten gehore van een in groten getale opgekomen publiek gebracht. Een publiek, dat ten volle genoten neel't van deze nummers, die merendeels op uitstekende wijze gebracht werden en die dan ook levendige bijval hebben geoogst. Er waren dus weer vele muziek liefhebbers in de zaal van de heer Hees. Ongetwijfeld mede ten gevolge van de opvoedende arbeid, die het N.A.O. in de jaren van zijn bestaan hier heeft verricht. Die liefhebbers hebben hun hart weer ten volle kun nen ophalen aan. de nummers, die wij, hoewel alle van populaire aard, toch zouden willen onderbrengen in se rieus populaire en leutig populaire nummers. Waarbij we dan tot de eer ste groep rekenen de nummers van Dvorzac, de Hongaarse Rhapsodie van Brahms, de nog iets populairder Ka lief van Bagdad, In het witte paard of Geschiedenissen uit het Wener woud. Het was werkelijk weer een genot om naar deze melodieën te luisteren. Mevrouw Keuken en haar dochter Margreet zongen enkele soli alsmede het uitstekend klinkende duet Morgen schijnt de zon weer, terwijl de drie accordeonisten Otjes, Kater en Bier steker op de van ouds bekende weg voortgingen en het publiek tot ent housiasme brachten door hun accor- deonmuziek. Laten we dit verslag dan beëindi gen met te vermelden het optreden van een dertiental leden van het jeugdorkest, eveneens onder leiding van de heer Persijn. Ook hierbij reeds solistisch werk, waarbij het meest op vallende was, dat deze jongelui zo onbevangen staan tegenover een zaal met mensen. We kunnen het NAO ge lukkig prijzen met deze prima reserve die reeds met verve enkele nummers ten gehore bracht, als de mars foxtrot, La Paloma, e.a. Een bezit om trots op te zijn. Dat het bal met al deze vrolijk gestemde mensen gezellig was, behoeven wij nauwelijks te ver melden.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 7