De administratieve rechtspraak voor de P.B.O. aanvaard Algemene ongerustheid over de internationale situatie Pionier van de cultuur techniek in Nederland In kort bestek DE WONDERE WAERELT Ook dat nog Werd een geheime militaire overeenkomst verzwegen De tuchtrechtspraak bedrijfsorganisatie ook door Tweede Kamer goedgekeurd Minister Donker bracht verbeteringen aan DE BEWINDSMAN bestreed enkele Hondsdolheid aan onze grenzen Prij zenbeschikking eierbriketten Buitenlandse Zaken in Eerste Kamer Voorzichtigheid met Indonesië Lin tjesdruppel. NEDERLAND en de kwestie-Indo-China Géén BBC-uitzendingen meer in 't Nederlands? Afscheid van dr ir Mesu Hij bewees het volk grote diensten Morgen begint de verkoop van zomerzegels VRIJDAG 30 APRIL 1954 Van onze parlementaire redacteur TERECHT mocht de minister van Justitie, mr Donker, gistermiddag 111 r 7,wee^e Earner de gelukwensen van de waarnemende voorzit ter, prof. Gerbrandy, in ontvangst nemen met de aanvaarding door de Kamer van het wetsontwerp Administratie Rechtspraak Bedrijfsorga nisatie en het wetsontwerp Tuchrechtspraak Bedrijfsorganisatie. Beide ontwerpen verwierven zonder hoofdelijke stemming het fiat van de Kamer. Vat de administratieve rechtspraak betreft, kregen evenwel de kleine fracties van de K.N.P. en van de C.P.N. aantekening dat zij tegen de goedkeuring waren. Voor de communisten verklaarde de heer Haken deze houding. „Mijn fractie heeft zich indertijd verzet tegen de invoering van de P.B.O.", zeide hij, „omdat zij de P.B.O. in strijd acht met de belangen van de werknemers en de kleine ondernemers. Zij is daarom ook tegen het sluitstuk van de P.B.O.; als zodanig kunnen namelijk de beide wetsontwerpen beschouwd worden". T^-GEN het tweede wetsontwerp had de K.N.P. geen bezwaar. Wet tegen het eerste, omdat prof. Lemaire zich niet kon verenigen met de daarin opgenomen bepaling, dat de overheid •an een uitspraak van de bevoegde ad ministratieve rechter geen of slechts ge deeltelijk gevolg heeft te geven, als zij van oordeel is, dat de ten uitvoerleg ging van een uitspraak in strijd komt met het algemeen belang. Minister Donker had de mogelijkheid van afw .king door de overheid van een uitspraak verdedigd o.a. met het argu ment, dat er redelijkerwijs van de overheid gevergd mag worden, dat zij rekening houdt met nieuwe omstan digheden. Tevens had hij aangevoerd, dat het in de praktijk wel zo zal wor den, dat reeds het product of bedrijf schap tot het inzicht komt, dat nako ming van de uitspraak tot onbillijkheid leidt, doch prof. Lemaire, die in de desbetreffened bepalingen in tegen stelling tot de bewindsman een soort verkapt beroepsrecht zag uitslui tend voor het bedrijfslichaam, kon zich niet over zijn bezwaren heenzetten. Ook enige andere Kamerleden had- den de dag tevoren enkele bedenkingen tegen de wetsontwerpen geopperd. De nacht schafte echter raad; tot hun te vredenheid kwam minster Donker gis termiddag met een nota van wijziging, waarin zij hun verlangens verwerke lijkt zagen. suggesties, - die door de afgevaardigden waren gegeven en die als een nauw- (Van onze parlementaire redacteur) „De hondsdolheid is onze grenzen genaderd", zei de waarnemend voorzit ter van de Tweede Kamer, prof. Ger brandy. „Er moeten snel maatregelen getroffen worden", voegde hij eraan toe, tot vermaak van de afgevaardig den, die zich do het dreigende ge vaar allerminst uit het veld lieten slaan. Het loopt met die hondsdolheid trouwens nog al los; prof. Gerbrandy overdreef met een goedmoedige spot, om aan de Kamer duidelijk te maken, dat zij volgende week Vrijdag zal moeten samenkomen om het wetsontwerp te behandelen, waarin maatregelen zijn opgenomen, die dienen ter voorkoming van hondsdolheid (geen toelating van honden uit het buitenland als zij niet zijn ingeënt). De Haagse rechtbank heeft de ex- chef van een Delftse reisorgani satie, J. J„ veroordeeld tot vier maanden met aftrek. Geëist was acht maanden. Verdachte was ten laste gelegd deviezen van adspi- rant-reizigers te hebben verduis terd door deze te besteden voor het huren van boten en de aan koop van een schip. De Rotter damse rechtbank heeft de 47-jarige scheepstimmerman J. W. van der V. en de 38-jarige beddenmaker J. T. H. veroordeeld tot gevangenisstraffen van resp. twee en één jaar. Zij zou den hebben getracht met een snij brander de brandkast van een slage rij open te branden. De schipper van de plezierboot „De Kaag", H. B., is door de Haagse rechtbank veroor deeld tot drie weken hechtenis. Hem was ten laste gelegd, dat hij op zeer roekeloze wijze te Woubrugge onder een brug was doorgevaren, waardoor het zonnedek van de boot naar be neden kwam en verscheidene passa giers ernstig of zeer ernstig werden gewond. De Islamitiesche autori teiten in Egypte hebben ex-koningin Narriman toestemming verleend tot een huwelijk met dr Adham El Na- kib, de zoon van de onlangs wegens corruptie tot vijftien jaar gevange nisstraf veroordeelde oud-ziekenhuis directeur dr Ahmed El Nakib. Het hoofdkwartier van het Amerikaanse leger in Duitsland te Heidelberg heeft meegedeeld, dat zich op het ogenblik vijf bataljons atoomartille rie in West-Duitsland bevinden, in totaal dertig stukken geschut. Deze zijn daar blijvend gestationneerd. Een gebied van ruim duizend vier kante kilometer van de staat Perak in Malakka is vrij verklaard van „communistische terroristen". Door deze maatregel werden 184.000 men sen bevrijd van voedselrantsoenering «t een uitgaansverbod. keuriger formulering van de bepalin gen bedoeld waren. Doch hij verklaar de zich accoord met het verlangen van de heer N. v. d. Heuvel, om het in stellen van beroep bij het in te voeren college van beroep toe te staan o.a. als het publiekrechtelijke lichaam heeft besloten of gehandeld „in strijd met enig in het algemeen rechtsbewustzijn levend beginsel van behoorlijk bestuur." De minister had voorgesteld: „in strijd met enig algemeen beginsel van be hoorlijk bestuur". Door de wijzigingen was de bepaling wat mejuffrouw Zee- lenberg van de P.v.d.A. noemde „wa terdicht" gemaakt. De heer v. d. Heuvel boekte nog meer successen. De minister nam namelijk ook zijn denkbeeld over om de be zwaarschrift-procedure te verbeteren en aan een termijn te binden. Mejuffrouw Zeelenberg, die volgens mr Donker met haar opmerkingen scherp in de roos geschoten had, smaak te eveneens het genoegen, dat de be windsman op het laatste nippertje nog enkele van haar suggesties overigens vad administratieve betekenis in het wetsontwerp vastlegde. Met prof. Oud kwam mr Donker tot- de conclusie, dat de benoeming van bij zondere leden in het college van be roep zij hebben vier jaren zitting zich verdraagt met onze Grondwet. Hij paste daarvoor evenwel een andere re denering toe. Tenslotte deelde de bewindsman mee, dat er bij de ministerraad een wets ontwerp administratieve rechtspraak ligt. Er is echter nog geen beslissing over gevallen. Advertentie mg iviec» In de Staatscourant is afgekondigd de reeds door de minister van Eco nomische Zaken aangekondigde prij- zenbeschikking voor eierbriketten die van 1 Mei af zal gelden. De prijs regeling onderscheidt prijzen voor briketten van Nederlandse, Duitse en Belgische oorsprong. Voorts kent zij twee kwaliteiten eierbriketten, n.l. die welke vervaardigd zijn uit an- thracietfijn en magerfijn. De ver- bruikersprijzen verschillen in ver band met de vrachtkosten. Hiertoe is het land ingedeeld in vijf gebieden. De prijzen voor de grote steden zijn voor de beste kwaliteiten eier briketten (uit anthracietfijn) voor de maanden Mei en Juni: Nederland se eierbriketten f 5,60, Duitse f 5,75 en Belgische f 5,85. De overeenkom stige prijzen voor de eierbriketten uit magerfijn zijn: Nederlandse f 5,45, Duitse f 5,60 en Belgische f 5,75. (JITVOERIG heeft de Eerste Kamer gisteren gesproken over het departement van Buitenlandse Zaken. Talloze problemen zoals de EDG, de conferentie te Genève en Nieuw Guinea kwamen aan de orde, waarbij uiteraard ook het beleid van de respectieve ministers onder de loupe werd genomen. Over de houding van deze ministers tijdens een rede van de heer Geugjes (CPN) kon de heer Brandenburg (CPN) niet bijzonder enthousiast zijn. Volgens hem hadden zij met hun duimen zitten draaien terwijl ze bovendien geen letter hadden opgeschreven. Na een interruptie van de voorzitter diende de heer Bran denburg eenmotie van orde in. Kort daarop kwam een voorstel van de voorzitter om de motie niet in behandeling te nemen. Het werd met 262 (CPN) aangenomen. Verder werd zonder hoofdelijke stemming een wetsont werp aangenomen tot wijziging van de boetemaxima in het derde boek van het wetboek van strafrecht. De heer Geugjes betoogde, dat de Kamer nu een unieke kans had om de regering in verband met de conferentie te Genève duidelijk te maken wat zij van haar verwacht: vermindering van de internationale spanning, het bevorderen van de wereldvrede en strevên naar het verbod van het gebruik maken van atoombommen. Na de Amerikaanse politiek gecriti- seerd te hebben verweet hij de rege ring, dat sij eerst thans, onder druk heeft toegegeven, dat er een „geheime overeenkomst" (van militaire aard) bij het EDG-verdrag behoort. Komende op Nieuw-Guinea wees hij op de gevaren, die in dit verband voor Nederland lig gen in een Amerikaans pact in het Ver re Oosten. Hij drong tenslotte aan op toenadering tot het buitenland, waar het de EDG betreft. „EDG is knecht schap aan West-Duitsland", aldus spre ker. De heer Gerretsen (CH) kon meer waardering hebben voor het beleid van de ministers. Hij was van mening, dat de regering de geheime militaire over eenkomst gesloten heeft in strijd met de grondwet. De verdere verheimelij king van deze overeenkomst kon zijn goedkeuring niet wegdragen. In België kende men bij de behandeling van het EDG-verdrag dit accoord wel. „Waar om mag de volksvertegenwoordiging in België wel kennis nemen van de Ne derlandse miliaire bijdrage en de Ne derlandse niet?" zo vroeg spreker. De heer Beaufort (KVP) sprekende over het wereldbestel wees op de vrees voor vrijheid van de dictatoriale gou vernementen. Nederland kan en be hoort een internationaal-politieke rol te spelen. Deze politiek zal een combi natie moeten zijn van realisme en idea lisme. De heer Schermerhorn haalde in dit verband Huizinga's „Wij leven in een bezeten wereld en wij weten het" aan. Spreker wees de tegenwoordig nogal eens geformeerde stelling af, dat de waterstofbom een middel kan zijn om de vrede te bewaren. Het geestelij ke klimaat in het openbare leven der volkeren speelt in deze nl. een grote rol en de gebeurtenissen der laatste maan den in de V.S. hebben hem niet erg optimist; ch gemaakt, speciaal wat be treft het geval-Oppenheimer. WAT de conferentie in Genève be treft, meende de heer Schermer horn, dat Nederland alles uit deze con ferentie zal halen wat te bereiken is. Sprekende over Indonesië stelde spre ker slechts prijs op de best mogelijke zakelijke relaties, met nadruk op zake lijke. Alle sentimenten wil hij bewust afsnijden. De heer Ruys de Beeren- brouck (KVP) constateerde, dat er in Indonesië een stroming is, die het na tionale principe boven het algemeen welzijn stelt. Naast sterke anti-ver- schijnscien had hij ook geluiden ge hoord, die wijzen op toenadering. De rechtszekerheid in Indonesië bezag hij met grote bezorgdheid. Ten aanzien van de Ambonezen vond spreker het ge wenst, dat de regering haar generali serend standpunt laat varen. Tijdens de avondvergadering waar schuwde de heer Algra (AR) de komen de besprekingen met de grootste voor zichtigheid te voeren. Voorts durkte ook hij zijn pes simisme uit over de huidige inter nationale politiek. Nadat de heer Sas sen (KVP) zijn ontstemming had uit gesproken over de Duitse grensinciden ten en gewaarschuwd had, in het kader van onze welvaart, voor de steeds toe nemende concurrentie op vreemde markten, kwam de begroting van de PTT in behandeling. Dhr. Erna meende, dat de radiodistributie zich niet leent voor overheidsexploitatie. Ter gelegenheid van de verjaar dag van H.M. de Koningin wer den aan talrijke Nederlanders onderscheidingen uitgereikt. Hier speldt de burg. van Amsterdam de versierselen van officier in de Orde van Oranje Nassau, op de borst van de heer P. Goed koop Dzn, directeur van de N.D.S.M. (Van onze parlementaire redacteur) „De Nederlandse regering is geïnte resseerd in de gebeurtenissen in Indo china, zoals zij in het algemeen belang stelling heeft voor de militaire ontwik keling in het Verre Oosten", aldus ver klaarde men ons bij informatie naar de wetenschap, die de regering eventueel heeft van stappen die wel of niet door Amerika zullen worden gedaan om in Indo-China te interveniëren en of, als Amerika zal ingrijpen, dit in samenwer king met de andere westerse mogend heden zal geschieden. Er zijn de laatste dagen namelijk te genstrijdige berichten dienaangaande verschenen. Uit Genève werd gemeld, dat de Amerikaanse regering zou heb ben besloten zich niet daadwerkelijk met de oorlog in Indo-China in te laten, ongeacht hoe hachelijk de toestand voor de strijdkrachten van de Franse Unie zou worden. Daartegenover werd ook het bericht verspreid, dat de regering Eisenhower haar denkbeeld om als laatste redmid del om een ramp in Indo-China te voor komen, Amerikaanse striidkrachten te zenden, niet heeft opgegeven. De vraag rijst, of Amerika, als deze laatste mededeling op waarheid berust, zal trachten de andere westerse landen in deze zaak te betrekken. Wat Neder land betreft, luidde het antwoord op onze vraag: „Wij wachten af; wij zijn geïnteresseerdPositieve medede lingen kon men niet doen. Een onafhankelijke commissie gan onderzoek heeft de Britse regering aanbevolen, dat de BBC haar uitzen dingen in het Frans, Italiaans, Deens, Nederlands, Noors, Portugees en Zweeds staakt. pEN JAPANSE scheeps kapitein heeft ver klaard, dat de inheemse bewoners van een aantal kleine eilanden in het Zuiden van de Stille Oce aan op het ogenblik lij den aan een geheimzin nige dodelijke ziekte. Professor Nisjiwaki van de universiteit van Osa ka meent, dat deze ziek te veroorzaakt is door radio-actieve as tengevol ge van de Bikiniaanse ontploffingen. Wij hebben eens gedroomd van een zorgeloos bestaan op een sprookjesachtig eiland in de Stille Zuidzee, maar die dromen zijn helemaal over. Het adjectief „Stil le" is hier ai even lach wekkend geworden als bij het „Stille" Strand van Scheveningen. JN AFGHANISTAN Heeft een Franse archaeologi- sche expeditie onder der tig meter zand een oude stad gevonden van ruim tweeduizend jaar voor Christus. De stad ligt ruim duizend meter bo ven de zeespiegel op een bijna ontoegankelijk pla teau, dat aan drie zijden door hoge bergen is om geven, ten Zuiden van Kandahar, de op één na grootste stad in Afghani stan. Op de gebouwen van de stad, die van wit bepleisterde rode bak steen zijn opgetrokken, is de verf nog zichtbaar. Aardewerk met tekenin gen van berggeiten en vijgebladen erop en bron zen beelden wijzen op een vijfduizend jaar oude beschaving zonder H- bommen. [)E AMERIKAANSE ser geant Ralph Aldrich ls met vier metgezellen een onderzoek begonnen naar een begraven schat in een veertiende eeuws Héidel- bergs kasteel. Aldrich had een oude kaart gevonden, welke verborgen was in een oud pistool, dat hij voor vijftig dollar had ge kocht en waarop een blauwdruk van het kas teel voorkwam. Naast een kruis op het perkament had de auteur in het Frans vermeld: „Het geld ligt op een afstand van. onleesbaar)van dit kasteelpunt tot de boom". Het klinkt heerlijk ro mantisch. Deskundigen zijn van mening, dat de kaart echt is, ook al is de bewuste boom er niet meer. Na twee dagen zoeken is echter nog niets gevonden, hoewel de zoekploeg van mijn-de tectors gebruik maakt. £VEN BUITEN de Fran se hoofdstad staat een fabriek, waar men bezig is een machine te bou wen om de post te sorte ren. Met dit wonderappa- raat kunnen per uur 65000 brieven met zeshonderd verschillende bestemmin gen gesorteerd worden. De Fransen vinden het maar comme ci comme ga. Zij moeten nu veel meer gaan schrijven. te WELLINGTON in Nw-Zeeland is John Hall, zelf gevangenbe waarder, veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf, omdat hij zijn klanten te vriendelijk be handelde. Binnen de tijd. van één maand gaf hij drie gevangenen vijf nachten vrij en hij leen de zijn fiets zelfs aan een van hen, opdat deze zijn meisje kon bezoe ken. De gevangenen wa ren steeds trouw terugx gekeerd. De zes maanden zullen John Hall waar schijnlijk maar sterken in zijn opvattingen. J^A EGYPTE zijn nu ook in Brazilië strenge voorschriften uitgevaar digd om het weerzinwek kende zoenen in het openbaar aan banden te leggen. De „officiële", vage kus op de hand of de wang is toegestaan, maar de „Amerikaanse" zoenen, zoals men dat in Brazilië noemt, zijn ver boden. Het valt ons wel tegen van die Zuid-Ame rikanen. Het is echter reeds gebleken, dat de Braziliaanse politie-agen- ten, ook jongens van vlees en bloed, bij het constateren van overtre dingen op dit terrein gre tig toezien, doch tegelij kertijd een oogje toeknij pen, hetgeen beslist niet eenvoudig is. Een ter dood veroordeelde, door des kundigen als een genie bestempelde misdadiger, de Amerikaan Caryl Chess man, heeft kort geleden zijn autobiografie in druk zien verschijnen. Het boek is getiteld „Call 2445, Death Row" en draagt als ondertitel „Het door hem zelf geschreven levensverhaal van een ter dood veroordeelde". De schrijver is in zijn cel aan nog twee boeken bezig, maar het zal hem waarschijnlijk niet ge lukken deze af te maken, tenzij de voltrekking van zijn vonnis, welke op 11 Mei bepaald is de dood in de gaskamer wordt uitgesteld. Chessman, die zich. o.m. aan moord en kinderroof heeft schuldig gemaakt, heeft bij de gouverneur van Californië een verzoek om gratie ingediend. Psychiaters noemen Chessman de begaafdste man, die ooit in de enorme gevangenis van San Quentin in Cali- fornië zat opgesloten. Professor Koenig, een New Yorkse socioloog, schreef op de flap van het boek: „Dit is het bijzonder verontrustende verhaal over de verwording van een scheppend genie tot een vernietigend genie". (Van een onzer redacteuren) DEZE ZEEUWSE boerenzoon, aldus minister Mansholt, bij de huldi ging van dr ir F. P. Mesu ter gelegenheid van diens afscheid als directeur van de Cultuurtechnische dienst, heeft twee kenmerkende eigenschappen: een grote durf en een bijzondere inspiratie. Hij heeft in ons land het tempo van de tijd op cultuur-technisch gebied bepaald en de regering is hem grote dank verschuldigd voor wat hij voor ons volk heeft gedaan. Hij heeft aan de cultuur-technische dienst een grote ontplooiing gegeven, niet slechts in de breedte, maar ook in de diepte en de grote betekenis daarvan toelichtende, was het de minister een bij zondere eer te kunnen mededelen, dat het de Koningin had behaagd de heer Mesu te benoemen tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau. De mededeling van deze hoge onderscheiding werd door de honderden aanwezigen bij het afscheid, dat gisteren in de Utrechtse schouwburgzaal plaats vond, met een ovationeel applaus begroet. In zijn toespraak heeft minister Mans- holt het belangrijke werk van dr ir Mesu nog eens nader onder de loupe genomen en daarbij gereleveerd, hoe hij in den beginne in Drente op cultuur- technischnisch terrein heeft gepionierd, waardoor hij later de bijnaam van „de Drentse wonderdokter" kreeg. Nader hand heeft hij een groot aandeel gehad in de bestrijding van de werkloosheid, terwijl hij later een belangrijke rol speelde bij de drooglegging van de Wieringermeer en bij de mechanisatie in de landbouw. Op het gebied van de her- en ruiverkaveling heeft ir Mesu zich een man van brede visie getoond. Ook komt hem de verdienste toe, dat hij het vraagstuk van de zoetwatervoor ziening in het Westen des lands met kracht ter hand heeft genomen. De heer Mansholt voegde hier een persoonlijk woord van waardering aan toe voor het prettige contact, dat hij gedurende een negenjarige periode met de schei dende functionaris heeft gehad. Aan dit afscheid, waarop door tal van vertegenwoordigers van diverse depar tementen, provinciale besturen, Water staatsvertegenwoordigers alsmede die van andere instanties acte de présence werd gegeven, werd door een drietal belangrijke voordrachten een passende omlijsting verleend. Ir Alph. Roebroek, voorzitter van dc Centrale Cultuurtechnische Commissie, sprak over de ontwikkeling der cul tuurtechniek in Nederland, waardoor zoals hij betoogde, de productie was verhoogd en de productiekosten waren verminderd. Op dit cultuurtechnische werk had de heer Mesu volkomen zijn stempel gedrukt, hij was in woord en daad een voorbeeld geweest voor wie met hem samenwerkten en het was hem in vele opzichten gelukt om Neder land beter en mooier te maken. De tweede inleider was de heer H. D. Louwes, voorzitter der Stichting van de Landbouw, .die in een bloemrijk be toog zijn visie gaf op het cultuurtech nisch werk in zijn uitvoering met mens, bedrijf en volk. Hij achtte dit werk een eerste vereiste voor de instandhouding van de boerenstand en van ons volk als geheel. Onze bevolkingsdichtheid laat nu eenmaal niet toe, de bestaande bron nen niet volledig te benutten. In het bijzonder beklemtoonde hij, hoe zeer wij terzake van mechanisatie enz. be voorrecht zijn boven de onontwikkelde gebieden. Hij bracht namens de georga- i niseerde Nederlandse landbouw en ook als voorzitter ruilverkaveling Ned. Hei demaatschappij ir Mesu hulde voor diens werk. „Cultuurtechniek en wetgeving" was tenslotte het onderwerp, dat prof dr J. Samkaldein, hoogleraar aan de Land bouwhogeschool te Wageningen op pun tige wijze onder de aandacht gebracht. HET W4S GEEN KUNST In een bijzonder geestige speech heeft dr ir Mesu aan het einde van de offi ciële bijeenkomst dank gebracht voor de grootse hulde, die hem was gewor den. Men had zijn verdiensten ten zeerste geprezen, maar zeide hij als het wild zo overvloedig is, is het geen kunst om met een rijke buit naar huis te komen. Al was het natuurlijk wel belangrijk, dat er jaren lang acht- a tienduizend H.A. woeste grond werd ontgonnen. Aan de ruilverkaveling voorspelde hij nog een grote toekomst. Enkele smeuïge herinneringen aan wat hij in zijn loopbaan alzo had mee gemaakt ontnamen aan dit afscheid elk weemoedig cachet en er was nog een prettige verrassing in petto in de vorm van een bedrag, dat namens al lerlei personen en instanties de heer en mevrouw Mesu kon worden aangebo den om dit te bestemmen als reisfonds. Op de hierna gehouden receptie werden zeer vele handen gedrukt. Van morgen af zullen op alle post kantoren en bij de honderden plaatse lijke comité's de Zomerzegels weer ver krijgbaar zijn. Zij zullen tot en met 30 Juni worden verkocht en geldig blijven tot 31 December 1955. De opbrengst van de toeslag op deze zegels wordt, zoals men weet, verdeeld onder een groot aantal instellingen, die zich met volksgezondheid, maatschap pelijk werk en culturele zorg bezig houden. Een kwart van de opbrengst wordt gereserveerd voor werk van plaatselijk en regionaal belang. Elke provincie krijgt een bedrag toegewe zen, dat in verhouding staat tot de op pervlakte van de provincie en de daar in bereikte zomerzegelomzet. De rest wordt uitgekeerd aan verenigingen en instellingen, wier arbeid zich over het gehele land uitstrekt. Voor het ontwerpen van de nieuwe prentbriefkaarten zal een prijsvraag worden uitgeschreven.

Alkmaarsche Courant | 1954 | | pagina 5