Vervolg stadsnieuws Wat de theaters brengen LAATSTE NIEUWS Nieuws .uit Heiloo Oranjecomité stelde een zeer attractief programma samen Hubertus Distier gaf tweede Bach-avond in Bergen a. Zee JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Spuitivedstrijd voor de jeugd Levende have werd voor hoge prijzen geveild Tachtig bejaarden werden feestelijk onthaald Alleen de narcissen in bloei Doves-jeugduitvoerlngen op 21 April BURGERLIJKE STAND Hensbroek Geslaagde uitvoering door leerlingen Z.- en N. Schermer Raad besloot tot weg vernieuwing Geslaagde ouderavond Bergen Gevaarlijk spel bij de Ruinekerk Opnieuw vioolmuziek van sublieme schoonheid VICTORIA THEATER HARMONIE THEATER De wraak van de woudloper CINEMA AMERICAN A en C ontmoeten dr Jekyl en mr Hyde DE JOURNAALS Obdam Plattelandsvrouwen in Paasstemming Scaranlouche REX THEATER Puntje en Anton „Au Salon des Variétés" ill het Gulden Vlies Kampioenschap jeugddammen s. kuiper 30030 Amerikanen naar Indo-China? Britse mijnenveger uitgebrand Zangklassen van Kuiper geven uitvoering Nieuwe Niedorp Aandachtig gehoor voor „Het zevende gebod" Ze bleven liever thuis Paasdienst ZATERDAG 17 APRIL 1954 Op 30 April en 3 Mei zal door de beste krachten dér drie grote Hei- looër toneelverenigingen in de Rustende Jager een toneelstuk worden opgevoerd, waarna op 5 Mei het Langedijker Cabaret een voorstelling zal geven. Dit zijn de voornaamste programmapunten waar de festivitei ten, georganiseerd door het plaatselijke Oranjecomité, omheen zijn ge groepeerd. Men heeft zijn best gedaan de zaken do goad mogelijk voor elkaar te krijgen. De feestelijkheden beginnen op Ko ninginnedag, 30 April, met een kinder, aubade voor het raadhuis, welke om 9.30 uur gehouden zal wordèn. Om 9 uur begint voor de kleuters en school kinderen uit de lagere klassen in de Rustende Jager een poppenkastvoor stelling en op dezelfde tijdstippen voor de kinderen uit de 3e tot en met de 6e klassen van de lagere school een film voorstelling in de St Willibrordusstich- ting. Om kwart vóör twee wordt op het HSV-terrein een handbaldemonstratie door twee damesploegen gegeven. Daarna kan de gehele bevolking, met muziek voorop, meetrekken naar het terrein aan de Bergeonstraat waar dé dames-gymnastiekvereniging Klimop een demonstratie vrije oefeningen zal verzorgen en wel van 14.14 tot 14.45 uur Vandaar gaat de optocht naar de muzieknis, waar de zangverenigingen Kieuw Leven en Vriendschap in samen werking met het N.H. Kerkkoor enige nummers ten gehore zullen brengen. Terwille van het contrast kan men dan genieten van enkele Judogevech ten Een hoogtepunt zal ongetwijfeld de spuitwedstrijd zijn, die door de brand weer op het terrein van de Vondel school wordt gehouden en waar de jeugd ook met het materiaal van de brandweer demonstreren mag. De dag wordt om 8 uur in de Rustende Jager besloten met opvoering van het stuk „School der dapperen". Op 3 Mei zal, zoals wij hierboven reeds schreven, weer hetzelfde stuk worden gebracht en op 4 Mei zal 's avonds om half acht de Stille Tocht naar het monument plaats vinden. Iedereen wordt tot deelneming uit genodigd. Op 5 Mei zullen de schoolkinderen op het Forestersterrein de bevrijding herdenken. De bewoner van de boerderij „Ter Coulster" heeft zich uit zijn bedrijf te rug getrokken en de levende have kwam gisteren onder de hamer. Veilingleider J. Kramer beleefde een hoogtijdag, toen het z.g.n. witte be drijf (tbc-vrij) geveild werd. Het vee- boelhuis en de circa 40 dieren (koeien en kalveren) trokken zoveel belang stelling van koperszijde, dat tientallen, auto's en veewagens in de buurt van de boerderij geparkeerd stonden. De koeien gingen voor bijna 1000 gulden per stuk van de hand en verhuisden naar de boerende veehandelaren kre gen dus maar weinig kans handel te drijven. De -hoge-prijzen clië „v.ode; .de* koeien 'gemaakt werden vonden huh- oorzaak in het feit, dat' het vee goed gevoed was en veel melk gaf. In de afgelopen dagen is het bestuur van de „Soos" in het Dorpshuis druk in de weer geweest om aan ongeveer tachtig dames en heren enkele genoeg lijke herinneringen aan het a.s. Paas feest te schenken. Door de welwillend heid van velen was het mogelijk dat de zaal er feestelijk uitzag en dat de tractaties uitstekend verzorgd waren. Ook de zieken, werden evenals de helpsters op deze middagen niet verge ten. Nu overal de narcissen in bloei I staan, zal menigeen daarvan willen genieten. Buiten narcissen zijn echter nog weinig andere bolsoorten in bloei. Wel zal men hier en daar bedden blau we druifjes en vroede hyacinthen aan treffen, doch de koude nachten en de schrale wind zijn er oorzaak van dat de tulpen nog wel enkele dagen in hun groene omhulsel zullen blijven en zich tijdens de Paasdagen verscholen zullen houden. Men kan de bloeiende narcissen en hyacinthen evenals de blauwe druifjes vinden zowel in de omgeving van Limmen als in die van de Egmonden. Onder leiding van mej. Rie van Gee- ne eh de heer C. Spaans, alsmede van mevr. Van Vliet (voor de kleuterafde ling) zullen op Woensdag 21 April en Zondag 25 April in de Rustende Jager wederom de jaarlijkse jeugduitvoerin- gen van Doves worden gehouden. Ton- ny Willémsen zal zijn muzikale mede werking verlenen. Geboren: Wilhelmina D.* d.v. P. H. Kool en M. L. D. Brugmann; Rudol- phüS M P., z.v. P. van Duin en W. C. Schrijver; Geert.ruida M., d.v. N. Bol len en G. M. Gaarlhuis; Jan J., z.v. D. W. L. Hoekstra en L. Usi; Gerhard E., z.v. J. P. L. van Manen en C. Lie- bert. Overleden: A Admiraal, 83 jaar GROTE AANVOER WITLOF Aan de veiling ter plaatse werd een grote aanvoer van eerste klas kwali teit witlof aangebracht. De prijs was evenredig aan de kwaliteit, nl. f 0.60 tot f 0.65 per kg. GEVONDEN VOORWERPEN Als gevonden voorwerpen werden aangegeven: kindërschoëntjë, kinder handschoen, dameshandschoenen twee huissleutels, zegelring, halsketting, twee kinderarmbandjes, jute zakken, twee rozenkransen EMMABLOEM-COLLECTE Op Woensdag 21 April zal de jaar lijkse Emmabloem-collecte ten bate van de tbc-bestrijding plaats vinden. ZITTING GEMEENTE-ONTVANGER In verband met de verkiezingen op 21 April houdt rie gemeetttê-oiltvangêf «itting op Donderdag 22 April. In de zaal van de heer KosSen te Hensbroek traden Donderdagavond de leerlingen van de o. 1. school te Hens- broek-Obdam voor het voetlicht met opzegversjes, zang en toneel. Een en ander werd goed naar Vorèii gebracht en kreeg bij het talrijke publiek een gunstig onthaal, hetgeen o.m. bleek uit het telkenmale gul opklinkend applaus. Het streven van het onderwijzend per soneel om op een dergelijke wijze de jeugd meer vrijheid van optreden in hèt openbaar te geven, kan zeker met belangstelling begroet worden. Tijdens de uitvoering werden de kinderen onthaald op tractaties. Dé voorzitter der oudercommissie, de heer W. Zwagerman, Hensbroek heeft de avond geopend en gesloten. Spreker deelde o.m. mede dat het in de bedoe ling ligt om op 9 en 10 Juni a.s. mét de kinderen van de hoogste klassen een schoolreisje naar de jeugdherberg te Bakkum te ondernemen. Dank bracht dé voorzitter aan dé leerkrach ten, die een en ander met de kinderen hadden ingestudeerd, aan mevrouw Koppenol voor de muzikale begelei ding eh aan divérse vèrënigingen, zo als ,,'t Viooltje" en de Floralia-vereni- ging; Hiérbij werdén Ook dè heer én mevrouw Kossen niet vergeten, die be langeloos de zaal voor deze avond hadden afgestaan. Afscheid werd geno men van mevrouw Roos-Saai, Obdam, die, wegeps,. yertrek uit de gemeente, de oudercómmi&sie moest verlaten. Donderdagavond kwam de Raad In voltallige zitting bijeen. De gemeente architect, de heer de Jong, gaf een uit eenzetting over de vernieuwing van de weg vanaf het Gemeentehuis tot de Noorderbrug en plaatsing van een af doende waterkering langs de Ring vaart vanaf de brug tot café P. Lake- man. Hij zei dat het plan, zoals dit door hem was uitgewerkt, behoudens enkele kleine wijzigingen, was goed gekeurd. Dit plan houdt in, dat er een schoeiing zal worden geplaatst van ge- creosoteefde palen, en tegenover de „Koog" een twee meter brede berm met èen talud van 1 2Vz. De nieuwe Wég zal, inclusief de opsluitbanden, een breedte krijgen van 4.70 m. Na nog enkele voor- en nadelen te hebben be sproken, wérd dit plarl in stemming gebracht en met algeméne stemmen aangenomen. Er zal naar worden ge streefd het rijverkeer zolang mogelijk te laten doorgaan, zodat afsluiting tot een minimum wordt beperkt. Deze week werd in de .O.L. School alhier de tweede ouderavond van dit seizoen gehouden. De avond werd voor een groot deel gevuld door de leerlingen zelf. Door de voorzitter werd medegedeeld dat met de school kinderen vanaf klasse vier een trein reis naar Rotterdam zal worden ge maakt, terwijl de andere kinderen naar Oud-Valkeveen gaan. De school reisjes zullen evenals vorig jaar in samenwerking met de O.L.School tê Driehuizen worden georganiseerd. De schooljeugd werkte een vlot en leuk programma af van toneelstukjes, vers jes en accordeonmuziek. Opgevoerd werden de schetsjes „De Geleende Koekepan" en „Jan Lustig". Hierna werd nog een filmpje vertoond „De Grote Karekiet". Na de pauze, waarin thee en koek werd geserveerd, en de kinderen op limonade werden getrac- teerd, werden de rapporten en het werk der kinderen bekeken. De op komst der ouders was buitengewoon goéd. De jeugd van vier tot tien jaar ge bruikt het hellende looppad naar de Ruinekerk als autoped-rutsch-baan, waardoor zij, onopgemerkt door het snelverkeer, de poort tussen de Ruïnë- muren uitschiet en zichzelf en ande ren in gevaar brengt. Ook Vrijdagmor gen ontsprong ternauwernood een zes jarige een ernstig ongeluk, toen een passerende automobilist door hard rem men ergèr kon voorkomen. Door de heer W. de Vries, gemeente-secretaris, is bij het kerkelijk bestuur reeds her haaldelijk op maatregelen aangedron gen. Ouders wordt aangeraden de kin deren te wijzen op het gevaar waaraèn zij zich blootstellen. f -4'••■iWH 2[O STROOMDE het kerkje te Bergen aan Zee voor de tweede maal vol met kunstminnende luisteraarsdie nogmaals onder de bekoring wilden ko men van die wonderbaarlijke mystieke muziek, van de grote Bach, de eenvou dige „Spielhiann" en dé onvermoeide werker, die bij maanlicht de hem verboden muziek van Pachelbel copiëerde en zich allé geheimen van de grammatica der Toonkunst zo eigen wist te maken, dat hij dit alles later met zijn geniale geest in nieuwe vor men wist te realiseren en tot een strikt persoonlijke stijl wist te verwerken. Deze avond speelde de violist Hu bertus Distier de Sonate in G.kl.t. en de Partita ih D.kl.t. van Bach. Ook deze avond toonde Distlër in zijn vioolspel geen verlangen om zelf te schitteren, maar maakte hij êen phe- nomenale techniek volkomen dienst baar aan de geest van Bach welke de concertgever bezielde en waarmede hij zijn gehoor voor enkele uren ver trouwd wist te maken, en misschien zelfs voor altijd. Het Preludio van de G moll Sonate klonk magistraal, dè fuga doorzichtig door rustig gespeèldé en scherp gepro fileerde stemvoering. Het Presto, prachtig motorisch gespeeld, had een grote spankracht; hét riep associaties op aan de klank van het kerkorgel. Dit komt natuurlijk ook door.de Dori sche toonsoort een middeleeuwse toonsoort waarin deze sonate is ge componeerd. De Partita in D moll werd subliem gespeeld; uiterst boeiend waren de Courante, en de Gique. Wij dachten hier aan de uitspraak „muziek is de ordening der beweging". Maar onder Dis tiers handen werd een be zielde en brillante beweging bereikt, waarbij elke noot met muziek gela den was. Als sluitstuk van déze Suite hoorden we de bekende en de meest beroemd geworden Ciaconna. De grondgedachte van dit werk wordt tweeendertig maal gevarieerd en even zovele malen tovert Bach een nieuw en fris muzikaal procédé té voor schijn. Wij hoorden dit lange werk spelen, in rein dubbelspel, met nim mer aflatende concentratie en uiter mate stijlvol. Het is maar aan zéér weinigen gegeven dit grote stuk, zo imposant te spelen. Deze enkele urén van ideaal zuiver kunstgenot, maakte grote indruk op het auditorium, waarin tevens lag be sloten een grote erkentelijkheid voor de violist Distier, die niet zichzélf zocht, maar alleen maar een toegewijd amabassadeur van Bach's onvolprezen kunst wilde zijn. W. SCHRËURS.. De tijd van de Indianenboeken is langzamerhand een beetje voorbij, maar velen zullen zich toch ongetwij feld de spannende verhalen van Karl May, John Fennimore Cooper en ver scheidene andere groten op dit gebied herinneren. Naar „Spoorzoeker" van Cooper heeft Hollywood een kleuren film gemaakt, geheten: „De wraak van de woudloper". Èen Indianenfilm van het zuiverste water en in zijn soort ze ker niet om verdienstelijk. Het verhaal speelt zich af in de tijd van de Frans- Britse oorlog in 1754 en is vol span ning en romantiek, vol helden, verra ders en spionnen alleen vreest men wel eens, dat 'de vechtenden in het heetst van de strijd de decors omver zullen lopen. Behalve de oorlog tussen de Engel sen en de Fransen bevechten ook tal van Indianenstammen elkaar ën de blanken en er zijn dan ook plenty bloedbaden en moordpartijen. Maar voor de liefhebbers van een boeiende avonturenfilm ongetwijfeld een aan trekkelijke rolprent al valt er natuur lijk uit opvoedkundig oogpunt vedl té gen te zeggen. In het voorprogramma een algezaagd gooi- en smijtfilmpje en een amusant tekenfilmpje. Voor de liefhebbers van griezel- en kolderfilms valt er deze wêek in Cine ma Americain weer wat te halen: „A en C ontmoeten dr Jekyll en mr Hyde". Het is de lugubere geschiedenis van een arts, die zichzelf door middel van een injectie in een monster kan veran deren en aldus toegetakeld, op overi gens van niet veel intelligentie getui gende wijze, verscheidene moorden pleegt. Als de injectie is uitgewerkt is hij weer de hoffelijke, maar ietwat mysterieuze man, die in aanraking komt met een journalist die de hand van zijn protegée vraagt. Het zijn A C die als ontslagen politieagenten het monster op het spoor komen en er door middel van allerlei stommiteiten, misverstanden en „toevallige injecties" in slagen het mon ster aan zijn eind te helpen. Een kolderfilm om hardop bij te griezëlen. Het binnenlands nieuws van Polygoon néémt de bioscoopbezoeker mee naar de watersporttentoonstelling in Leeuwar den, de opening van Madurodam, de helicopterdienst Tussen Haarlem en Zandvoort en de werkzaamheden aan dë tunnel in Vëlsen. Voor dé dames is er de modeshow van Jacques Fath op het kasteel Oud-Wassenaar. Gaumont British heeft het deze w^ek gezocht in 'een'serie köiTe 'Tlït'sèni waar van we o.a. noemen het vertrek van het Britse kohinklijk paar uit Australië, dé voetbalwedstrijd ItaliëFrankrijk en dè nadelen, die aan het sigarettenroken zijn verbonden. Het buitenlands nieuws bepaalt ons evën bij de nu overleden uitvinder van de film, Auguste Lumière, om dan achtereenvolgens een serie flitsen te geven van de primitieve heropbouw in de buurt van de 38ste breedtegraad te Korea, het afscheid van het Engelse koningspaar van Australië om dan even de aandacht gevangen te houden met een boeiende reportage van de redding van schipbreukelingen van een Zweedse boot die ter hoogte van Casablanca op de rotsen is gelopen. De plattelandsvrouwen van Hens- broekObdam hadden dezer dagen weer een bijeenkomst in calé Kossen. Met een mooi Paasgedicht werd deze avond door mevr. v. d. Molen-Kuiper geopend. Voor deze avond was mevr. Backer-Breed uit Schagen uitgenodgid, die zou spreken uit „De Klokkengie ter" van Anton Coolen. Het gesproke ne viel bij de aanwezigèn 2eél' in de smaak. Met grote aandacht werd er geluisterd naar wat mevr. Backer naar voren bracht. Een hartelijk applaus als dank was zeker op zijn plaats. Voorts werd de avond gevuld door het zingen van een viertal liederen door het koortje. Mevr. Bart-Groot, die als afgevaar digde naar de provinciale vergadering in Alkmaar was geweest, bracht hier van een uitgebreid en keurig verslag uit, waarvoor de voorzitster haar har telijk dank bracht. Hierna sluiting. 41. Het was nog heel vroeg ln de morgen en de zon was nauwelijks bo ven de kim gekomen. Alles op het kasteel scheen in diepe rust te zijn. Dat Jackie 'eefde en goed gezond was, was voor Jimmy een pak van 't hart. Hij wilde nu proberen ongezien in het kasteel te komen, maar wat hij ook ondernam, alle deuren en ramen waren hermetisch gesloten. Jimmy besloot i opnieuw eens een kijkje te gaan hémen in dé stalleh. Misschien dat hij daar wat werktuigen kon vinden, waar mee hij een deur of een venster kon forceren. Hij liep zo snel mogelijk naar de stallen, links en rechts uitkijkend of er nergens onraad dreigde. Door de achterdeur ging hij naar binnen. Er 1 g daar inderdaad wat gereedschap. Hij greejj een vijl, een breekijzer, een tang en stak die dingen vliegensvlug in zijn broekzak. Hij vond ook een olie spuitje en ook dat stak hij bij zich, want als hij de tralies van het kelder gat waarachter Jackie opgesloten zat, zou willen doorvijlen, dan zou hij dis olie hard nodig hebbenHij wilde juist de stal weer verlaten toén hij buiten enig gerucht hoorde, 't Was net alsof er iemand liepJimmjt gluurde om de hoek van het gebouw én *rok toen schielijk zijn hoofd terug. Er liep een lange magere vrouw over het erf. Zou dat Jantien zijn? Dat kon toch bijna niet. Karei Krukas had hem ver teld dat Jantien een klein, goedig dik kerdje was. De vrouw bleef heen en weêr lopen. Jimmy hoorde haar mét water plassen. De romantiek van het Frankrijk uit de achttiende eeuw springt ia de war hie klèurèn van hèt technicolor-systèem naar voren in de MGM-fihn Scaramouche, de heftige geschiedenis van een artist, die tevens optreedt als Öe wreker van zijn in een duel vèrmoorde vriend. Het ver haal zou door Alexandre Dumas ge schreven kunnen zijn, want al zijn er ditmaal dan geen drie musketiers in het spel, Scaramouche (Stewert Granger) hééft het zo druk mfet zijn wraakexpedi- ties tegen de markies de MaynèS, dat de toèsch'ouwer niet bevreesd behoeft te zijn gêêft. dê^ens te zullën zien flitsen. De duels zijn niet van de lucht. Als prettig contrast tegenóver dit wrede spel van harde mannen is er de liefdésaffaire tus sen Scaramouche en de charmantè Alinè de Gravillac (Janet Leigh), dié in dë artiste Lenorë (Eleanor Parker) een ern stige mededingster vindt. Een film met verrassende taferelen en een wel zeer spannend slot: het enervérenöe duel tussen Scramouche én de markies. Zo enerverend zelfs, dat het publiek zich af en toe in bijvalsbetuiging voor een goede treffer moést ontladen. Men kan mogelijk van het verhaal van Erich Kastner zeggen, dat het wat zoet is en onwaarschijnlijk. Dat men kinderen als het meisje Puntje en haar vriendje Johan in het werkelijke leven zelfs met het beroemde lantaarntje niet zal vinden. Dat een meisje uit wat men dan noemt de betere stand zo maar niet met lucifers gaat leuren om aan het geld te komen, dat de moeder van het vriendje zo dringend behoeft voor haar herstel. Maar gaat ge deze film zien, dan vallen deze be zwaren stuk voor stuk weg. Dan wordt gé ontwapend door de humor, die nergens daverend is, maar juist daarom zo kostelijk en door de sen timentaliteit, die zich evenmin op dringt, omdat zij tot het redelijke blijft ingeperkt. Dan ontplooit zich aldra bij U een glimlach, die tot het einde blijft, omdat alles in deze film zo weldadig aandoet, omdat alles tennaastehbij ge beurt, zoals ge dit gaarne zoudt zien. En daarbij: Puntje (Sabine Eggerth) is êen meisje uit duizenden, dat uw hart al heeft voordat ge het Weet. En juffrouw Andacht, de gouvernante (Jane Tilden) is eén prachttype, ter wijl Berta, de kokkin (Annie Rosar) zich ontvouwt als één brok goedmoe digheid. Zij blijft dit tot op het mo ment, waarop zij een snode inbreker met een ferme hamertik op vakkun dige wijze een knock-out toedient. Paul Klinger en Heidemarie Iiatheijer spe len de hoofdrollen, maar de dashond Piefke doet het minstens even goed. Waarmee we maar willen zeggen, dat het èen heel gezellig geval is, uiter mate geschikt voor wie kind waren, mogelijk nog kind zijn of voor wie kinderen heeft. Heel in 't kort gezegd: een uitmuntende Paasfilm voor ieder een. Op Zaterdag 24 April zal Alex de Haas met zijn „Au Salon des Variétés" in het Gulden Vlies optreden. Met dit kostelijke programma van liedjes uit de oude doos heeft hij zowel voor de radio als ook in talrijke zalen reeds grote successen geboekt. Zijn ensem ble doet de liedjes herleven, die tus sen 1890 en 1914 in ons land weerklon ken en geliefd waren, en wekt met een rijkdom van melodieën bij de oudere generatie vele herinneringen op en heimwee naar de goeie ouwe tijd, toen men nog wist wat „echt uitgaah" was. Maar ook de jongeren zullen een ge zellige avohd hebben. Alex de Haas heeft zijn programma met veel smaak en kennis van zaken (hij is een erkend historicus op dit gebied) samengesteld en het ensemble, dat bestaat uit Dora Schrama, Mary v. d. Berg, Truus Ver burg, Gerard Müller, Louis Chalet en pianist Guus Jansen, roept met stijl en zwier, in de costumes van die tijd, de populaire liedjes, de bekende chanteu ses, de soubrettes, de voordrachtskun- tenaars, zangers, de revue's, de café's chantants en de variété's van la fin de siècle weer tot leven. De finale om het jeugdkampioen schap dammen van Noord-Holland zal Waarschijnlijk een spannend slot krij gen. In de eindstand staan n.l. Leeuwe rik (Zaandijk), Langebroek (IJmui- den) en v. d. Vossen (Haarlem) gelijk bovenaan. Indien de afgebroken partij tussen Brunger (A'dam) en Boon (Den Hel der) in remise eindigt dan staan zelfs vier spelers gelijk. De stand is nü: J. Leeuwerik 5 2 2 1 6 U. Langebroek 5 14 0 6 H. v. d. Vossen 5 2 2 1 6 W. Brunger 4 13 0 5 J. Keizer 5 0 3 2 3 J. Boon 4 0 2 2 2 DAMKAMPIOENSCHAP ZAANSTREEK Dé Alkmaarders M. Oud en M. J. Lagnras Jr stonden in de finale om 't persoonlijk kampioenschap van het district Zaanstreek gelijk bovenaan. De Zaandammer J. Bos heeft echter door een overwinning op Kuiper uit de Wormer zijn achterstand ingelopen, zodat nu de stand is: M. Oud. 3 12 0 4 H. J. Langras Jr 3 1 2 0 4 J. Bos 3 12 0 4 P. v. d. Horst 1 0 1 0 1 G. Beets 10 10 1 DAMCLUB D.D.D. In de onderlinge wintercompêtiie bij D.D.D. werden deze week de volgende pat-tijen gespeeld: N. OudL. Raven- stein 20, J. Mekken—P. Smolenaars 1—1, P. de Wijn—M. Hemels 0—2, K. TuinmanD. Stam 11, J. JornaN. Lengers 2—0. (Ongecorrigeerd) Een hoge Amerikaanse functionaris heeft in een gesprek met journalisten als zijn mening te kennen gegeven dat de Verenigde Staten troepen naar Indo-China zouden moeten zenden, „indien b.v. de Franse strijdkrachten zouden worden teruggetrokken". De functionaris meende dat Indo- China gered zou kunnen worden zon der net zenden van Amerikaanse gro: dstrijdkrathten, maar haalde, ter toelic.iting valt zijn bovengenoemde verklaring, de woorden van president Eisenhower aan: „Wij (de democrati sche landen) kunnen ons geen verder terugtrekken in Azië veroorloven". De functionaris besloot met de op- meiking dat z.i. een door onderhan delingen tot stand gekomen wapenstil stand Ihdo-China onder de macht der communisten zou brengen. Hij voegde hieraan toe te menen dat de Franse regering op de komende Geneefse be sprekingen veel moeite zal doen om een Indochinese wapenstilstand te be werkstelligen. Als er geen ander middel is om een nieuw terugtrekken uit Azië te ver hinderen, moeten wij het risico nemen ótn jonge Amerikanen naar Indo- China te zenden, zells als dat de re gering in een politiek impopulaire po sitie zou brengen, aldus de functiona ris, die niet met name genoemd wilde worden. De verklaring heeft in Congreskrin- gcn grote opschudding verwekt. Hedenmorgen in de vroegte is ten Noorden van Duinkerken brand ont staan op een Britse mijnenveger, de AM-MMS 1558. Het schip is uitgebrand en voor de ingang van de Wielingen, onder de Belgische kust, gezonken. De bemanning is gered door het Neder landse schip Phoenix en door het Fran se vaartuig Tunesie en in Vlissingen aan land gezet. Er zijn enkele licht gewonden. De zangklassen van de muziekleraar Joh, Kuiper, zulen Woensdag 2i April ii« 't Gulden Vlies een uitvoering geven, Hiervoor is een antrekkelijk programma samengesteld uit de bekende kinderkoor werken van Hendrika v. Tussenbroek, Cath. v. Hennes, Lodewijk de Vocht e. d. De gezamenlijke zangklassen zullen de Cantate Prins Lente van C. v. Tussenbroek uitvoeren. Ook liedjes met vertoning van Chinese Schimmen staan op het pro gramma. Aan deze uitvoèring zullen 120 medewerkenden deelnemen. De pjano-begeldingen worden gespeeld door Mej. B. Kuiper, LAAGSTE INSCHRIJVING VOOR HERSTELWERK AAN ZEEWERING. Door de Rijkswaterstaat, dirëctiè Noord- Holland, is aanbesteed het herstellen van de stormschade aan de Helderste Zee wering, waarbij de laagst geldige inschrij ving werd gedaan door P. Daalders Aannemersbedrijf N.V. te Alkmar voor 787.400. Op de laatste bijeenkomst van de afdeling van de Bond van platte landsvrouwen, welke flink bezocht was, heeft mevrouw Groot-Meëreboer uit Heer-Hugowaard op eenvoudige doch boeiende wijze verteld over het bekende toneelstuk van Herman Heijermans, „Het zevende gebod". De doodse stilte was wel het beste be wijs, dat er met volle aandacht werd geluisterd. In het huishoudelijke gedeelte werd mevrouw Rezelman-Molenaar afge vaardigd naar de algemene vergade ring te Utrecht, terwijl mevrouw Arts-Wildeman haar zal vergezellen. Alle dames gaven zich spontaan op om bij de komende doorlichting de helpende hand te bieden. Geen be langstelling daarentegen bestond voor de cursussen op de Volkshogeschool te Bergen en de Sint Pietersberg te Arnhem. Verscheidene lampekappen werden vertoond, die onder leiding van mevrouw Pieper waren vervaar digd, waarvoor zij hartelijk dank kreeg. Ruim 350 uitnodigingen had secre taris A. J. Schutte verzonden voor de vergadering van het Centraal Genoot schap, slechts één lid was opgekomen. Figaro heeft wel gelijk: Men moet heel wat met de zaak ophebben als bestuurslid, wanneer de leden het zo geloven. In het afgelopen jaar wer den negen kinderen uitgezonden, waarvan 1 kind in zes weken tijds zes pond aankwam. In plaats van de heer H. Dekker werd als bestuurslid gekozen de heer T. Oepkes. In de kafecommissie werden benoemd de heren H. Hees en G. Baron. Er was op de rekening een nadelig saldo van 46,45. Aan verpleegkosten werd uit betaald een bedrag van f 749.88. Op de eerstvolgende ouderavond zullen de ouders zich kuhnen opgeven voor een bezoek aan één der tehuizen van het genootschap. Het Paasfeest zal op bijzondêre wijze gevierd worden door Hervormde en Doopsgezinde gemeenten samen. Ook zullen oud en jong samen zijn. De kin deren van de Zondagsschool en van het verteluur en de jongeren zijn uit genodigd met hun ouders te komen in de met bloemen versierde kerk. Het kerkkoor zal zingen en er zal geluis terd worden naar het Paasevangelie en naar een Paasverhaal. De kinderen zullen ook hun eigen liedjes zingen.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 15