Badgasten aan het woord. AFSCHEID, Dit zal dan weer het laatste nummer van onze Badbode" zijn in dit seizoen. Nog een paar dagen en de laatste gasten nemen weer afscheid van Callantsoog en van het strand. De zomer loopt weer ten einde. De balans kan voor dit seizoen weer worden opgemaakt. Over het weer kunnen wij tevreden zijn. Het is niet altijd warm en zonneschijn geweest, maar heus het kan veel slechter. Het bezoek was goed te noemen. Er was aardig verhuurd en de pensions hadden niet te klagen. Wij hebben veel gasten gesproken, evenals vorige jaren en hebben niet anders als goeds gehoord. Velen hebben alweer besproken voor het volgende jaar. Zo moet het gaan. Aanvragen zijn nu reeds al weer binnen gekomen van gasten die dit jaar nog elders vertoefden, doch die, toen zij deze zomer Callantsoog aandeden, terstond besloten volgend jaar hier hun vacantie te komen doorbrengen. Steeds weer trof het die mensen, dat het hier zo lekker rustig is, zo intiem, zo gezellig. Een mooi strand, waar op de drukste dag van het jaar, nog wel zoveel plaats is dat men niet vlak op en in elkaar zit. En dat zal hier voorlopig nog niet gebeuren. Het aantal beschikbare gemeubileerde woningen en pensions is nog niet zo groot dat er hier een opeenhoping van gasten zal komen. Gelukkig. De kampeerterreinen waren eveneens flink bezocht. Het terrein in het dorp deed gezellig aan. Wanklanken zijn niet gehoord, Niemand heeft zich geergerd over luidruchtigheid of anderszins. Er is wel wat gepasseerd hier, maar dat zal wel zo blijven. We hebben een bezoeker gehad die hier gaarne wil kamperen, maar het vertikt om op het aangewezen terrein te gaan staan. Zo iemand is natuurlijk niet tevreden, over de gang van zaken. Het is echter gelukkig dat er veel meer zijn die anders denken en zich daar maar gaarne in schikken. Dus nog even en Callantsoog gaat weer zijn winterslaap in, die niet altijd een winter- slaap is. Wij nemen afscheid van onze gasten die wij dankzeggen voor hun bezoek aan Callants oog en wij hopen dat het voor velen een tot weerriens is. Laat het zo zijn. EEN MOOIE SPORTMIDDAG. Een talrijk publiek heeft Zondagmiddag op het strand alhier de prestaties aanschouwd van de leerlingen van de bekende sportschool Kuilman te Schagen. Leerlingen van de scholen Den Helder, Schagen, Wieringerwaard en Dirkshorn, waren samen gekomen om in onderlinge wedstrijden hun krachten met elkaar te meten. De jiu-jitsu sport, die hier in de kop van Noordholland door de heer Kuilman is in- gevoerd, heeft al veel beoefenaars gekregen. De opkomst van de leerlingen was goed en verschillende partijen gaven aardige strijd te zien. Eerst werden door alle leerlingen gezamenlijk verschillende sprongen ten beste gegeven, welke met verbluffende vaardigheid werden uitgevoerd. Dat jiu-jitsu een uit- stekende verdediging biedt. zagen wij al direct gedemonstreerd door een drietal jonge dames, die een even groot aantal heren netjes onschadelijk maakten en op verschil lende manieren werden de heren „gevloerd". Ook het balvechten voor de jongens toonde ons dat deze knapen aardig op de goede weg zijn om zich taai te verdedigen. Ook de heer Kuilman gaf met een van zijn leerlingen een demonstratie die menig applausje van het publiek ontving. De uitslagen van de wedstrijden waren Balvechten jongens, le en kampioen, J. Ewalt, Den Helder. jiu-jitsu vechten lichtgewicht, le H. Besteveld, Den Helder, die tevens winnaar werd van de door de V.V.V. Callantsoog beschikbaar gestelde lauwertak. Halfzwaar gewicht, le, J. Glas, Dirkshorn Zwaargewicht, le W. Bruin, Warmen- huizen, winnaar van de wisselbeker van school Kuilman. In de finale zagen wij een mooi gevecht tussen de winnaar Bruin en C. van der Vlies, uit Schagen, die tweede werd. Na afloop van de demonstratie, sprak wegens ontstentenis van de voorzitter van de V.V.V., de Burgemeester nog een kort woord tot de heer Kuilman en de deel- nemers(sters) waarin hij o.a. de Jiu-Jitsusport als een beschaafde sport bestempelde. De heer Kuilman dankte spr., de V.V.V. en het publiek voor de betoonde belang- stelling en beloofde volgend jaar terug te komen. Over het geheel een mooie middag en voor de heer Kuilman, die op zeer sympa- thieke wijze met zijn pupillen omgaat, een prachtige propaganda. Hoe ik aan Callantsoog kom Och wat doet dat er toe Hoe kom je aan je vrouw, hoe aan je baan Het leven hangt zo dikwijls van schijnbare toevalligheden aan elkaar. Toen we hier met ons gezin de eerste Augustusweek hadden rondgedarteld, stuurde een van mijn vrienden 'n telegram ..Hetzij nat, hetzij droog, „er is maar een Callantsoog U moet weten het regende toen af en toe. Toch heb ik die slagzin overgenomen. Ja, waarachtig, er is maar een Callantsoog. Wat 'n ,rust, wat 'n eenvoud, wat 'n kostelijk oord toch, om weer op verhaal te komen, na een jaar van jagen en jachten. Dank zij een verstandige gemeenteverorde- ning kan je op dit strand nog met je kinder- schaar vertoeven en voor de rest, bos en hei, sloten en wei, duinpadden en hagedissen, bramen en vissen. Alles in de buurt, wat een paradijs toch hier voor de mens, die de schoonheid van Gods schepping ook inderdaad weet te ont- dekken en die de kunst verstaat, echt van zijn vacantie te genieten. Ik weet nooit precies, hoe laat of het is, want met opzet hebben we alle klokken thuis gelaten gelukkig, was de enige dorps- klok de eerste week ook nog al eens in de war. We krijgen geen post, geen krant (wel de Badbode), behalve dat telegram dan. En zo zitten we hier nu al weer een paar weken. Ja zeker er is maar een Callantsoog. Of ik geen wensen heb Ja zeker wel. Laat ik die in telegramstijl hier mogen formuleren. Ik doe dat mede namens enige kennissen hier. Waarom toch dat verwaarloosde grasveld daar midden in 't dorp Waar blijft de ge- meente En als die 't niet kan betalen, waar is de man in Callantsoog, onder wiens be- zielende leiding de gemeentenaren zelf aan het werk tijgen waar blijft de voetbalwed- strijd tussen Callantsoog en de Badgasten Met een revanche in de daarop volgende week Waarom geen bord in de gemeente met daarop de officiele aankondigingen van wat er te doen is Waarom geen excursies naar het beroemde bos hier, waarvan de naam me op dit moment niet te binnen wil schieten Waarom zo'n afgrijselijke trap naar het strand, met onderaan roestige spijkers Waarom niet een ietwat vlotter en vriendelijker bediening in die groene tent Waarom niet wat meer te doen hier 's avonds en ook wel overdag, bij minder goed weer Me dunkt, met name de V.V.V. kan hier wat actiever zijn, daar moet wat meer initiatief getoond worden. Maar voor het overige Ik heb mijn hart in Callantsoog verloren, ik ben er weliswaar niet geboren, maar toch met weemoed zeg ik jou, Callantsoog, straks goeden dag. LOUIS BEUMER, Utrecht. Het doet ons genoegen dat enkele gasten aan onze oproep gehoor hebben gegeven om een stukje in onze Badbode" te schrijven. Daarvoor zijn wij dankbaar. Ook de in- zender van bovenstaand stuk, de heer Beumer, onze dank. De heer Beumer brengt niet alleen het goede en mooie van Callantsoog naar voren, maar heeft ook wensen. Het is met het oog op het laatste, dat wij inzender hierop willen antwoorden. De heer B. stelt zijn wensen in telegramstijl, zoals hij schrijft, wij zullen ze zo goed en uitgebreid mogelijk misschien wel te uitgebreid, vraag voor vraag behandelen. Dan ten eerste het in de oogen van de heer B. verwaarloosde grasveld midden in 't dorp. Wat er aan mankeert weten wij niet, omdat dit niet omschreven is. Wij zullen dus de fouten zelf moeten zoeken en dan komen wij allicht ook tot het stellen van vragen. Is het de grasmat 1 Is het de ongelijkheid van het veld Is het soms dat er hier en daar een zanderig plekje is De heer B. is wellicht met de bodem- gesteldheid in het dorp niet op de hoogte. Is hem in het geheel niet kwalijk te nemen. De grondkwaliteit is zand, van licht gehalte, heeft veel water nodig, liefst alle dagen en dan nog niet te weinig. Mijnheer B. als de grasmat nu groen was, dan zou het weer voor onze gasten lang niet aangenaam zijn, noch geweest zijn en dan had U nog niet lang van de buitenlucht hier kunnen genieten. Dat wil dus zeggen, dat het iedere dag zou regenen, of geregend hebben. Dat het geen biljartlaken gelijk is, is gauw gezegd. Ontstaat er maar een klein ruw plekje, dan zorgt de wind er wel voor dat het groter wordt. Dan heeft U wel opgemerkt das ieder vrij over dat grasveld wandelt en dat er dikwijls gebruik van gemaakt wordt met ballen gooien of iets dergelijks. Daaronder lijdt een grasmat. Er zou inderdaad wel iets van te maken zijn, maar dan moet men het grasveld voor verboden terrein verklaren en dat zou een grote vrijheidsbeperking zijn, een vrijheidsbeperking die wij niet gaarne zouden zien toegepast. U misschien ook niet, al bent U dan geen inwoner van Callantsoog. Rest ons hierover nog te vermelden dat des voorjaars op tijd en genoeg kunstmest over het grasveld wordt gestrooid, om de grasmat zoveel mogelijk levensvatbaarheid te geven. Mijnheer B. laten we het zo houden.

Badbode voor Callantsoog | 1949 | | pagina 2