Dorpsnieuws* De Motorwedstrijden. Het grote Kinderstrandfeest. De zandhojDenwedstrijd. Een mooie avond. Kerkdiensten. Katholieke kerk 't Zand. Gereformeerde kerk Schagen Van de Administratie frappant. Typen als Piet en Wullempie zoals hun moeder ze noemde als ze met een mand vol snuisterijen tegen Kerstmis voor je deur hurkte die vind je niet meer. Hun profiel tegen de lucht was op kilometers afstand te herkennen. Piet met z'n pijp met de kop naar beneden en in gedachten starend over de wijde horizon. Zijn voetspoor op het strand was dagen lang te zien want hij had een extra wijduitstaande grote teen. En wie herinnert zich niet de oude Ten Boekei met de kieps met boodschappen op z'n rug en met zijn patriarchale gestalte kalmpjes langs het strand wandelend heel naar Petten en terug- Voor de kinderen opvallendzo'n grote man in zo,n klein winkeltje. Typisch was ook de vriendelijke Mijnheer van de Grote Villa. Wat stevende hij tenslotte moeilijk de tweede kluft op. Zo had men de grootste tegenstellingen bij elkaar, want men vertelde ons, dat hij financieel heel Callantsoog wel in zijn zak kon steken. Wat hij zelf ook heel goed wist, zodat hij soms lang niet mak was. De Grote Villa wat is het jammer dat die weg is, hij beheerste het dorpsbeeld volkomen. Het was een unicum, al noemde men het wel een koe met schapenribben Door dat nieuwe kleine grut aan zijn voet kwam hij des te majestueuzer uit. Het kerkje spreekt nog van vergane glorie het is bij de Callantsoogers weinig in tel, tenminste 's Zondags. Er is veel verdwenen. Het huis van Hein Noot was waard om door „Hendrick de Keyzer" te worden vereeuwigd. Hoe wreed is het neergesmakt. Wie herinnert zich niet de plotselinge dood van die pittige oude Grootmoeder. We hebben bij haar graf gestaan en het zal ons bijblijven als smartelijke herinnering aan een schrikkelijke tijd. En weet U nog van dat Jodenjongetje dat niet eens mocht kijken naar de ruïnes. Wat maakte zijn vader interessante gym nastische toeren op het strand. Het is alles voorbij. Ook die duizendkunstenaar 's zomers op de wei met z'n wonderfiets of z'n tocht op 't slappe koord terwijl zijn ega onverstoor baar toekeek als een zo uit Granada ge ïmporteerde Spaanse Grandezza. Er is heel veel veranderd in Callantsoog, maar het wezen is toch gebleven. Daarover een volgende keer, v. A. Het voorproefje van de op a.s. 23 Aug. te houden grote wedstrijden is goed geweest. Als het weer ons op die dag niet in de steek laat, belooft dat een pracht sport middag te worden. De uitslagen waren 125 c.c. 1 A. Moeyes. Alkmaar' 2 D. Thoma, Hoorn. 3 P. de Graaf, Julianadorp. 250 c.c. 1 N, Roemer, Akersloot. 2 L. Bood, Wieringen. 350 c.c. 1 K. Rus, Heerhugowaard 2 A. Ruiter, Alkmaar. 3 J. Beemsterboer, Hoorn. 4 H. Middelbeek, Vlaardingen. 500 c.c, 1 A. Blauboer, Julianadorp. Onze gasten, die hier voor de oorlog kwamen, en de ingezetenen van ons dorp zullen zich de wedstrijd in het maken van zandfiguren nog wel herinneren. Het op trekken van de deelnemers met tamboer vooropde ijver, waarmee gewerkt werd om allerlei kunstzinnige figuren uit fe'beelden de tractatie's de prijsuitreiking met muziek allemaal dingen, die nog af en toe besproken worden. Voor het eerst na vele jaren zal dit feest nu weer, georganiseerd worden. Er waren voor de commissie heel wat, moeilijkheden, maar dank zij de medewerking van velen, ook uit de badgasten, zijn deze overwonnen. Zondagmorgen (10 Aug.) om 10 uur komen de deelnemers voor het Raadhuis bij elkaar en gaat het in optocht naar het strand. Ieder krijgt daar zijn plaatsje aan gewezen en de vreedzame strijd neemt een aanvang. 's Middags om half drie komt de jury (een deskundige) rond. De prijsuitreiking vindt plaats voor het Raadhuisen 't mooiste is, dat elk kind met een prijsje naar huis gaat. Wij hopen, dat het weer ons niet in de steek zal laten. Met goed weer wordt dit feest weer net als vroeger het hoogtepunt van hét seizoen. De eerste wedstrijd georganiseerd door V.V.V. is uitstekend geslaagd. Met veel animo is er door groot en klein gewerkt, en toen de vloed op kwam stonden daar een dertigtal bergen, voor het oog hecht en sterk, maar door de zee in korte tijd verzwolgen. Hier volgen de prijswinnaar Groep I (6-12 j.) Ie pr. Klaas Wittebol en Basrry de Wilde 2e pr. Tin Mol en Jan Mooy 3e pr, Jopie Kruit en Tini Toornstra 4e pr. D. en W. Hagenaar. 5e pr.Tonny Stam en Nelly Seijmoer 6e pr.Kid en Flos Bos 7e pr.Kees Vriesman en Tjaad Koelemeij 8e pr. B. Inglesh Arkel en J. Pannevis 9e pr.B. Inglesh Arkel en J, Pannevis 10e pr.Gré Grambowsky en Ineke Weissenbruch 11e pr.Willy Koelers en Henk Koelers 12e pr.Tini en Cobi de Wilde 13e pr.Piet Kruit en Klaas Beun Groep II (12-16 j.) Ie pr.Trien Thomasz en Atie Eriks 2e pr.Nelly Swart en Elbertus Croon 3e pr.W. en J. van Keizerswaard 4e pr.Nel de Haan en Geertje Mooy 5e pr.Jannie Kuiper en K. Sietsjema 6e pr.Nelly en Thea Hoek 7e pr.D. van Vliet en H. v. d. Berg 8e pr. Gebrs. De Loos 9e pr.Joop WisHaeyer en Gré de Wit 10e pr.Georg Kass en Truus Correljé Groep III (16 j. en ouder) le pr.J. G. Tholen en P. Tholen 2e pr.C. Hoek en J. Wittebol 3e pr.Tholen en Kummer De toneelavond van de V. V. V. op Dinsdag 5 Augustus is een succes gewordeh. Het bekende stuk van Jan Fabricius „Onder één dak'' werd door de toneelgroep zo voor het voetlicht gebracht, dat we kort en krachtig kunnen zeggen ,,'t Was af 1" Er werd vlot gespeeld, alle spelers door leefden het stuk. Vooral de hoofdrollen waren in goede handen. Ons compliment aan mevr. Mooy—Doorn, J. de Wilde en R. Koelemeij. Kees van Twuyver zorgde op uitstekende wijze voor de komische noot. De badgasten en er waren er heel wat gaven op het slot door een ware ovatie te kennen, dat zij dergelijke avonden op prijs stellen, Er heerste een gezellige stemming, waar toe de gez. Eriks en Pim Tholen door hun muzikale medewerking veel bijdroegen. De bekende tekenaar van „De Nieuwe Schager" de heer Dekker maakte enige mooie koppen van de spelers. We hopen deze in een volgend nummer te kunnen op nemen. Rest ons nog te vermelden, dat onze voorzitter glom, toen de Amerikaanse ver koping van een fruitmand de kas van de V. V. V. zeer ten goede kwam. NED. HERV. GEMEENTE. ZONDAG 10 T^pg. 's avonds 7 uur Ds. Steenbakker, uit Den Helder ZONDAG 17 Aug. 's avonds 7 uur, Ds. Salm ZONDAG H. H. Missen te 7 uur, half 9 en half 11. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 u. ZATERDAG biechtgelegenheid van 4—5 en 68 uur. ELKE ZONDAG 10 en 19 uur. Autobus (of vrachtwagen) vertrekt om 9 uur uit 't Zand en rijdt langs Groote Keeten, Callantsoog en Schagerbrug. POSTERIJEN CALLANTSOOG. Het station is geopend op Posterijen Telegraaf Telefoon werkdagen: 8,30-10,30 8,30-11,00 8,30—11,00 H,30-15,30 14,00-16,00 14,00-16,00 18,30-19,30 18.00-19.30 18,00-19,30 Zaterdag's 9,00—13,00 ZON- en FEESTDAGEN GESLOTEN. Buslichtingle postauto 7.15 2e 17,15 De abonné's, die hun abonnements geld nog niet gestort hebben, worden verzocht dit vóór 15 Aug. a.s. te doen. Na die datum zullen de kwitantie's per post geïnd worden. De incasso-kosten zijn dan voor de abonné's. De betaling .kan geschieden per post wissel of contant aan het adres van de administrateur. (Callantsoog A 80)

Badbode voor Callantsoog | 1947 | | pagina 2