Verjonging van het Nederlands hockey- elftal is noodzakelijk! WACHT Mij kort bestek De hazenziekte richtte een ware slachting aan Vijf organisaties leggen nieuwe loonregeling voor Nog nergens een schema voor nationaal omroepbestel Een volkomen verdiende 1-3 nederlaag tegen Groot-Brittannië Ook B-ploeg moest het onderspit delven Van de hockeyvelden Alkmaar finishte met nederlaag Noordhollandse jagers bijeen Eenden waren bijzonder gehaaid Onrust in Hillegom „Parachutes" bleken wolkjes te zijn In Zuid-Limburg bloeien de bomen Ontwerp-Rijksinstituut door Nederlandse RTC- delegatie aanvaard Vergadering van de ANAB Geen werkverbod voor de gepensionneerden Pim, Pam, Pom en de graafmachine Jaarvergadering van de VARA Volgend jaar de tweede televisie-studio gereed? OP dooi SYLVIA SARK Luistei eensnaar Radioprogramma MAANDAG 26 APRIL 1954 (Van onze hockey medewerker) OP het door zon overgoten Wagener-stadion te Amstelveen heeft het Nederlandse hockey Zaterdag twee nederlagen geleden, nederlagen die een duidelijk bewijs ivaren van het feit dat de grote tijd voor de Oranje-ploeg uit de jaren na de oorlog voorbij is en de handen ineen geslagen zullen moeten worden om tot een nieuw en jonger Nederlands elftal te komen. Het Nederlands elftal verloor met 3—1 van Groot- Brittannië, een zege die de Britten volkomen verdienden, de Neder landse B-ploeg verloor met 1—0 van Engeland B, waarmede de gasten wel iets meer kregen dan zij verdienden. Er zat in het Britse elftal meer ver band en vooral het binnentrio ir. de voorhoede, met de donkere Conroy als de motor, was een sluitend geheel. De snelheid van de Britten was groter, hun tempo daardoor hoger en ook hun bal behandeling was beter dan van onze landgenoten. Vooral in het begin wankelden Drij ver en Derkx onder die flitsende aanvallen van de Britten en hadden deze twee spelers meer missers dan ooit tevoren. De middenlinie, Ancion, Loggere en v Dijck was het beste deel van de ploeg, doch kon, door het onze kere spel van de beide achterspelers, te weinig steun aan de voorhoede ge ven De Britten beheersten het mid denveld en dit vormde de basis van hun overwicht. Reeds kort na het begin kwam rechtsbuiten Ivens alleen voor doel man Mulder te staan, doch faalde met schieten. Het Britse veldoverwicht hield evenwel aan en slechts af en toe kon het HHYC-„mootje", Van Heel, Kruize, Boerstra een tegenaanval opzetten, waarbij het spel dan evenwel veel te kort werd gehouden. Bovendien speel de Kruize zeer zwak. Van Heel bleef naar zijn vorm zoeken, Boerstra, niet kwaad, zag zijn acties ook mislukken. Straf- en lange corners bleven door slecht stoppen zonder resultaat en toen kwam, na ongeveer 25 minuten, het eerste en verdiende Britse doel- punt. Een voorzet van Conroy werd door Fletcher ineens ingeschoten CO-1). Maar reeds twee minuten later was het gelijk. Van Beaumont werd wat te stevig tegen de grond gelopen. De strafcorner werd goed door Van Heel aangegeven, door Kruize ingeschoten, een Britse stick stopte de bal en Boer stra was er snel bij om te scoren (1-1). Tot de rust bleef Nederland enige druk uitoefenen, maar het bleef 1-1. Fel was het Britse offensief na de hervatting en na aangeven van Flet cher was het Conroy. die er 1-2 van maakte. Hoewel de Britten sterker ble ven kreeg Nederland toch ook wel enige kansen, doch gevaar voor doel man Dadds bleef toch vrijwel uit. Daar voor was het Nederlandse voorhoede- spel te kort en te doorzichtig en als geheel te weinig gevarieerd. Tien mi nuten vóór het einde werd de Neder landse nederlaag bezegeld. Een voor zet van Conroy werd door middenvoor Forster langs Mulder geschoten (1-3), ook de eindstand. UNIGSZINS geflatteerd was de 1-0 zege van Engeland B op Nederland Minister Luns heeft tijdens een lunch op de Nederlandse ambassade te Brus sel aan oud-premier J. van Houtte van België het grootkruis in de orde van de Nederlandse Leeuw uitgereikt. De KLM- Constellation, die de eerste vlucht maakte in de nieuwe geregelde dienst van Amsterdam naar Colombo, is Zaterdag precies op tijd op het vlieg veld van Colombo geland. De premier van Ceylon was o.a. ter begroeting aanwezig. Zaterdag arriveerden en kele stedelijke autoriteiten en journa listen uit Istanbul op Schiphol. Zij verblijven enige dagen in ons land. Dinsdag maken zij de eerste vlucht mee op de nieuwe KLM-lijn Amster damWenenIstanbul, In Delft is de eerste paal geslagen voor het nieu we gebouw van het instituut voor luchtkartering. Onlangs is in een z.g. grafheuvel op de Veluwe een deel van een oud skelet gevonden. Men heeft vastgesteld, dat deze mens heeft geleefd in het bronzen tijdperk. Dat is ongeveer drie en een half duizend jaar geleden Een serie nieuwe bankbil jetten, die in Juni door de Griekse re gering wordt uitgegeven, zal voor de eerste maal bijbelse afbeeldingen dragen. Zij tonen o.a de apostel Paulus bij zijn toespraak op de Areopagus. Zaterdagmiddag zijn in het door de watersnoodramp zo zwaar getroffen Kortgene de nieuw gebouwde open bare lagere school en ULO-school in gebruik genomen. Er zijn plannen gemaakt om e Londense diergaarde in Regen'spark geheel opnieuw te bou wen. Dit zal ongeveer tien millioen gulden kosten. Bij een vliegtuigon geluk in Argentinië zijn 13 inzittenden omgekomen. Een 400 meter lange spanbrug in Canada is Vrijdag door brand verwoest. De brug was een halve eeuw oud. In Cheltenham (Enge land) vonden 230 employe's dezer da gen ongeveer 1000 gulden extra in hun loonzakje. De directie had hen mede deelgenoot in de winst gemaakt, zon der daarvan vooraf iets te zeggen. Een krankzinnige, die in een dorpje in India aan ketenen was geslagen, werd uit medelijden door zijn moeder be vrijd. Daarna heeft hij vier mensen, w.o zijn moeder met een zwaard ont hoofd. Een Moslim-autoriteit heeft Zaterdag aan burgemeester D'Ailly van Amsterdam een fraai exemplaar van de nieuwe Nederlandse uitgave van de Koran overhandigd. Naast de Arabische tekst werd in dit boek de Nederlandse vertaling afgedrukt. Bij Turijn zijn proefritten gehouden met een turbine-auto. De wagen kan een snelheid van meer dan 250 km. per uur behalen. De motor heeft 200 pk. Men neeht aan, dat ex-prem Beran van Tsjechoslowakije is overleden. Hij was premier ten tijde van de intocht der nazi's in Praag. B, een wedstrijd, die een smakelijk na gerecht vormde na de strijd tussen Nederland en Groot Rrt annlë. \Y=i vooral In de eerste helft was het Ne derlandse overwicht groot en waren het vooral Van Erven. Dorens en Hoog- hiemstra, die het de Engelse verdedi ging moeilijk maakte De afwerking liet evenwel veel. zo niet alles te wen sen over. Maar in de tweede helft waren het de Engelsén, die de toon aangaven mi ook in deze ontmoeting waren de gas ten. wat snelheid betreft, onze land genoten de baas. Dank zij goed doelver- dedigen van Gouka en het uitstekende werk van Terlingen kon nog even er ger worden voorkomen, maar toen de Engelse rechtsbuiten kort vóór het einde snel op ons doel afging, volgde er een voorzet, welke door de geheel vrijstaande middenvoet Carruthes werd ingeschoten (0-1), een doelpunt, dat o.i niet geheel vrij was van buitenspel. Een unieke kans op de gelijkmaker kreeg Kodde, toen hij een strafbutly kreeg te nemen, maar de Amsterdam middenvoor kreeg de bal niet voldoen de onder controle en Taylor kon weg werken. (Van onze hockey medewerker) TOGO zette de strijd om het lands kampioenschap hockey met een forse 4-0 overwonning op DKS in, Meppel leed in deze competitie de tweede zware nederlaag, nu met 6-1 tegen Venlo. SCHC slaagde er in de over gangsklasse B in beslag te leggen op het kampioenschap door Ring Pass met 3-1 te verslaan, zodat SCHC en Laren nu samen moeten uitmaken, wie de plaats van Kampong in de eerste klas se gaat innemen. De stand in deze com petitie luidt nu: TOGO 1 1 0 0 2 4—0 Venlo 1 1 0 0 2 6—1 DKS 2 10 12 4—4 Meppel 2 0 0 2 0 1—10 Alkmaar besloot de competitie met een n xderlaag tegen Pinoké, Kraaien met een overwinning op Strawberries 2. In IC Dames besloot HHYC (reeds kampioen) de competitie met een 2-1 zege en wederom speelden Alliance en Kieviten gelijk, nu 1-1, zodat een be slissingswedstrijd nodig is om uit te maken, wie naar de eerste klasse pro moveert. Alkmaar heren verloor de laatste competitiewedstrijd in Amster dam met 2-0 van Pinoké, terwijl Kraai en m Wormerveer met 3-2 van Straw berries II won. Kraaien zal nu met de k mpioen van 2 C twee wedstrijden moeten spelen om uit te mak^n, wie er >aar de promotieklasse gaat. DE KONINKLIJKE FAMILIE IS WE PR THUIS De Koninklijke familie is om één uur Zaterdagmiddag op het paleis Soest- dijk van haar wintersportvacantie te ruggekeerd. De reis van Obergurgl uit werd onderbroken in Innsbruck, waar overnacht werd. Op de Zaterdag te Alkmaar gehou den jaarvergadering van de Alkmaarse afdeling der Koninklijke Nederlandse Jagers Vereniging heeft de voorzitter, de heer J. Peeraer, een overzicht gege ven van de jachtresultaten van het af gelopen seizoen. De buit aan hazen is zeer gering geweest, hetgeen te wijten is aan de verschrikkelijke ziekte, die onder deze dieren een ware slachting heeft aangebracht. De heer Peeraer hoopte echter, dat de overgebleven exemplaren vitaal ge noeg zouden zijn om zich „bij de ko nijnen af" te kunnen voortplanten. Eenden bleken ook in 1953 bijzonder gehaaid en waren moeilijk onder schot te krijgen. De koppels, die zich in de duinen en polders bevinden, zullen zich in het komende seizoen echter sterk vermenigvuldigd hebben. Fazan ten werden er in aanzienlijke hoeveel heden „neergelegd", maar de patrijzen lieten zich minder gauw bij de veren pakken. De departementale plannen om de vraatzuchtige duinkonijnen uit te roeien, achtte de voorzitter niet te verwezenlijken, daar de meeste konij nen nu eenmaal onder de grond huizen. De actie van de heer P. Verburg, die tot doel had, de jachtrayons tussen Alkmaar en Schagen te ordenen, is naar de heer Peeraer mededeelde voor treffelijk geslaagd. Tijdens de verschil lende discussies, die op deze vergade ring gevoerd werden, gaven de ^erte- genwoordigers van de onderafdeling Wieringermeer, die thans nog onder de Helderse afdeling ressorteert, de wens te kennen bij de Alkmaarse afdeling frte worden opgenomen. De bondsverga dering zal op 26 Juni in Den Boseh ge houden worden. De telefoon heeft Zaterdagmorgen bij de Marineluchtvaartdienst en de Marinevooriichtingsdienst niet stilge staan. Tientallen vragen kwamen bin nen naar aanleiding van het feit, dat velen boven Hillegom parachutisten uit een eskader marinevliegtuigen hadden zien springen. Toen het eskader op Valkenburg landde, werden voor alle zekerheid dt koppen geteld en toen men niemand bleek te missen, ging men speuren naar de oorzaak van de ge ruchten. Die bleken tenslotte te liggen in het feit, dat er enige witte rook wolkjes uit de uitlaten van een „Aven ger" waren gekomen, die in het felle zonlicht gemakkelijk voor parachutes aangezien konden worden. In Zuid-Limburg, waar op Paasmaan dag nog tien centimeter sneeuw lag, zijn door het mooie weer van Zaterdag de fruitbomen plotseling in volle bloei komen te staan, zo meldt men ons uit Valkenburg. r De voorzitter van de Nederlandse delegatie in de Rondetafel-Conferentie tussen Nederland, Suriname en de Ne derlandse Antillen heeft Zaterdag de landsregeringen van de Nederlandse Antillen en Suriname telegrammen ge zonden, waarin o.m. verklaard wordt, dat de Nederlandse delegatie in de regelingsbevoegdheid van de procu reur-generaal een verandering heeft aangebracht met dien verstande, dat van de zijde van de delegatie voor gesteld zal worden een wijziging aan te brengen in artikel 1 (heeft betrek king op een redactionele verbetering der bepalingen betreffende de Kroon) in verband met de tekst van artikel 216 van de Grondwet. De delegaties der Nederlandse Antillen en van Su riname hebben reeds eerder n dege- deeld, dat zij in meerderheid het ont werpstatuut hebben aanvaard. Op een voorstel van Nederlandse zijde om de Rondetafel-Conferentie op 18 Mei te hervatten, antwoordde de Antilliaanse delegatie toestemmend. De Surinaamse delegatie gaf te kennen, haar beslis sing daaromtrent te zullen laten afhan gen van het standpunt, dat de Neder landse delegatie ten aanzien van het ontwerp-statuut zou innemen. "pi.IDENS de vergadering van de Vak groep Landbouw van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond heeft de secretaris, de heer P. Schip pers medegedeeld, dat het ten aanzien van de komende lonen, niet mogelijk is gebleken een werkverbod in het le ven te roepen voor gepensionneerden. Door de vijf van de zes in de Sticbting van de Landbouw werkende organisa ties is aan het college van rijksbemid delaars voorgelegd een nieuwe loon regeling. De uurlonen voor de volwas sen vakarbeiders zullen bij aanvaarding voor Noord-Holland (behalve de Wie ringermeer) 94 cent (exclusief pen sioenpremie) bedragen. Voor de Wie ringermeer is het uurloon 101.5 cent. Vaste arbeiders minimaal 5 cent en maximaal 10 cent per uur meer dan da uurlonen. De mogelijkheid bestaat om aan vaste vakarbeiders, die voor de onderneming, waarin zij werkzaam zijn, naar het oordeel van de werkgever van bijzonder waarde zijn, een waarderings toeslag te verstrekken van maximaal f 2.50 per week. Voor de groep vaste arbeiders, die een langere diensttijd hebben dan maximaal 2600 uur per jaar (veeverzorgers en dergelijke) dienen bij de vaststelling van hun uurlonen de meer gewerkte uren boven 2600 te wor den beloond met 130 en 150 procent van de voor hen geldende uurlonen, respec tievelijk voor deze meer-uren op gewo ne dagen en op Zaterdagmirddagen e» Zondagen. De uurlonen van volwassen onge schoolde arbeiders voor elk gebied zijn vast te tsellen op een bedrag, dat 7 cent lager is dan de voor datzelfde ge bied genoemde uurlonen voor volwas sen vakarbeiders. Richtlijn voor de lo nen van jeugdige mannelijke arbeiders met ale uitgangspunt de lonen van vol wassen arbeiders van 23 jaar en ouder is: Voor 22-jarigen 95 proc. Voor 21- jarigen 90 proc. Voor 20-jarigen 83 proc. Voor 19-jarigen 75 proc. Voor 18-jarigen 65 proc. Voor 17- jarigen 75 proc. Voor vrouwelijke arbeiders van 19 jaar en ouder 70 proc. 18 j..ar en ouder 60 proc. 17 jaar en ouder 50 proc. 100, Mevrouw Beer wes niet gauw kwaad, maar toer zij zag, dat een koe in haar tuin was gedrongen en dat die koe bovendien nog haar versge bakken appeltaart had opgepeuzeld, werd zij boos. Vliegensvlug pakte ze een mattenklopper van de muur en rende de tuin in. „Lelijk beest", gilde ze. „Dat zal ik je betaald zetten. Mijn appeltaart opeten hé? Dat is geen koei- enspijs. Eet jij maar gras". De koe, die het spektakel achter zich hoorde, zette het op een lopen, maar mevrouw Beer haalde haar ge makkelijk in en gaf het dier enige gevoelige klappen met de mattenklop per. „Vooruit, ga je naar je baas". En: Dat zal je leren", riep zij kwaad. „Vooruit ga je naar je baas". En weer regende het slagen op het achtereinde van de koe. „Au, au!" schreeuwde Ka- reltje, want die was het. die de klap. pen in ontvangst moest nemen. Ver. wonderend hield mevr. Beer op. „ik dacht werkelijk een ogenblik, dat ik die koe „Au!" hoorde roepen", zei ze verwonderd. „Maar dat kan natuur lijk niet!" De koe maakte van de ge- legenheid gebruik om hard weg te hollen en terwijl mevrouw Beer weer naar binnen ging, wandelde de koe verder. {7EN van de belangrijkste problemen, die een punt van bespreking uit maakten tijdens de Zaterdag te Elle- com gehouden jaarvergadering van de VARA vormde wel de ontwerp-om roepwet. Over deze kwestie hield de voorzitter van de VARA, mr J. A. W. Burgeir, een uitvoerige beschouwing. Hij zeide daarin o.m., dat de VARA zich terstond heeft beijverd haar aan hang en de bevolking met dit wetsont werp in kennis te brengen, hetgeen een golfslag in de „radio-vijver" had veroorzaakt. Alles werd gesuggereerd, behalve het simpele feit, dat de uiteen zettingen in de memorie van toelich ting van het ontwerp-omroepwet van minister Cals, correctie vereisten. Spre ker zeide voorts, dat in de loop der jaren overduidelijk gebleken is, hoe onder het begrip nationale omroep, de meest uiteenlopende maar ook de meest bedenkelijke wensen worden vervat. Sindsdien was ook komen vast te staan, dat niettegenstaande alle erva ringen in het buitenland, een verant woord en afgewogen schema voor een nationaal omroepbestel nog nergens kon worden gegeven. Mr Burger vond het bedenkelijk, dat minister Cals een voorstel heeft gedaan, om propaganda en reclame uit de aether te weren. Uit de memorie van toelichting blijkt, vol gens spreker, dat de minister uitslui tend een aanval wil doen op de poli tiek door de microfoon. „Die aanvallen nu zijn we 25 jaar lang gewoon van liberale zijde, maar dat de Katholieke minister Cals in het kabinet Drees zich daarvan de tolk wil maken, heeft ons met verbazing vervuld", aldus de heer Burger. Het deed de voorzitter van de VARA bijzonder veel genoegen thans te kunnen mededelen, dat de minister de VARA heeft doen weten, dat de in 1952 In de Tweede Kamer geuite beschuldigin gen tegen bovengenoemde omroep op een onjuistheid berustten. £)E heer J. W. Rengelink sprak ver volgens over de televisie. Hij deelde mee, dat ondanks het uitblijven van de u. „Je moet de hemel nooit op die manier verzoeken, "door zo iets te zeggen", zei Roderick. „Wees maar desnoods een beetje bevreesd, als je niet anders kunt het leven is er belangrijk genoeg voor. Toen we daarginds bij de vliegdienst waren, zeiden de jongens altijd: „De vent, die niet bang is, maakt het niet lang". Als iets bijna te mooi, te volmaakt is, houd het dan voor je zelf". Zijn gezicht stond ernstig en zijn donkere blauwe ogen met hun dikke wimpers eveneens. Zij keken elkaar aan en vlogen elkaar toen eensklaps met een groot verlangen in de armen. Het is niet mogelijk, het is niet waar, dacht Anna, dat ik zes maan den geleden nog niet wist, dat hij bestond. Als Anna nu aan Warramunga dacht, leek het wel een droom. Goed. zij had inderdaad de brief van Mary Bridge in haar handtas; de brief, die zii had laten vallen en die Roderick voor haar opgeraapt had. De brief, die haar alle instructies gegeven had voor de reis, de brief, die haar ten slotte gezegd had om op het kleine station van Warramun ga naar Hector uit te kijken. Het scheen nu allemaal al zo lang ge leden, inplaats van een sprong in de onbekende toekomst. Er kwam zoveel tussen Jiaar en die uiteindelijke ontmoeting met Hector Bridge op die nog niet verschenen ochtend. Blauwe, schitterende nachten met de sterren van de Wijzen uit het Oosten, de gewaden van de Arabie ren, de lange karavaan kamelen, die door het zand gingen. Suez. De Rode Zee. Het horen van vreemde, zacht vloeiende talen. Indië. Een veel kleurige film, die op het scherm der herinnering wordt geprojecteerd, en die tenslotte zich kristalliseert in grote bruine ogen, kerry, geslagen koper, slangenbezweerders en hitte. Ceylon en donker gekleurde man nen met haar zo zacht als dat van een vrouw. Vreemde muziek. Vreem de geluiden. Maanlicht en de ster ren, die een spoor trekken door het water. Roderick's armen om haar heen en zijn liefde, die bij de dag groter scheen te worden; de bedwon gen hartstocht van zijn mond.... De Pacific en de strandgolven op Waikiki; Roderick in een blauwe zwembroek en zij zelf in een wit badcostuum, het schuim op hun ge zichten en het bedwelmende maan licht over de Pacific. Soms dacht Anna wel eens: Ben ik dit werkelijk wel? Dit meisje met ogen, die glinsteren als sterren; be toverd; de dagen verdromend?.... Haar brieven aan haar vader droe gen de sporen van deze betovering. Dr. Tail voelde het, daar ginds in zijn koele Engelse huis, waar de da gen zich uitstrekten naar de winter en de roodborstjes op het witte hek van Ferndale zaten en waar Alison, met wie hij in alle stilte in het kleine kerkje getrouwd was, cocos- noten begon uit te hollen, om in de winter de dorstige vogels van drink water te kunnen voorzien. Met de knisterende bladzijden van Anna's brief tussen zijn vingers keek dr. Trail plotseling Alison aan. „Het kind is verliefd. Het straalt als een refrein door elk woord, wat zii zegt". Alison stak de hand uit naar de brief. „Mag ik, Kim?" „Neen", zei hij gemoedelijk, „Deze brief is een betovering waaronder Anna gevangen is. Niet bestemd voor de ogen van een andere vrouw zelfs niet voor die van jou. Ik zou er alles voor geven, om de wereld te kunnen zien, zoals Anna die nu ziet. Voor haar groeit die met een schoonheid, alsof ze nooit door een oorlog was aangeraakt". Alison glimlachte. „Oh, jullie tweeën", zei zij goedig. „Wel, wat is verder"? „Niets. Er zit alleen een snapshot in de neef van Mary Bridge. En als ik met niet zwaar vergis, is hy de man in kwestie". Hij reikte haar de foto over en Alison bekeek die lang en ernstig. „Wat denk jij er van, Kim?" „H'm. Een interessant gezicht. Heeft moed. Goed uiterlijk. Her- sens" „Het klinkt, alsof hij alles had", „Dat weet ik nog niet, Alison. Hi] ziet er uit, als het soort man, die er op gesteld is zijn vingers te bran den. Het leven moet voor hem altijd in volle vlam staan". „Is Anna ook niet een beetje van die kracht?" „Ja, maar zii is een vrouw". Hij stak de foto weer tussen de blad zijden van de brief, terwijl hij met een dromerige blik in de ogen voor zich uit staarde. Plotseling ging de telefoon. „Zeker weer een Stringer met een infectie", zei de dokter en zijn ge dachten vlogen terug van Anna en de branding van de Pacific naar de eisen van het dagelijkse leven. Anna zat naast Roderick op het dek met hun stoelen dicht tegen el kaar geschoven, alsof zij iedereen op een afstand wilden houden geduren de de korte afstand, die hen nog scheidde van de haven van Sydney. Zij waren Fremantle reeds lang gepasseerd. Dit was de eerste Austra lische aanlegplaats geweest en de meeste passagiers waren hier van boord gegaan. Roderick, Joan en An na hadden op het dek staan kijken en Anna en Joan hadden zo hun eerste blik op Australië kunnen wer pen. Wat zij van Fremantle te zien kre gen was teleurstellend een nogal smerige haven zoals Hull of Liver-' pool, die aan de onpervlakkige be schouwer niets onthulde van de daar achter verborgen schoonheid. Op Joan's kreet van teleurstelling had Roderick gezegd: „Je moet een haven nooit beoor delen naar de eerste aanblik; dat is met fair. Een paar mijlen buiten Fremantle zou je je in een andere wereld wanen". In de laatste dagen was Joan heel wat rustiger geworden met een soort innerlijke opwinding en misschien ook met een zekere vage angst. Zij stond op het punt om ontvangen té worden in een haar totaal vreemde familie om een geheel nieuw leven te beginnen en zij zou voor het eerst kennis maken met haar „schoon.-familie. Er zou natuurlijk wederzijds een zekere aanpassing moeten zijn, misschien zelfs weder - zildse critiek, voor alles vlot verliep. (Wordt vervolgd) televisienota, toch met behulp van enige credieten uitbreidingen hebben plaatsgevonden. Hij kon nog niets zeg. gen omtrent de uitbreiding van zend. tijd van drie tot twaalf uur per week, Volgend jaar zal de technische appa ratuur voor een tweede studio gereed zijn. Komende winter hoopt men in het kader van de programma-relayering met verscheidene Europese landen te gaan. samenwerken. Wat het conflict met de KNVB betreft, merkte spreker op, dat alles is gedaan om tot over eenstemming te komen. Hij hoopte, dat de KNVB haar standpunt zal ver anderen en zal beseffen, dat televisie en radio van groot belang zijn voor de sport. Tenslotte wees de heer Renge- link er op, dat het aantal televisietoe stellen nog zeer gering is. Het is zaak de prijs der toestellen te verlagen. LIEDEREN VAN DVORAK. Willy Koops-van Rigteren, alt, zet zich, bijgestaan door Cor van Boven, piano, aan de moeilijke taakenige liederen van Dvorak vorm en gestalte te geven. Deze muziek eist namelijk door zijn sterk Slavisch sentiment zeer veel van de vertolkster. Begonnen wordt met de Bïblische Lieder, die alle berusten op psalmteksten. Daarna volgen drie Lieder iin Volkston, dusgenaamd, omdat de melodiek uiterst eenvoudig is ge houden. Volksliederen zijn dit echter evenmin als de groep Zi geunermelodieën, die daarna wordt gezongen. Weliswaar gaven de romantische componisten hun werken graag namen die aan volksmuziek herinnerden, maar het bleven niettemin kunstwer ken. Waarmee overigens niet ge zegd wil zijn, dat ze niet mooi zijn. IntegendeelDinsdag 11.30 over Hilversum II, 298 m.) ANDRE CARRELL, Marianne van den Berg, Rudi Carrell en Ans Heidendaal zullen in de Bonte Trein te beluisteren zijn tezamen met het Friese duo Tetman en Jarich de Vries. Dinsdgg 20.05 over Hilversum II, 298 m DINSDAG 27 APRIL 1954 HILVERSUM I 402 m. 7.0024.00 KRO. - KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit.kal. 8.00 Nieuws en weer- ber. 8.15 Tulpenrally. 8.25 Gram 9.00 V. d. huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Licht baken. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Parijse liedjes. 10.45 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luis. tert". 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30 —12.33 Land- en tuinb.meded.) 12.50 Rep. 13.00 Nieuws en kath.nieuws. 13 20 Aums.- ork. en solist. 14.00 Gevar.progr. 14.30 Gram. 15.00 Koorzang. 1530 „Ben je zestig?" 16.00 V. d. Zieken. 16..30 Zieken- lof. 17.00 V. d. jeugd- 17.45 Regerings- uitz.: Nederland en de wereld: „Indruk ken uit Denemarken", uitwisselsprogr. 18.00 Metrocole-ork. 18.20 Tulpenrally. 18.30 V. d. jeugd. 18.52 Act. 19.00 Nieuws. 19.10 Ronde van Nederland. 19.20 Uit het Eoek der Boeken. 19.35 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Concertgebouwork. 22 00 Ken een haan een ei ligger? 22.15 Grgelconc. 22.25 „Ouders en kinderen", caus. 22.40 Gram. 22.45 Avondgebed en lit.kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Radio Phil- harm ork. en soliste. 23.45—24.00 Gram. HILVERSUM II 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. S.00—24.00 AVRO. - AVRO: 7.04 Nieuws. 7.10 Gram. 715 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 15 Koorzang 9.30 V. d. huisvr. 9.35 Gram. 10.50 V. d. kleuters, 11.00 V. d. zieken. 11.30 Alt en piano. 12.00 Ham- mondork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Ronde v. Nederland. 12.40 V. h- platteland. 1.47 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. ol gram. 13.20 Metropole Ork. 14.00 „Wij ontdekken Amerika". 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio 15.00 Gram. 15.15 V. d. vrouw. 15.45 Gram. 16.30 V. d jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.45 Rep. 18.00 Nieuws. 18.15 Conferentie der Grote Vijf. 18.20 Wilcaus. 18.30 Fanfare ork. 18.55 Paris vous parle! 19 00 V. d. kind. 19.05 Bariton en piano. 19.30 Gram. 2U.00 Nieuws. 20.05 Gevar.progr. 2135 Lichte muz. 21.30 Meded. 21.55 Tulpen- rally. 22.0,5 Gevar.muz. 22.45 Rep 23.00 Nieuws. 23.15 Buitenl.overz. 23.30—24.00 Gram. TELEVISIE NCRV: 20.15 Journ. en weerber- 20.30 Bezoek reptielenhuis Artis, 21.00 „P0 Beeldenman van Tarrüdant". rilmrep. 21.10 Melodieën. 21.35—21.45 Dagsluiting.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 2