Mededelingen van de administratie Bibliotheek (in de school) Kerkdiensten. Gereformeerde kerk Schagen Katholieke kerk 't Zand. Dorpsnieuws* Zonnebrand. Bioscoop-nieuws. Maar tien voet Grooter, dan het Choor van D'oude kerk, Uyt d'Overblyfsels van den Selven [op doen Bouwen, 1610 De Zand dyk is hier na om 't Water te wêerhouwen, Uyt Staten Last, ten deele, ook op myn grond geleght, 1581 't Is Hondert Sestigh Jaar, dat ik wierd Opgereght, Schoon kleynder, blijff ik dogh, het OOGH van Callens Landen, Sie verder dan gy denkt, myn Duynen, Velden, Stranden. 1230 Begaaft met 't Hoogste Reght, door Floris, Hollands Graaf Afkomstig uyt 't Geslaght, Soo Eedel, Oud als Braaff, Der BREDERODENS, die voorheen Vry Heeren Waren, Ik Groey van nieuws weer op Her- booren uyt de Baaren, En heff het Oogh om Hoogh, alleen tot Godes Eer, Gevestight in 't Gelooff, en Christi waare Leer, Gemoedight om myn Lot, en Stants V erwisselingen, Te dragen na den Raad, des Scheppers aller Dingen, Gaat nu en leert uyt my, dat niets hier Seeker Staat Maar wat het OOGH besiet, als tyde- lijk vergaat, Dies werkt uw Zaligheyt, met vreesen, en met Beeven, Voor Gods Alsiendend Oogh, Zoo Zult Gy eeuwigh Leeven o Gegeven by Mr. Iacob Coren Van der Mieden en Syn Huys-vrouw, Susanna Dou- bleth, Heer en Vrouwe tot Callants Ooge. Anno 1741. Het eerste nummer heeft een goede ontvangst gehad. Er zijn al heel wat abonnementen binnen gekomen. Wij raden U aanNeem nu direct een abonnement, wij kunnen niet zoals met de radioboden een wachtlijst aanleggen. Om het U gemakkelijk te maken sluiten we een kaart in, waarop U slechts uw naam en adres behoeft te vermelden. Voor de laatste maal wordt dit nummer gratis verspreid. Dus ABONNEERT U COPIE. Voor copie houden wij ons aanbevolen. Zijn er geen badgasten die aardige herin neringen hebben uit hun pensiontijd te Callantsoog voor de oorlog. TOEGANGSKAARTEN KOOIBOS. Om te mogen wandelen in het Kooibos moet U in het bezit zijn van een toegangs kaart. Tegen een zeer billijke prijs zijn deze verkrijgbaar bij M. J. SCHMIDT, (kapper) en P. DE VRIES, (bij 't bos) VERLOTING. Door de V. V. V. wordt dit jaar, net als in vroegere'jaren een verloting georganiseerd. In het volgend nummer hopen wij van de voorzitter dezer commissie daarover een artikeltje to mogen opnemen. 4 GEOPEND Dinsdag en Vrijdag, 's midd. van 34 uur Het leesgeld bedraagt 10 cent pe$ week per deel. Te storten waarborg fl 1, NED. HERV. GEMEENTE. ZONDAG 6 Juli, 's avonds 7 uur Ds. Salm. ZONDAG 13 Juli 's morgens 10,15 uur, Mej. J. H. Bethe uit Beverwijk. De Kerkeraad besloot, in verband met het badseizoen in de maanden Juli en Aug. elke Zondag een dienst te houden. Er is echter één moeilijkheidgebrek aan een organist. Zij vraagt nu „Is er onder de badgasten niet iemand die een orgel kan bespelen Zij die helpen kunnen geven dat even op aan de heer A. M. J. Mol (h. d. s.) ELKE ZONDAG 10 en 19 uur. Autobus (of vrachtwagen) vertrekt om 9 uur uit 't Zand en rijdt langs Groote Keeten, Callantsoog en Schagerbrug. ZONDAG H. H. Missen te 7 uur, half 9 en half 11. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 u. ZATERDAG biechtgelegenheid van 45 en 6—8 uur. 't AANSTAANDE SCHOOLREISJE. Op de j.1. 27 Juni gehouden ouderavond werd besloten 't jaarlijkse schoolreisje als volgt te regelen 1. De kinderen uit de 1ste, 2de, 3de en 4de klas maken het traditionele reisje naar Schoorl, Bergen en Alkmaar. 2. De leerlingen der hoogste klassen gaan dit jaar een heel andere kant uit. Voor hen staat een tocht naar Friesland op 't programma. Een tochtje op de Friese meren, de bossen in de omgeving van Heerenveen (Oranjewoud) en de prachtige speeltuin van hotel Tjaarda. Ingezeten, U ziet een prachtig plan 1 Er is echter geld voor nodig. We zullen hier niet veel over zeggen, voor de kinderen heeft men in Callantsoog heel wat over, dus zal het wel voor elkaar komen. 't Is de bedoeling een hoekje in de „Badbode" voor nieuwtjes uit het dorp te reserveren. Weet U iets De redactie houdt zich aanbevolen. Een dezer dagen had een onzer bad gasten de onvoorzichtigheid zijn huid te lang aan de zon bloot te stellen. 'n Hevige koorts was het gevolg en een dokter moest geroepen worden. Deze arts schrijft ons Van de gelegenheid, die de redactie van dit blad mij biedt, maak ik gaarne gebruik om alle nieuwe badgasten te waarschuwen tegen te sterke zonverbranding. Vooral voor hen die in het dagelijkse leven niet in staat zijn geregeld te zonnebaden is oppassen de boodschap, want ons lieve zonnetje kan wel eens gevaarlijk worden op het strand 1 Indien U voor het eerst in het seizoen naar het strand gaat neem dan de volgende raad gevingen ter harte 1. De eerste dag het ontblote lichaam niet langer dan 15 minuten blootstellen aan de zonnestralen. 2. Iedere volgende dag 15 minuten langer." 3. Nooit het zeewater op uw lichaam laten opdrogen, want het zout werkt irriterend op de huid. 4. Smeer de huid goed in met olie, vaseline of vet, ook telkens opnieuw na het zwemmen. Nivea crème e.a. cosmetische middelen bevatten nog steeds te weinig vetbeschutten dus de huid te weinig. 5. Zorg voor een goede zonnebril, anders kunt U wel eens „strandblind" worden. Veel genoegen in Uw vacantie, wees verstandig Schagen. A. J. KONING, Arts. Dezer dagen vroeg de Secretaris mij of ik ook eens iets wilde schrijven in onze „Badbode" en ik heb toen gezegd, dat ik mijn hersens eens zou laten werken. Dat valt niet mee, want je kunt in de tijd van een paar dagen geen „speciale verslaggever" worden. Toch heb ik wat bedacht; we zouden wel een rubriek „Bad- bode-varia" kunnen oprichten en ik wil er wel mee beginnen. Ik hoop, dat ik opvolgers krijg, want anders vrees ik, dat de rubriek spoedig op zijn oor ligt en dat is de be doeling niet. Zullen we dit afspreken Daar gaat ie dan. BADBODE-VARIA. De meester vraagt op school wat vacant beteekent. Niemand van de kinderen weet een goed antwoord te geven. Na eenig aar zelen steekt Jantje Goochem zijn hand op en zegt„Meester m'n ome maakte ze eige van kant, toen z'n geld op was". A. B. en C. gaan samen naar de markt en ze hebben 10, 30 en 50 eieren. Zij verkopen de eieren even duur en ontvangen toch even veel geld. Wie weet hoeveel zij ontvangen en wat de prijs van de eieren is (Oplossing volgende week) Een waarzegster deed aan drie personen voorspellingen, die uitkwamen. Tegen-de eerste zei ze „U zult een blonde vrouw ontmoeten" tegen de tweeder „U zult een verre reis maken" en tegen nummer drie„Een donker persoon op Uw pad" Welke beroepen oefenen deze mensen uit (Oplossing volgende week) Wie voor 't volgend nummer wat weet, wordt vriendelijk verzocht copie te zenden aan de Redactie. V. Theater Royal te Schagen brengt U Vrijdag-, Zaterdag-, Zondag-, Dindag- en Woendagavond 8 uur en Zondagmiddag 3 uur de film „Altijd in mijn hart". Marjorie Scott is door Philip Ames ten huwelijk gevraagd. Hij is zeer welgesteld en zal veel kunnen doen voor de opvoeding

Badbode voor Callantsoog | 1947 | | pagina 2