„Achilles" huldigde twee jubilarissen Vlotte st Nieuws uit Bergen VW's rekenen op stroom van bollenliefhebbers Nieuws uit Heiloo Piet Groot leidt een modern concert bij zijn jubileum Nieuws uit Egmond aan Zee Nieuws uit de Langedijk Nieuws uit Beemster Turnkring Purmerend kreeg bijna geheel nieuw bestuur Eden en M( voorzittei Vele maatregelen voor goede ontvangst Bridgeclub naar de hoofdklasse Franse vrouwen genoten van Klein Vrouwenkoor BURGERLIJKE STAND Vrijaf op de Vijfde Mei Schoor! Laagste inschrijving Heer-Hugowaard Ernstig ongeluk op de Middenweg Twee zwaar, drie licht gewonden bij botsing Unieke gebeurtenis ABQ was technisch sterker maar HSV zegevierde Aanrijdingen tijdens het weekend Motor botste in volle vaart tegen auto De eerste asperges Een goed verzorgde feestavond Stompetoren Zestig jaar gehuwd Koedijk BURGERLIJKE STAND 50 jaar huwelijkstrouw Feestelijke dag voor echtpaar Glas BURGERLIJKE STAND OKK op het podium met „De dienstknecht in huis" Oogst van de straat Bewaarschool is gesloopt Hensbroek Kranige E.H.B.O. Akersloot Nieuwe voorzitter bij Boerenleenbank Uitstekende resultaten van vorig jaar Reorganisatie is in voorbereiding Het café „Centrum" wordt radiozaak Nieuwe gifspuiten Vandaag Korean aan het woord De belangrijksü problemen Uitreisvisa voor Sovjet diplomaten in Canbem DINSDAG 27 APRIL 1954 r QEWAARSCHUWD door berichten uit het buitenland, waarin sprake is van stromen toeristen, die ons land in de boilentyd willen bezoeken, hebben de verenigingen voor vreemdelingen verkeer de nodige maatregelen geno men, om de gasten naar behoren te kun nen ontvangen. De piek van dit bezoek zal waarschijnlijk liggen op 30 April, 1 en 2 Mei. Men neemt aan dat het be zoekcijfer en dat der overnachtingen eenzelfde peil zullen bereiken als die met Pasen. Bovenal wil men proberen, overbelas ting van de telefoonverbindingen te voorkomen. Daarom zal het kantoor van de Federatie van VW's te Alk maar als distributiecentrum fungeren. Bij navraag bleek men ons hier nog geen concrete getallen aangaande het aantal boekingen voor nachtverblijf ge durende het komende weekend te kun nen verstrekken. De verwachtingen zijn echter zeer gespannen, gezien het aan tal aanvragen dat reeds is binnengeko men; dit begint het karakter van een lawine aan te nemen. Het enorme reservoir, dat door de duinstreek wordt gevormd, zal echter vol bezoekers zullen kunnen stromen, zonder dat de gasten doelloos her- en derwaarts worden gezonden, zoals met de Paasdagen nog al eens is voorgeko men, Vast staat, dat Bergen aan Zee reeds is volgeboekt, Petten, Callants- oog en St. Maarten-Zee zijn reeds uit stekend voorzien van boekingen. Am- Sterdam en Groningen, die als aanloon- centra nauw contact niet Alkmaar hou den, hebben reeds een zodanige rijste brijberg van aanvragen doorgezonden, dat men er op het federatiekantoor neg geen overzicht van heeft kunnen krij gen. Deze voorboekingen zullen ten spoe digste worden verdeeld over Bergen, Egmond aan Zee, Schoorl, Groet. Hei- loo en Castricum. De VW's daar ter plaatse zijn reeds paraat, zodat op hun kantoren gedurende het weekend liet baliewerk tot het uiterste beperkt zal kunnen worden. Op deze wijze hoopt men het gevaar te bezweren, dat reeds gedurende de Paasdagen van de zijde der zustervereniging in Amsterdam Na de eerste helft van de plaatsïngs- wedstrijden om het kampioenschap van Nederland Hoofdklasse succesvol te hebben beëindigd, heeft het eerste team van de Berger Bridgeclub dit weekend te Utrecht zijn kansen goed verdedigd. Het is er in geslaagd van de vjjf gespeelde wedstrijden er vier te winnen. Door deze schitterende prestaties in dit milieu van de sterkste teams uit geheel ons land, heeft Bergen zich niet alleen verzekerd van een plaats in de finale om 't Landskampioenschap, maar heeft het tevens het recht verkregen met de andere finalisten de volgende twee jaren te mogen uitkomen in de nieuw ingestelde Landelijke Hoofdklas se. Naast Bergen 1 met de spelers Ho nigPlomper, Visser—Polak als win naar van Poule A. plaatsten zich voor de finale: Kantoorbridgebond Rotter dam, Bridgeclub Groningen, ABC Am sterdam, UBC Utrecht, Bridgekring Rotterdam. Op 8 en 9 ftfei a.s. zal de eerste helft van de finale te Utrecht worden ge speeld. De Berger Bridgeclub is tot nu toe de enige vereniging uit een kleine gemeente, die erin geslaagd Is na een scherpe selectie, door te dringen in de topklasse van de Nederlandse Bridge- wereld. Voor Bergen als outsider ge start. een onverwacht maar zeker vol komen verdiend succes. De zeer grote groep Franse vrouwen, die een gehele week onder auspiciën van de Volkshogeschool De Zandhoeve door Nederland heeft getoerd, is naar huis te ruggekeerd met een lawine van indruk ken. Zij zullen machtige herinneringen bewaren aan de Afsluitdijk en aan het prachtige Museum KröllerMüller op de Hoge Veluwe. Nog dieper echter zijn zij onder de indruk geraakt van de Grote Kerk in Alkmaar, met haar prachtige orgel, waarop hun leider, Frangois Beauquis, professeur et orga- niste au Prytanée Militaire te La Fliche, een bespeling gaf. De grote belangstel ling, die zij hiervoor toonden, was voor de leiding van de Volkshogeschool aan leiding, de dames een avondconcert aan te bieden. De avond voor hun vertrek is het Bergens Klein Vrouwenkoor onder leiding van mevrouw Corry MoréeDol voor hen opgetreden. Er werden liederen in vyf talen gezongen. De heer Frangois Beauquis heeft het koor, uit naam van de dames der Ligue Feminine d'Action Catholique Frangaise, voor zijn optreden uitbundig lof gebracht, Geboren: Maria Martha dochter v. N. J. Rood en A. J. Vrancken. Catha- rina Jltske, dochter van J. Veldt en J H. Bonnekamp. Roteert, zoon van G. Vis en I. H. van Vliet. Ondertrouwd: geen. Getrouwd: Cornells Schouten en Afra Catharina Leering. Jacobus Smit en Tine Maria Margaretha Wit- ti rood. Overleden: Pieter Pieterse, 68 jaar. Het College van Burgemeester en Wethouders heeft besloten aan het ge in eentepersoneel op 5 Mei a.s. vrijaf te geven. dreigde. Deze was gedurende de Pasen reeds bezig een noodhotel in het Rai- gebouw of de Apollohal voor te berei den met een slaapaccommodatie van drieduizend vierkante meter, zonder daarover de Noordhollandse VW's in te lichten. Indien dit plan was doorge gaan. had Amsterdam zeker vele hon derden overnachtingen uit het gebied ten Noorden van het IJ weggezogen en was deze streek evenals in 1953 met lege hotels en pensions blijven zitten. Aan alle aangesloten VW's zal een speciale Bollen-logiesbulletin worden verstrekt. Dat zal met name Egmond aan Zee verheugen. Dit is er met Pasen nog al kaal afgekomen hoewel het een der eerste gemeenten was, welke voor die hoogtijdagen reeds een behoorlijke logieslijst had gepubliceerd. Het transportbedrijf J. P. de Boer te Schoorl was gistermiddag met ft 85.965 de laagste inschrijver bij de door B. en W. van Den Helder gehouden open bare aanbesteding van grondwerk zaamheden, verband houdende met de uitbreiding van de Algemene Be graafplaats te Huisduinen. Gisteravond te omstreeks kwart over acht heeft een ernstig verkeersongeval plaats gehad op de Middenweg in Heer- Hugowaard-Noord. Een personenauto be stuurd door de heer M. Woets uit Miden- meer en waarin behalve de bestuurder nog 2 personen en 2 kinderen zaten reed uit de richting Alkmaar naar de Wieringermeer met een snelheid van on geveer 80 km per uur. Uit tegengestelde richting kwam een vrachtauto bestuurd door de heer P. O. uit Heer-Hugowaard. Deze draaide naar links om het erf op te rijden. Met volle vaart reed de per sonenwagen tegen de vrachtauto. Een in de auto zittende Belg werd zwaar ge wond. Met een schedelbasis-fractuur werd hij naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Zijn toestand was vanmorgen vrij gunstig. De mede-inzittende heer Koning uit R'dam kreeg zware hoofd wonden. De bestuurder, de heer Woets had enkele hoofdwonden terwijl de 2 kinderen slechts licht gewond zijn. De bestuurder van de vrachtauto kwam er met de schrik af. De personen auto is zwaar beschadigd. De Rijkspoli tie, die met de verkeerspolitie uit Alk maar zeer spoedig ter plaatse was, heeft het onderzoek naar de schuldvraag in handen. Het gebeurt maar zelden, dat plaatselijke Zangverenigingen en hun dirigenten de moed kunnen op brengen zich eens te wijden aan de uitvoering van hedendaagse muziek. Wanneer dit echter gaat gebeuren is er een gemotiveerde aanleiding de aandacht voor zo'n uitzonder lijke muziekgebeurtenis te vragen. De dirigent Piet Groot zal Zondag 16 Mei met alle koren waarover hij de leiding heeft ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum ais musicus, in de concertzaal van de Willibrordus Stichting een jubileum-concert geven. Hij heeft voor deze gelegenheid aller minst de weg van de minste weerstand gekozen en besloten een artistiek pro gramma uit te voeren van moderne buitenlandse en Nederlandse componis ten. Het voornaamste werk en „de noviteit" van deze concert-avond zal zijn de uitvoering van een „Te Deum" voor gemengd koor en solo kwartet van de Zwitserse componist Albert Jenny. Dit grote en moderne koorwerk is gecomponeerd in 1950. Het is ver leden jaar voor de eerste maal in ons land uitgevoerd op het internationaal congres voor hedendaagse kerkmuziek te 's-Hertogenbosch. De partituur laat een soepele en beweeglijke stemvoe ring zien voor de zangstemmen, tegen over een modern geharmonieerde en zelfstandige instrumentale begeleiding. Het stuk is als het ware met een grote muzikale spanning geladen. Het klinkend resultaat zal voor de toe hoorders ongetwijfeld een grote muzi kale verrassing zijn. Verder zullen op deze avond koorwerken worden gezon gen van oude en moderne Nederlandse componisten, o.a. van Des Prés, Lasso, Waelrant en de modernen: Strategier, Albert de Klerk en Oscar van Hemel. Gezamenlijke medewerking aan dit concert verlenen de R.K. Gem. Zang vereniging „Nieuw Leven" Heiloo; het In eee matig gespSeelde wedstrijd is het HSV gelukt op een technisch ster ker ADO een 1-0 overwinning te be halen. Direct na de aftrap zette HSV een aanval op welke echter op niets uitliep. Het nu volgende kwartier stond de HSV-vesting onder druk, doch de achterhoede, met doelman Apeldoorn aan het hoofd, hield stand. Nu begon HSV beter los te komen en golfde het spel op en neer. Vijf minuten voor de rust wist B. Kosters uit een voorzet van P. Haanraads goed in te schieten (1-0). Met deze stand kwam de rust. Na de rust een tamelijk gelijkop- gaande strijd, waarin ADO technisch beter, doch HSV enthousiaster speelde, Aan beide kanten werden goede kan sen gemist. Zonder verdere doelpunten kwam het einde van deze sportief ge speelde wedstrijd. De bromfietsberijder L. uit Bever wijk die naar Alkmaar tufte, moest op de Kennemerstraatweg uitwijken. Hij sloeg daarbij over de kop en liep ern stige verwondingen op, o.a. een kaak- fractuur en enkele gekneusde ribben. Na eerst naar zijn huis vervoerd te zijn werd hij in een ziekenhuis opge nomen. Dr v. Hoolwerf verleende de eerste hulp. Een motorrijder reed Zondagmor gen tegen een auto op die voor hem reed. Deze moest remmen omdat eni ge ander auto's dit voor hem ook de den. De motorrijder, een wachtmeester van de Rijkspolitie, was echter niet berekend bp dit stoppen. Het gevolg was een valpartij, cfie overigens mee viel dank zij het feit, dat de onfortuin lijke motorberijder een helm ophad. De motor en de auto werden zeer ge ring beschadigd. R.K. Kerkkoor, Heiloo; Motet en Madri gaal vrouwenkoor, Bergen; Gem. Koor „Huyghenwaert", Heerhugowaard; Gem. Koor „Zanglust", St. Pancras an het R.K. Gem. Koor, Zaandam. In totaal 250 zangeressen en zangers. De klavierbegeleiding wordt gespeeld dooi de pianist Ben Joosen. Dit programma bewijst wel muzikale activiteit en ondernemingsgeest. Zaterdagavond is op de Rijksstraat weg te Heiloo op de kruising Warmoe- zierslaan en Krommelaan een vrij ern stig ongeluk gebeurd, waarbij de Am sterdamse motorrijder S en zijn echtge note die op de duo zat, werden ge wond. De motorrijder passeerde de au to, waarin de heer S uit Beemster wachtte totdat hij de gelegenheid zou krijgen de Warmoezierslaan in te slaan Op dat moment naderde uit de richting Limmen met grote snelheid de wagen van dr J. uit Alkmaar. Een hotsing kon niet uitblijven. De duopassagiere werd door de schok op de weg geslin gerd en de motor schoof onder de auto. De heer en mevrouw S werden per ziekenauto naar Alkmaar vervoerd, na dat hun door dr Hoolwerff de eerste hulp was verleend. De vernielde auto moest door een kraanwagen worden weggesleept. Aan de veiling St. Willibrordus werden Maandag door N. Sombroek te Heiloo de eerste asperges aangevoerd. Koper werd de heer J. v. d. Pol te Alkmaar voor f 1.91 per bos. De gymnastiekvereniging Achilles heeft voor haar donateurs en ge nodigden in de concertzaal van De Vergulde Valk onder leiding van Se directeur, de heer Schroor, weer haar jaarlijkse uitvoering gegeven. Deze uitvoering droeg ditmaal een bijzonder karakter. Nadat de voorzit ter, de heer P. C. Dekker, de belangstellenden en in het bijzonder de beschermheer, burgemeester Niele, had welkom geheten, huldigde hij het bestuurslid, de heer H. N. M. Roodhart, die 25 jaar lid van Achilles was. Onder luid applaus speldde hij hem het onderscheidingsteken van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond op de borst. Daarna was het de beurt van de voor zitter zelf om gehuldigd te worden. Met enkele welgekozen woorden compli menteerde de vice-voorzitter, de heer C. J. van Pel, hem met het feit, dat hij 25 jaar voorzitter van Achilles was. Onder algemene Instemming bood hij hem na mens de leden, een fauteuil aan. Ook mevrouw Dekker werd in deze hulde be trokken, onder aanbieding van een bloemstuk. Burgemeester Niele sprak zijn buiten gewone waardering uit voor de voor zitter, die door de leiding van de licha melijke opvoeding der jeugd belangrijk werk doet. Namens de turnkring Alkmaar werd de voorzitter door de heer Molenaar uit Koedijk toegesproken. Hij dankte hem voor het vele werk, dat hij had verricht en voor de ondervonden vriendschap. De tastbare bewijzen van waardering, die het Gymnastiekverbond bij gelegenheden als deze pleegt aan te bieden, waren he laas nog niet aanwezig, maar zullen later volgen. Bewogen dankte de heer Dekker, juist dezer dagen uit het ziekenhuis ontslagen, voor de hem gebrachte hulde, waarbij Op drie Mei vieren de heer en mevr. L. Schelling-van 't Hof, die aan de Mo lenweg in de Schermer wonen, hun zestigjarig huwelijksfeest. De heer Schelling is afkomstig uit Zuidland (ZH) en mevr. Schelling uit Piershil. In 1905 namen zij voorgoed af scheid van Z.-Holand en vestigden zich in de IJ-polder. In 1918 werd de heer Schelling bedrijfsleider op de boerderij van de heer Splunter aan de Jisperweg in de Beemster. Toen de heer Schelling in 1934 ging genieten van een „rustige" oude dag. verhuisden beiden naar hun tegenwoordige adres. Van rust is echter tot voor enkele ja ren niet veel gekomen. Bouwboer in hart en nieren kon Schelling de verlei ding niet weerstaan te blijven werken ar, het bedrijf van zijn zoon Willem, dat aan zijn erf grenst. De heer en mevr. Schelling hebben twee zoons en ééndochter 8 kleinkin deren en 10 achterkleinkinderen. Mevr. Schelling is 86 jaar, haar man is 85. Vermeldenswaard is dat mevrouw Schelling naast de Alkmaarsche Cou rant al 76 jaar het blad „De Hoekse- waard en Yselmonde" leest. Haar ge boortestreek is zij dus niet vergeten. Geboren: Antonia Geertruida, doch ter van J. Hes en C. E. van Zelm. Ondertrouwd: Jan de Vries, wonen de te Langedijk en Grietje van Stip- riaan, wonende te Koedijk. ZUID-SCHAR W OUDE. Vandaag herdenkt het echtpaar J. Glas en G. GlasJonker zijn 50-jarig huwelijks feest, temidden van hun kinderen en kleinkinderen. De heer Glas is 72 jaar oud en zijn vrouw 71. Beiden mogen zich in een goede gezondheid verheu gen, hetgeen dus wel een reden tot dankbaarheid is. De heer Glas, die 50 jaar geleden werkzaam was in de tuinbouw is later in de groentenhandel gegaan, waarin hij nu al 37 jaar werk zaam is. Al die jaren heeft zijn vrouw hem trouw terzijde gestaan. Dagelijks kan men Jaspers, zoals hij algemeen genoemd wordt, met zijn wagentje naar de verschillende vei lingen zien rijden om groenten te kopen, die zijn zoon Gerrit in de markthallen te Amsterdam verkoopt. Verder kan gezegd worden dat de bruidegom altijd heeft meegeleefd met de plaatselijke verenigingen in de Langedijk. Tientallen jaren was hij o.a. werkend lid van het fanfarecorps „Kunst na Arbeid". Bovendien behoor de Glas tot de pioniers en oprichters van de afdeling Langedijk van de vroegere S.D.A.P. Gezien dit alles ge loven wij, dat het het echtpaar Glas deze dag niet aan belangstelling zal ontbreken. Geboren: Arie, zoon van Arie de Bree en Grietje Stins. Cornelis, zoon van Cornelis Blaauw en Heiltje Hink. Nicolaas Antonius Maria, zoon van Simon de Boer en van Veronica J. Bosman. Maria Geertje, dochter van Jan D. van der Plas en van Cornelia C. Jaspers. Klaas, zoon van Jacob Ootjers en van Tetje Muur- ling. Louise Johanna Maria, dochter van Theodorus M. van Zeist en van Johanna M. Groefsema. Overleden: Maartje Glas, 70 jaren, zonder beroep, wonende te Langedijk, weduwe van Cornelis Kloosterboer. ZUID-SCHARWOUDE - De toneel vereniging „OKK", regie de heer H. Beeldman, kwam in de zaal van P. Kramer voor het voetlicht met het buitengewoon mooie toneelspel in vijf bedrijven, „De Dienstknecht in huis" van Charles R. Kennedy. Wika Tromp gaf voqrdat het doek openging een uiteenzetting over de inhoud van het stuk, waarbij hij vooral wees op de practische boodschap, de evangelische strekking, die in dit stuk sterk naar voren komen. Jammer was het, dat er lege plekken waren in de zaal. „OKK" heeft met dit gegeven heel wat aan gedurfd en al werd er soms wel eens te hoog gegrepen, sommige gedeelten waren iets te vlak, het stuk werd opgevoerd op een wijze, die voor amateurs zeker goed genoemd kan worden. Uit het daverend applaus aan het einde, mochten we afleiden, dat de aanwezigen van deze opvoering zeer genoten hebben BROEK OP LANGENDIJK - Ge vonden: padvindersriem; bruine mo torhandschoen kinderportemonnaie (rood) met inh.; 3 contactsleuteltjes; zakmes; sigarenaansteker; kinderpor temonnaie (zwart) met inh.; kinder portemonnaie; gouden broche; vulpen en balpoint in étui; armbandje voor dameshorloge; roodgekleurde dames- portemonnaie met inh.; medaillon, inh. twee foto'tjes; houten hamer; ver chroomde dekplaat van een autowiel „Buick"; polsarmbandhorloge met le deren armbandje. Verlorenrode da- mesportemonnaiepolsarmbandhorloge met metalen polsband; glacé hand schoen een uitbeenmes met bruin heft; sleutel; bruine brilledoos, inh. bril met bruin montuur; kinderfiets je; schortje, rood gebloemd; doublé armband; padvindersriem; 2 bank biljetten van f 10.-—; 1 paar regenpij pen; groen lederen ceintuur; rijwiel tas (bruin) inh. blauwe overall. Inlichtingen op het groepsbureau der Rijkspolitie te Broek op Langen- dijk op werkdagen van 912 u. en 1417 u. hij een parallel trok tussen de samen werking in het ziekenhuis voor de zieken en in de gymnastiekwereld voor de ge zonden. Hierna volgde de non-stop gymnastiek- uitvoering, die inderdaad zonder onder breking de aanwezigen boeide en een olijk gaf van het kunnen der leden. Vooral de persoonlijke vrije oefeningen van de heer en mevrouw Dekkerf en mej. Stam dwongen aller bewondering af, zo ook de verrichtingen der dames aan de ringen en het werk van de heren aan het hoogrek. Ook de rhythmisrhe oefenin gen der dames en de vrije oefeningen der heren vielen zeer in de smaak. Een aardige vondst was de strandscène bij „paal 38". De woorden van dank, door voorzitter Dekker tot slot gesproken, waren dan ook zeer verdiend. Hij sprak de hoop uit dat het ge meentelijk gymnastieklokaal, dat in uit zicht gesteld is, nog dit jaar zal mogen verrijzen. De oude bewaarschool is nu geheel gesloopt, zodat er ruimte is gekomen voor de bouw van het Naco-station en het informatiebureau der V.V.V. Met de bouw hiervan zal dezer dagen met spoed begonnen worden. Voorlopig zul len de buspassagiers nu het wachtlo kaal in de oude bewaarschool verdwe nen is, het zonder beschutting moeten stellen. Men hoopt het nieuwe station met wachtkamer in 6 weken gereed te hebben. De afdeling Hensbroek-Obdam van de E.H.B.O. heeft zich Zaterdag jl. op de voorwedstrijden te Huisduinen, Den Helder kranig gehouden. Men heeft een le prijs met 152 punten weten te bemachtigen. Op de voorwedstrijden van vorig jaar te Alkmaar behaalde men een 5e prijs. Het team bestond uit mej. A. de Beurs, Obdam leidster; mevrouw van Duin-Kriek, Hensbroek, le helpster; mej. W. Visser, Hensbroek, 2e helpster. Het team en dokter Cohen, de cursus leider, onze felicitatie. De Coöperatieve Boerenleenbank heeft dezer dagen in café Verduin haar jaar vergadering gehouden, onder leiding van de voorziter de heer D. Schut Czn. Gedurende het jaar 1953 is het leden tal met 7 leden toegenomen en werd aldus gebracht op 132. Verder bleek dat de spaargelden waren toegenomen met f 66550,—, zij bedragen thans f860. 500,De creditsaldi in lopende reke ning namen toe met fl 23288,(f 85. 525,50) In de loop van het afgelopen jaar werd voor f 40500,aan nieuwe voor schotten verleend terwijl f 14002,34 af gelost werd. De uitstaande saldi bedra gen f 12486,52, het uitstaande crediet in de lopende rekening f 8354,69. De netto winst bedroeg in het afge lopen jaar f 1720,69 (na aftrek van de belastingreservering, enz.,) Besloten werd om een bedrag van f 500,ervan te storten in het jubileumfonds in ver band met het 50-jarig bestaan in het jaar 1955 te vieren en het restant aan de reserve toe te voegen. De totale omzet over 1953 bedroeg f 2826439,69. Kennis werd genomen van de ruimere uitleningsmogelijkheden speciaal aan hen, die geen 'zelfstandig land- of tuinbouwbedrijf uitoefenen. Ook indien geen hypothecair onder pand aanwezig is zal in voorkomende gevallen met solide borgen uitgeleend' mogen worden. De heer D. Schut Czn trad af als lid van het bestuur. Hij was de me ning toegedaan zijn plaats open te moe ten stellen voor een jongere kracht. De heer Jac. Baltus werd als zijn opvolger gekozen. Ook de heer D. Schut Pzn., lid van de Raad van Toe zicht stelde zich om dezelfde redenen niet meer disponibel. In zijn plaats werd als lid van de Raad van Toezicht geko- zij de heer W. Swart Rzn. De heer Erkelens, die namens de C.C.B. sprak, bedankte de voorzitter voor de grote verdiensten voor de Boe renleenbank. Daar het 40 jaar geleden was, dat de voorzitter in het bestuur trad werd hem als blijvende herinne ring een gouden legpenning met oor konde verleend. De heer Sander sprak de scheidende beheerders namens de bank toe. Zijn dank en goede wens gingen verge zeld van bloemen en sigaren. Tot slot gaf de heer Erkelens een his torisch overzicht van het ontstaan, ge bruik en nut van het girale geldver keer en de voordelen, die het biedt om alle bedrijfs-ontvangsten en betalingen via de bank te laten lopen. NAAR CANADA Op Dinsdag 4 Mei a.s. zal de heer J. Kerssens, wonende aan de Juianaweg met zijn echtgenote E. M. van Diepen naar Canada emigreren om daar een nieuwe toekomst op te bouwen. Wij wensen de heer en mevrouw Kerssens veel succes in hun nieuwe vaderland. Afgevaardigden van alle gymnastiek verenigingen, aangesloten bij de Turn kring Purmerend omstreken, waren Zondagmorgen aanwezig in café Mole naar voor het houden van de jaarver gadering. Uit de jaarverslagen bleek, dat soms goede en ook minder goede resultaten waren bereikt, zowel op sportief als op financieel gebied. Waar de heren D. Köhne, voorzitter, M. Meins- ma, penningmeester, P. Hellenberg en B. Bonte, bestuursleden, niet meer voor een bestuursfunctie in aanmerking wil den komen, moest een bijna nieuw be stuur worden gekozen. Mej. Liefhebber (Oosthuizen) en de heren D. Oly (Beem ster) en R. de Vries (Edam) werden bij acclamatie herkozen. De stemming had de navolgende uitslag: de heer U. Grei- danus (Middelie), voorzitter, mej. J. Huisman (Monnikendam), mej. H. de Vries (Purmerend) en de heer W. Uiten- tuis (Edam) werden tot nieuwe be stuursleden gekozen. Aangezien deze vergadering zou wor den bijgewoond door twee bondsafge- vaardigden in verband met het al of niet blijven voortbestaan van de turnkring P. O. was het in zekere zin een teleurstelling, dat er van het bondsbureau bericht was gekomen dat beide heren niet ter vergadering aan wezig zouden zijn. Het bondsbestuur motiveerde dit besluit met de mede deling, dat er bij de bond een plan in studie is, betrekking hebbende op een reorganisatie van de kringen benoorden het IJ. Hierover zal met de betrokken kringbesturen nader overleg worden gepleegd. De besprekingen op de verga dering konden dan ook tengevolge hier van niet tot een vastomlijnd plan lei den. Wel was de uitspraak van de ver gadering dat gestreefd moet worden naar behoud van de turnkring, zo mo gelijk in grote lijnen zoals dat 49 jaar is geschied .Want indeling bij een ande re turnkring, daarin zag de vergade ring ook niet de oplossing van de ver schillende problemen waarmede P. O., en waarschijnlijk ook andere krin gen, te kampen hebben. NOORD-SCHARWOUDE Naar wij vernemen, wordt het café „Centrum" één der oudste café's, dat reeds ver scheidene decennia aan de Langedijk gevestigd is met ingang van 1 Mei opgeheven De tegenwoordige eigenaar, de heer H. Oud, die de zaak ver huurde, heeft het pand verkocht aan de heer Joh. Vlug, die er zijn radio zaak in gaat vestigen. Het voorlopig turnprogramma, mede gedeeld door de heer D. Oly vermeldde 9 Mei: persoonlijke wedstrijden te Mid delie; 15 Mei: propaganda-uitvoering te Edam; 4 Juli: turndag (plaats nog on bekend) einde Oct. of begin Nov.: be kerwedstrijden. Dan was er een be stuursvoorstel, om, indien de mogelijk heid daartoe bestond, een cursus te or ganiseren in rhythmische gymnastiek. Hierna sloot de voorzitter met een dankwoord tot allen de prettige, in turngeest gehouden vergadering. Vergif! Woord van verschrikking en afschuw. Gifmengers en gifspuiter; klanken die herinneringen oproepen aan duistere daden, bedreven door ge wetenloze mensen. De tijden zijn veranderd. De gifmen ger-spuiter is nu geen misdadiger, een ontaard wezen in de ogen van zijn medemensen. Nee, als weldoener be kleedt hij n vertrouwenspositie in de maatschappij. Zeker, nog altijd is vernietiging doel en streven. Maar nu gaat het tegen het kwade om het goede te redden. Als een monsterlijk dier beweegt zich een vreemde constructie van hel kleurige buizen en voelarmen, beves tigd aan een vreemdsoortige romp over de akker, voortgetrokken door één van de dertigduizend landbouwtractoren die Nederland rijk is. Jan Kramer, de grote gifmenger en -spuiter uit de Beemster, de man die aan alles wat schadelijk of dreigend voor de landbouw is de oorlog heeft verklaard, zit als een vorst op zijn tractor. Dit is zijn dag. Het experiment gaat beginnen. De nieuwe machine, die onder grote druk dodend vergif in stuifwolken over de onmogelijk kleine, vijandelijke legerscharen spuit Hij, en de bekende landbouwsmid Wim Slot, hebben gezamenlijk de con structie uitgedacht en uitgewerkt en naar die richtlijnen is er gebouwd. Zo en op die wijze moest men tot betere resultaten komen. Welnu, alles ging naar wens. Een paar handbewe gingen en de dubbelgevouwen voel- armtn spreiden zich uit over een 22 m. brede strook bebouwde akkergrond, en onder een druk van 20 atmosferen spuiten ettelijke venijnige mondjes hun dodelijke adem tot in de meest ver borgen schuilhoeken van de vijand. In korte tijd wordt de akker afge werkt. De balans wordt opgemaakt. Tijdsbesparing, nuttig effect, hanteer baarheid, gewicht en bewegingsmoge lijkheden van de nieuwe constructie worden besproken, getest, en goed be vonden. Resultaat: tevreden constructeurs, eerstdaags tevreden akkerbouwers en paniek, dood en verderf in het grote leger der landbouw-belagende vijan den. DE CONFERENTIE te Genè toestand in Indo-China is van ongeveer twintig minuten begonnen. Het voorzitterschap Buitenlandse Zaken van Thail volge een overeenkomst tusse gistermorgen was gehouden en rende de besprekingen over K berusten bij de Thailandse pril komst was een aanvankelijk ve nen. Indien nl. de leiders der beurten voorzitter zouden zijn functie voor Peking-China op; lijkheden voorlopig niet te ov< gunstige verloop een goed vooi Y OORD AT de afgevaardigden vergaderzaal betraden, had R sche, Chinese en Noordkoreaanse g me politie nauwgezet alle veiligh maatregelen van de Zwitserse pi gecontroleerd. In de vergaderzaal ken zij onder de blauw-ieren sto hieven de microphonen op en ope alle bureaux om te zien of er niets verdachts bevond.... Ook k zij achter gordijnen en controlee of de binnendeuren wel goed op waren. Prins Wan arriveerde als eerste het Volkenbondspaleis. Daarna kwa kort na elkaar Tsjou En Lai, Di Molotov, Gromyko, Eden en Bidault delegatie van Peking-China arrive in vier zwarte auto's van Amerika makelij, de Noord-Koreanen in eveneens Amerikaanse auto, de Ru in een stoet van vijf Russische „I limousines. Bij de aankomst was belangstelling van het publiek m bij het vertrek verbraken de toescl ■wers echter zelfs het polit iecor Molotov kon nauwelijks zijn auto reiken In de zaal had een detachement de Zwitserse politie in ceremor donkerblauw uniform de wacht trokken gedurende het kwartier, de fotografen hun werk deden. 15.25 uur opende prins Wan met hamertik de vergadering.. De P wees in zijn openingswoord op de i deze conferentie in Berlijn reeds stelde taak ten aanzien van het be ken met vreedzame middelen van oplossing voor Azië. Dulles sprak d na over de overeenkomst, die Eder Molotov 's morgens hadden beri Eden verklaarde na afloop, dat de eenkomst zeer bevredigend was weest. Vandaag zal Molotov voorzi zijn en zullen de afgevaardigden Op bijgaande kaart kunt U mil of meer de punten zien, welke di voornaamste problemen zullei vormen van de b<sp*-kfvgen it Genève. Of een grenslijn, zoals dit nu ligt, strategisch tussen he Oosten en het Westen aan de kus van China zal blijven bestaan, o; dat ze zich meer en meer zal ver plaatsen over het gehele Aziatische gebied, zal ten dele afhankelijk zijr- van de beoogde en de te behaier resultaten op bovengenoemde conferentie. De Australische regering heeft g teren uitreisvisa gegeven aan alle den van de Sovjetambassade te Ca berra met inbegrip van de TasSïCt respondent, Viktor Antonov Aanva kelijk had men deze laatste geen sum willen geven, daar de regeri hem wilde laten getuigen voor commissie van onderzoek in de zaa Petrov. De voornaamste leden van ambassade zullen per vliegtuig v« trekken, de anderen gaan waarschij lijk per schip naar Rusland terug. Zweden heeft zich op verzoek vi Moskou bereid verklaard, de beht tiging van de Russische belangen Australië op zich te nemen Engelai zal dit voor Australië in de Sovjf Unie doen.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 6