KERKDIENSTEN Verlorcn en gevonden voorwerpen Getijtafel voor Callantsoog, BIOSCOOP-NIEUWS. Onzc Voorzitter schrijft Nu het laatste nummer van de ..Badbode" in dit seizoen verschijnt, voel ik mij als voorzitter van de V.V.V. gedrongen iets te schrijven. Het gebeurde nog al eens, dat toen de ..Badbode" voor de derde maal was ver- schenen, ik moest koren. De ..Badbode" voldoet mij niet zo als vorige jaren. Dan liet ik daar altijd op volgen, begrijpt U dan niet onder welke moeilijke omstan- digheden het werk nu verricht wordt. Toen onze vorige redacteur, mijnheer Mol vertrok en het bestuur de heer Ouwerling benoemde, kon ik niet inzien, dat deze, daar hij slechts kort in onze gemeente woonachtig is, daar- in ten voile zou slagen, temeer nog, daar hij weinig medewerking had van derden. Er werd vooral in de beginne zo goed als geen copy bij de redacteur bezorgd. Dit was vorige jaren wel het geval. Als ik zo de nummers, die verschenen zijn doorlees, dan ben ik van mening, dat de/ redacteur, gezien de moeilijke omstandig- heden, op een goede verzorging kan bogen en het bestuur wel dankbaar zal zijn voor het vele werk hieraan verbonden en dat wij voor het volgende seizoen zonder zorg onze ..Badbode" kunnen laten verschijnen. M., voorzitter V.V.V. AFSCHE1D ..BADBODE" 1949. Evenals de Voorzitter van de V.V.V. voel ik mij, als drukker van onze Badbode" gedrongen een paar regels te schrijven. We hebben uit bovenstaand stukje kunnen lezen dat er deze keer critiek was. Doch critiek is goedkoop en wordt graag gegeven. Wij als drukker van de ..Badbode" hebben met onze nieuwe Redacteur de heer Ouwer ling prettig gewerkt. Met opoffering van veel tijd en zelfs zijn vacantie, stond onze Redacteur steeds klaar om te zorgen voor copie. Deze copie moest hij echter wel eens „uit zijn duim zuigen". Dat is toch wel heel erg zult U zeggen en toch is het zo. Men heeft m.i. de Redacteur, welke toch „een vreemde eend in de bijt" was voor Callants- oog, wel iets te veel aan zijn lot overgelaten. Volgend jaar zal dit belangrijk beter gaan, dat kon men nu reeds bespeuren na enige nummers. Wij kunnen dan ook niet nalaten de heer Ouwerling hartelijk te bedanken voor de prettige samenwerking en hopen dat dit in de komende jaren zo moge blijven. v. L. WEDSTRIJD ZANDHOPEN MAKEN Woensdagmiddag werd op het strand de traditionele wedstrijd in het maken van zand- hopen gehouden. Wegens plaatsgebrek kunnen we maar kort zijn met het verslag. Voor de aanvang moesten de deelnemers loten voor het verkrijgen van een strandvak. Bij de kinderen werden de prijzen toe- gekend aan le prijs K. en H. Swart, 2e pr. N. Swart en B. Link, 3e pr. C. en T. de Wilde, 4e pr. G. Mooij en Tr. Correlje, 5e pr. Ike Haak en M. van Hofwegen, 6e pr. Anja en Freddie Hendriks, 7e pr. J. en Kl. Beun, 8e pr. G. Hoek en B. v. Twuijver, 9e pr. Loesje Geudeker en Did de Boer, lOe pr. G. ten Boekel en G. Kooger, lie pr. G. Geudeke en G. Dekker. De prijzen bestonden uit speelgoederen. Bij de ouderen werden de prijzen toe- gekend als volgt le pr. Tonie Sauer en Dikkie Postma, 2e pr. de dames Van Vollenhove. 3e pr. de heren Brobbel en Buis. Deze prijzen bestonden uit contanten. Nadat de prijzen waren bekend gemaakt, werd f 4.teruggegeven om te storten in het fonds der Nrd. en Z.-Holl. Redding Mij. Een zeer sympathieke geste. Hulde. NED. HERV. GEMEENTE CALLANTSOOG ZONDAG 28 Aug. 's avonds 7 uur, Ds. Salm ZONDAG 4 Sept. v.m. 10 uur, Ds. Salm ZONDAG 11 Sept. 's avonds 7 uur, Ds. Salm Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster de heer Jn. Schager Dorpsstraat 5. GEREFORM. KERK TE SCHAGEN ZONDAG 28 Aug. 10 uur en 14,30 uur, Candidaat K. Vegter van Voorburg Vertrek Kerkbus om 9 uur van't Zand via Groote Keeten en Callantsoog naar Schagen. KATHOLIEKE KERK TE 'tZAND ZONDAG's H. H. Missen te 7 uur. half 9 (Hoogmis) en half 11. Des avonds om 7 uur Lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur ZATERDAG biechtqelegenheid van 45 en van 68 uur. Wederom werd door de Burgemeester een brief van een van de Callantsoger jongens in Indonesie ontvangen. Thans van Piet Hardebol uit Lahat op Sumatra. Hardebol deelde mede dat hij het gezon- den pakket heeft ontvangen en verzocht hiervoor zijn dank over te brengen aan alle inwoners van Callantsoog, een verzoek waaraan wij gaarne voldoen. VERLOREN 3 pootgraaf jes 1 schep 1 hondenriem 1 wit kinder-skisokje1 zakmes1 kinder- zwembroekje. GEVONDEN 1 kindersokje 1 vulpen 1 bonkaart 1 ceintuur1 fototoestel. Inlichtingen Gemeentehuis. in de komende week. Dag en datum Hoogwater Laagwater Zaterdag 27 Aug. 18,40 15,25 Zondag 28 19,21 16,— Maandag 29 8,29 16,45 Dinsdag 30 9,17 17,10 Woensdag 31 10,20 18,- Deze week wordt in Theater Royal te Schagen de film vertoond ..M1LLIONNAIR IN NOOD" Monty Brewster keert met zijn vrienden Hacky Smith en Nopper Harrison de militaire dienst de rug toe en komt, na een afwezigheid van twee jaar, weer in New York aan. Zijn verloofde, Peggy Gray, is dol- gelukkig als zij verneemt, dat Monty zo spoedig mogelijk met haar wil trouwen, maar aan de vooravond van de plechtigheid krijgt Monty bezoek van de advocaat Swearengen Jones, die hem mededeelt, dat een heel exentrieke oom, een anthropoloog uit Bolivia, hem onder voorbehoud de kleinigheid van 8 millioen dollar heeft nagelaten. Dat ..voorbehoud" is overigens aan- Iokkelijk genoeg, want de oom, die als kind tabak pruimde en als gevolg van deze uitspatting op latere leeftijd alle genotsmiddellen schuwde, wil zijn erfgenaam dwingen, voor zijn dertigste jaar 1 millioen dollar uit te geven om hem het verkwisten op de duur te leren haten. Monty heeft precies twee maanden de tijd om deze plezante clausule na te leven. Er zijn echter verschillende bepalingen aan verbonden, die de zaak niet eenvoudiger maken. Hij verneemt, dat hij maar 5 pet. van het bedrag aan liefdadigheid mag besteden, dat hij geen cent, op welke wijze ook, mag beleggen, dat de bepaling strikt geheim moet blijven en dat het geld door hem als vrijgezel moet worden gespendeerd. Als hij er niet in slaagt, binnen de vastgestelde termijn het millioen tot de laatste cent te besteden, vervalt de gehele erfenis aan het anthropologisch genootschap te Bolivia. Slaagt hij daarentegen wel. dan mag hij ook de resterende 7 millioen opstrijken. Er is niet veel wikken en wegen nodig om Monty tot het besluit te brengen, de geldwegsmijterij met elan ter hand te nemen. Hij is echter aan geheimhouding gebonden en moet Peggy, zonder opgave van redenen, mededelen, dat het huwelijk twee maanden dient te worden uitgesteld. Het meisje denkt logischerwijze, dat de erfenis van een millioen hem parten speelt en een vrijgezellenleven hem nu aanlokkelijker voorkomt. Met stijgende ver- bazing ziet zij, hoe Monty met de centen smijt. Hij huurt de bovenste verdieping van het Weldon hotel, een enorme kantoorruimte in een wolkenkrabbcr, laat een autogiro aanrukken, koopt taxi's bij dozijnen om zijn vrienden Hacky en Nopper iets te doen te geven, geeft fantastische salarissen, stelt dozijnen secretaressen aan, benoemt vice precidenten van schakelborden en vice precidenten van vice precidenten, koopt waardeloze uitvindingen, financiert de slechtste show van de laatste eeuw en stelt ook Peggy als prive-secreearesse aan. Zijn verloofde en zijn vrienden wijzen hem bij her- haling op het ongerijmde van deze geldverspilling zonder te vermoeden, dat de arme Monty gedwongen wordt met geld te smijten. De charmante Barbara Drew, de grootste doordraaister van New York, helpt hem braaf bij het spelletje en organiseert champagne-fuiven, die in de schandaalrubrieken een vaste plaats gaan innemen, maar ondanks al deze inspanning blijkt na verloop van enige dagen, dat het geld niet moet rollen, maar STROMEN. Monty wordt er bijna mismoedig onder en als de vader van Barbra, de bankier Drew, met financiele ondergang wordt bedreigd, grijpt hij deze kans met beide handen aan en stort tweehonderdduizend dollar op de bank van genoemde heer. Er gebeurt echter niet wat hij verwacht had. De bank wordt namelijk gered en zijn geld blijft helaas behouden. Kleinigheden gelijk 10.000 dollar voor een kip, die op de tentoonstelling de meeste eieren legt, blijken ook al niet te helpen en als Monty ten overvloede waar deloze „Hout en Brandstof'aandelen koopt en de stukken na enige dagen waanzinnig oplopen, is hij de wanhoop nabij. Inplaats van minder krijgt hij steeds meer geld. Hij zet een vermogen op een aftandse knol, die na- tuurlijk de race wint. Het radio programma „Emmer met goud" deelt hem mede, dat zijn telefoonnummer een prijs van 25.000 dollar heeft gewonnen. Op een dag neemt zijn vermogen met 450.000 dollar toe en een catastrophe schijnt onvermijdelijk. Hij stelt zich met Swearengen Jonas, de advocaat in verbinding, maar dat heerschap is niet te vermurwen en de arme Monty zet maar weer flink het mes in zijn kapitaal. Hij steekt fortuinen in de sof-shows van Mickie Michaelovich, een rare Rus met een zwak voor de diva van het gezelschap, de onaantrekkelijke Trixie Summers. Honderden revuegirls worden geengageerd, tientallen musici worden in de orkestbak opeengeperst, de duurste costumes worden met goud gegarneerd en gelukkig blijft de zaal leeg en betekent iedere opvoering een financieel fiasco. Monty heeft echter maar weinig dagen meer over en besluit ten laatste, het jacht van Kolonel Drew te huren om met het gehele gezelschap gratis opvoeringen in militaire kampen van Trinidad tot Porto Rico te geven. Alle gages worden verdubbeld, het jacht kiest zee met Monty, maar zonder Peggy, die haar verloving ver- breekt als gevolg van Monty's onverklaarbare han- delingen. Aan boord geeft hij uiting aan zijn voornemen, in de tropen een fabriek te stichten om vliegenvangers te fabriceren en zijn vrienden verklaren hem rijp voor een krankzinnigengesticht. Ze nemen hem zijn kleren af om hem te dwingen, naar New Yorkterug te keren, maar het schip loopt op een mijn, blijft drijvende maar is stuurloos. NU ziet Monty zijn grote kans. Hij geeft opdracht, een in de buurt varend vrachtschip radiographisch te verzoeken. het jacht op sleeptouw te nemen, wetende, dat dit een ver mogen zal kosten. Hij verdubbelt het gevraagde sleeploon met 1000 pCt. en is EINDELIJK, eindelijk door zijn geld heen. Het restant draagt hij als bonus voor de kapitein af en op zijn verjaardag bezit hij

Badbode voor Callantsoog | 1949 | | pagina 4