Vol gratie op de hoogdraad Uitstekend uitvoering geslaagde première van „Wieringermeerruiters" Nieuws uit de Langedijk Meisje bouwde een carrière op Het gouden jubileum van „De Tijdgeest" GEMEENTERAAD SCHOORL STRAFTE VOORBARIGE HILVERSUMMER Beverwijks luchtacrobate Groot tafeltennistornooi te Bovenkarspel De Rijp Ongeval liep goed af Nieuwe Niedorp Hollend paard botste tegen auto Heer-Hugowaard Dan morgen maar Bijna Russisch Meer bungalows? Herdenking gevallenen Hoogtepunten in tal van nummers tonen prachtige beheersing van de stof Jeugd genoeg voorhanden Dodenherdenking in Ned. Herv. Kerk Muziekconcours te Broek Voorbeeld vindt navolging Benoeming sluiswachter „Het vierde Prinsenkind" Uitslagen Schaakmat Castricum Heiloo Gezellige avond voor pla ttelandsvrouwen BURGERLIJKE STAND Uitgeest De heer Kalkman verlaat drukkerijbedrijf Wethouder Neele loco-burgemeester C. Schenk schaakkampioen ZATERDAG 24 APRIL 1954 ,.IK VOEL MIJ veiliger op de hoogdraad dan op een spitsuur op de Breestraat". Dit zegt ons Alice Williams, Beverwijks hoogdraad-acrobate wanneer wij in de ouderlijke woning aan de Munnikenweg een praatje met deze jonge, eenvou dige vrouw maken. „Lopen op de hoogdraad is voor mij een peuleschilletje en evenmin draai ik de hand om voor het fietsen daarop, maar bij plafond-lopen ligt de zaak even anders. Daarvoor is veel inspanning nodig, het is wat men noemt een zwaar karwei, waarbij het uiterste van je physieke kracht wordt gevergd. Zover Alice weet, is zij de enige Nederlandse die de antipodistische kunst van het lussen-lopen beoefent. Wel is dit nummer enige jaren geleden ook bij Strr.ssburger in Carré te zien geweest, maar dat was geen Nederlandse, doch een Duitse artiste, aldus constateert Alice eenvoudig, zij het dan toch met een heel klein tikkeltje trots. te houden, doet haar dc energie opbren gen om met een vroliik gezicht maar innerlijk verscheurd door pijn, de hoog draad weer te betreden. De gehele zo mer werkt zij voort, maar voorlopig moet zij haar grote nummer, liet pla fond-lopen, opschorten, in afwachting van een volledig herstel. VORIG JAAR op Konininnedag in Rheden loopt zij voor het eerst weet in de lussen, tot ontzetting van het toe gestroomde publiek.... Het gaat haar weer best af. Het nummer wordt iede re keer beter en wanneer zij in Juli tien dagen op een tentoonstelling in Henge lo werkt, wordt de dappere Beverwijkse als het ware op dc schouders gedragen. ..Ter herinnering'' staat er op de lin ten van een bloemstuk dat zij aangebo den krijgt. In Deventer staat de stad als het ware op stelten wanneer zij daar Op de bra derie optreedt. Het gehele verkeer zit er in de knoop, braderie-tentjes worden ondersteboven gelopen het slot is dat de politie haar verder optreden ver biedt. De publieke toeloop was té groot. Op 30 April a.s. zal Alice er op nieuw haar kunst vertonen, dan echter op een voetbalveld {^ET IS ZWAAR werk dat leven van acrobate, zegt de jonge, tengere vrouw ons. „Vergeet niet dat ik geheel de installatie zelf monteer, alles zelf controleer, om maar zeker te zijn dat er niets aan het materiaal mankeert, dat geen pen kan losschieten, geen touw te strak of te los zit". Zeven uur lang duurt die opbouw, voordat Alice haar nummer kan brengen, vooraleer zij het hooggeachte publiek in vervoering kan brengen met koorddansen, draadlopen, acrobatiek, plafond-lopen, trapezewerk, om tenslotte te besluiten met het bren gen van vuurwerk al fietsend op de hoogdraad. „Een besluit dat dé mensen elke keer opnieuw mooi vinden", zegt Alice ons. Y\:'ANNEER 's winters het werken in de openlucht niet mogelijk is, treedt de Beverwijkse acrobate op in variétéprogramma's, dan weer hier dan weer daar. Is zij in Beverwijk, dan be oefent zij iedere dag het plafond-lopen op de zolder van de ouderlijke woning, waar in plaats van waslijnen, lussen en een trapeze hangen. Voor het draadlo pen begeeft zij zich elke dag naar het landgoed Waterland aan de Rijksweg onder Velsen, waar op een stil, afgele gen plekje een draad tussen twee bo men is gespannen. Drie uUr per dag oefent zij daar om fit en lenig te blij ven, maar ook om haar nummer te ver volmaken. er immer naar strevend haar leidende plaats te behouden op die dunne draad op tien meter hoogte... ALICE WILLIAMS eigen nummer J-jOE ALICE ERTOE gekomen is, het beroep van acrobate te kiezen, weet zrj eigenlijk zelf niet. Het vak moet haar zijn aangeboren. Reeds als kind, in de dagen dat zij de Vondelschool aan het Moensplein bezocht, is het begon nen. Zij toonde een bijzondere begaafd heid in het maken van handstanden en zo kon het gebeuren, dat zij op 13-14- jarige leeftijd deel uitmaakte van de Beverwijkse acrobatengroep „The Three Willy's". Dat was een bescheiden be gin, maar toch een begin dat bepalend is geweest voor het in vervulling gaan van Alice's wensdroom: acrobate. In de jaren 1947 en 1948 zien wij haar bp Circus Mullens als een van de bei de gezusters Mullens in een fietsnum- mer. Zij is uiteraard tweede „man" in dat nummer, maar zij leert er veel en toont alle aanleg voor het vak dat be hendigheid aan durf paart. In Haarlem volmaakt zij de kunst van het draadlo pen en zij leert er tevens de uitzonde- lijke kunst van het plafond-lopen, het nummer waarop zij zich tenslotte vol ledig zal specialiseren en het gaande weg steeds meer zal perfectionneren. Drie jaar lang maakt zij deel uit van de lioogdraadtroep van Renee. Menig verdiend succes wordt haar deel, maar toch bevalt het haar niet een onder deel van een troep te vormen. Alice snakt naar zelfstandigdheid, zij wil zelf een nummer gaan vormen. £EN KLEIN VERMOGEN investeert zij in de aanschaffnig van de benodigde materialen voor haar nummer. Op 30 April 1952 houdt zij haar eigen num mer ten doop. Op Koninginnedag in Bergen op Zoom. Het wordt een debuut dat haar haar leven zal heugen. Bij het fietsnummer op de hoogdraad komt haar partner ten val, wat tevens in houdt dat Alice, onderaan de fiets ben gelend, eveneens naar beneden stort. Het wordt een slechte val. want zij komt op de rand van het beschermend net terecht en stort vandaar op de straatstenen. Drie weken ligt zij in het ziekenhuis en eveneens drie weken wordt zij thuis verpleegd. Maar zij her stelt gelukkig en in Juli is Alice weer present op de Braderie in Alkmaar. Zij hinkt nog lelijk, maar „als ik lopen kan op straat, kan ik ook lopen op de draad", zo zegt zij. En zo geschiedt het. Niemand van de duizenden Alkmaarders, op de Kaasmarkt samengestroomd, weet dat op de draad een meisje loopt, dat nog niet eens volledig is hersteld van een val die haar bijna het leven heeft ge kost. Alleen de liefde voor het vak, en bovenal de bezorgdheid om kost wat het kost het eigen nummer, haar zo lang begeerde eigen nummer, in stand Het heeft het bestuur van de coöpe ratieve Verbruiksvereniging „De Tijd geest", te Winkel op de in de zaal van de heer Laan gehouden recepetie ter gelegenheid van het vijftigjarig be staan niet aan belangstelling ontbro ken. Uit geheel Noord-Holland waren ver tegenwoordigers van zusterorganisaties gekomen om te getuigen van hun waar dering voor het werk van deze coöpe ratie en tevens voor het werk van haar directeur de heer R. Korver. Maar ook uit Winkel waren er velen, die reeds op deze middag van hun belang stelling deden blijken tegenover het wel zeer in de bloemetjes gezette bestuur. De voorzitter van „De Tijdgeest", de heer G. Gayaard heette in zijn ope ningswoord al deze mensen van harte welkom en richtte zich daarbij nog in het bijzonder tot de heer Beukman, één van de vroegere bedrijfsleiders en tot de enig aanwezig zijnde eerste op richter, de heer D. van Zoonen. Zeer uitvoerig ging de heer Gayaard in op de geschiedenis van de coöpe ratie en van de strijd, die men vooral in den beginne heeft moeten voeren. Tal van sprekers hebben hierna het woord gevoerd. De heer P. S. van der Vaart sprak namens de coöperatie in Den Helder, de heer Roos als directeur van de HAKA en hij bood een electri- sche klok aan. Voorts werd het woord gevoerd door de directeuren van de coöperaties Kennemerland. Zaanstreek en Alk maar. alsmede door de vroegere be drijfsleider, de heer Beukman. Naméra het personeel kwam de heer Pollemans met een tweede electrische klok aafr» dragen. Als we in de tafeltennisgeschiedenis van de afdeling N.H.N.K. teruggrijpen, dan gaan onze gedachten direct uit naar de afdelingskampioenschappen 1953. Dit tornooi werd gehouden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de afdeling. Vorig jaar werd in principe besloten, dat dit tornooi ook in de volgende jaren georganiseerd zou worden. In een in Februari jl. gehouden ver gadering van het afdelingsbestuur werd besloten (met algemene stemmen), dat dit jaar de afdelingskampioenschappen op 25 April 1954 in het veilinggebouw te Bovenkarspel zullen worden verspeeld. In deze vergadering werd een tornooi- commissie benoemd. Deze commissie is onmiddellijk aan het werk getogen, want om zo'n tornooi te organiseren moet veel werk verzet worden. Men is nu zovèr dat men Zaterdag a.s. de vijf tig tafels kan gaan plaatsen. Net als vorig jaar zullen ook dit jaar vele tafeltenniscracks aan deze wed strijden deelnemen; we denken o.a. aan de heer J. Louis, die het vorig jaar kampioen werd in de Overgangsklasse. Zal dit jaar mevrouw Sinjewel-van Gemert kampioen worden in de klasse Dames algemeen? In ieder geval zal het een harde strijd worden in deze klasse. Het is zeer zeker de moeite waard Zon dag a.s. een kijkje te gaan nemen in het veilinggebouw te Bovenkarspel. Het af delingsbestuur heeft de entreeprijs voor de bezoekers zo laag mogelijk gehouden. Alice's grote stunt: lopend van lus tot lus, met het hoofd naar beneden. Donderdag werd het 4-jarig dochter tje van de heer P. Twint op het West- eiadgjgDg^Rhp;,,aangereden door een passerende auto. Hóewei, het kind op een naderende auto werd gewezen'" zag het een volgende auto niet aankomen en snelde de weg over. De chauffeur van de wagen kon een aanrijding niet meer voorkomen. Gelukkig werd het kind niet overreden maar geschept en enkele meters verder op de weg geslin gerd. Dr van Maanen, die de eerste hulp verleende, constateerde een linkerdij- beenbreuk en enkele minder ernstige wonden. Direct werd het kind naar het St. Liduina-ziekenhuis te Purmer- end vervoerd. Het paard van bakker Wijn uit Moerbeek schrok in de Wester Moer beek toen de bakker daar aan het venten was van een ratelende wentel van de heer Mooi. Het paard schrok zodanig, dat het door de spoorstok heen brak, wat voor de inzittenden van de wagen, de bakker met twee kinderen nog een geluk was. Door niets belemmerd holde het paard voort. Slager Dekker, wiens auto op dat moment geparkeerd stond, trachtte het dier te stuiten, maar moest maken dat hij weg kwam, waarna het paard met groot geweld zich op de auto stortte waarbij het zulke ver wondingen opliep, dat het op advies van veearts Van der Kolk moest wor den afgemaakt. De schade aan de auto was tamelijk groot. Het paard is naar de verwerkingsinrichting te Scha gen vervoerd. Toen Woensdagavond onze verkie- zings-bulletins op verschillende plaat sen in deze gemeente aangebracht wer den, bleek een inwoonster niets van deze gebeurtenis af te weten. Zij vroeg haar dienstbode of deze wel te stem men was geweest, doch ook deze had haar plicht verzuimd, maar troostte haar mevrouw met de woorden: „Nou, dan gaan we morgen maar even". Bij de gehouden verkiezingen heb ben in deze gemeente van de 2980 kies gerechtigden 2910 kiezers gevolg gege ven aan de oproeping. Een opkomst dus van ruim 97 REIGER-BOYS-NIEUWS Zondag a.s. zal Reiger-Boys I de zee reis naar Texel ondernemen om daar in Den Hoorn de gast te zijn van ZDH I. Supporters kunnen de reis mee maken. Liefhebbers voor de Olym pische Dag moeten zich nu spoedig bij de secretaris melden. De heer C. J. van Vuure te Hilversum, heelt zich het grote misnoe gen van de gehele Raad der gemeente Schoorl op de hals gehaald door palen op een nog niet toegewezen terrein te zetten en dit af te raste ren, zonder dat de Raad zijn fiat hieraan had verleend. Zelfs was het voorstel van B. en W. om dit terrein voor een bedrag van f SU.per jaar aan de heer Van Vuure te verhuren nog niet aangenomen. De lieer Schotvanger zeide diep beledigd' te zijn door het eigengereid op treden van de heer Van Vuure, temeer daar de plaats, gezien zijn ge schiedenis uit de oorlogsjaren, met meer piëteit behandeld verdient te worden. De heer Kaandorp deed het voorstel het terrein bij wijze van straf niet aan de heer Van Vuure te verhuren, opdat hij wete dat er met de Raad niet te spotten valt. „Dat komt er-van, zei burgemeester mr Jochems, toen hij de algemene stemming constateerde, „de man is een beetje brutaal geweest, en krijgt de grond niet". Overigens was de Raad één en al gemoedelijkheid en gingen verschil lende agenda-punteh vlot onder de hamer door. De heer P. Duin, zal het terrasje aan het Speelduin, voor f 25.per jaar kunnen uitbreiden. De heer G. Minkema te Camperduin van f 500.— verstrekt, een en ander van het strandterrein, dat door storm schade kleiner is geworden. Het Molenpad te Groet zal worden verlengd. Hiervoor werd een crediet van f 1500,verstrekt, één en ander in het kader van het uitbreidingsplan. Voor verdere verbetering werd f 6400 uitgetrokken. Bouwterreinen aan de Voorweg ter grootte van 93 are, tegen de prijs van f 2,per m2 worden aangekocht In het belang van de gezondheids zorg, werd een crediet verleend van f 250,waardoor gemeente-personeel en leerkrachten kosteloos in de gele genheid worden gesteld zich te laten doorlichten. In de vacature van een lid der ad viescommissie, als bedoeld in artikel 8 der Woonruimtewet 1947, ontstaan LANGEDIJK - Het Centraal Oranje Comité heeft bepaald, dat op Dinsdag 4 Mei de gevallenen uit de oorlog zullen worden herdacht bij het monument aan de provincialeweg te Noord-Scharwoude. Het programma is in overeenstemming met de nationale herdenkingscommissie als volgt samengesteld: Van 6 uur n.m. af worden van alle openbare gebouwen en particuliere wo ningen de vlaggen halfstok gehangen en van 7.45 uur tot 30 seconden voor 8 wor den alle klokken geluid. Te 8 uur precies wordt verzocht 2 minuten volkomen stilte in acht te nemen. Hierna bestaat gelegenheid kransen en bloemen bij het monument neder te leg gen en'zal het" muziekcoïps „AdVettdo" gedurende ongeveer 15 minuten gewijde muziek ten gehore brengen. Terwijl het muziekcorps speelt, wordt een défilé ge houden langs het monument in de rich ting van de provincialeweg naar Schoorl- dam. Alle verenigingen worden uitgeno digd met een deputatie zonder vlag of vaandel vertegenwoordigd te zijn. Toe spraken worden niet gehouden. De kerkgenootschappen worden ver zocht de herdenkingsdiensten zo tijdig te houden, dat ieder uiterlijk te 7.45 uur bij het monument aanwezig kan zijn. ..WIERINGERMEERRUITERS, gij hebt ons vanavond een landelijke ruitersport en een stuk plattelandscultuur laten zien in optima forma.' Dit waren de woorden van de voorzitter van de Kon. Federatie van Landelijke Ruiters, de heer Kistemaker uit Haarlemmermeer, die met talrijke officials uit de landelijke ruiterwereld, de première van de manege-uitvoeringen bijwoonde. Woorden die gesproken werden na het slotnummer „Geduld overwint alles" een staal van vrijheidsdres suur, die onder doodse stilte werd uitgevoerd. Ruim veertig paarden en ruiters waren op dit ogenblik in de manege en het was een grandioos slot van een prachtig geslaagde avond. Behalve de reeds genoemde autoriteiten, waren burgemeester Loggers, de rentmeester der Domei nen, ir Ovinge, alsmede de overige leden van het gemeentebestuur met hunne dames op deze hoogtijavond van de ruitersport aanwezig. £)E VOOR DIT DOEL ingerichte land- bouwschuur van hoofdinstructeur H. R. Smit was tot de laatste plaats bezet. Het programma dat met kla roengeschal werd ingeluid verliep zon der enige noemenswaardige stoornis. Dat „Wieringermeerruiters" een le venskrachtige vereniging is, werd wel bewezen bij de entree van de tien ju niores die openden met een dressuur- proef in galop. Jonge ruiters die straks de ouderen weer zullen opvolgen. Het „jong geleerd oud gedaan", een vol gend programmanummer, was een sterk bewijs wat in deze oefeningen door de meer geroutineerde ruiters wordt bereikt. „Moeten we de knoop doorhakken" was een zeer dankbaar nummer. Het bekende lintenspel, waarbij schijnbaar een onontwarbare knoop in de linten wordt gemaakt doordat allen door elkander rijden, slaagde uitstekend, want allen volgden zeer correct de instructies van in structeur R,amondt op en zowel de kwamen weer op staaltjes van rijkunst en behendigheid hebben zij laten zien. Een zestal kleu ters van 2 turven hoog zorgden voor de vrolijke noot door met een pony de prestaties van de ouderen na te bootsen. Ook deze kereltjes wekten bewondering voor hun serieuze uit voering der geleerde oefeningen. ONGEKENDE HOOGTE Het nummer Hongaarse post, was een nummer apart. Mej. Annie Broer en Jaap van Schagen hadden hun vijf tal prima in de hand. Dankbaar voor het publiek deed dit nummer, later aangevuld met nog viermaal twee paarden, het programma tot een on gekende hoogte op het gebied van rijkunst stijgen. Dat er op het gebied van de paar denfokkerij in de Wieringermeer het een en ander te doen is, bleek wel uit de show die daarna volgde. Van het enige zuivere Nederlandse ras werden door de heer H. B. Kielstra vier prachtige zwarte Friese warmbloeds in de manege getoond en als contrast 4 machtige koudbloeds, di* weer werden gevolgd door eau jindbouw- rd$u jb iMgPMflJCSWiarden. gieren, ifitödrik teen - 4»ietal jtfSrfrfrfto de koudbloed hengst van Hollands Noor derkwartier de ring betraden. Een prachtige demonstratie die, door in structeur H. R. Smit toegelicht, grote indruk maakte, waarbij op ondubbel zinnige wijze tot uitdrukking kwam dat ondanks de kapitalen die de boe renstand in de mechanisatie moet ste ken, het paard en dan vooral het wordt gehouden. Achter de spreuk: „Oefening baart kunst", verschool zich het nummer zware dressuur, magnifiek uitgevoerd door een viertal ruiters, onmiddellijk gevolgd door de sensatie van de avond, het springen door brandende hoepels. Van paard en ruiters wordt in dit nummer de uiterste concentratie gevraagd, en het feit dat het dier zich hier volkomen ondergeschikt heeft ge maakt aan de ruiter, in volledige over gave, had de bewondering van het pu bliek. „Excelsior" was het volgende num mer. Dit betekende een springconcours waaraan verbonden een wedstrijd, waarvoor prijzen waren beschikbaar gesteld door de heren Loggers, Ovinge en Schenk. De ruiters die over de ver schillende avonden het hoogste aantal punten hebben behaald zullen resp. met de le, 2e en 3e prijs worden be loond. Op deze première-avond waren het mej. v. d. Giessen, Jaap van Scha gen en mej. Wijngaarden die het hoog ste geclasseerd werden. Voorlopig werden hun prestaties gewaardeerd met het bekende lint voor het paard. Ria v. d. Giessen was de enige die het parcours na een kamprit met Jaap van Schagen foutloos reed. Een glans nummer was dit springen. En zo ko men we dan aan het slotnummer der vrijheidsdressuur, waarover we in de aanhef van dit verslag reeds schreven. Melding dient nog gemaakt te wor den van het orkestje dat op een po dium in de nok van de schuur onder leiding van de heer D. Poot passende muziek voor de begeleiding der num mers ten gehor bracht. De dames van de instructeurs H. R. Smit en J. Ra- mondt mochten een bloemenhulde in ontvangst nemen van de voorzitter der Wieringèrmeerruiters, de heer Stoel. Een uitstekend geslaagde première met een opgetogen publiek. Het zal ook de volgende avonden zeker niet aan be langstelling ontbreken. BROEK OP LANGEDIJK Tè Broek oP Langendijk zal op 4 Mei de dodenherden king plaatsvinden van 5 tot 6 uur in de Ned. Herv. kerk. Voorgangers zijn de plaatselijke predikanten. Medewerking wordt verleend door het Chr. mannenkoor „De Lofstem". Aan het einde van de dienst zal gecol lecteerd worden voor „Ereschuld en dank baarheid". BROEK OP LANGENDIJK. Op Hemelvaartsdag zal te Broek op Lan gendijk in de neerzetveiling van de L.G.C. een muziekconcours worden gehouden van de Christ. Bond Van Harmonie- en Fanfarecorpsen in Noord- Holland. De organisatie hiervan is op gedragen aan het Broeker fanfarecorps „Advendo", welke vereniging reeds eerder van haar organisatietalent op dit gebied blijk gaf. Het ere-comité onder leiding van burgemeester Schelhaas is inmiddels samengesteld. Door 19 ver enigingen wordt aan dit muziekfestijn deelgenomen. Het hoofdbestuur en de afgevaardig den der aangesloten verenigingen zullen op officiële wijze door het gemeente bestuur worden ontvangen. Op de voor avond van het concours zullen ver schillende plaatselijke verenigingen concerteren. LANGEDIJK. Het voorbeeld van de jagers in Geestmer-Ambacht, die allen zijn aangesloten bij een vereni ging. heeft navolging gevonden, daar zowel in Heer-Hugowaard als in Scha gen en omgeving de Nimrods zich heb ben aaneengesloten. Het doel is om te komen tot een goede rayonverdeling, zoals deze in het Geestmer-Ambacht reeds gunstig werkt. LANGEDIJK. Uit 80 sollicitanten naar de betrekking van sluiswachter aan de gemeentesluis te Broek op Lan gendijk is door B. en W. de volgende (alfabetische) voordracht opgemaakt: J. Blom, Zuid-ScharwoudeS. Koffe- man en C. van der Oord, beiden te Broek op Langendijk. In de a.s. Dins dagavond te houden raadsvergadering zal uit dit drietal een keuze worden gedaan. LANGEDIJK. Evenals op vele andere plaatsen worden ook aan de Langedijk enige filmavonden gegeven ten bate van de Stichting „Het vierde Prinsenkind". Deze stichting stelt zich ten doel het organiseren van vacantie- sampen voor oorlogswezen en invalide geworden kinderen. In de week van 3 tot en met 7 Mei wordt daartoe in alle Langedijker dorpen zo'n avond ge houden. LANGEDIJK - De voortgezette compe titie van „Schaakmat" toont de volgende uitslag: Wintercompetitie: J. Levendig—J. de Wit 0—1. Voorjaarscompetitie, Groep I: J. Leven dig—J. de Wit 0—1. Groep 2: P. C. KloosterboerJ. v. Hout -1, G. Goudsblom—J. Kroon 1—0. Groep 3: J. OotjersJ. Leegwater 10, H. de Jong—B. Spaay 10, J. Moeyes— K. Bakker 01. Groep 4: J. BouwensG. van Gulik 01, WitsmeerJ. Kamper 10, A. Meinema Stoop 10. door het bedanken van het lid J. J. Korver, werd mevrouw W. Jansen Breevaart benoemd. Het schrijven dd. 5 Maart 1954 van het Bestuur der Kampeerterreinhou- dersvereniging, waarin de aandacht van het gemeentebestuur gevraagd werd voor het stichten van bungalows en kampeercentra als vorm van het kamperen in de toekomst, zal met gro te belangstelling door de Raad worden behandeld. Het voor- en tegen van bungalows, op te richten op terreinen, die mo menteel als kampeerterrein worden verhuurd, werd door de gehele Raa£, nauwkeurig onder de loupe genomen, opdat men niet met de belangen van de kamerverhuurders in conflict zal komen. Met 5 stemmen voor en 4 stemmen tegen, werd besloten meer vrijheid van overdracht te geven voor gronden, waarop een kampeerterreinvergunning rust. Deze maatregelen zullen zodanig worden genomen, dat nimmer een concurrentiestrijd zal kunnen optreden tussen verhuurders van terreinen, waarop meer permanente opstallen zullen worden gebouwd, en tussen ka merverhuurders. Grote instemming verwierf de me dedeling van de voorzitter, dat een verhoging voor algemene uitkering van het gemeentefonds voor het jaar 1954 was afgekomen, zodat voor dat jaar een sluitende begroting in het ver schiet kan worden gesteld. Bedragen, die in de nabije toekomst nodig zullen zijn voor de aanleg van een nieuwe boulevard te Camperduin, zullen in een nieuwe suppletoire be groting mogen worden verwerkt. Honderd leden van de plaatselijke afdeling van plattelandsvrouwen heb ben genoten van een gezellige en zeer afwisselende avond. Medewerking ver leende het zangkoortje onder leiding van mevrouw Van Lienen. Wij willen graag noemen het uitste kend gezongen „Salve Regina" en het „Zonnelied". Er werd voorts gemusiceerd en ge declameerd. De enige mannelijke medewerker was de goochelaar Nienhuis, die met enkele nieuwe trucs zeer veel succes had. Het programma was zo .overvloedig, dat de presidente mevrouw Muntje- werf om half twaalf het programma moest bekorten. Geboren: Helena W„ dochter van J. Scholten en C. Bruin. Maria A. C., dochter van G. N. Komen en F. Th. M. Stevens. Teunis, zoon van D. Pilkes en J. Groen. Leny, dochter van J. Hittema en M. Silver. Ondertrouwd: G. A. M. Ponsioen en J. A. Kraakman. S. J. Glastra en T. Backer. C. F. Gaasbeek en S. Bood. Getrouwd: P. Vink en M. J. G. Rütten. Overleden: M. L. M. Warbroek, 80 jaar. C. F. Kusch, 67 jaar. R. M. J. Hoogeland, 5 jaar. GEVONDEN VOORWERPEN. ^Bs gevonden voorwerpen werden aangegeven: armbandje, haak van weegschaal, tol en zweep, portemon- naie met inhoud, kinderbril, onderdeel van snelwegér, een kg-gewicht, boek je met loten en portemonnaie met in houd. STEENTJESACTIE. Zondag zal de Rooms Katholieke Na tionale Bond voor EHBO ook te Hei loo een zgn. bliksemloterij organiseren middels een steentjesactie. Het doel is de bouw van een gedachteniskerk op de Grebbeberg. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Burgemeester C. F. Smeets zal ko mende week het spreekuur niet pp Woensdag, doch op Dinsdag houden. Naar we vernemen zal de heer P. W. Kalkman per 1 Augustus zijn direc teurschap van de N.V. Drukkerij v.h. A. W. van der Hoek neerleggen. Dit houdt in dat de heer Kalkman, na 32 jaren hier ter plaatse in het be drijfsleven een grote rol te hebben ge speeld, als rustend burger zijn dagen zal slijten. Wel zal hij zijn vele be stuursfuncties .blijven vervullen. Burgemeester Van de Ven, die na 'n kortstondig herstel wedrom op me disch advies het bed moest houden, is voor observatie opgenomen in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Alkmaar. Ge durende zijn afwezigheid zal wethou der Neele als loco-burgemeester funge ren. De schaakclub „Lasker" heeft thans ook haar kampioen. Het is de heer C. Schenk, die ondanks het feit. dat hij maar 14 partijen heeft gespeeld, met 1314 punt op overtuigende wijze als nummer één eindigde. TAXIBEDRIJF IN ANDERE HANDEN. Het taxibedrijf van de heer H Pe perkamp is onderhands verkocht aan de heer P. C. van den Kommer.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 3