ren ng bij Leeft stadsfeest nog niet onder de Alkmaarse burgerij enda Dag der buurtfeesten steunt op medewerking der bewoners 2 Tertiaire wegen in Schermeer worden grondig hersteld Alcmarianen speelden om niet minder dan 1350 eieren Verzet tegen de politie brengt daders in gevangenis A.J.G. organiseert opnieuw de feesten op 5 Mei E. H. HOFSTEDE St. Pancras stippelde haar )enplannen uit Lmgedijk 1ERLIJKE STAND uwert blijf je lenig Nicolaas van Joego- ,vië omgekomen ADVOCAAT V erkeersongevallen liepen goed af Collecte van 26 April tot en met 1 Mei Vijfjarenplan vordert f 428000 Forum werkt mee aan streekplan Voorzitter won de eerste prijs urn f 5.95 per Liter Fa Th. Kraakman Zn Vele verdachten lieten verstek gaan Roeien met riemen die ontbreken Kalasiris HET CORSET DAT SLANK KLEEDT Verpachting kermis op 27 April DINSDAG 13 APRIL 1954 isatie van de werkgelegen- ek baart de kwestie van de de cultuurtechnische werken de vakarbeider een uurloon, is aan dat van de vakbe- ndarbeider. Maar.... in het val kan practisch altijd in /orden gewerkt met de mo- een extra accoordverdienste /an 20y2, een percentage, dat kort zelfs nog 25% bedroeg, eze objecten wel in accoord moet worden om een rede- :atie te verkrijgen, geeft men luwerskringen toe, doch nu de praktijk toe geleid heeft, dan 70% van alle hier wer- beiders het maximum loon i'o meer loon dus dan in de hebben de boeren met ern- ilijkheden bij hun personeels- ïg te kampen. 3ET MEN daar nu aan doen? een loonsverlaging op de ihnische werken denken de organisaties niet. Wat men is een correctie naar boven loon in de landbouw, maar ;ot enige verbetering in de ;den leiden, dan moeten de :hnische werken niet volgen een verhoging van het basis- Gezien de landelijke bespre, er de lonen in de landbouw, laarvoor echter wel enig» nning en ook met zorg wordt de nieuwe Collectieve Ar. eenkomst, die per Mei '54 :ultuurtechnische werken van 1 worden, afgewacht. Brengt rdaad een verhoging van het loon, dan zijn in het voor de nde hoogseizoen nieuwe moei- bij de personeelsvoorziening >erenbedrijven, maar ook in industrieën en in het veen- nvermijdelijk. 'ANCRAS. In de Maan- in café Hes gehouden leden- rig van de VVV te Sint Pan» ;r leiding van de heer C. de len de plannen uitgestippeld komende seizoen. Men be dezelfde wijze voort te gaan jaren. De rekening van de eester sloot met een batig f 43.86. De afdeling telt 12 >r huurder, 21 leden-midden- ïn 17 begunstigers. De verga- irak haar teleurstelling uit ;eringe belangstelling van het oestuur. Een verzoek om verd door dit college aange- u tot op heden heeft men er van gehoord. Bij de gehouden erkiezing werden gekozen in res J. Modder en J. Wit mevr. Kwak en de heer R. van Mevr. C. VolkersBlom bestuurslid herkozen. De deelde nog mede, dat met ng Langedijk een bespreking lts gevonden, waarop tot sa ng werd besloten. Peter, zoon van Philippus P. Maart je Pluister; Geertruida ria, dochter van Petrus J. Hillegonda Floris. n: Wouter de Jager, 50 jaar, van Aaltje Leijen. Pietér Vader 32 jaar te Heer- en Trijntje Stapel 34 jaar; rritz Schene 25 jaar en Johan- la Wolfswinkel, 25 jaar, beide ugowaard; Frederik Willem 30 jaar te Amsterdam en Cloosterboer, 25 jaar. Hauwerter gymnastiekver- 1 „Willen is Kunnen" heeft eteranenafdeling die nog tot prestaties in staat is. Be- enkele jongere deelnemers de afdeling uit heren in ftijd van vijftig tot vijfen jaar. Met animo loordt er jeek getraind en de twee- g jarige heer K. de Win- Benningbroek ziet er niet op om per fiets uit zijn laats heel naar Hauwert te om mee te doen. Voor het in de historie der turn- „West-Friesland" zijn er Hauwert vaardigheidsproe- oor veteranen gehouden. ren namen er aan deel en an hen, te weten K. de P. Bruin, H. Molenaar. C. om en K. de Winkel, wis- ■t diploma te behalen. De m er die zakte had wat in de zenuwen -jarige prins Nicolaas van ié is gisteren bij Londen bij ■ongeluk om het leven geko- i wagen réed in een sloot en r de kop. Nicolaas was een zoon van il van Joegoslavië en prinses Griekenland en een neef van in van Kent. Hij was veel H* 0 van prinses Margaret. is is in 1928 te Londen gebo- is een bezoek van zijn ouders eland. Zijn onderwijs heeft ngeland genoten. Nadat zijn 1 1941 Joegoslavië had verla at hij enkele jaren door W Zuid-Afrika. Na de oorlog hij te Oxford en behaald* brevet voor de burgerlucht- 1952 werd hij als officier W- iij de vrijwillige reserve_ vaJ> Luchtmacht. De laatste jaren i zaken. In de vergadering, die de commissie buurtfeesten bij het 700-jarig be staak van Alkmaar als stad gisteravond in de Sociëteit voor Bejaardeu bad belegd, is gebleken dat de Alkmaarse bevolking nog vrij onver schillig tegenover de naderende festiviteiten staat. Dat bleek al uit de presentielijst, waarop de namen van verschillende kinderrijke buurten ontbraken en dat kwam eveneens naar voren uit de discussies, die na de inleiding van de voorzitter, de heer C. J. Mol, ontstonden. Weliswaar zijn de buurtcomité's bezield.van goede voornemens, maar aangezien de kinderfeesten in de zeventien wijken, waarin de stad is verdeeld, zichzelf zullen moeten bedruipen, hangt alles af van de medewerking van de bewoners. En daaraan hapert nog bet een en ander. Reeds driekwart eeuw heerst er elk voorjaar in het kippen hok een zeer bijzonder opge wekte stemming. BegHjpe- lijk.. de bewoonsters werken voor Per fles f 4.50. Tel. 2585 (Advertentie, Ing. Med.) Aard en omvang van de Alkmaarse ongevallenkroniek van gisteren waren gelukkig zeer bescheiden. Om kwart vóór vijf wilde een autobestuurder die in de Langestraat in de richting van de Stenenbrug reed, zijn wagen ter hoogte van het stadhuis parkeren. Hij sloeg te scherp naar rechts af, waardoor een fietsende jongen tussen auto en trottoir klem kwam te zitten. De richtingaan wijzer van de auto brak af, de jongen liep enkele schaafwonden op. Een kwartier later vlogen op de hoek van de Kapelsteeg en het Verdronken- oord twee wielrijders tegen elkaar. Dat de klap hard aankwam bleek wel uit het feit dat één der rijwielen zwaar werd beschadigd. De hoek LangestraatHouttil was het derde punt waar een uur later een wielrijder die in de richting van de Stenenbrug reed, door plotseling de Houttil in te slaan, gegrepen werd door een motorrijder die hem achterop kwam. Het ongeluk liep goed af. Alleen de fiets werd beschadigd. De buurtvereniging Uitenboschstraat en wijde omgeving heeft verschillende steekproeven genomen, teneinde tot een spaaractie voor "de versiering van de wijk te komen, maar het resultaat van dit streven gaf niet de minste reden tot glimlachen, Iaat staan tot juichen. De heer P. Jansen, die dit aan het be stuur mededeelde vreesde dan ook, dat èn het sparen voor passe-partouts èn voor versieringen èn voor kinderspelen de bevolking zoud enafschrikken. Dit zou anders zijn als de buitenwijken meer van het feest waren doordrongen. Daarop heeft de voorzitter thans zijn hoop gevestigd. Hij kon zich niet voorstellen, dat er in de wijken nog ouders zouden zijn, die hun kinderen niet daadwerkelijk aan deze unieke feestviering willen la ten deelnemen. Om dit mogelijk, te ma ken zal er in de week van 26 April tot en met 1 Mei in elk van de 17 wijken worden gecollecteerd en er wordt ver wacht, dat iedere wijk er naar zal stre ven de dag der buurtfeesten op 27 Juli voor de jeugd tot een onvergetelijke herinnering te maken. Iedere buurt heeft dit geheel in eigen hand. De buurtcommissie kan nl. met het opge haalde geld haar eigen feest organiseren. Wel zal een bepaalde afdracht worden gevraagd voor de finales van de wed strijden, die op 3 Augustus op de Laat tussen Schoutenstraat en Brillesteeg worden gehouden en voor de poppen kastvoorstellingen, die voor de niet- leerplichtige jeugd zijn gepland. In alle 17 wijken zullen door de kin deren, die de lagere school bezoeken, dezelfde wedstrijden worden gehouden, waarvan de winnaars op 3 Augustus te gen elkaar uitkomen in de finale. De spelen zijn zeer eenvoudig gehouden, zodat er weinig attributen nodig zijn en een belangrijk deel van de inzamelingen Het waterschap ,.De Schermeer" heeft gisterochtend tijdens een open bare vergadering in bet Alkmaarse stadhuis een belangrijk plan aan genomen. Het voorziet in de verbetering van de tertiaire wegen in de Schermeer. In verband met het sterk toenemende verkeer en doordat de vele herstelwerkzaamheden, die niet uitgevoerd konden worden', zich thans dermate geculmineerd hebben, dat voorziening dringend nodig is geworden, hebben de hoofdingelanden van de Schermeer besloten een geldlening aan te gaan tot een maximaal bedrag van f 470.000. om daarmede in een tijdsverloop van 5 jaar de tertiaire wegen grondig te revideren. Tot dat doel heeft de technisch ambtenaar het waterschap een vijf-jaren-plan aangeboden. In het jaar 1954 zal de Oterlekerweg een nieuwe fundering krijgen, hetgeen eveneens het geval is met twee ge deelten van de Zuidervaart. In 1955 krijgen beide trajecten resp. een asfaltbetondek en een slijtlaag. In 1956 volgt fundering van een derde ge deelte van de Zuidervaart, het jaar daarop wordt dit deel van een slijtlaag voorzien en in 1958 sluit het plan met het verbeteren in zijn geheel van het laatste gedeelte van de Zuidervaart. Men is van plan het rij dek van de Oterlekerweg te brengen op 5 meter breedte, dat van de Zuidervaart op 5.50 meter. Alvorens enige uitkering ingevolge het Tertiair Wegenplan te kunnen ontvangen, dient de Schermer uit eigen middelen jaarlijks aan on derhoud te besteden een bedrag van f 800 per km. Indien aan deze alge mene eis wordt voldaan, ontvangt het waterschap het meer bestede bedrag tot een maximum van 600 per bere kende km (dit laatste bedrag is variabel in verband met de jaarlijkse rijksinkomsten ingevolge de Motor rijtuigenbelasting) als jaarlijkse uitke ring. De bruggen en duikers in deze wegen gelegen komen eveneens in evenredigheid in aanmerking voor evengenoemde uitkering. De practijk heeft doen ondervinden, dat het jaar lijks onderhoud voor een brede weg in verhouding lager is dan het onderhoud van een smalle weg, aangezien de conditie van de wegbermen van een brede weg meer .-stabiel blijft dan die van een smalle weg. In cijfers komt één en ander er op neer dat de verbetering van de Oter lekerweg 190.000 zal vragen, het ge deelte Zuidervaart Bas-Diepen ƒ81.000, het gedeelte Zuidervaartpolder J Zuiddijk 100.000 en het overige ge deelte Zuidervaart 57.300. Bij elkaar komt het gehele plan dus op f 428.000. Tijdens de bespreking van de overige agendapunten op deze vergadering be handeld, werd medegedeeld, dat de begroting 1954 sluit met een bedrag van 217.978,65 is. De rekening 1953 sloot met een gunstig saldo van niet minder dan 28.347.52. Voorts was voor betrokkenen van belang dat gezegd kon worden dat de Omslag van 32 per ha niet zal worden verhoogd, in tegenstelling tot de ver moedens die hieromtrent hebben ge heerst. Het Hoogheemraadschap De Uitwa- terende Sluizen zag zijn lasten, door loonsverhogingen en verdere vermin dering van de binnenscheepvaart weer vrij aanzienlijk verhoogd. zal kunnen worden besteed aan de tractaties en de prijzen. De prijzen van de eindwedstrijd worden bekostigd door de Stichting 700 jaar stad, doch alle verdere onkosten moeten door iedere wijk afzonderlijk worden gedragen. De poppenkastvoorstellingen voor de kleintjes, die niet aan de spelen kun nen deelnemen, zullen, behoudens goed keuring van het gemeentebestuur, plaats vinden in de diverse gymnastieklokalen. De buurtverenigingen of de wijkcom missies zijn vrij andere wedstrijden bij hun programma in te lassen, mits ook de voor-gestelde spelen worden gehou den in verband met de finales. Uit de vergadering gingen nog stem men op om de buurten, waarin weinig geld wordt opgehaald door andere wij ken te laten steunen, doch hiertoe zal niet worden overgegaan. Men vreesde de lauwheid van bepaalde wijken daar mede slechts in de hand te werken. Ook werd de vrees uitgesproken dat men i 27 Juli, een Dinsdag en dus een ge- 1 e dag in de week, te weinig leiders zou hebben, doch de heer Mol meende en vertrouwde, dat tegen die tijd het enthousiasme voor de Stadsfeesten en het buurtfeest in het bijzonder zo zeer vat op de bevolking heeft gekregen, dat deze vrees dan niet meer zal bestaan. Op de vergadering waren niet aan wezig de wijken: Bergerhofkwartier, Nieuwpoortslaan-Westerweg, Ripping- slraatkwartier, Emmastraatkwartier, Rochdalekwartier, Lyceumstraat en Landstraten en Verdronkenoord-Laat en omgeving. Zij kunnen zich tot de heer J. Jonker, Eikelenbergstraat 4 wenden om de enveloppe met beschei den in ontvangst te nemen. Hierin be vinden zich de collectelijsten voor de week van 26 April tot en met 1 Met, het stratenplan van de wijk, de aard en de plaats van de kinderspelen en verdere bijzonderheden, die voor de or ganisatie van belang kunnen zijn. Men veronderstelt, dat ook de kinderen uit die buurten gaarne aan hun feestdag zullen willen deelnemen en dat er wel ouders te vinden zijn, die zich daarvoor willen inspannen. In verband met de voorbereiding van een streekplan voor het gedeelte van Kennemerland ten noorden van Heems kerk heeft de Planologische Dienst een streekforum samengesteld, dat zal fun geren als een contactpunt tussen de be volking van Noord-Kennemerland en de Planologische Dienst. Het streekforum zal, naar men aanneemt, gedurende en kele jaren gemiddeld ongeveer één keer per drie maanden bijeenkomen teneinde verschillende vraagstukken te - behan delen. De installatie van het forum zal ge schieden op Zaterdag 24 April in de Volkshogeschool Het Oude Hof te Ber gen. Als eerste komt ter discussie een aantal vraagpunten betreffende de be roeps- en schoolkeuze van de opgroei ende jongens in deze streek. Voorts zal het provinciaal bestuur de voorzitters, leden en secretarissen van de gemeente raden in Noord-Kennemerland op 8 Mei op de Zandhoeve een samenzijn aan bieden, waar door drs. A. Bours van de Planologische Dienst zal worden ge sproken over Noord-Kennemerland in het verleden. Drs. G. J. van den Berg zal in de avondvergadering het onder werp Uitdaging aan de Noord-Kenne- mer samenleving" behandelen en ir P. K. van Meurs zal een inleiding houden over „Ruimte en Ruimtegebrek" in Noord-Kennemerland. In het streek forum hebben zitting vertegenwoordi gers van verschillende takken van het bedrijfsleven en beroep, alsmede ver schillende burgemeesters, wethouders en raadsleden. GESLAAGD De heer C. Swanenburg de Veye te Alkmaar is aan de Gemeente-Universi teit van Amsterdam geslaagd voor het candidaatsexamen sociale aardrijks kunde. Dat het Paasfeest onomstotelijk na dert bleek ons gisteravond in de bo venzaal van café Tom, waar Ijverige Alcmarianen een stapel van 1350 eie ren kregen te verwerken, die als prij zen golden van de door Alcmaria Vic- trix georganiseerde klaverjasdrive. Tegen de Kerstdagen zijn malse ko nijnen de inzet, nu waren het de eie ren, die het begeerde doel waren van de niet minder dan 96 deelnemers aan deze drive. Er was voor iedere klaver jasser trouwens een prijs, wat reeds een waarborg was voor een geainmeer- de wedstrijd. De voorzitter van Alc maria, de heer P. Swager, scheen van mening, dat hij het aan zijn functie in de vereniging verplicht was met een zeer behoorlijke prijs thuis te komen en hij keek dan ook helemaal niet ver baasd toen de puntentellers zijn kop pel als eerste in de afdeling A aanwe zen. De uitslag was: Afdeling A: 1. BosSwager 5254 p.; 2. Bonsema SrJr 5253 p.; 3. Loos— Huip 5232 p.. 4, MaterWestra 5196 p.; 5. J. MfjlderK. de Grand 5023 p.; 6. Michels—mej. Blankendaal 4999 p.; 7. J. HeldermanA. Schermer 4979 p. Afdeling B: 1. W. Muller en echtge note 5753 p.; 2. mevr. Bosmevr. Roo- zendaal 5670 p.; 3. LustVerwer 562C p.; 4. Govers—Zonneveld 5456 p.- 5. A Koenen—Strijder 4943 p.; 6. R. Govers en echtgenote 4933 p.; 7. Plomp en echtgenote 4817 p. Met oneindige voorzichtigheid heb ben de leden van het Klaverjas- drive-comité gisteravond de 1350 eieren gehanteerd. Van links naar rechts: P. de Buyzer, A. Schermer, M. Michels, K. de Grand en Th. DINSDAG REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Ge stolen liefde (18 jaar). VICTORIA THEATER, 8 uur: Fort Algiers (14 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur: 24 uur uit een vrouwenleven (14 jaar). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: De dodensprong II (14 jaar). OPENBARE LEESZAAL, 8 u.: Boe- kenavond. WAPEN VAN HEEMSKERK, 9.30 u.: Verg. Plattelandsvrouwen, 8 uur: Verg. Geref. Kerk. 8 uur: Bijeenkomst Rode Rio. GEBOUW HEUL 11, 8.30 u.: Verg. Centraal Genootschap. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Robinson Crusoë en Co. BERGEN AAN ZEE, 7.30 u.: <Bach- avond. NOORD-SCHARWOUDE. Tivoll, 8 u. Betaalde liefde. WOENSDAG REX THEATER, 2.30 en 8 u.: Gesto len liefde (18 jr.). VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 u.: Fort Algiers (14 jr). HARMONIE THEATER, 2.30 en 8 u.: 24 uur uit een vrouwenleven (14 jr). CINEMA AMERICAIN, 2.30 en 8 u.: De dodensprong II (14 jr). WAPEN VAN HEEMSKERK, 10—11 uur: DKW-autoshow. GROTE KERK, 8 u.: Voordracht De Kruisweg. GULDEN VLIES, 8 u.: Medische sportkeuring. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Manderson Mysterie (14 jr.) DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend Apo theek Kruisinga, Koorstraat 59. HOOG WATER TE BERGEN A/ZEE Dinsdag 12.44 1.14 Woensdag 13.48 2.12 TE CAMPERDUIN hoog laag Dinsdag 12.49 1.19 6.49 19.19 Woensdag 13.53 2.16 7.53 20.16 !8p*lJ EEN FIJNE EN ZACHTE CITROENGENEVER Platte Steenenbrug 114 (Verdronkenoord) tel. 2604 (Advertentie, Ing. Med.) (Advertentie. Ing. Med.) Doordat een groot aantal verdachten, dat gistermiddag voor de Alk maarse politierechter, mr. J. N. Alblas, moest verschijnen, niet was komen opdagen, had de zitting een vlot verloop. Eén van de voorgelei den was P. G. uit Wijde Wormer, die op 28 Maart, door de drank be neveld, een politieman had gedreigd „met enige misdaad tegen het leven gericht". De officier van Justitie, mr J. C. V. Meischke, eiste een ge vangenisstraf van 3 maanden, die door de rechter echter werd geredu ceerd tot 1 maand. Ook de jeugdige D. v. R. uit Alk maar, die bekend stond als een agres sief persoon en er al meerdere veroor delingen op had zitten, werd een ge vangenisstraf opgelegd. In Februari had hij tijdens een carnavalsfeest te Schagen moeilijkheden veroorzaakt en was slaags geraakt met een wachtmees ter die hij eerst bedreigd had. Con form de eis werd hij veroordeeld tot 6 weken. C. v. d. H. uit Bergen, werd omdat hij een gezin van 9 kinderen te onder houden had niet in staat geacht de boete die de Officier had willen vra gen (f 100,of 30 dagen) te betalen en zo werd hij bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf voor de tijd van 3 dagen omdat hij „onder de in vloed" een fiets bereden had. Hetzelf de lot onderging de niet verschenen Alkmaarder G. J. de H. die zich aan hetzelfde delict had schuldig gemaakt. Hoewel de Officier een boete had ge- eist van f 150,of 50 dagen achtte de rechter het gewenst ook deze delin quent een gevangenisstraf voor de tijd De vijfde "Mei, onze Nationale Feestdag en tegelijkertijd de dag, waar om helaas zoveel rumoer is ontstaan, zal door de Alkmaarse Jeugd Ge meenschap evenals voorgaande jaren geheel worden georganiseerd voor jong Alkmaar. In de AJG hebben ongeveer vijftien jeugdverenigingen een overkoepelende organisatie gevonden, waarin jongeren van alle ge zindten contact met elkaar hebben. Deze AJG nu heeft zich over de viering van de Nationale Feestdag ontfermd en al jarenlang het ant woord gegeven, waarop de minister-president dr W. Drees zinspeelde toen hij zeide, dat de Nederlanders eerst zelf moesten tonen of de Na tionale Feestdag nog onder hen leeft, alvorens de regering zou besluiten tot het vrij-af geven van de werknemers. Bonsema (Foto Jaap Schoen) Het feest van de bevrijding zal dit jaar weer worden ingeleid door een plachtige samenkomst om half acht op d<e Stenenbrug, waar de burgemeester het woord zal voeren nadat van de Waagtoren het bazuingeschal zal heb ben geklonken. Declamaties en samen zang zullen deze plechtigheid vullen, waarna een défilé volgt langs het stad huis. Om 9 uur zijn er wandeltochten over verschillende afstanden voor de jeugd van 812 jaar en 's middags mogen de ouderen hun beste beentje voorzetten. In de middaguren wordt door de jeugdverenigingen in de aula van het Murmelliusgymnasium een non-stop programma opgevoerd voor de klein tjes. Deze voorstelling duurt 1 uur en kan als er voldoende animo bestaat enige malen worden herhaald. Voor deze middag zal een kleine entree worden geheven, omdat de AJG moet roeien met riemen, die er niet zijn. Be houdens een gemeentelijke subsidie heeft zij geen enkele bron van inkom sten en dat maakt het organiseren van een .bevrijdingsfeest bepaald niet een voudig. 's Avonds is er voor de oudere jeugd een bonte avond, ook verzorgd door eigen krachten. Na afloop daarvan volgt de mars naar het Waagplein, waar met een fakkeldans, vreugdevuren en een laat ste toespraak het feest wordt besloten. Op de avond van de vierde Mei zal weer de Stille Tocht worden gehou den ter eerbiedige nagedachtenis aan de gevallenen. Het is gebruikelijk de festiviteiten zowel van de Nationale Feestdag als van Koninginnedag in één programma boekje samen te vatten. Dat zal ook dit jaar gebeuren. Over het feest op 30 April bewaart het Oranjecomité, het overkoepelend orgaan van de Oranjeverenigingen nog een geheimzinnig stilzwijgifi. Op en kele nieuwe onderdelen na zal het pro gramma echter niet veel van andere jaren afwijken. Wij komen daar nog nader op terug. van drie dagen op te leggen. Voor J. P. C. D. uit Castricum zag het er aan vankelijk heel wat ernstiger uit. Op 21 Februari was hij 's avonds te gen 12 uur met zijn dronken hoofd wat in Akersloot gaan rondlopen. Bij een woonhuis aangekomen had hij daar drie maal tegen het raam geklopt en de eerste keer om eieren, de tweede maal om een bijl en de derde keer om een fietspomp gevraagd. Hoe deze won derlijke associatie van wensen tot stand gekomen was zal wel immer een on opgeloste zaak blijven, maar in ieder geval had de Rijkspolitie lucht van de wonderlijke sinjeur gekregen en was uit hoofde van generale preventie op speurtoch uitgegaan. Dat bleek hele maal niet zo'n onverstandige maatregel, want nadat een politieman aah het ge noemde woonhuis naar de man geïn formeerd had en op het erf, met be hulp van 'n zaklantaarn naar hem ging zoeken, kwam deze plotseling met een geweldige sprong achter een kruiwa gen vandaan, bovenop de wachtmees ter. Daar deze reeds aan de hand ge blesseerd was en omdat het modderige erf te glad was om een geschikt slag veld te zijn, had hij de woesteling eerst niet baas gekund. Later was er om as sistentie een tweede wachtmees ter komen opdagen, die de dronkaard een gevoelige tik met zijn gummistok op de schouders had gegeven. Als een razende was de man daarop wegge vlucht. Hoewel de Officier de zaak ernstig genoeg achtte om een maand gevan genisstraf te vorderen, meende de rechter dat termen aanwezig waren om een mildere straf op te leggen. Hij ver oordeelde D„ die uit Castricum afkom stig was, tot een boete van f 100,— subs. 30 dagen. De Alkmaarder C. M„ die enige tijd geleden twee plusfours uit een expedi tie-auto had gestolen en deze later, uitgerekend bij de firma waaraan de broeken toebehoorden, terug gebracht had om te ruilen werd, ondanks zijn minder gunstig verleden zeer clement behandeld. Conform de eis van de officier werd hem een boete opgelegd van f 25,of 10 dagen. Ter zitting legde hij een volledige bekentenis af en deelde hij mede dat hij de goede ren, voordat hij getracht had ze te rui len, zonder medeweten van zijn vrouw op zolder had verstopt had gehouden. Een grappige noot had de zaak tegen O. A. H. M. P. uit Bergen die uit een particulier bos een paar boompjes ge stolen had. Nadat de familie de diefstal had aangegeven had zij later bij de rechtbank op uiterste clementie aan gedrongen. De man werd dan ook een geringe geldboete opgelegd, namelijk f 5,of 1 dag. D. B. uit Bergen aan Zee, die even eens boompjes en een steigerpaal had gestolen, werd hiervoor gestraft met een boete van f 25,— of 10 dagen. Mijnheer A. v. B. uit Uitgeest had eveneens niet de verleiding kunnen weerstaan om een boompje, dat op het erf van een verlaten huis stond, te „bietsen". Het geval werd vroeger ais* droogpaal gebruikt en was volgens de Provinciale Waterstaat, die de wettige eigenaresse van het boompje was, al leen nog maar geschikt voor brand hout. Met een boete van f 10,was de boom betaald. J. S. uit Noord Scharwoude werd ten slotte veroordeeld tot een boete van f 60,of 30 dagen omdat hij geen ge volg had gegeven aan de sommatie van een agent om van zijn fiets te stappen en de Alkmaarder J. H. M. tot een boetè van f 25,— of 10 dagen wegens vernieling van een ruit. het corset dat Uw organen steunt. LANGESTRAAT 69 (Advertentie, Ing. Med.) Op 27 April zal in het „Wapen van Heemskerk" de verpachting plaats heb ben voor de staanplaatsen op de dit jaar in October te houden kermis. Ook plaatselijke standhouders die fruit, en ijs verkopen worden in de gelegen heid gesteld in te schrijven.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 9