Ooyevaar Stad en omgeving HOE LANG Expositie Circus Mullens komt Vrijdag op het Randersveld Agenda Tien-jarige Freddy Hartog wint kleurwedstrijd StJorisdag werd begonnen met een vlaggenparade „Het Witte Kruis" ontving gasten uit Frankrijk Rusland rot ambassade terug Sovjet-Unie Atlai STIEREN OP CENTRALE KEURINc| ZAGEN ER GOED VERZORGD UIT De tournee is weer begonnen Een moeilijke selectie KALASIRIS CORSET KALASIRIS E. H. HOFSTEDE De Kaasmarkt Het Ruys Ensemble komt met „Escapade" Vele goed verzorgde inzendingen HET ZIJN JAREN EN JAREN! Dempingswerkzaamheden zijn begonnen Vrouw door bromfietser aangereden Schoenpoetsers bij het Stadhuis Meer belangstelling dan vorig jaar Oprechte bewondering voor liefdadig werk „Waar blijven 's nachts al die fietsen?" JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK VAN MODERNE STOFFtil IN 3 ETALAGES Paddestoelen zijn nog geen Herfstprimeurs BURGERLIJKE STAND De kwestie Pet re Australische diplonn moeten Moskou verli NA VO-raad stemt in Europees leger VRIJDAG 23 APRIL 1954 De circussen zijn op tournee. Ze hebben bet Zuiden als springplank gekozen en trekken nu successievelijk naar het Noorden. Strassburgei •tartte in Tilburg, Mikkenie in Bergen op Zoom, Van Bever in Venlo en Mullens in Den Bosch. Dit laatste circus, dat aan het einde van het vorige seizoen overschakelde op drie pistes, zal volgende week Vrijdag het 92 meter lange chapiteau, dat tegen de 10.000 bezoekers kan be" vatten, opslaan op het Randersveld aan de rand van de gemeente Alk maar. Alkmaar of liever gezegd Oudorp, want die gemeente zal de ver makelijkheidsbelasting mogen innen, is de derde plaats in de zomer- tournee van Jos Mullens. Na Den Bosch volgde Bussum, waar de tenlen- gtad Woensdag wordt afgebroken. Na Alkmaar is Velsen aan de beurt en dat zijn voorlopig behalve Amsterdam de enige plaatsen die door het Cirque Geant in Noord-Holland zullen worden bespeeld. Dat Oudorp is gekozen inplaats van Alkmaar heeft, zoals wij reeds schre ven, zijn speciale reden. Circus Mul lens kon hier geen speelvergunning krijgen en omdat het Alkmaar niet in zijn tournee wilde missen heeft het de noodsprong gemaakt naar Oudorp, waar het van 30 April tot en met 3 Mei op het voetbalveld van Randers zal komen te staan. Het programma dat hier volgende week zal worden geboden bezit tal van hoogtepunten. Directeur Mullens heeft de afgelopen winter de vaste circussen ln vrijwel alle Europese landen be zocht en zowel uit het Cirque d'Hiver, het cirque Medrano als uit Londen een groot aantal attractieve nummers kunnen engageren. Voorop staat on getwijfeld de hogeschool van het echt paar graaf en gravin Jean Yves de La Cour en Bengi de la CourVautier, die met hun in vier taferelen gesplit ste nummer 26 minuten in de piste blijven. Hieraan werken nog twaalf balletmeisjes mee en in het slottafereel de Spaanse danseres Imperio Salas en de gitarist-zanger Daniel Ribero. De hogeschool wordt gereden op de be roemde Lippizaners. Gravin Begni de la Cour was vele jaren mannequin van een aantal Franse modehuizen en heeft in deze kwaliteit de winter door gebracht in Zuid-Amerika. Zij is de dochter van de burgemeester van het zestiende arrondissement van Parijs. Richard Hardner zal met zijn won- derderkogel zeker een goed deel van de sensatie in het circusprogramma opeisen en de vijf Vigano's gaven het publiek het volle pond met hun springplank-act. Dan zijn er nog de Graggs, een perche-nummers van formaat, het luchtballet van Ringling, twee clowns- groepen, slangenmeisjes, antipode nummers, Captain Roberts met zijn Atlas-leeuwen, trampolin-springers, een balans-act en verder nog tal van yrijheidsdressuren, voltige en par for- ce-nummers. Het gehele programma omvat 49 punten. Natuurlijk zal er verschillende malen in drie maneges tegelijk worden gewerkt echter met volwaardige nummers. Mullens heeft ook de parade weer ingevoerd, het presenteren van alle artisten en dieren die aan de voorstelling meewerken en aldus een oude circustraditie, die lang zamerhand verloren dreigde te gaan, in ere hersteld. Gistermorgen om 9 uur schrok een paard, dat in de Langestraat voor een wagen liep, zodanig van een waterstraal waarmee op dat moment een portiek werd schoon gemaakt, dat het onver wacht een zijsprong maakte. Het gevolg was, dat de kar tegen een passerende personenauto schoot. De auto werd be schadigd. HARMONIE THEATER, 8 uur: De blauwe Gardenia (18 jaar). CINEMA AMERICAIN, 8 uur; Wel kom mr Marshall (alle leeftijden). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Puntje en Anton (alle leeftijden). VICTORIA THEATER, 8 uur: Het mysterie van de nacht (18 jaar). AULA Murmelliusgymn., 1012, 25. 710 uur: De jeugd exposeert. GULDEN VLIES. Landdag Rotary. WAPEN VAN HEEMSKERK, Land dag Rotary. BERGERHOUT, 9.30 u .r: Centrale Stierenkeuring. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: De schatgraver van Doodskopeiland (alle leeftijden). ZATERDAG. HARMONIE THEATER, 8 uur: De blauwe Gardenia (18 jaar). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Wel kom mr Marshall (alle leeftijden). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Puntje en Anton (alle leeftijden). VICTORIA THEATER, 8 uur: Het mysterie van de nacht (18 jaar). AULA Murmellius gymnasium, 10 12, 25, 710 uur: De Jeugd expo- GULDEN VLIES, 8 uur: Alex de Haas met Au Salon des Variété's. WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Toneelavond Ttoliea. VALKS LUNCHROOM, 8 uur: Mu ziekavond Haanraadts. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Mara Maru (14 jaar). NOORD-SCHARWOUDE. Tivoli, 7.30 uur: Monsieur Hulot met vacantie (alle leeftijden). DIENST APOTHEKEN. Voor spoedgevallen is geopend Apo theek Wanna. Mient C 13. Hoog water te Bergen aan Zee. Vrijdag 18.44 7.07 Zaterdag 19.24 7.52 Te Camperduin. hoog laag Vrijdag 18.49 7.12 12.49 1.12 Zaterdag 19.29 7.57 13.29 1.57 Geloof ons, het is heus geen pretje geweest de honderden inzendin gen te moeten nakijken, die op de kleurwedstrijd waren binnenge komen. Eigenlijk zou je alle inzendertjes wel een prijs willen geven, want met hoeveel ambitie en met hoeveel overgave moet er zijn ge werkt om de vijf plaatjes zo mooi mogelijk te maken. Nu dat niet kon hebben we met spijt in het hart moeten selecteren. Eerst de meest kleur lozen en de erg slordigen, maar toen bleef de grootste stapel nog over. Daarna hebben we iets crilischer gekeken, toen nog strenger en van de elf finalisten hebben we tenslotte Freddy Hartog uit Heiloo uitge roepen tot de winnaar, die een autoped kan komen halen of iets anders mag uitzoeken ter waarde van 40.Freddy Hartog, 10 jaar oud en wonende aan de Kennemerstraatweg 379 te Heiloo, moet zijn wensen maar even kenbaar maken aan de administratie van ons blad. Dan zorgen wij voor de rest. figuurlijk gesproken moet iedereen vechten tegen de draak. Net zoals St. Joris dat heeft gedaan. Jullie bent de bevoorrechten onder de jeugd. Door je uniformje wet en je vrienden kunnen jullie gemakke lijker een voorbeeld zijn voor anderenDeze woorden sprak burge meester mr H. J. Wytema vanmorgen op de Stenenbrug toen hij de daar verzamelde padvinders toesprak tijdens de plechtigheid waarmee de St. Jorisdag in Alkmaar werd begonnen. Reeds gisteravond hadden de pad vindersbands van de NPV en de Katho lieke verkenners in voorbeeldige eens gezindheid de dag aangekondigd met een taptoe, waarna vanmorgen de vlag genparade volgde. Om half acht reeds arriveerden de eerste groepen op de Stenenbrug. Nadat akela M. M. Tromp de horde- roep had afgenomen werden de vlag gen gehesen aan de midden op de brug opgestelde mast. Oubaas Th. C. Kerke- laan ging de Katholieke padvinders voor in gebed, waarna oubaas P. H. L Nieuwenhuizen de St. Jorisboodschap voorlas. Met het zingen van het pad vinderslied „Hoort zegt 't voort" werd de korte plechtigheid besloten en mar cheerden de drumbands weer af. Van avond vindt op dezelfde plaats om half acht de sluiting plaats. De groepen hou den daarna in hun eigen kwartieren het St. Joriskampvuur. Een prettig gevoel mijn nieuw Had ik het maar eerder ge nomen. voldoet beter. LANGESTRAAT 69 (Advertentie, tng. Med.j Stram salueerden de welpen toen vanmorgen om acht uur de vlaggen in de mast werden gehesen. (Foto Jaap Schoen) Het aantal vreemdelingen, dat zich vanmorgen aan de nog in winterjas geklede kaasmarkt vergaapte, was ook nu weer zeer beduidend. Volgende week zal de markt gelukkig in zomerse kledij worden gestoken, waardoor de bezoekers niet meer behoeven te wor den teleurgesteld. Er was vanmorgen geen aanvoer op de markt. De beursnotering van fa- briekskaas bedroeg f 1.71fl.72. Te Bodegraven waren de prijzen f 2.10—2.18 eerste soort en f 2.tot f 2.09 tweede kwaliteit. In Woerden lagen de noteringen als volgt: f 2.12—2.20 en f 2.— tot f 2.11, in Gouda: f 2.01—2.12 en f 1.90 tot f 2.—. Maandagavond geeft „Het Vrije To neel" (Ruys Ensemble) in het Gulden Vlies een voorstelling van het bekende Engelse blijspel „Escapade" Het zal de vierde en laatste voorstelling zijn in dit seizoen van de serie B. De schrijver Roger Mac Dougall heeft in dit stuk tegenover elkaar wil len stellen „de verwarde, op com promissen ingestelde houding van vol wassenen en de directheid van denken en handelen, karakteristiek voor jeugd en ouderdom". Opvallend was het met hoeveel nauw gezetheid de jeugd haar inzendingen heeft verzorgd. Zelfs de kleinste details werden niet vergeten en speciaal de mand met Paaseieren heeft heel velen aanleiding gegeven te zoeken naar tal van prettige kleurencombinaties. Het kleuren van de gezichten heeft som migen nog wel eens parten gespeeld. Er waren heel wat vriendjes, die dit moeilijke punt maar hadden overge slagen en anderen, die er mee volston den de wangen een rode stip te geven. Over de kleur van het opkomende zon netje bleken weinig verschillen te be staan, maar de haan, die het ochtend gloren begroette, heeft alle kleuren van de regenboog moeten dragen. Van pik zwart tot blauw, met geel, groen en rood toe. Jullie zult begrijpen, dat we de inzendingen met aandacht en met veel genoegen hebben bekeken. Har telijk dank voor jullie inspanning. Denk niet, dat de tekeningen, die niet voor een prijsje in aanmerking zijn ge komen, onze waardering niet hebben gehad. Zij waren zeker de moeite waard, maar van de honderden inzendingen moesten er uiteindelijk maar elf over blijven. Over Freddy Hartog hebben we al geschreven. Hier volgen de an dere tien winnaars, die allen een boek hebben verdiend: Jack Homan, Ramen 38, Alkmaar; Theo van Ewijk, Boezemsingel 65, Alk maar; Ria de Vries, Rijksstraatweg 38, Schoorldam; Josien Oostendorp, Hout havenstraat 33, Alkmaar; Leony van Alphen, Oude Bergerweg 2, Bergen; Jack Wijnoogst, Gasthuisstraat 13, Alk maar; Kees de Vries, Molenstraat 8, Bregen; Henkie Verhagen, Visserslaan 31, Alkmaar; Marja Lodder, Prins Hen drikstraat 24, Alkmaar; W. Hoekstra, Lamoraalweg 42, Egmond aan de Hoef. Hoe lang U wel plei- zier zult hebben van een JUNCKER, is op geen jaar precies te zeggenMaar SCHOUTENSTRAAT (Advertentie, Ing. Med.) Nu de woonschepen uit het Afgesne den Kanaalvak zijn verdwenen, is men inmiddels begonnen met de voorbe reidende werkzaamheden voor de uit eindelijke demping. Een baggermolen zorgt allereerst voor een zorgvuldige reiniging van de bodem, terwijl de houten en stenen beschoeiingen worden opgeruimd. Binnenkort zal het water, dat ten tijde van de in 1939 opgeheven melk fabriek „Uithoorn" zulk een levendige aanblik bood van af- en aanvarende motorschepen en ook vele jaren als het z.g. „Dooie gat" dienst deed als balkenhaven, nagenoeg geheel zijn verdwenen. Doordat een vrouw, die gistermiddag om 5 uur het rijwielpad aan de Kenne merstraatweg overstak niet goed op lette, werd zij door een bromfietser ge grepen en met haar hoofd tegen de bumper van een geparkeerde auto ge smakt. Zij liep enige schaafwonden en ontvellingen op. In het stadhuis klopt het hart van Alkmaar, het is om zo te zeggen het centrale zenuwstelsel van de stad. Dit hadden vanmorgen ook enkele leden van het Padvindstersgilde be grepen, toen zij op dit strategische punt postten, om er in het kader van een „Heitje voor een karweitje" te opereren. Wij poetsen uw schoenen voor een kleine gift. Nous cirons votre chaussure pour une petite gratification. We brush your shoes perfectly for a little gift. „Bob a job". Schuhputz tadellos fiir eine kleine Gabe, stond er in vier talen te lezen. De eerste klant was een gids van VVV. Hij werd door een lange queue ge volgd! Op een kleine tien exemplaren na zijn alle op het programma van gJ vandaag in Alkmaar gehouden stierenkeuring vermelde dieren verscli.J nen. Het waren er ongeveer 147. De aanvoer en keuring van de dierenI had, zoals dat ook in andere jaren meestal het geval is, weer een uits|t,| kend georganiserd verloop. Iedere afdeling had haar vaste plaats, het voorleiden der dieren ging als van zelf en de luidsprekers waren weer zo aangebracht, dat mededelingen op het gehele terrein van de Bergerhout ge hoord konden worden. Op het oog zag de stierencollectie er goed verzorgd uit. In tegenstelling tot de voorkeuringen te Alkmaar, waar de dieren meestal smerig voor de dag ko men, waren de stieren nu schoon en „opgepoetst", hetgeen de bezienswaar digheid van de keuring niet onbelang rijk ten goede kwam. Naar veler oor deel waren de drie-jarige stieren favo riet, maar ook het exterieur der overi gen zag er zeer redelijk uit. Eén en ander mag wel de reden ge weest zijn dat er voor de keuring een grotere belangstelling bestond dan dit vorig jaar het geval was. (JITROEPEN van oprechte bewon dering en verbazing hebben vijf tig Franse vrouwen deze dagen ge slaakt, toen zij een bezoek brachten aan bet magazijn van „Het Witte Kruis" aan de Gasthuisstraat. Het betrof bier een gezelschap van de plattelandssectie van de vrouwen liga der Franse Katholieke actie, dat op het ogenblik een tour maakt door ons land. Men had zich mis schien nauwelijks een voorstelling gemaakt van hetgeen men te zien zou krijgen, want organisaties als de „kruisen" kent men in Frank rijk niet. De zuigelingenbescher ming. kleuterzorg, gebrekkigenzorg, rheumabestrijding en zorg voor de geestelijke volksgezondheid zïijn be. grippen, waar men bij onze Zuider buren nog nooit van gehoord heeft. Hoe ver men in ons land op dit ge bied gevorderd is werd de charmante gasten spoedig duidelijk, toen de heer D. de Wolff Peereboom (bestuurslid van het Witte Kruis) in vloeiend Frans vertelde wat tot de taak van bovenge noemde vereniging behoort. En daar stond men eerlijk versteld van. Men raakte er niet over uitgepraat, dat tij dens ziekte der huisvrouw onmiddellijk en gezinshulp kan worden ingeschakeld die zich met het verloop van de gehele huishouding belast. Uiteraard trok het magazijn zelf de bijzondere belangstelling van de Fran- gaises. Vooral toen de kasten geopend werden en het gloednieuwe materieel aan het gezelschap getoond werd. „Het is alles echt typisch Holands" verklaar de ons een kleine blonde vrouw. „Ner gens in Europa heb ik met een derge lijke organisatie mogen kennismaken" „Votre gouvernement doit étre trés riche" („Uw afdeling moet wel erg rijk zijn") voegde zij er vol bewondering aan toe. Overigens waren de Fransen Daar kom^n ze. Voorzichtig daal den de stieren vanmorgen uit de I veewagens, waarmee ze vanuit olie delen van Noord-Holland naar Alkmaar werden vervoerd om zich aan de scherpe en deskundige blik-1 ken van de keurmeesters te onder werpen. Er waren heel wat van dil I soort „taxi's" en nog meer van den „mannequins". (Foto Jaap Schoen) I 45. Zonder te beseffen, dat commis saris Meubel een héél vreemd spelle tje met hem aan het spelen was, stap te Jimmy bet politie-bureau binnen „Hebt u onze nieuwe gevangenen-cel al eens bezichtigd, meneer Brown?"' vroeg hij minzaam. „Ik heb dat ding een beetje laten moderniseren. Het is werkelijk de moeite waard er eens een kijkje in te nemen" Hij vatte -Jimmy quasi-vriendschappelijk bij zijn mouw en leidde hem naar de cél. Deze ver wonderde zich wel enigszins over de amicale toon, die de commissaris plot seling tegen hem aansloeg, maar hij kon ook niet vermoeden, wat de man van plan was... De commissaris open de de deur en verzocht Jimmy binnen te stappen. „Vroeger", zei hij, „stond hier gewoon een houten brits. En u had moeten zien hoe de muren er uit zagen. Beestachtig gewoon... De commissaris sprak niet verder. Hij deed onverhoeds een stap terug, werkte zich vliegensvlug door de deur. trok deze achter zich dicht, grendelde haar af en bleef toen door het kijkgat naar Jimmy loeren.. Deze verbleekte van woede. Hij begreep onmiddellijk, dat hij in een valstrik was gelopen. Jim my was nog wel naar de deur toe ge vlogen, maar Moppie Meubel had de ze al stevig in het slot getrokken. Hij beukte nog even in machteloze woe de tegen het ijzeren paneel, maar hij hield er meteen mee op, wel begrij pend, dat hij daar niet veel mee op schoot. De commissaris schoof het luikje open. „Ik heb je in hechtenis genomen", grauwde hij, „omdat ik je er van verdenk het onderzoek van de politie willens en wetens in de war te sturen". exposeren wij de komende week een geheel nieuwe serie moderne stoffen. Wij nodigen U gaarne uit tot het bezichtigen daarvan. Enwat U buiten niet ziet, hebben wij zeer zeker binnen. De gehele dag geopend van 9—6 «- 's Maandags van 1.306 uur. (Advertentie, Ing, Med-I enorm enthousiast over de schoonhedal en typisch folkloristische kenmerkei van ons land, waarmee zij reeds warel geconfronteerd. Over één ding konds| zij het echter niet eens worden. „Wij kunnen ons voorstellen, dat ('I zo enorm veel fietsen zijn hier in Nt| derland. Maar waar blijven die'snachtil toch allemaal? Wij dachten dat ze wet! den ondergebracht in garages, maardijl konden we nergens ontdekken". D™'! pratend en gesticulerend over de tJj'1 loze indrukken namen de gasten a''| scheid van hét Witte Kruis. Overtuig"! van de wetenschap, dat de Hollands| huisvrouw in een dorado leeft. Aangemoedigd door de voorjaarsfd' meurs van de eerste Pinksterbloem? en zwaluwen kwamen Joop Smit jaar) en Nico Waal (9 jaar) vanoc»' tend op de redactie aanzetten met paar paddestoeltjes, de eerste „PT meurs" van de komende Herfst. 25 hadden de zwammen vanochtend o™ 7 uur aan de Schermerweg gevonden- Het waren twee W eideknngzwamme- tjes, die overigens het gehele jaar duo' te vinden moeten zijn. Hun vondst uw aardig, omdat het de eerste paddestoe len betrof, die wij dit jaar zagen. Geboren; Frederica M-, dochter va» A. Herweijer en T. Cnossen. Urs; la C-, dochter van E. J. van den Aak' ster en C. Schuijt. Arie W. H-, van W. van der Gaag en T. van oen Eijden. Ondertrouwd: Petrus H. Lenaerts Pieternella T. Roodhart. Jan Kapteijn en Maria C. Bakker. Mj' rinus J. H. Weil en Trijntje C. SMj' boom. Dirk Bouland en Aki® Mandemaker. Adrianus Vegter Elisabeth Haasbroek. Directie: J tilJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: R. M.. KOEMANS Redactie: Acbterdam 18, Tel. 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11 TeL 3320 Postgiro 187294 Met twee Russische vliegtuige- op 'l vliegveld Cointrin bij G( de leden van de Rood-Chinese gatie voor de conferentie ove Verre Oosten aangekomen J)E SOVJET-UNIE heeft in et testnota aan de Australisch! ring de eis gesteld, dat deze haar diplomatieke personeel in zal terugroepen. Deze Russischt maten te Canberra zijn reec Rusland teruggeroepen. De nol testeert tegen de „ontvoering" v vrouw Petrov ei- eist de gevat ming van Petrov wegens misdac Australische regering wordt b digd van een reeks stappen, dit berekend zijn, de verhouding i Sovjet-Unie nog meer te verhitti het normale functionneren van t sische diplomatieke vertegen' ging in Australië onmogelijk te De drie Russen, die mevrouw naar Rusland hadden moeten brengen zijn gisteren per vlieg Genève aangekomen en kort met één van de Russische m van de delegatie voor de conl naar Moskou doorgereisd. Zij Donderdag met een toestel BüAC xn Beiroet aangekomet hadden zij drie dagen moeten maar hun tocht werd verh: daarom boekten zij spoedpassag Geneve bij de KLM. De tweede secretaris, Kislits bij dit drietal was, kreeg in van Leydm, de gouverneur vi Noordelijke gebied in Austral aanbod voor asyl, maar wees De attaché Platkais is eveneens geroepen. Het vertrek van de h attaché Kovaicf en van de derd taris Kharikovits is verhaast. ambassadeur zal nu vertrekken. Deskundigen in diplomatieke ken te Londen gaven Dönderda als hun mening te kennen dat sische stap neerkomt op een d tieke breuk. Zij verwachten, twee regeringen andere landen aanwijzen om hun belangen in hoofdsteden te behartigen. DE NAVO-RAAD die Vrijdag rijs in vergadering bijeen is heeft besloten, niet in te gaan Russische verzoek om toelating Atlantische Pact. Geen der aai ministers bleek hiervoor ook m te voelen. Slechts heeft de Frai nister Bidault gepleit voor een breidere veiligheidsorganisatie, open zou kunnen slaan voor alle ren. Men was het er over eens. Russische bedreiging nog steeds verminderde mate bestaat, en communistische militaire krach groeien. De ministers hebben in een s vergadering allerlei internation

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 12