Vervolg stadsnieuws Twee onverzoenlijke vrouwen vlogen elkaar in de haren De Drie Ruiten legde op drie bekers beslag Deense Koningspaar eerde de gevallenen De Maasstad bereidde de hoge gasten een hartelijk onthaal Inside haalde weinig winst uit eerste competitiedag Lezers spreken Alkmaarse politierechter De getuige viel Bekroningen van het vakonderwijs Humanistische bijeenkomst werd afgelast VICTORIA THEATER Moederlied Badcommissie zal Ben W assisteren Verkoop bouwgrond Een antwoord op het commentaar overbodig KORT NIEUWS UIT WIJDE OMTREK Feestavond Biljart Bond Familie Kok verzorgde variété-programma Finale schoolwedstrijden op het Sportpark IJsselmeer leverde zeven millioen op Uitgeest Melksuikerfabriek Productie hoger dan ooit te voren Deens Koningspaar in Rotterdam Met de „Piet Hein naar de „Karei Doorman Richtingbord ontbrak Drie teams verloren DE hierop volgende toer door de stad was een en al uiting van feestvreug de en dankbaarheid over dit Deense Tulpen Rallye Belgisch team leidt Op de voet gevolgd door Duitse équipe Paard op hol door bel van overweg DINSDAG 27 APRIL 1954 Wie van de twee vrouwen er met een stoïcijns gezicht stond te jokken zal wel nimmer tot klaarheid worden gebracht, maar dat in de tweede zaak, die gistermiddag voor de Alkmaarse politierechter, mr A. D. van Regteren Altena, „uitgevochten" werd, niet uitsluitend de waarheid en niets dan de waarheid gesproken werd, was duidelijk. Het gold een ketting-explosie van nijd, teleur stelling en sarcasme. Het was op 10 Maart begonnen, toen twee vrouwen, M. H. V. en J. C. S., beiden wonende te Egmond aan Zee, elkaar als twee wolven waren te lijf gegaan. Zij hadden elkaar bij de haren gepakt, in het gezicht gekrabd, met pantof fel op eikaars hoofd getimmerd en zou den, elkaar verscheurd hebben. De oor zaak lag in een roddelpartijtje dat „uit gepraat" moest worden en.... in een paar hondenuitwerpselen. Deze waren door de hond van me vrouw V. in de tuin van mevrouw S. neergelegd en bleken de directe aanlei ding tot de onverzoenlijke haat die de dames nu tegen elkaar koesterden. Tijdens zijn verdediging plaatste mr L. K. P. Schuitemaker de eigenaresse van de tuin, mevrouw S., voor de iet wat pijnlijke vraag of zij deze uitwerp selen wel zo intensief bestudeerd had dat zy er zeker van was dat zij van de hond van mevrouw V. en niet van een ander dier afkomstig waren geweest. De aangesprokene bleef het antwoord op deze vraag echter schuldig.... De stemming in de rechtszaal was geladen. Terwijl de verdediger zyn plei dooi voerde luisterde de aangevallen Egmondse, die zich, om toch maar geen woord van bet tegen haar gerichte plei dooi te missen, naar het puntje van de getuigenbank gewerkt had, zo nauwlet tend toe, dat zy haar evenwicht verloor en plotseling met een luide bons op het gladde linoleum viel. Het gezicht van de griffier vertrok even, maar voor het overige besteedde niemand aandacht 8an de gevallen vrouw, die met een vuurrood gezicht overeind krabbelde en weer dezelfde positie innam. Verscheidene malen werd zij nog tot stilte gesist. Het viel haar kennelijk moeiiyk het emotionele relaas van haar rivale te moeten aanhoren. Daar de getuigen in deze onverkwik- kehjke zaak, ondanks de pertinente ont kenning van de verdachte, mevrouw V., verklaarden dat de eerste klap door de beklaagde was gegeven, achtte de Offi cier van Justitie het ten laste gelegde bewezen en vorderde hij een boete van 40.of 20 dagen. De rechter die meende dat beide par tyen schuld hadden en rekening hield met het niet geheel smetteloze strafre gister van mevrouw S., bracht dit be drag terug op f 15 subs. 5 dagen. NOG MEER „OPKOMENDE ZENUWEN". Jan S. uit Oterleek, die vervolgens te recht stond had ook een beetje last van „opkomende zenuwen" gehad en een „vrind" een watjekou verkocht. In te genstelling tot de-personen in de vorige zaak gaf hy zijn schuld volmondig toe en betreurde zijn handelwyze. Hieronder volgen de uitslagen en be kroningen van de Vereniging tot Be vordering van het Vakonderwijs in West-Friesland, zoals die Zaterdag in de vergadering te Medemblik be kend gemaakt werden. GESLAAGDEN AVONDTEKEN- SCHOLEN Atd. Langedijk. Timmeren: G. F. Jol, Broek op Lan gedijk; J. v.d. Gragt, Broek op Lan gedijk. Bankwerken: J. de Waal, Oud karspel. Metselaar: C. Bak. Langedijk. UITSLAG BEKRONING TEKENWERK Afd. school Langedijk le kl. J. de Wit, 2e prijs Vakteken en; 5e kl. J. R. S. IJpma, 2e prijs Vak tekenen; 5e kl. C. Bak, 3e prijs Vakte kenen; le kl. J. de Wit, 2e prijs Hand tekenen; 4e kl. J. Vroegop, le prijs Handtekenen; 5e kl. J. de Waal, 2e prijs Handtekenen. BEKRONING PRACTISCH PROEF WERK AI Schilderen: N. M. Overman, Alkmaar, 2e prijs. B. 2e leerjaar, Schilderen. J. S. Rin kel, Bergen, le prijs. GEDIPLOMEERDEN LEERLING STELSEL 1954. F. Berkhout, Zuid-ScharwoudeJ. J. Wit, Zuid-Scharwoude. De gisteravond door de Gemeenschap Alkmaar van het Humanistisch Ver bond .belegde bijeenkomst in Valk's lunchroom, waar de heren W. H. P. Pastoor uit Schoorl en G. H. de Vroo- me uit Alkmaar zouden spreken over hun werk als humanistische raadslie den in de DUW-kampen en over hun persoonlijke ervaringen in de arbei- beiderskampen in de Wieringermeer, heeft geen doorgang kunnen vinden. De heer Pastoor bleek wegens onge steldheid verhindert te zijn terwijl de heer de Vroome, die met dit feit onbe kend was, eerst om negen uur zou ver schijnen voor het uitspreken van zijn rede. Zolang wilden de niet zeer tal rijke toehoorders niet wachten, waar om besloten werd de bijeenkomst af te gelasten. Vanaf gisteravond vertoont het Vic toria theater de bekende film Moeder lied, waarin Benjamino Gigli de rol speelt van dc tenor Vanni, wiens vrouw, verdacht van moord, wordt op gesloten. Het is speciaal de zang, die deze film haar grote aantrekkings kracht geeft. Met een boete van f 20.die hij met een wenste te voldoen verliet hij de zaal. De Bergense metaalbewerker G B., die de hekkensluiter od de openbare zitting was, had een 13-jarig Rietje, dat de be- leefdheidsregels nog niet uit haar hoofd had geleerd, een paar flinke klappen gegeven. Thuis was het meisje van haar stokje gegaan, hetgeen de zaak een licht dramatisch accent gaf. De man gaf toe in een opwelling van drift te hebben gehandeld en zag het foutieve van zyn daad in. Ook hier was de opgelegde boete conform de eis: f 20 of 10 dagen. Aan de gemeenteraad wordt voorge steld een commissie te benoemen van vijf raadsleden, die onder voorzitter schap van de desbetreffende wethou der het college van B. en W. zal bij staan in het beheer van de Overdekte en het Zomerbad. Aan de N.V. Bouwkas Noord-Neder landse gemeenten zal door de gemeen te, behoudens goedkeuring van de raad, een perceel worden verkocht gelegen op de hoek van de Talmastraat en de Van Hogendorpstraat. De prijs hiervan bedraagt f 3791,25. Aan de heer A. Vos zal een terrein gelegen aan het Westerhoutpark wor den verkocht voor f 30.192,De prijs van deze grond bedraagt f 17.per vierkante meter. Plaatsing van deze stukken oetekvu met, dat de redactie met de tnnoua instemt Zy acht kennisneming ervan echter van algemeen belang en zy ziet ze gaarne zoveel mogelijk met volle naam ondertekend. Geachte Redactie. Vriendelijk verzoek ik U het onder staande stukje te willen opnemen onder Uw rubriek „Lezers spreken". In Uw courant van Donderdag 22 April j.l. werd geschreven door het be stuur der N.O.V. over de zinsnede in de circulaire van de Stichting Christ. Bui tengewoon Lager Onderwijs, welke luid de: „Zo dit niet gedaan wordt, moeten we het kind laten op de lagere school of op een Ojenb. B.L.O. school, met al de gevolgen van dien." Wy erkennen dat deze zinsnede, zoals deze is afgedrukt, een belediging inhoudt voor het personeel van de Openb. B.L.O. school. Dit is geenszins de bedoeling geweest van het bestuur van het sup pletiefonds, van wie in feite deze circu laire is uitgegaan. Door een schromeiyke vergissing is de zinsnede „met ai de gevolgen van dien", geplaatst achter Openb. B.L.O. scholen, terwijl dit moest zijn achter de lagere school, waardoor de zinsnede aldus moest luiden: het kind laten op de lagere school, met al de gevolgen van dien of op een openbare B.L.O.-school". Wy bieden hiervoor openiyk ionze excuses aan en zullen zorgen dat deze zinsnede bij een eventuele herdruk van deze circulaire gewyzigd zal worden. Met dank voor plaatsing, tekent Namens het bestur v. h. Suppl. fonds der Chr. B.L.O. school H. J. DÉ WAARD, secr. HAARLEM Ook hier ter stede bestaat belangsteling voor een beroepsvoetbal club. Reeds is een dageiyks bestuur ge vormd. Secretaris is de heer W. Swart. De Politierechter te Haarlem heeft gisteren een 23-jarig meisje, dat in dienstbetrekking bij de firma Enschede tien bankbiljetten van f 100.— had ont vreemd, veroordeeld tot twee maanden onvoorwaardelijk .Een man en een voruw die als helers waren opgetreden, werden bestraft met resp. een maand onvoor- waardeiyk en een maand voorwaardelijk. Gisteravond vond in het Wapen van Heemskerk de traditionele jaar lijkse feestavond plaats van het dis trict Alkmaar en Omstreken van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond. De avond had ditmaal een bijzonder cachet omdat het district tevens zijn tiende verjaardag vierde. Zoals te doen gebruikelijk reikte voorzitter G. Wessels, nadat hij de avond had geopend, de team-prijzen uit. Negen bekers verhuisden van zijn hand naar die van de aanvoer ders van de teams die op de le en 2e plaats waren geëindigd in de com petitie. Iedere beker ging vergezeld van een kleine toespraak op de wijze zoals wij van de voorzitter van her district Alknjaar gewend zijn. Het feit dat drie bekers een plaats zullen vinden in de medaillekast van De Drie Ruiten is niet zo vreemd. In deze vereniging wordt de biljartsport wel zeer serieus beoefend, hetgeen in niet geringe mate is te danken aan de heer N. Venniker, die met grote kennis van zaken zijn discipe len onderricht geeft. In de A-klasse eindigde De Drie Ruiten op de eer ste plaats, evenals in de B-klasse. In deze afdelingen bezetten de teams van Optimisten en Lindenhoek de 2e plaats. In de C-klasse moest De Drie Ruiten met een tweede plaats genoegen nemen achter Alcmaria Victrix. De Optimisten wonnen in de D-klasse, met De Molen op de tweede plaats. De driebandencompe titie eindigde in een overwinning voor De Doorbraak. Bij het uitreiken van de beker aan de aanvoerder van het Doorbraak-team, Henk Hoogland, sprak voorzitter Wessels zijn voldoe ning uit over het feit dat Hoogland weer tot zijn oude liefde, de wed strijdsport, was teruggekeerd. Nog altijd is Hoogland een speler van klasse, die, als hij zich inderdaad weer serieus aan zijn sport gaat ge ven, tot uitstekende prestaties kan komen. Het programma van de finales van de schoolwedstrijden, die op Konin ginnedag zullen worden gehouden ziet er als volgt uit: Om 9 uur vinden op het Sportpark de estafettewedstrijden voor meisjes plaats van de le klas van het voortgezet onderwijs en het vglo. De meisjes van het lager onderwijs zullen om 10 uur voor de estafette aan de start verschijnen. Het schoolvoetbal begint om 11 uur. Dan komen tegen elkaar in het veld van het lager onderwijs: Afd. B cljr. vgloEgmond, afd. C I, Jan Ligthart- schoolKohnstammschool 3, afd. C II, Nic. Beetsschool 2Vandelschool 2. De finales van het voortgezet onder wijs worden 's middags om half twee gespeeld op het Boys-terrein aan de Sportparklaan. Afd. A II, Ambachts school 1RHBS II, Afd. A I, (aanvang 3.15, Ambachtsavondschool 1Kweek school 1. Om half drie vindt de finale handbal meisjes voortgezet onderwijs plaats. De prijsuitreiking geschiedt na afloop van de wedstrijden door burge meester mr H. J. Wytema. De familie Kok bracht na afloop van de prijsuitreiking een variété programma dat bij uitstek geschikt was voor deze feestavond. Tojde hoogtepunten moet onder meer het optreden van de jeugdige tenor An ton de Ridder, het Majoco-trio en de Handy Fools worden gerekend. Bil jarten is een moeilijke maar tevens gezellige sport. Het laat zich dan ook begrijpen dat de grote biljartfa milie nog geruime tijd bij het bal, oflcest van de familie Kok werd ver zorgd, tot diep in de nacht bijeen is gebleven. DIERENBESCHERMING Reeds geruime tijd zwerft er in de buurt van het Centraal Ziekenhuis een wit poesje met zwarte vlekken rond. Een zwarte teef, kruising van bouvier en poedel, is reeds enige dagen haar huis kwijt. Indien geen eigenaar komt opdagen, zijn deze dieren ter beschik king van liefhebbers. Adres inspecteur: C. Verwer, Zaagmolenstraat 36, Alk maar. In het globaal bedroeg de vangst van de IJselmeervisserij over 1953 aan aan tal kg 4.506.000. Dit was voor een waarde van f7.380.000. Van deze vis was de gemiddelde prijs f 1.64 per kg. In het geheel werd aangevoerd 3.148.000 kg paling. Hiervan was de ge middelde prijs f2.05 per kg. Een overzicht van de enorme drukte op de Dam in de hoofd stad, terwijl het Deense konings paar van het Koninklijk Paleis uit op weg is naar het Nationale Monument op de voorgrond) voor de kranslegging ter ere van de gevallenen De exploitatie winst over 1953 van de Hollandse Melksuikerfabriek heeft in het afgelopen jaar, na afschrijvingen van f 300.000, f 508.800 (v. j. f 426.669) belopen. Na een extra afschrijving van f 54.000, een reservering diverse belangen van f 40.000 en een idem tegen belastin gen van f 210.000, blijft een saldowinst over van f 175.482 (f 200.845) Voorge steld wordt, een dividend uit te keren van 12 waarvan reeds 4 ad interim is betaald (v. j. werd 9 ineen" uitge keerd). Teneinde aan de vraag te voldoen hebben de beide fabrieken in ons land, alsook de fabriek in Frankrijk, de pro ductie hoger opgevoerd dan in enig voorafgaand jaar. Ook de verkoopcijfers waren in 1953 hoger dan die in de afge lopen jaren. Deze ontwikkeling heeft zich weerspiegeld in de resultaten over 1953 die zeer bevredigend zijn te noemen. De vooruitzichten zün niet ongunstig, hoewel zich op de ruwe-suikermarkt enige aanbodsdrang demonstreert, waar-' door de prijzen ee'n lichte neiging tot dalen vertonen. Teneinde het productie potentieel nog te versterken, zullen in Uitgeest en Bolsward nog enkele uitbrei dingen enz. worden uitgevoerd. Op de jongste balans staan naast het (capital ad f 1.147.200, een agioreserve van 275.623. een statutaire reserve van f 28.343 en een conjunctuurreserve van f 200.000. Voorts komt nog een dividend reserve voor van f 111.362. INWONER OPGESLOTEN. Verdacht van onzedelijke handelingen met jongens is een 54-jarige inwoner aangehouden en in verzekerde bewa ring gesteld. Het onderzoek door de Rijkspolitie wordt voortgezet. GEMEENTEHUIS TWEE DAGEN GESLOTEN. Het gemeentehuis zal niet alléén Vrijdag maar ook Zaterdag gesloten zijn. Voor eventuele aangiften voor de burgerlijke stand zal zitting worden gehouden op Zaterdag van 8.30 tot 9.30 uur. pEEDS vanmorgen vroeg was te zien, dat Rotterdam toilet ging maken voof een zeer bijzondere gebeurtenis, nl. het bezoek van het Deense vorsten paar. Niet alleen hing overal in de stad de nationale driekleur in de wind te wapperen, maar velen, die zich vrjj hadden kunnen maken, trokken, ge tooid met oranje of de rood-witte kleu ren, reeds naar de plaatsen, waar de koninklijke stoet zou passeren. Hier en daar merkten we ook de Deense vlag op. In sommige etalages in de Maas stad hadden de winkeliers portretten van de Deense koninklijke familie ge plaatst. Aan de aanwezigheid van vele auto's uit de Zuidelijke provincies en uit Bel gië was te zien, dat ook van die zijde grote be'angstelling bestond voor dit bezoek. De politie was al vroeg in ae weer om voor de nodige afzetting te zorgen en het verkeer te regelen. Omstreeks half elf kwam de konink lijke stoet in zicht. Bij aankomst aan de grens van de gemeente Rotterdam stelde de auto, waarin burgemeester Van Walsum alsmede de Kamerheer van de Koningin, mr K. P. v. d. Man- dele. zich aan het hoofd van de stoet op. in de eerste koninklijke auto zaten koning Frederik en koningin Juliana. In de tweede hadden koningin Ingrid en pris Bernhard plaats genomen. Zaterdagmiddag maakte op het strand bij Petten een helicopter een landing. De twee inzittenden, een luitenant en een sergeant van Amerikaanse nationaliteit waren het namelijk niet eens over de juiste koers en aangezien de A.N.W.B. nog geen richting borden heeft voor luchtverkeer, werd het toestel aan de grond gezet om informaties in te win nen. Na deze te hebben verkre gen,, steeg het toestel weer vlot op, teneinde Amsterdam op te zoeken voor het inladen van benzine, om dan weer verder te vliegen naar de basis in Duits land. Indien wij de balans van deze le competitiedag opmaken blijkt, dat het le, 2e en 3e team hebben verlo ren, het 4e en 5e team hebben ge wonnen en het 6e team heeft gelijk gespeeld. Hopelijk zal de volgende Zondag meer winstpunten opleveren. INSIDE I verloor thuis met 3—5 van T.O.Z. I. De uitslagen waren: D.E.: Mw. R. KoppenMw. Van Gelder 57, 75, 26; Mw. Boonen Mw. Schweiger 16, 36. H.E.: P. AdolfJ. Houtman 63, 64; H. van GooiJ. van Gelder 0—6, 3—6. D.D.: Mw. R. Koppen en Mw. J. BoonenMw Van Gelder en Mw. Schweiger 46, 36. H.D.: P. Adolf en J. LieneschJ. Houtman en J. van Gelder 62, 63. G.D.: Mw. J. Boonen en P. Adolf Mw. Schwieger en J. Houtman 57, 06; Mw. R. Koppen en J. Lienesch- Mw. Van Gelder en J. van Gelder 1—6, 6—0, 6—3. INSIDE II verloor van Joy VI met 53. De uitslagen waren: H.E.: C. KoremanG. Verroen 4-6, 57J. A. DeckerP.Koster 62, 6—3. D.E.: Mw. E. SalenteinMw. M. Ovinge 62, 62; Mw. v.d. Werf Mw. A. d, Rie 6—3, 1-6, 6—3. G.D.: Mw. J. Bars-Fonkert en Mw. C. KoremanMw. A. Meurs en G. Verroen 62, 6X; Mw, v.d. Werf en J. A. DeckerMw. A. de Rie en P. Koster 57, 36. D.D.: Mw. J. Bars en Mw. E. Sa- lentijn—Mw. A. Meurs en Mw. M. Ovinge 61, 46, 68. H.D.: J. A. Decker en C. Koreman G. Verroen en P. Koster 63,108. INSIDE III verloor met 53 van Bakkum I. De uitslagen waren H.E.: J. A. MartensH. de Vri j 60, 62G. KoemanF. Droge 3-6, 3—6. D.E.: Mw. EHeemeijerMw. T. de Heer Kloots 64, 64; Mw. T. Mar tensMw. H. Eyssen 16, 75, 26. G.D.: Mw. E. Heemeijer en J. A. Martens—Mw. A. Koel en H. Hols- muller 75, 75; Mw. S. M. Mar tens en G. Koeman—Mw. H. Eyssen en H. de Vries 36, 26. H.D. J. A. Martens en G. Koeman H. Holsmuller en F. Dröge 60, 46, 6—3. D.D.: Mw. S. M. Martens en Mw. T. MartensMw. T. de Heer Kloots en Mw. A. Koel 46, 63, 64. INSIDE IV won met 3—5 van DEM II. De uitslagen waren: H.E.: A. v. NoortJ. Schumer 61 62; F. HergardenB. Olie 86, 2-6 4—6. D.E. Mw. J. HergardenMw. M. Holsmuller 16, 46, Mw. v. Lies houtMw. L. Adolf 26, 26. G.D.: Mw. J. Hergarden en W. SchramMw. M. Holsmuller en J. Schumer 61, 36, 63; Mw. v. Lies hout en F. HergardenMw. L. Adolf en B. Olie 46, 2—6. H.D.: A. v. Noort en W. Schram J. Schumer en B. Olie 36, 62, 6-3. D.D.: Mw. J. Hergarden en Mw. v. LieshoutMw. M. Ho lsmuller en Mw. L. Adolf 0—6, 2—6. INSIDE V won met 53 van Oud Saenden I. De uitslagen waren: D.E.: Mw. W. PeverelliMw. B. Ackema 63, 61Mw. J. van Loon Mw. E. M. Lindeman 62, 63. H.E.: J. W. de Heer Kloots-C. Buys 06, 0—6; R. CouveeH. J. Linde man 57, 26. G.D.: Mw. W. Peverelli en C. W. BoonenMw. E. M. Lindeman en C. Buys 57, 63, 64Mw. J. van Loon en R. CouveeMw. B. Ackema en H. J. Lindeman 62, 61. D.D.: Mw. W. Peverelli en Mw. J. van LoonMw. E. M. Lindeman en Mw. B. Ackema 63, 61. H.D.: C. Boonen en J. W. de Heer KlootsC. Buys en H. J. Lindeman 7—9, 5—7. INSIDE VI speelde met 44 gelijk tegen Animo II. De uitslagen waren: H.E.: D. v. d. MarkA. J. Vergroe- ze 16, 63, 36; P. N. de Koning H. J. Bolhuis 6—1, 6—3. D.E. Mw. M. Krak—Mw E. Brog- gel-Ricard 36, 16; Mw. L. Groene- veldMw. M. Crane-v. Gessel 16, 8—6, 2—6. G.D.: Mw. M. Krak en D. v. d. MarkMw. E. Broggel-Ricard en A. J. Vergroeze 46, 46; Mw. L. Groeneveld en P. J. KoningMw. M. Crane-v. Gessel en H. J. Bolthuis 62 6—1. H.D.: D. v. d. Mark en P. N. de KoningA. J. Vergroeze en H. J. Bolhuis 3—6, 6—2, 8—6. D.D.: Mw. M. Krak en Mw. L. GroeneveldMw. E. Broggel-Ricard en Mw. M. Crane-v. Gessel 64, 75. De bevolking van Overschie bereidde de vorstelijke gasten 'n bijzonder har telijk welkom. Reeds hier aan de bui tenkant van de stad stonden honderden mensen langs de weg, juichend en wui vend met vlaggetjes, een spontaneïteit, die de vorstelijke bezoekers zeer op prijs wisten te stellen. koninklijk bewijs van vriendschap en verbondenheid met ons volk. Via het beeld „Verwoeste Stad" en de Maas tunnel arriveerde de stoet tenslotte bij de Maashaven, waar het Koninklijk jacht „Piet Hein" gemeerd lag. Om streeks elf uur zette het_ fraaie schip koers naar Hr. Ms. vliegkampschip „Karei Doorman", dat op stoom lag in de Nieuwe Maas. Alle schepen, die men was gepas seerd, groetten op de hun eigen wijze de vorstelijke personen, terwijl op de verscheidene kaden het publiek zich verdrong, om toch maar niets van het Uit de resultaten welke tot heden morgen bekend waren, is de voorlopige conclusie te trekken, dat in het alge meen klassement van de Tulpen Rallye de strijd op het ogenblik gaat tussen de Belgische equipe van Pierre Stassen en Olivier Gendebien met Alfa Romeo en het Duitse team Werner Engel en Gilbert Ambrecht op Porsche. De Bel gen behaalden in de drie klassements proeven bij Giromagny niet minder dan 335 winstpunten en de Duitsers 333, een zeer klein verschil dus, hetgeen veel belovend is voor de verdere strijd in de rallye. Op de derde plaats stond te Belfort de Britse equipe van Har per met Sunbeam Talbot met 313 winst punten. De Engelsen kregen evenwel in de Franse Alpen pech, waardoor zij te laat in St. Claude arriveerden. De derde plaats wordt thans ingenomen door de Duitser Menz, vierde de En gelsen GrantNorton en vijfde de Ne derlandse Fiat TV-equipe Mastens— Eerligh. De proeven op de Ballon d'Alsace zijn een volledige triomf voor Werner Engel geworden. Tot driemaal toe leg de hij beslag op de eerste plaats in zijn klasse. Gisteravond te Belfort bleken reeds 28 equipes te zijn uitgevallen. Tot de uitvallers behoort het team Hoogeveen Voogd met Borgward, dat deel uit maakte van het Nederlandse landen team. Ook Maarten FlintermanPiet Knijnenburg op DKW hebben de strijd moeten staken. Vannacht doorkruisten de rallye rijders de Franse Alpen. Ook hier moesten de officials na de speciale etappes vele strafpunten in de route boekjes noteren en wederom waren er enkele uitvallers. Vanochtend bereik ten ruim 170 equipes Chambery.. Gisteravond is op de Rijksweg bij Nijeveen een ernstig ongeluk gebeurd, doordat een paard, dat voor een wa gen was gespannen, schrok van de bei bij een overweg in Nijeveen. Het paard sloeg op hol en liep in de richting van de Rijksweg, waar het in voile vaart tegen een juist passerende vrachtauto botste. 'e voerman en het paard wer den beiden op slag gedood. De vracht wagen sloeg om en geraakte in brand. De chauffeur bleef ongedeerd, maar een naast l.em gezeten lifter brak bei de benen. Het vijfjarig zoontje van de voerman was onderweg op aandringen van zijn vader van de wagen afge sprongen, hetgeen hem het leven heeft gered.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 9