Agenda Ceres van Blokland voor vierde maal kampioen J. Bus moet nog twee lastige klippen omzeilen LAATSTE NIEUWS Wat de theaters brengen JIMMY EN DE BENDE VAN BOLLETJE BINK Leo Heynis stelde tot nu toe teleur Indo-China Vredesplan van Nehroe VICTORIA THEATER HARMONIE THEATER REX THEATER CINEMA AMERICAN DE JOURNAALS Limmen Bollenvelden beginnen te kleuren Wedstrijd voortuintjes Centrale keuring in Alkmaar Eenjarige slier bezette de tweede plaats in algemeen klassement Argentijnen deden een goede keus ZATERDAG 24 APRIL 1954 ZATERDAG. HARMONIE THEATER, 8 uur: De blauwe Gardenia (18 jaar). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Een vrouw wist te veel (14 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Puntje en Anton (alle leeftijden). VICTORIA THEATER, 8 uur: Het mysterie van de nacht (18 jaar). AULA Murmellius gymnasium, 10 12, 25, 710 uur: De Jeugd expo seert. GULDEN VLIES, 8 uur: Alex de Haas met Au Salon des Variété's. WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Toneelavond Roliea. VALKS LUNCHROOM, 8 uur: Mu ziekavond Hr;nraadts. PAVILJOEN KINHEIM, 8 uur: Ruo reisorganisatie. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Mara Maru (14 jaar). NOORD-SCHARWOUDE, Tivoli, 7.30 uur: Monsieur Hulot met vacantie (alle leeftijden). ZONDAG. BIOSCOPEN als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. AULA Murmelliusgymnasium, 310: De Jeugd exposeert. WAPEN VAN HEEMSKERK, 7.30 u.: Openbare Dansavond (orkest Tonny Bakkenes). BERGEN, Rustende Jager, 2.30 uur en 8 uur: Schatgravers van Doodskop eiland (alle leeftijden). NOORD-SCHARWOUDE, Tivoli, 3.30, 7 en 9.30 uur: als Zaterdag. STOMPETOREN, Wapen van de Schermer, 7.30 uur: Dansavond, MAANDAG. HARMONIE THEATER, 8 uur: De blauwe Gardenia (18 jaar). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Een vrouw wist te veel (14 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Puntje en Anton (alle leeftijden). VICTORIA THEATER, 8 uur: Moe derlied (14 jaar). GULDEN VLIES, 8 uur: Het Vrije Toneel met Escapade. WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Feestavond Ned.Biljartbond VALKS LUNCHROOM, 8 uur: Hu manistisch Verbond. BERGEN, Rustende Jager 8 uur* Mara Maru (14 jaar). NOORD-SCHARWOUDE, Tivoli, 8 uur: Monsieur Hulot met vacantie (alle leeftijden). DOKTERSDIENST. Tijdens het weekend wordt de dok- tersdienst waargenomen door de art sen: J. Degenaar, Emmastraat 95 (2310) en R. T. Westerkamp. Emma straat 93 (4357). DIENST APOTHEKEN. Voor spoedgevallen is geopend apo theek Hartong van Ark, Langestraat 1. Hoog water te Bergen aan Zee. 19.24 7.52 20.11 8.47 21.15 9.54 Te Camperduin. Zaterdag 19.29 7.57 13.29 1.57 Zondag 20.16 8.52 14.16 2.52 Maandag 21.20 9.59 15.20 3 59 Zaterdag Zondag Maandag Konijn, Venhuizen; 3. Ceres v.d. Nes, D. Blaauboer, Schagen. Rubriek 7. Tweejarige stieren geboren 26 Maart t.m. 8 Mei 1952. Ie klasse; 1 Froukje's Gruysoord, N. Wiering, Spierdijk; 2. Adema 125 v.d. Woudhoeve, K.I.ver. „De Vooruitgang", Sijbekarspel; 3. De Hoep Adema 52, K. Reyne, Schagen. 2e klasse: 1. Adema 127 v.d. Woudhoeve, K.I.ver. „Hollands Noorden", Schagerbrug; 2. Hiltje's Adema, Jac. Swaan, Schager- waard. 3e klasse: 1. Akke's Sikkema, C. Schoen, Schagerbrug. Rubriek 8, Tweejarige stieren geboren 29 November 1951 t.m. 25 Maart 1952. Ie klasse: 1. Piet Hein, K.I.ver. „Water land", Broek in Waterland; 2. Hiltje's Hudson, Joh. Neefjes, Werverslioof: 3. Graaf, J. J, Miltenburg, Diemen. 2e klasse; l_ Wiepke's Adema, Gebr. Timmerman, Alkmaar: 2. Adema 11' v.d. Marthahoeve, Gebr. de Boer, Spanbroek; 3. Nuboxer Juweeltje's Adema, C. N. Laan Dz., Berkhout: 4. Ceres van Poolland, D. Sleutel, Schagen, Rubriek 9. Driejarige stieren. Ie klasse: 1. Karei 2 v.d. Bocht, K.I.ver. .Assumburg", Uitgeest: 2. Hielke van Hau- kushoef, K. Metselaar, Twisk; 3. Rossi nant, K.I.ver. „De Vooruitgang, Sijbe karspel; 4. Ceres van Cruysoord, K.I.ver. Oosthuizen, Oudendijk; 5. Gré's Adema 7, K.I.ver. Oosthuizen, Oudendijk. 2e klasse: 1. Sneeker Diamant, K.I. ver. ,,De Vooruitgang", Sijbekarpel; 2. Zijlster Juweel, K.I. ver „De Vooruitgang", Sijbe karspel. 3e klasse: 1. Kitty's Anna's Adema 6, Gebr. Timmerman, Alkmaar; 2. Adema 96 v. d. Woudhoeve, K.I. ver. „De Vooruit- -ang", Sijbekarspel. Rubriek 10. Vierjarige- en oudere stie ren. Ie klasse: 1. Ceres van Blokland, K.I. ver. „Hollands Noorden", Schagerbrug: 2. Südhoekster Toekomst, KI. ver. „Alk maar e.o.", Stompetoren: 3. Daniël 2, D. Olie, Bccmster; 4. Landheer 3, K.I. ver. 46. Jimmy Brown wist nu, dat zijn wantrouwen tegen commissaris Meu bel niet ongegrond was geweest. „Die vent zit zelf in het inbrekerscompiot". bromde hij. „Vandaar, dat die troep boeven hier in Wilgenwolde ongehin derd de burgerij kon uitplunderen" Jimmy moest toch even naar lucht happen van verbazing over deze ont dekking. Een commissaris van politie, die gemene zaak maakte met een tro-p misdadigers! Hij dacht even na en toen klaarde zijn gezicht opin zijn zak had hij nog altijd de vijl, het breekijzer, de tang en het oliespuitje zitten, die hij in de paardenstal van het kasteel bij zich had gestoken ten einde Jackie te bevrijden! Dat was een meevaller. Met behulp daarvan zou hij zich misschien binnen een paar uur uit deze cel kunnen bevrijden. Jimmy keek naar de tralies voor het kleine venster. Die waren vrij dik en hij zou er wel twee uit moeten weg zagen voordat hij er zich doorheen zou kunnen werken. Dan liever de deur..! Jimmy nam zijn tang en begon er mee aan een grote moer vlak bij het slot te wrikken. Hij sloopte binnen vijf mi nuten een ijzeren plaatje weg en zette toen het breekijzer in het slot. Hij wipte een bout opzij en duwde toen behoedzaam tegen de deur.... Deze gaf gewillig mee. Er trok een grijns lach over Jimmy's gezicht. Die cel van. Meubel mag dan verschrikkelijk mo dern zijn, maar véél geef ik voor die moderniteit niet, dacht hij. Toen stak Jimmy voorzichtig zijn hoofd om de deur. Nog slechts twee partijen moeten xvord.cn gespeeld alvorens een streep kan worden gezet achter het tor nooi om het biljartkampioenschap van het district Alkmaar en Om streken, hoofdklasse libre. Jaap Bus tot nu toe ongeslagen zal hedenavond in het Wapen van Haarlem twee lastige klippen moe ten omzeilen om de titel, xvaarvoor hij ongetwijfeld de beste papieren bezit, te omzeilen; namelijk Leo Heynis en Theo Schot Jr. Gisteravond bond Jaap Bus Cees Boendermaker aan zijn zegekar. Aan vankelijk scheen net een gemakkelijke overwinning te zullen worden. De tel ler had voor Bus 175 caramboles in 14 beurten genoteerd en op dat moment had de Bergenaar het nog niet tot 100 kunnen brengen. Met een serie van 45 schiep Boendermaker zich weer kan sen, vooral toen Bus met een povere serie van 4 antwoordde. Boenderma ker heeft daar niet van kunnen profi teren en ook later niet, toen Bus zijn cadans kwijt raakte, van groede aan- vangsstoten niet op de juiste wijze gebruik maakte en de zo veelbelovend begonnen partij toch nog in 25 beurten uitmaakte. Een paar uur eerder had Boendermaker laten zien dat hij tocli wel in de hoofdklasse thuishoort. Na 21 beurten had hij tegen Theo Schot een achterstand van 181 tegen 154, maar met knappe series 57.15 en 24 besloot Boendermaker in de 24ste beurt deze partij. Ook tegen Leo Heynis stond Theo Schot geruime tijd op winst. Zeven tig caramboles in nauwelijks vier beurteng escoord boden uitzichten voor een uitstekend moyenne van Schot. Hij is echter nog niet voldoende inge steld op die lange partijen van 250 caramboles met het gevolg dat hij in al zijn partijen last heeft, van een in zinking en zijn treffen tegen Heynis maakte daarop geen uitzondering. In tussen kan wel worden vastgesteld dat Leo Heynis in dit tornooi met aan de verwachtingen heeft voldaan. Nog niet zo lang geleden zagen wij hem een kadertornooi spelen met een algemeen gemiddelde van om en nabij negen. In dit libre-tornooi zal hij dit moyenne hoogstwaarschijnlijk niet halen en „Amstelland", Ouderk. a. d. Amstel; 5. Infanterist 5, K-I. ver. „De Vooruitgang", Sijbekarspel; 6. Blitsaerd Kleine Nico, K.I. ver. „Hollands Noorden", Schagerbrug. 3e klasse: 1. Frans Adema 23 v. Groen hoven, F. A. F. Groneman, Wieringer- waard; 2. Vrijke'sCuperus, K.I. ver. „Alk maar e.o.", Stompetoren; 3. Frans van Catrien 45, K.I. ver. „Kennemerland", Bergen. Kampioenkeuring: Kampioen: Ceres v. Blokland, K.I. ver. „Hollands Noorden", Schagerbrug. Reservekampioen: Adema 133 v. d. Woudhoeve, Gebr. Ruyter, Oos- ter-Blokker. De parade van het puikje van het Noordhollandse fokmateriaal. (Foto Jaap Schoen) daardoor min of meer teleurgesteld speelt hij wat nonchalant, bepaald niet volkomen geconcentreerd. Gister avond had hij zelfs 33 beurten nodig om Theo Schot te verslaan. Het staat voor ons vast dat Heynis vanavond pogingen zal doen om zich in zijn par tij tegen Jaap Bus te rehabiliteren. De uitslagen van gisteravond luiden: C. Boendermaker 250 24 57 10.41 Th. Schot 218 24 51 9.08 L. Heynis 230 33 47 7.57 Th. Schot 221 33 28 6.69 C. Boendermaker 176 25 45 7.04 J. Bus 250 25 .39 10.— ALKMAAR, 23 April. Witlof I 58— 70; witlof II en III 3052, rode kool 1324, Savoye kool 1218, spinazie (glas) 3238, koude grond 3746, sla 517, sla per kg 20 ct, andijvie 6392, radijs 1017.70, raapstelen 1112.50, goudreinetten 2250, rabarber 1923, rode bieten 48, winterpeen 510. waspeen 5053, uien 3.508.50, prei 2331, selderie 2132.50, knolselderie 5.50. (Ongecorrigeerd) Nehroe heeft in het parlement van India een plan voorgesteld tot beëindi ging van de oorlog in Indo-China. Nehroe zeide, dat de strijd in Indo- China een ernstige bedreiging voor de wereldvrede betekent. De mogendhe den, die in Genève gaan confereren dienen, volgens Nehroe, de volgende vijf punten voor ogen te houden: 1. Het scheppen van en atmosfeer van vrede nog vóór het begin der conferentie. 2. Een onmiddellijke oproep tot sta ken van het vuren. 3. De onmiddellijke beëindiging van de Franse souvereiniteit in Indo- China. 4. Het voeren van rechtstreekse onder handelingen tussen de strijdende partijen. 5. Noninterventie van alle mogendhe den en het staken van iedere vorm van militaire hulp. Mysterie van de nacht Alles in deze film draait om een niet onsympathieke jongeman, die onder hypnose een moord heeft gepleegd en die heel het dramatisch gebeuren zou herleiden tot een akelige nachtmerrie, ware het niet, dat hij werd geconfron teerd met enkele tastbare bewijzen, die aantonen, dat het lugubere feit in wer kelijkheid is gebeurd. Hij zelf, zo wel als zijn omgeving staan voor een raadsel, doch er schuilt een kei van een detective in de familie, die het mysterie op knappe wijze ontrafelt. Voor en aleer het zo ver is, gebeuren er allerlei geheimzinnige en enerveren de dingen, die de spanning steeds meer opvoeren totdat deze haar ontlading vindt als een wilde achtervolging van de eigenlijke dader, de man achter de schermen, in zoverre met succes wordt bekroond, dat zijn misdadig leven in een diep ravijn een einde vindt. Na zo veel misère gunnen we de jongeman (Paul Kelly) voor de volle honderd procent het geluk, dat hij aan de zijde van zijn geliefde (Kay Scott) hoopt te smaken. Wanneer wij al bezwaren heb ben tegen deze film, dan gelden deze in geen enkel opzicht de regie en het spel, die beide het predicaat „voortref felijk" verdienen en die maken, dat men van het begin tot het einde volko men geïnteresseerd blijft. In het uitgebreide voorprogramma vormt „Jaspers race" een kostelijke noot. De Blauwe Gardenia Deze boeiende en uitstekend gespeel de film, vervaardigd naar het Ameri kaanse toneelstuk: De Blauwe Garde nia, vond gisteravond bij haar eerste vertoning in Alkmaar een grote belang stelling. Het verhaal heeft ten zeerste geboeid, en niet alleen door de inhoud. Norah Larkin, de vrouwelijke hoofd figuur, viert haar verjaardag 's avonds alleen, met een dinertje en een glas champagne, maar krijgt een schok als ze de brief leest van haar vriend in Korea, die zij altijd trouw is geweest. Deze vriend is nl. verliefd geworden op een verpleegster en vraagt haar in de brief hem van zijn belofte te ontslaan. Dan gaat plotseling de telefoon en de artist Harry Prebble nodigt haar uit voor een diner in het „Blue Gardenia"- restaurant waar Nat „King" Cole speelt. Hij denkt echter met zijn vriendin Crystal te spreken. Norah zegt niets van de ver gissing en gaat op de uitnodiging in. Maar spoedig blijken Prebble's bedoe lingen. Norah verzet zich en gooit een ijzeren voorwerp naar zijn hoofd. Er klinkt glasgerinkel en Nora valt flauw. Als ze bijkomt ziet ze het levenloze lichaam van Prebble. Dan komen de grote moeilijkheden. De spanning stijgt. Enmaar dat ga men zelf zien, om tot het einde geboeid te blijven. Anne Baxter, die in Amerika een grote re putatie geniet, was uitstekend evenals Raymond.Burr als Harry, Ann Sothern als Crystal, en Richard Conté als Mayo. Ook de muziek was zeer aantrekkelijk. Het hoofdnummer werd ingeleid door een alleraardigste tekenfilm. je en Anton In het Rex theater vieren Puntje en Anton deze week opnieuw triomfen. De •film, naar het bekende verhaal van Erich Kastner, zal ook de tweede week wel een record aantal bezoekers trek ken. Een vrouw wist te veel Door technische moeilijkheden heeft de directie van de Cinema besloten de film Welkom mr Marshall, die voor deze week in stond te vervangen door de film. Een vrouw wist te veel, waar aan de beroemde Alfred Hitchcock zijn beste krachten heeft gegeven. Hitchcock en thrillers zijn één begrip en wie „Een vrouw wist teveel" gaat zien zal het aan een spannend verhaal zeker niet ontbreken. Met al zijn raffinement heeft de regisseur de geschiedenis uitgewerkt van de transcontinentale express, die voor een lawine moet stoppen en waar van de reizigers in één hotelletje wor den ondergebracht. In die enerverende spionnagei'ilm spelen Margaret Lock- wood en Michael Redgrave de hoofd rollen. In het Ned. Nieuws trok allereerst de aandacht een concours in welspre kendheid, dat te Leiden werd gehouden onder de zg. „standwerkers". Een mooie sportieve strijd was de match tussen de dames hockey-eiftailen van Nederland en Wales, een wdstrijd die door de Hollandse dames met 20 werd gewonnen. In Valkenburg werd de eerste Nederlandse kabelbaan in ge bruik genomen. En tot besluit geslaag de opnamen van de verkiezingen voor de Provinciale Staten. Het Journaal „Van Week tot Week" laat eerst zien hoe een prins zijn ouders tegemoet reist. Het betreft hier een reportage over Prins Charles en het Engelse koningspaar. Ook het bezoek aan Colombo ziet men in dit journaal. Dan volgen nog de schorsing van dr Oppenheim, de atoomgeleerde en aar dige opnamen van: Beertjes in de Beringstraat. Polygoon's Wereldnieuws was niet minder actief. Men zag opnamen van de herbegrafenis van de Rotschilds in Palestina. In Egypte was er weer eens een bestuurswisseling. Aan de Wolga in Rusland werd een waterkracht centrale gebouwd, terwijl ook in dit journaal de Pauselijke Paasboodschap mooi was opgenomen. En aan de terugreis van het Engelse Koningspaar was in dit journaal ook aandacht ge schonken. Puntje De ontwikkeling van de bollen heeft door het aanhoudende koude weer een zeer traag verloop gehad. Toch zal er Zondag heel wat te genieten zijn. De hyacinthen met hun fleurige tinten beginnen al aardig te kleuren. De mooiste veldjes zijn te bezichti gen aan de Oostkant van het dorp. De tulpen zijn dit jaar bijzonder laat. Wanneer het weer een beetje mee werkt, zal het Zondag ook in Limmen volop bollendag kunnen zijn. De VVV organiseert ook dit jaar weer een wedstrijd van de mooiste voortuintjes, zulks met het doel tot grotere verfraaiing van het dorp te komen. De keuring van de tuintjes welke verdeeld worden in grote en kleine zal door een deskundige jury verricht worden en wel op Dinsdag 27 April. Natuurlijk, zouden we haast zeggen, is op de gisteren in Alkmaar ge houden centrale stierenkeuring Ceres van Blokland getooid met een reusachtige oranje strik, het teken van het algemeen kampioenschap. Ceres van Blokland, eigendom van de KI-vereniging „Hollands Noor den" te Schagerbrug heeft zich de laatste vier jaar niet meer van de hoogste plaats in de stierenwereld laten wegdrukken. Het dier, dat vijf jaar oud is, behaalde in Alkmaar zijn vierde kampioenstitel en heeft tot nu toe ook reeds drie keer op de fokveedag in Hoorn het hoogste praedicaat in de.wacht gesleept. Was de bekendmaking van de kampioen gistermiddag dus geen sensatie, dit was wel het geval toen de luidsprekers mededeelden, dat Adema 133 van de Woudhoeve, een één-jarige stier van gebr. Ruyter uit Ooster-Blokker was uitverkoren tot reserve-kampioen. Het is niet gebruikelijk zulke jonge stieren deze hoge onderscheiding mee te geven,, omdat de constitutie van de dieren in de loop der jaren nog al eens pleegt te veranderen. De kwaliteit van deze eenjarige was echter zodanig, dat de keurmeesters, rekening houdende met de prille leeftijd van Adema 133, toch besloten deze stier op de tweede plaats, achter Ceres van Blokland, te stellen. Het valt alleen te betreuren, dat de reserve-kampioen voor het Noord hollandse stamboekvee verloren gaat, want in Augustus zal het dier op trans port worden gesteld naar Argentinië. Het is reeds enige tijd geleden door een commissionnair voor Argentijnse reke ning gekocht. Ook de éénjarige stier Conzelo 2 uit Hippolytushoef zal tegen het najaar de oversteek maken. Deze stier is door een Braziliaanse fokker ge kocht. Het bezette op de keuring van gisteren een goede plaats in de eerste klasse. Het was opvallend, dat in de rubriek van de jongere dieren de oudere stieren de beste papieren hadden. Het gemid delde van de tweejarige stieren viel te gen, hoewel er enkele goede exempla ren bij waren. De driejarige stieren vormden een vrij ongelijkmatige ru briek, maar de individuele kwaliteiten mochten bevredigend worden genoemd, gezien de vijf eerste prijzen, die kon den worden toegekend. De stieren van vier jaar en ouder kwamen uit in een zeer goede rubriek. Onder de vele aanwezigen, die de keuring in de Bergerhout nauwlettend volgden, bevonden zich ook enkele Italianen, een Egyptenaar en de secre taris van een Amerikaans stamboek, voor wie de parade van het Noordhol landse fokvee een goed overzicht was van hetgeen er in deze provincie aan fokmateriaal leeft. De uitslagen waren: Rubriek l. Éénjarige stieren geboren 8 A-jrii 1933 en later. Ie klasse: 1. Batavier van Blokland, P J. Koster Hoogkarspel. 2e klasse: 1. Max 4, S. Posch—Spaan e.a., Oterleek; 2. Wijzender Alex, Jb. v. Diepen, Binnenvvijzend-Westwoud; 3. Adema 149 v.d. Woudhoeve, Gebr. Ruyter, Ooster-Blokker; 4. Diamant 2, K. Blom, Schagerbrug. 3e klasse: 1. Trui's Jacob, J. J. Schou ten, Ooster-Blokker; 2, Mariaantje's Dia mant, wed. J. Metselaar., Schellinkhout; 3. Hans 14, K. Schenk Kz., Wieringer- v.aard; 4. Noordster 8, G. Grin en Co., Oudendijk. Rubriek 2. Éénjarige stieren geboren 23 Maart t.m. 7 April 1953. Ie klasse: Adema 140 v.d. Woudhoeve, Gebr. Ruyter, Ooster-Blokker. 2e klasse: 1. Franklin 26 v.d. Zijpe, A. Brak, Schagerbrug; 2. Bald r van Blok land. Wed. A. Koeman, Hauwert; 3. Pel Klaaske's Toekomst, M. Blauw, Heerhugo- w?ard. 3e klasse: 1. Bernard, W. Fris, Zwaag; 2. Jongema Signor, K. Brak, Opmeer. 4c klasse: 1. Nico, Jb. Slagter, Sloot- dorp; 2. Wijdender Johan, Jb. v. Diepen, Btnnenwijzend-Westwoud; 3. Record v.d. Laurahoeve, J. J. Ruyter, Bobeldijk-Berk- hout; 4. Ceres v.d. Kreil, E. G. Wonder, Wicringerwaard. Rubriek 3. Eenjarige stieren g eboren 4 Maart t.m. 22 Maart 1953. Ie klasse: Adema 146 v.d. Woudhoeve, A. D. Ruyter, Beemster; 2. Pel Adema 3, A Koopmans, Barsingerhorn: 3. Adema 153 v.d. Woudhoeve, Gebr. Ruyter, Ooster- Elokker 2e klasse: 1. Geertje's Diamant. D. Olie, Beemster: 2. Ceres Anton, R. Duyn, Bak- kum; 3. Ferdinand. H. v. d. Molen, Scha gen en H. C. Kooy, Harenkarspel; 4. Beu- kenhoeve's Westfries, Th. Ruyter, Nibbix- woud. 3e klasse: 1. Ceres 6 v. 't Oudeslot, Jn. E. J. Kramer. Burgerbrug; 2. Grietje's Adema, G. Koster. Schellinkhout; 3. Washington v.d. Buurt, Gebr. J. en S. Vink, Haarlem. Rubriek 4. Éénjarige stieren geboren 17 Febr. t.m. 3 Maart 1953. Ie klasse: 1 Neeltje's Athleet, K. Spaan der. Twisk: 2. Roosje's Adema Eudard, Wed. Jn. Dekker, Ursem; 3. Ader, 31 v. Eigenlijk vindt Ceres van Blokland het stierlijk vervelend ieder jaar weer voor de fotograaf te moeten poseren. Er zit op deze manier weinig spanning in, is zijn oordeel maar hij moet toch voorzichtig zijn want ieder jaar wordt hij ouder en schuift de jongere generatie steeds serieuzer candidaten voor de titel naar voren. Zoals ook gisteren in Alkmaar is gebleken. (Foto Jaap Schoen) Beemsterhoeve, A. D. Ruyter, Beemster. 2e klasse: 1. Geertje's Alecco, Th. v. Kampen, Hoogkarspel; 2. Freek, Jn. Nes, Oostwoud; 3. Adema 108 v.d. Beuken hoeve, Wed. D. Ruyter, Nibbixwoud. 3e klasse: 1. Neeltje's Adema, W. Hel der, Beets; 2. De Hoep Adema 59, K. Reyne, Schagen; 3. Adema 107 v.d. Beu- kenhóeve, Wed. D, Ruiter, Nibbixwoud. Rubriek 5. Éénjarige stieren geboren 1 Febr. t.m. 16 Febr. 1953. Ie klasse: 1. Adema 140 v.d. Woudhoeve, Gebr. Ruyter, Ooster-Blokker; 2. Marius L, Jac. Laan, Venhuizen; 3. Piet Eudard 10 v. Woudenstein, Jr. Jongert, Westwoud. 2e klasse: 1. Lucas v. Houtlust, Gebr. Commandeur, Hoogkarspel; 2. Richard's Adema, W. Koster Az., Schelinkhout; 3. Leopold, Th. Schipper, Zwaagdijk; 4. Adriaan, W. J. Schipper, Spanbroek; 5. Adema 11 v.d. Laurahoeve.Gebr. Kruyer, Spierdijk; 6. Harmke's Eduard, Joh. Blom, Zwaagdijk. 3c klasse: 1. Franklin 23 v.d. Zijpe, A. Brak, Schagerbrug; 2. Sijtje's Daan, A. Pijper, Hensbroek; 3. Marie Edema, D. Middelbeek, Katwoude. 4e klasse: 1, Adelbert v.d. Stroehoeve, A. J. Swaerts, Hippolytushoef; 2. Ceres v.d. Marthahoeve, J. C. J. Jonker, Bin- nenwijzend; 3. Dorio van Blokland, P. J. Koster, Hoogkarspel. Rubriek 6. Éénjarige stieren geboren 1 October 1952 t.m. 31 Januari 1953. Ie klasse: 1. Adema 133 v.d. Woudhoeve, Gebr. Ruyter, Ooster-Blokker; 2. Conzelo 2, N. Mulder Dz., Hipoplytushoef; 3. Ade ma 137 v.d. Woudhoeve, Gebr. Ruyter, Ooster-Blokker; 4. Adema 132 v.d. Woud hoeve, Gebr. Ruyter, Ooster-Blokker; 5. Adema Eduard 31 v.d. Vlijthoeve, C. G. Ruyter, Beemster; 6. Willem Adema, Jrs. Ruyter, Akersloot; 7. Adema 138 v.d. Woudhoeve, Gebr. Ruyter, Ooster-Blok ker; 8. Diamant v. Cruysoord, W. Kool, Beemster. 2ë klasse: 1. Frits, W. J. Schipper, Span broek; 2. Eduard 3 v.d. Maria Jacoba- ho.eve N. v. Diepen, Ursem; 3. Frans Adema 57 v. Groenhoven, F. A. F. Grone man, Wieringerwaard; 4. Thea's Pietër Adema, Jn. Boots, Bobeldijk-Berkhout. 3e klasse: l. Maartje's Nico, W. Jim- mink Hz., 't Zand; 2. Grietje's Daan, Gebr.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 7