Uitvinders van de VS werken aan electronisch warenhuis Visioen nadert werkelijkheid „Na ons de zondvloed" - een knappe, maar trieste film Ook vroeger kende men reed; de waarde van advertenties Zó eten wij mosselen op de Parijse vlooienmarkt Voorraadadm in istra tie en mechanische verkoop Frankrijks visitekaartje te Cannes Roemenië stelde een menselijke daad De VS staan garan' voor Zuid-Korea Britse protectoraten niel aan Z.-Afrika Reclame 200 jaar geleden Heftige bestrijding van vele zijden „Hé, grand-père, betalen hoor!" Kooplui van de „marché" kennen dé prijzen Wat een volmaakte keukenmeid moet weten Het beroep van bisschop Heiander verworpen Overleg NAVO-antwoord aan Moskou DONDERDAG 15 APRIL, 1954 (Van onze correspondent) LOS ANGELES en San Francisco kennen reeds warenhuizen, welker bezoekers slechts hun auto op de parkeerplaats hebben achter te laten, waarna ze zich geen groter inspanning behoeven te getroosten dan op een rolband te stappen die hen met aangename snelheid de winkel binnenbrengt. Toegangsdeuren, bewogen zodra de lichtbundel van de foto-electrische cel een ogenblik is onderbroken, vliegenvoor hen open en klappen zachtjes achter hen dicht. Het eerste rechtsproces van een adspirant-koopster, die als gevolg van een defect aan deze deuren een enorme buil op het voorhoofd kreeg en in plaats van naar de afdeling zomerjurken naar haar rechtskundig adviseur ijlde moet nog plaats vinden. Wel een teken van vooruitgang. T)IT IS nog maar een begin. Het Amerikaanse genie heeft zijn vindingrijkheid op dit gebied nog lang niet ten volle botgevierd. Uiter mate serieuze technici, voor wie het electronische tijdperk waarin wij thans leven, niet het geringste ge heim bevat, spreken vol overtuiging van de electronische winkel van morgen. Een hunner heeft reeds een soort achtbaan van lopende ban den ontworpen, die vrijwel de ge hele inhoud van een groot waren huis langs de in een fauteuil achter overleunende clienten voert. De mo tivering voor deze uitvinding is iouter: de kopers in staat te stellen in meer comfort, en in groter rust niemand die dan in het looppad tegen hen kan opbotsen hun aan kopen te doen. Men luistert naar dergelijke en thousiaste verklaringen met een zekere mate van scepticisme. Indien men ooit een 'vrouw een jurk, hand tas of lipstick heeft zien kopen (of een van de leden der sterke sexe in nieuwe schoenen heeft zien rondpa- raderen of hem observeerde in een gloednieuw colbertje, waaraan de meesterhand van de coupeur nog te pas moest komen) dan is het moei lijk zich in te denken, dat een stel sel van lopende banden en zittende klanten de oplossing van het waren huisprobleem zou kunnen zijn. De uitvinders verzekeren ons ech ter, dat de lopende banden lang genoeg door de clientèle kunnen wor den stopgezet om haar in staat te stellen haar keuze te bepalen, dan via een ander tapis roulant naar de paskamer te rollen, in een spreek buis een verkoopster op te roepen die tevens wordt ingelicht welke maat van welk product moet worden aangepast en ten lange leste met de aankoop onder de arm terug te rol len naar het parkeerterrein yAN DAT stadium is het nog maar een zeer kleine stap tot de ver vanging van het winkelpersoneel door robots. Remington Rand heeft inmiddels al een „electronisch brein" geconstrueerd, dat gegevens kan ver zamelen en verwerken omtrent 8000 artikelen. Dit is aanzienlijk meer, dunkt ons, dan de allerbeste verko per in staat is te onthouden voor al omdat hij nog geplaagd wordt door allerlei emoties, die Het Brein uiteraard niet kent. Indien wij uit vinder waren, zouden wij een spe ciale lopende band voor dit Brein (Van onze Parijse correspondent) yiER JONGENS van zeventien jaar en een mooi meisje van zestien hebben een hechte vriendschap geslótên. Zij komen voort uit"" zeer verschillende millieus. Jacques is de zoon van een bijzonder rijke zakenman, die in de oorlog veel geld heeft verdiend door bunkers voor de Duitsers te bouwen. Zijn machtige relaties hebben ervoor kunnen zorgen, dat hü na de bevrijding geen last met de zuivering kreeg. Toen de oorlog in Korea uitbrak, was hij verschrik kelijk bang voor een nieuwe wereldoorlog; hij bracht zijn fortuin in veiligheid en vluchtte naar Dakar. Jacques bleef in Parijs. Hij beschikt over flink geld. rijdt in dure auto's drinkt whiskey en denkt dat het leven een amusant spel is. construeren, en ons ijlings uit de voeten maken alvorens de vakver enigingen ons hoofd zouden eisen. Amerikaanse warenhuizen hebben inmiddels reeds enige jaren ervaring opgedaan met de automatische ver koop door middel van machines, die op strategische punten in de winkel zijn opgesteld. De resultaten waren sterk verschillend en in het bijzon der afhankelijk van het product. Limonade en nylonkousen via de machine deden het best, maar boe ken, voedingswaren voor consumptie- thuis en het merendeel van de kle dingstukken werden beter verkocht, indien er winkelpersoneel aanwezig was om met kennis van zaken de klant te helpen. Een onderzoek door de Universi teit van Harvard ingesteld, heeft uit gewezen dat het niet-verkopend per soneel in warenhuizen zeer sterk in aantal toeneemt. Aangezien dit niet alleen meer ontwikkeld is dan het gemiddeld verkopend personeel, maar in de V.S. ook beter georgani seerd is en hogere looneisen weet te stellen, is het duidelijk dat de eige naars van warenhuizen in het bij zonder achter de schermen van hun bedrijf de mens door de machine willen vervangen. yWEE ZEER grote warenhuizen, J. L. Hudson in Detroit en B. Alt man in New York, gebruiken thans bij wijze van experiment de Magne- file, een uitvinding van een grote industrie in Cambridge, die thans beproefd wordt op haar efficiency in het bijhouden van de inventaris van deze warenhuizen. Deze machine geeft prompt antwoord op de vraag hoeveel paar bruine schoenen van merk A en maat 38 er nog in voor raad zijn en geeft voorts waarschu wingssignalen wanneer de reserves van een bepaald artikel uitgeput dreigen te raken. Het bijzondere van deze apparaten is dat zij gemakke lijk bediend kunnen worden, een minimum onderhoud vergen en niet zoals bij sommige hedendaagse kaartsystemen vaak het geval is grote papiervoorraden verslinden al vorens zij de gewenste gegevens fourneren. De belangstelling voor deze auto matische administratie neemt merk baar toe. Deze ontwikkeling is uiter aard nog in een pril stadium. Maar de successen die er reeds mede zijn behaald, laten weinig twijfel dat deze evolutie in de komende jaren zeer sterk de aandacht zal U'"kken en dat de automatisering, ook buiten het terrein der administratie, niet zal uitblijven. Generaal John Huil, bevelhebber het Verre Oosten, heeft preside Syngman Rhee de verzekering geg - ven, dat Amerika niet zal toestaz dat Zuid-Korea open zal staan vo- r een aanval uit het Noorden, zelfs ni> t. als de troepen van de V.N. werden t ruggetrokken. Huil zei echter niet i hoeverre Amerika bereid zou zi. Zuid-Korea te helpen bij de uitbrt ding van zijn leger, aldus wordt b - richt. Churchill heeft in het Lagerhuis ver klaard, dat de Britse regering op h< ogenblik niet zou kunnen instemme-i met overdracht van de protectorate Beetsjoeanaland, Basoetaland en Swaz land aan de Unie van Zuid-Afrika. Z- - als men weet, heeft dr Malan, de Zuid. afrikaanse premier, Maandag bij c' Volksraad een resolutie, aandringend c overdracht der protectoraten, ingedien Churchill zeide, dat Groot-Brittann op grond van de Zuid-Afrika-wet va - 1909 verplicht is deze gebieden niet ov< te dragen voordat de inwoners zijn g raadpleegd en het Britse parlement zi. standpunt tot uitdrukking heeft kunns brengen. Zijn verklaring werd door be de zijden van het Lagerhuis met in stemming begroet. VAN DER GOES BIJ HOFFMANN Mr Van der Goes van Naters hee't Dinsdag te Saarbrücken een onderhol' I gehad met Johannes Hoffmann, c t Saarlandse premier. Ook gaf mr Va a der Goes een uiteenzetting van zij •- plan voor de europeanisering van h- Saargebied aan de commissie voor bu tenlandse zaken van het Saarland; - parlement. Na een scheiding van zeven jaar kon Rica Georgescu zijn 19-jarige zoon Constantin en zijn 15-jarige zoon Peter in de armen sluiten. Vorig jaar wam het geval- Georgescu in de publieke belang stelling te staan doordat een lid van Roemeense ambassade in Amerika de heer Georgescu pro beerde over te halen om voor zijn land te gaan spioneren iti ruil voor de terugkeer van zijn twee zoons. Door bekendmaking van dit feit werd het lid van de Roemeense ambassade uit Ame rika gezet. Door onverklaarbare redenen zijn de jongens nu toch op vrije voeten gesteld en reeds op-weg - naar Amerika,- RICHARD, zijn vriend, heeft nooit een franc op zak. Hij woont met zijn ouders op een zolderkamertje, waar zijn vader, een collaborateur, die vijf jaar in het gevang gezeten heeft, dagelijks zijn gal uitspuugt over de Joden, die volgens hem de schuld van alles zijn. Richard heeft echter een Joodse vriend, Daniel, die in de oorlog al zijn familieleden heeft verloren. De vierde vriend van het kwartet ts een moederszoontje, dat thuis nooit iets anders hoort dan over de oorlog, die dreigt en het onderduikadres dat men reeds voor hem georganiseerd heeft. Het meisje is de dochter van een idealistische leraar, die zich erg uit slooft voor de Rechten van de Mens, het Antifacisme en de strijd voor de Vrede, maar die de opvoeding van zijn twee kinderen hopeloos verwaarloost. De vier jongens en het meisje, die zoveel over die dreigende oorlog ho ren spreken, besluiten met zijn allen naar een eiland in de Stille Zuidzee te gaan, waar ze van het geweld niets zullen merken. Zij hebben reeds een jacht, maar waar het geld te vinden? Er is maar één oplossing: inbreken. Dus organiseren zij een slimme ge schiedenis; het meisje laat zich door een rijke heer uitnodigen in de stad te gaan eten en in die tijd zullen de vrienden hun slag slaan. Alles gaat.goed. het meisje lokt de man weg, de drie vrienden klimm-n over de muur van de villa, twee hou den er de wacht, de derde gaat inbre ken. Maar dan verschijnt er een nachtwaker en een van de drie kna pen raakt daar zo door in de war, dat hij de man doodschiet. Overhaaste vlucht De politie vindt al -;auw het spoor dat leidt naar Da niel, die niet ter plaatse is geweest maar wiens auto de drie anderen heb ben gebruikt. Daniel wordt aan de tand gevoeld door een paar keiharde politieinspecteurs. Zal hij iets vertel len? Jacques en Richard zijn zo bang, dat hij hen zal verraden, dat zij Da niel op een afgrijselijke manier in zijn bad vermoorden. Het slot speelt zich af voor de recht bank: tien jaar dwangarbeid voor Jacques en Richard, vijf jaar voor hun vriend. Het meisje wordt vrijgespro ken De grote schuld, hoort men een stem zeggen, ligt echter bij de ouders, die hun kinderen geen enkel ideaal hebben kunnen geven, die hen opgevoed hebben in de angst voor een nieuwe oorlog. •ïNb ons de zondvloed", dachten de kinderen. DEZE NIEUWE film van Andri Cayette, „Après nous le déluge", heeft in heel Frankrijk stormvloeden van protesten ontketend. „Wat een slechte propaganda zal deze geschie denis in het buitenland maken!" „De Franse jeugd is niet zo en het is mis dadig haar zo voor te stellen. Een dergelijk sadisme moest verboden worden". „Welk een verderfelijke in vloed zal deze film op de jonge men sen hebben", 'zo hoorde men aller- wege, Van katholieke zijde voerde men nog andere bezwaren aan: de film suggereert, dat de ouders verant woordelijk zijn voor de misdadigheid van hun kinderen. De kinderen heb ben geen schuld en men nodigt hen dus eigenlijk uit maar rustig hun gang te gaan. Het eerste resultaat was, dat de export van ,,Na ons de zondvloed" verboden werd. De prefect van Nice besloot de vertoning van de film in zijn departement onmogelijk te m- -n. Waarop de Franse regering bekend maakte, dat „Après nous Ie déluge" officieel was uitgekozen om Frankrijk op het internationale filmfestival, dat te Cannes is geopend, te vertegen woordigen. Op 29 Maart zal zij ver toond worden. Ik heb de film gezien en ik moet toegeven, dat ik de gemaakte bezwa ren begrijp. Het is inderdaad een on gezonde en ook wel sadistische ge schiedenis. Het is verkeerd te sugge reren, dat de Franse opgeschoten jeugd in bepaalde milieus zo is. En „Na ons de zondvloed" geeft zeker een vertekend beeld van de Franse bour geoisie. Het is wel een feit. dat het verhaal van de film in de werkelijkheid zich ongeveer zo heeft afgespeeld. En het is ook waar, dat er pas weer zo'n stel jongens van goede familie aan het roven en het moorden is geslagen. Maar „Après nous le déluge" wekt de indruk, dat al de Parijse middelbare scholieren door en door bedorven zijn en dat al hun ouders egoïsten zijn. Dit neemt allemaal niet weg, dat deze trieste film op een meesterlijke manier is gemaakt. André Cayotte. van wie men in Nederland „Justice est faite" en „Nous sommes tous des assa- sins" heeft kunnen zien, bewijst op nieuw, dat hij een van de knapste filmmensen is van zijn tijd. Wie de film in het algemeen dus niet ziet als een afgedraaid verhaaltje maar als een moderne kunstvorm zal „Après nous le déluge" zeker beschouwen als een belangrijk feit in de cinema tografische ontwikkeling. (Van onze Parijse correspondent DE PARIJZEN AARS vinden dat hun „Marché aux puces", hun vlooien, markt, bedorven is door de buitenlanders, die alles voor veel te hoge prijzen opkopen. Het gevolg is, dat het eigenlijk niet meer mogelijk is om op deze, als een stad zo grote, markt iets voor een zacht prijsje op de kop te tikken. Trouwens vlooienmarkt is langzamerhand een geheel verkeerde naam geworden; men kan er nog ivel allerlei oude spullen kopen, maar men vindt er ook grote wijken, waar de prachtigste en ook zeldzaamste antieke meubelen worden verkocht. Alle stijlen, alle „époques" zijn vertegenwoordigd. Maar je betaalt er net zoveel of soms ook nog wel meer voor dan bij een antiquair. DE MARCHÉ is Zaterdag, Zondag en Maandag geopend en wordt dan in derdaad bestormd door de vreemdelin gen die voor veel te veel geld allerlei antieke zaken mee naar huis willen nemen. Voor de markt staan kilometers lange rijen auto's met nummerborden uit al le landen van de wereld. Vandaar dat je op de markt inderdaad nog van alles kunt vinden, maar dat je heus niet be hoeft te denken er iets waardevols heel goedkoop te kunnen kopen. Da markt- Kooplieden kennen de waarde van hun producten heel goed en aangezien er naar alle antieke zaken een zeer grote vraag is, worden de prijzen steeds ste viger. Voor vele Fransen is de Marché lang zamerhand meer een oord geworden, waar je wat gaat wandelen, dan waar je wat gaat kopen. Een bezoek aan de Marché is een uitje, dat de jonge Pa- rijzenaar zijn liefje aanbiedt. Arm in arm slenter je dromerig tussen de buf fetten uit de tijd van Lodewijk XIV en Duitse helmen uit de oorlog van 1914 - 1918, radio's met eigenwijze neusgelui den en zeer kostbare tafels van meer dan twee eeuwen oud. Zo'n wandeling eindigt dan steevast in één van die ka rakteristieke cafétjes, zoals je die al leen maar op de Marché vindt. Specia liteit: warme mosselen, in paardenvet gebakken frites, beaujolais en zoete witte wijn. \yu hadden een portie mosselen be steld en een „fillette" een derde liter wijn. De wonderlijkste lieden ver zamelen zich in deze populaire kroe gen, waar heel de dag en tot diep in de nacht èen harmonica speelt, waar de mensen van de markt, de geliefden, de handelaars in oud roest en de rijke Amerikanen, de boertjes van buiten en de wat lichtzinnige meisjes mosselén en frites komen eten en wijn, veel wijn komen drinken. Een boer uit Auvergne. gekleed in een blauw jak en met een hoog, glim mend zwart petje op kwam voor een gulden per stuk zwarte Auvergnaatse worsten, Andouillette geheten, aanbie den. Hq liet eerst iedereen een plakje proeven, waarna ook practisch ieder een een worst kocht. Toen kwam de vlotte en vlugge dienster ons de mosse len brengen, waar zoveel peper op ver knoeid was, dat je er de tranen van in de ogen kreeg. Het echtpaar naast ons deed zich te goed aan frites, dronk gul wqn maar vond toch nog tüd om op een luidruchtige manier ruzie te maken over iets, dat hij verkocht had voor 'n prijs die zij veel te laag vond. Een jon ge arbeider kennelijk zeer verliefd op het mooie, jonge meisje aan zqn arm kwam wat verlegen binnen. Twee por to's bestelde hq. Franse verliefden drinken altijd porto. DAARNA hield er een pracht van een Bentley voor de deur stil. Een keu rige chauffeur sprong er uit om de En gelse dame en de Engelse heer te heb pen uit te stappen. Ook deze dure klan ten gingen aan een wat bemorst tafel tje zitten om mosselen te eten en slech te wijn te drinken. De Algerijn, die aan hetzelfde tafeltje zat, krabte zich eens in zijn weelderig kroeshaar en zei iets in het Arabisch tegen zijn vriendin, die koperen ringen in haar oren droeg. Eén oud mannetje van buiten, van top tot teen in het zwart gekleed schuifelde langzaam naar binnen. Hij bestelde een glas Beaujolais, dronk het slobberend leeg en wilde zonder te betalen ver dwijnen, hetgeen niet gelukte. „Hé. srand-père," riepen de diensters in koor, „betalen s.v.p.". Iedereen lach te, grootvader ook. Dat probeert hij nu iedere dag. vertelden de serveuses, die de oue man daarop een gratis glaasje aanboden. Een handelaar in oud roest begon up het tafeltje van de dure Engelsen een (Van een medewerker) RECLAME is beslist geen snufje van de laatste tijd. Dit blijkt, wanneer we de oude jaargangen vau een krant doorbladeren. Het valt dan, ap, dat de advertentie-af deling ook toen beslist niet onderdeed voor het redactionele gedeelte. In bladen uit de vorige eeuw vindt men reeds annonces met zorgvuldig getekende prentjes en al was de in slag wat gemoedelijker, dan de ge raffineerde verkoopprentjes van tegenwoordig, de aandacht trokken ze zeker. Nog eerder probeerden de zakenmensen hun berichten opval lend te maken door ze overdwars te laten drukken. Trouwens, ook de uitgever scheen, in verband met de plaatsruimte, wel sympathie voor deze manier van werken te hebben. Grote letters kwamen al heel vroeg voor en tweehonderd jaar geleden reeds was „de opmaak" van de ad vertenties anders dan die van het nieuws. Drukte men het gewone nieuws in de krantjes van 12'A bij 16 centimeter in twee kolommen, de advertenties kwamen over de volle breedte te staan, terwijl namen van producten bovendien hoofdletters kregen toegewezen. Veel was het dus nog niet, maar de kiem van de grootste opmaak van nu was toch al in deze kleine buitenspo righeden te vinden. Een paar voorbeelden van destijds geplaatste advertenties geven een in druk van de tekst, die de zakenman meende te moeten gebruiken voor het aanprijzen van z'n producten. Op 16 Maart 1754 kon men in de Leeuwarder Saturdagse Courant het volgende lezen: „Op Dinsdagmorgen den 19 Maart 1754 te 10 uur, en nademiddag te 4 uur. gedenkt Johannes van Lingen, Hospes in de Keizers-Kroon te Leeuwarden, te zijnen Huize te Verkopen: Een partje grote hoeveelheid roestige fietsonder delen uit te stallen. De muzikant, die meer dronk dan dat hij speelde, kwam maar weer eens met zijn pet rond. Zo haalde hij een aardig dagloontje op, dat hij kennelijk besteedde om een flinke rode neus te krijgen. Noord-Afrikanen zaten te domineren naast een heer uit de provincie, die verontwaardigd was over de prijzen, die men op de Marché durft te vragen. Een stel opgeschoten jongens rende als jonge honden door de volle, donkere kroeg, waar grote bakken met mosse len en grote pannen met frites vettig stonden te geuren. Een middelbare scholier met een meesterlijke snor ver toonde zich met een dame. die zijn moeder zou kunnen zijn maar het be slist niet was. Honden kwamen onder de tafeltjes zoeken naar stukken worst, mosselen, pommes frites. Topn zette de harmonica-speler weer in. Met zeldzame vingervlugheid en 'n onmiskenbaar talent. Heel de zaal, de rijke Engelsen, de Algerün de gelief den, de ruziemakers, de middelbare scholier met zjjn dame, grootvader en de diensters, iedereen zong in koor mee De mosselen en de flrites dampten om nieuwe klanten te lokken. Puiks-Puik Supra Fijne Varianas Kaï sasser Tabak, met de laatste Schept van Curasouw te Amsterdam gearr veert; breder bij Billetten uitgedrukt Johannes van Lingen was blijkba; een bijzonder zakelijk zakenman. H 1 wist in ieder geval, dat de maat kosti lijk is. De heren boekverkopers, d: met de notarissen en secretarissen c beste klanten van de krant waren, gc bruikten een grote omhaal van wooj den. In ieder nummer is wel zo'n uit gebreid relaas te vinden. Slagzinnen e.i pakkende rijmpjes kende men nog nie:, Neem bijvoorbeeld het verhaal van de Amsterdammer Steven van Esveld, du- vlak boven de advertentie van Van Lingen z'n boek „De Volmaakte Hol- landsche Keuken Meid" op dé Volgen de manier aanprees: „QNDEKWUZENDe hoe men aller hande Spijzen, Confituren en Na gerechten zonder ongemene kosten, zelfs voor de Roomsgezinden op Vis dagen en in Vasten gezond en smake lijk kan toebereiden: hoe men alles tegen de Winter inlegt. Wat men in de Slachttijd doen moet: En hoe men Mol en Versch Bier des Zomers goed kan houden. Benevens enige vaste te kens waar aan men kan zien of het Vleesch, ten tijden van Vee-Pest, ge zond is of niet. En hoe men een Tafel zal schikken wanneer men zijn Vrien den onthaald; om allerhande Koortzen onfeilbaar te geneezen; om het Ge zicht te versterken enz. Nevens de toe bereiding van eenige zagte Spyzen en Dranken tot verkwikking van zieke Menschen. Met een Aanhangzel van de Volmaakte Hollandsche Keuken-Meid, enz. Beschreeven door ene voorname Mevrouwe onlangs in 's-Grarr-.hage Overleeden. Derde Druk. Verbeeterd en van zeer veele Drukfeilen gezuiverd. 3 Deelen in Svo a 34 Stuiv." Ook kwakzalvers, doktoren en „chi rurgen" probeerden met vele woorden hun goede kwaliteiten onder de aan dacht van de bevolking te brengen. Ze ontzagen zich niet de ziekten breed uit te meten en gaven zelfs de teerste za ken met een voor onze tijd op z'n minst grof lijkende openhartigheid aan de openbaarheid prijs. Wij zullen ons wel wachten, een voorbeeld van dit soort reclame te ge ven. Liever besluiten we met de be scheiden annonce van een „Meester Glazemaker en Verwer", die „praesen- teert het fyn Fransch Glas a 2 Stuiv. 4 Penn. en het grof Glas a 1 Stuiv. 4 Penn. de Voet; alsmede alderhande fyne en growe Verwen, voor een Ci vile Prys." Het Zweedse hooggerechtshof heeft het beroep van bisschop Heiander van de Zweedse staatskerk tegen een vonnis van de rechtbank te Uppsala eenstem mig verworpen. Bisschop Heiander werd in December tot ontzetting uit zijn functie veroordeeld wegens het schrijven van beledigende brieven, die hij aan geestelijken in zijn bisdom, Strangnas, gezonden zou hebben. Van dit vonnis kwam hij in beroep. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Eden, heeft Woensdagmiddag ip het Lagerhuis, n.a.v. een vraag vén het links-socialistische Lagerhuislid, Sydeny Silverman, verklaard, dat de 14 ledenstaten van de NAVO thans be raadslagen over het opstellen van een gemeenschappelijk antwoord op de Sovjetrussische nota van 31 Maart jl„ waarin de Sovjet-Unie aanbood toe te treden tot de Noordatlantische Verde digingsorganisatie. Aangenomen wordt, dat deze beraad slagingen te Parijs geschieden door de veertien leden van de permanente NAVO-raad, die ook in eerste aanleg de Sovjet-nota hebben bestudeerd.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 11