Dorpsmieuws* Attentie. Terrein gezuiverd. A.s. Zondag het eerste Strandfeest, Toneel. De Motor wedstrijden. Kerkdiensten. Katholieke kerk 't Zand. Bibliotheek (in de school) Gereformeerde kerk Schagen Wanneer men zoals wij zelf na een af wezigheid van enige jaren door iedereen als zeer gewenste gast, ja als het ware als oud vriend, wordt begroet dan wekt dat gevoelens in ieder mensch waardoor hij steeds weer naar deze plaats wordt terug getrokken. Deze aanvulling op het stukje van Zonne brand is dan ook uitsluitend bestemd voor eventueele nieuwe badgasten, de oude weten het wel. W. We ontvingen deze week zelfs een tweede artikeltje. Hier volgt het Door vele badgasten is reeds de lof op Callantsoog op allerlei wijze bezongen. Daar om wens ik daarop een kleine uitzondering te maken. Niet omdat Callantsoog mij on aangename herinneringen heeft geboden, in tegendeel, steeds weer voel ik mij tot het kleine dorpje aan de Noordzee aangetrokken. Toch meen ik, dat verbeteringen kunnen en moeten worden aangebracht, waarvoor dit epistel mede moet dienen. Zondagmorgen bevond ik mij op 't strand en bemerkte daar een troepje kleine padvinders z. g. welpen, die zich bij de pieren in zee be gaven. Wij kennen het gevaar en hebben ons direct met de hopman in verbinding gesteld. De man wist dat niet, had het bord niet gezien Daarom zou m'n vraag deze keer kunnen zijn„Is het mogelijk 3 borden te plaatsen, één aan 't begin van de duinweg, één boven op, waar het reeds staat en één beneden op het strand De aandacht wordt dan beter gevestigd. Nog verder wil ik gaan met m'n „opbouwende" kritiek. V. V. V. maakt reclame voor het kleine bosje en het Kooibos, werkelijk prachtig en op z'n plaats, maar„De toegangsweg er heen is zeer stoffig en vol kuilen". Zelf ondergebracht in „De Nollen" loop ik het dagelijks en steeds weer ergert zich een ieder eraan. „Kan dit ook eens veranderen?" 't Komt Callantsoog ten goede En tot slot De binnenweg waar vroeger Zomerhuisjes stonden, is onbegaanbaar vanwege prikkel draad en afval. Vorig jaar lag het er al en nu ligt het er nog. Dit mag geen reclame genoemd worden en wij zagen het graag spoedig verdwijnen. Hopelijk wordt hieraan de nodige aandacht besteed, opdat bij ons verblijf in 1948 gezegd kan worden De zaak is keurig in orde en we kunnen U Callantsoog aanbevelen Badgast uit Landsmeer, L. Naschrift van de redactie: We zijn de schrijver erkentelijk voor zijn opbouwende kritiekinderdaad er is nog heel wat op te knappen. Maar weet de Heer L. wel wat er dit voorjaar reeds opgeruimd is De Noordzijde van het dorp is door de gemeente van prikkeldraad en andere erf stukken uit de oorlogsjaren gezuiverd. Aan de Zuidzijde wacht alles op de instantie, die belast is met het slopen van de daar nog vele aanwezige bunkers. De toegangsweg naar het V. V. V.-bosje is stoffig, dat geven we graag toe, maar hoe zijn de landelijke weggetjes in andere streken Wij waren één dezer dagen in drukke toeristen-centra'swe zijn nog nooit zo stoffig thuis gekomen. De vuilnisbelt langs de weg is ook ons een doorn in het oog. Hier komt echter verbetering. Nadat door het Gemeentebestuur eerst een goede vuilnis ophaaldienst in het leven is geroepen, be staat ook het voornemen de rommelkuil tegenover het voetbalveld te liquideren. Nu nog de waarschuwingsborden bij de opgang staat al direct de waarschuwing, dat het bij de pieren gevaarlijk is. De op drukke dagen altijd aanwezige wachtsman houdt de pieren steeds in de gaten en stuurt ettelijke mensen naar het midden. Misschien, dat de V. V. V. nog voor een bord bij de hoofdjes wil zorgen, maar terecht is op de vergade ringen van de V. V. V. waar dit punt in bespreking kwam, gezegd: „Hoe meer borden, hoe minder aandacht er voor." POSTERIJEN CALLANTSOOG. Het station is geopend op Posterijen Telegraaf Telefoon werkdagen: 8,30—11,00 8,30—11,00 8,30—11,00 14,00-15,30 14,00-16,00 14,00-16,00 18,30-19,30 18.00—19.30 18,00-19,30 Zaterdag's 9,00—13,00 ZON- en FEESTDAGEN GESLOTEN. Buslichting le postauto 7.15 2e 17,15 CALLANTSOOG IS GUL Naar we vernemen is er op de lijsten voor de oudjes geweldig getekend. Er kan dan ook een mooi reisje georganiseerd worden. Hoogstwaarschijnlijk wordt 12 Augustus de grote dag. o—o— Afgelopen Zondag is, wat het strandbezoek betreft, een reccrdcLv geweest. Naar onze schatting waren er minstens 2500 bezoekers. We maken een pracht seizoen. o—o DE BRAMEN ZIJN ER WEER. Door het warme zomerweer zijn de bramen dit jaar vroeg rijp. We zagen al weer heel wat blauwe lippen en handen. Wij willen onze leden-verhuurders er even op attent maken, dat wij na afloop van het seizoen van een ieder een lijst ver wachten, van het aantal gasten die bij hen hebben gehuurd. Dit is voor de statistiek. De Secretaris. De „Nollen" zijn dezer dagen door enkele leden en niet-leden van alle rommel ge zuiverd. Wij brengen onze dank uit aan hen die hieraan hebben mede geholpen. Helaas waren het slechts maar weer een paar mensen die hulp verleenden, waardoor er drie avonden nodig waren om met het werk klaar te komen. De schooljeugd heeft het gehele terrein nog eens grondig afgezocht en ook daarvoor onze dank. Als de weersomstandigheden het toelaten (en wie denkt daar in deze prachtige zomer nog aan) wordt Zondag 3 Augustus de eerste strandwedstrijd gehouden. Op het programma staat het maken van strandhopen. 's Morgens om 11 uur heeft de inschrijving plaats (bij de strandtent). Er zullen 2 groeperf zijn, n.1. één groep voor kinderen en één voor volwassenen. Om 12 uur worden door loting de ter- reintjes aangewezen. Het inleggeld is voor kinderen 25 cent, voor de groten 50 cent. Voor elke zandhoop moeten er twee samenwerken. Onze oudgasten zullen we niet behoeven op te wekken om mee te doen, die weten het nog van vroeger. Tot onze nieuwelingen zeggen we „Als LI daar niet aan meedoet, bent U niet in Callantsoog geweest". Zoals wij reeds in ons vorig nummer ver melden, zal de toneelgroep op Dinsdag 5 Augustus (zie adv. elders in dit nr.) een toneel-uitvoering geven. Wij hebben reeds eerder hier breedvoerig over geschreven, doch willen nogmaals allen opwekken, deze uitvoering te bezoeken. Zaterdag j. 1. waren we getuige van een filmavond, welke goed geslaagd is, maar het was een beetje warm. Wij hopen dat het op 5 Augustus ook lekker weer is, maar we zullen zorgen dat het in de zaal niet zo warm zal zijn. Dit is met een filmavond wel een beetje moeilijk, want dan kan er niet voldoende worden geventileerd, omdat de ramen zijn afgesloten. Dit is voor de toneeluitvoering niet nodig, zodat wij de ramen kunnen openzetten. Dus spreken we af tot Dinsdagavond. Tot onze spijt moeten wij melden, dat door omstandigheden de Motorwedstrijden (oefenwedstrijden) van a.s. Zaterdag 2 Aug. niet doorgaan. NED. HERV. GEMEENTE. ZONDAG 3 Aug. 's avonds 7 uur, Ds. Salm. ZONDAG 10 Aug. Ds. Bodaan Vlootpred. (tijd zie no. 7) ZONDAG H. H. Missen te 7 uur, half 9 en half 11 In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 u. ZATERDAG biechtgelegenheid van 45 en 68 uur. GEOPEND in Augustus Dinsdag- en Vrijdagmidd. van 66,30 uur Het leesgeld bedraagt 10 cent per week per deel. Te storten waarborg fl 1, ELKE ZONDAG >0 en 19 uur. Autobus (of vrachtwagen) vertrekt om 9 uur uit 't Zand en rijdt langs Groote Keeten, Callantsoog en Schagerbrug.

Badbode voor Callantsoog | 1947 | | pagina 2